PureVPN İncelemesi 2020

Şirketin nasıl oluştuğuna bir göz atarak PureVPN incelememize başlayalım. 2006 yılında Hong Kong merkezli GZ Systems Ltd., medya akışı yapan veya çevrimiçi oyunlar oynayan kullanıcıların ISS’leri tarafından bant genişliğinin azaltılmasına karşı koruma sağlamak için bir VPN ile denemeler yapmaya başladı. Böylece PureVPN doğdu. 2007’de sadece iki lokasyondaki sunucularla PureVPN’in ticari faaliyetine başladılar. Kullanıcılarda ve yer sayısında hızla büyüdüler, sadece ilk yılda on altıya çıktılar. Bugün, 141 farklı ülkeye yayılmış 180 lokasyonda 2000’den fazla sunucuyla en büyük VPN ağlarından birine sahipler. Teknolojileri de büyüdü. Windows, Mac OS X, iOS ve Android için özel yazılımlar geliştirdiler. Aboneleri için dünya çapında 80000’den fazla IP adresi bulunan, kendi kendini izleyen bir gigabit ağına sahipler.


PureVPN

Fiyatlandırma ve Özel Teklifler

PureVPN eskiden çeşitli VPN paketleri sunuyordu ancak şimdi tek bir pakete yerleşti. Üç dönemlik planlarda satılmaktadır. Birçok VPN sağlayıcısı gibi, bu planlarda vade uzunluğuna göre artan indirimler var. Bu planlar aylık, yıllık ve 2 yıldır. Bu şu anda bir ay PureVPN hizmeti 10.95 $, 12 ay ayda 4.08 $ ve 2 yıl için ayda sadece 2.88 $ alabilirsiniz. Bu, tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir % 74 indirim 2 yıllık bir hizmet için kaydolursanız düzenli aylık ücretleri.

PureVPN fiyatlandırması

Ayrıca aşağıdaki gibi birkaç eklenti satıyorlar:

 • NAT Güvenlik Duvarı – 4,99 ABD doları / Ay
 • Özel IP – 4,99 ABD doları / Ay
 • Özel IP w DDoS Koruması – 5,99 $ / Mo

Peki, PureVPN ile paranız için ne elde edersiniz? Tüm abonelerine aşağıdaki avantajları sunarlar:

 • Windows, Mac OS X, iOS ve Android için ücretsiz özel VPN Yazılımı
 • 5 Eş zamanlı bağlantılar
 • Sınırsız VPN bant genişliği ve kullanımı
 • 141 farklı ülkede 2000’den fazla sunucudan dünya çapında sanal IP’ler
 • Daha iyi gizlilik için aboneler arasında paylaşılan IP adresleri
 • VPN protokolleri seçimi: OpenVPN (TCP-UDP), SSTP, L2TP, IKEv2 ve PPTP
 • Amaca göre şifreleme seçimi
 • Sansür ve coğrafi kısıtlamaları aşma yeteneği
 • Bilgisayar korsanlarına ve kimlik hırsızlığına karşı kablosuz hotspot koruması
 • Uzun mesafe maliyetlerinden tasarruf etmek için VoIP desteği
 • P2P ve dosya paylaşımı desteği
 • 31 günlük para iade garantisi

PureVPN Ödeme YöntemleriPureVPN’in VPN hizmetleri için ödeme yapmanın çeşitli yolları vardır. Şu kredi kartlarını kabul ediyorlar: VISA, MasterCard, American Express, Discover, JCB, VISA Electron ve VISA Delta. Tüm çevrimiçi ödemelerinizi tek bir yerde tutmak istiyorsanız, PayPal da kabul edilir. Biraz daha anonim olmak isteyenler için Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca Paymentwall, Alipay, CashU ve diğerleri üzerinden ödeme kabul ediyorlar. PayPal veya Bitcoin ile ödeme yaparsanız, bir hesap oluşturmak için gereken tek şey bir kullanıcı adı, şifre ve bir e-posta adresidir..

PureVPN'i ziyaret edin

Risksiz Deneme Süresi

PureVPN, satın almaya karar vermeden önce hizmetlerini kendiniz test etmek istediğinizi biliyor, böylece yeni abonelere 31 günlük% 100 para iade garantisi sunuyorlar. Bu, VPN hizmetlerini ve desteklerini tamamen test etmeniz için yeterli zaman olmalıdır. PureVPN geri ödeme politikası, geri ödemeyi onaylamadan önce sorunları çözmeye çalışacaklarını belirtir.

Geri ödeme politikası kriterlerine uyuyorsanız ve hizmetlerinden tamamen memnun değilseniz, tam satın alma fiyatınızı iade edecektir. Geri ödemenizi talep etmek için [email protected] adresine VPN kullanıcı adınızı ve aboneliğinizi iptal etme nedeninizi belirten bir e-posta gönderin. Satın alma tarihinden itibaren 31 günden sonra geri ödeme yapılmayacaktır.

PureVPN Ağ ve Sunucu Konumları

Girişte söylediğimiz gibi, PureVPN ağı sadece 2 sunucu konumu ile başladı, ancak 180’den fazla büyüdü. 141 farklı ülkede 2000’den fazla VPN sunucusuna ulaşan gigabit VPN sunucuları ağını 80.000’den fazla IP erişimine sahip olarak yönetiyorlar adresleri. Afrika, Asya, Avrupa, Okyanusya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika dahil olmak üzere hemen hemen her kıtada sunucuları var.

 • Kuzey Amerika
  • Kanada – Montreal, Quebec, Vancouver
  • ABD – Ashburn, Atlanta, Chicago, Houston, Los Angeles, Miami, New Jersey, New York, Phoenix, Salt Lake City, San Francisco, Seattle, Washington, DC
  • Bahamalar, Barbados, Bermuda, İngiliz Virgin Adaları, Cayman Adaları, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Grenada, Guatemala, Haiti, Honduras, Jamaika, Meksika, Montserrat, Nikaragua, Porto Riko, St Lucia, Trinidad ve Tobago, Turks ve Caicos Adaları ada
 • Orta Amerika
  • Belize, Kosta Rika
 • Güney Amerika
  • Aruba, Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Guyana, Panama, Paraguay, Peru, Surinam, Venezuela
 • Avrupa
  • İngiltere – Gosport, Londra, Maidenhead, Manchester
  • Fransa – Paris, Roubaix
  • Almanya – Berlin, Frankfurt, Hessen, Münih, Nürnberg
  • Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bosna, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, Man Adası, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Moldova, Karadağ , Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Ukrayna
 • Okyanusya
  • Avustralya – Brisbane, Melbourne, Perth, Sidney
  • Yeni Zelanda, Papua Yeni Gine
 • Asya
  • Afganistan, Ermenistan, Azerbaycan, Bangladeş, Bahreyn, Brunei, Kamboçya, Çin, Gürcistan, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kuveyt, Kırgızistan, Laos, Lübnan, Makao, Malezya, Moğolistan, Myanmar, Umman, Pakistan , Filipinler, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Kore, Sri Lanka, Suriye, Tacikistan, Tayvan, Tayland, Türkmenistan, BAE, Özbekistan, Vietnam, Yemen
 • Afrika
  • Cezayir, Angola, Cape Verde, Mısır, Etiyopya, Gana, Kenya, Madagaskar, Moritanya, Mauritius, Fas, Nijer, Nijerya, Senegal, Seyşel Adaları, Güney Afrika, Tanzanya, Tunus

Bu şehir listesine bakıldığında, PureVPN’in daha önce de belirttiğimiz gibi dünyanın her yerinde sunuculara ve daha popüler konumlarda birden fazla sunucuya sahip olduğunu görmek kolaydır. Ağları, OpenVPN, SSTP, L2TP / IPSec, IKEv2 ve PPTP dahil olmak üzere çoğu VPN protokolünü destekler. PureVPN özel yazılımını incelediğimizde bu protokoller hakkında biraz daha konuşacağız.

PureVPN ayrıca veri yönlendirmeyi uygular, böylece yoğun zamanlarda ağ verimliliği açısından seçtiğiniz bir veri merkezinden farklı bir veri merkezine yönlendirilebilirsiniz. Bu yeniden yönlendirme, sizi aynı ülkede başka bir veri merkezindeki düşük gecikmeli, yüksek hızlı bir sunucuya veya kullanılabilir en yakın ülke olan engelleme işlemine yönlendirmek için iş ve ticari mantığı kullanır. Belirli bir ülkeye bir amaç için (IP adresi) bağlanıyorsanız ve bunlar ağ verimliliği açısından sizi başka bir ülkeye yönlendirdiyse bunun bir sorun olduğunu görebiliriz.

PureVPN, İnternet özgürlüğüne kendini adamıştır ve konumlarının çoğunda dosya paylaşımına izin verir. Dosya paylaşımını bu konumlarla sınırlandırmak, ağlarının genel performansını korumalarına yardımcı olur. Ayrıca bu konumlar genellikle dosya paylaşımı ve P2P yazılım kullanımı için daha uygundur.

PureVPN'i ziyaret edin

Gizlilik ve güvenlik

Günlük kaydı onaylıPureVPN, ağlarındaki kullanıcıların etkinliklerini kaydetmediklerini açıkça belirten kapsamlı bir gizlilik politikasına sahiptir. Bu, geçmişten farklıdır, ancak PureVPN 2019’da günlük kaydı sertifikasına sahip değildir. Üçüncü taraf denetimi tarafından onaylandığı gibi VPN kullanıcı etkinliği hakkında herhangi bir bilgi tutmazlar. Bildikleri tek şey, bir sunucuya bağlandığınız gün ve bağlandığınız İSS’dir. Bu sorun gidermeye yardımcı olur. Aşağıda, kullanıcı etkinliğinin günlüğe kaydedilmesine ilişkin gizlilik politikalarından bir alıntı yer almaktadır:

Tarama etkinliklerinizin, bağlantı günlüklerinizin, size atanan VPN IP’lerinin kayıtlarının, orijinal IP’lerinizin, bağlantı sürenizin, göz atma geçmişinizin, ziyaret ettiğiniz sitelerin, giden trafiğinizin, içeriğin veya verilerinizin kaydını tutmayız eriştiğiniz veya oluşturduğunuz DNS sorguları.
Tek amacı VPN ve Proxy hizmetimizi çalıştırmak ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmek olan minimum veri topladığımızı bilmenizi isteriz. Sistemlerimiz, süreçlerimiz ve sunucularımız hassas / kişisel olarak tanımlanabilir verileri saklamayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, yasaların gerektirdiği durumlarda bile paylaşacak HİÇBİR veriye sahip olmamamızı sağlamak için tasarım yoluyla yapılır.

Bahsettiğimiz gibi, PureVPN 2019’da denetlendi. İşte sonuçlardan bir alıntı:

Bunu sadece iddia etmiyoruz, aynı zamanda sistem ve konfigürasyonlarımızın önde gelen ABD merkezli bağımsız denetçi Altius IT tarafından denetlenmesini sağladık. Denetçi aşağıdakileri onaylamıştır:
“PureVPN hizmetini kullanırken bağımsız olarak veya toplu olarak belirli bir kişinin ve / veya kişinin etkinliğinin tanımlanmasına yol açabilecek sistem yapılandırmaları ve / veya sistem / hizmet günlük dosyaları hakkında herhangi bir kanıt bulamadı.”

Bu alıntıdan, PureVPN’in ziyaret edilen siteler, indirilen içerik veya VPN ağlarına bağlıyken kullanılan yazılım veya uygulamalar gibi belirli bir etkinliği kaydetmediğini görebilirsiniz. Zorunlu veri saklama yasalarına sahip olmayan Hong Kong’da bulunmaktadırlar. Bununla birlikte, uygun yargı kanallarına uyacaklar, ancak verebilecekleri bilgiler minimal.

PureVPN ağlarının kullanıcılarına ne tür bir şifreleme sunuyor? Windows yazılımları OpenVPN, SSTP, IKEv2, L2TP ve PPTP gibi çeşitli protokolleri destekler. OpenVPN’i Android istemcilerinde birincil varsayılan protokolleri olarak kullanıyorlar. Varsayılan olarak, tüm veriler 128 bit anahtarla başlatılan AES-128-CBC şifresi kullanılarak şifrelenir ve şifresi çözülür. Daha paranoyak tipiyseniz, daha yüksek bir şifreleme gücü manuel olarak seçebilirsiniz. Mac OS X yazılımları L2TP ve PPTP’yi destekler. İOS uygulamaları, OpenVPN kadar güvenli olduğu düşünülen IKEv2 protokolünü kullanıyor ancak mobil cihazlar için iyi, çünkü kolayca yeniden bağlanıyor ve bağlantı kaybolduğunda veya değiştiğinde VPN oturumunu koruyor. Bu MOBIKE desteğinden kaynaklanmaktadır. Bu, seçtiğiniz işletim sisteminizden bağımsız olarak, bir PureVPN sunucusuna erişirken İnternet trafiğinin güvenilir bir bağlantı ile güvenli bir şekilde şifrelendiğinden her zaman emin olabilirsiniz.

PureVPN Desteği

PureVPN, sahip olabileceğiniz hafif teknik, satış veya faturalandırma sorularını yanıtlamak için 7/24 canlı sohbete sahip birkaç hizmetten biridir. Canlı sohbetlerini test ettik ve her zaman orada olduklarını söylemekten mutluluk duyuyorum. Neredeyse anında yanıt verirler ve aramanızı cevaplayan kişi size yardımcı olamazsa sizi başka bir temsilciye yönlendirecektir. Bazen bizi sorularımıza yardımcı olması için SSS’lere ve destek sayfalarına yönlendirirler. Daha teknik sorunlar için, 365/24/7 e-posta bilet destek sistemi ile çok hızlı yanıt süresi sağlarlar. Genellikle bir saat içinde size geri dönerler. Sorumdan aldığımız yanıt hızlı, profesyonel ve kısaca yanıtlandı.

PureVPN'i ziyaret edin

PureVPN Windows İstemcisi

PureVPN ekibi Windows, Mac, iOS ve Android için uygulamalar geliştirdi. Size hızlı bir şekilde Windows uygulamasını göstereceğiz. Tüm uygulamalarında aynı kullanımı kolay arayüzü bekleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi istemci herhangi bir sunucu konumu seçmenize izin veriyor. Yerleri ülkeye veya şehre göre arayabilirsiniz. PureVPN’in en büyük VPN ağlarından birine sahip olduğunu göreceksiniz..

PureVPN Windows uygulaması

VoIP ve P2P’yi destekleyen konumların yanında bazı gösterimler göreceksiniz. PureVPN ayrıca hangi sunucu konumlarının sanal olduğunu da gösterir. Sanal sunucular arabirimde gösterilen konumda değil. Hedefiniz o ülkede gizlilikten korunmaksa, bunları kullanmanızı önermiyoruz. Ancak, sadece yerel bir IP adresi istiyorsanız, sanal sunucular daha iyi bir seçimdir.

PureVPN uygulama ayarları

PureVPN Windows istemcisinin akış, İnternet özgürlüğü, güvenlik / gizlilik, dosya paylaşımı ve özel IP gibi çeşitli modları vardır. Bu seçeneği kullanmak için hesabınıza özel IP eklemeniz gerekir. Bağlantınız üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, uygulama ayrıca IKEv2, PPTP, TCP, UDP, L2TP ve SSTP protokolleri arasında seçim yapmanıza izin verir. Çoğu amaç için IKEv2 ve OpenVPN UDP’yi öneriyoruz.

PureVPN'i ziyaret edinPureVPN Hız Testi

Performansın eşit olduğundan emin olmak için en iyi sağlayıcılarımızda hız testleri yapıyoruz. Testlerimizde ISS bağlantı hızımız ile PureVPN üzerinden şifreli bağlantı arasında oldukça fark vardı. Performans hala HD içerik akışı ve sorunsuz indirme için yeterince hızlı. Amerika Birleşik Devletleri gibi popüler bir ülkeye bağlanmaya karar verirseniz, belirli bir sunucu konumu seçmenizi öneririz. Bu şekilde bulunduğunuz yere göre doğu kıyısındaki sunucu ile batı kıyısındaki sunucu arasında seçim yapabilirsiniz.

PureVPN hız testi

Yukarıdaki resimlerden de görebileceğiniz gibi, şifreli bağlantı temel ISS indirme hızımızı 115.56 Mb / s’den 63.35 Mb / s’ye düşürdü. Bu Atlanta, GA’daki bir sunucuya% 45’lik bir düşüş. Bu kabul edilebilir ve çok çeşitli görevleri yerine getirecek kadar hızlı.

Sonuç

PureVPN 2007’den beri ticari VPN işinde. Ağlarına sadece iki konumla başladılar ve şu anda 141 farklı ülkeye 180’in üzerinde yayıldı. Abonelerinin kullanması için 80.000’den fazla IP adresine sahip 2000’den fazla sunucuları var. ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, İtalya, Almanya ve Hollanda gibi popüler ülkelerde birden fazla sunucuları var. Sertifikalı kayıt tutmayan bir VPN’dir ve hizmetlerini kullanırken kullanıcıların ziyaret ettiği veya eriştiği bireysel etkinlik, yazılım veya uygulamalar veya kullanıcıların ziyaret ettiği sitelerden hiçbirini kaydetmezler. PureVPN VoIP ve P2P dostudur ve hatta ağlarındaki bu etkinlikler için hangi sunucuların en iyi olduğunu gösterir. Uygun yasal makamlara uyacaklar, ancak kullanıcı faaliyetlerinin kayıtlarını tutmayacaklar, bu nedenle sağlanan bilgiler minimum olacaktır. PureVPN, Hong Kong merkezli olup bu tür bilgilerin saklanmasını gerektirmez.

PureVPN, Windows, Mac OS X, Android ve iOS için özel yazılım uygulamalarına sahiptir. Bu uygulamaların kurulumu kolaydır ve kullanıcılarının yalnızca birkaç fare tıklaması veya ekrana dokunarak VPN sunucularına bağlanmasına izin verir. Özel yazılımları bir mod kavramı kullanır. Modlar, belirli bir amaca göre bağlantının teknik kurulumunu basitleştirir. Bu, kullanıcının tek yapması gereken bir mod ve bağlanılacak bir konum seçmektir. Yazılımlarını kullanarak konumu doğrudan veya amaca göre seçebilirsiniz. Windows, Mac OS X ve Android uygulamaları VPN öldürme anahtarları, güvenli DNS, IPv6 sızıntı koruması ve bölünmüş tünelleme gibi VPN’ler için mevcut olan daha gelişmiş özelliklerden bazılarını içerir. İOS uygulamalarının İsteğe Bağlı VPN’si var.

Tüm uygulamaları, AES-128 ve AES-256’da sektördeki en iyi şifrelemeden bazılarını sağlar. Windows istemcileri çeşitli VPN protokollerini destekler. Mac OS X yazılımları SSTP, L2TP ve PPTP’yi destekler. Android uygulamaları, sektördeki birçok kişi tarafından en iyi VPN protokollerinden biri olarak kabul edilen OpenVPN (TCP / UDP) kullanıyor. İOS uygulamaları varsayılan olarak güvenli, hızlı ve güvenilir IKEv2’dir. Ayrıca MOBIKE desteği, iPhone ve iPad gibi çok evli cihazlar için ideal bir seçimdir, çünkü Wi-Fi etkin noktalarını değiştirirken veya ev ağlarından hücresel verilere aktarırken VPN’ye yeniden bağlanmayı kolaylaştırır..

Buna ek olarak, PureVPN, Windows, Mac OS X, Android, iOS, Ubuntu, yönlendiriciler ve çeşitli VPN protokolleri kullanan 20’den fazla cihazı kullanarak hizmetlerine bağlanmak için manuel öğreticiler ve görsel kurulum kılavuzlarına sahiptir. Destekleri 7/24 çevrimiçi sohbet ile başlar. Ayrıca büyük bir SSS veritabanı ve bir e-posta bilet sistemi var.

Hizmet hakkında en çok neyi sevdik:

 • Windows ve Mac OS X için istemcileri var.
 • İOS ve Android için mobil uygulamaları var.
 • Teknik olmayan kullanıcılar için bağlantıyı basitleştiren modlar.
 • Aynı anda beş giriş.
 • Windows, Mac OS X ve Android yazılımlarında kill anahtarları var.
 • Bölünmüş tünelleme, İsteğe Bağlı VPN, güvenli DNS koruması ve IPv6 sızıntı koruması gibi diğer gelişmiş özellikleri de var.
 • 31 günlük para iade garantisi var.

Hizmeti geliştirmek için fikirler:

 • Para iade garantisiyle ilgili sınırlamaları kaldırın.
 • Ek bir ücret ödemeden NAT güvenlik duvarı koruması ekleyin.

PureVPN ağı çoğu kıtayı içerir. Afrika, Asya, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Okyanusya ve Güney Amerika’da sunucuları var. Hız testimizde gösterildiği gibi hızlı bir VPN ağına sahipler. PureVPN, okuyucular için ekstra bir indirim sunuyor. 31 günlük para iade garantisi sunuyorlar, böylece hizmetlerini test etmek ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmek için bolca zamanınız olacak. VPN servislerini test edin ve sizin için olup olmadığını görün. Beğendiyseniz, ayda sadece 2,88 ABD dolarından sınırsız erişim için kaydolabilirsiniz..

PureVPN'i ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map