NordVPN Windows Kurulum Kılavuzu

NordVPN Windows uygulamasını web sitelerinin istemci indirme sayfasından indirebilirsiniz. Buna “Araçlar” & Bilgi ”ve ardından aşağıda gösterildiği gibi“ İndir ”.


NordVPN Özel Yazılım İndirme

İndirme sayfası açıldıktan sonra, fareyle Windows bölümünde görünen “İndir” düğmesini tıklayın. Bu, makinenize uygun NordVPN istemci yükleyicisini indirir.

NordVPN İndirme Örneği

Bu, Windows istemci yükleme dosyasını bilgisayarınıza kaydetmenizi sağlayacak bir iletişim penceresi açar. İstemci Windows XP veya üstünü gerektirir. İstemci kurulum sayfasında, Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve Windows Vista’yı OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP ve PPTP ile yapılandırmak için manuel kurulum kılavuzları da vardır. Windows XP’de OpenVPN, L2TP / IPsec ve PPTP için manuel kurulum kılavuzları vardır.

İstemci bilgisayarınıza indirildikten sonra, dosyayı sağ tıklayın ve “Yönetici Olarak Çalıştır” ı seçin. Bu, Windows istemcisinin kurulumunu tamamlar ve ilk kez açılır. Sonraki lansmanlar için bir masaüstü kısayolu oluşturur.

İstemci ilk kez başlatıldığında, kullanmaya yetkili olduğunuzu doğrulamak için NordVPN kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekir. Hoş geldiniz e-postanızdan aldığınız NordVPN “Kullanıcı Adı” ve “Parola” nızı girin. Ayrıca, “Beni hatırla” nın yanındaki kutuyu işaretlemeyi unutmayın, böylece istemci yazılımını her başlattığınızda kimlik bilgilerinizi tekrar girmenize gerek kalmaz.

NordVPN Windows Girişi

Henüz hesabınız yoksa bir hesap oluşturmak için burada bir bağlantı vardır. Ayrıca, “Kayıp şifreyi” kurtarmak için bir bağlantı vardır. Parolanızı unuttuysanız, sıfırlama işlemini başlatmak için bu seçeneği tıklatabilirsiniz. Windows istemcisinin kendisine giriş yapmadan önce, “Oturum Aç” ekranından da erişilebilen “Ayarlar” ve “Yardım” ekranlarına bir göz atalım.

Bunlardan ilki, soldaki ekran görüntüsünde “Ayarlar” gösterilir. Giriş penceresinin sağ üst kısmındaki “Ayarlar” a tıklandığında bu ekran açılır. Yazılımın başlangıç ​​davranışını ayarlamanıza izin veren birkaç onay kutusuyla başlar. Ayarlayabileceğiniz seçenekler aşağıdaki gibidir:

 • Pencerelerle başla – Windows başladığında istemci yazılımı başlatılır.
 • Küçültmeye başla – Bu, istemciyi sistem tepsisine küçültülmüş olarak başlatır.
 • DNS sızıntı koruması – Bu ayarlandığında, tüm DNS isteklerinin VPN aracılığıyla altındaki DNS sunucuları girişine işlenmesini sağlar.
  • DNS Sunucuları – DNS sızıntı koruması etkinken birincil ve ikincil DNS sunucularının IP adresleri. Bunlar yazılım tarafından önceden dolduruldu.
 • Akıllı Oyun – Bu, NordVPN’in yalnızca VPN’den daha iyi olduğunu söylediği VPN üzerinden SmartDNS özelliğini etkinleştirir, çünkü iletilen tüm verilerinizi hala şifrelerken sınırsız akış avantajları sağlar.
 • Haberleri göster – Bu, NordVPN’den haber pop-up’larına ve özel tekliflere izin verir.
 • Otomatik bağlan – Bu, Windows istemcisi başlatıldığında otomatik olarak bağlanmak için NordVPN ağındaki herhangi bir VPN sunucusunu seçmenizi sağlar.
 • Varsayılan protokol -Bu, Windows istemcisini kullanırken OpenvPN’in bağlantıları için kullandığı varsayılan protokolü seçmenizi sağlar.
  • UDP – Bu, iki protokolden daha hızlıdır, ancak çok az hata kontrolü veya hata kontrolü sağlar veya düzeltme yapmaz. Bu, çoğu bağlantı için istemci varsayılanıdır.
  • TCP – Bu, UDP’den daha yavaştır, ancak bırakılan veya bozuk olan paketler için hata denetimi ve düzeltme sağlar. Bu, zayıf sinyalli alanlar veya paket kaybının daha muhtemel olduğu daha uzun mesafeli bağlantılar için iyi olmasını sağlar.
 • Güncellemeleri kontrol et – Bu kutunun işaretlenmesi Windows yazılımınızın her zaman güncel olmasını sağlar.

Ayarlar ekranının alt kısmı, uygulamaya eklenen işlemleri gösterir VPN Kill anahtarı. Şu anda çalışan işlemler arasından seçim yapmanıza veya VPN bağlantısı düştüğünde durdurulacak uygulamalar listesine eklemek için yürütülebilir dosyalara göz atmanıza izin verir. “Çalışan işlem” düğmesine basıldığında geçerli çalışan işlemlerin listesini içeren bir pencere açılacak, sağındaki “+” işaretine tıklandığında bu işlem VPN uygulaması sonlandırma listesine eklenecektir.

NordVPN Ayarları ve VPN Kill Switch

Bakmak istediğimiz ikinci ekran yardım ekranıdır. Giriş ekranının sağ üst kısmındaki “Yardım” ı tıklayarak erişilebilir.

NordVPN Windows İstemci YardımıYukarıdaki ekran görüntüsü, NordVPN hizmeti ile ilgili olabilecek herhangi bir sorunla ilgili yardım alabileceğiniz farklı yolların bağlantılarını gösterir. Bu bağlantılar ve sizi nereye yönlendirecekleri aşağıdaki gibidir:

 • Sıkça Sorulan Sorular – “Yanıtınızı burada bulabilirsiniz” bağlantısını tıkladığınızda, sizi NordVPN web sitesindeki SSS sayfasına yönlendirirsiniz, böylece sorununuz daha önce çözülmüşse,.
 • Canlı destek – “Konuşmayı deneyimli bir CS uzmanıyla başlat” tıklandığında, NordVPN hizmeti ile ilgili olabilecek sorunları veya soruları gerçek zamanlı olarak ilgili personel ile tartışabileceğiniz bir sohbet penceresi açılır..
 • E-posta NordVPN – Bir destek bileti açmak için [email protected] adresine e-posta gönderin.
 • Log dosyası – Bunun iki farklı bağlantısı var.
  • “Günlük dosyasını açmak için burayı tıklayın” tıklandığında, son birkaç VPN bağlantısı için günlük dosyası açılacaktır, böylece inceleyebilirsiniz.
  • “Günlük dosyasını gönder” tıklandığında, günlük dosyasını bağlantı sorunlarınızı teşhis etmelerine yardımcı olmak üzere NordVPN destek personeline göndermek için bir iletişim penceresi açılır..

Şimdi için Ayarlar ve Yardım ekranlarını inceledik, istemciye giriş yapalım ve NordVPN hizmetinin nasıl kullanılacağını görelim. Yukarıdan, kimlik bilgilerinizi girmeniz ve “Giriş” düğmesine tıklamanız gerektiğini hatırlayın. Bunu yaptıktan sonra, aşağıda soldakine benzer bir ekran görüntüsü göreceksiniz.

Bu, “Ülke” sekmesi seçili olan istemci ana ekranıdır. Buradan NordVPN ağındaki bir VPN sunucusuna bağlanmak için yapmanız gereken tek şey bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçmek ve daha sonra yeşil “Bağlan” düğmesine tıklamak. Şimdi bir bağlantı deneyelim. Meksika’yı görene kadar aşağı kaydırın ve ardından seçmek için üzerine tıklayın. Bu, aşağıdaki ikinci ekran görüntüsünde gösterildiği gibi soluk mavi renkte vurgulayacaktır. Ardından, yeşil renkli “Bağlan” düğmesine tıklayın.

NordVPN Windows İstemci Bağlantı Süreci

Bu, üçüncü ekran görüntüsünde gösterilene benzer bir bağlantı ekranının görüntülenmesine neden olur. Bu ekran, seçtiğiniz sunucuya bağlandığınızı gösterir ve fikrinizi değiştirirseniz işlemi durdurmak için büyük bir sarı “İptal” düğmesine sahiptir..

Yukarıdaki resimdeki son ekran görüntüsü, Meksika’daki bir VPN sunucusuna tamamlanmış bağlantıyı göstermektedir. Ekranın üst kısmında bazı hesap bilgileri gösterilir. Bunu Meksika VPN sunucusu ve sanal konumunuz Meksika tarafından atanan yeni sanal genel IP adresi izler. Bunlar, açık İnternetin sizi gördüğü yer ve IP bağımlılığıdır. Bunu, sunucu yükleme yüzdesini gösteren yatay bir gösterge takip eder. Bunun altında, sağında kırmızı bir “Bağlantıyı Kes” düğmesi olan yeşil bir “Sunucuyu değiştir” düğmesi bulunur.

“Sunucuyu değiştir” düğmesine tıklamak mevcut VPN bağlantınızı durdurur ve sizi bağlanmak için başka bir konum seçebileceğiniz “Ülke / Sunucu” seçim ekranına döndürür. “Bağlantıyı kes” düğmesine tıklamak da aynısını yapar. Şimdi Bağlantıyı Kes düğmesine tıklayın.

Bu, aşağıdaki ilk resimde gösterildiği gibi Meksika hala seçili olarak Ülke seçimi ekranına dönmenizi sağlar. Şimdi aşağı kaydırın ve aşağıdaki ikinci ekran görüntüsünde gösterildiği gibi İngiltere’yi çift tıklayın. Ülkeye / sunucuya çift tıklamak bir VPN sunucusuna bağlanmanın başka bir yoludur, bu nedenle bağlantı işlemi tamamlandıktan sonra son ekran görüntüsünde gösterilene benzer bir ekran görürsünüz. Bir ülkeyi seçerek bir sunucuya her bağlandığınızda, yazılım sizi otomatik olarak o ülkedeki en hızlı sunucuya bağlar.

İngiltere'deki NordVPN Sunucu Değişikliği

Şimdi sizi ülke seçimi ekranına döndürecek olan “Sunucuyu değiştir” düğmesine tıklayın. İngiltere’nin artık seçilen sunucu olarak vurgulandığına dikkat edin. Bir ülkede bağlandığınız sunucu üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istediğinizi varsayalım, listenin üzerindeki “Sunucu” sekmesini tıklayabilirsiniz.

Bu, NordVPN ağındaki tüm VPN sunucularının bir listesini açacak ve bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçmenize izin verecektir. Bu kararda size yardımcı olmak için yazılım, her sunucu için gerçek zamanlı bir “sunucu yükü%” ve “ms’de ping değeri” oluşturur. “Sunucu durumunu yenile” düğmesine tıklamak size en son gerçek zamanlı sonuçları verir ve sadece 30 saniye sürer. Bu, aşağıdaki görüntüdeki ekran görüntülerinde gösterilmiştir. Bu ekran görüntüleri hakkında ilk fark edeceğiniz şey, fareyi sunucu adının üzerine getirdiğinizde, o sunucunun potansiyel kullanımını veya ne için optimize edildiğini gösteren bir açılır pencerenin görünmesidir. Sunucular ilk iki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ilk olarak aşağıdaki amaçlarla düzenlenir:

 • Anti DDoS – Bu, oyuncuların takdir edebileceği DDoS saldırılarına karşı korunmak için optimize edilmiş dört sunucudan oluşan bir gruptur.
 • Ultra Hızlı TV – Bu, medya akışı için en popüler dört ülkeden hızlı bir akış deneyimi oluşturmak için özel olarak kurulmuş bir grup sunucudur. Fareyi her ülkenin üzerine getirdiğinizde en popüler akış sağlayıcıları görüntülenir.
 • Çift VPN – Çift şifreli VPN’lerinden yararlanmak için tek yapmanız gereken bu sunuculara bağlanmak.
 • VPN üzerinden Tor – Bu gruptaki bir sunucuya bağlanmak Tor bağlantınızın özel ve güvenli bir şekilde şifrelenmesini sağlar.
 • Özel IP sunucuları – Bunlar Birleşik Sates’dedir ve fareyi bir fareyle üzerine getirmeniz, birincil amaçları hakkında size bir fikir verir. Sunuculardan birinden statik özel bir IP alabilirsiniz.
 • Standart VPN sunucuları – Bunlar ülkeye göre alfabetik olarak sıralanmıştır.

NordVPN Sunucuları

Ülkelere benzer şekilde, belirli bir VPN sunucusuna bağlanmak için gereken tek şey adını çift tıklamak veya seçmek ve ardından “Bağlan” düğmesine tıklamaktır. Bunun ne kadar kolay olduğunu görmek için aşağıdaki ilk resimde “Singapur # 3” sunucusunu tıklayın. Önce bağlantı ekranını ve ardından aşağıda gösterildiği gibi tamamlanmış bağlantıyı göreceksiniz..

NordVPN Singapur # 3 Sunucusu

İster ülkeye, ister sunucuya bağlanmayı seçtiyseniz, NordVPN Windows istemcisinin VPN sunucularından birine bağlanmanızı kolaylaştırdığını görebilirsiniz. Sadece birkaç tıklamayla gizliliğiniz korunacak ve tüm İnternet trafiğiniz şifrelenecektir. Smart Play’i tıklamak, internet trafiğinizi korurken dünyanın dört bir yanından en sevdiğiniz tüm medya akışlarını izlemenizi sağlayacaktır. Yazılım istemcilerinde DNS sızıntısı koruması ve bir uygulama VPN kill anahtarı da vardır. Varsayılan olarak OpenVPN UDP’yi kullanır ve bu da gerekirse OpenVPN TCP’ye değiştirme seçeneğiyle en iyi VPN protokollerinden biri olarak kabul edilir..

Ayrıca VPN’lerini OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP ve PPTP gibi çeşitli protokolleri kullanarak yapılandırmak için manuel kurulumları var. Hatta Obfsproxy aracılığıyla Çin’de VPN erişimi için özel bir öğretici var. Bunlar web sitelerinin öğretici sayfasında bulunabilir. Bu sayfaya bağlantılar indirme sayfalarında da bulunur.

Bir hesaba kaydolduktan sonra, kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte hoş bir e-posta gönderirler. Bunları, seçtiğiniz istemci yazılımını kullanarak VPN sunucu ağlarına bağlanmak için kullanabilirsiniz. Bu, hizmetlerinin sunduğu huzurun hemen tadını çıkarmanızı sağlayacaktır. Alternatif olarak, hizmetlerini sahip olabileceğiniz diğer cihazlar için manuel olarak ayarlamak için bu bilgileri ve eğitimlerini de kullanabilirsiniz.

NordVPN'i ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map