Bir VPN ile Final Fantasy 14 (FFXIV) Nasıl Oynanır

Son fantezi 14 - ffxivFinal Fantasy 14 veya FFXIV, uzun zamandır var olan popüler bir MMORPG serisinin en yenisidir. Bu oyun Windows, PS4 ve PS3’te kullanılabilir. FFXIV ve diğer çevrimiçi oyunları oynarken gecikme, DDoS saldırıları ve yavaş bağlantı yaşayabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için bir VPN öneriyorum. Bir VPN, IP adresinizi seçtiğiniz başka bir IP ile değiştirir. Bu DDoS saldırılarının gerçekleşmesini önlemeye yardımcı olacaktır. Oynadığınız sunucunun yakınında bir IP seçerseniz daha az gecikme yaşarsınız ve daha hızlı bir bağlantının tadını çıkarırsınız.


RankVPN HizmetiVPN Fanı
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsKill
SwitchSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
2NordVPN$ 3.49NordVPN87Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
3Özel İnternet Erişimi$ 2.85PIA49Onay KutusuOnay Kutusu
4CyberGhost$ 2.75CyberGhost80Onay KutusuOnay Kutusu
5IPVanish$ 3.25IPVanish76Onay KutusuOnay Kutusu

Final Fantasy XIV Oynamak için VPN Nasıl Kullanılır

Kullanacağım ExpressVPN Final Fantasy 14’ü çevrimiçi oynamak için bir VPN hizmetinin nasıl kullanılacağı örneği. Önce VPN istemcisini indirmek istersiniz. ExpressVPN, Windows, Mac ve Linux için ücretsiz istemci yazılımı sunar. İOS ve Android için ücretsiz uygulamalara ek olarak.

Artık bağlanma zamanı olan yazılımı indirme ve yükleme şansınız oldu. ExpressVPN istemcisini başlatın ve bir sunucu konumu seçin. Windows istemcilerini kullanarak size adım adım yol göstereceğiz.

ExpressVPN sunucu konumları

 • Birçok oyuncu ABD’deki sunuculara bağlanmayı sevdiğinden, bu ülkeyi rehberimiz için kullandık. ExpressVPN’in tüm dünyada geniş bir sunucu ağı var.
 • OpenVPN (TCP) veya (UDP) seçmenizi öneririz. YouTube gibi sitelerden video akışı için TCP’den daha hızlı olduğu için OpenVPN (UDP) kullanıyoruz. Ayrıca PPTP, L2TP ve SSTP’yi de desteklerler. Hız ve gizlilik korumasının en iyi karışımı için hala OpenVPN UDP’yi öneriyoruz.
 • Büyük yuvarlak bağlantı düğmesine tıklayın. Birkaç saniye sonra düğmenin etrafındaki kalkanın yeşile döndüğünü göreceksiniz. Ayrıca “VPN AÇIK” olduğunu bildiren bir mesaj da olacaktır.
 • Artık ABD’de herkesin çevrimiçi olarak söyleyebileceği bir IP adresiniz var. Bu nedenle, sanki orada oturuyormuş gibi herhangi bir siteye ulaşabilirsiniz. İngiltere’de veya dünyanın herhangi bir yerinde bir sunucuya bağlandığınızda da aynı şey geçerli olur.

Bunu yapmak o kadar kolay. Artık ABD’deki bir ExpressVPN sunucusundan bir IP adresiniz olduğuna göre, sanki oradaymışsınız gibi oyun oynayabilir, İnternet’e göz atabilir veya şovları izleyebilirsiniz. İngiltere’deki bir sunucuya bağlanmak, oradaki coğrafi olarak engellenen sitelere de tam erişim sağlayacaktır. Aynı şey her ülke için de geçerlidir.

Muhtemelen şimdiye kadar anlayabileceğiniz gibi, iyi bir VPN dünyadaki içeriğe erişimi açar. Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşıyorsanız, hizmet Netflix, Hulu ve Pandora gibi popüler hizmetlere erişmenize yardımcı olabilir. Netflix gibi hizmetler için hala bir hesaba ihtiyacınız var, ancak VPN, ABD’de veya erişmek istediğiniz herhangi bir bölgede oturuyormuş gibi ABD televizyon şovlarını ve filmlerini Netflix’te izlemenize yardımcı olacak.

Final Fantasy 14 Maç Özetleri

Final Fantasy XIV, çetelerle savaşabileceğiniz, etkinlikler yapabileceğiniz, görevleri tamamlayabileceğiniz, kaderlerde oynayabileceğiniz, zanaat yapabileceğiniz, zindanları keşfedebileceğiniz ve partilerdeki diğer insanlarla bir araya gelebileceğiniz bir oyundur. Tüm bunlar size EXP verecek. Bunu yapmadan önce, satın alacak ve daha sonra FFXIV oynamak için bir abonelik alacaksınız. Gibi yerlerde Windows, PS4 veya PS3 için satın alırsınız Buhar, Amazon ve Gamestop. Bundan sonra oyununuzu başlatacak ve indirmelerine izin vereceksiniz. Bundan sonra giriş yapacak ve seçtiğiniz bir karakteri yaratabilecek ve düzenleyebileceksiniz. Seçtiğiniz karakter birden fazla yarıştan biri olabilir. Liste şunları içerir:

Elezen: Bu yarış FFXI’den Elf’e en çok benzeyecekti. Eorza ülkesindeki ilk ırk olduğuna inanıldığından diğer ırklara karşı çok düşmanca davranmak için kullanın. Bu ırkların sahip olduğu iki kabileler büyük rakipler.

 • Wildwood
 • Duskwight

Hyur: Bu yarış tıpkı FFXI’deki insan ırkı gibidir. Bu yarış Eorza’da en yaygın olanıdır çünkü iki kabile her yerde şehirler oluşturmak için ayrılır.

 • Highlanders
 • Midlanders

Lalfella: Bu yarış FFXI’den Tarutaru’ya benziyor. Bu yarış en küçük yarış. Bu onları bir dezavantaj haline getirmez, çünkü çeviklik ve zekayı telafi ederler.

 • Plainsfolk
 • Dunesfolk

Roegadyn: Bu yarış FFXI’den Galka’ya benziyor, ancak şimdi bir kadın versiyonu var. Bu en büyük yarış. Onlar Kuzey Denizlerinden.

 • Deniz Kurtları
 • Hellgaurd

Miqo’te: Bu yarış FFXI’den Mithra’ya benziyor, ancak şimdi bir erkek versiyonu var. Bu kedi yarışı normalde yalnız bir ırk olan avcılardır.

 • Güneş Arayanlar
 • Ayın Bekçileri

Au Ra: Bu henüz mevcut değil, ancak bu karakter FFXIV Heavensward ile geliyor. Bu yarış başka hiçbir versiyonda hiç görülmedi. Terazi, boynuz ve kuyruklu bir sürüngen yarışıdır. Onlar Othard topraklarından.

 • Raen Kabile
 • Xaela Kabilesi

Karakterin görünümleri kadar istatistikleri hakkında endişelenmeyin, çünkü istatistikler herhangi bir yarıştan daha iyi değildir. Yarışlarla birlikte şehirler var, şehirlerin dışında savaşabileceksiniz. Ayrıca şehirdeki eşyaları satın alabilir, satabilir ve üretebilirsiniz. Her şehrin savaşmak için kendi işleri vardır. EXP ile işi yükseltirken her işin farklı miktarlarda TP, MP ve HP vardır. Ana şehirler ve işleri şunları içerir:

UL ’dah: Bu şehir daha çok FFXI’den Sandoria’ya benziyor. Şehir ticaret için büyük. Bu şehrin lideri, orduları genel ve kişisel koruyucusu olduğu için erkek Roegadyn’li bir kadın Lalfella. Üretim, kuyumculuk, simya, madencilik ve dokumayı içerir. İşler şunları içerir:

 • Thaumaturge: Bu büyü döküm işini kullanırken, bir sonraki adımda hangi büyünün yapılacağını belirlemek için MP’nizi izlemek istersiniz. Bu güç evi büyü tekeri ile döküm yaparken mesafeyi koruyun. MP kullanır.
 • Pugilist: El ele mücadele Pugilist’in en iyi varlığıdır. Bu iş ile yakın durun ve büyük miktarda hasar verin. TP kullanır.
 • Gladyatör: Gerçek bir tank (çok fazla hasar alan iş). Kılıcın ve kalkanınla zafer için savaş alanında savaşacaksın. Rakibini yakın tut. TP kullanır.

Gridania: Bu şehir, daha açık hava hissi nedeniyle FFXI’den Windurst’a benziyor. Bence bu şehirde her şeyin nerede olduğunu öğrenene kadar gezinmek çok zor. Bu şehrin liderleri Miqo’te bir ailedir. Bunlardan biri diğer 2’den daha fazla güce sahiptir çünkü aynı zamanda askeri bir liderdir. Kentin işçiliği marangozluk, Dericilik ve Botanikçilerdir. İşler şunları içerir:

 • Okçular: Bu ok ve yay işini kullanırken büyük mesafelerden çeteler vurabilir ve öldürebilirsiniz. Mesafenizi koruduğunuzdan emin olun, çünkü bu iş el ele savaşçı değildir. TP kullanır.
 • Mızraklı Süvariler: Lance’inizle savaşırken cesur olmanız gerekecek çünkü bu kafa kafaya dövüşçünün güvenliği olmayacak. Ayrıca yakın mesafeyi korumak isteyeceksiniz, çünkü ateş etmek için uzaklaşır vurmaz onlara saldıramazsınız. TP kullanır
 • Conjurers: Bu işi kullanmak için hızlı olmanız gerekecek. O kadar fazla hasar veremeyebilirsiniz, ancak başkalarını ve kendinizi iyileştirebilirsiniz. Bu iş aynı zamanda bir büyü tekerleği yani mesafeni koru. MP kullanır.

Limsa Lominsa: Bu şehir çoğunlukla liman için yapılmış bir şehir olması ve oldukça küçük olması durumunda FFXI’den Bastok’a benziyor. Bu şehir korsanlardan oluşuyor. Şehrin lideri, uzun bir kadın Elezen, aynı zamanda askeri liderdir. Burada işçilik zırh yapımı, demircilik, mutfak olarak yemek yapma ve balık tutma içerir. İşler şunları içerir:

 • Eşkıyacılar: Baltanızı savaş alanına taşıyacaksınız. Bu balta ile rakibe büyük miktarda hasar vererek hasar verebileceksiniz. Bu yakın mesafeli bir iş, bu yüzden rakibi yakın tutun. TP kullanır.
 • Arcanists: Büyü kitabınız ve topladığınız canavarınızla kavga edeceksiniz. Bu iş hem menzilli hem de el ele. Çağrılan bir canavarla el ele gidebilirsiniz, ancak bunun yanı sıra mesafenizi koruyun..
 • Rouge: Gece kadar gizemli, yere düşen bir yaprak kadar sessiz ve bu işi oynamak için çita kadar hızlı olmalısın. FFXI’nin hırsızı gibisiniz. Sen iki hançer ile bir el ele mücadele mücadele edecek. Bununla birlikte rakibe yakın tutmak isteyeceksiniz dedi. TP kullanır.

Diğer İşler Black Mage, Paladin, White Mage, Monk, Warrior, Dragoon, Bard, Summoner, Scholar ve Ninja’dır. Ancak bu işler özeldir, çünkü bunları elde etmek için belirli iş seviyelerini alırlar. İstediğiniz işi elde etmek için bir işin 15, diğerinin 30 olması gerekir. 30. seviyedeki iş, istatistikleri ve seviyeleri yeni işle paylaşır; yani bir işi tesviye ederseniz diğerini de seviyelendirirsiniz.

Ayrıca yakında FFXIV boyutunu iki katına çıkaracak üç yeni iş ve yeni alan çıkıyor. Şu anda sadece Chocobo’ya binebilir ve onunla savaşabilirsiniz. Yeni genişleme ile dünya çapında uçabileceksiniz.

Final Fantasy 14 popüler bir MMORPG’dir. Daha da iyi hale getirecek yeni bir genişlemesi var. İşleri oynamak harika. Genel olarak FFXIV, sizin ve arkadaşlarınızın seveceği eğlenceli bir çevrimiçi oyundur.

Bir kez daha FFXIV’ü çevrimiçi oynamak için bir VPN hizmeti kullanmanızı öneririm. Bir VPN, seçtiğiniz sunucu konumundan bir IP adresi verecektir. Performansı artıracak ve gecikmeyi azaltacaktır. Elit oyuncular DDoS saldırılarına karşı ek korumayı takdir edecek.

Çevrimiçi Final Fantasy 14 oynarken tüm heyecanın tadını çıkarın. Bir VPN ile dünyanın her yerinden FFXIV’in keyfini çıkarabilmeleri için lütfen bu yayını arkadaşlarınızla paylaşın. Bizi takip et @VPNFan son fırsatlar ve kılavuzlar için.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map