Samsung Max İnceleme

Samsung Max, Samsung’un 23 Şubat 2018’de başlattığı bir “freemium” VPN ve gizlilik aracıdır. Bu, kullanımı ücretsiz olduğu anlamına gelir, ancak premium bir sürümü de vardır. Samsung, resmi olarak “Veri tasarrufu ve gizlilik yöneticisi” olarak listeliyor. Opera tarayıcı şirketi başlangıçta bu uygulamayı tasarladı, ancak Samsung bunu telefonlarında özel kullanım için satın aldı. Google istatistiklerine bakarsanız, kullanıcılar 10 milyondan fazla kez indirdiler. Ayrıca 325k’dan fazla derecelendirme ve 4.3 yıldız derecelendirmesi vardır. Samsung Max incelememizde, farklı VPN ve gizlilik özelliklerine bakacağız ve bu tür bir değerlendirmeye layık olup olmadığını göreceğiz.


Samsung Max’i en iyi önerilen VPN hizmetlerimizle karşılaştırmak ister misiniz? İşte en iyi alternatiflerden bazıları. Her VPN, hizmeti test etmek için 30 günlük risksiz deneme süresi sunar.

RankVPN HizmetiVPN Fanı
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
2NordVPN$ 3.49NordVPN87Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
3Özel İnternet Erişimi$ 3.33PIA49Onay KutusuOnay Kutusu

Ürün Geliştirme Hakkında

Opera Max tarayıcı olarak başladı. İlk veri dostu mobil tekliflerden biri olarak tasarlandı, ancak daha sonra bir VPN ve diğer gizlilik özellikleri eklendi. Opera şirketi 2017 yılında projeyi kapattıklarını açıkladı. Samsung ürünü devralmaya karar verdiğinde, Samsung telefonları için özel hale getirdikleri iddia edildi. Ancak, isterseniz diğer telefonlar için de indirebilirsiniz. Bazı ülkelerde, bazı Samsung telefonlarına önceden yüklenmiş olarak gelir. Geri kalanımızın Google Play, Samsung Galaxy Apps veya diğer ayna mağazalarından indirmesi gerekiyor. Soru şu ki, Samsung bu ürüne hak ettiği ilgiyi verebilir mi??

Samsung Max

Fiyatlandırma

Başlangıçta belirttiğimiz gibi, premium bir mod olması gerekiyordu. Bununla birlikte, konumu bulabilir ve yeni sürüme geçir düğmesini tıklayabilirsiniz. Kaydırıcıyı premium moda da taşıyabilirsiniz. Sözde, premium mod size daha az reklam ve hizmetle daha fazla özelliğe erişim sağlar. Bulamayacağınız bir şey, herhangi bir fiyatlandırma veya ödeme yöntemidir. Uygulama, şarj ekranınızdaki reklamları kabul ederseniz size premium mod vereceğini söylüyor. Bunu ilk kez bir ödeme seçeneği olarak gördük.

Özellikleri

Samsung Max’in birkaç farklı yönü var, bu yüzden bunların üzerinden geçeceğiz. Android uygulaması, sizi güvende tutmak ve belki de bazı verileri kaydetmek için gizlilik için farklı araçlar sunar. Uygulama içi iletileri, veri israfını engellemek ve yapabildikleri her “tasarruf” u sıkmak istediklerini belirtir.

 • Samsung Max VPNVPN – Uygulamayı yükleyip açtıktan sonra uygulama, VPN bağlantısını kurmak isteyip istemediğinizi sorar. En kısa sürede bağlandınız. “Ayarlar” seçeneğini işaretlediğimizde, bağlantı hakkında hiçbir şey bulamadık. Sunucunun yerini veya şifreleme düzeylerini görmek için yer yoktu. Ayrıca, bu seçenekleri değiştirmenin bir yolu yoktur. Bu bilgi gösterilmediğinden, savunmasız olmanız mümkündür.
 • Zamanını Uzat – Bu ayar gizlilik korumasıyla ilgilidir. Uygulamaya göre, koruma ve veri tasarrufu sağlar. Koruma, reklam izleyici engellemeyi ve korunan istekleri içerir. Mobil verileriniz çok hızlı tükenmeden tüm uygulamalarınızda zamanınızı uzatacaksınız.
 • Uygulamaları yönet – Bu seçeneği belirleyerek çok fazla veri kullanan uygulamaları sınırlandırabilir veya kısıtlayabilirsiniz.
 • Ultra Uygulamalar – Bu size “Ultra Uygulamalar” seçeneği sunan ilginç bir özellik. Geliştirme ekibi, topluluktaki en popüler uygulamalardan bazılarını yeniden çalıştı. Aslında, Samsung’un Max bulut teknolojisi için optimize edilmiş bu uygulamaların mobil web sitesi sürümlerini yükleyen gelişmiş web uygulamalarıdır. Bu uygulamaların gizliliğinizi koruyacağını ve mobil veri planınızda tasarruf edeceğini belirtiyorlar. Bu inceleme sırasında sadece 5 ultra uygulama var. Bunlar Facebook, Instagram, VK, Cricbuzz ve Wikipedia.

Samsung Max Uygulama Kullanımı

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, bu uygulama için fazla bir şey yoktur. Sadece VPN, WiFi Veri Tasarruf Modu ve Gizlilik Koruması için bir bağlantı / bağlantı kesme kaydırıcısına sahiptir. Görüntüde Ultra Uygulamaları da görüyorsunuz.

Samsung Max Kullanımı

Uygulamalı Test

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, gerçek bir bağlantı ekranı yoktur. Sadece bağlı olduğunuzu gösteren bir kaydırıcı. Bu incelemeyi yazarken, bu uygulamanın bazı faktörlerini test etmek zordur. Ultra uygulamalardan birini kullanıyorsanız, bazı farklılıklar fark etmelisiniz. Bununla birlikte, VPN’yi kullanmaya değip değmeyeceğini görmek için test edebiliriz. Bir hız testi ile başlayacağız.

Samsung Maksimum Hız Testi

Samsung Max uygulaması sizi güvende tutmaya çalışırken, bazı kullanım sorunları var. Birincisi, VPN servisine bağlanırken elde ettiğiniz hız ile ilgilidir. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, performansta büyük bir fark var. Ayrıca, ilk görüntüdeki sunucudaki yüksek ping, sunucunun kalabalık bir sunucu, yavaş veya başka bağlantı sorunları olabileceğini gösterir. Daha yüksek hızları görmek isteriz, ancak ücretsiz bir hizmettir.

Samsung Max için Hız Testi

Samsung Max Sızıntı Testi

DNS sızıntılarıyla ilgili anlaşmaların farkında olmanız gereken bir başka test. Bu durumda, favori kapsamlı sızıntı testi sitemiz olan doileak.com’u kullandık. Bazı test öğeleri mobil tarayıcı seçiminizle ilgili olsa da, diğerleri doğrudan bağlantınızın güvenliği ile ilgilenir. Ayrıca DNSleaktest.com sitesini kullandık ve aynı sonuçları aldık. Sarı ile vurgulanan öğelerden görebileceğiniz gibi, VPN’ye bağlandığında bazı sızıntılar vardı. Hedefiniz, Samsung Max’in önerdiği gibi gizliliğinizi korumaksa, bu hizmeti kullanmak sızıntı yaparsa iyi bir iş yapmaz. Bu sınamayı cihazınızda çalıştırmaya karar verirseniz, WebRTC ayarını devre dışı bıraktığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde, herhangi bir web sitesi gerçek IP adresinizi görmeye devam edebilir.

Samsung Max Sızıntı Testi

Samsung Max Kullanmalı mıyım?

Opera Max’i biliyorsanız ve Samsung Max’in aynı olmasını bekliyorsanız, premium sürümü aynı avantajdan yararlanmanız için etkinleştirmeniz gerekir. Bu uygulamanın gizliliğinizi gerçekten koruyup koruyamayacağı açık bir sorudur. Sızıntılar göz önüne alındığında VPN ile yapmıyor. Samsung Max, bazı veri kullanımından tasarruf etmeye yardımcı olabilir ancak hizmetin VPN bölümü bizi tereddüt ediyor. Yine, diğer seçenekleri kullanmanızı öneririz.

Samsung Max Hakkında Son Düşünceler

Samsung Max son derece popüler ve iyi bir düşünce, ancak yapılması gereken bazı işler var. Bu, VPN ayarlarını ve sunucularını şeffaf hale getirmeyi ve kullanıcıya şifreleme, sunucu konumu ve sunucu seçimi üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı içerir. Bu özelliklerin olmaması, VPN kullanmanın diğer bazı avantajlarından yararlanamayacağınız anlamına gelir. Google Play Store’daki yorumların en azından bir kısmı, özellikle Opera Max ile karşılaştırıldığında üründe hayal kırıklığı olduğunu ifade ediyor. Performans testlerinde hızımız yarı yarıya azaldı ve uygulamayı kullanırken DNS sızıntılarıyla ilgili bir sorun yaşadık. Size daha fazla özgürlük sağlayacak kesinlikle daha iyi seçenekler var. Bir göz atmak isteyebilirsiniz En İyi 10 VPN daha iyi bir seçenek listesi için.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map