IPVanish iOS Kurulum Kılavuzu

IPVanish iOS DüğmesiEn son IPVanish iOS uygulamasını kurulum sayfalarından bulabilirsiniz. Oraya ulaşmak için sitelerinin üst kısmındaki “Uygulamalar” bağlantısını tıklamanız yeterlidir. Bu, VPN yazılım sayfasını açacaktır. Başlamak için iOS düğmesini tıklayın. Bu, en son iOS uygulaması hakkında bilgi ve uygulama mağazasına bir bağlantı içeren iOS kurulum alt sayfasını yükler. Bu sayfa ayrıca iOS aygıtınızı L2TP ve PPTP ile yapılandırmak için adım adım manuel kurulum ve görsel kılavuzlar içerir.


Uygulamayı indirmek için “App Store’dan İndir” düğmesini tıklayın. İTunes’a girdikten sonra, uygulamanın kurulumuna başlamak için indir düğmesini tıklayın. IPVanish uygulaması iOS 8.0 ve üstü ile uyumludur. Kurulum başladıktan sonra, aşağıdaki solda gösterilene benzer bir ekran göreceksiniz. Bu, tüm İnternet trafiğinin VPN’den geçtiğini bildiren iOS uyarısıdır. Android cihazlar tarafından verilen güven uyarısına benzer. VPN kurulumunun devam etmesi için buna izin vermelisiniz. Soldaki resimde IPVanish bildirimlerini ve uyarılarını almak isteyip istemediğinizi soran başka bir kurulum mesajı gösterilmektedir. Bu isteğe bağlıdır.

IPVanish iOS Kurulumu

Yukarıdaki bildirimi geçtikten sonra uygulama IPVanish hizmetine giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenizi sağlayacaktır. IPVanish hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girip oturum açtığınızı varsayarsak, uygulama sizden bir VPN profili oluşturmanızı ister. Bu, iOS aygıtınız için IPVanish IKEv2 yapılandırmasını ayarlayacaktır. Bu profil yüklendikten sonra, solda aşağıda gösterilene benzer IPVanish ana ekranını göreceksiniz. Bu, bağlantısı kesilmiş durumda olan ana uygulama bağlantı ekranıdır. Bağlantı altında bağlantısının kesildiğini gösterir ve anahtar kesintisiz beyazdır, bu bağlantı kesik durumunda olduğunu gösterir. Gösterilen IP adresi ve görünür konum gerçek IP adresiniz ve konumunuzdur. Bu ekran aynı zamanda hesap durumunuzu ve ne zaman yenileneceğini gösterir.

IPVanish iOS VPN Bağlantısı

Yukarıdaki resimde konumun (Atlanta, ABD) gösterildiği bağlantı durumunun altındaki çizgi boyunca ekrana dokunduğunuzda, sunucu konumları listesini sağdan kaydırırsınız. Bu, yukarıdaki orta ekran görüntüsünde gösterilmiştir. Bu listedeki bir sunucuya dokunduğunuzda sunucu seçilir ve ana bağlantı ekranına dönülür. Açma / kapatma anahtarına dokunmak sizi seçtiğiniz sunucuya bağlar. Yukarıdaki son ekran Atlanta, ABD sunucusuyla olan bu bağlantıyı göstermektedir. Bağlantı durumunun artık bağlı olduğunu ve kaydırma anahtarının şimdi yeşil olduğuna dikkat edin. Ayrıca görüntülenen IP adresi, VPN sunucusu tarafından atanan ve Atlanta, ABD’nin görünür bir yerini gösteren addır. Artık bağlandınız ve tüm İnternet trafiğiniz dış gözetlemeye karşı şifrelenmiştir. Bağlantıyı kesmek, sürgülü düğmeye dokunmak kadar basittir. Sunucuları değiştirmek için başka bir sunucu seçmeniz ve işlemi tekrarlamanız yeterlidir.

IPVanish iOS uygulaması için incelemek istediğimiz son ekranlar, ana ekranın sol üst kısmındaki “hamburger” veya menü simgesine (üç yatay çizgi) dokunarak erişilebilen ayar ekranlarıdır. Ana ayarlar ekranı aşağıdaki resimde solda gösterilmiştir. Üç bölüme ayrılmıştır: genel, gelişmiş ve abonelik. Genel bölüm, sağa bakan oka dokunarak IPVanish’i derecelendirmenize izin verir ve mevcut uygulama sürümünü gösterir. Daha sonra tartışacağımız isteğe bağlı seçeneklere sahip gelişmiş bölüm. VPN bağlantı protokolünü seçmenizi ve bazen VPN profillerinde gerçekleşen bozulmuşsa VPN profilini yeniden yüklemenizi sağlar. İOS uygulaması için varsayılan protokol IKEv2’dir, ancak IPSec olarak değiştirebilirsiniz.

IKEv2 yalnızca varsayılan protokol değil, aynı zamanda iPhone ve iPad gibi mobil cihazlar için en uygun olanıdır, çünkü destek yerleşiktir ve genellikle OpenVPN protokolü kadar hızlı, güvenli ve güvenilir olarak kabul edilir. Ayrıca tasarımı, seyahat sırasında bazen bağlantı geçici olarak kesildiğinde bir VPN bağlantısını otomatik olarak yeniden bağlamayı ve yeniden kurmayı uygun hale getirir. IKEv2 protokolü, hareketli noktalar ve düzenli olarak ev Wi-Fi ağları ile mobil veri kullanımı arasında geçiş yapan mobil kullanıcılar için ideal olmasını sağlayan Mobilite ve Çoklu Ev Sahipliği (MOBIKE) protokollerini destekler..

Ana ayarlar ayarları ekranının son bölümünde, hesabınızın yenilenmesi gibi abonelik bilgileri görüntülenir. Ayrıca, süresi dolmuş satın alımları geri yüklemenizi sağlar. Son olarak, VPN hizmetinden buradan çıkış yapabilirsiniz.

IPVanish iOS Uygulama Ayarları

İsteğe bağlı ekranın altında bulunan ve sağ taraftaki sağ oka dokunarak erişilebilen ayarlar dışındaki tüm ayarlara bir göz attık. Bu ekran yukarıdaki resimde sağda gösterilmiştir. VPN bağlantısı için seçenekler içerir. Bu seçenekler aşağıdaki gibidir:

 • Her zaman
  • Bu seçeneğin etkinleştirilmesi sizi her zaman IPVanish VPN ağına bağlı tutmaya çalışacaktır..
 • Aşağıdaki SSID’ler için otomatik olarak bağlanın
  • Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, gösterilen SSID’ler için her zaman VPN’ye bağlanmaya çalışmanızı sağlar.
  • Bu, Panera, attwif, Google Starbucks ve diğerleri gibi yerleşik SSID’lere sahiptir.
  • Ev ağınız veya diğerleri gibi kendi SSID’lerinizi de ekleyebilirsiniz.
 • Aşağıdaki web siteleri için otomatik olarak bağlan
  • Bu seçeneğin etkinleştirilmesi, gösterilen web siteleri için her zaman VPN’ye bağlanmaya çalışmanızı sağlar.
  • Bu, twitter.com, facebook.com, youtube.com ve diğerleri gibi bazı yerleşik web sitelerine sahiptir.
  • Bu listeye kendi web sitelerinizi de ekleyebilirsiniz..

Bu seçenekler, iOS uygulaması veya seçilen SSID’ler ve web siteleri için fiili bir temel öldürme anahtarı sağlayacaktır..

Gördüğünüz gibi, IPVanish iOS uygulaması, ağınızdaki VPN sunucularına sadece birkaç iOS cihazınızın ekranıyla kolayca bağlanmanıza izin verecektir. VPN hizmetine otomatik olarak bağlanmak istediğiniz SSID’leri ve web sitelerini seçerek seçebilmenizi sağlayan fiili bir öldürme anahtarı içerir. Son olarak, MOBIKE desteği nedeniyle iPhone ve iPad gibi mobil cihazlar için en iyi VPN protokollerinden biri olan IKEv2’yi varsayılan olarak kullanıyor.

IPVanish'i ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map