Najlepsze sieci VPN do grania

VPN dla gierGry online to ogromny biznes. Od czasów Bulletin Board System, kiedy połączyłeś się z komputerem, aby grać w gry, aż po dostępne obecnie sieci ogólnoświatowe, gry online są teraz częścią naszej popularnej kultury. W miarę wzrostu grafiki, mocy obliczeniowej i szczegółowości gier wideo transmisje na żywo i wydarzenia eSportowe zwracają jeszcze większą uwagę na najlepszych graczy. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym graczem, który ma problemy z opóźnieniem, czy elitarnym graczem szukającym ochrony przed DDoS, VPN pomoże w grach.


RangaVPN ServiceVPN Fan
PriceVisit
SiteServer
Lokalizacje Nie
LogsKill
SwitchSmart
DNS
1ExpressVPN6,67 USDExpressVPN160Pole wyboruPole wyboruPole wyboru
2)NordVPN3,49 USDNordVPN87Pole wyboruPole wyboruPole wyboru
3)Prywatny dostęp do Internetu2,85 USDPIA49Pole wyboruPole wyboru
4CyberGhost2,75 USDCyberGhost80Pole wyboruPole wyboru
5IPVanish3,25 USDIPVanish76Pole wyboruPole wyboru
Przewodniki VPN dla najnowszych wydań
GTA VOverwatchŚwiat Monster Hunter

Przewodniki VPN dla popularnych gier (kolejność alfabetyczna)

GamePriceGenrePublisherReleased
Agar.ioWolnyAkcjaMiniclip28 kwietnia 2015 r
ARKA29,99 USDAkcjaStudio WildcardWczesny dostęp
Call of Duty29,99 USDFPSActivision4 listopada 2016 r
CS: GO14,99 USDFPSZawór21 sierpnia 2012 r
Dark Souls III59,99 USDAkcjaFromSoftware24 marca 2016 r
Los59,99 USDFPSBethesda Softworks13 maja 2016 r
Dota 2WolnyMMOBAZawór9 lipca 2013 r
Elder Scrolls Online29,99 USDMMORPGBethesda Softworks4 kwietnia 2014 r
Final Fantasy XIVPodMMORPGSquare Enix24 sierpnia 2013 r
Dla honoru59,99 USDAkcjaUbisoft14 lutego 2017 r
Gloria Victis19,99 USDMMORPGGry Black EyeWczesny dostęp
Grand Theft Auto V59,99 USDAkcjagry Rockstar17 września 2013 r
Bohaterowie sztormuWolnyMMOBABurza śnieżna2 czerwca 2015 r
League of LegendsWolnyMMOBARiot Games27 października 2009 r
Mario Kart 859,99 USDWyścigiNintendo28 kwietnia 2017 r
Minecraft26,95 USDPrzygodaMojang7 października 2011 r
Niebo niczyje59,99 USDPrzygodaCześć gry9 sierpnia 2016 r
Overwatch59,99 USDFPSBurza śnieżna24 maja 2016 r
PaladyniWolnyFPSHi-Rez Studios16 września 2016 r
Plants vs Zombies GW219,99 USDStrzelecGry PopCap23 lutego 2016 r
Turniej Pokken49,99 USDWojownikBandai Namco16 lipca 2015 r
Rocket League19,99 USDSportyPsyonix7 lipca 2015 r
Super Smash Bros44,99 USDWojownikNintendo21 listopada 2014
PorazićWolnyMMOBAHi-Rez Studios25 marca 2014 r
Splatoon59,99 USDStrzelecNintendo28 maja 2015 r
Star Wars Battlefront19,99 USDStrzelecElectronic Arts17 listopada 2015
Street Fighter V.39,99 USDWojownikCapcom16 lutego 2016 r
Team Fortress 2WolnyFPSZawór10 października 2007
Tom Clancy’s The Division49,99 USDAkcjaUbisoft8 marca 2016 r
Town of SalemWolnyStrategiaBlankMediaGames15 grudnia 2014 r
Świat czołgówWolnyAkcjaWargaming12 sierpnia 2010 r
World of WarcraftPodMMORPGBurza śnieżna23 listopada 2004

Rzućmy okiem na kilka dobrych powodów, aby używać VPN do grania. Dla osób z college’u lub innego rodzaju szkoły nie powinno dziwić, że gry online są często blokowane w sieci szkolnej. Blokowanie grania w ulubione gry na kampusie może być frustrujące. Łącząc się z VPN, będziesz w stanie ominąć ograniczenia swojej zapory ogniowej w swojej szkole i powstrzymać administratorów przed szpiegowaniem twojego ruchu. To samo dotyczy tych, którzy chcą grać z pracy. Wiele sieci korporacyjnych blokuje popularne gry online. VPN pomoże ci obejść te ograniczenia.

Innym dobrym powodem do skorzystania z VPN jest ochrona przed atakami DDoS. Ataki typu „odmowa usługi” (DDoS) są bardziej rozpowszechnione, ponieważ profesjonalni gracze stają się dobrze znani. Dla niektórych może to nie wydawać się wielkim problemem, ale dla innych, którzy utrzymują się z gier wideo, ataki DDoS są dużym problemem. Profesjonalni gracze docenią ochronę DDoS oferowaną przez niezawodną usługę VPN. VPN zastąpi twój publiczny adres IP adresem IP z wybranej lokalizacji serwera VPN. Możesz zmienić adres IP w dowolnym momencie, co znacznie utrudnia zainicjowanie ataku DDoS.

Szybkość to kolejny punkt, o którym wspomnimy. Ponieważ sieci VPN dodają szyfrowanie, gracze zakładają, że stracą prędkość. Jeśli znajdujesz się w miejscu z szybkim Internetem i łączysz się z serwerem VPN w pobliżu miejsca, w którym hostowana jest gra, może to faktycznie skutkować lepszymi prędkościami. Dlaczego miałoby tak być, gdy VPN ma narzuty związane z szyfrowaniem? Chodzi o trasę między serwerami. Wiodący dostawca VPN, taki jak ExpressVPN, ma umowy peeringowe, które mogą faktycznie skrócić trasę, którą obiera Twój ruch, w porównaniu do zwykłego przejścia przez Twojego ISP. Podczas gry chcesz osiągnąć najniższy czas pingowania i najwyższą przepustowość, aby uniknąć opóźnień i problemów z połączeniem z serwerem.

Na przykład wielu zna grę World of Warcraft. Jeśli chcesz odwiedzić kraj w miejscu takim jak Bliski Wschód, ponieważ ten region nie jest obsługiwany, nadal możesz się połączyć, ale ścieżka internetowa, którą obiera Twój komputer, może być mniej niż pożądana. Korzystając z VPN, możesz połączyć się z serwerem w jednym z obsługiwanych regionów, a Twoja prędkość może faktycznie wzrosnąć, tworząc bardziej bezpośrednią trasę do serwera. To samo można powiedzieć o każdej grze. Dlatego ludzie spoza regionów docelowych mają wyższy wskaźnik opóźnień. VPN pomoże ci również uzyskać pełny dostęp do gier, które w innym przypadku byłyby cenzurowane.

Niektóre gry mogą być dostępne tylko w niektórych regionach. Ta koncepcja nie jest nowa, ponieważ firmy od dawna produkują gry dla różnych rynków. Jeśli znasz dowolną z popularnych konsol do gier (PS4, Xbox One, Switch), szybko orientujesz się, że niektóre najlepsze gry mogą być niedostępne w twoim regionie. Dzięki VPN będziesz mieć dostęp do tych gier, tak jakbyś siedział w tym kraju. VPN pomoże ci ominąć wszelkie ograniczenia geograficzne.

Chcesz mieć dostęp do popularnych gier, zanim zostaną wydane w Twoim kraju? VPN może również pomóc ci uzyskać wczesny dostęp do gier, zmieniając adres IP na inny region. Podajmy przykład. Fallout 4 został wydany w listopadzie 2015 roku. Gracze na całym świecie chcieli jak najszybciej zagrać. Tysiące graczy szukało sposobów na wczesny dostęp i znalazło rozwiązanie VPN. Połączyli się z serwerami VPN w Australii i mogli grać w Fallout 4 dzień przed premierą w Stanach Zjednoczonych. Możesz zrobić to samo dla wielu nadchodzących wydań.

Jak korzystać z VPN do gier na PC lub Mac

Użyję ExpressVPN na przykład, jak korzystać z usługi VPN do grania. Najpierw musisz pobrać klienta VPN. ExpressVPN oferuje bezpłatne oprogramowanie klienckie dla systemów Windows, Mac i Linux. Oprócz bezpłatnych aplikacji na iOS i Androida.

Teraz, gdy masz okazję pobrać i zainstalować oprogramowanie, czas się połączyć. Uruchom klienta ExpressVPN i wybierz lokalizację serwera. Przeprowadzimy Cię krok po kroku za pomocą ich klienta Windows.

Lokalizacje serwerów ExpressVPN

 • Ponieważ wielu graczy lubi łączyć się z serwerami w USA, wykorzystaliśmy ten kraj jako przewodnik. ExpressVPN ma dużą sieć serwerów zlokalizowanych na całym świecie.
 • Zalecamy wybranie OpenVPN (TCP) lub (UDP). Do strumieniowego przesyłania filmów z witryn takich jak YouTube używamy OpenVPN (UDP), ponieważ jest szybszy niż TCP. Obsługują również PPTP, L2TP i SSTP. Nadal zalecamy OpenVPN UDP dla najlepszego połączenia szybkości i ochrony prywatności.
 • Kliknij duży okrągły przycisk połączenia. Po kilku sekundach zobaczysz, że tarcza wokół przycisku zmieni kolor na zielony. Pojawi się również komunikat informujący, że „VPN jest włączony”
 • Masz teraz adres IP w USA, o ile ktokolwiek może powiedzieć online. W związku z tym możesz dotrzeć do dowolnej witryny tak, jakbyś tam siedział. To samo byłoby prawdą, jeśli podłączyłeś się do serwera w Wielkiej Brytanii lub gdziekolwiek indziej na świecie.

To takie proste. Teraz, gdy masz adres IP z serwera ExpressVPN w USA, możesz grać, przeglądać Internet lub oglądać programy tak, jakbyś tam był. Połączenie z serwerem w Wielkiej Brytanii zapewni również pełny dostęp do stron blokowanych geograficznie. To samo dotyczy każdego kraju.

Jak już zapewne wiesz, dobra sieć VPN otwiera dostęp do treści na całym świecie. Jeśli mieszkasz poza Stanami Zjednoczonymi, usługa może pomóc ci uzyskać dostęp do popularnych usług, takich jak Netflix, Hulu i Pandora. Nadal potrzebujesz konta na usługi takie jak Netflix, ale VPN pomoże ci oglądać amerykańskie programy telewizyjne i filmy na Netflix, tak jakbyś siedział w Stanach Zjednoczonych lub w innym regionie, do którego chcesz uzyskać dostęp.

Jak korzystać z VPN na PS4, Xbox One i Nintendo

Jeszcze raz użyję ExpressVPN na przykładzie sposobu korzystania z usługi VPN na konsoli do gier. Są moją ulubioną VPN do grania, ponieważ ExpressVPN zarządza bardzo dużą siecią, co czyni tę usługę doskonałym wyborem dla graczy. Możesz także zobaczyć nasze Top 10 VPN lista, aby uzyskać więcej opcji.

Pierwszym krokiem do skonfigurowania ExpressVPN jest zwykle pobranie oprogramowania klienckiego dla twojego systemu. ExpressVPN oferuje bezpłatne oprogramowanie klienckie dla systemów Windows, Mac i Linux. Oprócz bezpłatnych aplikacji na iOS i Androida. Oczywiście nie będzie to działać na PS4, Xbox One ani Nintendo, ponieważ konsole do gier nie mają natywnej obsługi VPN. Na szczęście istnieje sposób na zaszyfrowanie ruchu w grach i wysłanie go przez VPN. Odpowiedzią jest uruchomienie VPN przez router. Uwaga: jeśli nie potrzebujesz szyfrowania, możesz użyć funkcji ExpressVPN MediaStramer (Smart DNS) bez konieczności konfigurowania routera. Obsługuje szeroką gamę konsol do gier.

Aplikacja routera ExpressVPN

W zależności od marki i modelu używanego routera może on obsługiwać usługi VPN innych firm. Jeśli tak, możesz uzyskać niezbędne informacje od swojego dostawcy VPN, aby skonfigurować połączenie przez router. W przeciwnym razie bardzo polecam FlashRouters. Zespół FlashRouters bierze popularne, markowe routery i flashuje je oprogramowaniem układowym DD-WRT lub Tomato. Dzięki temu urządzenia mają znacznie więcej funkcji niż w przypadku fabrycznego oprogramowania układowego. Wszystkie FlashRoutery są wstępnie skonfigurowane z obsługą VPN.

Ciesz się wszystkimi emocjami, grając w swoje ulubione gry online przez VPN. Udostępnij ten post swoim znajomym, aby mogli cieszyć się grą z dowolnego miejsca na świecie dzięki VPN. Podążaj za nami @VPNFan najnowsze oferty i przewodniki.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map