WhatsApp için En İyi VPN’ler

NaberWhatsApp, interneti kullanarak kısa mesaj aramanızı veya göndermenizi sağlayan çapraz platformlu, neredeyse ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Google Play mağazasından 1 milyardan fazla indirmeye ve 800 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp’ın neden dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olarak kabul edildiğini görmek zor değil. Ne yazık ki, bu reklamsız, şifreli sohbet uygulamasının popülaritesi bazı ülkelerde yasaklara neden oldu. Ancak, bir VPN kullanarak blokları atlayabilir ve WhatsApp’ı her yerden kullanabilirsiniz.


RankVPN HizmetiVPN Fanı
PriceVisitServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
2NordVPN$ 3.49NordVPN87Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
3Özel İnternet Erişimi$ 2.85PIA49Onay KutusuOnay Kutusu
4CyberGhost$ 2.75CyberGhost80Onay KutusuOnay Kutusu
5IPVanish$ 3.25IPVanish76Onay Kutusu

Bahsettiğimiz gibi, bu uygulama bazı ülkelerde yasaklanmıştır. Çoğu, batı ülkelerinden bu tür bir davranış beklemiyordu, ancak şaşırtıcı bir şekilde, yasağı tartışan ülkelerden biri İngiltere. Bu İngiltere’nin Snoopers Kiralama. Snoopers Charter, şirketlerin uygulamalarını daha az güvenli hale getirmeleri veya şifre çözme anahtarlarını teslim etmeleri gerektiğini belirtir. Yaklaşan yasağa rağmen, WhatsApp’ın müşteriler tarafından gönderilen ve alınan içeriği teslim etmeden önce arama emri gerektirmediğini unutmayın. Başka bir deyişle, daha az güvenli olma kriterlerini karşılarlar.

WhatsApp ile dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ses özelliğidir. Web sitesi bunu diğer ülkeleri arayarak tasarruf etmenin bir yolu olarak ortaya koyuyor. Ancak, bu amaç için WhatsApp kullanmak istiyorsanız, uygulama dakikada 1,2 mb veri kullanır. Sınırsız Wi-Fi kullanıyorsanız, ancak güçlü bir veri planınız yoksa, bu uygulama oldukça hızlı bir şekilde.

WhatsApp hakkında ilginç bir haber paylaşmak için. Dubai’ye seyahat ederseniz ve kısa mesajınızda yemin ederseniz, yeni yasaları nedeniyle 45 bin sterlin (neredeyse 70 bin dolar) para cezası ve olası sınır dışı edilme ile karşı karşıya kalacaksınız. 256 bit şifreleme ile şifrelenmek üzere tasarlanmış bir uygulama için kesinlikle bu şekilde ses çıkarmaz. Unutmayın, uygulama için yılda 1 ABD doları kötü bir anlaşma olduğunu söylemiyoruz, ancak WhatsApp’ı kullanacaksanız, bir VPN’nin ekstra şifrelemesi olmadan bunu yapmamalısınız..

Öyleyse, VPN’ler hakkında biraz açıklayalım. Sanal özel ağ (VPN), hedeflerinize bağlı olarak, muhtemelen başka bir ülkedeki bir sunucuya güvenli bir bağlantı oluşturan yazılımdır. İşte WhatsApp’ı engelleyen bir ülkedeyseniz birini kullanmak için iyi bir neden. IP Üzerinden Ses (VoIP) gibi coğrafi kısıtlamalı uygulamalara erişimi engellemek için bir VPN kullanılabilir. Başka bir deyişle, ülkeniz WhatsApp’ı engelliyorsa, kısıtlanmadığı bir ülkeye bağlanın. Çünkü hükümetler coğrafi engelleme kullanıyor. Coğrafi engelleme teknolojisi, kullanıcının konumunu IP adresine göre tanımlar. Bu durumda, teknoloji engellenen içeriği dışarıda tutacak bir engel oluşturur. Farklı bir ülkede bir sunucu seçerek bu kısıtlamaları aşabilirsiniz.

Bu, bir VPN kullanmanın ikinci nedenine doğrudan etki eder. VPN’ler, internet etkinliğiniz için bir şifreleme katmanı sağlar. Bahsettiğimiz gibi, WhatsApp’ı kullanırken ekstra güvenlik katmanı olmadan, Dubai’deyseniz para cezası alma veya sadece İngiltere’de belirtildiği gibi hükümetin sizi gözetleme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Elbette İngiltere Başbakanı, gerekmedikçe bunu yapmayacaklarını, ancak Birleşik Krallık’ın sicili göz önüne alındığında, bu yutulması zor bir hap olduğunu söylüyor. Size bir VPN kullanmanın avantajlarını gösterdiğimize göre, size iyi bir deneyim sağlayacak birkaç şirketimiz var.

Hangi seçimlerimizi seçerseniz seçin, hepsinin kullanabileceğiniz farklı protokolleri vardır. Burada sunduğumuz tüm seçimler güvenli şifreleme kullanır, ancak OpenVPN protokolünü seçmek size her zaman en iyi korumayı sağlayacaktır. Hız çok önemliyse, OpenVPN (UDP) kullanırsınız. Mümkünse, WhatsApp için en iyi seçenek budur. Verilerin oraya ulaşması garanti edilmez, ancak genellikle bir sorun yoktur. Bağlantı sorunları veya bağlantının kesilmesiyle ilgili sorunlarınız varsa, en iyi seçiminiz OpenVPN (TCP) olacaktır. TCP sürümü o kadar hızlı değil, ancak veriler hata kontrolünden geçiyor. OpenVPN bazı mobil cihazlar tarafından desteklenmediğinden, WhatsApp’ı bir mobil ağda kullanmayı planlıyorsanız, iyi güvenlik için kullanılabilecek L2TP ve IKEv2 gibi diğer iyi protokoller de vardır. Şimdi bunun üzerinden geçtiğimize göre, sağlayıcılar için seçimlerimizi gözden geçireceğiz.

İçeriğin engellemesini kaldırmak ve verilerinizi güvence altına almak için ExpressVPN’i öneririz. Günlük tutmazlar ve bir öldürme anahtarı özelliğine sahiptirler, bu nedenle bağlantı kesilirse korunursunuz. VPN kullanımını yasaklayan bir ülkedeyseniz, bu önemlidir. Ayrıca bir mobil istemci sunar ve ağınızdaki her cihazı korumak için bir yönlendirici uygulamasına sahiptir. Sadece ExpressVPN’e bağlanın ve istediğiniz kadar mesaj gönderin veya arayın. Tekrar arayacaksanız, VPN’yi Wi-Fi üzerinden kullanmak akıllıca olacaktır..

Araştırmaktan çekinmeyin en iyi 10 VPN hizmeti iyi WhatsApp VPN sağlayıcıları için bir sayfa. Bununla birlikte, genel olarak en iyi hizmetleri seçtik, bu yüzden yapmamalısınız. Hız, fiyat ve güvenliği seçimlerimizin ardındaki kriter olarak kullandık. Ayrıca, engellenmemiş ülkelerde ve diğerlerinde bağlanmak isteyebileceğiniz çok sayıda ağ sunucusuna sahip şirketleri de seçtik. Güvenilir bir VPN sağlayıcısı ararken, gizliliğinizi koruyacak ve özellikle diğer ülkelerde netlik için hızlı ağlara sahip olanları seçin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map