Bir VPN ile Dota 2 Nasıl Oynanır

Dota 2Eskilerin 2 Savunma Dota 2, popüler bir MOBA, çok oyunculu çevrimiçi savaş arena oyunu. Bu gerçekten iyi yapılmış bir oyun ve çok hızlı bir şekilde popüler oldu. Dota 2 arkadaşlarınızla internet üzerinden ve rekabetçi bir şekilde oynanabilir. Steam’de Windows veya Mac için oyunu ve Dota 2 web sitesinde oyunun genişlemelerini alabilirsiniz. Dota 2 çevrimiçi oynanan bir oyun olduğundan, DDoS saldırıları, gecikme, kötü bağlantı veya okulda veya işteyken engellenme yaşayabilirsiniz. Bu sorunları düzeltmek için bir VPN öneriyorum. VPN, IP adresinizi başka bir IP’ye değiştirir. IP’niz olmadığından, bu DDoS saldırılarını önler ve Dota 2’nin işte veya okulda engellenmesini geçmenizi sağlar. Oynadığınız sunucuya yakın bir IP seçerseniz daha az gecikme yaşamanız gerekir.


RankVPN HizmetiVPN Fanı
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsKill
SwitchSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
2NordVPN$ 3.49NordVPN87Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
3Özel İnternet Erişimi$ 2.85PIA49Onay KutusuOnay Kutusu
4CyberGhost$ 2.75CyberGhost80Onay KutusuOnay Kutusu
5IPVanish$ 3.25IPVanish76Onay KutusuOnay Kutusu

Dota 2 Online (PC) Oynamak için VPN Nasıl Kullanılır

Kullanacağım ExpressVPN Dota 2’yi çevrimiçi oynamak için bir VPN hizmetinin nasıl kullanılacağı örneği. Önce VPN istemcisini indirmek istersiniz. ExpressVPN, Windows, Mac ve Linux için ücretsiz istemci yazılımı sunar. İOS ve Android için ücretsiz uygulamalara ek olarak.

Artık bağlanma zamanı olan yazılımı indirme ve yükleme şansınız oldu. ExpressVPN istemcisini başlatın ve bir sunucu konumu seçin. Windows istemcilerini kullanarak size adım adım yol göstereceğiz.

ExpressVPN sunucu konumları

 • Birçok oyuncu ABD’deki sunuculara bağlanmayı sevdiğinden, bu ülkeyi rehberimiz için kullandık. ExpressVPN’in tüm dünyada geniş bir sunucu ağı var.
 • OpenVPN (TCP) veya (UDP) seçmenizi öneririz. YouTube gibi sitelerden video akışı için TCP’den daha hızlı olduğu için OpenVPN (UDP) kullanıyoruz. Ayrıca PPTP, L2TP ve SSTP’yi de desteklerler. Hız ve gizlilik korumasının en iyi karışımı için hala OpenVPN UDP’yi öneriyoruz.
 • Büyük yuvarlak bağlantı düğmesine tıklayın. Birkaç saniye sonra düğmenin etrafındaki kalkanın yeşile döndüğünü göreceksiniz. Ayrıca “VPN AÇIK” olduğunu bildiren bir mesaj da olacaktır.
 • Artık ABD’de herkesin çevrimiçi olarak söyleyebileceği bir IP adresiniz var. Bu nedenle, sanki orada oturuyormuş gibi herhangi bir siteye ulaşabilirsiniz. İngiltere’de veya dünyanın herhangi bir yerinde bir sunucuya bağlandığınızda da aynı şey geçerli olur.

Bunu yapmak o kadar kolay. Artık ABD’deki bir ExpressVPN sunucusundan bir IP adresiniz olduğuna göre, sanki oradaymışsınız gibi oyun oynayabilir, İnternet’e göz atabilir veya şovları izleyebilirsiniz. İngiltere’deki bir sunucuya bağlanmak, oradaki coğrafi olarak engellenen sitelere de tam erişim sağlayacaktır. Aynı şey her ülke için de geçerlidir.

Muhtemelen şimdiye kadar anlayabileceğiniz gibi, iyi bir VPN dünyadaki içeriğe erişimi açar. Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşıyorsanız, hizmet Netflix, Hulu ve Pandora gibi popüler hizmetlere erişmenize yardımcı olabilir. Netflix gibi hizmetler için hala bir hesaba ihtiyacınız var, ancak VPN, ABD’de veya erişmek istediğiniz herhangi bir bölgede oturuyormuş gibi ABD televizyon şovlarını ve filmlerini Netflix’te izlemenize yardımcı olacak.

Dota 2 Maç Özetleri

Dota 2’de siz ve 4 kişilik ekibiniz diğer takımların üssünü veya Kadim’i yok etmelisiniz. Yol boyunca farklı orta noktalar veya kuleler olacak. Diğer takımınızı Kadim’inizi yok etmekle savaşmanız beklenir, böylece kaybetmezsiniz. Bire bir maçlar için “gg” (iyi oyun) derseniz hariç, aynı kurallar geçerlidir.

Takımınızı zafere götürmek için kontrol ettiğiniz oyuncular Dota 2’deki kahramanlardır. Bazıları ücretsiz ve bazıları ücretli olmak üzere 150’den fazla. Oyun bu kahramanların etrafında kuruludur. Her kahramanın farklı bir türü vardır. Bu türler çeviklik, güç ve zekadır (sihir). Ayrıca istatistikleri artırmak için kahramanları yükseltebilirsiniz. Her kahraman ayrıca hız, menzil veya güçle saldırır. Yetenekler, deneyim puanlarıyla açılan başka bir şeydir.

Altın, Dota 2’de bir para birimidir ve oynadıkça kazanılır. Tarafsız bir mafyayı öldürürseniz, son isabete sahip olan kişi altın kazanır, ancak birisi düşman kahramanını öldürürse, tüm takım altın kazanır. Altın, silah, zırh, özel yetenekler ve sarf malzemeleri gibi eşyaların kilidini açabilir. Silahlar saldırıyı arttırmak için kullanılacaktır. Zırh savunmayı artırmak için kullanılacak ve özel yetenekler savaşırken kahramana yardımcı olacak. Öte yandan sarf malzemeleri bu şeylerden herhangi birine ve daha fazlasına yardımcı olabilir, ancak sadece bir savaş sürer.

Dota 2’nin birçok oyun modu da var. Bazı modlar rastgele karakterler alırken, diğerleri seçim yapmanıza izin verir. Seviye 10’a ulaştıktan sonra tüm modların kilidi açılacaktır. Oyun modları eğlenceli ve hepsi birkaç kazanmak dışında aynı stratejiyi takip ediyor.

Dota 2 oyun modları şunları içerir:

 • Tüm Seçim: Bu oyun modu, sizin ve arkadaşlarınızın istediğiniz herhangi bir kahramanı seçmenize, kahramanlarınızı değiştirmenize ve sadece normal bir maç yapmanıza izin verir.
 • Hepsi rastgele: Her oyuncu rastgele bir karakter ve 825 altın alır. Rastgele yeni bir karakter elde etmek için 300 altın maliyeti var. Rastgele kahramanın yanı sıra oyun normal bir maç gibi oynanır.
 • Tüm Rastgele Ölüm Maçı: Her takım üyesi rastgele bir kahraman alır ve her öldürüldüğünde yenisini alır. Takımlar başlamak için 40 yeniden doğma alırlar ve tüm yeniden doğmalardan sonra kaybedersiniz. Yeniden doğarken yeni kahramana seviyeleri, eşyaları ve altın aktarılacak.
 • Yetenek Taslağı: Oyuncular sağlanan kahraman seçeneklerinden birini seçecekler. Yetenekler, oyuncuların 3 normal ve 1 nihai yetenek seçeceği bir havuzda olacak. Bu mod normal bir oyun gibi oynanır.
 • Kaptan Modu: Önce “Kaptan Ol” düğmesini kimlerin tıklayabileceği üzerine bir hız testiyle başlayın. Kaptan zaman 5 kahraman seçecek ve kendiniz için bir tane seçeceksiniz. Ayrılan süre dolduktan sonra ekibiniz kalan dördü seçecektir. Bu mod normal bir oyun gibi oynanır.
 • Kaptanların Taslağı: Takım kaptanlarına başlamak için üç kahraman yasaklanacak, ardından takım için 27 rastgele kahramanın havuzundan sırayla seçim yapacaklar. 5 tane seçip kendileri için birini seçecekler, diğer kahramanları takım arkadaşları için bırakacaklar. Bu mod normal bir oyun gibi oynanır.
 • Özel mod: Yakında gelecek olan ve topluluğun nasıl oynanacağını seçtiği bir mod.
 • En az oynanan: En çok oynanan 40 kahramandan birini seçemezsin. Değişime izin verilmez. Bu mod normal bir oyun gibi oynanır.
 • Sınırlı Mod: Sadece yeni başlayanlar kahraman listesinden seçim yapabilirsiniz ve bu bir öğretici olarak hizmet vermektedir. Eğer gidersen cezalandırılmayacaksın. Bunun yerine ayrılırsanız bir bot ile değiştirilirsiniz. Bu mod normal bir oyun gibi oynanır.
 • Tek taslak: Biri hız, gücü ve zekası olmak üzere üç kahraman göreceksiniz. Bunlardan sadece birini seçebilirsiniz ve takas yoktur. Bunun yanı sıra oyun normal bir maç gibi oynanır.
 • Rastgele Taslak: Her iki takım 24’e kadar iki takım sırayla kahramanları seçecek. Seçim sürecinin yanı sıra oyun normal bir maçla tamamen aynı şekilde çalışıyor.
 • 1 v 1 Yalnız Orta: Bir başkasına karşı savaşacaksınız ve her zamanki gibi kazanacaksınız. Bu modun özel kısmı, diğer kişiyle sohbet edebilmeniz, kaybetmek için “gg” diyebilmeniz, yan kulelerin bağışık olması ve ilk rünlerin cevap vermemesidir..

Dota 2, Steam’de Windows ve Mac için kullanılabilir. Oyun eğlenceli ve ilginç bir oyun ile çok popüler bir MOBA. Kahramanlar çok çeşitli stratejiler sunar. Eşyalar kahramanlarınıza savaşta yardımcı olacak. Arkadaşlarla oynamayı daha da iyi hale getiren birçok oyun modu var. Genel olarak Dota 2, siz ve arkadaşlarınızın eğleneceğinden emin olduğum eğlenceli bir çevrimiçi oyundur.

Bir kez daha Dota 2’yi çevrimiçi oynamak için bir VPN hizmeti kullanmanızı öneririm. Bir VPN, seçtiğiniz sunucu konumundan bir IP adresi verecektir. Performansı artıracak ve gecikmeyi azaltacaktır. Elit oyuncular DDoS saldırılarına karşı ek korumayı takdir edecek

Çevrimiçi Dota 2 oynarken tüm aksiyonun tadını çıkarın. Bir VPN ile dünyanın her yerinden oyun oynamanın keyfini çıkarabilmeleri için lütfen bu yayını arkadaşlarınızla paylaşın. Bizi takip et @VPNFan son fırsatlar ve kılavuzlar için.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map