ExpressVPN Android Kurulum Kılavuzu

Android uygulamasını ExpressVPN hesap sayfanızda oturum açıp “ExpressVPN Kur” düğmesine dokunarak indirebilirsiniz. Bu, Google Play Store’daki sayfasının bağlantısını açar. Buna dokunun. Bir kez orada, yüklemek için dokunun ve ardından Android cihazınızda açın.


ExpressVPN Android Uygulamasını Yükleme

ExpressVPN Android Uygulamasını Kurma

Uygulama açıldıktan sonra, açmadan önce birkaç seçenek ayarlamanız gerekir. Oturum açma ekranı hesap kimlik bilgilerinizi (e-posta adresi ve şifre) girmenizi sağlar. Başka bir e-posta adresi sağlayarak 7 günlük ücretsiz denemeyi (yalnızca mobil uygulamalar için) başlatabilirsiniz.

ExpressVPN Android Uygulamasını Kurma

Ardından VPN hizmetini Android tabletinizde ExpressVPN hizmetini kurmak için gereken izinlere izin vererek yapılandırmanız gerekecektir. Son olarak, ağlarını geliştirmeye yardımcı olması için destek ekibine dönüşüm raporları, hız testleri, bağlantı durumu (başarı veya hata), diğer toplu veriler göndermeye alternatif olarak karar verebilirsiniz..

ExpressVPN Uygulaması İlk Bağlantısı

Uygulamanın kimliğini doğruladıktan ve başlangıç ​​yapılandırma seçeneklerini ayarladıktan sonra, ilk kez açılır. Bağlantı panosu, servise bağlanmanın ne kadar kolay olduğunu tanımak için ipuçlarıyla açılır. Varsayılan olarak akıllı konum seçilecektir. Bu uygulama bulunduğunuz yerden genel sörf için en iyi olduğunu düşündüğü konumdur. İndirme hızı, gecikme süresi ve bilgisayarınız ile ağ sunucuları arasındaki mesafe gibi anonim metrikler kullanılarak belirlenir.

İlk ExpressVPN Android Uygulama Bağlantısı

İlk bağlantınızı yapmak için “Kapalı” bağlantı geçişine dokunun. Bağlantı tamamlandığında, yeşil bir kalkan “Açık” geçişini kapsayacaktır. İlk kez bağlandığınız için, uygulama size artık güvende olduğunuzu sorar.

ExpressVPN Android Uygulama Menüsü

Uygulamaya çalışırken bakmadan önce, hizmeti bağlamak ve kullanmak için kullanabileceğimiz özellikler ve seçenekler menüsüne bakalım. Bu menüye, kontrol panelinin sol üst köşesindeki hamburger simgesine (üç yatay çizgi) dokunarak erişilir..

ExpressVPN Android Uygulama Ayarları Menüsü

Bu öğelerin ilki “Ayarlar” menüsüdür. Üç VPN ayarından ve bazı bilgilerden oluşur. Ayarlar aşağıdaki gibidir:

 • VPN protokolü – varsayılan olarak otomatiktir ve bağlantı sorunları yaşamadığınız sürece burada bırakmalısınız.
  • UDP – en hızlı olduğu için uygulamanın varsayılan olarak kullandığı OpenVPN’dir
  • TCP – uzun mesafelerde veya zayıf ağlarda daha iyi çalışan bir hata denetimi OpenVPN protokolüdür.
 • Otomatik başlatma – Android telefonunuzu açtığınızda uygulamayı başlatır.
 • ExpressVPN verilerini gönderme – hizmetin geliştirilmesine yardımcı olmak. Bu, kişisel olmayan birleştirilmiş verilerdir.

ExpressVPN Android Uygulama Ayarları MenüsüDiğer ExpressVPN Android Uygulaması Menü Öğeleri

Bunlar ayrıca hesap bilgileriniz ve yardım almak için kullanılan ekranlardır. Hesap ekranında arkadaşlara yönlendiren bir bağlantı var. Abone olurlarsa, hem siz hem de onlar 30 günlük ücretsiz VPN erişimi elde edersiniz.

Yardım ekranının web sitelerindeki destek sayfalarına bir bağlantısı vardır. Bu ekrandan destek bileti oluşturmak için bir form da açabilirsiniz. Bilet, sorununuz veya sorunuz hakkında bilgi girmenize ve bir bağlantı sorunu ise tanılamayı eklemenize olanak tanır. Daha sonra ExpressVPN destek ekibine gönderebilirsiniz. Bir saat içinde sorumun cevabını aldık.

ExpressVPN Android Uygulama MenüsüExpressVPN Android Uygulamasını Kullanma

“Akıllı yer” e bağlanmak, iyi hız ve kararlılık sağladığı için genel sörf için iyi bir seçimdir. Ancak, belirli bir kaynak veya hizmetten yararlanmak için belirli bir ülkeye bağlanmak isteyebileceğiniz zamanlar vardır.

Yeni Bir Bağlantı Konumu Seçme

“Konum seç” düğmesine dokunarak bağlanmak için belirli ülkeleri veya şehirleri seçebilirsiniz. Bu konumlar listesi ekranını açacaktır. Bu ekranın üç sekmesi vardır:

Yeni Bir Bağlantı Konumu Seçme

 • Önerilen – Bu akıllı konum ve bulunduğunuz yere göre uygulama tarafından sizin için önerilen yaklaşık dokuz ülke içerir. Bir ülkenin sağındaki oka dokunmak, onu şehir seviyesine genişletecektir. Konumun sağındaki yıldıza dokunduğunuzda favori listenize eklenir. Kırmızı yıldız favori olduğunu gösterir. Düzenli olarak kullandığınız sık kullanılan yerler.
 • Herşey – tüm ExpressVPN ağ konumlarının tam bir listesidir. Aşağıdaki bölgeler tarafından organize edilmektedir: Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Afrika, Orta Doğu ve Hindistan.
 • Son – son bağlantıların ve ardından favori konumların bir listesidir. Bir konuma bağlanmak için İngiltere-Doğu Londra’da yaptığımız gibi üzerine dokunmanız yeterlidir.

Konum Arama ve Ping

İyi performansa sahip bir konum seçmenizi kolaylaştırabilecek diğer iki özellik de arama ve ping’tir. Bunları kullanmak için ExpressVPN ağıyla olan bağlantınız kesilmelidir. Gerekirse bağlantıyı kesmek için seçim düğmesine dokunun. Bağlantınızın kesildiğini anlayacaksınız çünkü hem “Akıllı konum” hem de “Konum seç” düğmelerini göreceksiniz.

Bağlanmak istediğiniz ülkeyi biliyorsanız bir konum seçmenin daha kolay bir yolu, duyarlı aramayı kullanmaktır. Arama simgesini seçin ve yeri yazmaya başlayın. Siz yazdıkça, liste size en üstte yer almanızı sağlayacak şekilde filtrelenir. Bu hem ülkeler hem de şehirlerle çalışır.

Konum Arama ve Ping'i Kullanma

Bakmak istediğimiz son özellik ping testidir. Bu sınama, bir sinyalin bilgisayarınızdan bağlı olduğunuz sunucuya geçmesi için geçen süreyi milisaniye olarak ölçer. Testi çalıştırmak için konum ekranının sol üst köşesindeki hız göstergesi simgesine dokunun. Düşük sayılar genellikle daha hızlı konumları gösterir. Bunlar genellikle size daha yakın konumlardır. ABD ve Kanada bu durumda bağlantılar için iyi seçimler olacaktır.

ExpressVPN uygulamasının kurulumunun ve kullanımının kolay olduğunu görebilirsiniz. “Akıllı konum” özelliği sayesinde genel sörf ihtiyaçları için tek dokunuş yeterlidir. Güvenli bağlantılar için OpenVPN protokolünü kullanır. ExpressVPN ağına bağlanmak için kullanmak için herhangi bir teknik bilgiye gerek yoktur. Yeni yerler seçmek yalnızca birkaç dokunuş gerektirir. Ping ve arama özelliklerini kullanmak bu işlemi kolaylaştırır. Tek bir dokunuşla bağlantı kesilir. Hiçbir şey daha basit olamazdı.

ExpressVPN'i ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map