TextSecure İncelemesi

Günlük hayatımız için neden hepimizin şifreli bir metin hizmetine ihtiyacımız olduğuna bakarak TextSecure incelememize başlayalım. Birçoğunuzun bildiği gibi, telefonunuzdan gönderdiğimiz kısa mesajlar güvenli değildir. Akıllı telefonlar SMS ve MMS (SMS) kullanarak sesli olmayan iletişim (metin, video, ses vb.) Gönderir.Kısa mesaj servisi) ve (Multimedya Mesaj Servisi). SMS, maksimum 160 karakterlik mesajlar için kullanılır. MMS, taşıyıcı tarafından ayarlanan maksimum değerle bundan daha büyük mesajlar için kullanılır ve metin, fotoğraf, video ve ses dosyaları içerir.


TextSecure Messenger

Genellikle Android cihazlardaki bu mesajlar, subpar şifrelemesi veya yalnızca düz metin kullanılarak gönderilir ve bunlara erişimi olan herkes tarafından okunabilir. Bu mesajlar genellikle bir taşıyıcı mesajlaşma merkezine gönderilir ve daha sonra aynı taşıyıcıyı kullanıyorsa alıcıya gönderilir. Alıcı gönderenle aynı taşıyıcıyı kullanmazsa, İnternet üzerinden alıcının taşıyıcısına gönderilir ve bu alıcı daha sonra alıcıya iletilir. Bazen bu mesajlar alıcı yoksa gönderilecek şekilde saklanır.

Gördüğünüz gibi, birisinin mobil cihazınızdan gönderilen herhangi bir metni yakalaması için bolca fırsat var. SMS ve MMS ile her zaman sorun yaşandı spam ve kimlik sahtekarlığı çünkü bunları göndermek ve almak için kimlik doğrulaması gerekli değildir. Ayrıca, bu mesajlar cihazınıza düz metin olarak kaydedilir, böylece telefonunuza erişimi olan herkes bunları okuyabilir. TextSecure bu sorunların çoğunun çözülmesine yardımcı olabilir.

Tüm bu problemler, NSA seni gözetliyor. Metninizi iş arkadaşlarınızla, arkadaşlarınızla veya ailenizle gizli tutmak isteyip istemediğinizi görebileceğiniz gibi, verileri şifrelemeniz ve alıcıyı doğrulamanız gerekir. Bu nedenle Whisper Systems herkes için özel, güvenli mesajlaşma sağlamak için kuruldu.

Whisper Systems, Moxie Marlinspike (takma ad) ve Stuart Anderson tarafından 2010 yılında kurulan küçük bir güvenlik başlangıcıydı. Mayıs 2010’da şifreli metin mesajları göndermek ve almak için TextSecure Private Messenger adlı bir metin mesajı uygulaması yayınladı. Kasım 2011’de Whisper Systems ve iki yetenekli kurucusu, güvenlik ekibini güçlendirmek için Twitter tarafından satın alındı. Sonuç olarak, TextSecure çevrimdışı oldu. Aralık 2011’de Twitter, TextSecure’u genel genel lisans sürüm 3 (GPLv3) altında ücretsiz ve açık kaynaklı bir uygulama olarak yayınladı .

Sinyal / Kırmızı Telefon EFF Kontrol Listesi

Haziran 2014’te, Güvenli Mesajlaşma Puan Kartı, Electronic Frontier Foundation’ın (EFF) bir projesi Open Whisper Systems 7’den 7 kontrolden Android için TextSecure uygulamasını verdi. Aktarımda şifrelenmiş, sağlayıcının okuyamaması, şifrelenmesi için kontroller aldılar, kişilerin kimliklerini doğrulamak için bir yol sağladılar, anahtarlar tehlikeye girerse geçmiş iletişimlerin gizli gizliliğine sahipler, bağımsız incelemeye açık, güvenlik tasarımı doğru bir şekilde belgelenmiştir ve kodunun yakın zamanda denetlenmesi gerekmektedir. TextSecure uygulaması ücretsiz ve tamamen açık kaynaklıdır.

TextSecure'u ziyaret edin

Android için TextSecure ile Güvenli Metin

Şimdi Open Whisper Systems tarafından sunulan TextSecure mobil uygulaması incelememize başlayalım. TextSecure, popüler Android alternatif işletim sistemine uygulandı CyanogenMod.  Üzerinde CyanogenMod yüklü Android cihazların tümü TextSecure uygulamasıyla uyumludur. CyanogenMod kullanıcıları herhangi bir SMS uygulamasını kullanabilir ve yine de TextSecure tarafından sağlanan ek güvenlik ve gizlilikten yararlanabilir. CyanogenMod onaylı 10 milyon kullanıcı tabanı vahşi doğada yaklaşık 20 milyon tahmini kullanıcı ile (kullanıcıların işletim sistemini kaydettirmeleri gerekmez). TextSecure, Facebook’un WhatsApp’ıyla da uygulandı, ancak TextSecure kullanıcılarıyla uyumlu olmayacak ve kod kapalı kaynak olduğundan şifreleme doğrulanamayacak şekilde.

TextSecure, GPLv3 lisansı altında yayınlanan Android için ücretsiz ve açık kaynaklı şifreli bir mesajlaşma uygulamasıdır. TextSecure, kullanıcıların TextSecure kullanıcıları arasındaki veri bağlantısı üzerinden uçtan uca şifreli metin mesajları, sesli mesajlar, fotoğraflar, videolar, iletişim bilgileri ve çok çeşitli ifadeler göndermesine olanak tanır. TextSecure iletileri, iOS için Signal’dan gönderilen iletilerle de uyumludur. Bu, Android’de TextSecure’a sahip olanların Sinyal uygulamasını iOS akıllı telefonlarında ve tabletlerinde çalıştıran kullanıcılarla güvenli bir şekilde şifrelenmiş mesajlar alışverişine izin verelim. TextSecure ayrıca göndermek ve almak için de kullanılabilir şifrelenmemiş SMS ve MMS, yüklü TexSecure veya Signal uygulaması olmayan kullanıcılarla. Uçtan uca şifreleme kullanır ve TextSecure ve Signal kullanıcılarına tüm anlık iletileri güvenceye almak için ileri gizlilik, gelecekteki gizlilik ve reddedilebilir kimlik doğrulaması sağlar. Ayrıca, cihazınızdaki mesajları şifrelemek için bir geçiş fazı kullanmanızı sağlar. TextSecure şu anda Android tabletlerle uyumlu değil.

TextSecure şifreli mesajlaşma protokolü, inkar edilebilirlik garantilerine ve mesaj düzeyinde iletme gizliliğine sahip uçtan uca şifreli bir protokoldür. Kayıt dışı (OTR) mesajlaşma. Düşük düzey şifreleme ilkelleri olarak geçici bir Curve25519 anahtarı, AES-256 bit şifreleme ve HMAC-SHA256 karma kimlik doğrulaması kullanır. TextSecure protokolü, ana farkı eliptik eğri şifreleme (ECC) anahtarları kullanması olan bir OTR türevidir. OTR protokolü, Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) onaylı DSA anahtarlarını kullanır. NSA’nın sahip olmasıyla ilgili bazı tartışmalar oldu NIST anahtarlarına arka kapı ancak henüz kesin olarak kanıtlanmamıştır. Anahtar yönetimi Axolotl, Moxie Marlinspike ve Trevor Perrin tarafından geliştirilen bir şifreleme cırcır. Bu, iletileriniz için bir miktar “gelecekteki gizlilik” sağlar. TextSecure’ın 2. sürümü, aksolotl kilit ve protobuf kayıtlarında başlık anahtarı varyasyonu kullanmıyor.

Android telefonunuza TextSecure uygulamasını yüklemek kolaydır:

 • Adım 1 – indirin TextSecure uygulamasını Google Play Store’dan indirin ve yükleyin
  • “Yükle” ye hafifçe vurun ve “Kabul Et” i seçerek Hizmet Şartları’nı (uygulama izinleri) kabul edin.
  • Uygulama otomatik olarak indirilecek ve yüklenecek.
  • Not – Uygulama izinlerini kabul etmezseniz yükleme iptal edilir.
 • Adım 2 – Yapılandırma ve ilk kurulum
  • Telefonunuzu kaydettirin – ülkenizi (SIM kartın satın alındığı yer) ve telefon numarasını girin ve kaydol’a basın (isteğe bağlı)
   • Kaydınızı doğrulamak için 6 haneli bir SMS mesajı alacaksınız
   • SMS alınmazsa, otomatik 6 haneli ses kodunu duymayı seçebilirsiniz.
   • Kaydınızı doğrulayın
 • Geçerli SMS mesajlarını şifreli veritabanına aktar
 • TextSecure’ı varsayılan mesajlaşma uygulamanız yapın
 • Yerel verilerinizi şifrelemek için bir parola oluşturun
  • Bu, verilerinizi cihazınızda yerel olarak ve aktarım sırasında şifreler.
  • Not – Bu adımı atlarsanız, iletileriniz geçiş sırasında ancak yerel cihazınızda şifrelenir
  • Belirlediğiniz bir süre işlem yapılmadığında TextSecure öğesinin otomatik olarak kilitlenmesini sağlama

Aşağıda, hareketli TextSecure uygulamasının birkaç ekran görüntüsü bulunmaktadır. Son ekran görüntüsü, uygulamayı kullanarak bir grup oluşturulduğunu gösterir.

TextSecure Özel Messenger

Artık kişi listenizden seçerek arkadaşlarınızı ve ailenizi güvenli bir şekilde mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Hem siz hem de arkadaşınız Android için TextSecure veya iOS için Signal kullanıyorsanız, iletiler İnternet üzerinden otomatik olarak şifrelenir. Aksi halde, alıcınızın TextSecure veya Signal özelliği yoksa, mesaj SMS ile şifrelenmeden gönderilir. İnternet üzerinden güvenli bir şekilde gönderilen TextSecure mesajlarının mavi bir arka planı ve SMS üzerinden gönderilenlerin yeşil bir arka planı vardır. Mavi gönder düğmesini basılı tutarak mesajınızı nasıl göndereceğinizi seçmenize olanak tanıyan bir seçenekler ekranı açılır. TextSecure 2.7.0 ve üstü, yalnızca TextSecure aktarımı veya düz metin SMS / MMS yoluyla şifrelemeyi destekleyecektir. Anahtarlar makinenizde yerel olarak tutulduğu ve verilerinizi saklamadığı için Open Whisper System sunucuları hiçbir zaman erişemez.

Uygulamanın sahip olduğu diğer özelliklerin yanı sıra, grup mesajları göndermek için kişilerinizden gruplar oluşturma yeteneğidir. Tek tek mesaj göndermeye benzer şekilde, grubunuzdaki herhangi birinin TextSecure veya Signal özelliği yoksa mesaj MMS kullanılarak gönderilir. Başka bir mesaj, Internet üzerinden şifrelenmiş tüm grup üyelerine gönderilir. TextSecure, kişilerinize görüntü, video ve ses dosyaları göndermenizi sağlar. Son olarak, parmak izi teknolojilerini kullanarak alıcılarınızın kimliğini doğrulayabilirsiniz.

TextSecure İncelemesi: Sonuç

Open Whisper Systems, kitleler için güvenli, kullanımı kolay gizlilik uygulamalarına olan ihtiyaçtan büyüyen, topluluk gönüllü ve özel olarak finanse edilen bir projedir. Şu anda desteklediği projelerden biri Android için TextSecure Private Messenger. Bu program, Android kullanıcılarına tüm metin mesajlarının özel ve güvenli olmasını sağlamak için bir yol sağlar. TextSecure kullanıcılarının, diğer Andriod kullanıcıları için TextSecure veya iOS kullanıcıları için Signal şifreli mesajlar göndermesine izin verir. Ayrıca parmak izi teknolojisini kullanarak mesaj alıcısının kimliğini doğrulamasına olanak tanır. Böylece yukarıda belirtilen uygulamalardan birine sahip olan herkes, Wi-Fi veya İnternet üzerinden veri kullanarak uygulamaları kullanan diğer kişilere güvenli, şifreli metin mesajları, resimler, videolar veya ses dosyaları gönderebilir. Bu, olası SMS ve MMS ücretlerinden kaçındıkları için paradan tasarruf etmelerini sağlar.

TextSecure uygulaması, herkesin kolayca kullanabilmesi için Andriod’un kişi listesine görünmeden entegre edilmiştir. Yukarıda belirtilen uygulamalardan birine sahip olanlar arasındaki tüm kısa mesajlar, hedeflenen alıcılarına gönderilmeden önce varsayılan olarak şifrelenir. Bu şifreleme yerel aygıtta gerçekleştiğinden, Open Whisper Systems sunucuları bile mesajı göremez ve verilerinizi saklamaz, böylece iletişiminizin özel ve güvenli olduğundan emin olabilirsiniz. Alıcıda yukarıda belirtilen uygulamalardan biri yüklü değilse, mesaj şifrelenmemiş SMS veya MMS kullanılarak gönderilir. Bu, Android’in normal mesajlaşma uygulaması için bir yedek uygulama olarak uygun hale getirir. TextSecure, genel genel lisans sürüm 3 (GPLv3) altında ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Open Whisper Systems şu anda bir TextSecure tarayıcı uzantısı geliştirmek için çalışıyor. Android telefonunuz varsa, uygulamayı kendiniz denemenizi ve aileniz ve arkadaşlarınızla mesajlaşırken bir kez sahip olduğunuz gizliliği kurtarmanızı öneririz..

TextSecure'u ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map