İOS 9 için en iyi VPN’ler

iOS 9Apple hayranıysanız, muhtemelen iDevices için yeni işletim sisteminin, iOS 9’un nihayet indirilebileceğini biliyorsunuzdur. Yıllık Apple geliştiricisinin konferansında Tim Cook, bu yeni işletim sistemi başlatıldığında aranacak birkaç değişiklik olacağını belirtti. Bay Cook’un ele aldığı konulardan biri gizlilikti. Yeni iOS 9, VPN kullanımını tamamlayan bir dizi gizlilik geliştirmesi getiriyor.


İOS 9 için En İyi 5 VPN

RankVPN HizmetiVPN Fanı
PriceVisitServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
2NordVPN$ 3.49NordVPN87Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
3Özel İnternet Erişimi$ 2.85PIA49Onay KutusuOnay Kutusu
4CyberGhost$ 2.75CyberGhost80Onay KutusuOnay Kutusu
5IPVanish$ 3.25IPVanish76Onay Kutusu

Apple, bu yeni işletim sistemiyle bazı olumlu şeyler yaptı. Bu versiyonun sunduğu değişiklikler sadece yüzeysel değil. IOS 9, iOS 8’de piyasaya sürülen yazılımdaki hataları düzeltir. Şimdi her şey şu anda tasarlanmış ve daha sorunsuz çalışmaktadır. Yeni güncelleme yayınlandığından bu yana en fazla kazanılan cihaz iPad’dir. Çoklu görev yetenekleri gibi özel özellikler iPad’in potansiyelini ortaya çıkarır ve sadece bir eğlence cihazından çok daha fazlasını yapar.

Apple’ın asistanı olan yeni ve geliştirilmiş bir Siri, iOS 9’un duvarlarını süslüyor. Bu yeni Siri, önceki sürümden daha yararlı ve proaktif olmayı vaat ediyor. En son açılan uygulamalarınızı ve kişilerinizi bulabileceğiniz güçlü öneri listelerine sahiptir. Apple’a göre Siri% 40 daha hızlı ve% 40 daha doğru.

Yeni güncelleme, toplu taşıma sürümlerine sahip sürümler ve hatta feribotlar, metrolar ve otobüsler gibi güzergahlar da dahil olmak üzere yeni haritalar da sunuyor. Bu rota haritaları dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirler için mevcuttur. Apple haritaları, Google haritalarına verdikleri yanıttır ve sonunda bu alanda rekabet edebilirler.

Bu işletim sistemi, iOS’un diğer yinelemelerinden daha küçük ve yalnızca 1/3 boyutunda. Bu, özellikle cihazınızda sadece 16 GB alan varsa büyük bir sorun olabilir. Ayrıca geriye dönük olarak uyumludur ve iPhone 4S ve iPad 2 gibi eski cihazları destekler. Açıkça, Apple bir şeyleri temizlemek için çok zaman aldı.

Bir büyük özellik gizlilik özelliğidir. Tim Cook, cihazın arkasındaki şirket değil, cihazın sizi tanımasını istediğini açıkladı. Ayrıca iOS 9’da reklam engelleme yazılımı da var. Konferans sırasında iPhone’u Android tabanlı cihazlardan ayırmayı bir noktaya getirdi. Evet, Apple gizlilik trendini belirlemeye çalışacak gibi görünüyor. Peki, tüm bu gizlilikle neden bir VPN kullanasınız??

Bunu okuyorsanız muhtemelen bir VPN’nin ne olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Bununla birlikte, bir tazeleme makinesine ihtiyacınız yoksa veya ihtiyacınız varsa, iOS 9 ile bir tane kullanmanın faydalarını açıklayacağız. Sanal özel ağ (VPN), bağlı olarak başka bir ülkede, muhtemelen başka bir ülkede bir sunucuya güvenli bağlantı oluşturan yazılımdır. senin amacın. Bunu yaparak, VPN’ye bağlı olduğunuz sürece çevrimiçi yaptığınız her şeye bir şifreleme katmanı eklenir. İster biriyle iletişim kuruyor olun, isterse çevrimiçi olarak materyallere göz atın, herhangi bir kablosuz etkinliğin ele geçirilme potansiyeli vardır. Güvenli kablosuz özelliğine sahip olduklarını belirten bir konumda olsanız bile, bu sözcüklere güvenmeyin. Bu yanlış bir güvenlik duygusu yaratır.

VPN kullanmanın bir başka iyi nedeni, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişimi engelleme yeteneğidir. Coğrafi engelleme, kullanıcının konumunu IP adresine göre tanımlayan bir teknolojidir. Bu teknoloji, içeriği belirli bir alanla kısıtlayacak bir abluka oluşturur. Farklı bir ülkede bir sunucu seçerek bu kısıtlamaları aşabilirsiniz. Bu senaryo için bir örnek kullanalım. ABD’de yaşadığınızı ve Amazon Prime aboneliğiniz ve / veya Netflix aboneliğiniz olduğunu varsayalım. Bir VPN ile İngiltere’deki bir sunucuya bağlanabilir ve kütüphanelerini görüntüleyebilirsiniz veya tam tersi. Bu akış hizmetlerinin her ikisinin de farklı bölgelerde farklı kütüphaneleri olduğu bilindiğinden, normalden farklı alanlara erişebilirsiniz. Aynı şey bağlanmak istediğiniz diğer bölgeler için de söylenebilir..

Bir VPN için başka bir iyi kullanım doğrudan telefon dakikaları ile ilgilidir. IP Üzerinden Ses (VoIP) ile, veri planınız olmasa bile internet üzerinden arama yapabilir veya metin gönderebilirsiniz. Wi-fi yerine bir veri planı kullanmayı planlıyorsanız, VoIP verileri hızlı bir şekilde kullanacaktır. Mümkünse bir Wi-Fi bağlantısı kullanmak daha iyidir. Ayrıca, bazı ülkelerde VoIP yasaklanmıştır. Yasaklanmayan bir sunucuya bağlanarak bu kısıtlamayı aşabilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi, bir Wi-Fi bağlantısı kurduğunuzda savunmasızsınızdır, bu nedenle ekstra bir şifreleme katmanı sağlamak için bir VPN kullanmak istersiniz.

Şimdi kavramları açıkladığımıza göre, şirketleri araştıralım. Hangi şirkete giderseniz gidin, kullanabileceğiniz farklı protokoller olacaktır. Burada bulunan tüm şirketler güvenli şifreleme sunuyor, ancak OpenVPN protokolünün bir versiyonunu kullanmak her zaman en güvenli yaklaşım yolunuz olacak. Hız çok önemliyse, OpenVPN (UDP) kullanırsınız. VoIP, Skype, çevrimiçi oyunlar ve hatta Amazon Prime, Netflix, Hulu veya Pandora gibi akış hizmetlerini kullanmak için en iyi seçenektir. Kararsız bağlantınız varsa, OpenVPN’e (TCP) geçmenizi öneririz. Protokol hatasının TCP sürümü verileri kontrol eder, dolayısıyla diğeri kadar hızlı değildir. Yine de yüksek hızlı bir kablosuz bağlantıysanız, bu çok önemli olmamalıdır. Bunu kapattıktan sonra, belirli nedenlerle iyi olan şirketleri ele alacağız.

İçeriğin engellemesini kaldırmak veya verilerinizi güvence altına almak istiyorsanız IPVanish’i öneririz. Herhangi bir günlük tutmazlar ve bir kill switch özelliği sunarlar, böylece bağlantı kesildiğinde ve düştüğünde korunacağınızdan emin olursunuz. Akış hizmetlerini kullanmak istiyorsanız, IPVanish tekrar en iyi seçimdir. Bir iOS istemcisi sunduğundan, herhangi bir iDevices’te kullanırken sorun yaşamamanız gerekir. Ayrıca Kuzey Amerika ve Avrupa’daki en hızlı ağa sahipler, bu yüzden sadece bağlanmanız gerekir ve diğer ülkelerden engellenen içeriğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bununla birlikte, yalnızca coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini kaldırmakla ilgileniyorsanız, en iyi seçeneğiniz IPVanish veya OverPlay ile devam etmektir. Bu hizmetlerin her ikisi de internet trafiği şifrelemesi sunar, ancak OverPlay, VPN’leri ile SmartDNS’i de hafif hız kaybı olmadan kanalların engellemesini kaldırmaya yardımcı olabilir. Tabii ki, bu SmartDNS’nin görmek istediğiniz belirli kanalın engelini kaldırmasına bağlıdır. Wi-Fi’nin doğası gereği, şifreli seçeneği kullanmanızı öneririz. Hız için güvenliği feda etmeye gerek yoktur. Yavaş bir ağda akış yapıyorsanız hız sorun olabilir, ancak kalite farkı görmediğiniz sürece güvenlikte meydana gelebilecek herhangi bir hız kaybı oluşur.

Tabii ki, başka seçenekler istiyorsanız her zaman en iyi 10 VPN hizmetleri listemize bakabilirsiniz, ancak bunları özellikle seçtik. Burada en iyi genel seçenekleri seçerken, kararlarımızda faktör olarak hız, güvenlik, fiyat ve sunucu kullanılabilirliğini kullandık. Ayrıca, en iyi görüntüleme, web’e göz atma ve hatta arama yapmak için bağlanmak isteyebileceğiniz çok sayıda ağ sunucusuna sahip şirketleri de seçtik. VPN’ler için güvenilir bir sağlayıcı aramak istiyorsunuz. Gizliliğinizi koruyacak ve diğer ülkelerden yüksek tanımlı içerik yayınlama fırsatı vermek için hızlı ağlara sahip olanlar onlar.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map