5 najlepszych rozszerzeń VPN dla Google Chrome

Logo rozszerzenia ChromePodobnie jak wyszukiwarka Google, Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. Między wersjami stacjonarną i mobilną ma 63% udziału w rynku. Jedną z opcji, z których korzysta wielu użytkowników, jest możliwość korzystania z rozszerzeń. Dla tych, którzy chcą chronić swoją prywatność podczas przeglądania sieci bez szyfrowania danych w innych aplikacjach, dobrym rozwiązaniem jest rozszerzenie VPN. Problem polega na tym, że istnieje wiele rozszerzeń VPN. Z tego powodu wybór najlepszej opcji może być trudny. Dlatego pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru dla Twoich potrzeb. Pamiętaj, że w tym momencie nie możesz dodawać rozszerzeń do mobilnej wersji Chrome. Wszystkie wymienione poniżej sieci VPN oferują jednak również aplikacje na Androida i iOS.


RangaVPN ServiceVPN Fan
PriceVisit
SiteServer
Lokalizacje Sprawdzone
Brak logów Smart TV
& ConsoleRouter
App
1ExpressVPN6,67 USDExpressVPN160Pole wyboruPole wyboruPole wyboru
2)NordVPN3,49 USDNordVPN87Pole wyboru
3)Prywatny dostęp do Internetu3,33 USDPIA52
4PureVPN2,88 USDSaferVPN180Pole wyboru
5SaferVPN3,29 USDSaferVPN34

Oprócz VPN zalecamy również zainstalowanie rozszerzenia WebRTC Leak Prevent. Bez względu na to, którą VPN wybierzesz, to rozszerzenie jest ważne. Jeśli zdecydujesz się nie otrzymywać rozszerzenia WebRTC, ujawnisz swój prawdziwy adres IP każdej odwiedzanej witrynie. Oczywiście, to przeczy celowi używania rozszerzenia przeglądarki VPN dla Chrome. Niezależnie od tego, czy chcesz chronić swoją prywatność podczas przeglądania, czy omijać ograniczenia geograficzne, rozszerzenie VPN pomoże Ci osiągnąć swoje cele. Teraz rzućmy okiem na niektóre z naszych ulubionych rozszerzeń VPN dla Chrome.

1. Najlepsze rozszerzenie VPN dla Chrome: ExpressVPN

Strona rozszerzenia ExpressVPNChociaż rozszerzenie ExpressVPN dla Chrome jest podobne, musisz najpierw pobrać aplikację. Przed uruchomieniem rozszerzenia ExpressVPN wymaga instalacji klienta VPN. Gdy to zrobisz, albo przejdź do Chrome Web Store, albo możesz pobrać rozszerzenie z ich strony. Następnie kliknij ikonę w rogu. Pamiętaj, że możesz korzystać z 10 lokalizacji tylko wtedy, gdy korzystasz z rozszerzenia przeglądarki, ale możesz łatwo przełączać się między nimi i uzyskiwać dostęp do wszystkich serwerów z ich niestandardowej aplikacji.

Korzystanie z Expressvpn Chrome

Zwykle chcesz mieć dobrą prędkość podczas korzystania z VPN. Dlatego chcieliśmy pokazać wyniki testu wydajności podczas korzystania z rozszerzenia ExpressVPN Chrome. Jak pokazują nasze wyniki, prędkość była znacznie wolniejsza po podłączeniu do sieci VPN. Różnica stanowi około 60% utratę prędkości. Mimo to nadal będziesz mógł przesyłać strumieniowo filmy w wysokiej rozdzielczości bez buforowania.

ExpressVPN Speedtest

Po raz kolejny przeprowadziliśmy test szczelności DNS, aby upewnić się, że rozszerzenie przeglądarki nie przecieka naszej prawdziwej lokalizacji i stwierdziliśmy, że ExpressVPN przeszedł bez żadnych problemów.

ExpressVPN Leaktest

Chociaż ExpressVPN jest sprzedawany po wyższej cenie niż inne usługi z naszej listy, wartość jest wysoka, biorąc pod uwagę rozmiar ich sieci i funkcji usługowych. Możesz połączyć się z usługą z maksymalnie 3 urządzeniami jednocześnie za pomocą jednego konta VPN od tylko 6,67 USD miesięcznie z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Odwiedź ExpressVPN

2. Najlepsze rozszerzenie VPN dla Chrome: NordVPN

Strona rozszerzenia NordVPNInstalacja rozszerzenia NordVPN dla Chrome jest łatwa do zrobienia. Podobnie jak inne, możesz uzyskać do niego dostęp, przechodząc do Chrome Web Store. Kiedy będziesz gotowy, kliknij przycisk „Dodaj do Chrome”, a następnie „dodaj rozszerzenie”. Po zainstalowaniu zamknij Chrome i ponownie otwórz przeglądarkę internetową. Powinieneś teraz zobaczyć ikonę NordVPN na górze. Po kliknięciu zobaczysz konsolę. Stąd masz opcję automatycznego łączenia lub zmiany lokalizacji.

Rozszerzenie NordVPN Chrome

Dobre prędkości są ważne, jeśli zamierzasz używać NordVPN do odblokowywania usług takich jak Netflix lub BBC iPlayer. Na poniższym obrazku widać wyniki naszego testu prędkości podczas korzystania z rozszerzenia NordVPN Chrome. To świetne liczby dla każdego przeglądania, które planujesz robić, a prędkość jest niewielka.

Test prędkości NordVPN

Test szczelności DNS jest również ważny przy korzystaniu z VPN. Poniższy obraz pokazuje, że NordVPN zdał test.

Test szczelności NordVPN

Chcesz uzyskać dostęp do usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Amazon Prime Video lub Hulu, z dowolnego miejsca na świecie? Jeśli tak, to NordVPN to świetny wybór. Są jedną z niewielu usług VPN, które wciąż mogą odblokować Netflix. Możesz zapisać się na nieograniczony VPN już od 2,75 USD miesięcznie z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Odwiedź NordVPN

3. Najlepsze rozszerzenie VPN dla Chrome: PIA

Strona rozszerzenia prywatnego dostępu do InternetuJak widać na powyższym obrazku, możesz łatwo znaleźć rozszerzenie PIA Chrome, przechodząc do Chrome Web Store. Kiedy będziesz gotowy, kliknij przycisk „Dodaj do Chrome”, a następnie „dodaj rozszerzenie”. Gdy tylko się zainstaluje, zamknij Chrome i otwórz ponownie. Na pierwszym zdjęciu poniżej strzałka wskazuje czerwoną ikonę PIA. Po pierwszym kliknięciu należy wprowadzić dane logowania. Po wykonaniu tej czynności zielona strzałka pokazuje, gdzie można zmienić lokalizację serwera. Jak widać na czerwonej strzałce na drugim obrazie, ikona zmieni kolor na zielony po przesunięciu suwaka z lewej strony na prawą. Wyświetli się również flaga kraju, w którym postanowiłeś się połączyć. Jak widać, połączyliśmy się z serwerem w Atlancie, więc mieliśmy adres IP w Stanach Zjednoczonych. Pomoże to odblokować popularne usługi przesyłania strumieniowego dla osób spoza kraju.

Rozszerzenie przeglądarki PIA

Szybkość jest zawsze ważna podczas korzystania z VPN. Właśnie dlatego chcieliśmy pokazać wyniki testu prędkości podczas korzystania z rozszerzenia PIA Chrome. Jak widać na poniższym obrazku, nasza prędkość była bardzo podobna z VPN i bez VPN. Połączenie VPN stanowiło około 8% spadek prędkości. To świetne liczby dla każdego przeglądania, które planujesz robić.

PIA Extension Speedtest

Kolejnym testem, który lubimy wykonywać, jest test szczelności. Jak widać na poniższym obrazku, rozszerzenie przeglądarki PIA przechodzi test.

Test szczelności rozszerzenia PIA
Możesz spodziewać się wielu takich samych funkcji, jakie normalnie zobaczysz w PIA. Oprócz rozszerzeń Chrome i Firefox można także pobierać niestandardowe aplikacje VPN dla systemów Windows, Mac, iOS i Android. Aplikacje oferują różne poziomy ochrony prywatności w zależności od potrzeb. Prywatny dostęp do Internetu uprzejmie oferuje naszym czytelnikom nieograniczoną sieć VPN od samego początku 2,50 USD miesięcznie wraz z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Odwiedź prywatny dostęp do Internetu

4. Najlepsze rozszerzenie VPN dla Chrome: PureVPN

Strona rozszerzenia PureVPN

Na szczęście instalacja rozszerzenia PureVPN Chrome będzie łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Chrome Web Store. Kiedy będziesz gotowy, kliknij przycisk „Dodaj do Chrome”, a następnie „dodaj rozszerzenie”. Po zakończeniu zamknij Chrome i otwórz ponownie. U góry zobaczysz ikonę PureVPN. Po kliknięciu wprowadź dane uwierzytelniające i kliknij przycisk Połącz. Aby rozłączyć, naciśnij ponownie.

Wykorzystanie rozszerzenia PureVPN dla Chrome

Jeśli chcesz sprawdzić szybkość tego rozszerzenia, nie jest to trudne. Jak widać w naszych wynikach, liczby przy użyciu ich rozszerzenia były wyższe niż normalnie. Testowaliśmy rozszerzenie przy użyciu różnych testów i czasów i otrzymaliśmy ten sam wynik. Dlatego możemy jedynie stwierdzić, że kompresują dane w celu uzyskania szybszych wyników.

Test prędkości PureVPN

Kolejnym testem jest test szczelności. W przeciwieństwie do innych rozszerzeń, o których wspominaliśmy, ten wydaje się mieć problem z wyciekiem. Poniższy obraz testu szczelności pokazuje 1 adres internetowy, ale różni się od adresu SSL. To powiedziawszy, inny raport mówi, że istnieje więcej niż 7 przecieków żądań HTTP.

PureVPN Leaktest

Chociaż ten jest szybki, przecieki nas denerwują. To powiedziawszy, PureVPN radzi sobie całkiem nieźle w kategorii cenowej, ale ich rozszerzenie do Chrome nie wydaje się całkiem zgodne z naszymi oczekiwaniami. Obniżyli ceny o ponad 50% w miarę wzrostu usług. Możesz zarejestrować się w celu uzyskania nieograniczonej liczby VPN i uzyskać dostęp do wszystkich lokalizacji ich serwerów od razu 4,16 USD miesięcznie podczas rejestracji na rok dostępu VPN.

Odwiedź PureVPN

5.Najlepsze rozszerzenie VPN dla Chrome: SaferVPN

Strona rozszerzenia SaferVPN

Podobnie jak większość wymienionych tutaj rozszerzeń, uzyskanie rozszerzenia SaferVPN Chrome jest łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać do niego dostęp, przechodząc do Chrome Web Store. Kiedy będziesz gotowy, kliknij przycisk „Dodaj do Chrome”, a następnie „dodaj rozszerzenie”. Po zakończeniu zamknij Chrome i otwórz ponownie. Teraz powinna pojawić się ikona SaferVPN w górnym rogu. Kliknij i wprowadź swoje dane uwierzytelniające. Następnie wybierz region i przesuń suwak w prawo, aby się połączyć.

Korzystanie z SaferVPN

Prędkości są ważne dla użytkowania VPN, niezależnie od tego, czy testujesz wersję przeglądarki, czy wersję autonomiczną. Na poniższych zdjęciach możesz zobaczyć nasze wyniki. Ten test prędkości pokazuje, że połączenie z przeglądarką jest szybsze niż zwykle. Oznacza to, że usługa może kompresować dane, aby uzyskać wyższe prędkości.

Test prędkości SaferVPN

Kolejnym testem, który przeprowadziliśmy, jest test szczelności. Jeśli usługa wycieknie, przede wszystkim pokonujesz cel korzystania z VPN. Jak widać tutaj, SaferVPN jest bardzo nieszczelny. to nie jest dobra rzecz, jeśli chcesz chronić swoją prywatność.

SaferVPN Leaktest

SaferVPN zapewnia dobrą jakość, ładny interfejs i przyzwoitą sieć. Możesz połączyć się z rozszerzeniem Chrome i więcej za pomocą jednego konta VPN za darmo 3,49 USD miesięcznie z 2-letnią subskrypcją. Jednak przecieki powstrzymują nas od zalecania rozszerzenia Chrome dla tych, którzy potrzebują ochrony prywatności.

Odwiedź SaferVPN

Na koniec pokażemy, jak zainstalować i ustawić rozszerzenie WebRTC, o którym wspominaliśmy wcześniej. Ponownie na pewno będziesz chciał dodać ten do Chrome, niezależnie od tego, czy używasz rozszerzenia VPN, czy nie. Wróć do Chrome Web Store i wyszukaj Zapobieganie wyciekom WebRTC.

Strona zapobiegania wyciekom WebRTC
Po dodaniu chcesz przejść do sekcji „Ustawienia” rozszerzenia i wybrać opcję „Wyłącz UDP bez proxy (wymuś proxy)”. Chcesz także włączyć „tryb incognito”. Zamknij Chrome i otwórz ponownie. Teraz chronisz się przed wyciekami WebRTC. Jeśli planujesz go przetestować, zalecamy skorzystanie z doileak.com stronie internetowej.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map