NordVPN Android Kurulum Kılavuzu

En son NordVPN Android uygulama sürümünü Google Play’den indirebilirsiniz. Bu, en sevdiğiniz Android cihazlardaki ağlarına erişmenizi sağlar. NordVPN web sitesi, Android’i OpenVPN, L2TP / IPsec ve PPTP için manuel olarak yapılandırmayı tercih ederseniz kurulum kılavuzlarını içerir.


NordVPN uygulama sayfasını ziyaret edin Google Oyun Android uygulamasını cihazınıza indirip yüklemek için. Uygulama Android 4.0 veya üst sürümünü gerektirir. Google Play Store’a girdikten sonra, aşağıdaki ilk ekran görüntüsünde gösterildiği gibi yüklemeyi başlatmak için “Yükle” düğmesine dokunun. Kurulum başladıktan sonra ikincisi gibi bir ekran göreceksiniz. Kurulumun üçüncü ekran görüntüsünde olduğu gibi devam edebilmesi için “Kabul et” düğmesine dokunun.

NordVPN Android Kurulumu

Yükleme tamamlandığında, yukarıdaki sonuncu gibi bir ekran göreceksiniz. Uygulamayı ilk kez başlatmak için “Aç” düğmesine dokunun.

Yazılım ilk kez başlatıldığında, NordVPN kimlik bilgilerinizi girmenizi gerektirir. Aşağıdaki ilk ekranda “Oturum aç” a dokunduğunuzda NordVPN “Kullanıcı Adı” ve “Parola” nızı girebileceğiniz ikinci ekran açılacaktır. “NordVPN’de yeni misiniz?” bir NordVPN hesabı oluşturmanızı sağlayacak.

NordVPN Giriş

Yukarıdaki üçüncü ekran görüntüsünde yapıldığı gibi kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra, Android uygulamasını başlatmayı tamamlamak için “Oturum aç” düğmesine dokunun. Bu, aşağıdaki resimde ilk ekranda gösterilen “Sunucu haritası” ekranını getirecektir. Bu ekran haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırmanıza ve haritayı her yöne kaydırmanıza olanak tanır. Bu, Kuzey Amerika’nın yakınlaştırılmış görüntüsünü gösteren ikinci ekranda ve Okyanusya bölgesini gösteren üçüncü ekranda gösterilmektedir. “Sunucu haritası” ekranı, NordVPN ağını haritada grafik olarak farklı ülkelerdeki bir dizi mavi konum iğnesi olarak göstermektedir. Anahtar gri ve “Kapalı” konumunda, ağa bağlı olmadığınızı gösterir.

nordvpn-sunucu-haritası kullanımlık

Sunucu haritası ekranından bir VPN sunucusuna bağlanmak kolaydır, bağlanmak istediğiniz ülkede bir raptiyeye dokunun. Örneğin, yukarıdaki ikinci ekran görüntüsünde gösterilen sunucu haritasında ABD pinine dokunun. Aşağıdaki resimde solda gösterilene benzer bir ekran göreceksiniz. ABD için raptiyeye dokunulduğunda, bağlanmak için bir komut istemi görüntülenir. Şimdi bağlantıyı tamamlamak için yeşil “Evet” düğmesine dokunun.

Amerika Birleşik Devletleri'ne NordVPN Android İstemci Haritası BağlantısıNordVPN hizmetine ilk kez bağlandığınız için, Android işletim sistemi bir güven mesajı görüntüler. NordVPN’e güvendiğinizi onaylamak için “Bu uygulamaya güveniyorum” kutusuna ve ardından “Tamam” a dokunun. Bundan sonra, yukarıdaki üçüncü ekran gibi “Amerika Birleşik Devletleri’ne Bağlandı” yazan bir ekran göreceksiniz. Hem anahtarın hem de konum iğnesinin yeşil olduğuna dikkat edin, NordVPN ağına bağlı olduğunuzu gösterir. Haritayı yakınlaştırın ve son ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ABD’deki bir VPN sunucusuna gerçekten bağlı olduğunuzu görebilirsiniz. Şimdi sunucuları Kanada’daki bir VPN sunucusuna değiştirmek istediğinizi varsayalım. Sadece Kanada’daki konum pinine dokunun. Bu, aşağıdaki resimde solda gösterilene benzer bir ekranla sonuçlanacaktır. Şimdi VPN sunucusu işlemini değiştirmeye başlamak için yeşil “Evet” düğmesine dokunun. Bu, ilk olarak ikinci ekran görüntüsünde gösterildiği gibi mevcut sunucunuzla olan bağlantınızı keser, ardından üçüncü olarak gösterildiği gibi yeni sunucunuzu bağlamaya başlar.

NordVPN Android Uygulama Haritası Sunucusu ABD'yi Kanada'ya Değiştir

Yukarıdaki dördüncü ekran görüntüsü artık “Kanada’ya Bağlı” olduğunuzu gösterir. Uzaklaştırma, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir VPN sunucusundan Kanada’daki bir sunucuya geçtiğinizi gösterir. Sunucu haritası ekranı için incelemek istediğimiz son şey, onu kullanarak bir ülkedeki belirli bir sunucuya nasıl bağlanacağımızdır. Bunu Fransa’daki bir VPN sunucusuna bağlanarak açıklayalım.

Önce harita arayüzünde Avrupa’ya sola kaydırın ve ardından Fransa’ya yakınlaştırın. Aşağıdaki solda gösterilene benzer bir ekran görüntüsü görmelisiniz. Hala bir Kanada VPN sunucusuna bağlı olduğunuza dikkat edin. Şimdi, Fransa’nın konum iğnesine dokunmak yerine, parmağınızı üzerine yerleştirip aşağıdaki ikinci ekran gibi bir ekran görene kadar bırakarak basılı tutun. Bir ülke iğnesini uzun süre basılı tutmak, o ülkedeki sunucuların bir listesini açar. Sadece Fransa’da iki sunucu olduğu görülür. Bu liste her sunucu numarasını, yük yüzdesini ve konumunuzla olan mesafeyi görüntüler.

NordVPN Android Uygulama Haritası Bağlantısı Fransa # 3Ayrıca gri bir daire içinde beyaz bir kalp göreceksiniz. Bu kalbe dokunmak, onu kırmızıya dönen dairenin göstereceği bir favori haline getirecektir. Favori Sunucu # 3 şimdi yanındaki kalbe dokunarak. Bu, yukarıda gösterilen üçüncü gibi bir ekranla sonuçlanacaktır. Son olarak, sağdaki anahtara dokunarak Fransa’daki Sunucu # 3 bağlantısını tamamlayın. Uygulama sizi Kanada’dan ayırdıktan sonra, sizi Fransa’daki VPN Sunucusu # 3’e bağlar. Yukarıdaki son ekran şu anda “Fransa’ya bağlı” olduğunuzu gösteriyor.

Şimdi “Sunucu haritası” ekranına ve onu kullanarak bir VPN sunucusuna bağlanma yollarına baktığımıza göre, NordVPN Android uygulama menüsünü inceleyelim. Bu menü uygulamanın sol üst köşesinde bulunur ve üç yatay çubukla gösterilir. Şimdi menüye dokunun. Solda aşağıda gösterilene benzer bir ekran görmelisiniz. Dikkat edin, Fransa’daki VPN sunucusuna hala bağlısınız. Bu menüde aşağıdaki öğeler bulunur:

 • Ülkeler – Bu, bir an önce daha ayrıntılı olarak inceleyeceğimiz, bağlantı kurabileceğiniz ülkelerin listesini alfabetik olarak açar.
 • Hesabım – Bu işlem, mevcut aboneliğinizi uzatmanıza veya şifrenizi değiştirmek için NordVPN web sitesini ziyaret etmenize olanak tanıyan bir ekran açacaktır..
 • Tam sunucu listesi – Bu size özel sunucular dahil eksiksiz bir sunucu listesi gösterecektir. Bunu daha sonra bu incelemede daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.
 • Geribildirim yolla – Bu, Android istemcisi için geri bildirim içeren [email protected] adresine bir e-posta oluşturmanıza olanak tanır. Konu Android Beta ile önceden dolduruldu.
 • Canlı sohbet – Bu bir NordVPN destek uzmanıyla canlı bir sohbet oturumu açacak.
 • TCP kullan – Bu, uygulamayı mümkün olduğunda UDP yerine TCP kullanacak şekilde ayarlayacaktır. Bunun bağlantıyı yavaşlatabileceğini unutmayın.
 • oturumu Kapat – Bu uygulamadan çıkış yapacaktır. Oturumu kapatırsanız uygulamayı bir sonraki başlatışınızda kimlik bilgilerinizi tekrar girmeniz gerektiğini unutmayın.

Şimdi tüm menü öğelerine baktığımıza göre, VPN bağlantıları yapmak için kullanılabilecek ikisine bir göz atalım: Ülkeler ve Tam sunucu listesi. Menüdeki “Ülkeler” i (aşağıdaki soldaki ekran) tıkladığınızda, en son bağlantılarınızın listesini içeren bir ekran açılır. Bunu, aşağıdaki ikinci ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, NordVPN ağındaki tüm ülkelerin alfabetik sırayla bir listesi takip eder. Fransa’da hala Sunucu # 3’e bağlı olduğunuzu hatırlayın. Orada bir VPN sunucusuna bağlanmak için Kanada’nın sağındaki anahtara dokunun. Uzaklaştırın ve artık “Kanada’ya bağlı” olduğunuzu göreceksiniz. Ülkeler ekranında bir sunucu seçmek veya değiştirmek için gereken tek şey budur. Bağlanmak istediğiniz ülkenin yanındaki düğmeye dokunun..

NordVPN Android Uygulama Ülkeleri Kanada Bağlantısı

Menüye tekrar dokunduğunuzda, aşağıdaki solda gösterilene benzer bir ekran açılır. Artık Kanada’ya bağlı olduğunuzu gösterdiğine dikkat edin. “Tam sunucu listesi” ne dokunun, ikincisine benzer bir ekran göreceksiniz. Bu “Favorilerim” listesidir ve gördüğünüz gibi daha önce kaydettiğiniz favoriye sahiptir, Fransa # 3. Şimdi “Tüm sunucular” sekmesine dokunun. Bu sekme aşağıdakileri içeren amaçlara göre bir sunucu listesi içerir: Anti-DDoS, Adanmış IP sunucusu, Çift VPN, Standart VPN sunucuları, VPN üzerinden Tor ve Ultra hızlı TV. Bunlardan herhangi birine dokunduğunuzda, bu hedefe ulaşmak için bağlanabileceğiniz sunucuların bir listesi görüntülenir. Bunu, ülkelerin alfabetik sıraya göre bir listesi takip eder. Bunlar aşağıdaki son iki ekran görüntüsünde gösterilmektedir.

NordVPN Android Uygulaması Tam Sunucu Listesi

Belirli bir ülkeden bağlanmak için bir sunucu bulmanın en iyi yolu aramayı kullanmaktır. Almanya’da düşük yük yüzdesi olan bir sunucu bulmak istediğinizi varsayalım. Ekranın üst kısmındaki büyüteç üzerine dokunun ve tırnak işaretleri olmadan “almanya” yazın. Bu, Almanya’daki tüm sunucuların bir listesini getirecektir ve aşağıdaki ilk ekran görüntüsünde gösterildiği gibi düşük yük yüzdesi olan birini hızlı bir şekilde bulabilirsiniz..

NordVPN Android Uygulaması Tüm Sunucu Arama AlmanyaYukarıdaki ilk ekranda, Almanya # 1’i daha önce Fransa # 3’te yaptığınız gibi favori yapmak için üzerine dokunun, ardından bağlanmak için düğmeye dokunun. Bu, ikincisine benzer bir ekran getirecektir. Son olarak, menüye ve ardından tüm sunucu listesine dokunun. Her şeyi doğru yaptıysanız, ekranınız yukarıdaki son ekran görüntüsü gibi görünmelidir.

NordVPN Android uygulaması incelememizde incelemek istediğimiz son şey Smart-Play özelliğidir. Bunu kullanmak için, önce NordVPN ağındaki bir VPN sunucusuna bağlı olduğunuzdan emin olun. Son ekran görüntüsünden Almanya # 1’e bağlı olduğunuzu görebilirsiniz. Aşağıdaki ilk ekran görüntüsü olarak görüntülenen sunucu haritasına geri döndüğünüzde, “Almanya’ya bağlandığınızı” da görebilirsiniz. “Akıllı Oynat” sekmesine dokunduğunuzda ikinci gibi bir ekran açılacaktır. Bu ekrandaki anahtara dokunulduğunda Akıllı Oynatma açılır ve üçüncü ekran gibi bir ekran görüntüsü elde edilir. Bu Smart-Play’in açık olduğunu gösteriyor. Sunucu haritası sekmesine dokunduğunuzda artık “Smart-Play üzerinden Almanya’ya bağlandığınızı görebilirsiniz. Bu, VPN sunucularını medya menşe ülkesine değiştirmeye gerek kalmadan farklı ülkelerden en sevdiğiniz buharlı medyayı izlemenizi sağlar..

Smart-Play ile NordVPN Android Uygulaması Almanya'ya Bağlantı

NordVPN personeli, abonelerinin yeni Android uygulamalarıyla ağlarına bağlanmasını çok kolaylaştırdı. Haritadan bir konum seçip ona bağlanmanız yeterlidir. Bir ülkede bağlandığınız sunucu üzerinde daha fazla denetim istiyorsanız, konum iğnesini uzun süre basılı tutun. Bu, o ülkedeki yük yüzdeleri olan sunucuların bir listesini getirecektir, böylece daha az kalabalık bir sunucuya ve muhtemelen daha hızlı bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Sunucu destekliyorsa, UDP yerine TCP kullanacak şekilde ayarlamanızı sağlar. Diğer tüm ayarlar, sizi her zaman seçtiğiniz ülkenin en hızlı sunucusuna bağlamaya çalışmak üzere tasarlanmış yazılım tarafından yönetilir. Birkaç dokunuş bağlamanızı ve korunmanızı sağlayacak.

NordVPN'i ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map