Socks5 Proxy veya VPN ile Anonim Olarak Nasıl Gidilir

Torrent Anonim - Çorap 5 Proxy GörüntüP2P dosya paylaşımı söz konusu olduğunda, popüler torrent istemcileri proxy ve VPN’yi destekler. Hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın, birçok kullanıcı için hedefi anonim olarak sunmaktır. Bugün, torrent trafiğinizi anonimleştirmek için Socks5 proxy veya VPN kurarak size yol göstereceğiz. Her iki seçenek de gizliliğinizin korunmasına yardımcı olur ve sizi anonim tutar. Hemen içeri girelim ve Socks5 proxy ile VPN’in torrent için avantajlarını karşılaştıralım.


Çorap5 Proxy ve Torrent’ler için VPN

Socks5 proxy ve VPN karşılaştırmamızda işleri basit tutacağız. Bu yazının amacı doğrultusunda, yalnızca torrent istemcisi kullanırken iletişiminizin anonimleştirilmesine bakıyoruz. Bu durumda, Socks proxy en iyi çözümdür. Bir VPN aynı amaca hizmet ederken, şifreleme aşırıya kaçar ve bağlantınızı yavaşlatır.

Sock5 proxy veya VPN kullanımı hakkında hatırlamak isteyeceğiniz şey budur:

  • Çorap5 Proxy – torrent istemcinizin içinde çalışır, IP’yi şifreleme olmadan maskeler, en iyi hız
  • VPN – tüm iletişimlerinizi şifreler, coğrafi kısıtlamaların engelini kaldırır, proxy’den daha yavaştır

En iyi çözüm gerçekten hedeflerinize bağlıdır. Sadece torrent trafiğinizi anonimleştirmek istiyorsanız Socks5 proxy size en iyi performansı verecektir. Hepimizin bildiği gibi, torrent zaman zaman yavaş olabilir. VPN şifrelemesinin eklenmesi bunu daha da yavaşlatabilir. Öte yandan, tüm trafiğinizi şifrelemek ve coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini kaldırmak için diğer ülkelerdeki sunuculara bağlanmak istiyorsanız VPN kullanmanızı öneririz.

Her İki Dünyanın En İyisi

Sağlayıcıları karşılaştırmak için en iyi 10 VPN bölümümüzü görüntüleyebilirsiniz, ancak kesinlikle tavsiye ederim IPVanish her iki dünyanın en iyisi için. IPVanish, üyelere hem Socks5 proxy’sine hem de VPN’ye erişim sağlar. Her birini ne zaman kullanacağınızı seçebilirsiniz. Bu, anonim olarak torrent gönderirken en iyi hızların keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca gerektiğinde tüm iletişimlerinizi şifreleyebilirsiniz. Hem torrentler hem de Kodi için IPVanish kullanıyoruz. Harika bir performans sergiliyor. Windows, Mac, iOS ve Android için istemci yazılımlarıyla dünyadaki sunuculara bağlanın. Sınırsız Socks5 proxy’sinin ve VPN’in keyfini çıkarın Aylık 4,87 ABD doları % 60’a varan indirim sağlayan özel promosyonumuzla.

Kaç kişi tarafından şaşırabilirsiniz yasal torrent siteleri mevcut. Hangi torrent sitelerini kullanmayı planladığınıza bakılmaksızın, favori müşterilerimizden bazılarıyla anonim olarak torrentler için bir kılavuz.

UTorrent’de Socks5 Proxy kullanarak anonim olarak torrent

Socks5 proxy, anonim olarak torrent oluşturmanın ve bağlantı hızınızı yüksek tutmanın en iyi yolu olduğundan, bununla başlayacağız. İçeri girip IPVanish Socks5 Proxy’yi nasıl kuracağınıza bir göz atalım uTorrent.

UTorrent istemcisini bir Socks5 proxy’si üzerinden çalışacak şekilde ayarlamak çok basittir. Başlatmak uTorrent Ve git Seçenekler > Tercihler. Sonra soldaki menüye bakın ve Bağ.

uTorrent Socks5 proxy kurulumu

Artık bağlantı ayarları ekranında olduğunuza göre tip açılır menüsünü seçin ve socks5 Yukarıda gösterildiği gibi. Daha sonra Kimlik Doğrulama Onay kutusu. Socks5 proxy bilgilerini girmeye hazırsınız. IPVanish’i ziyaret ederek başlayın ve kontrol panelini görüntülemek için oturum açın. Oradan devam edin ve SOCKS5 Proxy sekmesi. Burada bulacağınız yer Kullanıcı adı, parola, ve hostname. IPVanish tarafından sağlanan ana bilgisayar adını alın ve vekil uTorrent alanına girin ve bağlantı noktası 1080. Sonra devam edin ve Kullanıcı adı ve Parola. Kurulumu tamamlamadan önce yapılandırmak için birkaç seçenek daha vardır. Devam edin ve sitedeki tüm onay kutusu alanlarını temizleyin. Dinleme Limanı bölümüne dokunun. Altındaki kutuları işaretleyin Proxy sunucu ve Proxy Gizliliği ayarları yukarıda gösterildiği gibi yapın. Son olarak, Uygulamak ve tamam kurulumu tamamlamak için.

Vuze’de Socks5 Proxy kullanarak anonim olarak sel

Vuze için bir vekil oluşturmak biraz daha ilgili. Her adımda size yol göstereceğiz, böylece hiçbir şeyi kaçırmayın. Kurulumdan sonra IPVanish Socks5 Proxy’yi kullanarak anonim olarak torrent gönderebileceksiniz. Vuze.

Vuze’yi başlatın ve üzerine tıklayarak başlayın Araçlar > Seçenekler. Başlayacaksınız kip çıkıntı.

Vuze modu

Devam et ve Kullanıcı Yeterliliği moduna geçmek ileri. Artık hazırsın Bağlantı’ya çift tıklayın soldaki menüde.

Vuze akran kaynakları

Bu adım, uygulamayı proxy üzerinden kullanırken genel IP adresinizin sızmasını önlemek içindir. Yukarıda gösterilen seçeneklerin işaretini kaldırın. İşiniz bittiğinde devam edin ve tıklayın vekil tıklayın. Proxy seçeneğini görmüyorsanız, daha fazla seçenek göstermek için Bağlantı’nın solundaki oku tıklayın.

Vuze Çorap5 proxy

Burası Socks5 proxy bilgilerini gireceğiniz yerdir. Henüz yapmadıysanız, IPVanish sitesine giriş yapın ve bilgileri almak için SOCKS5 Proxy sekmesine gidin. Ana makine adını Ana Makine alanına girersiniz. Bağlantı noktasını 1080 olarak ayarlayın ve ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Kurulumu tamamlayan.

VPN kullanarak Anonim Olarak Torrent

Anonim torrent için diğer seçenek bir VPN kullanmaktır. Bir VPN sunucusuna bağlanarak tüm trafiğinizi şifreleyebilirsiniz. Bu, torrentlerin ötesinde çevrimiçi yaptığınız her şeye uzanır. VPN’ye bağlanmanın birkaç yolu vardır. En kolayı bir VPN istemcisi kullanmaktır. Biz kullanacağız IPVanish VPN istemcisidir, ancak Mac, iOS ve Android için de özel uygulamaları vardır. Tüm üyeler ücretsizdir. En son sürümü kendi sitelerinden alabilirsin.

IPVanish’i ilk açtığınızda devam edin ve dişli simgesini ve ardından Bağ sekmesi. Etkinleştir Öldürme Anahtarı özellik. Bu, VPN herhangi bir nedenle düştüğünde İnternet bağlantınızı öldürür. İstemciyi şu şekilde ayarlayabilirsiniz: Otomatik Yeniden Bağlanma böylece Torrent indirmeleriniz VPN bağlantısı yeniden kurulduktan sonra devam eder. Ayrıca etkinleştirmek isteyeceksiniz IPv6 sızıntı koruması ve DNS sızıntı koruması.

IPVanish torrent ayarları

Artık istemci torrent etkinliklerini anonim tutacak şekilde yapılandırıldığına göre, tek yapmanız gereken IPVanish ağına bağlanmak. 60’tan fazla ülkede 500’den fazla VPN sunucusu var, bu yüzden seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Hollanda’daki sunucuları öneriyoruz. IPVanish’in Amsterdam’da yaklaşık 50 sunucusu var. Bu, torrent kullanıcıları için hızlı bağlantıların sağlanmasına yardımcı olur. Devam edin ve bir sunucu konumu seçin ve Bağlan.

Torrent'ler için IPVanish

Bağlandıktan sonra uygulamanın üstünde VPN sunucusu tarafından atanan IP adresini göreceksiniz. IP adresinizi istemci aracılığıyla doğrulayabilirsiniz (Dişli simgesini > IP Ayarları > Doğrulayın) veya web tarayıcınız üzerinden. ISS’niz ve diğerleri tarafından görülen IP adresinin Amsterdam’daki IPVanish VPN sunucusu tarafından atanan IP adresi olduğunu göreceksiniz. Bu, genel IP adresinizi anonim tutar.

Hepsi bu kadar. İster torrent etkinliklerinizi anonim tutmak için Socks5 veya VPN kullanmak isteyin, IPVanish gizliliğinizi koruyacaktır. Kullanmayı unutmayın VPN Fan Tanıtımı sınırsız VPN’de% 60’a varan indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayda 10 ABD doları ödemek yerine, tam erişim yılı için ayda yalnızca 4,87 ABD doları karşılığında kaydolabilirsiniz..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map