Özel İnternet Erişimi (PIA) VPN Review 2020

Özel İnternet Erişimi (PIA), İnternet gizlilik alanındaki en popüler ve güvenilir VPN’lerden biridir. VPN hizmeti 2009 yılında başlatıldı ve istikrarlı bir şekilde büyüdü. Mevcut ağları, dünya genelinde bulunan 3100’den fazla sunucudan oluşmaktadır. Bunlar 5 ayrı kıtada 33 ülkeye yayılmıştır. Ana şirketi London Trust Media, Inc.’in merkezi ABD’de olup, hala zorunlu veri saklama direktifleri yoktur. Özel İnternet Erişimi size makul bir fiyata daha açık, özel ve güvenli bir çevrimiçi deneyim sunmayı taahhüt eder. Bu amaçla, kullanıcı oturumlarıyla ilgili herhangi bir bilgi kaydetmezler.


Özel İnternet Erişimi

PIA, Windows, Mac OS X, iOS, Android ve Linux için özel VPN uygulamaları geliştirdi. Bunlar çok temel bir gösterge panosu uygulamasına sahiptir. Bu nedenle, ilk bakışta yalnızca minimum bir VPN hizmeti sunduklarını düşünebilirsiniz. Ama yanlış olur. Bu basit arayüzün arkasında birkaç gelişmiş özellik uyguladılar. Bunları incelememizin uygulamalı bölümünde daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

Fiyatlandırma ve Özel Teklifler

Özel İnternet Erişimi, VPN hizmetlerini en gelişmiş özelliklerinin tümünü içeren tek bir paket olarak satar. Aylık, 6 aylık ve yıllık olarak pazarlanmaktadır. Şüphelendiğiniz gibi, daha uzun süreli kayıt olduğunuzda fiyat daha düşüktür. Yıllık abonelik, sınırsız erişim için günde 10 sentten daha azına kadar çalışır.

PIA fiyatlandırması

Okuyucularımıza popüler VPN hizmetinde indirim sunduğu için PIA ekibine çok teşekkür ederiz. Okuyucularımız bir aylık VPN’lerini 11.95 $ karşılığında alabilirler. 6 aylık VPN hizmetlerine 35,95 $ karşılığında abone olursanız daha da tasarruf edebilirsiniz. Bu, aylık 5,99 ABD doları veya% 50’lik bir tasarruf anlamına gelir. Onların en iyi anlaşma yıllık planı + 2 ay ücretsiz 39,95 $ için. Bunun için kaydolmak, normal aylık fiyatlarından% 76 tasarruf etmenizi sağlar. Bu, VPN hizmetlerinden tam bir yıl yararlanabileceğiniz anlamına gelir Ayda 2,85 ABD doları.

PIA Ödeme Seçenekleri

Özel İnternet Ödeme SeçenekleriÖzel İnternet Erişimi, VPN’leri için ödeme yapmanın çeşitli yollarını sunar. İlk olarak, VISA, MasterCard, American Express, Discover ve JCB gibi büyük kredi kartlarıyla yapılan ödemeleri kabul ederler. Tüm çevrimiçi işlemlerinizi merkezi bir konumda tutmak istiyorsanız, PayPal veya Amazon Payments hesaplarıyla abonelikler için de ödeme yapılabilir. Ayrıca CashU, OK PAY ve Mint gibi e-ödeme çözümlerini de kabul ederler. Bu işlemler için yalnızca bir kullanıcı adı, şifre ve bir e-posta adresi gerekir. Amacınız daha fazla anonimlik ise, kripto paraların HTTPS’si olduğunu iddia eden Bitcoin, Bitcoin Cash ve Zcash kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Best Buy, Home Depot, Walmart, Dicks Sporting Goods ve diğerleri gibi hediye kartlarını bile kabul ediyorlar..

Risksiz Deneme Süresi

Birçok VPN gibi, Özel İnternet Erişimi’nin ücretsiz deneme sürümü yoktur. Ancak, zor kazanılan paranızı ödemeden önce hizmetlerini denemek isteyeceğinizi biliyorlar. Sonuç olarak, tüm yeni abonelere 30 günlük% 100 para iade garantisi sunuyorlar. Bu, VPN ağlarını tam olarak test etmek için yeterli zaman tanımalıdır. Özel İnternet Erişimi hizmetini bu süre zarfında kullanmak istediğiniz tüm cihazlarınız, uygulamalarınız ve web sitelerinizle test etmenizi öneririz. Bu sadece uyumluluğunu belirlemenize izin vermez, aynı zamanda günlük kullanımınız için de uygunluğunu belirlemenize izin verir.

Hizmetlerinden tamamen memnun değilseniz, PIA seçtiğiniz planın tam satın alma fiyatını iade edecektir. Geri ödeme talepleri, satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde yapılmalıdır. Yedi günden sonra yapılan talepler yerine getirilmez. Ayrıca, hediye kartları kullanılarak yapılan abonelikler için geri ödeme yapılmayacaktır..

Ödemenizi iade etmek için hesabınızı doğrulamak için aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekir:

 • Hesabınızı ilk kaydettirdiğinizde oluşturduğunuz e-posta adresi.
 • Ödeme onayı e-postanızdaki 7 haneli PIA sipariş numarası.

Bu bilgiler güvenlik nedeniyle ve bu isteği yaptığınızı doğrulamak için gereklidir. Bu nedenle, onay e-postanızı sakladığınızdan emin olun. Hızlı bir geri ödeme sağlamak için hesabınızı doğrulamanın en kolay yolu budur. Ödeme yönteminize bağlı olarak başka geri ödeme yöntemleri gerekebilir. Bunlar Hizmet Koşullarında bulunabilir.

Özel İnternet Erişimini Ziyaret Edin

Özel İnternet Erişimi VPN Özellikleri

Peki, paran için ne alıyorsun? PIA VPN kullanıcılara aşağıdaki avantajları sunar:

 • Özel VPN uygulamaları – Windows, Mac OS X, iOS, Android ve Linux için ücretsiz özel VPN Yazılımı.
 • Gerçek kayıt tutmayan VPN – kullanıcıların VPN oturumları hakkında kesinlikle hiçbir şey kaydedilmez, IP’ler veya meta veriler kaydedilmez.
 • 5 Eşzamanlı bağlantıs – üyeler hesaplarında aynı anda en fazla beş cihaz kullanabilir. Cihazlardan biri bir yönlendirici ise, ona bağlı tüm cihazlar tek olarak sayıldığından daha fazlası mümkündür.
 • VPN protokolleri – tüm kullanıcılar uygulamalarda güvenli ve hızlı OpenVPN protokolüne erişebilir, PPTP ve L2TP de manuel kurulumlarla desteklenir.
 • P2P ve Torrent desteği – tüm PIA VPN sunucuları P2P ve torrent erişimine izin verir. Bazı ülkeler P2P trafiğini yasakladığından, bazı konumlar çift atlama gerektirebilir.
 • SOCKS5 proxy erişimi – kullanıcılar IP adresinizi gizlemek için P2P uygulamaları için bir Socks5 proxy’sine erişebilir.
 • Gelişmiş özellikler – PIA kullanıcıları DNS sızıntı korumasına, IPv6 sızıntı korumasına, bir İnternet öldürme anahtarına ve hatta bağlantı noktası yönlendirmeye erişebilir.
 • Sınırsız VPN bant genişliği – PIA aboneleri için indirme veya yükleme bant genişliği kullanımını kısıtlamaz veya sınırlamaz.
 • Dünya çapında erişim – 33 ülkede 3100’den fazla sunucudan sanal IP’ler
 • Yüksek hızlı ağ geçitleri – tüm ağ geçitlerinin gigabit VPN bağlantı noktası hızları vardır.
 • IP adresi paylaşımı – Daha iyi gizlilik ve anonimlik için IP adresleri aboneler arasında paylaşılır
 • Şifreleme seçimi – kullanıcılar kullanmak istedikleri şifreleme düzeyine karar verebilir.
 • Güvenlik duvarı koruması – hizmeti kullanırken aboneler kötü amaçlı yazılımlara karşı korunur.
 • Kablosuz hotspot koruması – Bu, en sevdiğiniz içeceklerin tadını çıkarırken ve Web’de gezinirken bilgisayar korsanlarına ve olası kimlik hırsızlığına karşı korunmanızı sağlar.

Bu avantajlara ek olarak, sanal yer değiştirme sosyal medya, haberler ve diğer web sitelerinin yerel ve kurumsal sansürünü atlamanızı sağlar. Ayrıca VoIP kullanırken paradan tasarruf edebilir ve daha fazla eğlence kaynağına erişim sağlayabilir. Bu, en sevdiğiniz şovların, kesinti olmadan gerçek zamanlı spor etkinliklerinin ve nerede olursanız olun diğer akış hizmetlerinin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

PIA VPN Ağ ve Sunucu Konumları

Özel İnternet Erişimi ağı, Gigabit bağlantı noktaları ve ölçülmemiş bant genişliğine sahip yüksek hızlı ağ geçitleri (sunucular) kullanır. Şu anda 33 ayrı ülkeye dağıtılmış 3100’den fazla VPN sunucusundan oluşmaktadır. Bu sunucular ayrıca beş kıtada 53 konuma ayrılmıştır. Asya, Avrupa, Okyanusya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da sunucuları var.

PIA ağı

Ağları, Avustralya, Kanada, Hollanda, İngiltere ve ABD gibi popüler destinasyonlarda daha fazla sunucu yoğunluğuna sahip her ülkede birden fazla sunucuya sahiptir. Ayrıca, Özel İnternet Erişimi ağının Avustralya, Kanada, İngiltere ve ABD gibi ülkelerde birden fazla yeri vardır. Bu, hizmetleri için her zaman ağ performansını optimize eden dinamik yük dengeleme sağlamasına olanak tanır.

İşte dünyanın dört bir yanındaki PIA sunucu konumlarının listesi:

 • Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Meksika, Yeni Zelanda, Kanada, Hollanda, Norveç, Polonya, Romanya , Singapur, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), İngiltere, ABD

Özel İnternet Erişimi ayrıca, SOCKS5 proxy sunucularını 1080 port üzerinden Hollanda sunucularına ihtiyaç duyanlar için bağlantıya izin verir. Buradaki sunucu yoğunluğunun bir nedenidir. Ağları, tüm VPN sunucularında VoIP, P2P ve Torrent trafiğine izin verir ve hatta teşvik eder. Ayrıca, Toronto, Montreal, Vancouver, Hollanda, İsveç, İsviçre, Fransa, Almanya, Romanya ve İsrail ağ geçitlerinde liman sevkiyatı yapılabilir..

Özel İnternet Erişimini Ziyaret Edin

Özel İnternet Erişimi: Gizlilik ve Anonimlik

Her şeyden önce, Özel İnternet Erişimi gerçek bir kayıt tutmayan VPN hizmetidir. VPN ağlarında gelen IP adreslerini, giden IP adreslerini veya kullanıcılarının oturumlarının meta verilerini kaydetmediklerini açıkça ortaya koyuyorlar. İşte bu konuda Gizlilik Politikasından bir alıntı.

PrivateInternetAccess.com, Sanal Özel Ağı (“VPN”) veya Proxy’nin herhangi bir trafiğini veya kullanımını toplamaz veya günlüğe kaydetmez.

Bu, günlüklerinde hiçbir zaman sabit disklere kaydedilmediğini açıkladıkları destek alanlarında daha fazla açıklanır, böylece kullanıcı etkinliği kaydı yoktur.

PIA kesinlikle herhangi bir kayıt tutmaz. Bu, bazı durumlarda, özellikle giden postalarla, kötüye kullanım sorunlarını ele almak için gelişmiş tekniklerle ve bu tür şeylerle uğraşmakla birlikte işleri daha da zorlaştırsa da, bu, tüm kullanıcılarımıza yüksek düzeyde güvenlik ve gizlilik sağlar. Günlükler hiçbir zaman herhangi bir makinemizin sabit sürücüsüne yazılmaz ve özel olarak boş aygıta yazılır;.

Bu nedenle, tecrübeli hukuk ekibimiz tarafından herhangi bir yanıt vermeden önce son derece yakından incelenen mahkeme celbi ve mahkeme emirleri dahil olmak üzere müşterilerimizin hiçbir koşulda hizmetimizi kullanması hakkında bilgi veremiyoruz..

Şirketimizin bir abonenin VPN hizmetine ne zaman eriştiğine, bir abonenin kullanımının ne kadar sürdüğüne ve bir abonenin hangi IP adresinden kaynaklandığına ilişkin meta veri günlüklerine sahip olmadığını ve hala korumadığını açıkça belirtebiliriz. Ayrıca, şifreleme sistemi, bir abonenin ziyaret ettiği veya ziyaret ettiği IP adreslerini görüntülememize ve kaydetmemize izin vermez.

PIA ayrıca, kullanıcıları üzerinde tam olarak hangi kişisel bilgileri tuttuklarını ve nasıl işlendiğini açıklayan kapsamlı bir gizlilik politikasına da sahiptir. Temel olarak, kayıt veya destek personeli ile etkileşim sırasında toplanan herhangi bir bilginin (e-posta adresi, ödeme, google analytics, vb.) Yalnızca müşteri yazışmaları ve VPN ağının iyileştirilmesi için şirket içinde kullanıldığını belirtir. Pazarlama amacıyla üçüncü taraflarla hiçbir veri paylaşılmaz.

Özel İnternet Erişimi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunur. TOS, ABD yasalarına ve yargılama usullerine tabi olduğunu söylüyor. Zorunlu veri saklama politikası olmadığından ABD’nin VPN hizmeti için iyi bir yer olduğunu düşünüyorlar, oysa Avrupa’daki bazı yerler bunu yapıyor. Tüm resmi yargı emirlerine uymaları ve kullanıcılarının meta verileri ve trafiği hakkındaki tüm bilgileri vermeleri gerekir. Ancak, tüm günlükler boş bir cihaza yazıldığından, aslında hiçbir yerde, geçmişte yaptıkları hiçbir şeyi tersine çevirerek bu tür siparişlere uyacaktır..

Amerika Birleşik Devletleri – Preston Alexander McWaters

2016 yılında, Özel İnternet Erişimi, iş ve okullara sahte bomba tehditleri çağıran şüpheli bir takipçiye karşı bir FBI davasında bunun nasıl çalıştığını gösterdi. Dava ABD ve Preston Alexander McWaters’dı. Mesaj gönderen hesapları oluşturmak için kullanılan telefonların IP adresleri PIA’ya geri takip edildi. Transkript şikayetinden bir alıntı şu şekildedir:

Tüm cevaplar l &1, Facebook, Twitter ve Tracfone, IP adresi ile London Trust Media dba privateinternetaccess.com adlı bir şirkete kadar izlendi. Bu şirket, amacı internet kullanıcılarının mesaj gönderdikleri orijinal IP adreslerini maskelemesine izin vermek olan anonimleştirici bir şirkettir..

London Trust Media’ya bir mahkeme celbi gönderildi ve verebilecekleri tek bilgi, kullanılan IP adresleri kümesinin ABD’nin doğu kıyısından olması.

Özel İnternet Erişimi bu anonim ödeme şekillerine izin verdiğinden, davalının orada bir hesap bile satın aldığını gösteremediler. Ancak, FBI nihayetinde bu bilgileri başka bir VPN hizmetinden alabildi. FBI, bu davalı aleyhine bir dava açmak için başka yöntemler kullanabildi. Daha fazla bilgi için şikayeti kendiniz okuyabilirsiniz.

Özel İnternet Erişimi ve Gizliliğiniz

Günlük yok ilkelerine ek olarak, Özel İnternet Erişimi, anonim kaynaklar kullanarak abone olmanıza da izin verir. Bunlar, Bitcoin, Bitcoin Cash ve hatta Zcash gibi kripto para birimlerini tamamen anonim şifreli işlemlere sahip olduğunu iddia ediyor. Amazon, Bed Bath gibi bazı hediye kartlarını bile kabul ediyorlar & Ötesi, Cosco ve diğer adlar gizliliğinizi daha da artırabilir.

Buna ek olarak, PIA gizliliğinizi korumak ve anonimliğinizi artırmaya yardımcı olmak için paylaşılan IP adresi kullanır. Uygulamaları, bunların korunmasına yardımcı olmak için DNS, IPv4 ve IPv6 sızıntı koruması gibi gelişmiş özellikleri içerir. Hizmet düşerse proxy kullanma ve İnternet bağlantınızı öldürme yeteneği, gizliliğinizi ve anonimlik durumunuzu korumaya olan bağlılıklarını gösterir.

Sonuç olarak, Özel İnternet Erişimi, veri saklama politikası olmayan ABD’de bulunmaktadır. VPN veya proxy kullanıcı oturumları hakkında herhangi bir trafik veya meta veri günlüğe kaydetmez. Abonelikler için anonim ödemelere izin verirler. Web siteleri ve personeli ile etkileşimden topladıkları tüm bilgiler yalnızca dahili olarak kullanılır.

Hizmetlerinin gizliliğinizi korumaya ve korumaya ve anonimliğinizi artırmaya yardımcı olacak ekstra özelliklere sahiptir. Politikaları Amerika Birleşik Devletleri hukuk sistemi tarafından denenmiş ve test edilmiştir ve bireyin gizliliğini ve anonimliklerini bir arada tuttuğu gösterilmiştir..

Özel İnternet Erişimi ve Çevrimiçi Güvenliğiniz

PIA VPN hizmetini kullanırken siz ve çevrimiçi trafiğiniz ne kadar güvende?

Protokoller

Özel İnternet Erişimi, Windows, Mac OS X ve Android yazılım uygulamalarında varsayılan olarak güvenli bir VPN tüneli sağlamak için açık kaynaklı, endüstri standardı OpenVPN’i kullanır. Hız ve güvenlik açısından bunun en iyi VPN protokolü olduğuna inanılıyor. İPad ve iPhone gibi güvenli ve aynı zamanda OpenVPN’den biraz daha yavaş olarak kabul edilen iOS cihazlarını korumak için yerleşik IPsec protokolünü kullanıyorlar.

RSA- 2048 El Sıkışma

Bu aşamanın, şifrelenmiş verilerinizin geçtiği ilk VPN tünelini oluşturduğunu ve bir imposter ile değil, yetkili bir sunucuyla gerçekten konuştuğunuzu doğruladığını hatırlayın. Özel İnternet Erişimi, bu bağlantıyı kurmak için sunucu kimlik doğrulaması ve denetimi için TLSv1.2’yi kullanır. Varsayılan olarak, bu işlem için RSA-2048 kullanılır.

Bu, anlaşılan tüm anahtarların doğrulanması için 2048 bitlik bir sertifika kullandıkları anlamına gelir. Tüm sertifikalar SHA512 kullanılarak imzalanmıştır. Daha sonra Geçici Diffie-Hellman (DHE) anahtarları müzakere edilir ve güvenli tünele aktarılır. Bu, şifrelenmiş trafik için ileri gizlilik sağlar. Bu anahtarlar rastgele oluşturulur ve tamamen yok edilmeden önce önceden belirlenmiş bir süre boyunca kullanılır. Daha sonra yeni anahtarlar oluşturulur. Bu, gelecekteki bir anahtarın tehlikeye girmesi durumunda, yalnızca küçük bir trafik penceresinin şifresini çözmek için kullanılabilir ve bundan önce hiçbir şeyin.

Veri şifreleme

Verilerinizi şifrelemek, birisinin trafiğinizi değiştirmeye çalışmadan kaydettiği kulak misafiri gibi pasif saldırılara karşı sizi korur. Özel İnternet Erişimi, tüm verilerinizi şifrelemek ve şifresini çözmek için simetrik bir şifre algoritması kullanır. Bu şifre, sizinle sunucu arasında oluşturulan ve paylaşılan geçici bir gizli anahtarla kullanılır. Daha önce belirtildiği gibi, bu gizli anahtar el sıkışma şifreleme aşamasında değiştirilir. PIA tarafından kullanılan varsayılan algoritma, Şifreleme Bloğu Zincirleme modunu kullanan 128 bit anahtar uzunluğuna sahip Gelişmiş Şifreleme Standardı’dır (AES). Bu genellikle AES-128-CBC olarak yazılır. Bu algoritma güvenli ve hızlı olarak kabul edilir.

Veri Kimlik Doğrulaması

Ortadaki Adam (MitM) saldırıları gibi aktif saldırılara karşı korunmak için, kimsenin kurcalamadığını doğrulamak için veri trafiğini doğrulamanız gerekir. Varsayılan olarak Özel İnternet Erişimi bunu yapmak için SHA1 kullanır.

PIA ağ uygulaması, ilk VPN tünelini kurmak için sunucu kimlik doğrulaması ve kontrolü için RSA-2048 ile TLSv1.2’yi kullanır. Trafiğinizi güvence altına almak için ileri gizlilik, en iyi VPN protokollerinden bazıları ve sağlam şifreleme algoritmaları kullanır. Ayrıca, VPN sunucularının sizi kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak için güvenlik duvarları vardır. Bu, bir PIA VPN sunucusu kullanırken tüm İnternet trafiğinizin güvenli bir şekilde şifrelendiğini ve güvenli bağlantılar üzerinden aktarıldığını bilmenin rahatlığını yaşayabileceğiniz anlamına gelir.

Müşteri ve Teknik Destek

PIA, yaklaşık bir saat kırk dakikalık web sitesi sayacına göre karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorun için 7/24/365 e-posta bilet desteği sağlar. Destek testimiz bundan daha uzun sürdü, ancak alışılmadık miktarda destek çağrısı yaptıkları ve beklemenin daha uzun olabileceği konusunda uyarıldık. Protokol sorgusumuzu yaklaşık dört saat içinde cevapladılar.

Özel İnternet Erişimi Destek Bölümleri

Doldurup göndermeden önce biletinizin hangi departmanla ilgilendiğini seçmelisiniz. Seçimleriniz genel, hesap desteği, ödemeler ve teknik desteği içerir. Bölümü seçtikten ve “İleri” düğmesine bastıktan sonra, bileti oluşturmak ve göndermek için başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Örnek teknik destek şablonu sayfası.

Özel İnternet Erişimi Teknik Destek Şablonu

Tüm şablonlar “ad”, “e-posta adresi”, “konu” ve “mesaj” gibi zorunlu alanlara sahiptir. Ayrıca yönlendirildikleri bölümle ilgili alanları da vardır. Uygun alanları doldurmayı tamamladıktan sonra, destek isteğinizi göndermek için gönder’i tıklayın.

Özel İnternet Erişimi, sorularınızın çoğunu yanıtlamanıza yardımcı olacak geniş bir destek SSS ve veritabanına sahiptir. Ayrıca, hizmeti birkaç cihaza manuel olarak kurmak için kılavuzlar da vardır. PIA’nın Facebook, Twitter ve YouTube’da bazı sorunlarda size yardımcı olabilecek bir varlığı var.

Özel İnternet Erişimini Ziyaret Edin

Uygulama: Özel İnternet Erişimi

PIA, Windows, Mac OS X, iOS, Android ve Linux için hizmetlerine bağlanmanızı kolaylaştıracak özel bir yazılıma sahiptir. Bu uygulamalar iOS dışındaki herkes için OpenVPN protokolünü kullanır. İOS uygulaması güvenlik için IPsec kullanır. Minimum gereksinimler aşağıdaki gibidir:

 • pencereler – Windows 7 veya daha yenisini gerektirir.
 • Mac OS X – macOS 10.8 veya daha yenisine ihtiyaç duyar.
 • Linux – Ubuntu 12.04 veya daha yenisini kullanır.
 • iOS – iOS 8.0 ve üst sürümünü gerektirir.
 • Android – Android 4.0.4 veya üst sürümüne ihtiyaç duyar

PIA’nın ayrıca 48 veya daha sonraki sürümlerle çalışan bir Chrome uzantısı var.

PIA VPN Yazılımını İndirme

Özel İnternet Erişimi Yazılım İndirme

Cihazınızın kurulum yazılımını Özel İnternet Erişimi web sitesinden indirebilirsiniz. Ana menüden “Yüklemeler ve destek” e tıklayın. Bu, cihazınız için uygun yazılımı indirebileceğiniz bir sayfa açar.

Windows, Mac OS X ve Linux bağlantılarına tıkladığınızda kurulum yazılımı ilgili makinenize aktarılacaktır. İOS, Android ve Chrome uzantısının bağlantıları ilgili mağazaları açacaktır. Daha sonra bu uygulamalar için yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz..

Özel İnternet Erişimi Windows İstemcisi

Windows İstemcisini Yükleme

İstemciyi bilgisayarınıza indirdikten sonra, yönetici olarak çalıştırmanız gerekir. Bazılarının düzgün çalışması için bu gereklidir. Bu işlem sırasında yalnızca bir komut penceresi göreceğiniz için kurulum basittir.

Özel İnternet Erişimi Windows İstemci KurulumuDaha sonra yazılımı açabilirsiniz. Yazılım açıldığında, ilk kez açmak için kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. İstemciyi açmayı tamamlamak için hoş geldiniz e-postanızda aldığınız kullanıcı adını ve şifreyi girin.

Özel İnternet Erişimi Girişi

Başlangıç ​​seçeneklerini bu ekrandan da ayarlayabilirsiniz. Başlangıç ​​geçişlerini etkinleştirmek ve bağlanmak için bir konum seçmek, Windows’u her açtığınızda favori konumunuza bağlı olmanızı sağlar.

 • Uygulamayı girişte başlat – Windows’u yüklediğinizde istemciyi başlatır.
 • Lansmanda otomatik bağlanma – istemci başlatıldığında seçtiğiniz konuma otomatik olarak bağlanır.
 • bölge – uygulama başladığında otomatik olarak bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçmenizi sağlar. Otomatik olarak ayarlanırsa, ping yanıtına bağlı olarak sizi geçerli konumunuzdan en hızlı sunucuya bağlar.
 • Dil – istemcide görüntülemek istediğiniz dili ayarlamanıza olanak tanır.
 • Gelişmiş Ayarlar – Özel İnternet Erişimi bağlantınız için gelişmiş ayarları açar.

PIA VPN İstemci Gelişmiş Ayarları

“Gelişmiş ayarlar” geçişine tıklamak yazılımın gelişmiş kurulum ekranını açar. Bu ekran, uygulamaların bağlantı ve şifreleme ayarlarını kontrol etmenizi sağlar.

Bağlantı Ayarları

Bu ayarlar bağlantının nasıl kurulduğunu kontrol etmek için kullanılabilir. Bağlantı ayarları aşağıdaki gibidir:

 • Bağlantı türü – Windows istemcisi tarafından desteklenen tek protokol OpenVPN’dir. Bunlar iki tür OpenVPN protokol bağlantısıdır.
  • UDP – Kullanıcı Datagram Protokolüdür. TCP’den daha hızlı olması için herhangi bir hata denetimi yapmaz. Bu, istemci için varsayılan protokol ve çoğu kullanıcı için en iyi protokoldür. Düşük gecikmeli bağlantılar ve akış ortamı gibi kayıplara toleranslı bağlantılarda kullanılır.
  • TCP – Transfer Kontrol Protokolüdür ve uzun mesafeli bağlantılar ve kaybı tolere edemeyen bağlantılar için iyidir. Paket sırası ve kaybı için hata kontrolü sağlar. Daha sonra hataları düzeltmek için paketleri yeniden gönderir. Sonuç olarak, bu hata düzeltme işleminde yer alan ekstra ek yük nedeniyle daha yavaştır.
 • Uzak Bağlantı Noktası – Verileri tünellemek için uzak bağlantı noktasını seçmenizi sağlar.
  • Oto – yazılımın sizin için karar vermesine izin verin.
  • Bağlantı Noktası 1194 – UDP ve TCP için standart OpenVPN bağlantı noktasıdır.
  • Bağlantı Noktası 8080 – HTTP web hizmetleri için Bağlantı Noktası 80’e alternatif bir bağlantı noktası. Genellikle proxy bağlantı noktası olarak kullanılır.
  • Bağlantı Noktası 9201 – mobil cihazlarda WAP (Kablosuz Uygulama Protokolü) hizmetleri için kullanılan bağlantı noktasıdır.
  • Port 53 – yaygın olarak kullanılan DNS bağlantı noktasıdır.
 • Yerel bağlantı noktası – bunun ayarlanması, uzak bağlantı noktasından geçmek için yerel bir bağlantı noktası seçmenize olanak tanır.

Özel İnternet Bağlantı Ayarları

 • Bağlantı noktası yönlendirme iste – bunu açmak, uzak kullanıcıların ona bağlanmasına izin veren bir uygulama ayarlamanızı sağlar. Uzak kullanıcılar, ona başarılı bir şekilde bağlanmak için cihaz adını ve bağlantı noktasını bilmelidir.
  • Bağlantı noktası iletme yalnızca şu ağ geçitleri aracılığıyla kullanılabilir: CA Toronto, CA North York, Hollanda, İsveç, İsviçre, Fransa, Almanya, Rusya, Romanya ve İsrail. Bağlantı noktası iletmeyi ve yeniden bağlanmayı etkinleştirdikten sonra, uygulamanıza yerleştirilecek bağlantı noktası numarasını görmek için fareyi sistem tepsisi simgesinin üzerine getirebilirsiniz..
 • PIA MACE – herkese açık http://pgl.yoyo.org/adservers/ engelleme listesini kullanarak reklamları, izleyicileri ve diğer kötü amaçlı yazılımları engeller. Tarayıcınız bu listedeki bir sitenin IP adresini isterse, Özel İnternet Erişimi DNS’i yerel makinenize geri yönlendirir. Bu, tüm bu talepleri etkili bir şekilde engeller.
 • VPN öldürme anahtarı – Bir kez ayarlandığında, VPN bağlantınız kesilirse cihazdaki tüm İnternet trafiğini öldürür. VPN bağlantısı yeniden kurulduktan sonra uygulama İnternet erişiminizi geri yükleyecektir. Bu anahtarı devre dışı bırakmak veya VPN istemcisinden çıkmak da normal İnternet erişimini geri yükler.
 • DNS sızıntı koruması – tüm DNS isteklerinin VPN ağı üzerinden yönlendirilmesini sağlar. Bu size en üst düzeyde gizlilik sağlayacaktır.
 • IPv6 sızıntı koruması – bunun değiştirilmesi PIA hizmetini kullanırken bir IPv6 isteğini devre dışı bırakır.
 • Küçük paketler – bazı ağ sorunlarını çözebilecek verileri daha küçük paketler halinde aktarır.
 • Hata ayıklama modunu etkinleştir – destek personelinin bağlantı sorunlarını izlemesine izin verir.

Bazı ayarların altında gösterilen bağlantılar, Özel İnternet Erişimi web sitesinde söz konusu ayar hakkında daha ayrıntılı bilgi içeren kılavuzlar açar.

Şifreleme Ayarları

Yazılım için kontrol edebileceğiniz ikinci kategori, tüm İnternet trafiğinizi şifrelemek için kullanılan ayarlardır. Bu ayarlar aşağıdakileri içerir:

 • Veri şifreleme – Bu, tüm trafiğinizi şifrelemek ve şifresini çözmek için kullanılan şifreleme gücüdür. VPN sunucusu ile bilgisayarınız arasında ilk tünel oluşturulduktan sonra müzakere edilir ve aktarılır.
  • AES-128 – varsayılan değerdir ve en iyi hız ve güvenlik dengesini sağlar. Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) kullanır. Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) yarışma kazanan protokolüdür ve Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından gizli belgeler için kullanılır. 128 bit anahtarlı Şifreleme Blok Zinciri, çoğu kullanım için en iyi performansı sağlayacaktır.
  • AES-256 – yukarıdaki ile aynı şifreleme algoritmasını kullanır. AES-256 CBC 256 bit anahtar kullanır. Bu nedenle, daha güvenli ama aynı zamanda daha yavaş.
  • Yok – Bu, IP’nizi gizler ve coğrafi kısıtlamaları atlamanıza yardımcı olur. Verilerinizi şifrelemez ve önerilmez. Bu ayarı kullanırsanız pasif saldırılara açık olacaksınız. Üçüncü taraflar İnternet trafiğinizi engelleyebilir.
 • Veri Kimlik Doğrulaması – Bu, aktif saldırılara karşı korumak için tüm verilerinizi doğrulayan algoritmayı ifade eder. Bir üçüncü taraf aktarılan verilerinizi değiştirdiğinde etkin bir saldırı gerçekleşir.
  • SHA1 – 160 bit anahtarla HMAC (Anahtar-Karma İleti Kimlik Doğrulama Kodu) kullanır.
  • SHA256 – 256 bit anahtarlı HMAC kullanır ve bu nedenle daha yavaştır. Bunu varsayılan olarak kullanmalısınız.
  • Yok – sizi aktif veya Ortadaki Adam (MitM) saldırılarına açar.

Özel İnternet Erişimi Windows İstemci Şifreleme Ayarları

 • Tokalaşma – Bu, ilk güvenli bağlantıyı kuran ve bir taklitçiyle değil, bir PIA Sunucusu ile konuştuğunuzu doğrulayan algoritmadır. Bu yüzden el sıkışma adı. Özel İnternet Erişimi, bu bağlantı için Aktarım Güvenli Katman v1.2 (TSL 1.2) kullanır ve tüm sertifikaları SHA512 ile imzalar.
  • RSA-2048 – yazılım varsayılanıdır ve çoğu kullanıcı için en iyisidir. Doğrulama için 2048 bit Geçici Diffie-Hellman (DH) anahtar değişimi ve 2048 bit RSA sertifikası kullanır.
  • RSA-3072 – hem anahtar değişimi hem de RSA sertifikası için 3072 bit ile yukarıdaki algoritmayı kullanır.
  • RSA-4096 – hem anahtar değişimi hem de RSA sertifikası için 4096 bit ile yukarıdaki algoritmayı kullanır.
  • ECC-256k1 – Doğrulama için Geçici Eliptik Eğri DH anahtar değişimi ve Eliptik Eğri Dijital İmza Algoritması (ECDSA) sertifikası kullanır. İşlemleri için Curve secp256k1 (256bit) kullanır. Bu, Bitcoin’in hem anahtar değişimi hem de sertifika için kullandığı ve kullanıldığı eğridir.
  • ECC-256r1 – aynı zamanda bir EEC algoritmasıdır. Hem anahtar değişimi hem de sertifika doğrulaması için prime256v1 (256 bit ve secp256r1 olarak da bilinir) eğrisini kullanır.
  • ECC-521 – yukarıdaki gibi ECC’dir, ancak hem anahtar değişimi hem de sertifika doğrulaması için secp521r1 (521 bit) eğrisini kullanır.

PIA Windows istemcisi varsayılan olarak AES-128 / SHA1 / RSA-2048 şifrelemesidir. Bu size en iyi hız ve güvenlik dengesini verecektir. Not: Veri şifreleme, veri kimlik doğrulaması veya ECC el sıkışma algoritmalarından biri için “hiçbiri” seçeneğini belirlerseniz yazılım, güvenlik sorunları sağlayabileceğinden sizi uyarır. “Varsayılan ayarlar” bağlantısını tıkladığınızda, web sitelerinde daha fazla bilgi bulabileceğiniz VPN şifreleme sayfası açılır.

Bu bilgi burada özetlenmiştir. Bazı uç nokta şifreleme ayarlarını ve bunlarla ilgili bazı yorumları gösterir.

 • Varsayılan önerilen ayar – AES-128 / SHA1 / RSA-2048: Hız ve güvenlik arasında en iyi dengeyi sağlar.
 • Maksimum koruma – AES-256 / SHA256 / RSA-4096: Bu, verileri için maksimum güvenlik isteyenler içindir. Bunun İnternet bağlantı hızınızı yavaşlatacağını unutmayın.
 • Riskli iş – AES-128 / Yok / RSA-2048: Bu yapılandırma aktif MitM saldırılarına açıktır.
 • Tüm Hız, ancak güvenlik yok – Yok / Yok / ECC-256k1: Bu, üçüncü tarafların (hackerlar) dışından hem aktif hem de pasif saldırılara açıktır. Temel olarak, VPN hizmetini proxy olarak kullanıyorsunuz.

Özel İnternet Erişimi Windows Yazılımını Kullanma

Açıldığında istemci sistem tepsisine küçülecektir. Oradan kontrol edebilirsiniz. Yazılım için durumunu gösteren kırmızı, sarı ve yeşil olmak üzere üç farklı renkli simge vardır. Her birinin ilişkili bir bildirimi vardır (solda). VPN’ye bağlanırken ve VPN bağlantısı kesilirken bu bildirimleri göreceksiniz. Fareyi bir simgenin üzerine getirdiğinizde küçük bir bağlantı durumu mesajı da görüntülenir. Kırmızı, bir VPN sunucusuna bağlı olmadığınızı ve İnternet trafiğinizin güvenli olmadığını gösterir.

Özel İnternet Erişimi Windows İstemcisi: Bağlantı Kesildi Durumu

Sarı, hizmete bağlandığınızı ancak hala güvende olmadığınızı gösterir.

Özel İnternet Erişimi Windows İstemcisi: Bağlantı Durumu

Yeşil, Özel İnternet Erişimi servisine bağlı olduğunuz ve tüm İnternet verilerinizin güvenli olduğu anlamına gelir. Fareyle üzerine gelindiğinde, bağlantının konumu ve sanal IP görüntülenir. Bağlantı noktası yönlendirme sunucusu kullanıyorsanız, uygulamanızla kullanılacak bağlantı noktasını da gösterir.

Özel İnternet Erişimi Windows İstemcisi: Bağlı Durum

Bağlama ve Bağlantı Kesme

Sistem tepsisindeki bağlantısı kesilmiş simgeye sağ tıklamak, bağlanabileceğiniz sunucuların listesini açar. Listenin tamamını görmek için daha fazlasını seçin. “Bağlan” seçeneğinin seçilmesi, sizi başarıyla bağlandığınız son sunucuya bağlar. Bu, bir sunucuya yeniden bağlanmayı kolaylaştırır. “Otomatik bağlanma” seçildiğinde, sizi şu anda bulunduğunuz yerden en hızlı ping konumundaki bir VPN sunucusuna bağlayacaksınız.

Özel İnternet Erişimi VPN Sunucusu Konum Listesi

Belirli bir sanal konuma sahip olmak istiyorsanız, üzerine tıklayın. Bir bağlantı bildirimi göreceksiniz. İşlem tamamlandığında ve İnternet trafiğiniz korunduğunda, bağlı bir mesaj görürsünüz. Sonra istemci yeniden simge durumuna küçülecektir. Ağ bağlantısını kesmek için sistem tepsisindeki bağlı simgeye sağ tıklayın ve “Bağlantıyı kes” öğesini seçin.

Özel İnternet Erişim Ağından Bağlantıyı Kesme

Bu kadar kolay. “Ayarlar” a tıklanması, incelememizde daha önce gösterdiğimiz gibi değiştirmenize izin vermek için ekranı açacaktır. “Yavaş hız şikayeti gönder” veya “Engellenen web sitesini bildir” tıklandığında destek personeli görüntülenir ve mesaj gönderilir. “Yardım” seçildiğinde, destek sayfası açılacak veya SSS’lerine bakabileceğiniz destek sayfaları açılacaktır. Son olarak “Çıkış” a tıklamak Windows istemcisini kapatır.

Özel İnternet Erişimi Sorunları

PIA istemcisinin şık bir arayüzü yoktur. Ancak, bugün VPN’lerin sahip olduğu en gelişmiş özelliklerden bazılarını sunmaktadır. Bunlar arasında bir öldürme anahtarı, DNS sızıntı koruması, IPv6 Internet trafiğinin devre dışı bırakılması ve küçük paket aktarımı bulunur. Bu, daha fazla teknik ihtiyacı veya bilgisi olan kullanıcılar için cazip hale getirir. Aynı zamanda varsayılan ayarları kullanan basit bir arayüze sahiptir. Bu muhtemelen çoğu kullanıcı için en iyisidir. VPN sunucularından birine bağlanmak için gereken tek şey, sistem tepsisi alanındaki istemci simgesini sağ tıkladığınızda görüntülenen listeden konumunu seçmektir. Simge yeşile döndüğünde, güvenli bir şekilde bağlanırsınız. Eğer kırmızı veya sarı ise, değilsiniz. Farenizi simgenin üzerine getirdiğinizde bağlantınızla ilgili bilgiler gösterilir. Bu kadar kolay.

Özel İnternet Erişimini Ziyaret Edin

Özel İnternet Erişimi Android Uygulaması

Android Uygulamasına Yükleme ve Oturum Açma

Android uygulamasının kurulum işlemi, Özel İnternet Erişimi web sitesindeki “Uygulamayı al” düğmesine dokunarak başlar. Bu, Google Play Store’daki uygulama için yükleme ekranını açacaktır. Uygulamayı Android cihazınıza aktarmak için “Yükle” düğmesine ve ardından ilk kez çalıştırmak için “Aç” düğmesine dokunun.

Özel İnternet Erişimi Android Kurulum SüreciHenüz bir hesap oluşturmadıysanız, e-posta adresinizi girebilir ve hesap oluşturmak için bir plana tıklayabilirsiniz. Sağ üst köşedeki soruya (?) Dokunduğunuzda, Özel İnternet web sitesinde bir istek gönderebileceğiniz veya SSS, kılavuzları veya diğer çözülmüş sorunlarını inceleyebileceğiniz destek sayfası açılır..

Özel İnternet Erişimi Android Girişi

Hazır olduğunuzda, hesabınız için kimlik doğrulama bilgilerini girmeniz gerekir. Bunlar, Özel İnternet Erişimi hesabınızı oluşturduktan sonra karşılama e-postanızda aldığınız “Kullanıcı adı” (p1234567 numarası) ve “Şifre” dir. Bunları girin ve uygulamayı açmayı tamamlamak için “Giriş” düğmesine hafifçe vurun.

Özel İnternet Erişimi Android Uygulaması Kontrol PaneliUygulamaya çalışırken bakmadan önce, onu kontrol eden ayarları inceleyerek davranışını nasıl değiştireceğimize bakalım. Bunlara ana kontrol panelinin sağ üst tarafındaki dişli çark simgesine dokunarak erişilebilir.

Özel İnternet Erişimi Android Uygulama Kurulumu

Bu yalnızca uygulama davranışını değiştiren ayarları değil, aynı zamanda hesabınız ve uygulama hakkındaki bilgileri de görüntüler. Bir dizi farklı kategoriye ayrılmıştır. Bunlar hesap bilgilerini, bağlantı ayarlarını, şifreleme kurulumunu, otomatik başlatma davranışını, bölünmüş tünel kurulumunu, arayüz tasarımını ve uygulama bilgilerini içerir. Bağlantı ve şifreleme ayarları hakkında daha ayrıntılı bilgileri incelememizin Windows bölümünde bulabilirsiniz..

Bu kategorilerin ilki hesap detaylarıdır. Bu, hesap kullanıcı adınızı ve abonelik bilgilerinizi gösterir. Kullanıcı adına dokunduğunuzda, hesabınız için e-posta adresinizi veya şifrenizi değiştirmenizi sağlayacak bir ekran açılır. Ayrıca buradan uygulamadan çıkış yapabilirsiniz, ancak giriş kimlik bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekeceğini unutmayın..

İkinci kategori aşağıdakileri içeren bağlantı ayarlarıdır:

 • PIA MACE – reklamların, izleyicilerin ve diğer kötü amaçlı yazılımların Android cihazınıza ulaşmasını engellemenize olanak tanır.
 • Yerel ağı engelle – PIA VPN hizmetine bağlıysa LAN trafiğini engellemenizi sağlar. Bu, ağdaki diğer kullanıcıların Android cihazınıza bağlanmasını engelleyebilir.
 • TCP kullan – gerekiyorsa varsayılan UDP yerine OpenVPN TCP kullanmanızı sağlar.
 • Uzak bağlantı noktası – varsayılan olarak yazılımın portu seçmesine izin veren otomatiktir. Aşağıdaki bağlantı noktaları arasından da seçim yapabilirsiniz: 1194, 8080, 9201 ve 53.

Özel İnternet Erişimi Android Bağlantı Ayarları

 • İnternet öldürme anahtarı – siz yeniden bağlanana kadar VPN yanlışlıkla düşerse İnternet bağlantınızı öldürür.
 • Bağlantı noktası yönlendirme iste – harici kaynakların Android cihazınıza bağlanmasına izin verir.
 • Küçük paketler kullanın – Android cihazınız ile bazı yönlendiriciler veya mobil ağlar arasındaki uyumluluğu iyileştirmeye yardımcı olur.

Bir sonraki kategori aşağıdakileri içeren şifreleme kurulumudur:

 • Veri şifreleme – varsayılan olarak AES-128 algoritmasını kullanır, ancak daha fazla güvenlik için AES-256’yı da seçebilirsiniz.
 • Veri kimlik doğrulaması – varsayılan olarak SHA1 kullanır, ancak SHA256’yı öneririz. Asla hiçbirini kullanma.
 • Tokalaşma – DH ileri gizliliği ile varsayılan olarak TLS 1.2’yi RSA-2048 algoritması ile kullanır. Diğer seçenekler incelememizin Windows bölümünde açıklanmıştır.

Özel İnternet Erişimi Android Şifreleme Ayarları

Otomatik başlatma kategorisinin iki ayarı vardır: Bağlan ve önyüklemede bağlan öğesine 1-tık. Bunları ayarlamak, Android cihazınızın her zaman korunmasını sağlar. Ayrıca, Özel İnternet Erişimi simgesine tek bir dokunuşla son sunucu konumunuza bağlanmanıza izin verir.

Özel İnternet Erişimi Android Split Tünel Ayarları

Uygulama ayarları, Android uygulamalarınız için “Bölünmüş Tünel Oluşturma” özelliğini ayarlamanıza olanak tanır. Varsayılan olarak, tüm uygulamalar VPN tüneli üzerinden kanallanır. Seçilen birkaç uygulamanın tünellenmesini istiyorsanız “Tüm uygulamalar için erişimi devre dışı bırak” düğmesini kullanabilirsiniz. Bu, ölçülü ağlarda tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Kanallamak istediğiniz kişilerin yanındaki açık kilide dokunmanız yeterlidir. Ayrıca, yan taraftaki kapalı kilide dokunarak kanallamak istemediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz. Koyu temayı seçtiğinizde, arayüz hafif yazı ile koyu bir arka plana dönüşecektir.

Ayarlardaki son şey Android uygulaması için önemli bilgiler içerir. Bu, sürümü, son sürüm değişikliklerini ve Özel İnternet Erişimi ana sayfasına bir bağlantı içerir. Uygulamanın kullandığı lisansları, Gizlilik Politikasını ve SSS’yi inceleyebilirsiniz. Ayrıca hata ayıklama bilgilerini teknik destek personeline gönderebilir ve bir sorunla ilgili yardım talebi oluşturabilirsiniz.

Özel İnternet Erişimi Android Uygulama Bilgileri

Özel İnternet Erişim Hizmetine Bağlanma

Şimdi uygulama davranışını nasıl değiştireceğimizi inceledik, şimdi eylemde bir göz atalım. Özel İnternet Erişimi ağına ilk bağlantınızı yapmak için bağlantı geçişini sağa kaydırmanız yeterlidir. Önce PIA VPN erişiminin cihazınızı kullanmasına izin vermeniz gerekir. Daha sonra mevcut konumunuza yakın sunuculara ping komutu göndererek sizi en hızlı sunucuya bağlar. Bizim durumumuzda, bizi bir Atlanta VPN sunucusuna bağladı. Mevcut bölgeye dokunmak bize gerçekten ABD’nin Atlanta lokasyonuna bağlı olduğumuzu gösteriyor. Ağ bağlantısını kesmek için seçim düğmesini sola kaydırın.

Özel İnternet Erişimi İlk Otomatik Bağlantı

Sunucuları değiştirmek için, şu anda bağlı olan konuma dokunun ve ardından aşağıda İngiltere Londra konumu için yaptığımız gibi başka bir tane seçin.

Sanal Londra Konumuna Bağlanmak için Özel İnternet Erişimi Android Uygulamasını KullanmaMevcut sunucunuzun bağlantısını kesmeden sunucuları bile değiştirebilirsiniz. Sadece bölge listesini açın ve yeni bir konuma dokunun. Bu, Londra VPN sunucusundan Melbourne’daki bir sunucuya değiştirilerek gösterilmiştir. PIA ağından bağlantıyı kesmek için anahtarı kaydırmanız yeterlidir.

Özel İnternet Erişimi Uygulaması ile Melbourne Avustralya Konumuna Geçiş

Android arayüzü göze kolay ve kullanımı kolaydır. Sizi Özel İnternet Erişimi ağındaki herhangi bir konuma bağlamak için sadece birkaç dokunuş yeterlidir. Başlangıç ​​seçeneklerini, simgeye yalnızca tek bir dokunuşla en son bağlandığınız konuma bağlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Uygulama ayrıca bir kill switch, port yönlendirme ve split tünel açma gibi gelişmiş özellikler içerir.

Mac OS X için Özel İnternet Erişimi İstemcisi

Özel İnternet Erişimi Mac OS X İstemci Bağlantısı

Mac kullanıcıları PIA için çok benzer bir kullanıcı arayüzü bulacaklar. Uygulamayı kullanmak için geçmişte VPN deneyimine ihtiyacınız yoktur. Açık kaynaklı OpenVPN istemcisine benzer. Yukarıda görebileceğiniz gibi, istemci sunucu konumunun bir listesini görüntüler. Bağlanmak için herhangi bir konumu tıklamanız yeterlidir. Uygulamayı kullanmak için tek şey bu. Windows muadili gibi, gizliliğinizi artırmak için ayarlanabilecek birkaç seçenek var. Rehberimiz size ayrıntılar boyunca yol gösterecektir, ancak en iyi özelliklerden bazılarına hızlı bir şekilde göz atacağız.

PIA mac istemcisi OpenVPN protokolünü kullanır. UDP ve TCP arasında seçim yapabilirsiniz. Daha yüksek hızlar için UDP’yi öneririz. Trafiği tünellemek için uzak bir bağlantı noktası da ayarlayabilirsiniz. Güçlü gizlilik savunucuları olarak, PIA ekibi bağlantınızı güvenceye almak ve başarısız olması durumunda sizi korumak için çeşitli özelliklere sahiptir. Mac kullanıcıları, VPN yeniden bağlanana kadar iletişimi durdurmak için VPN kill anahtarını ayarlayabilir. Bağlantı noktası yönlendirmeyi birkaç seçili ağ geçidi üzerinden ayarlayabilirsiniz. Uygulama ayrıca IPv6 sızıntı korumasına ve bazı ağ veya güvenlik duvarı sorunlarının üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek küçük paketler kullanma yeteneğine sahiptir..

İPhone ve iPad için Özel İnternet Erişimi iOS APP

İOS Uygulaması ile Özel İnternet Erişimi'ne Bağlanma

Bu, PIA’nın özellikler açısından geride kaldığı bir alandır. İOS uygulaması, iPhone ve iPad kullanıcılarını Android uygulamalarında sunulan gelişmiş özellikler olmadan bırakacak. Bununla birlikte, iOS uygulaması hoş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve kullanımı kolaydır. Herhangi bir sunucu konumunu seçebilir ve bağlantı durumunu hızlıca görebilirsiniz. Ağlarını kullanmak için açma / kapama düğmesini kaydırmanız yeterlidir. Özel İnternet Erişimi iOS uygulaması, güvenlik için yerleşik IPsec protokolünü kullanır.

Özel İnternet Erişimini Ziyaret Edin

Özel İnternet Erişim Hızı Testi

PIA ağının genel performansından oldukça memnun kaldık. Aşağıdaki hız testinden servislerinin çok iyi performans gösterdiğini görebilirsiniz. Beklendiği gibi, VPN sunucularından birine bağlanırken küçük bir hız kaybı oldu. Bunun nedeni, tüm VPN trafiğinizin şifrelenmesiyle oluşan ek yüktür. Ancak, Özel İnternet Erişimi durumunda bu kayıp kabul edilenden daha fazlaydı.

PIA hız testi

Yukarıdaki resimlerden de görebileceğiniz gibi, şifreli bağlantı temel ISS indirme hızımızı 66.43 Mb / s’den 62.51 Mb / s’ye düşürdü. Bu, Atlanta, GA’daki bir sunucuya kabul edilebilir ve test ettiğimiz en iyi sonuçlar arasında yaklaşık% 6’lık bir düşüş. Bağlantı hızındaki bu minimum kayıp, PIA ağına bağlanarak sunulan güvenlik ve gönül rahatlığına değer.

Sonuç

Özel İnternet Erişimi 2009 yılından beri VPN işinde. Ağları 33 farklı ülkeye yayılmış 3100’den fazla sunucudan oluşuyor. ABD, İngiltere, Kanada ve Hollanda gibi popüler ülkelerde birden fazla sunucuları var. VPN veya proxy hizmetlerini kullanırken üyeleri hakkında herhangi bir bilgi kaydetmezler. TOS’a göre herkes onur sisteminde.

Ana şirket isimleri olan London Trust Media, Inc.’e rağmen, Amerika Birleşik Devletleri’ndedir. VoIP ve P2P dostu. Tüm PIA sunucuları torrentleri destekler, ancak bazıları çift atlama gerektirebilir. Yetkili devlet veya adli makamlar tarafından kullanıcı etkinliği bilgileri için yapılan taleplere uyacaklarını kanıtlamışlardır. Özellikle, 2016 FBI davasında “hiçbir şey” i tersine çevirerek uydular. VPN sunucularını veya proxy’lerini kullanırken abonelerinin etkinliklerini kaydetmediklerini belirterek talebi yanıtladılar. Buna tüm meta veriler dahildir.

PIA, Windows, Mac OS X, Linux, Android ve iOS için özel yazılım uygulamaları sunar. Bu uygulamaların kurulumu kolaydır ve kullanıcılarının yalnızca birkaç fare tıklaması veya ekrana dokunulmasıyla Özel İnternet Erişimi ağındaki VPN sunucularına bağlanmasına izin verir. Windows, Mac OS X ve Android uygulamaları, DNS sızıntı koruması (yalnızca Windows), kill anahtarları, bağlantı noktası yönlendirme, çeşitli uzak bağlantı noktaları, IPv6 sızıntı koruması ve Android için bölünmüş tünel dahil VPN’ler için mevcut olan daha gelişmiş özelliklerden bazılarını içerir cihazlar.

Tüm uygulamaları, AES-128 ve AES-256’da sektördeki en iyi şifrelemeden bazılarını sağlar. İOS uygulamaları hariç tümü, hızı, sunduğu güvenlik ve genel güvenilirliği nedeniyle varsayılan olarak OpenVPN’dir. İOS uygulaması yerleşik IPsec protokolü kullanılarak güvence altına alınmıştır.

PIA, Windows, Mac OS X, Android, iOS, Windows Phone, Ubuntu ve DD-WRT veya Domates yönlendiricileri kullanarak hizmetlerine manuel olarak bağlanmak için mükemmel öğreticiler ve görsel kurulum kılavuzları sağlar. Destekleri kapsamlı bir SSS veritabanı ile başlar ve 7/24/365 e-posta bilet sistemine kadar uzanır. Ayrıca Facebook ve Twitter gibi çeşitli sitelerde sosyal medya varlığını sürdürüyorlar.

Hizmet hakkında en çok neyi sevdik:

 • PIA’nın Windows, Mac OS X ve Linux için istemcileri vardır.
 • İOS ve Android için mobil uygulamaları var.
 • Özel İnternet Erişimi özel uygulamalarının Windows, Mac OS X ve Android için kill switch’leri vardır.Güvenlik duvarı koruması, DNS sızıntı koruması, küçük paketler, port yönlendirme, IPv6 sızıntı koruması ve bölünmüş tünel açma gibi gelişmiş özellikler.
 • Sınırlama olmaksızın 30 günlük para iade garantisi.
 • Rekabetçi fiyatlandırma artı okuyucularımız için indirim.

Hizmeti geliştirmek için fikirler:

 • Canlı sohbet desteği ekle.
 • Yazılımlarında alternatif bir protokolü destekleyin, böylece kullanıcılar OpenVPN kullanarak bağlanamazlarsa hizmeti manuel olarak yüklemeleri gerekmez.
 • Windows ve Mac OS X istemcilerine grafik arabirimler ekleme.
 • Ağlarına daha fazla sunucu konumu ekleyin. (Afrika için bölgesel sunucular)

Özel İnternet Erişimi ağı beş kıtadaki sunucuları içerir – Avrupa, Kuzey Amerika, Orta ve Güney Amerika, Asya ve Okyanusya. Ağlarındaki sunucuların gigabit bağlantı noktaları vardır. 30 günlük para iade garantisi veriyorlar. Bu, hizmetlerini ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmek için test etmek için bolca zaman sağlayacaktır. Onları kendiniz deneyin ve ne düşündüğünüzü görün. VPN hizmetlerini beğendiyseniz, okuyucularımıza ekstra bir indirim sunuyorlar. Ayda sadece 2,85 ABD dolarından sınırsız erişim için kaydolabilirsiniz..

Özel İnternet Erişimini Ziyaret Edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map