Urban VPN İncelemesi

UrbanVPN İzinleriUrban VPN, 81 konumlu ücretsiz bir VPN hizmeti olarak etiketlenmiştir. Tarayıcılarda proxy olarak görünmesine rağmen, tüm işletim sistemleri için ücretsiz bir yazılıma sahiptir. Bununla birlikte, böyle iddiaları görmek bizi her zaman tedirgin ediyor. “Ücretsiz öğle yemeği yok” ifadesine aşina iseniz, bunun için ne olduğunu merak etmelisiniz. Bu derlemede, sadece bunu yapmayı planlıyoruz. Google Play Store indirmelerine bakarken Google 50k + gösterir. Ne zaman başlatıldığına bağlı olarak, elbette, herhangi bir süredir var ise harika değil. Hemen izinleri kontrol ederken bir şey fark ettik. Bir VPN’in fotoğraf / medya / dosya klasörünüze erişmesi ve USB depolama biriminizin içeriğini resimde gördüğünüz gibi okuması olağandır..

Urban VPN, 81 konumlu ücretsiz bir VPN hizmeti olarak etiketlenmiştir. Tarayıcılarda proxy olarak görünmesine rağmen, tüm işletim sistemleri için ücretsiz bir yazılıma sahiptir. Bununla birlikte, böyle iddiaları görmek bizi her zaman tedirgin ediyor. “Ücretsiz öğle yemeği yok” ifadesine aşina iseniz, bunun için ne olduğunu merak etmelisiniz. Bu derlemede, sadece bunu yapmayı planlıyoruz. Google Play Store indirmelerine bakarken Google 50k + gösterir. Ne zaman başlatıldığına bağlı olarak, elbette, herhangi bir süredir var ise harika değil. Hemen izinleri kontrol ederken bir şey fark ettik. Bir VPN’in fotoğraf / medya / dosya klasörünüze erişmesi ve USB depolama biriminizin içeriğini resimde gördüğünüz gibi okuması olağandır..


Urban VPN’yi en iyi önerilen VPN hizmetlerimizle karşılaştırmak ister misiniz? İşte en iyi alternatiflerden bazıları. Her VPN, hizmeti test etmek için 30 günlük risksiz deneme süresi sunar.

RankVPN HizmetiVPN Fanı
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
2NordVPN$ 3.49NordVPN87Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
3Özel İnternet Erişimi$ 3.33PIA49Onay KutusuOnay Kutusu

Şirket hakkında

Urban VPNBu VPN’de veya ana şirketinde “Kentsel Siber Güvenlik” olarak adlandırıldığı iddia edilen çok az bilgi olduğunu size söyleyebiliriz. Bu şirkete çok az referans var ve bulduklarımız VPN’nin kendisine bağlıydı. Sağdaki bilgilere dayanarak size söyleyebileceğimiz şey, sitenin Arizona, Scottsdale’de kayıtlı olmasıdır. Biraz endişe verici çünkü bu onu “14 Göz” ülkesine açık bırakıyor. Bunlar birbirleriyle bilgi paylaşan ülkeler. Başka bir deyişle, programdaki tüm 14 ülkenin eylemlerinizi görebilmesi gibi. Tabii ki, bu çok gergin.

Güvenlik

Konuşabileceğimiz bir şey, Urban VPN sistemindeki güvenlik. Web sitelerinde, VPN’nin neden ücretsiz olduğunu kendilerine soruyorlar. Daha sonra ücretsiz olduğunu belirtiyorlar çünkü “Urban VPN, Urban VPN’in topluluk (Peer-to-Peer) VPN tarafından desteklenmektedir. Tüm kullanıcılarımız, ağ kaynaklarını paylaşarak İnternet engellemesini kaldırmaya yardımcı oluyor. ” Bu hoş bir fikir gibi görünse de, birkaç soru ortaya çıkarır ve bunlar gibi birkaç endişe gösterir:

 • Urban VPN verilerinizi gerçekte nasıl şifreler ve korur?
 • Trafik sisteminizden de yönlendirildiği için, birisi yasadışı bir şey yapıyorsa?
 • Uygulama yalnızca açık ve bağlı değilse trafik makinenizden yönlendirilir mi??

Bu soruları şirketteki şeffaflık eksikliğine ve veri saklama politikasına ekleyin (evet, görünüşte günlükleri tutarlar), neden bu konuda bazı sorularımız olduğunu görebilirsiniz.

Özellikleri

Özellikler-bilge, şirket çok az sunuyor. Üyeye birçok farklı konum sunmanın yanı sıra kullanıcıya bazı akış hizmetlerinin engellemesini kaldırma olanağı sağlamanın yanı sıra yaptığı hiçbir şeyin bir listesini bulamadık. “Ücretsiz ve hızlı kullanım için 14 yol” listeliyorlar. Görünüşe göre ana işletim sistemleri için ürünleri var. Ancak, diğer bazı yollar bizim için biraz şüpheli görünüyor. Ücretsiz Reddit VPN, vb.Gibi başlıkları gördüğünüzde, trafiğin artmasını sağlamak için orada ve pazarlama amacıyla orada görünüyorlar. Üyeleri güvende tutmak hakkında konuşuyorlar, ancak nasıl yaptıkları hakkında bilgi vermiyorlar.

Sunucu Konumları ve Ülkeler

İşte şirket biraz parlıyor. Büyük bir 81 yer listeliyor. Bununla birlikte, her bir ülkenin adından sonra VPN kelimesini kullanmaları, Google’ın onları üst sıralara koymasını sağlamak için başka bir numara gibi görünüyor. Her ülkenin kendi açılış sayfası da vardır, bu olağandışıdır. Her halükarda, sunduğu yerlere bir göz atalım. Birleşik Arap Emirlikleri, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Burgaria, Kanada, Kolombiya, İsviçre, Şili, Çin, Kosta Rika, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Yunanistan, Danimarka, Estonya, Ekvador, İspanya, Mısır, Finlandiya, Fransa, İngiltere, Guatemala, Honduras, Hırvatistan, Hong Kong, Macaristan, Endonezya, Hindistan, İran, İrlanda, İzlanda, İtalya, Japonya, Güney Kore, Litvanya, Lüksemburg, Letonya, Malezya, Meksika, Nikaragua, Norveç, Panama, Filipinler, Polonya , Pakistan, Peru, Porto Riko, Portekiz, Paraguay, Romanya, Sırbistan, Rusya, Suudi Arabistan, İsveç, Singapur, Slovenya, Türkiye, Tayland, Tayvan, Ukrayna, ABD, Uruguay, Venezuela ve Vietnam. Gördüğünüz gibi erişebileceğiniz birkaç ilçe var. Bazı ülkelerin (ABD gibi) yalnızca istemci yerine tarayıcıdan erişebileceğini lütfen unutmayın.

Uygulamalı Test

VPN’e gelince, oldukça basit. Tarayıcınıza ekledikten sonra (hangisini kullanırsanız kullanın), yapmanız gereken yalnızca birkaç adım vardır.

 1. Robot rozetini bulun.
 2. Paneli açın. Gördüğünüz gibi, üstteki sunucuları değiştirebilirsiniz. Reklamları engellemek için anahtarı da açabilirsiniz. Kaydırıcıyı açık konuma getirin ve ortadaki “oynat” düğmesine basın.
 3. Konsolu kapatın. Şimdi seçtiğiniz ülkenin bayrağını göreceksiniz.

UrbanVPN Testlerde eller

Artık bağlandığınıza göre, hızı test etme zamanı.

UrbanVPN Hız Testi

UrbanVPN şüpheyle hızlıdır. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, hızda onsuzdan çok az fark var. Muhtemelen, bu şifreleme eksikliği olduğu anlamına gelir. Aksi takdirde, daha fazla yük görürsünüz. Şirket her türlü şifrelemede çok belirsiz olduğundan, bağlantınızın şifreli olmadığını veya konuşmak için çok az şifreleme olduğunu tahmin edebilirsiniz. Diğer sunucuların farklı olabileceğini lütfen unutmayın, ancak bu durum şirketi daha da şüpheli hale getirir.

UrbanVPN Hız Testi

Neden bir VPN kullanmalısınız?

Birçok kuruluş artık ücretsiz WiFi sunduğundan, bağlandığınızda bir VPN kullanmak isteyeceksiniz. WiFi harika olsa da, siber suçlular da harika olduğunu düşünüyorum. İstediğiniz sunucuya bağlanarak güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturursunuz. Bu şekilde, suçluların veya siber saldırıların özel bilgilerinizi çalma riskini büyük ölçüde azaltırsınız..

VPN kullanmanın bir başka nedeni de coğrafi kısıtlamaları aşmanıza yardımcı olmaktır. Nerede olursanız olun, bir sunucuya bağlanmak yardımcı olacaktır. Çünkü engelleme yazılımını başka bir yerde bulunduğunuzu düşünmeye itiyor. Belirli bölgelere erişmeye çalışıyorsanız veya içeriği görüntülemeniz engelleniyorsa, bu gerçek bir avantaj olabilir. Sadece bir sunucuya bağlanın ve erişmek istediğiniz içeriğe göz atmaya veya görüntülemeye başlayabilirsiniz..

Kaçaklar Hakkında?

UrbanVPN Sızıntı TestiBu ücretsiz bir VPN hizmeti olsa da, herhangi bir sızıntı sorunumuz olmadığını görünce biraz şaşırdık. Bunu bulmak için, www.doileak.com adresindeki favori kapsamlı sızıntı test cihazımızı kullandık. Bunu kullanmayı seviyoruz çünkü size sorunları tespit ettiği farklı alanları gösteriyor. Sağdaki resimde görebileceğiniz gibi, tek sorun çoklu işletim sistemi sorunudur. Test sitesine göre, birden fazla işletim sistemi sorunu bir VPN veya proxy kullandığınızı gösterebilir. Bunun dışında, makinemizdeki kişisel tercih sorunları dışında herhangi bir sorun yoktur..

Bu VPN’yi Kullanmalı mıyım?

Temel kısıtlamalara ulaşmak, coğrafi kısıtlamaları kaldırmak istiyorsanız bu VPN hizmetini kullanmak iyi bir fikir olabilir. Bununla birlikte, gizliliğinizle ilgili en az endişeniz varsa, bundan uzak durmak isteyeceksiniz. Buna ek olarak, diğer insanların yasadışı şeyler yapma ve trafiğin sisteminizden geçme potansiyeline sahip olduğunuzdan, mümkünse bundan kaçınmanın başka bir nedeni budur. Diğer birçok seçenek var.

UrbanVPN Hakkında Nihai Düşünceler

Bu VPN’yi kötü bir seçim haline getiren birkaç şey var. Bunlar arasında şirket ile şeffaflık eksikliği, günlüklerin tutulması, karargahın lokalizasyonu (ABD), şifreleme eksikliği, ABD yasalarıyla tam işbirliği yapma sözü ve daha fazlası yer alıyor. Ancak, sadece bir şovun engelini kaldırmaya çalışıyorsanız ve şirketinizden gelen yasadışı trafik konusunda endişelenmiyorsanız kötü olmayabilir. SoundCloud, Pandora veya diğerleri gibi bir şey kullanmak istiyorsanız coğrafi kısıtlamalardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bir göz atmaktan çekinmeyin en iyi 10 VPN Karşılaştırma için.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map