Özel İnternet Erişimi Android Kurulum Kılavuzu

Özel İnternet Android Uygulama KurulumuÖzel İnternet Erişimi Android uygulamasını doğrudan Google Play’den veya PIA’dan indirin. Zaten PIA sitesinde bulunuyorsanız, üst kısımdaki “Destek” i ve ardından “Müşteri İndirme ve Destek” i tıklamanız yeterlidir. İstemci kurulum sayfasında, Android cihazlarını servislerini OpenVPN Connect, L2TP / IPsec + PSK ve PPTP ile kullanacak şekilde yapılandırmak için manuel kurulum kılavuzları da vardır. Bu sayfaya geldikten sonra, Android Uygulama kutusundaki (solda gösterilen) “İndir” düğmesini tıklayın. Bu sizi uygulamayı Android cihazınıza indirip yükleyebileceğiniz Google Play Store’a götürür. Yüklemenin tamamlanması için uygulama içi satın alma işlemlerine izin vermelisiniz. Uygulama Android 2.2 veya üstünü gerektirir. Aşağıdaki resimler bu kurulumu göstermektedir.


Özel İnternet Erişimi Android Uygulaması Kurulumu

Uygulama yüklemeyi bitirdiğinde, başlatmak için yeşil “AÇIK” (sağda gösterilen) düğmeye basın. Bu, aşağıdaki soldaki resimde gösterilen giriş ekranını getirecektir. Bu ekranda, Özel İnternet Erişimi tarafından size gönderilen karşılama e-postasından “Kullanıcı Adı” ve “Parola” girmeniz gerekecektir. Ardından, uygun alana “e-posta adresinizi” girin ve büyük yeşil “GİRİŞ” düğmesine dokunun. Resimdeki fiyatlandırmanın ayda 6,95 dolar veya yılda 39,95 dolar olduğunu fark edeceksiniz. Kullanmayı unutmayın VPNFan indirimi daha da fazla tasarruf etmek.

Özel İnternet Erişimi Android Girişi

Bu, yukarıdaki ortada gösterilen gibi bir ekran getirecektir. Bu, Özel İnternet Erişimi Android uygulaması için ana bağlantı ekranıdır. Bu ekrandan, seçtiğiniz konuma bağlanmak için bağlantı kaydırıcısını sağa kaydırabilirsiniz. Geçerli bölgenin (Otomatik) sağındaki işaretten daha büyük bir alana dokunursanız, yukarıdaki son resim olan konum seçim ekranını görüntüler. Gördüğünüz gibi, Otomatik’in bir onay işareti vardır ve yeşil bir kutuda özetlenmiştir. Bu, seçtiğiniz bağlantı konumu olduğu anlamına gelir. Konumlar alfabetik sıradadır ve konumunuzu bulmak için listede yukarı ve aşağı kaydırabilirsiniz. Ayrıca geçerli konumunuzdan en hızlı olanı bulmanıza yardımcı olmak için her bir konumun altında ping sürelerinin gösterildiğini unutmayın..

Şimdi Melbourne, Avustralya’ya bağlanmak istediğinizi varsayalım, yukarıdaki son ekranda AU Melbourne konumuna dokunmanız yeterli. Bu, geçerli konumunuzu AU, Melbourne’a ayarlar ve aşağıdaki ilk resimde gösterildiği gibi sizi ana bağlantı ekranına döndürür. Melbourne bağlantısını tamamlamak için durum kaydırıcısını sağa kaydırın. Bu ilk bağlantınız olduğundan, aşağıdaki ikinci resimde gösterilene benzer bir dikkat ekranı göreceksiniz. Bağlantı işleminin devam etmesi için PIA VPN uygulamasına güvenmeli ve ardından “Tamam” a dokunmalısınız.

İlk Özel İnternet Erişimi Android Uygulaması Bağlantınız

Ardından, yukarıdaki üçüncü gibi, uygulamanın bağlantıyı tamamlamadan önce sunucu sertifikasının kimliğini doğruladığını gösteren bir resim görürsünüz. Yukarıdaki son ekran, şimdi Melbourne’a bağlı olduğunuzu gösterir. IP adresleri de bu ekranlarda gösterilir, ancak bu inceleme için yeniden düzenlenmiştir. Bağlandıktan sonra, kendinizin maskelenmesi nedeniyle yeni bir sanal IP’niz olur. Ayrıca tüm İnternet trafiğiniz artık güvenli bir şekilde şifrelenmiştir. Henüz bir VPN sunucusuna bağlı olmadığınızda yeni bir konuma nasıl bağlanacağınızı gördük. Şimdi Özel İnternet Erişimi Android uygulamasını kullanarak yerleri nasıl değiştirdiğinize bir göz atalım. Bu işlem aşağıdaki resimlerde gösterilmiştir..

Özel İnternet Erişimi Android Uygulaması ile Konumları DeğiştirmeYukarıdaki ilk resim, şu anda AU Melbourne’a bağlı olduğunuzu göstermektedir. Geçerli konum alanınıza dokunmak, daha önce gördüğünüz gibi seçebileceğiniz konumları getirir. New York City’ye dokunmak Melbourne’dan New York City’ye geçmek için gereken tek şey. Sadece tek bir dokunuş sizi Melbourne ile bağlantınızı kesecek ve yukarıdaki ikinci ve üçüncü görüntülerde gösterildiği gibi New York’a bağlayacaktır. Son resim, yeni bağlantımızın büyük bir yeşil çek ile yeşil bir kutu içinde çevrili olduğu için gerçekten New York City olduğunu gösteriyor..

“?” sceen’in sağ üst köşesindeki simge, uygulama ve kullandığı bileşenler hakkında telif hakkı bilgilerini getirecektir. İsterseniz buna bakabilirsiniz. Android uygulaması için incelemek istediğimiz son şey, ekranın sağ üst kısmındaki “?” Simgesinin altındaki “dişli” simgesine dokunarak erişilebilen ayarlardır. simgesi. Gösterilmeyen ayarlardan ilki, geçerli VPN oturumunuzdan çıkış yapmanızı sağlayacak hesap bilgileri ve oturum kapatma ayarlarıdır. Oturumu kapatırsanız, oturum açma kimlik bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekeceğini unutmayın.

Ekranı yukarı kaydırdığınızda, aşağıdaki resimlerde gösterilen bağlantı ayarları ortaya çıkacaktır.

Özel İnternet Erişimi Android Uygulaması Bağlantı Ayarları

PIA Android uygulaması için bağlantı ayarı aşağıdaki gibidir:

 • Yerel ağı engelle – Bu, bir LAN (Yerel Alan Ağı) kullanıyorsanız diğer makinelerin cihazınızla iletişim kuramasını önler.
 • TCP kullan – OpenVPN bağlantısıyla kullanılabilecek iki protokoldür.
  • UDP – Bu, düşük gecikmeli bağlantılar ile kullanılan ve paketlerdeki bazı kayıpları tolere edebilen Kullanıcı Datagram Protokolüdür. Bu, Özel İnternet Erişimi Android uygulaması için varsayılan OpenVPN protokolüdür ve çoğu kullanıcı için en iyisidir. Paket siparişini veya kaybını kontrol etmek zorunda değildir, ancak istenirse bir sağlama toplamı yapabilir.
  • TCP – Bu, Aktarım Kontrol Protokolüdür ve yüksek gecikmeli bağlantılar ve herhangi bir kaybı tolere edemeyen bağlantılar için iyidir. Paket sırası ve kaybı için hata kontrolü sağlar ve gerekirse paketleri yeniden gönderir. Hata denetleme ve paketlerin uygun sırayla yeniden gönderilmesiyle ilgili ek yük nedeniyle bu işlemi yavaşlatır.
 • Uzak Bağlantı Noktası – Bu, yukarıdaki orta resimde gösterildiği gibi verileri tünellemek için uzak bağlantı noktasını seçmenizi sağlar.
  • Otomatik – Bu sizin için en iyi bağlantı noktasını seçecektir.
  • Port 1194 – Bu standart OpenVPN portudur.
  • Port 8080 – Bu, HTTP web hizmetleri için Port 80’e alternatif bir porttur. Proxy bağlantı noktası için yaygın olarak kullanılır.
  • Port 9201 – Bu, mobil cihazlarda WAP (Kablosuz Uygulama Protokolü) hizmetleri için kullanılan porttur.
  • Port 53 – Bu, DNS tarafından istekler için kullanılan porttur.
 • Yerel bağlantı noktası – Bu, daha sonra uzak bağlantı noktasına yönlendirilecek veri göndermek için yerel bir bağlantı noktası ayarlamanızı sağlar.
 • İnternet öldürme anahtarı – Bir kez ayarlandığında, VPN bağlantısı kesilirse cihazdaki tüm İnternet trafiğini öldürür.
  • Bağlantı yeniden başladığında İnternet trafiğini geri yükler.
  • Kill switch’i devre dışı bırakmak veya VPN istemcisinden çıkmak da normal İnternet işlemini geri yükleyecektir.
 • Port yönlendirme iste – Bunu açmak bir uygulama kurmanıza ve uzak kullanıcıların uygulamaya bağlanmasına izin verir. Uzaktan kullanımlar, ona başarılı bir şekilde bağlanmak için cihaz adını ve bağlantı noktası numarasını bilmelidir.
  • Liman yönlendirme sadece şu geçitlerden yapılır: CA Toronto, CA North York, Hollanda, İsveç, İsviçre, Fransa, Almanya, Rusya, Romanya ve İsrail.
  • Bunu yalnızca başkalarının dışarıdan bağlanmasını istediğiniz bir hizmeti çalıştırıyorsanız gizliliğinizi öldüreceği için yapın.
 • Küçük paketler kullanın – Bu, verileri bazı güvenlik duvarlarında veya kurulumlarında bazı ağ sorunlarını çözebilecek daha küçük paketler halinde aktarır.

Bağlantı ayarlarının altında, aşağıdaki resimlerde gösterilen şifreleme ayarları bulunmaktadır. Bunlardan ilki, ilk resimde gösterilen veri şifrelemesidir. Veri şifreleme alanına dokunduğunuzda, ikinci görüntüde gösterildiği gibi istediğiniz şifreleme düzeyini seçebileceğiniz bir ekran açılır.

Özel İnternet Erişimi Android Uygulaması Şifreleme Ayarları

Veri şifreleme – Bu, bilgisayarınız ile Özel İnternet Erişimi VPN sunucusu arasında ilk güvenli tünel kurulduktan sonra tüm İnternet trafiğinizi şifrelemek ve şifresini çözmek için kullanılan şifrelemedir. Aralarından seçim yapabileceğiniz dört seçim aşağıdaki gibidir:

 • AES-128 – Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES), Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü’nün (NIST) seçilen protokolü ve ABD hükümeti tarafından bazı gizli belgeler için kullanılan protokoldür. Bu, 128 bit anahtarlı bir AES-128 CBC (Şifre Bloğu Zinciri) kullanır ve çoğu kullanım için en iyi performansı sağlayacaktır..
 • AES-256 – Bu, yukarıdaki ile aynı şifreleme algoritmasını kullanır. AES-256 CBC 256 bit anahtar kullanır, böylece daha güvenli ve yavaştır. Bu bazı gizli belgeler için ABD hükümetini satın almak için kullanılır.
 • Blowfish – Bu, AES yerine 128 bit anahtarlı Blowfish-128 CBC kullanır. Bu güvenli bir algoritma ve NIST standartları yarışmasında ikincilerinden biriydi.
 • Hiçbiri – Bu, verilerinizi şifrelemez ve yalnızca IP’nizi gizlediğinden önerilmez ve bu nedenle VPN, sahte bir proxy olarak kullanıldığını gösterir. Bilgileriniz olmadan verilerinizin üçüncü bir tarafça kaydedildiği pasif saldırılara açık olacaksınız. Bu, coğrafi kısıtlamaların ve sansürün üstesinden gelmeye yardımcı olabilir.

Bunlardan ikincisi, aşağıdaki ilk görüntüde gösterilen veri kimlik doğrulamasıdır. Veri şifreleme alanına dokunduğunuzda, aşağıdaki ikinci görüntüde gösterilene benzer bir ekran açılır ve burada veri kimlik doğrulaması için güvenlik düzeyini seçebilirsiniz.

Özel İnternet Erişimi Android Uygulaması Kimlik Doğrulaması

 • Veri Kimlik Doğrulaması – Bu, aktif saldırılara karşı korumak için tüm verilerinizin kimliğini doğrulayan algoritmayı ifade eder (bir varlığın mesajınıza paket eklediği veya mesajdan kaldırdığı saldırı).
  • SHA1 – Bu, 160 bit anahtarla HMAC (Anahtar-Karma İleti Kimlik Doğrulama Kodu) kullanır.
  • SHA256 – Bu 256 bit anahtarlı HMAC kullanır ve bu nedenle daha yavaştır.
  • Hiçbiri – Bu, saldırganın iletinizi engellediği ve daha sonra bilginiz olmadan VPN sunucusuna göndermeden önce dış kaynaklardan gelen aktif saldırılar veya Ortadaki Adam (MitM) için açılır..

Şifreleme ayarlarının sonuncusuna aşağıdaki ilk resimde gösterilen el sıkışma denir. El sıkışma alanına hafifçe vurmak, el sıkışma için güvenlik türünü ve düzeyini seçebileceğiniz aşağıdaki ikinci resimde gösterildiği gibi bir ekran getirecektir.

Özel İnternet Erişimi Android Uygulaması El Sıkışma Ayarları

 • Tokalaşma – Bu, ilk güvenli bağlantıyı kuran ve bir taklitçiyle değil, bir PIA VPN Sunucusuyla konuştuğunuzu doğrulayan algoritmadır. Bu yüzden el sıkışma adı. Özel İnternet Erişimi bu bağlantı için Aktarım Güvenli Katman v1.2’yi (TSL 1.2) kullanır ve tüm sertifikalar SHA512 kullanılarak imzalanır.
  • RSA-2048 – Bu, doğrulama için 2048 bit Geçici Diffie-Hellman (DH) anahtar değişimi ve 2048bit RSA sertifikası kullanır.
  • RSA-3072 – Bu, hem anahtar değişimi hem de RSA sertifikası için 3072 bit ile yukarıdaki algoritmayı kullanır.
  • RSA-4096 – Bu, hem anahtar değişimi hem de RSA sertifikası için 4096 bit ile yukarıdaki algoritmayı kullanır.
  • ECC-256k1 – Geçici Eliptik Eğri DH anahtar değişimi ve doğrulama için Eliptik Eğri Dijital İmza Algoritması (ECDSA) sertifikası. Bitcoin’in işlemlerinde kullandığı eğri secp256k1 (256bit) hem anahtar değişimi hem de sertifika için kullanılır.
  • ECC-256r1 – Yukarıdaki gibi fakat prime256v1 (256 bit, secp256r1 olarak da bilinir) hem anahtar değişimi hem de sertifika için kullanılır.
  • ECC-521 – Yukarıdaki gibi fakat hem anahtar değişimi hem de sertifika için secp521r1 (521 bit) eğrisi kullanılıyor.

Aşağıda, bazı uç nokta şifreleme ayarları ve bunların kullanımı veya kullanılmaması için yararlı öneriler bulunmaktadır.

 • Maksimum koruma – AES-256 / SHA256 / RSA-4096: Bu, verileri için maksimum güvenlik isteyenler ve ekstra hız kaybını önemsemeyenler için.
 • Varsayılan Önerilen Koruma – AES-128 / SHA1 / RSA-2048: Bu, hız ve korumanın en iyi dengesini sağlar ve çoğu kullanıcı için en iyi ayardır.
 • Riskli – AES-128 / Yok / RSA-2048: Bu yapılandırma, bir bilgisayar korsanının iletiyi ele geçirdiği ve alıcıya göndermeden önce değiştirdiği etkin MitM saldırılarına uygundur.
 • Tüm Hız Güvenlik Yok – Yok / Yok / ECC-256k1: Bu, üçüncü tarafların (hackerlar) dışından hem aktif hem de pasif saldırılara açıktır. Yalnızca IP’niz gizlendiğinden VPN’iniz olmayabilir. Bu da bağlantının proxy gibi davranmasını sağlar.

Özel İnternet Erişimi Android uygulaması temiz bir grafik arayüze sahiptir ve kullanımı kolaydır. Bir konum seçin ve bağlanmak için durum kaydırıcısına sağa basın. Tek yapmanız gereken konumlar ekranını açmak ve yeni bir konuma dokunmaktır. Uygulama daha sonra otomatik olarak eski konumunuzla olan bağlantısını keser ve ardından yeni konumunuza bağlar. Private Internet Acsess tarafından kullanılan varsayılan ayarlar çoğu kullanıcı için idealdir, bu nedenle VPN’lerini kullanmak için teknik bilgi gerekmez. Bununla birlikte, daha teknik olan ve VPN bağlantıları üzerinde daha fazla kontrol isteyenler için bağlantı ve şifreleme için manuel ayarlar sunarlar. Uygulamaları, nasıl kullanılacağını anlayanlar için bazı gelişmiş VPN özelliklerini destekler. Bu, çeşitli uzak bağlantı noktaları, yerel bağlantı noktaları, bağlantı noktası yönlendirme, küçük paketler ve hatta VPN bağlantısı düştüğünde İnternet erişiminizi öldürmek için bir öldürme anahtarı içerir. Buna ek olarak, sektördeki en iyi şifrelemeyi içerir, böylece yerel Wi-Fi etkin noktanızda güvende olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Özel İnternet Erişimini Ziyaret Edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map