Boise, Idaho için En İyi VPN’ler

Boise, IdahoBoise, Idaho eyaletteki başkent ve en kalabalık şehirdir. Yaklaşık 225 bin kişilik bir nüfusa sahip ve bu güzel bir şekilde büyüyor. Büyükşehir bölgesine Hazine Vadisi denir ve 709 binden fazla insan barındırır. Bölgede parklar, müzeler, hayvanat bahçesi, Mısır Tiyatrosu ve daha birçok cazibe merkezi bulunmaktadır. Tabii ki, bariz olanı unutamazsınız. Aynı zamanda Boise Eyalet Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Bugünlerde çoğu kişi üniversitenin farkında veya en azından daha önce benzersiz mavi oyun alanını görmüştü. Siteleri almak, benzersiz kültürü öğrenmek veya Boise State University Broncos için bir spor etkinliğine katılmak için Boise’ye gidecekseniz, halka açık WiFi kullanırken bir VPN kullanmanızı öneririz. Nedenini paylaşmadan önce, Boise için en iyi VPN’ler listemize bir göz atın.


RankVPN HizmetiVPN Fanı
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
2NordVPN$ 3.49NordVPN87Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
3CyberGhost$ 2.75PIA80Onay KutusuOnay Kutusu
4Surfshark$ 3.49Surfshark68Onay KutusuOnay Kutusu
5IPVanish$ 4.87IPVanish76Onay Kutusu

1863’te ABD Ordusu, Oregon Yolu’ndaki katliamlar nedeniyle bölgede bir kale yeniden kurdu. Konumu, patikaya yakın olduğu için seçtiler ve Boise Havzası ve Silver City maden alanlarına bağladılar. Bu konumdan dolayı kale hızla büyüdü ve 1863’te birleşti. Başlangıçta Lewiston başkentti, ancak hükümet Montana topraklarının oluşturulmasından sonra başkenti Boise olarak adlandırdı..

Bugün, şehir Boise Cascade LLC, Albertsons, J.R. Simplot Company, Idaho Pacific Kereste Şirketi, Idaho Kereste, WinCo Foods, Bodybuilding.com ve daha pek çok büyük şirkete ev sahipliği yapıyor. Üretim, yüksek teknoloji, ilaç ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli bir ekonomiye sahiptir. Büyük bir ekonomi ve gelişen bilim, doğa ve sanat sahnesi arasında Boise, ziyaret etmek için çekici bir yer.

Boise’yi ziyaret etme nedenleriniz ne olursa olsun, muhtemelen halka açık WiFi kullanmak isteyeceksiniz veya kullanmanız gerekecektir. Birçok işletme artık kullanıcılarına sunduğundan, onu bulmakta sorun yaşamazsınız. Ancak, bunu yaptığınızda güvende olduğunuzu varsaymak istemezsiniz. Kişisel verilerinizi çalmak için her zaman yakında bir siber suçlu bulunma şansı vardır. Herkese açık WiFi’ye giriş yaparak savunmasızsınız. İşte VPN kullanmak devreye giriyor. Bunu yaptığınızda, seçtiğiniz sunucuya güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturursunuz. Şifreli olduğu için bu dolandırıcıların kişisel verilerinizi kapmasını engelleyeceksiniz. Bu sadece onlara bilgi vermek için tercih edilir.

Bir VPN kullanmak istemenizin ikinci nedeni ağ ve coğrafi kısıtlamalar ile ilgilidir. Bir okulda, organizasyonda, işte, hatta bir ülkede görmek istediğiniz bir şeyi görmekten vazgeçtiyseniz, güvenlik duvarlarına çarpmış olursunuz. Başka bir yerde VPN kullanarak, yazılımı başka bir yerde olduğunuzu düşünmeye kandırıyorsunuz. Bu, ağ güvenlik duvarlarını ve coğrafi kısıtlamaları aşmanıza yardımcı olur.

Bunlar Boise’deyken bir VPN kullanmanın en iyi nedenleridir, ancak zaman geçtikçe daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Gizliliğinizi korumak, coğrafi engelleri aşmak veya her ikisini birden yapmak isteyin, VPN iyi bir fikirdir. Şimdi, neyi arayacağımız hakkında konuşalım. Mevcut tüm protokol seçenekleriyle, IKEv2 veya OpenVPN şifreleme protokollerini kullanmak istersiniz. İlki tercih edilmesine rağmen, her ikisi de gayet iyi çalışmalıdır. OpenVPN sürümleri arasında seçim yapma seçeneğiniz varsa, UDP sürümü en hızlısıdır. Ancak, bağlantı sorunlarınız varsa, TCP sürümünü kullanmak isteyeceksiniz..

1. Boise için En İyi VPN: ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN, coğrafi kısıtlamalı içeriğe erişimi engellemek için Akıllı DNS hizmeti görevi gören MediaStreamer ile hızlı VPN erişimini bir araya getirir. VPN hizmeti, bağlantınızı şifrelemenize ve canlı spor etkinliklerinin engellemesini kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Web sitelerinde en son canlı eğlence ve spor etkinliklerinin bir listesini bile bulacaksınız.

ÜlkelerKonumlarUSA Sunucu Konumları
94160Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Denver, Kansas City, Los Angeles, Miami, Minneapolis, New Jersey, New York, Phoenix, Salt Lake City, San Francisco, San Jose, Santa Monica, Seattle, Tampa, Virginia, Washington, DC

ExpressVPN oldukça önemli bir VPN ağını yönetir. Salt Lake City veya diğer şehirleri ziyaret ediyor olun, hizmetin birçok önemli konumda birden fazla sunucusu var. Bu, bulunduğunuz veya olmasını istediğiniz herhangi bir yerden içeriğin engellemesini kaldırmanıza yardımcı olabilir.

ExpressVPN uygulamasını kullanırken, bağlanmak istediğiniz şehri kolayca seçebilirsiniz. Bunu yapmak için “Konum Seçin” düğmesini tıklamanız yeterlidir. En yakın alan Salt Lake City olduğundan ve önerilen sunucu listesinde olmadığından “tümü” bölümüne gitmelisiniz. Bu, oradaki sunucularla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelmez, sadece önerilen bölümde hepsini listeleyemeyecekleri anlamına gelir. Arama kutusuna Tuz yazın. Aşağıdaki sunucuların listesini görmelisiniz. Bu noktada ABD – Salt Lake City sunucu konumunu seçebilirsiniz. Gördüğünüz gibi Salt Lake City’de bir sunucuyu test ettik ve hız 59.43 Mbps idi..

ExpressVPN Salt Lake City hız testi

ExpressVPN, diğer bazı sağlayıcılarımızdan daha yüksek bir fiyat noktasına sahip olsa da, özellik listesi ve son derece güçlü ve büyük ağı nedeniyle bunun için makyajdan daha fazlasıdır. ExpressVPN, PC’nizde, mobil cihazınızda, yönlendiricinizde, oyun konsolunuzda ve daha fazlasında tek bir VPN hesabıyla kullanılabilir Ayda 6,67 $ 30 günlük para iade garantisi ile.

ExpressVPN'i ziyaret edin

2. Boise için En İyi VPN: NordVPN

NordVPN

NordVPN, Panama merkezli olup, bazı kullanıcılar genel olarak ABD’de bulunan bir VPN şirketi kullanmayı tercih etmektedir. NordVPN’in ülke genelinde sunucuları olan ABD’de güçlü bir varlığı olduğunu göreceksiniz. Üyeler çok iyi bir fiyata ABD ve ötesindeki ağlarına tam erişime sahiptir.

ÜlkelerKonumlarUSA Sunucu Konumları
6180Atlanta, Buffalo, Chicago, Dallas, Denver, Los Angeles, Miami, New York City, Phoenix, Salt Lake City, San Jose, Seattle, St. Louis, Washington DC

Daha uzun süreli aboneliklerden birini seçtiğiniz sürece NordVPN’in fiyat için belki de en iyi hizmet karışımına sahip olduğunu göreceksiniz. Tüm kullanıcılar ağlarına ve özel yazılımlarına tam erişime sahiptir. Windows veya Mac için VPN istemcisini kullanarak bağlanabilirsiniz. Ayrıca hem Android hem de iOS (iPhone, iPad) cihazlar için kullanımı kolay bir mobil uygulaması var.

NordVPN, Salt Lake City’de (Boise’ye en yakın) 7 sunucuya ev sahipliği yapıyor. Ne yazık ki, NordVPN istemcisi sunucunun şehrini göstermiyor. Ancak, bize Salt Lake City için sunucu numaraları sağladı. Aşağıdaki sunuculardan birine bağlanmak isteyeceksiniz: 511-513, 534-537. Belirli bir sunucu numarası seçmenin en kolay yolu, uygulamadaki “Sunucular” sekmesini seçip sonuçları alfabetik olarak sıralamaktır. Daha sonra aşağı kaydırıp listelenen Salt Lake sunucularından herhangi birini seçebilirsiniz. Yükleme süresi yüzdesini ve her sunucuya olan mesafeyi görebilirsiniz. Salt Lake City’deki ABD sunucusunu test ettik ve performansı 61,58 Mbps olarak bulduk.

NordVPN Salt Lake City hız testi

Netflix, Amazon Prime Video veya BBC iPlayer gibi akış hizmetlerine dünyanın herhangi bir yerinden erişmek ister misiniz? Öyleyse NordVPN mükemmel bir seçimdir. Netflix’in engellemesini kaldırabilecek tek VPN hizmetlerinden biridir. Sınırsız VPN ve SmartDNS servisine kayıt olabilirsiniz. Ayda 2,99 ABD doları 3 yıllık üyelik ile.

NordVPN'i ziyaret edin

3. Boise için En İyi VPN: IPVanish

IPVanish

Boise sunucusu olmadığından SLC’deki sunucuların hızlı olmasından memnunuz. Alanın hangi bölümlerinde olursanız olun, hizmetin oldukça iyi çalıştığını size söyleyebiliriz. Bu hizmet Amerika Birleşik Devletleri’nde listemizdeki diğer şirketlerin çoğundan daha fazla sunucu konumuna sahiptir. Bu onları Boise’deyken kullanmak için mükemmel bir seçim yapar.

ÜlkelerKonumlarUSA Sunucu Konumları
6389Ashburn, Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Denver, Las Vegas, Los Angeles, Miami, New York City, Phoenix, San Jose. Seattle, Washington DC

ABD’de büyük bir ayak izinin yanı sıra IPVanish, Antarktika dışındaki her kıtadaki sunuculara ev sahipliği yapıyor. Ağ, hız testlerimizde sürekli olarak Kuzey Amerika ve Avrupa’daki en hızlı VPN olmuştur. ABD ve İngiltere gibi ülkelerde birden çok sunucu konumu bulacaksınız. Bir konum veya ayrı bir sunucu seçebilirsiniz.

IPVanish, Salt Lake City’de 12 sunucu barındırır ve bunlardan herhangi birine bağlanmayı seçebilirsiniz. SLC’de bir IPVanish sunucusunu test ettik ve hızın 62.95 Mbps olduğunu bulduk. Bu, test edilen tüm VPN’lerin en yüksek hızıdır.

IPVanish Salt Lake City hız testi

Değer geldiğinde IPVanish’i yenmek zordur. VPN ağlarına ve Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Firestick için özel yazılımlarına sınırsız erişim ve ayda 7,50 dolar veya yılda 58,49 dolar karşılığında daha fazlasını sunarlar. Bu sadece Aylık 4,87 ABD doları yıllık plan. Üyeler 7 günlük para iade garantisi kapsamındadır.

IPVanish'i ziyaret edin

4. Boise için En İyi VPN: HMA

HMA VPN

HideMyAss, İngiltere’de 16 yaşındaki bir öğrenci olan Jack Cator, insanların sansürden kaçınmasına yardımcı olmak için bir hizmet oluşturmak istediğine karar verdiğinde 2005 yılında hayata geçirildi. Özellikle, Jack okul ağında engellendikleri için sosyal medya sitelerine ve çevrimiçi oyunlara erişemedi. HMA, ilk ay yüz binlerce kullanıcıyı ekledi ve o zamandan beri 350’den fazla sunucu konumu ile dünyanın en büyük VPN hizmetlerinden biri haline geldi. HMA Pro VPN’in ana şirketi Privax, 2015 yılında AVG ekibine katıldı.

HMA Pro VPN Ağı – ABD Sunucu Konumları
Demirleme, Ashburn, Asheville, Atlanta, Baltimore, Küvet, Bedford, Billings, Boston, Cheyenne, Chicago, Columbia, Columbus, Dallas, Des Moines, Grand Forks, Honolulu, Idaho Falls, Jacksonville, Lansing, Las Vegas, Los Angeles, Louisville Madison, Manolya, Miami, Montgomery, Nashville, New Orleans, New York City, Oklahoma City, Omaha, Philippi, Phoenix, Portland, Providence, Rutland, Saint Paul, Salt Lake City, San Jose, Scranton, Seattle, Souix Falls, Güney Bend, St Louis, Trimbull, Washington DC, Wichita, Wilmington

Amacınız en çok sunucu konumuna sahip VPN’i bulmaksa, HideMyAss en iyi seçiminizdir. HMA’nın bazı VPN kullanıcıları için bir endişe kaynağı olan kullanıcı etkinliğini günlüğe kaydettiğini unutmayın. HMA, SLC’deki bir sayı da dahil olmak üzere ABD’de 175 VPN sunucusuna ev sahipliği yapıyor. Salt Lake City’deki bir sunucuya bağlanmak için “Konum Modu” na girmek ve başlamak için “Konumu Değiştir” i seçmek istersiniz. Ardından “Şehirler” sekmesine tıklayın ve Salt Lake City’yi arayın. Oradan ABD, Utah, Salt Lake City sunucu konumunu seçebilirsiniz. Hizmeti test etmek için SLC’deki bir sunucuya bağlandık ve hızı 62.02 Mbps olarak bulduk.

HMA Salt Lake City hız testi

2016’da HMA ve diğer birkaç önde gelen VPN sağlayıcısı, özel istemci yazılımlarını basitleştirmede öncülük etti. Sonuç, herhangi bir kullanıcının HMA ağına bağlanmasını ve bağlantınızı şifrelemesini kolaylaştıran eksiksiz bir özel uygulama grubudur. Windows, Mac, Android ve iOS için mevcut yazılımları var. HMA’ya yönlendiricinizden de bağlanabilirsiniz. HMA, yalnızca Aylık 4,99 ABD doları ve tüm yeni kullanıcılara 30 günlük risksiz para iade garantisi sunuyor.

Ziyaret Gizle Kıçımı

Şimdi size yukarıdaki seçenekleri sunduğumuza göre, başka seçenekler de mevcut. üst 10 VPN listesine bir göz atın. Ancak, size en iyi seçenekleri sunduğumuzu düşünüyoruz. Bunları hız, güvenilirlik, fiyat, güvenlik ve Boise içinde veya yakınında sunucuları olan sağlayıcılar için seçtik. Böylece en iyi hızları elde edebilirsiniz. Herhangi bir içerik akışı için hız önemli olduğundan, odaklanılması gereken büyük alanlardan biridir. Tüm seçimlerimizin hızlı ağları vardır, bu nedenle seçeneklerle yanlış gidemezsiniz. Umarım, bilinçli bir karar vermek için rehberimizi kullanabilirsiniz..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map