Mac için en iyi VPN’ler

MacOS CatalinaApple kullanıcıları en son MacOS’u indirebilir Catalina ücretsiz. Apple en son Mac OS’yi piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra yeni sürüme geçtik. Yeni işletim sistemini bir MacBook’a indirmek ve yüklemek yaklaşık bir buçuk saat sürdü. En iyi VPN’leri test etmek için hemen biraz zaman geçirdik. MacOS için en iyi VPN’lerden bazılarına göz atalım. Birçok Mac kullanıcısı da bir iPhone veya iPad’e sahip olduğundan, özel Mac ve iOS uygulamalarına sahip VPN’leri seçtik. Her bir Mac istemcisini test ettik ve tüm uygulamaların ekran görüntülerini dahil ettik.


RankVPN HizmetiVPN Fanı
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
2NordVPN$ 3.49NordVPN87Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
3Özel İnternet Erişimi$ 3.33PIA49Onay KutusuOnay Kutusu
4CyberGhost$ 2.75PIA112Onay KutusuOnay Kutusu
5IPVanish$ 5.20IPVanish76Onay Kutusu

OS X Catalina’yı birkaç saat kullandıktan sonra estetiği gerçekten seviyoruz. Yeni güncelleme daha temiz ve iOS cihazlarla daha iyi entegrasyon sağlıyor. Yeni özellikler iş verimliliğimi ve genel keyfimi artıracak. PC’yi yıllarca kullandıktan sonra artık Apple ürünlerini (iMac, MacBook, iPad, iPhone) çoğu zaman kullanıyoruz. Bu, Mac için VPN’yi en öncelikli hale getirir.

Kelimenin tam anlamıyla yüzlerce VPN hizmeti var, ancak bunlardan sadece birkaçının kullanımı kolay Mac istemcileri var. Çoğu VPN, bir VPN bağlantısı için manuel ayarlar için talimatlar verir. Bu bizim için yeterince iyi değil. İMac ve MacBook cihazlarımızda bir PC’de yaşayacağımız deneyimin aynısını istiyor ve bekliyoruz. VPN ile gelmek zor ama tavsiye ettiğimiz rahat bir avuç hizmet var.

Bir dakika içinde MacOS için en iyi VPN sağlayıcılarının bir listesini paylaşacağız. Kriterler basit. Her şeyden önce hizmetin hızlı ve güvenilir olması gerekir. Yıllar boyunca güçlü bir üne sahip olmaları gerekiyor. Son olarak, bir iOS uygulamasıyla birlikte MacOS için özel bir VPN istemcisi sunmak zorundalar. Mac’te bir VPN’yi manuel olarak yapılandırmıyoruz ve ikisini de yapmanıza gerek yok.

Mac için en iyi VPN nedir?

Mac için en iyi VPN listemizi belirlemek için aşağıdaki ölçütlere odaklandık:

 • Mac uygulamaları için sık güncellemeler sunan VPN’ler aradık
 • VPN kill switch gibi gelişmiş özelliklere sahip uygulamalara tercih edilir
 • Hızlı akış ve popüler akış hizmetlerinin engelini kaldırma yeteneği
 • Mac’te gizliliğinizi korumak için yüksek düzeyde şifreleme
 • Kullanım günlüklerinin gizlilik için saklanmadığından emin olmak için kayıt tutmama politikası
 • İOS ve Amazon Firestick cihazları için ek destek

Daha fazla gecikmeden, Mac kullanıcıları için en iyi VPN hizmetlerinin listesi:

1. Mac için En İyi VPN: ExpressVPN

ExpressVPN

12 ay boyunca kaydolun ve 1 numaralı VPN’imizde 3 AY ÜCRETSİZ kazanın

ExpressVPN, zarif yazılım tasarımlarıyla bilinir ve bunu Mac’te gösterecek daha iyi bir platform yoktur. Bir anda göreceğiniz gibi, ExpressVPN Mac istemcisinin en son sürümü akıcı hale getirildi, böylece bağlanmak için sadece bir kez tıklamanız gerekiyor. Daha fazla kontrol isteyenler sunucu konumlarını ve protokollerini değiştirebilir. Ayrıca bir hız testi de yapabilirsiniz. Ancak, istemci bir kill anahtarı ayarlama veya IP adreslerini döndürme yeteneğinden yoksundur. Belki de bu seçenekler gelecekte eklenecek.

Aşağıdaki görüntüden de görebileceğiniz gibi. ExpressVPN Mac uygulaması çok basittir. Uygulamanın görünümü ve hissi Windows, iOS ve Android sürümlerine taşındı. Fark edeceğiniz ilk şey, uygulamayı ilk kez başlattığınızda arayüz tasarımının ne kadar temiz olduğudur. Önerilen sunucuya bağlanabilir veya dünya çapında 100’den fazla sunucu konumu listesinden seçim yapabilirsiniz.

ExpressVPN Mac İstemci Bağlantısı

En hızlı sunucu konumlarını bulmak için bir hız testi de yapabilirsiniz. Bunu yapmak birkaç dakika sürecektir, ancak en hızlı bağlantıyı bulmak istiyorsanız beklemeye değer. Aşağıdaki ekran görüntüsünün birkaç sunucu için hız endeksini, gecikme süresini ve indirme hızını gösterdiğini göreceksiniz. Test tamamlandığında, istediğiniz ülkede en yüksek hız endeksine sahip sunucuyu seçmenizi öneririm. Oyuncular gecikmeyi de etkilediğinden gecikmeye de dikkat etmek isteyeceklerdir. Hız testi, Atlanta’nın hızlı performans için en iyi seçeneğimiz olduğunu gösteriyor.

ExpressVPN Seçenekleri Hız Testi

Hız testini çalıştırmanın yanı sıra, protokolleri de değiştirebilirsiniz. Mac istemcisi OpenVPN (UDP ve TCP), L2TP / IPSec ve PPTP protokollerini destekler. Varsayılan olarak, uygulama otomatik olarak protokolü seçer. Bunu kendiniz ayarlamak istiyorsanız, tercihlere gidin ve yukarıda listelenen protokollerden birini seçin.

VPN’de yeni olanlar, ExpressVPN Mac istemcisinin tasarımını gerçekten takdir edecektir. Arayüz nokta ve tıkır. Hangi sunucu konumuna bağlanmak istediğinizi seçin, gerisini yazılım halledecektir. ExpressVPN istemci yazılımına ve mobil uygulamalara kullanım kolaylığı için kesinlikle bir A + vereceğim.

ExpressVPN kuponu12 aylık # 1 puanlı VPN ile% 49 tasarruf edin ve 3 ay ücretsiz kazanın

ExpressVPN hız testlerimizde çok iyi performans gösterdi. Gizlilik ve coğrafi kısıtlamaları kaldırmak için mükemmel bir seçimdir. Müşteri desteği, yardım sağlamak ve soruları cevaplamak için 7/24 mevcuttur. ExpressVPN 30 günlük para iade garantisi sunduğu için en iyi VPN’in daha az güvenle güvenle tadını çıkarın.

ExpressVPN'i ziyaret edin

2. Mac için En İyi VPN: NordVPN

NordVPN

Ayda sadece 3,49 $ karşılığında 36 ay için kaydolun (% 70 indirim)

NordVPN, Panama merkezli olup, bazı kullanıcılar genel olarak ABD’de bulunan bir VPN şirketi kullanmayı tercih etmektedir. NordVPN’in ülke genelinde sunucuları olan ABD’de güçlü bir varlığı olduğunu göreceksiniz. Üyeler çok iyi bir fiyata ABD ve ötesindeki ağlarına tam erişime sahiptir.

Daha uzun vadeli bir hesaba abone olursanız NordVPN’in fiyat için belki de en iyi hizmet karışımına sahip olduğunu göreceksiniz. Tüm kullanıcılar ağlarına ve özel yazılımlarına tam erişime sahiptir. Windows veya Mac için VPN istemcisini kullanarak bağlanabilirsiniz. Ayrıca hem Android hem de iOS (iPhone, iPad) cihazlar için kullanımı kolay bir mobil uygulamaya sahipler.

NordVPN Mac istemcisi

Netflix, Amazon Prime Video veya BBC iPlayer gibi akış hizmetlerine dünyanın herhangi bir yerinden erişmek ister misiniz? Öyleyse NordVPN mükemmel bir seçimdir. Netflix’in engellemesini kaldırabilecek tek VPN hizmetlerinden biridir. 30 günlük para iade garantisi ile sınırsız VPN ve SmartDNS servisine kaydolabilirsiniz..

NordVPN'i ziyaret edin

3. Mac için En İyi VPN: PIA

Özel İnternet Erişimi

Ayda sadece 3,33 $ karşılığında 12 ay için kaydolun (% 72 indirim)

Özel İnternet Erişimi (PIA), popüler VPN hizmetleriyle ve gizlilik haklarımızı korumak için mücadele eden kuruluşlara destekleriyle tanınmaktadır. Yazılımları ile farklı bir yaklaşım sergilerler. PIA’ya kendi penceresinde çalışan bağımsız bir istemciden ziyade, bir menü çubuğu simgesinden erişilir. Bazı kullanıcılar yaklaşımı takdir ederken diğerleri daha az arzu edilir bulmaktadır. PIA’nın Windows istemcisinde Mac istemcilerinde sunduğu aynı yüksek düzeyde şifreleme ve gelişmiş özellikler bulacaksınız.

PIA Mac VPN uygulaması

PIA uygulaması sunumunda açık kaynaklı OpenVPN istemcisine benzer. Menü çubuğundaki PIA simgesine tıklayarak herhangi bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Bu, sunucu konumlarının açılır listesini görüntüler. Yukarıdaki listenin başlangıcını gösteriyoruz. Bağlanmak için herhangi bir sunucu konumunu tıklamanız yeterlidir. Ayrıca uygulamada bir dizi ayarı yapılandırabilir veya varsayılan değerleri bırakabilirsiniz. PIA, P2P / torrent kullanıcıları arasında çok popüler. Kill switch özelliği, IPVanish ve VyprVPN tarafından sunulanlara benzer. Uygulama ayrıca bağlantı noktası yönlendirmeyi ve daha gelişmiş özellikleri de destekler.

PIA Mac istemcisinin kesinlikle kayda değer bir yönü daha var. İstemcide veri şifreleme, veri kimlik doğrulama ve el sıkışma şifreleme düzeylerini ayarlayabilirsiniz. Varsayılan ayarlar, çoğu kullanıcı için iyi bir kombinasyon olan AES-128 / SHA1 / RSA-2048’dir. Mac VPN uygulamasında aşağıdaki değerleri ayarlayabilirsiniz:

 • Veri şifreleme – AES-128 / AES-256 / Balon Balığı / Yok
 • Veri Kimlik Doğrulaması – SHA1 / SHA256 / Yok
 • Tokalaşma – RSA-2048 / RSA-3072 / RSA-4096 / ECC-256k1 / ECC-256r1 / ECC-521

Anlayacağınız gibi, PIA kullanıcı gizliliğini çok ciddiye almaktadır. İster Mac, iOS, Windows veya Android üzerinden bağlanmayı planlıyor olun, size özel uygulamalarla doludur. Ağları bazıları kadar büyük değil, bu yüzden bir karar vermeden önce amacınızı düşünün. PIA’nın istediğiniz yerde sunucuları varsa, ekibinin hizmete vermeye devam ettiği çabalardan yararlanabilirsiniz ve yazılımın tamamlayıcısıdır..

Özel İnternet Erişimini Ziyaret Edin

4. Mac için En İyi VPN: CyberGhost

CyberGhost

Ayda sadece 2,75 $ karşılığında 36 ay için kaydolun (% 79 indirim)

CyberGhost 7’den daha iyi donanımlı bir Mac VPN istemcisi bulmak zor olurdu. Geliştirme ekibi, Mac kullanıcıları için bir dizi gelişmiş özellik ile kendini aştı. Yazılım tasarımının sezgisel olduğunu göreceksiniz. Ayarlanacak birkaç ayar olsa da, bağlanmak için herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmez. İstemci bağlantınızı şifrelemekle ilgilenecektir. CyberGhost, Windows, iOS ve Android ve Amazon Fire TV uygulamalarına da aynı arayüzü ve işlevselliği genişletir.

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, CyberGhost kullanıcı arayüzü temizdir. Uygulamayı kullanmanın iki yolu vardır. Birincisi, ekran görüntüsü darbesinin sağ tarafında temsil edilen küçültülmüş bir versiyon. En iyi konuma bağlanmak için kaydırıcıyı tıklamanız yeterlidir. Farklı bir sunucu konumu seçmek istiyorsanız, istemciyi genişleten sarı sekmeyi açabilirsiniz. Oradan binlerce seçenek arasından herhangi bir ülke, şehir ve hatta bireysel sunucu seçebilirsiniz. Mac için CyberGhost ayrıca indirme ve akış için en iyi sunucuları bulmanıza yardımcı olacak sekmelere sahiptir. Bu, torrent kullanıcıları ve dünyanın diğer bölgelerindeki akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmak isteyenler için oldukça yararlıdır.

CyberGhost Mac uygulaması

CyberGhost uygulamasını güvenli olmayan Wi-Fi kullandığınızda otomatik olarak bağlanacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Bu, seyahat ederken gizliliğinizi korumaya yardımcı olacak harika bir özelliktir. Güvenli olmayan bir ağa bağlanmak ve VPN istemcinizi başlatmayı unutmak çok kolaydır. Sık seyahat ediyorsanız özelliği etkinleştirmenizi öneririm. Ayrıca, istemcinin bağlantısı her kesildiğinde otomatik olarak yeniden bağlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. “Kill switch” özelliği, VPN bağlantısı kesildiğinde bağlantı yeniden kurulana kadar internetinizi öldürerek gizliliğinizi koruyacaktır..

CyberGhost'u ziyaret edin

5. Mac için En İyi VPN: IPVanish

IPVanish

Ayda sadece 5,20 $ karşılığında 12 ay için kaydolun (% 57 indirim)

Mac VPN istemcilerinde sunulan gelişmiş özelliklerin yanı sıra en üst düzey ağlarının kalitesine göre en iyi Mac VPN’leri listemiz için IPVanish’i seçtik. En önemlisi, VPN düştüğünde internet bağlantınızı öldürme yeteneği. Bu özellik daha iyi bir VPN öldürme anahtarı olarak bilinir ve VPN yeniden bağlanana kadar anonim kalmanıza yardımcı olur. Yazılım ayrıca IP adresinizi periyodik olarak değiştirmenize izin verir.

Şimdi Mac istemcisine bir göz atalım. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için IPVanish incelememizi okuyabilirsiniz. İnceleme çok derin ve özel uygulamalarının her sürümü (Mac, Windows, iOS, Android) için bir kullanım kılavuzu içeriyor. Bu kadar ayrıntıya girmektense, kullanıcı arayüzüne ve bu yayındaki seçeneklerden bazılarına göz atıyoruz. Aşağıda görebileceğiniz gibi, yazılım listeden veya haritadan herhangi bir sunucu konumunu seçmenize izin verecektir. En iyi sunucu konumunu seçmek için herhangi bir bölgedeki haritayı kolayca genişletebilirsiniz.

IPVanish Mac sunucu seçimi

Kullanım kolaylığına ek olarak IPVanish, Mac kullanıcılarına gelişmiş güvenlik özellikleri sunmayı bir nokta haline getirdi. Bu harika bir şey, çünkü VPN sağlayıcı anahtarı ve Mac için IP’yi döndürme gibi birçok sağlayıcı destekliyor. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi IPVanish için durum böyle değil. Devam ettik ve VPN kill switch özelliğini vurguladık. Özelliği etkinleştirmek için “VPN bağlantısı kesilirse ağı öldür” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretlemeniz yeterlidir. Bu, VPN yeniden bağlanana kadar gizliliğinizin korunmasına yardımcı olur.

IPVanish Mac ayarları

Bahsetmeye değer diğer bazı özellikler de vardır. Yeni başlayanlar için IPVanish ekibi, herhangi bir VPN sunucusuna bağlıyken DNS’nizi sunucuları üzerinden çalışacak şekilde ayarlayarak Mac VPN kullanıcılarını DNS sızıntılarından korur. İstemcide Google veya OpenDNS gibi üçüncü taraf DNS sunucularını da ayarlayabilirsiniz. Hizmetlerini kullanırken DNS çözümlemesi için IPVanish kullanmanızı öneririm, ancak başka bir üçüncü tarafla gitmek istiyorsanız, en iyi birkaç seçenek için DNS adresleri vardır. Bunların tümü genel DNS sunucularıdır, bu nedenle bunları kullanmak için herhangi bir ücret alınmaz.

 • Google – 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 (IPv4) veya 2001: 4860: 4860 :: 8888 ve 2001: 4860: 4860 :: 8844 (IPv6)
 • OpenDNS – 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 (IPv4) veya 2620: 0: ccc :: 2 ve 2620: 0: ccd :: 2 (IPv6)
 • Comodo – 8.26.56.26 ve 8.20.247.20 (IPv4)

Mac istemcilerine ek olarak, Windows yazılımlarında da benzer bir görünüm ve his bulacaksınız. IPVanish ekibi ayrıca iOS ve Android için güzel mobil uygulamalar geliştirdi. Şaşırtıcı bulabileceğiniz şey, Windows için Mac için VPN kill anahtarını geliştirmiş olmalarıdır. Bu, Mac kullanıcılarına adanmışlarını gösterir ve yıllar boyunca Mac için kaliteli VPN yazılımı bulmakta zorlananlar için ferahlatıcıdır..

IPVanish'i ziyaret edin

6. Mac için En İyi VPN: Surfshark

Surfshark

24 ay boyunca ayda sadece 1,99 ABD doları karşılığında kaydolun (% 83 indirim)

Surfshark, VPN hizmetlerini 2018’de başlattı. O zamandan beri şirket toplulukta oldukça büyük bir sıçrama yaptı. Ekip büyümeye ve sunucu konumlarını yüksek hızlı ağlarına eklemeye devam ediyor. Gizlilik ve değere odaklandılar. Hizmet, CleanWeb (reklamları ve kötü amaçlı yazılımları engeller), Beyaz Liste (bölünmüş tünelleme), MultiHop çift VPN, kill switch, özel DNS ve sızıntı koruması gibi ekstra özellikler içerir.

Dünyanın dört bir yanındaki geniş bir sunucu ağı, güçlü şifreleme ve Netflix, YouTube Premium ve Amazon Prime gibi popüler akış hizmetlerinin engellemesini kaldırma özelliğiyle, hizmetin tadını çıkarmak için birçok fırsat var. Amazon Prime Video’ya ABD, Almanya ve İngiltere de dahil olmak üzere birçok bölgede erişebilirsiniz. Windows istemcisi size fiziksel sunucu konumlarına, sanal sunuculara (coğrafi kısıtlamaları kaldırmak için en uygun olan), P2P kullanımını destekleyen sunuculara ve MultiHop sunucularına bağlanma seçeneği sunar.

Surfshark Mac istemcisi

Değer ve özellikler için Surfshark, gizliliklerini korumak ve kısıtlamalarını kaldırmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Tüm VPN uygulamaları benzer bir kullanıcı arayüzü ile tasarlanmıştır ve kullanımı kolaydır. Sınırsız bir VPN hesabına risksiz kaydolabilirsiniz, çünkü Surfshark 30 günlük para iade garantisi sunar.

Surfshark'ı ziyaret edin

7. Mac için En İyi VPN: StrongVPN

StrongVPN

Ayda sadece 4,37 $ karşılığında 12 ay için kaydolun (% 41 indirim)

StrongVPN kişisel VPN alanında bir öncüdür. Sanayideki diğer en iyi markalardan yıllar önce VPN erişimi sunuyorlardı. İster Wi-Fi ağlarında gizliliğinizi korumak veya diğer ülkelerdeki içeriğin engelini kaldırmak isteyin, StrongVPN sizi korur. Onlar Mac kullanıcıları için güzel bir uygulama da dahil olmak üzere bir dizi istemci yazılımı var. Aslında Mac istemcilerini Windows’a tercih ediyorum. Daha temiz bir tasarıma ve en hızlı sunucuyu seçmenize yardımcı olacak bazı ekstra özelliklere sahiptir. Hemen içeri girelim ve Mac hayranlarına neler sunabileceklerine bir göz atalım.

Bir VPN hizmetinde ne arıyorsun? Listenizde sadelik yüksekse, StrongVPN’yi şiddetle tavsiye ederiz. Mac istemcileri IPVanish tarafından sunulan bazı gelişmiş özelliklerden yoksundur, ancak temiz, basit bir kullanıcı arayüzü sunarak bunu telafi eder. Aşağıdaki resimlerimizden de görebileceğiniz gibi, StrongVPN Mac uygulamalarını kullanım kolaylığı için tasarladı. Tam olarak nerede istediklerini bilenler sadece sunucu konumunu seçebilir ve bağlan’ı tıklayabilirler. Bu kadar. Başka açıklama yok. Perde arkasına daha fazla girmek istiyorsanız, bunu yapmak zorunda değilsiniz. Bağlanmak için bir kez, bağlantıyı kesmek için tekrar tıklayın. Bundan daha kolay olamazdı. Bu nedenle StrongVPN, hem Mac hem de iOS kullanıcıları için favori VPN hizmetlerimizden biridir.

StrongVPN Mac istemcisi

Müşteriye daha derin kazmak ister misiniz? VPN bağlantıları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyenler için mevcut seçeneklerden bazılarına göz atalım. Yeni başlayanlar için, her sunucu konumunun hızını test etmek için sunucu değiştiricilerini kullanabilirsiniz. Arayüz, aynı anda test etmek için tek bir sunucu veya birden fazla sunucu seçmenize izin verir. Sonuçları aşağıda görebilirsiniz. Hem ping süresine hem de indirme (DL) hızına odaklanın. Ping süresi ne kadar düşükse o kadar iyidir. Test, Atlanta’ya düşük gecikme süresi ve hızlı bağlantı beklediğimizi gösteriyor ve tam olarak bu.

Uygulamada ayrıca bir dizi tercih belirleyebilirsiniz. Bazı ekranlar oldukça tekniktir ve uygulamayı kullanma konusunda size daha fazla esneklik sağlar. Temel konuları ele alıyoruz. Protokolleri değiştirmek için gelişmiş sekmesini tıklayabilirsiniz. PPTP, L2TP, SSTP, IPSec ve OpenVPN arasında seçim yapabilirsiniz. En iyi hız ve güvenilirlik karışımı için mümkün olduğunda OpenVPN (UDP) kullanmanızı öneririz.

StrongVPN Mac - seçenekler

StrongVPN Mac ile bitmiyor, ancak Apple kullanıcılarına odaklandıklarını kesinlikle takdir ediyoruz. Destek ekibine her ulaştığınızda aynı düzeyde kalite bekleyebilirsiniz. O zaman, fazladan geçen yıl deneyimi en çok gösterdiği zamandır. StrongVPN üyeleri Mac, Windows, iOS ve Android için özel uygulamalar indirebilir. Yönlendiricileri kullanarak çalışacak VPN hizmetini ayarlamak için kılavuzlarını da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak, ağınızı oyun konsollarına ve diğer bağlı cihazlara genişleten tek bir VPN hesabıyla koruyacaktır..

StrongVPN'i ziyaret edin

VPN endüstrisi çok rekabetçi ve şirketler Mac kullanıcılarına daha fazla odaklanmaya başlıyor. Ayrıntıların önemini biliyorlar ve Mac ve iOS için geliştirmek için gerekli zamanı ve kaynakları harcıyorlar. Favori VPN hizmetiniz listemizde eksik mi? Öyleyse lütfen bizimle paylaşın @VPNFan bu yüzden test edebilir ve bir sonraki üç aylık güncellememiz için düşünebiliriz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map