Sinyal Uygulaması İncelemesi

Okuyucularımızın çoğuna sürpriz gelmeyebilir, ancak cep telefonu aramaları hiçbir şekilde güvenli değildir. Bir şey varsa, NSA ev içi casusluk gün ışığına çıktı, kişisel özel aramalarımızın birçoğu kolayca ele geçirilebiliyor. NSA sizi gözetlemiyorsa, yerel polisiniz veya hatta taşınabilir baz istasyonu.  Şirket sırlarını paylaşmanız, polis gözetim devletinin bir parçası olmak veya sadece aileniz ve arkadaşlarınızla özel olarak konuşmak isteyip istemediğiniz önemli değildir. Bu, hem metin hem de sesle güvenli iletişim kurmanın bir yolunun sizin için ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. İşte tam da bu nedenle Whisper Systems, kitlelere güvenli metin ve sesli iletişim sağlamak için kuruldu.


işaret

2010 yılında kurulan Whisper Systems, Moxie Marlinspike (gerçek adı değil) ve Stuart Anderson tarafından başlatılan küçük bir güvenlik girişimiydi. Mayıs 2010’da Android için ilk iki mobil uygulamasını yayınladılar: RedPhone ve TextSecure.  Bu uygulamaları çıkardıktan sonra Twitter, yeni başlangıç ​​ve iki yetenekli kurucusuna ilgi duydu ve Kasım 2011’de ikisini de satın aldı. İncelememiz, Twitter’ın başlangıçta Whisper System uygulamalarını çevrimdışına aldığını ancak Temmuz 2012’ye kadar Twitter’ın her iki uygulamayı genel genel lisans sürüm 3 (GPLv3) altında yeniden yayınladığını buldu..

Twitter güvenlik ekibi için bir süre çalıştıktan sonra, Marlinspike şirketten ayrıldı ve 2013’ün başlarında, mobil kullanıcılar için özel ve güvenli iletişim sağlamak için açık kaynaklı bir işbirliği ortamı oluşturmak için Open Whisper Systems projesini kurdu. Android için RedPhone ve TextSecure uygulamaları ilk odak noktasıydı, ancak Temmuz 2013’te Moxie, iPhone’u kullanarak güvenli aramalar yapmak için bir uygulama üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Open Whisper Systems iPhone’a geliyor!

İOS sinyali

İncelememiz, Signal for iPhone’un ilk resmi sürümünün 2014’ün Temmuz ayının sonlarında olduğunu buldu. İPhone kullanıcıları ilk kez RedPhone kullanıcılarının telefon görüşmeleri yaparken sahip olduğu gizlilik ve güvenliğin tadını çıkarabildi. Ayrıca, Android için RedPhone’dan yapılan çağrılar, iPhone için Signal’dan gönderilen çağrılarla uyumluydu. Bu, RedPhone kullanıcılarının uzun mesafeli ücret ödemeden Sinyal Kullanıcılarına güvenli ve şifreli çağrılar yapabileceği anlamına geliyordu. Aynı zamanda, Open Whisper Systems’ın da TextSecure’un yeni çıkan iPhone uygulamasına entegrasyonu da dahil olmak üzere üzerinde çalıştığı bazı projeleri duyurdu. Kendi sözleriyle:

Signal, iPhone, Android ve tarayıcı için birleşik bir özel ses ve metin iletişim platformu olacaktır. Bu yaz ileride iPhone için Signal, Android için TextSecure ile uyumlu metin iletişimini destekleyecek şekilde genişletilecek. Kısa bir süre sonra, hem TextSecure hem de Android için RedPhone, Android’de de birleşik bir Sinyal uygulamasında birleştirilecek. Eşzamanlı olarak, tarayıcı uzantısı geliştirme zaten devam ediyor.

Sinyal / Kırmızı Telefon EFF Kontrol Listesi

Haziran 2014’te, Güvenli Mesajlaşma Puan Kartı, Electronic Frontier Foundation’ın (EFF) bir projesi Open Whisper Systems 7’den iPhone için Signal uygulamasını 7 kontrolden verdi. Aktarımda şifrelenmiş, sağlayıcının okuyamaması için şifrelenmiş, kişilerin kimliklerinin kimliğini doğrulamanın bir yolu sağlanmış, anahtarlar çalınırsa geçmiş iletişimlerin ileri gizliliğine sahip, kodu bağımsız olarak inceleyerek, güvenliği belgelendirdikleri için kontroller aldılar Signal uygulaması tarafından kullanılır ve yakın zamanda denetlenir. İOS için Signal uygulaması GPLv3 altında ücretsiz ve tamamen açık kaynaklıdır. Bu, herkesin kodu kullanma, değiştirme ve iyileştirme konusunda özgür olduğu anlamına gelir.

Signal iOS Uygulamasını Edinin

İOS için Signal ile Güvenli İletişim

Mart 2015’te, TextSecure için entegre destekle Signal 2.0 piyasaya sürüldü. Şu anda Signal, iPhone, iPod ve iPad desteğiyle iOS için şifreli bir sesli arama ve anlık mesajlaşma uygulaması oldu. Son olarak iOS kullanıcıları tek bir uygulamada TextSecure ve RedPhone’un özelliklerinden tam olarak yararlanabilir. Signal 2.0, Android için hem RedPhone hem de TextSecure ile uyumludur. İOS kullanıcıları için Signal, RedPhone kullanıcılarıyla güvenli, şifreli çağrılar yapmakla kalmaz, aynı zamanda TextSecure kullanıcılarına uçtan uca şifreli metin, resim, grup ve video mesajları gönderir. Bu, Signal kullanıcılarının uzun mesafe tarifelerinin yanı sıra operatörlerinden SMS ve MMS (Küçük Mesaj Servisi) ve (Multimedya Mesaj Servisi) ücretlerinden kaçınmalarını sağlar. Signal 2.0 incelememiz, özel telefon görüşmelerini ve özel mesajlaşmayı iPhone veya iPad’inizdeki tek, sürtünmesiz bir arayüzde birleştirdiğini buldu. Bu, tüm iletişimlerinizi (ses, metin, resimler ve video) arşivlerken aynı zamanda gelen kutunuzu kullanarak tüm konuşmalarınızı hızlı bir şekilde düzenlemenizi sağlar..

Sinyal, mevcut telefon numaranızı ve adres defterinizi kullandığından ve başka şifre veya PIN gerektirmediğinden kullanımı kolaydır. Dünyanın herhangi bir yerindeki arkadaşlarınıza ve ailenize uzun mesafeli ücret ödemeden İnternet üzerinden özel telefon görüşmeleri yapmanızı sağlar. IOS için Sinyal veya Android için RedPhone olanlar arasında yapılan telefon görüşmeleri, yerel aygıtlarda tutulan anahtarlarla uçtan uca şifrelenir. Sonuç olarak, çağrı Open Whisper sunucuları tarafından bile görülemez. Aramalar push teknolojisini kullanır, böylece ne zaman geldiklerini bilirsiniz ve piliniz bitse veya bağlantınızı geçici olarak kaybedseniz bile sizi her zaman beklerler.

Kurulum ve kayıt işaret iOS cihazınızdaki uygulama:

 • Adım 1 – Sinyal uygulamasını iTunes uygulama mağazasından indirin ve yükleyin
  • “Kabul Et” i seçerek Hizmet Şartlarını indirmek ve kabul etmek için tıklayın.
  • Uygulama otomatik olarak indirilecek ve yüklenecek.
 • Adım 2 – Yapılandırma ve ilk kurulum
  • Telefonunuzu kaydedin – telefon numaranızı girin ve “bu cihazı doğrula” yı tıklayın
   • Kaydınızı doğrulamak için 6 haneli bir SMS mesajı alacaksınız
   • SMS alınmazsa, otomatik 6 haneli ses kodunu duymayı seçebilirsiniz.
   • Kaydınızı doğrulayın

Uygulamayı kullanarak arama yapmak için aramak istediğiniz kartvizitteki telefon simgesini seçin. Bağlantı kurulduktan sonra, her iki taraf da ekranda iki kelime görecektir. Bunları, aramanın her ikisinde de aynı olması gerektiği için güvenli olduğunu doğrulamak için kullanabilirsiniz. Her iki taraf da RedPhone veya Signal çalıştığı sürece Signal uygulamasını kullanarak uçtan uca özel olarak şifrelenmiş bir arama yapmak için tek şey budur. Bir kısa mesaj göndermek uygulamasını kullanmak kadar kolaydır, sadece mesajı göndermek istediğiniz kişiyi tıklayın. Alıcı daha önce belirtilen TextSecure, Android alternatif işletim sistemini çalıştırmazsa CyanogenMod, veya Signal, SMS ile davet etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır, ancak Signal içinden aramanızı tamamlamanız veya onlara mesaj göndermenize izin verilmeyecektir. Aşağıdaki resim Signal messenger uygulaması için birkaç ekran görüntüsünü göstermektedir.

Sinyal Özel Habercisi

İncelememiz Signal’nın hız için optimize edildiğini buldu. Open Whisper Systems, arama gecikmesini en aza indirmek için dünyanın 10’dan fazla ülkesinde şifrelenmiş aramaları yönetmek için düzinelerce sunucu kurdu. İOS için Signal, metin mesajları için son teknoloji ürünü Axolotl protokolünü kullanır. Ayrıca, Signal ZRTP sesli aramalar için şifreli bir VoIP kanalı kurma protokolü ve SRTP CBC modunda AES-128 kullanarak çağrı şifreleme için. ZRTP protokolü tarafından geliştirilmiştir. Sessiz Daire kurucu ortak Phil Zimmermann. Dahası, anahtarlar her oturum için kilitlendiğinden ve yeniden oluşturulduğundan, iletiler her ikisinden de yararlanır ileri gizlilik ve gelecekteki gizlilik.  Bu, uygulamanın, şifreleme gücünden ödün vermeden mükemmel performansı sürdürmesini sağlarken, size sesli veya yazılı olarak kesintisiz bir iletişim yolu sağlar..

Signal iOS Uygulamasını Edinin

Sinyal İnceleme: Sonuç

Open Whisper Systems, mobil cihazlar için güvenli, şifreli, kullanımı kolay gizlilik uygulamalarına olan ihtiyaçtan büyüyen, topluluk gönüllü ve özel olarak finanse edilen bir projedir. Mevcut projelerinden biri, kullanıcılarının güvenli, şifreli VoIP telefon görüşmeleri yapmasına, Wi-Fi veya İnternet üzerinden veri kullanarak metin mesajları, resimler, videolar veya ses dosyaları göndermesine izin veren bir mobil uygulama olan iOS için Signal Private Messenger’dır. Sinyal kullanıcıları. Ayrıca, onlara RedPhone veya TextSecure yüklü Android kullanıcılarının yanı sıra alternatif Android OS CyanogenMod’un Android kullanıcılarıyla iletişim kurmalarını sağlayan güvenli, platformlar arası bir araç sunar. İOS cihazınızda Signal kullanmak, arkadaşlarınıza veya ailenize güvenli, özel çağrılar yapmanıza ve iş arkadaşlarınıza şifrelenmiş mesajlar göndermenize olanak tanır.

Hem yaptığınız telefon görüşmeleri hem de gönderdiğiniz multimedya mesajları yalnızca yerel aygıtlarda bulunan tuşlarla uçtan uca şifrelenir. Bu, hiç kimsenin, Open Whisper Systems ekibinin bile metninizi göremeyeceğini veya çağrınızı dinleyemeyeceği anlamına gelir. Bu uygulamalar yüklendikten sonra, cihazın (Android veya iOS) normal çevirici ve kişi listesiyle sorunsuz bir şekilde entegre edilir, böylece herkes telefon görüşmeleri veya arkadaşlarınızla ve ailenizle mesaj gönderirken gizliliklerini geri almak için bunları kolayca kullanabilir. Sundukları güvenlik, onları işletme kullanıcıları için de ideal hale getiriyor. Her üç uygulama da genel genel lisans sürüm 3 (GPLv3) altında ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Open Whisper Systems şu anda bir TextSecure tarayıcı uzantısı geliştirmek için çalışıyor. Uygulamaları kendiniz denemenizi ve kısa mesaj gönderirken veya telefon görüşmesi yaparken sahip olduğunuz gizliliği kurtarmanızı öneririz..

Signal iOS Uygulamasını Edinin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map