SpeedVPN İncelemesi – Sızdırmaz Ücretsiz VPN

SpeedVPN LogosuSpeedVPN, 10 milyondan fazla indirmeye sahip popüler bir ücretsiz mobil VPN uygulamasıdır. Mobil bilgi işlem büyümeye devam ettiği için bu bir sürpriz değil. Daha büyük VPN şirketlerinden bazıları çoklu platform desteği sunarken, SpeedVPN yalnızca Android işletim sistemine odaklanıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu reklamlarla desteklenmektedir. Premium sürüm olmadığından SpeedVPN kullanıcılar için kesinlikle ücretsizdir. Soru şu, bu ücretsiz ürün ne kadar iyi çalışıyor ve kullanmaya değer mi? Bu derlemede, bu soruları cevaplamaya ve SpeedVPN’in testlerimizi ölçüp ölçmediğini görmeye çalışacağız. Google istatistiklerine göre, bu uygulama 147.000’den fazla yorumla 4.3 yıldız derecelendirmesi içeriyor. Böyle bir övgüyü hak edip etmediğini görmek için bir göz atalım.


Önerilen en iyi VPN hizmetlerimizi karşılaştırmak ister misiniz? Gizliliğinizi korumak ve coğrafi kısıtlamaları kaldırmak için en iyi seçeneklerden bazıları aşağıda verilmiştir. Her VPN, hizmeti test etmek için 30 günlük risksiz deneme süresi sunar.

RankVPN HizmetiVPN Fanı
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
2NordVPN$ 3.49NordVPN87Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
3Özel İnternet Erişimi$ 3.33PIA49Onay KutusuOnay Kutusu

Şirket hakkında

2014 yılında gospeedsoft.com adlı bir şirket SpeedVPN’i yarattı. Bu, en azından internet açısından bir süredir var olduğu anlamına geliyor. Şirket hakkında bilgi bulmak kolay değildir ve neredeyse hiç iletişim bilgisi yoktur. Ancak, alan adının İsviçre’de kayıtlı olduğunu keşfettik. Bu doğruysa, VPN katı gizlilik yasaları kapsamındadır. Bununla birlikte, gizliliğinizi korumak isteyen herhangi bir şirketin daha şeffaf olması gerektiğini düşünüyoruz.

Fiyatlandırma

Daha önce de belirttiğimiz gibi, SpeedVPN için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Çoğu ücretsiz VPN size daha fazla özellik için yükseltme olanağı sunarken, bu seçenek size bu seçeneği sunmaz. Çoğu zaman bu, ürün olduğunuz anlamına gelir. Bu nedenlerden dolayı daima ücretsiz VPN kullanmakta tereddüt ediyoruz. Siz de iseniz, biz tavsiye ederim Özel İnternet Erişimi alternatif olarak. Sadece Ayda 2,50 ABD doları şeffaf ve uzun yıllardır var olan güvenilir bir şirketteki tüm cihazlarınızda güvenli VPN erişiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Özellikleri

SpeedVPN çok basit ve anlaşılır bir arayüze sahiptir. Bu, birçok özellik veya ayarları değiştirmenin herhangi bir yolu olmadığı anlamına gelir. İndirdikten ve kapsamlı izinler listesinden geçtikten sonra pil optimizasyonunu devre dışı bırakmanız istenir. Tüm VPN’lerin (özellikle ücretli hizmetler) burada listelenen öğelere erişim gerektirmediğini unutmayın. Bağlandıktan sonra, kontrolünüzün tek seçeneği kullandığınız sunucudur. Buradaki resimde, SpeedVPN’in size erişim sağladığı dört ülkeyi Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa’yı göreceksiniz. İyi bir hız dışında, konuşacak özel bir özellik yoktur.

Verim

Ücretsiz VPN kullanımıyla ilgili bir sorun, hizmetin hızıdır. Hız testimiz için ABD’de bir sunucu kullandık. Burada gördüğünüz gibi normal hızımız 45,8 Mbps idi. SpeedVPN kullanırken, hızımız 36.3 Mbps idi. Bu, hızda% 21’lik bir fark olduğu anlamına gelir. Normal oran% 25’e kadar hız kaybı olabileceğinden, SpeedVPN ortalama hızları gösterir. Ücretsiz bir VPN olduğunu düşünüyorsanız, iyi.

SpeedVPN Hız TestiVPN Kullanımı

Daha önce VPN kullanmayı denediyseniz, bazen zor olabileceğini bilirsiniz. Ancak, bu VPN’de dolaşmak kolaydır. Çok fazla değişiklik yapamayacağınız için, bağlanmak için atılacak yalnızca birkaç adım var.

 1. Google Play Store’da SpeedVPN’i bulun ve tıklayın Yüklemek.
 2. İzinleri kabul et ve söyle İzin vermek VPN bağlantısına.
 3. Yüklendiğinde, Devam et buton.
 4. Bu noktadan sonra, Sunucu Konumları sağ üst köşedeki 3 noktanın dikey sütununa tıklayarak daha önce gösterdiğimiz bölüm.

SpeedVPN Kullanımı

VPN Kullanmanın Yararları

Günümüzde, internet kullanımının bir kısmı mobil kullanımdan geliyor. Bu, verileri kullanmak için WiFi kullanmanın bir zorunluluk haline geldiği anlamına gelir. Her gün daha fazla WiFi erişim noktası olduğundan, artık dünya çapında web’e benzeri görülmemiş erişimimiz var. Ancak, siber suçluların da bunu sevdiğine bahse girebilirsiniz. İstediğiniz sunucuya bağlanarak güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturursunuz. Bu şekilde, suçluların hassas verilerinizi çalma şansını büyük ölçüde azaltırsınız.

Coğrafi blokların üstesinden gelmek istiyorsanız, VPN kullanmak şarttır. Bunun nedeni, işletmeler, hükümetler ve hatta medya şirketlerinin kullanıcıların hedeflenen alanın içinde ve dışında kısıtlanmış içeriği görüntülemesini durdurmasıdır. Bir VPN’ye bağlandığınızda, kuruluşun gerçekte olduğunuzdan farklı bir konumda olduğunuzu inandıracaksınız. Sadece bir sunucuya bağlanın ve erişmek istediğiniz içeriğe göz atmaya veya görüntülemeye başlayabilirsiniz. Hala engelleme sorunları yaşıyorsanız, tarayıcınızda WebRTC’nin devre dışı olduğundan emin olmak istersiniz. Android’de farklı tarayıcılar kullanıyorsanız bu daha zordur. Kısıtlanmış içeriği görüntülemek için Firefox kullanmanızı ve bir engelleme uzantısını indirmenizi öneririz. Aksi takdirde, engellemeyi kaldırmaya çalıştığınız her şey orijinal IP adresinizi görmeye devam eder.

SpeedVPN Sızıntı Yapar?

Ücretsiz VPN hizmetlerinin çoğunun sahip olduğu bir sorun DNS sızıntılarıdır. Hizmetiniz sızdırıyorsa, bu kritik bir güvenlik açığını temsil eder. Gizliliğinizi korumak için genellikle bir VPN kullanacağınız için, sızıntılar IP adresinizi gösterebilir. SpeedVPN’i bu kusur için test etmek için www.doileak.com adlı kapsamlı sızıntı testi sitesini kullanacağız. Bunu seviyoruz çünkü farklı sorunların bir listesini gösteriyor. Bazıları tarayıcı tarafında çözülebilir (yukarıdaki WebRTC sorununda olduğu gibi), diğerleri çözülemeyen sızıntıları gösterir. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi, SpeedVPN’de bazı sızıntılar var. Diğer bazı ücretsiz hizmetler kadar olmasa da, sızıntılar hala bir VPN kullanma amacını yeniyor.

SpeedVPN Sızıntı Testi

SpeedVPN kullanmalı mıyım?

SpeedVPN kullanmanız gerekip gerekmediği amacınıza gelir. Coğrafi kısıtlamaları aşmaya çalışanlar için iyi olabilirsiniz. Ancak, engelleme yazılımı IP adresinizi görürse, bazı sorunlarınız olabilir. Hizmet yalnızca bir bağlantıya izin verir, bu nedenle birden fazla cihazınız varsa bir çözüm değildir. Ayrıca, SpeedVPN’in ağlarında P2P / dosya paylaşımına izin vermediğini de unutmayın. Gizliliğinizi korumak için SpeedVPN kullanmayı planlıyorsanız, sızdırmadığından emin olmak için ücretli bir hizmet kullanmanızı öneririz..

SpeedVPN Hakkında Son Düşünceler

Bu incelemeyi tamamladığımızda, SpeedVPN’in son derece popüler olduğunu ve 10 milyondan fazla indirildiğini görüyoruz. Ücretli bir hizmetten ne beklenir çünkü biz hizmet hızını seviyorum. Bu, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, ücretsiz olduğu için bir dizi reklam alırsınız. Ayrıca, şifreleme düzeylerini değiştirme veya bir ülkedeki belirli sunucuları seçme olanağınız da yoktur. Bu hizmetin bir başka dezavantajı, az sayıda mevcut ülkedir. Son olarak, DNS sızıntı testi SpeedVPN’i önermemizi engelliyor. Kesinlikle coğrafi kısıtlamaları aşmanıza yardımcı olacaktır, ancak bundan beklemeniz gereken her şey budur. Daha fazla seçenek düşünmek istiyorsanız, En İyi 10 VPN liste.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map