Sezgisel Şifre İncelemesi

Sezgisel Parola’nın arkasındaki ekip 2013 yılında şifre yöneticilerini başlattı. Şirket Avustralya’da bulunuyor ve kullanıcılara daha iyi güvenlik çözümleri sunmaya odaklanıyor. Sezgisel Şifre, şifreleri ve diğer gizli verileri korumanıza yardımcı olur. Kişisel verileriniz şifrelenir ve şifreleri diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Çözümleri Windows, Mac, iOS ve Android dahil olmak üzere çok çeşitli cihazlarda çalışır. Sezgisel ile şifrelerinizi koruyabilir ve tüm cihazlarınız arasında senkronize edebilirsiniz..


Sezgisel Şifre

Fiyatlandırma ve Özel Teklifler

Sezgisel Şifreler ihtiyaçlarınıza göre dört farklı hesap seviyesi sunar. Temel servisleri ücretsizdir ve 10’a kadar şifre tutabilirsiniz. Bunun çoğu kullanıcı için yeterli olduğundan şüpheliyim. Express planı ile ayda 2 $ AUD (Avustralya doları) için 2.000’e kadar şifre girebilirsiniz. Buradan, sınırsız şifre, iki faktörlü kimlik doğrulama, şifre geri yükleme noktaları ve daha fazlasına izin veren Gelişmiş ve Profesyonel planlarına geçebilirsiniz. Aylık 5 $ ve aylık 15 $ fiyatlandırılırlar. Tüm planlar AUD olarak fiyatlandırılır ve yıllık olarak faturalandırılır.

Sezgisel Şifre Fiyatlandırması

Sezgisel Şifre Gelişmiş planına bakmanızı öneririm. Express ve Advanced planları arasında desteklenen şifrelerin sayısı da dahil olmak üzere bir dizi fark göreceksiniz. Belki de en büyük fark iki faktörlü kimlik doğrulamasıdır. Gelişmiş hesap, son 90 gün içinde sınırsız sayıda şifre, iki faktörlü kimlik doğrulama, güvenli bir mesajlaşma ve şifre geri yükleme noktaları sunar. Birkaç fark var ama bunlar en önemlileridir. Pro planında fiyat farkını haklı çıkarmak için yeterli fazla özellik görmüyorum.

Ücretsiz ve Ücretli Hesaplar

Sezgisel Şifre Temel planına ücretsiz olarak kaydolabilirsiniz. Hesap, hizmeti test etmek için iyidir, ancak bir şifre yöneticisinde isteyeceğim özelliklerin çoğundan yoksundur. Yeni başlayanlar için Temel (ücretsiz) plan sadece 10 şifreyi destekler. Temel kullanıcıların sisteme çevrimdışı erişimi yoktur, yani servise her zaman bir internet bağlantısı üzerinden bağlanmanız gerekir. Temel) ücretsiz) planında, parolaları dışa aktarma ve verilerinizi yedekleme gibi diğer önemli özelliklerden yoksundur. Son olarak e-posta desteğinden yoksundur. Tüm bu nedenlerden dolayı Ekspres veya Gelişmiş planlarını düşünmenizi öneririm.

Sezgisel Şifreyi Ziyaret Edin

Sezgisel Parola ile Çalışmaya Başlama

Sezgisel şifre için kaydolduktan sonra, web sitelerine giriş yaparak arayüze erişebilirsiniz. Sezgisel Şifre, yazılım uygulamaları sunmak yerine her şeyi çevrimiçi yapar. İnternet bağlantısından uzakta şifrelere erişmeniz gerektiğinde bir çevrimdışı mod vardır, ancak bir anda göreceğiniz gibi, programın gücü çevrimiçi arayüzleridir..

Sezgisel Şifre web sitesine giriş yaptığınızda aşağıdaki ekran sizi karşılar:

Sezgisel Şifre Kontrol Paneli

Ana ekranı kontrol paneliniz olarak düşünün. Buradan bir kayıt ekleyebilir, bir girişi görüntüleyebilir, dışa aktarabilir, yazdırabilir veya bir şifre öğesini kopyalayabilirsiniz. Ekranın sağında görebileceğiniz gibi, yeni bir şifre öğesi girmek için açık bir sekmem var. Bir şifre öğesine birkaç ayrıntı ekleyebilirsiniz:

 • Başlık
 • Kullanıcı adı
 • Parola
 • İnternet sitesi
 • Güvenlik Sorusu
 • Güvenlik cevabı
 • Çeşitli. notlar
 • Etiketler

Bulmalarını kolaylaştırmak için hesapları etiketleyebilirsiniz. Sezgisel Şifre, şifre öğelerini anahtar kelimeye veya onlarla ilişkilendirdiğiniz etiketlere göre bulmanıza olanak tanıyan güzel bir arama özelliğine sahiptir..

Sezgisel Şifre Arama

Arama özelliğine ek olarak, girişlerinizi alfabetik sıraya, sık kullanılanlara, değiştirilme tarihine, erişim tarihine veya bayraklara göre sıralayabilirsiniz.

Güçlü Parolalar Oluşturun

Sezgisel Parola’nın şifre üreticisini entegre etmesini seviyorum. Rekorun içine yerleştirilmiş. Yeni bir şifre öğesi girdiğinizde şifre için bir alan göreceksiniz. Sağdaki yıldız işaretini tıklamak alanı genişletir ve güçlü bir şifre oluşturmanıza yardımcı olur.

Şifre Üreticisi

Büyük harfler, küçük harfler, sayılar ve özel simgeler dahil edip etmemeyi de içeren bir dizi şifre seçeneği belirleyebilirsiniz. Paroladaki karakter sayısını da ayarlayabilirsiniz. Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi 8 karakterlik bir şifre, harf ve özel karakter sıralaması iyi. Aynı öğelere sahip 12 karakterlik bir şifre mükemmel olarak gösterilir. Durum çubuğunu takdir ediyorum. Birçok kişi 8 karakterlik bir parolanın yeterli olduğunu düşünüyor, ancak gerçekten bir gün değil, mümkün olduğunda tüm parola öğelerinin yanı sıra 12 karakter kullanmanızı öneririz. Web sitesi güçlü bir şifreyi desteklemiyorsa,.

Ek ayarlar & Özellikleri

Adından da anlaşılacağı gibi arayüz çok sezgisel. Ne kadar çok kullanırsam kullanıcı arayüzünü o kadar çok severim. Kullanımı sadece basit. Her şey olmasını beklediğiniz yerdir. Aslında hiçbir şey ayarlamanız gerekmez, ancak daha fazla özelleştirme isteyenler için bazı seçenekler vardır.

Görünürlük Ayarları

Arayüzde gördüğünüz giriş bilgilerini, hesapları, cüzdanları, lisansları, kimlikleri, kimlikleri ve rezervasyonları ayarlamak için görünürlük ayarlarını kullanabilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi onay kutusu, öğelerin görünür olduğu ve eksi de gizleneceği anlamına gelir. Genel girişleri gizleyerek sistemi test ettim. Değişiklik uygulandıktan sonra arayüz artık genel oturum açma hesaplarını göstermedi. Ayarı da tersine çevirmek kolay oldu. Tam beklediğiniz gibi çalıştı.

Kategori Yöneticisi

Kategori yöneticisinde paylaşacak çok şeyim yok. Sadece sezgisel şifrenin size yeni kategoriler oluşturma yeteneği verdiğini paylaşmak istedim. Ayrıca yeni özelleştirilmiş alanlar da ekleyebilirsiniz.

Hızlı Giriş

Sezgisel Şifre, Chrome, Firefox, Safari ve Opera için eklentiler sunar. Ayrıca, eski tarayıcı sürümlerine bir yer işareti de yükleyebilirsiniz. Eklentiyi yükleyerek hızlı giriş özelliklerine erişebileceksiniz.

Çevrimdışı mod

Sezgisel Parola’nın en büyük gücünün, kullanımı kolay web arayüzü olduğunu düşünüyorum. Ancak, internete erişiminizin olmadığı bir yerde şifrelere erişmeniz gereken zamanlar olacağını anlıyorlar. Yanıt olarak çevrimdışı modları var. Çevrimdışıyken şifrelerinizi indirebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Sistem, Dropbox, kutu, Microsoft One Drive veya Google Drive kullanarak verilerinizi otomatik olarak senkronize etmenizi sağlar.

Sezgisel Şifre ayrıca şifrelerinizi ve verilerinizi başkalarıyla güvenli bir şekilde paylaşma fırsatı verir. Bu özellikle iş yerinde ekip üyeleriyle şifreleri paylaşmak isteyenler için iyi.

Sezgisel Şifreyi Ziyaret Edin

Akıllı Telefon ve Tablet

Akıllı telefon ve tablette Sezgisel Parolayı kolayca kullanabilirsiniz. İOS ve Android için mobil uygulamalar sunmuyorlar. Bunun yerine, web uygulamasında telefon, tablet ve masaüstü arasında geçiş yapmak için ayarları vardır. Arayüz seçtiğiniz ekran boyutuna göre özelleştirilir. Tablet ekranına bakarak başlayalım. İPad, Android, Microsoft tabletler ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir tabletle çalışacak.

Tablet Ekranı

Şimdi tablet arayüzünü akıllı telefonunuzda kullanacağınız arayüzle karşılaştıralım. İlgili bir uygulama olmadığından, web sitelerine bağlanabildiğiniz sürece iPhone, Android, Windows veya başka bir platformdan bağlanmanız önemli değildir..

Akıllı Telefon Ekranı

Üç arayüz ayarı arasındaki düzen farkını fark edeceksiniz. Ekran görüntülerini bir Windows 10 sisteminden aldım, ancak masaüstü, tablet ve akıllı telefon görünümleri arasındaki düzen farkını kolayca görebilirsiniz. Değişiklikler, o sırada hangi cihaz türünü kullandığınıza bakılmaksızın arayüze kaydedilir.

Sezgisel Şifre Güvenliği

Hizmet web tabanlı olduğundan verilerinizin güvenli olduğundan emin olmak istersiniz. Aynı şey verilerinizi depolayan tüm servisler için de geçerlidir. Sezgisel Şifre ekibinin güvenliğinizi ciddiye aldığını ve verilerinizi korumak için bir dizi sistemi devreye soktuğunu memnuniyetle bildiririm. Ağ düzeyinde, kullanıcı verilerini birkaç güvenlik duvarı katmanının arkasına yerleştirir. Kötü amaçlı yazılımları gerçek zamanlı olarak tararlar ve hizmete erişiminizi sağlamak için DDoS korumasına sahiptirler.

Güvenli bir ağa sahip olmak bulmacanın sadece bir parçasıdır. Bir şirket ayrıca hesap verileriniz için güçlü bir korumaya ihtiyaç duyar. Sezgisel Parola, her bir kimlik bilgileriniz için benzersiz bir tuz ile parola tabanlı anahtar türetme işlevi 2 (PBKDF2) kullanır. Karma yineleme sayısını seçerler ve kullanılan minimum sayının 10.000 yineleme olduğunu görmek isteriz. Şifre yöneticileri güvenlik ve performans arasında bir denge kurmalıdır. Yinelemeler çok yüksek ayarlanırsa yanıt süresi yavaştır. Bence 10k + yineleme kullanmak iyi bir denge.

Belki de en sevdiğim Sezgisel Şifre güvenlik özelliklerinden biri, iki faktörlü kimlik doğrulama desteği. Gelişmiş veya Profesyonel hizmet düzeyine abone olanlar SMS veya Google kimlik doğrulamasını ikinci bir koruma düzeyi olarak kullanabilirler. Bu, onu destekleyen herhangi bir çevrimiçi hesap için yapabileceğiniz en iyi şeydir. İki faktörlü kimlik doğrulama, şifrenizin üzerine ekstra bir koruma katmanı ekler. Mümkün olduğunca kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Sezgisel Şifreyi Ziyaret Edin

Müşteri desteği

Sezgisel Şifre ekibi Avustralya’da bulunuyor ve hafta içi 09:00 – 17:00 saatleri arasında destek sunuyor. Teknik destek ekibine e-posta ile ulaşabilirsiniz. E-posta adresleri destek (at) intuitivepassword.com’dur. “At” adresimizi e-postanızdaki @ işaretiyle değiştirdiğinizden emin olun. Her şeyi çevrimiçi yaptıkları için teknik yardıma ihtiyacınız olma olasılığı düşüktür. Yine de, ihtiyacınız olduğunda orada olduğunu bilmek güzel. İncelemeyi yazarken destek ekipleriyle iletişim kurdum ve oldukça duyarlı olduklarını gördüm.

Sezgisel Şifre İncelemesi: Sonuç

Sezgisel Parola’ya bakarken ilk fark ettiğim şeylerden biri, yazılım ve mobil uygulamalar sunmamalarıydı. Bu bana onların hizmet ne olacağını merak yaptı. Web arayüzlerini kullandıktan sonra kullanım kolaylığından çok etkilendim. İnternete bağlı olduğunuz sürece ekstra yazılıma ihtiyacınız olmadığını göreceksiniz. Çevrimdışı bir şifre yöneticisi kullanmayı planlıyorsanız, alternatiflere bakmanızı öneririm. Ancak, çoğumuzun çevrimiçi hesaplarımızı saklamak ve oturum açmak için şifre yöneticileri kullandığımızı düşünüyorum. Her şeyi çevrimiçi yapma yeteneğini bir sınırlama yerine kolaylık olarak buldum.

Yazılım hakkında en çok sevdiğim şey:

 • Kullanımı kolay web arayüzü
 • Gelişmiş ve Profesyonel kullanıcılar için iki faktörlü kimlik doğrulama
 • Şifre üreticisi güçlü şifreler oluşturmanıza yardımcı olur
 • Çevrimdışı olarak başvurmak için şifreleri aşağı çekme özelliği
 • Ekip üyeleriyle şifreleri güvenli bir şekilde paylaşın
 • Erişim için tek kullanımlık kodlar oluşturabilme

Yazılımı geliştirmeye yönelik fikirler:

 • Çevrimdışı kullanım için yazılım istemcileri ve mobil uygulamalar
 • Gelişmiş ve Profesyonel kullanıcılar için canlı sohbet desteği
 • Fiyatlandırma teklif edin ve ödemeleri USD ve Euro olarak kabul edin

Sezgisel Parola, güçlü parolalar oluşturmak ve hesap bilgilerini çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde saklamak isteyenler için iyi bir konuma sahiptir. Onların ücretsiz hizmet çok sınırlı buluyorum ama Express seviyesi ayda sadece 2 $ AUD başlar. 5 $ AUD karşılığında Gelişmiş planlarına geçmenizi öneririm. İki faktörlü kimlik doğrulamayı ve sınırsız sayıda şifreyi desteklediğinden benim favorim. Tüm planlar Avustralya Doları (AUD) cinsinden faturalandırılır ve yıllık olarak faturalandırılır. Yeni üyeler 30 günlük para iade garantisi kapsamındadır. ABD Doları (USD) ile karşılaştırıldığında Gelişmiş plan, bu inceleme sırasındaki dönüşüm oranında ayda yaklaşık 3,57 ABD Doları tutarındadır. Sezgisel Parola’yı denemenizi ve web arayüzünü tanımak için birkaç dakikanızı ayırmanızı öneririm.

Sezgisel Şifreyi Ziyaret Edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map