Bezpieczna recenzja SplashID

Zespół SplashData rozwija bezpieczne oprogramowanie od czasu ich uruchomienia w 2000 roku. Firma znajduje się w Los Gatos w Kalifornii. Tworzą oprogramowanie i usługi bezpieczeństwa. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej Safe SplashID, który jest menedżerem haseł, który pomoże Ci zarządzać wszystkimi hasłami. Oprogramowanie pomoże zabezpieczyć notatki i dołączyć zdjęcia do akt. SplashSafe ID Pro pozwoli Ci zsynchronizować dane na szerokiej gamie urządzeń, w tym Windows, Mac, iOS, Android.


Bezpieczna recenzja SplashID

Ceny i oferty specjalne

SplashID Safe jest dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i premium. Ich SplashID Pro zawiera szereg dodatkowych funkcji, w tym obsługę wielu urządzeń i platform, możliwość synchronizacji w chmurze lub za pośrednictwem połączenia Wi-Fi, automatyczne kopie zapasowe, dostęp do pulpitu bezpieczeństwa, możliwość udostępniania rekordów, priorytetową obsługę i przyszłe aktualizacje.

Ceny SplashIDCena SplashID Pro zależy od terminu rejestracji. Możesz zarejestrować się w Pro Monthly i płacić 1,99 USD miesięcznie lub Pro Yearly i płacić 19,99 USD rocznie. Roczny okres pozwoli Ci zaoszczędzić 4 USD, co stanowi rabat w wysokości 17% od abonamentu miesięcznego. Podczas sprawdzania oprogramowania znaleźliśmy również ofertę na ich stronie w sekcji „Daj SplpashID”, która pozwoli ci na zakup dożywotniej licencji za 39,95 USD. Niezależnie od terminu możesz płacić większymi kartami kredytowymi, takimi jak Visa, MasterCard, American Express i Discover.

Konta bezpłatne kontra pro

Zespół SplashData tworzy bezpłatną wersję SplashID Safe. Jest dość ograniczony w porównaniu do wersji Pro, ale nadal pozwala bezpiecznie przechowywać hasła. Możesz pobrać aplikację z ich strony lub z Apple App Store i Google Play. Następnie musisz podać adres e-mail, aby założyć bezpłatne konto. Darmowa wersja jest ograniczona do jednego urządzenia i nie umożliwia synchronizacji ani udostępniania.

Przejście na wersję SplahID Pro zapewnia szereg dodatkowych funkcji. Oto krótkie spojrzenie na dodatkowe korzyści dla członków Pro:

 • Dostęp z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu – Windows, Mac, iOS, Android
 • Synchronizuj dane za pośrednictwem połączenia w chmurze lub Wi-Fi
 • Zautomatyzowane kopie zapasowe, przywróć z ostatnich 5 kopii
 • Pulpit bezpieczeństwa, aby wskazać słabe hasła
 • Wsparcie priorytetowe i przyszłe aktualizacje oprogramowania

Darmowa wersja jest dość ograniczona. Jeśli podoba ci się oprogramowanie, zalecamy rozważenie wersji Pro. Zyskasz wszystkie zaawansowane funkcje wymienione powyżej i wesprzesz zespół SplashData. Cena jest rozsądna i wynosi 1,99 USD miesięcznie lub 19,99 USD rocznie.

Odwiedź SplashID

Rozpoczęcie pracy ze SplashID

Możesz rozpocząć od pobrania aplikacji SplashID na Windows, Mac, iOS lub Android. Ponieważ piszę tę recenzję w systemie Windows 10, postanowiłem użyć tej wersji aplikacji. Instalacja była bezbolesna. Jedyną krytyką, którą chciałbym spotkać, jest wymóg podania hasła głównego. SplashID wymaga jedynie, aby hasło główne zawierało 3 znaki. Pamiętaj, że jest to jedyne hasło, które musisz zapamiętać. Służy do uzyskiwania dostępu do wszystkich innych haseł w oprogramowaniu. Wydaje się dziwne, że użytkownicy mogą ustawić 3-literowe hasło w tak ważnym celu. Radzę postępować zgodnie z najlepszymi praktykami i ustawić silne hasło główne.

SplashID Windows

Podczas instalacji zdecydujesz również, w jaki sposób chcesz zsynchronizować swoje dane. Możesz korzystać z usług chmurowych SplashID, lokalnej synchronizacji Wi-Fi lub wyłączyć funkcję synchronizacji. Potrzebujesz konta Pro do synchronizacji danych między urządzeniami. Jedyne informacje, które musisz podać, aby użyć SplashID to Twój adres e-mail. Zespół SplashData wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z weryfikacją. Oprogramowanie będzie w trybie tylko do odczytu, dopóki nie zweryfikujesz adresu e-mail, klikając wiadomość, którą wyślemy.

Ostatnim wyborem, jaki podejmiesz przed użyciem SpladhID po raz pierwszy, jest to, czy chcesz zacząć od przykładowych danych. Ta decyzja zależy wyłącznie od Ciebie. Pomocne może być posiadanie próbek różnych rodzajów kont. Przykładowe dane były idealne na potrzeby mojej recenzji. To da ci dobry pomysł na to, co potrafi oprogramowanie. Możesz zapisać różne informacje dla każdego rodzaju konta. Na przykład możesz mieć numer konta, klucz licencyjny oprogramowania, kod PIN, numer SSN, numer prawa jazdy, numer osoby często podróżującej lub inne dane przechowywane razem z hasłami.

Ustawienia SplashID

Jeśli klikniesz kartę „Ustawienia” na lewym pasku nawigacji, SplashID pozwoli ci skonfigurować wiele ustawień. Przynajmniej sugeruję zwiększenie domyślnej długości znaków używanych przez generator haseł do 12 lub więcej. Dzięki temu hasła będą trudniejsze do złamania. Rozumiem, że generator haseł SplashID domyślnie używa małych liter, wielkich liter, cyfr i znaków specjalnych. W miarę możliwości podążaj za tym wzorem. Niektóre witryny mogą nie obsługiwać znaków specjalnych. Kiedy mam wybór, polecam wybrać witryny, które umożliwiają stosowanie silnych haseł. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest jeszcze lepsze.

Pulpit nawigacyjny SplashID

Pulpit nawigacyjny SplashID da ci pewien wgląd w bezpieczeństwo Twoich haseł i wskaże słabości, abyś mógł je poprawić. Pulpit nawigacyjny przedstawi graficzną prezentację powtarzających się haseł, słabych haseł i starych haseł. Daje także opcję przeglądania i rozwiązywania wszelkich problemów. Po prawej stronie pulpitu zobaczysz najnowszą kopię zapasową z przyciskiem, aby wyświetlić więcej. Schemat u góry pulpitu nawigacyjnego pokazuje liczbę rekordów zapisanych w SplashID.

Odwiedź SplashID

SplashID dla urządzeń mobilnych

Możesz pobrać aplikacje SplashID Safe na iOS i Androida. Członkowie Pro mogą odblokować wszystkie funkcje aplikacji. Możesz także synchronizować dane między wszystkimi urządzeniami. Aplikacja na iPhone’a i iPada wymaga systemu iOS 7.0 lub nowszego. Aby uruchomić tę wersję aplikacji, potrzebujesz Androida 4.0 lub nowszego. Przyjrzyjmy się bliżej aplikacji na Androida.

SplashID Android

Jak widać, aplikacja SplashID na Androida prowadzi rekordy podobne do swoich odpowiedników w systemach Windows i Mac. To samo dotyczy aplikacji na iOS. Możesz wprowadzić konta w dowolnym systemie i zsynchronizować je między urządzeniami z abonamentem Pro. Jak pokazano na zrzucie ekranu powyżej, możesz uzyskać dostęp do dowolnego rekordu, a nawet poprosić aplikację o zalogowanie się na stronach takich jak Amazon.

Synchronizacja między urządzeniami

Będziesz musiał kupić SplashID Pro, aby zsynchronizować swoje dane. Po zarejestrowaniu się w celu uzyskania członkostwa w wersji Pro możesz synchronizować za pomocą usługi chmurowej SplashID lub lokalnego połączenia Wi-Fi. Przy pierwszym uruchomieniu oprogramowanie daje następujące opcje synchronizacji:

SplashID Sync

Zalecają korzystanie z usługi chmurowej SplashID w celu zapewnienia bezpieczeństwa i aktualności zapisów. Spowoduje to utworzenie kopii zapasowej danych na ich serwerach w chmurze. Możesz uzyskać do niego dostęp z dowolnej aplikacji – Windows, Mac, iOS, Android. Masz również opcję synchronizacji przy użyciu lokalnego połączenia Wi-Fi. Wreszcie możesz zrezygnować z włączania funkcji synchronizacji.

Zawsze jestem rozdarty, czy mogę zaufać usłudze w chmurze, która przechowuje moje dane osobowe. Możesz sam podjąć decyzję, ale jeśli chcesz wykonać kopię zapasową i synchronizować za pomocą chmury, plan SplashID Pro jest dobrym pomysłem. Za 1,99 USD miesięcznie możesz wykonywać kopie zapasowe i synchronizować dane między wszystkimi urządzeniami.

Klucz bezpieczeństwa SplashID

Zespół SplashData ma urządzenie sprzętowe, za pomocą którego można przechowywać wszystkie najważniejsze dane. Możesz kupić sejf SplashID, który zabezpiecza Twoje hasła na kluczu USB. Sejf z kluczem SplashID jest dostępny dla systemu Windows lub Mac. Możesz kupić jeden klucz za 29,99 USD, który obejmuje rok usługi Pro. Sprzedają również klucze w pakietach ze zniżką. Klucze mogą pomieścić do 4 GB danych.

Klucz bezpieczeństwa SplashID

Jeśli podoba Ci się pomysł użycia sejfu SplashID Key Safe zamiast instalowania programu lokalnie, sugeruję zakup takiego pakietu wraz z planem Pro. Używając klucza, nigdy nie musisz instalować oprogramowania w systemie Windows lub Mac. Po wyjęciu dysku USB z systemu dane znikną. Na Twoim komputerze nie ma oprogramowania ani zapisanych na nim danych. Klucz stanowi także dodatkową kopię zapasową danych. Wreszcie klucz to dobry sposób na dostęp do haseł w podróży.

Odwiedź SplashID

Bezpieczeństwo SplashID

Zespół SplashData podjął wiele kroków, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich usług. Żaden menedżer haseł ani żadna inna usługa w chmurze nie jest w 100% bezpieczna, ale wydaje się, że wkładają wiele wysiłku w zabezpieczenie danych użytkowników. Na początek twoje dane są szyfrowane lokalnie. Możesz wybrać, czy chcesz synchronizować z usługą w chmurze. Jeśli to zrobisz, dane są przekazywane za pomocą szyfrowanego połączenia. Ich serwery są regularnie sprawdzane pod kątem zagrożeń i codziennie tworzone są kopie zapasowe.

Istnieje kilka zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, które oferuje SplashID, które pomagają zabezpieczyć dane użytkownika. Na początek możesz wyznaczyć rekordy w SplashID tylko jako lokalne. Oznacza to, że nawet jeśli zsynchronizujesz dane z chmurą, rekordy tylko lokalne nie zostaną zsynchronizowane. Możesz włączyć lub wyłączyć ustawienie dla poszczególnych rekordów w dowolnym momencie, a to usunie rekord lub zsynchronizuje go zgodnie z twoimi preferencjami. SplashID obsługuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla nowych loginów. Możesz poprosić ich o przesłanie kodu weryfikacyjnego pocztą e-mail za każdym razem, gdy użytkownik spróbuje zalogować się z nowego systemu. W ten sposób, jeśli ktoś spróbuje uzyskać dostęp do twojego konta, będzie również potrzebował kodu, aby się zalogować. SecureID pozwoli ci bezpiecznie udostępniać rekordy innym użytkownikom.

Obsługa klienta

Możesz odwiedzić stronę pomocy technicznej strony SplashData, aby znaleźć odpowiedzi na często zadawane pytania i się z nimi skontaktować. Mają podręczniki użytkownika i ostatnie Q&Sekcja, która może pomóc rozwiązać problemy. W przeciwnym razie mają link na pasku nawigacji, aby uzyskać „obsługę klienta”. Możesz użyć ich strony kontaktowej, aby wysłać do zespołu pomocy e-mail. Zespół SplashData zarządza wieloma produktami, dlatego upewnij się, że wybierasz produkt SpladhID Safe, którego używasz, wraz z platformą, na której próbujesz go uruchomić..

Przegląd bezpieczny SplashID: Podsumowanie

Zostałem wyłączony na SplashID Safe wcześnie, gdy wymagało tylko trzyliterowego hasła głównego. Nie jestem pewien, dlaczego wymóg jest tak niski, biorąc pod uwagę znaczenie jedynego hasła, którego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do wszystkich innych haseł w ich sejfie. Ale to coś, co kontrolujesz. Upewnij się, że ustawiłeś silne hasło, aby uzyskać dostęp do ich oprogramowania. W przeciwnym razie SplashID Safe jest dobrze zorganizowany i ma wiele funkcji, które pomagają członkom Pro przechowywać i synchronizować swoje rekordy między urządzeniami.

Co najbardziej podobało mi się w oprogramowaniu:

 • Niestandardowe aplikacje dla systemów Windows, Mac, iOS i Android
 • Klucz SplashID Bezpieczne uruchamianie oprogramowania i przechowywanie zapisów na dysku USB
 • Zdecyduj, które dane chcesz zsynchronizować z funkcją rekordów lokalnych
 • Pulpit bezpieczeństwa, aby pomóc Ci zidentyfikować słabości hasła i je poprawić
 • Możliwość synchronizacji zapisów za pomocą chmury SplashID, lokalnego Wi-Fi lub wcale
 • Użytkownicy Pro mogą synchronizować między urządzeniami i kopiami zapasowymi danych w chmurze

Pomysły na ulepszenie oprogramowania:

 • Daj nowym użytkownikom bezpłatną wersję próbną funkcji Pro
 • Wymagaj dłuższego, bezpieczniejszego hasła głównego
 • Rozważ zaoferowanie wsparcia na czacie na żywo dla płatnych klientów
 • Dodaj możliwość automatycznego zapisywania haseł

Darmowa wersja SplashID jest bardzo ograniczona. Polecam przyjrzeć się innym menedżerom haseł, jeśli szukasz bezpłatnej opcji. Jeśli jednak potrzebujesz doskonałego rozwiązania, które bezpiecznie przechowuje hasła, synchronizuj urządzenia i twórz kopie zapasowe danych w chmurze, to SplashID Safe jest dobrym wyborem. Podoba mi się ich klucz USB bezpieczny, który pozwala uruchamiać oprogramowanie na dysku USB. Za 29,95 USD z rocznym okresem pracy oprogramowanie wydaje się warte swojej ceny. W przeciwnym razie możesz zarejestrować się w SplashID Pro za 1,99 USD miesięcznie lub 19,99 USD rocznie.

Odwiedź SplashID

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map