Opera VPN Nasıl Kullanılır

OperaOpera satın alındı SurfEasy geçen yıl VPN’i web tarayıcılarına dahil etmeye başlıyor. Daha doğru olmak için, Opera tarayıcıya SurfEasy proxy’yi ekliyor. Bir VPN’den farklı olarak, proxy yalnızca Opera web tarayıcısından akan trafiği şifreler. Diğer uygulamalardan veya yönlendiricinizden gelen trafiği şifrelemez. Yine de Opera, yerleşik bir VPN / proxy hizmeti içeren ilk web tarayıcısıdır. Bu, çevrimiçi gizliliğinizi korumak ve coğrafi resitrctions engelini kaldırmak isteyenler için olumlu bir adımdır.


Yeni Opera VPN (proxy) hizmetinde hız veya trafik sınırlaması yoktur. Tek kısıtlama, Opera tarayıcısı dışındaki uygulamalardan gelen trafiğin şifrelenmiş tünelden geçmemesidir. Bu, Skpye, e-posta veya en sevdiğiniz torrent istemcisini özel olarak çalıştırmak istiyorsanız, yine de bir üçüncü taraf VPN böyle yaparak. Bu, hala gizliliğinizi koruma ve Opera tarayıcısında içeriğin engelini kaldırma yeteneğini bırakır. Opera’nın yeni VPN özelliklerini tanıtmak için bir araya getirdiği 30 saniyelik videoya hızlı bir göz atalım.

Opera VPN oldukça basittir. Ayarlamak için ayarlara gidip “VPN’yi etkinleştir”Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi. Bu, tarayıcıdan geçen tüm trafiği şifreler. VPN’yi ayarlardan veya tarayıcıdaki adres çubuğundan devre dışı bırakabilirsiniz. Adres çubuğunun hemen arkasında, VPN özelliğini kolayca etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlayan bir açılır kutu var.

Opera VPN ayarları

VPN etkinleştirildikten sonra en sevdiğiniz web sitelerini ziyaret etmek için Opera’yı kullanabilirsiniz. VPN şu anda üç konumu desteklemektedir – Kanada, Almanya ve ABD.  Bağlandığınız sunucu konumu, gizlilik koruması açısından o kadar önemli değil. Tarayıcı trafiğiniz, bağlandığınız bölgeye bakılmaksızın şifrelenir. En iyi performans için en yakın sunucu konumuna bağlanmanızı tavsiye ederim.

VPN konumları, diğer ülkelerdeki içeriğe erişmek isteyenler için çok önemlidir. Örneğin, ABD’den olduğunuzu ve İspanya’da biraz zaman geçirmeyi planladığınızı varsayalım. Ev konforunu kaçırmak istemezsiniz. İspanya’ya vardığınızda, Netflix gibi hizmetler için içerik seçiminizin evdekilerden oldukça farklı olduğunu fark edersiniz. Hulu gibi hizmetler İspanya’dan bile alınamıyor. Opera VPN konumları devreye giriyor. ABD Netflix kütüphanesini, Hulu ve daha fazlasını izlemek için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki VPN’lerine bağlanabilirsiniz. Aynı durum Kanada ve Almanya’daki akış hizmetleri ve kanallar için de geçerlidir.

Yeni Opera VPN (Proxy) Hizmetini Test Etme

Artık Opera’da VPN’yi nasıl yapılandıracağınızı bildiğinize göre, hizmetle ilgili uygulamalı deneyimimizi gözden geçirmek için bir dakikanızı ayıracağız. Aşağıda görebileceğiniz gibi YouTube’a bağlandık ve Opera (SurfEasy) VPN’e bağlıyken Magnificent Seven fragmanını başlattık. Ekran görüntüsü, mevcut sunucu konumlarıyla VPN açılır menüsünü de gösterir. VPN’yi kolayca açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca doğrudan web tarayıcısından ABD, Kanada ve Almanya’daki VPN sunucuları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Opera VPN

The Magnificent Seven fragmanını herhangi bir sorun olmadan yayınlayabildik. Video arabelleğe alınmadan tam ekranda oynatıldı. Netflix, son zamanlarda VPN ve SmartDNS hizmetlerine karşı güçlü bir tutum aldıkları için bir sonraki testimiz oldu. Netflix’in Opera VPN üzerinden engellenmediğini görmeye teşvik edildik. Korkunç proxy mesajı olmadan bir video izleyebildik. Görüntü mükemmel değildi. Biraz pikselli ama Netflix’e erişememesine kıyasla resim iyi.

Yeni VPN’ye ek olarak, Opera tarayıcısında gizlilikle ilgili başka özellikler de bulunur. reklam engelleyici bant genişliğinden tasarruf etmenize ve web’e üç kata kadar daha hızlı göz atmanıza yardımcı olur. Ayrıca bir “Takip Etme”Adlı siteyi destekliyor. Bu iyi bir özellik ancak ayarı görmezden gelen birçok web sitesi var. özel tarama özelliği, oturumu kapatır kapatmaz internet geçmişinizi siler. Yine de VPN’in yerini almaz. Hala trafiğinizi şifrelemek için VPN’yi etkinleştirmek isteyeceksiniz.

Yeni Opera VPN özelliği bir geliştiricinin sürümünde mevcuttur. Yayın sürümüne erişimi sınırlandırıyor gibi görünmüyorlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinebilir ve alfa sürümünü doğrudan Opera bir site. Bir alfa olarak yol boyunca bazı hatalar bekleyebilirsiniz. VPN etkinleştirildiğinde web sitelerinin açılmasının uzun sürebileceğini fark ettik. Hız testlerimiz ve video akışımız iyiydi ancak news.com gibi sitelerdeki içeriklerin yüklenmesi uzun sürdü. Yeni Opera VPN’yi kendiniz test edin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin – @VPNFan.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map