Blackberry için en iyi VPN’ler

BöğürtlenBlackberry, Research In Motion (RIM) adlı Kanadalı bir şirket tarafından üretilen bir kablosuz cihazlar serisidir. İlk cihazları 1996 yılında iki yönlü etkileşimli bir çağrı cihazı olarak üretildi. 1998’de, Blackberry e-postayı entegre eden ilk el cihazı oldu. Telefon özellikleri de cihaza eklendi. Günün telefonlarından farklı olarak, Blackberry daha kolay mesajlaşma için tam bir klavyeye sahip ilk cihazlardan biriydi. RIM, adını Blackberry Limited olarak değiştirdi ve diğer Smartphone şirketlerinin saflarına katıldı. Bir Blackberry’niz varsa ve web’e göz atıyorsanız, bir VPN kullanmanızı öneririz.


SıralamaVPN HizmetiFiyatVisiteyi Ziyaret EtVPN Skoru
1IPVanish$ 4.87Siteyi ziyaret etIPVanish istatistikleri
2ExpressVPN$ 6.67Siteyi ziyaret etExpressVPN istatistikleri
3CyberGhost$ 3.50Siteyi ziyaret etCyberGhost istatistikleri
4NordVPN$ 3.99Siteyi ziyaret etNordVPN istatistikleri
5Özel İnternet Erişimi2,50 $Siteyi ziyaret etPIA istatistikleri

Blackberry’nin işletim sistemi Blackberry OS olarak adlandırılırken, Eylül 2015’te cihazın yeni sürümlerinin Priv adlı Android tabanlı bir işletim sistemine geçeceği açıklandı. Bu hareket ilginç bir seçim çünkü dünyadaki Akıllı Telefonların% 85’i Android’de çalışıyor. Bu hareketi yaparak, Blackberry kaybedilen pazar paylarının bir kısmını yeniden ele geçirme potansiyeline sahiptir ve daha önce erişilemeyen uygulamalara erişebilir.

Blackberry’nin en ünlü özelliklerinden biri, Blackberry Messenger (BBM) olarak adlandırılıyor. Bu, 2000’lerin sonraki yarısında son derece popüler olan ve Blackberry kullanıcıları arasında bir iletişim aracı olarak kullanılabilen bir programdır. Çapraz platform habercileri popüler olmaya başladığında, birçoğu ondan uzaklaşmaya başladı. 2013 yılında, Blackberry Limited BBM’nin platformlar arası bir sürümünü piyasaya sürdü ve bugüne kadar 1 milyardan fazla kullanıcı kazandı. BBM, görüntülü arama, kullanıcı simgelerini değiştirme ve VoIP sistemi kullanarak arama gibi günümüz sohbet uygulamalarında bulunan özelliklerin çoğunu sunar. BBM’yi indirmek ücretsizdir, ancak hizmet normal sürüm için yılda 23.88 $ veya korumalı sürüm için 29.99 $ ‘dan başlar. Sonuncusu tam uçtan uca şifreleme ve ek korumalar sunar.

BBM güvenli mesajlaşma için çalışmasının yanı sıra, bir VPN kullanmadığınız sürece web’e göz atmak sizi savunmasız bırakır. Priv işletim sistemindeyseniz, Blackberry’niz için birçok seçeneğiniz vardır. Özellikle, OpenVPN protokolünü aramak istiyorsunuz, çünkü bu en hızlı ve en güvenli olandır. Blackberry cihazınız biraz daha eskiyse ve Blackberry OS kullanıyorsa, IKEv2 adlı protokolü kullanmanız gerekebilir. İş yaparken veya hatta internette gezinirken VPN kullanmanın çeşitli avantajları vardır.

İlk avantaj gizliliktir. Herhangi bir kullanıcının ihtiyaç duyduğu son şey, çevrimiçi olarak ne yapmayı seçerse seçsin, verilerin hırsızlığa veya zarara karşı savunmasız olmasıdır. Bir VPN kullanarak, ekstra bir uçtan uca şifreleme katmanı ekleyeceksiniz. Hiç çevrimiçi bir ürün aradınız ve bu ürün veya benzeri ürünlere ilişkin reklamları görmeye başladınız mı? Bunun nedeni kullanılan izlemedir. İyi bir VPN hizmeti bunun olmasını engelleyecektir.

İkincisi, bir VPN ile içeriğin engelini kaldırma olanağına sahipsiniz. Kısıtlayıcı bir internet politikası olan bir ülkeye seyahat ediyorsanız veya bu ülkede yaşıyorsanız, VPN çok önemli bir araç olabilir. Örneğin Çin gibi ülkelerde, herhangi bir iş yapmadan iş yapmak zordur. Diğer içerik engelleme türü de bir VPN kullanılarak yenilebilir. Farklı bir ülkeden video akışı yapmak istediğinizi düşünün. O ülkede bulunmuyorsanız, orada bulunmadığınız sürece içeriğin kısıtlandığını bildiren hoş bir mesaj almanız ihtimali vardır. Tek yapmanız gereken o ülkedeki bir sunucuya bağlanmak ve VPN erişim sağlamanıza yardımcı olacak.

Herhangi bir şansla, Blackberry’nizle kullanmak için iyi bir sağlayıcı bulmanın avantajlarını görebilirsiniz. Belki de size gerçekleşmemiş olası kullanımları bile gösterdik. Burada listelediğimiz VPN sağlayıcıları, güvenlik, hız, fiyat ve sunucu sayısına göre Blackberry için en iyi genel seçimlerdir. Hepsi gizlilik alanında tanınmış şirketler ve okuyucularımıza iyi bir anlaşma sağlamayı kabul ettiler. Gizliliğiniz sizin için önemliyse, oradaki sağlayıcılarla fiyatlarımızdan yararlanmanızı öneririz. Yapabileceğimiz başka seçenekler var VPN ilk 10 listesi, ama buna gerek yok. Burada bahsettiğimiz sonuçlardan harika sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map