TotalVPN İncelemesi

Ağustos 2016 güncellemesi: TotalVPN’i bir dizi şikayete dayanarak öneremeyiz. Yorumlarımız etkin olmasa da, Reddit, PCMag ve BestVPN gibi sitelerdeki bazı şikayetler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bizim göz atabilirsiniz En İyi 10 VPN VPN hizmetinin tam incelemelerini içeren alternatiflerin bir listesi için sayfa.


TotalVPN incelememize nereden başladıklarına bir göz atalım. Total VPN Kasım 2015’te piyasaya sürüldü. Resmi olarak Pseudio Ltd DBA TotalVPN, kişisel kullanım için kişilere VPN hizmetleri sunan The Endurance International Group, Inc.’in bir markasıdır. Uzun zamandır VPN alanında değiller ama koşarken yere çarptılar. Antarktika hariç tüm büyük kıtalarda hızlı bir sunucu ağı oluşturdular.

TotalVPN

TotalVPN Fiyatlandırma Planları

TotalVPN hizmeti ücretsiz ve ücretli abonelik sürümlerinde gelir. Soldaki resimde gösterilen ücretsiz sürüm aşağıdaki sınırlamalara sahiptir:

 • Yalnızca üç konuma erişebilirsiniz: Amsterdam, İzlanda ve Singapur
 • Bant genişliği iki Mbps ile sınırlıdır
 • Sınırlı bant genişliği sınırlı indirme anlamına gelir
 • Bir seferde yalnızca bir cihaz bağlantısı
 • Aşırı yüklenmiş sunucular

Ücretsiz hizmetin iki büyük dezavantajı, makul bir sürede indirebileceğinizleri sınırlandıracak sınırlı bant genişliği ve tüm ücretsiz kullanıcıların aynı sunucuları kullanması ve ciddi şekilde aşırı yüklenmiş olması ve performansınız için daha da zararlı olmasıdır..

TotalVPN Ücretsiz ve ÜcretliTotalVPN hizmetinin ücretli, sağda gösterilen Total Premium sürümü aşağıdakileri sunar:

 • Tüm TotalVPN konumlarına erişim
 • Sınırsız bant genişliği
 • Sınırsız veri aktarımı
 • Aynı anda üç eşzamanlı cihaz bağlantısı
 • Daha yüksek performans için daha iyi yük dengeli sunucular

TotalVPN aboneliğine kaydolduktan sonra, size bazı eklentiler ve yükseltmeleri sunulacak. Bunların tümü isteğe bağlıdır ve aşağıdakileri içerir:

 • Süper şarj – Daha az kullanıcılı özel ayrılmış sunuculara erişmenizi sağlar
  • Bu yükü azaltır ve performansınızı artırır
  • Yıllık 24,95 ABD doları
 • Öncelikli destek – Bu sizi destek kuyruğunun önüne yerleştirir
  • Yıllık 9,95 ABD doları
 • Çevrimiçi güvenlik eKitap – Bu, internette gezinirken güvenliğinizi korumak için bilmeniz gerekenler hakkında bilgi verecektir..
  • 9,95 $ tek seferlik maliyet
 • Ek bağlantılar – Hesabınıza daha fazla eşzamanlı bağlantı eklemenizi sağlar.
  • Her ek bağlantı için yıllık 14,95 ABD doları

TotalVPN Yükseltmeleri

TotalVPN, VPN servislerini ödemeniz için birkaç farklı yol sunar. PayPal, büyük kredi kartı ve Visa banka kartlarını (Delta ve Electron) kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Kabul ettikleri kredi kartları VISA, MasterCard ve American Express’tir. PayPal ile ödeme, harcamalarınızı merkezi bir yerde tutmanıza yardımcı olur ve daha az kişisel bilgi gerektirir.

Risksiz Deneme Süresi

Ücretsiz deneme sürümleri olmamasına rağmen, TotalVPN tüm yeni kullanıcılara 30 günlük para iade garantisi vermektedir. Bu, VPN’lerini kendiniz denemek için yeterli zaman. Herhangi bir nedenle, hizmetlerinden tamamen memnun değilseniz, ilk döneminiz için ödemenizi tam olarak iade ederler. TotalVPN destek ekibine yazılı olarak geri ödeme talep etmelisiniz. Bu istek, hizmetlerine abone olduktan sonraki 30 gün içinde yapılmalıdır. Bu süreden sonra geri ödeme yapılmayacaktır.

TotalVPN Ağ ve Sunucu Konumları

TotalVPN, 25 ülkede 36 sunucudan oluşan küçük ama büyüyen bir ağı yönetiyor. Antarktika hariç her kıtada sunucuları var. Bu, nerede olursanız olun, ağlarına bağlanmak için bir sunucu bulabileceğiniz anlamına gelir.

CountriesLocationsServersIP’sProtocols
253640+BilinmeyenOpenVPN, IPSec, IKEv2, PPTP

TotalVPN’in aşağıdaki ülkelerde sunucuları vardır:

 • Asya
  • Singapur, SG; Hong Kong, HK; Tel Aviv, IL; Tokyo, JP; Mumbai, IN
 • Afrika
  • Johannesburg, ZA
 • Avrupa
  • Dublin, IE; Londra, GB (2); Vienna, AT; Amsterdam, NL (2); Bruges, BE; Keflavik, IS; Moskova, RU; Stockholm, SE; Zürih, CH; Milan, IT; Warsaw, PL; Frankfurt, DE Paris, FR; Madrid, ES; Bükreş, RO
 • Kuzey Amerika
  • Toronto, CA; Atlanta, ABD; Chicago, ABD; Los Angeles (2), ABD; Miami, ABD; New York (2), ABD; San Jose, ABD; Seattle, ABD
 • Okyanusya
  • Sydney, AU
 • Güney Amerika
  • Buenos Aires, AR

Ağlarına Windows, Mac OS X, iOS (iPhone, iPad) ve Android cihazlar dahil olmak üzere çeşitli farklı platformlardan erişilebilir. TotalVPN ağı, kullanıcılarının hizmetindeyken yaptıkları hiçbir şeyi günlüğe kaydetmez. Bu onları P2P ve Torrent trafiğine karşı nötr yapar.

Gizlilik ve güvenlik

TotalVPN, VPN sunucularını kullanırken temizlik ve kimlik doğrulama ile ilgili bazı bilgileri günlüğe kaydeder. TotalVPN, hizmetlerini kullanırken hiçbir etkinliğinizi kaydetmez. Gizlilik politikalarından alınan kendi sözlerini yazın:

Aşağıdaki günlük dosyalarını topluyoruz: Hizmetlerde oturum açtığınızda, oturum açtığınız IP adresi ve kullanıcı adınız. Kaynak IP adresini, VPN kullanıcı adını ve VPN protokolünü içeren kimlik doğrulama günlüklerini koruyoruz, ancak Hizmetler veya ilettiğiniz belirli web siteleri aracılığıyla ilettiğiniz içerikle ilgili bilgi toplamıyoruz.

Eğilimleri analiz etmek, web sitemizi ve sunucularımızı yönetmek, erişimi izlemek ve toplu kullanım için geniş demografik bilgi toplamak için IP adreslerini kullanıyoruz.

TotalVPN, kişisel bilgilerinizin kontrolü altında kaybolmasını, tahrif edilmesini veya yetkisiz olarak ifşa edilmesini önlemek için teknik güvenlik önlemleri kullanır. Tüm hassas bilgiler güvenli bir sunucuda toplanır. Finansal verileriniz Güvenli Yuva Katmanı (“SSL”) teknolojisi kullanılarak korunur. İletim ve depolama sırasında sizden aldıkları kişisel bilgileri korumak için kabul edilen standartları takip ederler.

TotalVPN ağı, hizmetlerini kullanırken tüm bilgilerinizi şifrelemek için OpenVPN, Cisco IPSec, IKEv2 ve PPTP protokollerini destekler. PPTP bağlantıları 128 bit’te en düşük güçlü şifrelemeyi kullanır ve yalnızca akış veya kritik olmayan diğer uygulamalar için önerilir. OpenVPN bağlantıları, tüm İnternet işlemlerinizi şifrelemek için güçlü bir AES-256 bit algoritması kullanır. Cisco IPSec bağlantıları 256 bit güçlü şifreleme kullanır. IKEv2 bağlantıları ayrıca AES-256 bit şifreleme kullanılarak şifrelenir. Sunucu ve istemci arasındaki kimlik doğrulamada 4096 bit RSA kullanılır. Bu, hizmetlerine bağlanmak için kullandığınız cihaz ne olursa olsun, tüm İnternet trafiğinizin güvenli bir şekilde şifrelenmiş olduğundan emin olabilirsiniz.

TotalVPN Desteği

TotalVPN, karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorun için 7/24 e-posta bileti desteği sağlar. Ayrıca, web sitelerinde çoğu soruda size yardımcı olabilecek 7/24 sohbet desteği var. TotalVPN sohbet personelinin verdiği destekten çok etkilendik. Hem teknik sorular hem de genel sorular hakkında sorularımıza hızlı yanıtlar verdiler. Nazik ve cevaplarını konu ve yararlı. Bazen tam olarak ne istediğimizi netleştirmek için sorular sordular, ancak bu onların daha odaklı cevaplar vermelerine yardımcı oldu. E-posta yanıtı eşit derecede hızlı ve yerinde..

Uygulamalı Test

Hizmetlerini gerçekten test etmek istiyorsanız TotalVPN Premium hesabına kaydolmanızı öneririz. Aşağıda gösterildiği gibi bir hesap oluşturmak için bir kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresinizi girmeniz gerekir.

TotalVPN Hesap Kurulumu

Bir hesap oluşturduktan sonra, paket seçiminizi tamamlayabileceğiniz ve ödeme yönteminizi seçebileceğiniz ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödeme türü seçiminize bağlı olarak, incelememizin Fiyatlandırma ve Özel Teklif bölümünde gösterildiği gibi işleminizi tamamlamanız için başka finansal bilgiler gerekebilir. Ücretli bir hesabınız olduğunda, web sitelerinde kontrol panelinize giriş yapın. Oradan, hizmetlerine bağlanmak için kullanmak istediğiniz platformu seçin, uygun uygulamayı indirin ve cihazınıza yükleyin. Windows, Mac OS X, iOS (iPhone, iPad) ve Android cihazlar için uygulamaları var.

Windows VPN İstemcisi ile Bağlanma

Şimdi Windows’u TotalVPN hizmetini kullanacak şekilde nasıl yapılandırabileceğimize bakalım. İlk önce Windows uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, bunun bağlantısını web sitelerinin uygulamalar bölümünde bulabilirsiniz. Makinenize uygun paket yükleyiciyi indirdikten sonra, açıp çalıştırmanız gerekir. Aşağıdaki resim Windows TotalVPN istemcisi için kurulum sihirbazını göstermektedir. Yükle düğmesine tıklamak yeterlidir. Birkaç saniye sonra yükleme tamamlanacak ve aşağıda sağda gösterilen simge masaüstünüzde oluşturulacak.

Windows İstemcisi ve Simgesini Yükleme

Bu simgeye çift tıklamak TotalVPN Penceresinin istemcisini başlatır. Açıldığında, e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz istenir. Ayrıca unutulmuş bir şifreyi buradan sıfırlamayı da isteyebilirsiniz. Şifre sıfırlama yanıtı hızlıydı. Bu giriş ekranı aşağıda gösterilmiştir.

Windows için TotalVPN İstemci Girişi

Oturum açma kimlik bilgilerinizi girdikten ve büyük yeşil oturum açma düğmesine tıkladıktan sonra, aşağıda soldakine benzer bir ekran görüntüsü sunulur. Bu ekran görüntüsü hakkında dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. İlk önce hızlı bir bağlantı düğmesi göreceksiniz. Bu, ilgili bayrak simgesine tıklayarak vurgulayabileceğiniz İngiltere, ABD veya Kanada’ya hızlı bir şekilde bağlanmanıza olanak tanır. Sağ üstteki ana sayfa simgesine basarsanız bu ekrana dönersiniz.

TotalVPN Windows İstemci Bağlantısı

Ardından, ekran görüntüsünün sol tarafında, bağlanmak için seçebileceğiniz ülkelerin bir listesini göreceksiniz. Bunlar alfabetik sırayla gösterilir. Daha sonra yeniden bağlanmayı hızlandırmak için en son bağlantıların görüldüğünü ve ardından bağlanabileceğiniz ülkelerin tam listesini göreceksiniz. Yazarken gösterilen önerilerle bağlantı kurmak için bir ülke de arayabilirsiniz. Bağlantı kurmanın birkaç yolu vardır. Yukarıdaki sağdaki resim, bizim durumumuzda New York’un seçtiği yeri çift tıklatarak başlayan bir bağlantıyı göstermektedir. Resmin artık sarı bir bağlantı düğmesi gösterdiğine ve bağlantı kelimesinin üst harita alanında görüntülendiğine dikkat edin.

TotalVPN ağındaki bir sunucuya bağlanmanın ikinci yolu, aşağıdaki resimde soldaki ekran görüntüsünde yaptığımız gibi bağlanmak istediğiniz konumu vurgulamaktır. Bu, ana resmi, üzerinde vurgulanan konumumuz, ülke bayrağı simgesi ve konum adıyla bir dünya haritası ile değiştirir. Harita görüntüsünün üstünde “bağlı değil” ifadesinin kırmızı renkte görüntülendiğine dikkat edin. Bu ekranda bağlan düğmesini seçmek bizi vurgulanan konuma bağlayacaktır..

TotalVPN Bağlı NYC

Yukarıdaki sağdaki ekran görüntüsü New York, ABD ile bir bağlantı göstermektedir. Bir bağlantı kurulduktan sonra, ekranda sunucu adı, bağlantıda kullanılan protokol (IKEv2), ne kadar süredir bağlandığınız ve aktarılan toplam veri görüntülenir. Ayrıca haritanın sağ üst köşesinde yeşil renkli konuma (New York) bağlı mesajın bulunduğuna dikkat edin. Kırmızı bağlantı kesme düğmesine tıkladığınızda bağlantı kesilir.

Konumları değiştirmek sizi mevcut sunucunuzdan ayırır ve ardından yeni konumunuza bağlar. Bağlantı sitelerini değiştirmenin iki yolu vardır. Bağlanmak istediğiniz yeni konumu çift tıklatıp seçebilir ve ardından yeşil bağlantı düğmesine basabilirsiniz. Bu, aşağıdaki soldaki ekran görüntüsünde gösterilmiştir. İki resim New York, ABD’den Londra İngiltere’ye bağlantı değişikliği gösteriyor.

TotalVPN Windows İstemci Konumu Değişikliği

Windows istemcisine bakmak istediğimiz son şey, ekranın sağ üst köşesindeki simgeler. Bunların ilkine, sizi hızlı bağlantı ekranına döndüren ana sayfa simgesine baktık. Bunun yanında dişli simgesi ve bir iletişim balonu simgesinde bir soru işareti bulunur. Soru işareti simgesi TotalVPN web sitesinin destek sayfasını açar.

Dişli çark simgesi, Windows istemcisi için ayarlayabileceğiniz bilgileri ve seçenekleri getirir. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • Hesap bilgilerini görüntüleme
 • Anahtar protokolleri – desteklenen protokolleri gösteren açılır liste
  • IKEv2 – en iyi şifrelemeyi sağlar ve çoğu kullanım için önerilir
  • PPTP – daha zayıf şifreleme sağlar ve yalnızca akış için önerilir
 • Başlamak – başlangıçta istemci için seçenekler; (kapalı / açık) anahtarlar
  • Başlangıçta TotalVPN’i çalıştır
  • Başlangıçta TotalVPN göster; Windows tepsisinde kapalı açılırsa
  • Başlangıçta otomatik olarak bağlan; eğer açıksa bağlantı listesi mevcut
   • Başlangıçta açılır kutuya tüm sunucularla bağlan
 • Şifre değiştir – şifrenizi sıfırlamanızı sağlar
 • Çeşitli Bildirimler – bildirimleri değiştirir (açık / kapalı)
  • Bağlantı bildirimleri – ayarlanmışsa, sistem tepsisi saatinin üzerindeki bağlantılar hakkında mesajlar görürsünüz
  • Pazarlama bildirimleri
  • Güvenlik ipuçları
 • Çıkış Yap – sizi giriş ekranına döndürür

Aşağıdaki resim bu ayarların bazılarının ekran görüntüsünü göstermektedir. Ayrıca bu ekranda, Amsterdam konumunun yanındaki sarı yıldızı göreceksiniz. Bu, favori konum olarak seçildiği anlamına gelir. Bir konumun yanındaki renksiz bir yıldıza tıklanması onu favori haline getirecektir. Arama düğmesinin üzerindeki yıldıza tıklanması sarı renge dönüşür ve sık kullanılanlarınızın listesini alfabetik sırayla gösterir.

TotalVPN İstemcisi Windows Ayarları

Mac OS X ile bağlanma

TotalVPN ayrıca, Windows istemcisi ile aynı işlevselliğe sahip Mac kullanıcıları için bir istemciye sahiptir. Öncelikle web sitelerine giriş yaparak, menüden uygulamaları seçip ardından Mac OS simgesini seçerek indirebilirsiniz. Yeşil renkli şimdi indir düğmesini tıklayın. Dosyayı indirdikten sonra çalıştırın ve bilgisayarınıza yükleyin. Artık birkaç fare tıklamasıyla seçme veya değiştirme sunucularını değiştirebileceksiniz. Mac OS X istemcisi PPTP ve Cisco IPSec protokollerini destekler ve varsayılan olarak PPTP’dir, ancak bunu değiştirebilirsiniz. Akış uygulamaları dışındaki tüm İnternet işlemleriniz için IPSec kullanmanızı öneririz.

Android ile bağlantı

TotalVPN’in Android kullanıcıları için de bir istemcisi var. Diğer uygulamalarda olduğu gibi, web sitelerine giriş yapabilir, menüden uygulama seçebilir, Android simgesini ve Google Play’den al düğmesini tıklayabilirsiniz. Bu, uygulamayı hemen cihazınıza indirebileceğiniz Google Play’e yönlendirir. Uygulamayı indirin ve cihazınıza yükleyin ve aşağıda gösterildiği gibi e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Bunları hatırlamayı da seçebilirsiniz, böylece her giriş yaptığınızda girmeniz gerekmez. İlk kez giriş yaptığınızda, aşağıda sağdaki gibi bir uyarı mesajı alabilirsiniz. TotalVPN hizmetinin çalışması için onlara güvenmelisiniz.

TotalVPN Android Girişi

Giriş yaptıktan sonra, aşağıdaki ilk ekran görüntüsünde gösterilene benzer bir karşılama ekranı göreceksiniz. Tüm ekranları görmek için bu ekrandan sağ üstteki liste simgesini kaydırabilir veya seçebilirsiniz. Aşağıdaki ortadaki ekran görüntüsü, bağlanmak için belirli bir konumu arayabileceğiniz konum menüsünü gösterir. Son ekran, sık kullanılan olarak seçilen yerleri, aramanın üstündeki liste simgesinin yanındaki yıldıza dokunarak erişilebilen yerleri gösterir. İki görünüm arasında geçiş yapabilirsiniz. Window’un istemcisine benzer şekilde, bayrak simgelerinden birini seçebilir ve ayarlar (sağ üstte üç nokta) simgesine dokunabilir ve ana ekrana dönmek için hızlı bağlantıyı seçebilirsiniz..

TotalVPN Android Hoş Geldiniz

Aşağıdaki ekran görüntüleri New York konumuna dokunmanın ve bağlan düğmesini seçmenin sonuçlarını göstermektedir. Soldan sağa resimler bağlantı işlemini gösterir: bağlı değil, bağlı ve bağlı. Her ekran bağlantı konumunuzu, sunucu adını, atanan IP adresini ve bağlantı tarafından kullanılan protokolü gösterir. Bağlandıktan sonra bir oturum süresi de gösterilir. TotalVPN Android uygulaması yalnızca en güvenli şifreleme protokolü olan OpenVPN’i destekler.

TotalVPN Android Bağlantı Süreci

Ayarlar simgesi sizi ana ekrana döndürür, hesap bilgilerini görüntüler ve ağdan çıkış yapmanızı sağlar. Android uygulaması, TotalVPN hizmetini kullanırken Android kullanıcılarının konum seçmesini veya değiştirmesini çok kolaylaştırır.

İOS ile bağlanma

TotalVPN’in iOS kullanıcıları için de bir uygulaması var. Diğer uygulamalarda olduğu gibi, web sitelerine giriş yapabilir, menüden uygulama seçebilir, iOS cihaz simgesini tıklayabilir ve App Store düğmesinden indirmeyi tıklayabilirsiniz. Bu sizi uygulamayı hemen cihazınıza indirebileceğiniz App Store’a götürecektir. Uygulamayı iOS aygıtınıza (iPhone, iPad) yükleyin ve e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Android uygulamasına benzer şekilde, bir VPN sunucusuna ilk kez bağlanmaya çalıştığınızda TotalVPN’in cihazınıza VPN yapılandırmaları eklemesine izin vermeniz gerekecektir. Bu bilgi istemi için izin ver’i tıklayın. İOS uygulaması, daha önce tartıştığımız Android uygulamasına benzer şekilde çalışır. İOS uygulaması, Cisco IPsec veya IKEv2 ve varsayılan olarak Cisco IPSec arasında seçim yapmanıza olanak tanır.

TotalVPN Hız Testi

TotalVPN hizmetinin genel performansından memnun kaldık. Aşağıdaki hız testinden servislerinin hız testimizde iyi performans gösterdiğini görebilirsiniz. Beklendiği gibi, bağlantı tarafından kullanılan şifreleme nedeniyle hizmetlerine bağlanırken bir miktar hız kaybı oldu. Bununla birlikte, TotalVPN durumunda bu minimum düzeydeydi.

TotalVPN Hız Testi

Yukarıdaki resimlerden de görebileceğiniz gibi, TotalVPN şifreli bağlantı temel ISS indirme hızımı 56.89 Mb / s’den 52.80 Mb / s’ye düşürdü. Bu, gözlemlediğimiz en iyi şeylerden biri olan% 8’den az bir düşüş. En çok% 10 ila% 15 arasında başka yerlere bağlandığımızda da benzer sonuçlar bulundu, bu da bağlantıyı şifreleyerek sağlanan güvenlik için mükemmel bir değiş tokuş. Biz performans altında fark tek yer Amsterdam oldu. Bu sunucuya web sitelerinin hesap sayfamızdan bakarken, yoğun yüklendiğini fark ettik. Her zaman olduğu gibi, sizin için nasıl performans gösterdiğini görmek için hizmeti kendiniz test etmenizi öneririz.

Sonuç

TotalVPN VPN endüstrisi için yenidir ancak profesyonelliklerinden bizi gerçekten etkiledi. Kullanımı ve gezinmesi kolay iyi tasarlanmış bir web sitesi var. Hizmetlerine abone olduktan sonra, özel yazılımlarını tüm cihazlarınıza almayı ve yüklemeyi kolaylaştırırlar. Ayrıca sunucu ağlarını gösterirler, böylece her sunucunun mevcut yükünü görebilirsiniz.

Çoğu platform için istemcileri ve uygulamaları vardır: Windows, Mac OS X, iOS ve Android. Tek istisna Linux gibi görünüyor, ancak bunun için özel bir yazılım olan Chromebook ve Windows Phone’un yaklaşmakta olduğunu söylediler. Özel yazılımları, kullandığınız cihaza bakılmaksızın kolayca kurulabilir ve kullanılabilir. Grafik arayüz, desteklenen farklı protokoller haricinde platformlar arasında tutarlıdır. Ayrıca, özel uygulamalarına bir kill switch gibi daha gelişmiş seçenekler ekleyeceklerini de belirttiler..

Hizmetle ilgili en çok sevdiğim şey:

 • Windows ve Mac OS X için istemcileri var
 • İOS ve Android için uygulamaları var
 • Genel ağ hızları yüksektir
 • 30 günlük para iade garantisi var.
 • VPN’lerinin daha uzun vadeli paketleri için indirimler sunuyorlar

Hizmeti geliştirmek için fikirler:

 • Linux kullanıcıları için bir müşteri sunun
 • Kill yazılım gibi özel yazılımlarına gelişmiş özellikler ekleyin
 • Amsterdam konumlarına bant genişliği eklemeye bakın

Bir VPN hizmetine ihtiyacınız varsa, TotalVPN gözden geçirdiğimiz daha iyi performans gösterenlerden birini sağlar. Personeli, saygılı ve profesyonel. İlk izlenimde, sektörün önde gelen VPN servislerinden biri olma yolunda ilerlediklerini düşünüyoruz. Hangi terimi seçerseniz seçin (aylık veya yıllık) 30 günlük para iade garantisi sunarlar.

Ağustos 2016 güncellemesi: TotalVPN’i bir dizi şikayete dayanarak öneremeyiz. Yorumlarımız etkin olmasa da, Reddit, PCMag ve BestVPN gibi sitelerdeki bazı şikayetler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bizim göz atabilirsiniz En İyi 10 VPN VPN hizmetinin tam incelemelerini içeren alternatiflerin bir listesi için sayfa.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map