StrongVPN Mac Kurulum Kılavuzu

StrongVPN Macintosh İndirStrongVPN Mac istemcisini web sitelerinin kurulum sayfasından indirin. Site ana menüsünden “Setup” ı seçin ve “Macintosh için StrongVPN” düğmesine tıklayın. Bu, Mac istemci yükleme dosyasını bilgisayarınıza kaydetmenizi sağlayacak bir iletişim penceresi görüntüler. İstemci Yosemite veya El Capitan ile uyumludur. Bu sayfa ayrıca Snow Leopard, Lion, Mountain Lion ve Mavericks kullanıcıları için eski bir istemciye bağlantı içerir. İstemci kurulum sayfasında, çeşitli Mac OS X sürümlerini L2T ve PPTP ile hizmetlerini kullanacak şekilde yapılandırmak için manuel kurulum kılavuzları da vardır.


İstemci bilgisayarınıza indirildikten sonra, açmak için StrongVPN uygulama simgesine tıklayın. Bir uyarı alırsanız, bu uygulamaya güvendiğinizi göstermek için “Aç” düğmesine tıklayın. Uygulamayı nereye indirdiğinize bağlı olarak, uygulamayı uygulamalar klasörüne taşımanız istenebilir. İstenirse, “Çok fazla uygulama klasörünü taşı” düğmesine tıklayın.

Şimdi size bir giriş ve doğrulama sayfası sunulacak. Hesabınızı oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Bunlar ayrıca StrongVPN’den gelen hoş geldiniz e-postanızda da bulunmalıdır. Bunları doğru bir şekilde girdikten sonra, “Giriş” düğmesine tıklayın. Bu noktada, bilgisayar ayarlarınıza bağlı olarak, uygulamanın yardımcı araçlarını yüklemesine izin vermek için Mac kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekebilir. Bu durumda, kimlik bilgilerinizi girin ve “Yardımcıyı yükle” düğmesine tıklayın. Şimdi StrongVPN istemci Penceresini aşağıdaki resimlerde gösterildiği gibi göreceksiniz.

Aşağıdaki ilk ekran görüntüsü istemcinin bağlantısını kesilmiş durumunda gösterir. Ekran aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

 • Mavi ”Bağlan” düğmesi – Seçtiğiniz VPN konumuna bağlanmak için bunu tıklayın.
 • Konum seçim simgesi – Buna tıklamak sunucu değiştirme penceresini açacaktır. (raptiye küre simgesi)
 • yer – Bağlanmak için seçili olan konum (Atlanta, ABD)
 • Bağlantı durumu – Bağlantı kesildi
 • Mevcut IP – Mevcut IP adresiniz (Düzeltilmiş)
 • Geçen süre – Oturumun başlamasından bu yana geçen süre (Bağlı Değil)
 • Hesap No – Eski
 • VPN sunucusu ve protokolü – Seçili olan VPN sunucusu adı (düzeltilmiş) ve ona bağlanmak için kullanılan protokol (OpenVPN UDP)
 • Teşhis – Bağlantı günlük dosyası

StrongVPN Mac İstemcisi

Yukarıdaki ikinci ekran görüntüsü, bağlanırken istemciyi gösterir. Mavi “Bağlan” düğmesinin yerine kırmızı bir “İptal” düğmesinin getirildiğine, konum seçimi simgesinin gittiğine ve artık geçen durum ve sürenin her ikisinde de “Bağlanıyor” dendiğine dikkat edin. Yukarıdaki son ekran, istemciyi StrongVPN ağına bağlandıktan sonra gösterir. Kırmızı “İptal” düğmesinin yerine kırmızı bir “Bağlantıyı Kes” düğmesi gelir, durum şimdi “Bağlandı” diyor, Geçerli IP VPN sunucusu tarafından atanan IP’ye değiştirildi ve oturum süresi şimdi gösteriliyor. Ayrıca, başlat menüsündeki simge yeşile dönecektir.

“Bağlantıyı Kes” düğmesine bastığınızda, geçiş yapmak için başka bir sunucu seçebileceğiniz ilk ekrana dönersiniz. Aşağıdaki ilk resimde sunucu değiştirme simgesine (“Bağlan” düğmesinin yanında yeryüzüne sabitle) tıklamak, ikinci resimde gösterildiği gibi bir ekran açacaktır. Bu StrongVPN Sunucu Değiştirici ekranı.

StrongVPN Sunucu Değiştirici

Bu, geçerli sunucunuzdan yeni bir sunucuya geçebileceğiniz yerdir. Ülke veya şehre göre alfabetik olarak ve ping zamanı (ms) veya indirme hızı (KB / sn) ile sayısal olarak sipariş edilebilir. Genellikle indirme hızına sahip düşük bir ping sunucusu seçerseniz, istediğiniz performansa sahip olursunuz. Ama Atlanta sunucusundan diğerine geçmek istiyorsunuz. Listeye bakıp ping ve indirme hızlarını karşılaştıran Miami sunucusu en iyi seçiminiz gibi görünüyor. Miami sunucu hattını vurgulayın ve “Değiştir” düğmesine tıklayın. Bu, mevcut sunucunuzu Miami’ye değiştirecek ve sizi bağlantıyı tamamlayabileceğiniz ana StrongVPN istemci ekranına döndürecektir..

Yukarıdaki ilk görüntüdeki “VPN Sunucusu ve Protokol” satırına tıklamak, gelişmiş sekmesi seçili olarak tercihler ekranını açacaktır. Bu sekmede VPN bağlantılarınız için seçebileceğiniz sunucu protokolleri bulunur. Aralarından seçim yapabileceğiniz sunucu protokolleri aşağıdaki gibidir:

 • PPTP – Bu protokol diğer protokollerden biraz daha hızlı olabilir ancak güvenli değildir. Hız birincil hedefinizse, bu sizin için iyi bir seçim olacaktır. Medya akışı bu protokol için iyi bir örnek kullanım.
 • L2TP – Bu PPTP’den daha güvenli bir protokoldür. Kullandığı çift kapsülleme nedeniyle diğer protokollerden biraz daha yavaş olabilir.
 • SSTP – Bu, başlangıçta yalnızca Windows için olan ancak şimdi diğer işletim sistemlerine taşınan Microsoft tarafından tasarlanmış bir protokoldür. Mükemmel güvenlik sağlar ve Çin ve İran gibi bazı ülkelerin İnternet trafiğini sansürlemek için kullandıkları güvenlik duvarlarını ölçeklendirmek için kullanışlıdır.
 • benYönlendirme ve İcra Komitesinin – Bu, hız ve güvenlik arasında iyi bir denge sağlar ve VPN’den daha hızlı olabilir.
 • OpenVPN – Bu, StrongVPN istemcisi için varsayılan protokoldür ve en iyi güvenliği sağlar. Güvenlik duvarı kurallarını atlamak için de iyidir.
  • TCP – Bu, Aktarım Kontrol Protokolüdür ve yüksek gecikmeli bağlantılar ve paket kaybını tolere edemeyen bağlantılar için iyidir. Paket sırası ve kaybı için hata denetimi sağlar ve paketleri düzeltmek için yeniden gönderir. Bu, bu sürece dahil olan ek yük nedeniyle genellikle daha yavaştır. Akış için ideal olmaz.
  • UDP – Düşük gecikmeli bağlantılarda kullanılan Kullanıcı Datagram Protokolüdür. Bu, istemci için varsayılan OpenVPN protokolüdür ve çoğu kullanıcı için en iyisidir. Paket siparişini veya kaybını kontrol etmek zorunda değildir. OpenVPN (UDP) varsayılan istemci protokolüdür.

StrongVPN Mac OS X İstemci Tercihleri

Genel, hesaplar ve OpenVPN’i içeren üç tercih sekmesi daha vardır. Hesaplar sekmesi eski StrongVPN hesapları içindir. İlk sekme, sağ üstteki resimde gösterilen genel sekme, istemcinin genel davranışını kontrol eden birkaç ayar içerir. Ayarlar aşağıdaki gibidir:

 • Bildirimleri Göster – Bu, simgenin yanındaki başlat menüsünde bağlantı, bağlantı kesilmesi ve diğer mesajları gösterir.
 • Konsola Oturum Aç – Bu, bağlantı sorunlarını çözmek için kullanılabilmeleri amacıyla tanılamayı konsola kaydeder.
 • Otomatik Güncelleme – Bu, StrongVPN Mac OS X istemcisinin her zaman en güncel sürümüne sahip olmanızı sağlayacaktır..

Genel sekmesindeki son şey, istemciyi yeniden başlatana kadar beklemek yerine anında güncellemeyi kontrol etmek için bir düğmedir.

Tercihler menüsündeki son sekme OpenVPN sekmesidir. Bu sekme, OpenVPN istemcisinin kullandığı bağlantı noktalarını içerir. OpenVPN tarafından kullanılan varsayılan portlar Mac istemcisidir:

 • Bağlantı Noktası 443 – Bu, HTTPS için varsayılan bağlantı noktasıdır, güvenli İnternet ve ticareti asla engelleyemeyeceği için neredeyse hiç engellenmez.
 • Port 500 – Bu, güvenli VPN tünellerinin kurulması sırasında oluşan İnternet anahtar değişimi (IKE) tarafından kullanılan bağlantı noktasıdır.
 • Bağlantı Noktası 550 – Bu yeni rwho Unix arka plan programı tarafından kullanılan port.
 • Bağlantı Noktası 1289 – Bu JWalkServer bağlantı noktası.
 • Bağlantı Noktası 2207 – Bu, HP durumu ve hizmetleri tarafından kullanılan bağlantı noktasıdır.
 • Bağlantı Noktası 3155 – Bu, bazı oyunlar tarafından kullanılan Jpeg / Mpeg ve bağlantı noktası.

Gerekirse bu listeye başka bağlantı noktaları da ekleyebilirsiniz. Ayrıca, diğer kullanımlar için kullanılabilir olmaları gerekiyorsa bağlantı noktalarını kaldırabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi StrongVPN Mac OS X istemcisinin kurulumu kolaydır. Mac kullanıcılarının StrongVPN ağına hızlı bir şekilde bağlanmasını ve bağlantısını kesmesini kolaylaştırır. Bir VPN sunucusuna bağlanmak için gereken tek şey konumu seçmek ve “Bağlan” Düğmesine tıklamaktır. İstemci varsayılan olarak çoğu kullanıcı için hem hız hem de güvenlik için en iyi protokol olan OpenVPN’i (UDP) kullanır. Bu, hizmetlerini kullanmak için çok az teknik bilgi gerekli olduğu anlamına gelir..

StrongVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map