Özel Ağ İncelemem 2018

On yıldan uzun bir süredir kullanıcılarına çevrimiçi trafik koruması sağladıklarını gözlemleyerek Özel Ağım VPN incelememize başlayalım. Şu anki hizmetleri 44 ülkedeki VPN sunucularına erişim sunuyor. Ağları, sağladığı güvenlik ve performansı nedeniyle VPN’lerin kullanabileceği en iyi protokollerden biri olan OpenVPN SSL dahil olmak üzere çoklu protokolleri desteklemektedir. Bu, AES-256 bit şifreleme ile birlikte, tüm İnternet iletişimlerinizi çeşitli cihazlardan ve işletim sistemlerinden şifrelemenizi sağlar. Özel Ağım hizmeti yalnızca tüm Web trafiğinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda Web’de gezinirken karşılaşabileceğiniz sansür sorunlarının üstesinden gelmenize de yardımcı olur. Ayrıca, ücretli aboneler coğrafi kısıtlamaları atlamanıza ve dünyanın dört bir yanından 200’den fazla içerik sağlayıcısına erişmenize izin vererek çevrimiçi deneyiminizi artırabilecek tescilli MyTelly uygulamalarına erişebilir.


MPN İncelemesi
Abonelik Fiyatlandırması ve Ödeme Seçenekleri

Ücretsiz VPN Hizmeti

Özel Ağım, VPN ağına hem ücretli hem de ücretsiz erişim sunar. Ücretsiz VPN hizmetleri Facebook, Twitter, Wiki ve diğer web sitelerinin engellemesini kaldıracak kadar hızlıdır. Böylece, sınırlı mali kaynaklara sahip olanlara, dünyaya daha az sansürlenmiş bir bakış açısı ve sosyal medya siteleri aracılığıyla akranlarına daha fazla erişim sağlayabilir. Bazı ücretsiz VPN hizmetlerinden farklı olarak, bağlantı kuyrukları, zamanlanmış bağlantı kesmeleri, reklamlar veya veri kotaları yoktur. Bununla birlikte, aşağıdakileri içeren bazı sınırlamaları vardır:

 • Bağlantı başına 1 Mb / sn bant genişliği – Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerine güvenli bir şekilde erişmek için yeterli hız sağlar.
 • Hesap başına bir bağlantı – böylece yalnızca tek bir cihaz bağlayabilirsiniz.
 • Ülke seçimi yok – tüm ücretsiz kullanıcı trafiği İspanya veya Almanya’daki en az kullanılan ücretsiz sunucular üzerinden gönderildiği için.
 • MyTelly hizmeti yok – İnternet eğlence deneyiminizi artırmak için.

Ayrıca, ücretsiz VPN ücretli aboneliklerinin ekstra özelliklerini içermez. Bu sınırlamalar, materyal indirmek, medya akışı yapmak veya coğrafi kısıtlamalı içeriğe erişmek istiyorsanız ücretli hizmetlerine abone olmanız gerektiği anlamına gelir. My Private Network’teki ekip tarafından ifade edildiği gibi, ücretli hizmet tarafından sunulan bu ekstra teşvikler, onları işte tutan şeydir.

Ücretli VPN Hizmeti

Ücretsiz paketine ek olarak, Özel Ağım VPN hizmetini iki tür ücretli planda pazarlar. Bunlar Tek Ülke ve Küresel planlar. Bunlar arasındaki tek fark, Tek Ülke seçeneğinin abonelerin istedikleri tek bir ülke üzerinden bağlantı seçmesine izin vermesidir. Oysa Global seçeneği, Özel Ağ VPN ağımdaki mevcut tüm ülkelere (44+) erişim sağlar. Aksi takdirde planlar aynıdır.

MPN Fiyatlandırması

Tek Sunucu planı aylık 4,97 £ tutarındadır. Bu, VPN gereksinimlerinize uygun bir seçenekse, ayda 8.97 £ ‘a mal olan Global plan üzerinde önemli bir tasarruf sağlayabilir. Diğer birçok hizmet gibi, Özel Ağım da daha uzun vadeli paketleri tercih ederseniz planlarında indirim sunar. Bu inceleme sırasında, üç ayda% 5, bir yıllık dönemde% 20 indirim teklif ediyorlardı. İşte fiyat ve tasarruf dökümü:

 • Tek Ülke Paketleri – 1 Ay – 4,97 £; 3 Ay – 14,16 £ (% 5 kazanın); 12 Ay – 47,71 TL (% 20 kazanın).
 • Global Paketler – 1 Ay – 8.97 £; 3 Ay – 25.56 £ (% 5 kazanın); 12 Ay – £ 86,11 (% 20 tasarruf).

Bu, Global Planlarını ayda yalnızca 7,17 £ ‘dan alabileceğiniz anlamına gelir.

Ödeme metodları

MPN Ödeme YöntemleriÖncelikle özel bilgi sızıntılarını hafifletmek için güvenli ödeme ağ geçitleri kullanıyorlar. Ödeme bilgilerinizden hiçbiri doğrudan Özel Ağımda saklanmaz. Şu anda, çevrimiçi alışverişlerini merkezi bir konumda tutmak isteyenler için PayPal aracılığıyla ödeme kabul ediyorlar. Ayrıca Stripe üzerinden çevrimiçi kredi ve banka kartı ödemelerini kabul ediyorlar. Anonim olarak daha fazla ödeme yapmak isteyenler için CoinPayments aracılığıyla kripto para biriminde ödemelere izin verir. Son olarak, İngiltere banka hesaplarına doğrudan banka havaleleri de alırlar.

Özel Ağ VPN Özelliklerim:

 • Trafik kaydı yok – İnternet etkinliğinizde, bant genişliği kullanımınızda veya DNS sorgularınızda saklanır veya saklanır.
 • Birden çok VPN protokolü – OpenVPN SSL, IKEv2, L2TP / IPSec ve PPTP’yi içeren.
  AES 256-bit Şifreleme – İnternet trafiği güvenliğiniz hakkında içiniz rahat olsun.
 • Dengeli sunucuları yükleyin – en yüksek hızlara erişebilmeniz için kullanıcıları en az kullanılan sunuculara atayan.
 • 44+ Ülkede Sunucular – dünyanın farklı bölgelerinden çeşitli Web sansür biçimlerinin üstesinden gelmenizi sağlar.
 • Cihaz desteği – Windows, Mac, iOS, Android, yönlendiriciler ve diğerlerini içerir.
 • Eşzamanlı cihaz – destek, aynı anda beş farklı cihaza bağlanmanıza izin verir.
 • NAT güvenlik duvarı – sizi gelen zararlı veya istenmeyen trafikten korur.
 • DDoS koruması – 1000 Gbps’ye kadar DDoS saldırılarına karşı korunacak donanımlı sunucular üzerinden.
 • DNS sızıntı koruması – VPN hizmeti dışındaki DNS sorgularına karşı koruma sağlamak için
 • Sınırsız bant genişliği ve% 99 çalışma süresi – hizmetin tüm İnternet etkinliğiniz için kullanılabilir olduğundan emin olun.
 • Özel destek – e-posta, sosyal medya, sohbet ve çevrimiçi topluluk aracılığıyla.

Ücretsiz Deneme ve 90 Gün Para İade Garantisi

Tüm yeni Özel Ağım kullanıcıları, eksiksiz Global planlarının 3 günlük ücretsiz deneme sürümünü alır. Üç günün sonunda, otomatik olarak ücretsiz hizmete geçersiniz. VPN ağlarını beğendiyseniz, ücretli paketlerinden birine abone olabilirsiniz.

Ayrıca, VPN hizmetlerini satın aldıktan sonra, test etmek ve kapsamından ve performansından memnun olup olmadığınızı belirlemek için 90 gününüz olacak. Herhangi bir nedenle ondan memnun değilseniz, satın alma fiyatınızı iade edecektir. Bu kararı vermeden önce size% 100 mutlu olma şansı vereceğinizi umuyorlar.

MPN'yi ziyaret edin

Şirket hakkında

Özel Ağım Global Network Services Ltd’ye aittir ve işletmektedir. 2009 yılında hevesli bir “teknisyen” olan Jon Gittoes tarafından başlatılan, İngiltere merkezli bir şirkettir. Fikir, Asya’da seyahat ederken çeşitli hükümet ve bölgesel kısıtlamaları “aşmak” için kurumsal VPN’yi kullanırken ona geldi. İngiliz kökenine rağmen, şirket Hong Kong’da kayıtlı.

Bu karar öncelikle hizmeti “5”, “9” ve “14 Göz” istihbarat ağlarından ayırdığı için alındı. Ayrıca, İngiltere gibi ülkeler tarafından kabul edilen “gözetmen yasası” (2016 Soruşturma Gücü Kanunu) gibi daha katı veri düzenlemelerine karşı korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, Hong Kong’un veri saklama yönetmeliklerinin olmaması, yerel makamların kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizi (PII) destekleme olasılığını azaltır..

Birçok teknik insan gibi Jon da toplumun katılımına ve açık kaynak uygulamalarına büyük önem veriyor. Bu nedenle, My Private Network VPN hizmeti bu teknolojiler üzerine kurulmuştur. Bu, VPN ağlarını yıllar boyunca geliştirmelerine, sürdürmelerine ve genişletmelerine izin verdi. Bu felsefe, hizmetlerinin Raspberry Pi 2 ve diğer cihazlar gibi yeni donanım desteğini artırmasına izin veriyor.

Özel Ağ Sunucu Altyapım

Özel Ağım 2009’da küçük başladı, ancak yıllar içinde orta büyüklükte bir küresel VPN ağına dönüştü. Şu anda 44’den fazla ülkede sunucu bankalarını kapsamaktadır. Bu ülkeler altı kıtaya yayılmıştır: Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya.

MPN VPN ÜlkeleriVPN ağlarındaki ülkelerin tam listesi aşağıdaki gibidir:

 • Afrika
  • Mısır, Güney Afrika
 • Asya
  • Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İsrail, Japonya, Malezya, Pakistan, Filipinler, Suudi Arabistan, Singapur, Tayvan
 • Avrupa
  • Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İngiltere, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre, Ukrayna
 • Kuzey Amerika
  • Kanada, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri
 • Güney Amerika
  • Arjantin, Brezilya
 • Okyanusya
  • Avustralya, Yeni Zelanda

Ağları, dünyadaki Tier-1 veri merkezlerinde bulunan en kaliteli adanmış sunuculardan oluşan hataya dayanıklı bir küme olarak işletilmektedir. VPN sunucularının her birinin kendi dahili DNS sunucusu vardır. Bu, Özel Ağım sunucusuna bağlandığınızda, DNS sorgularınızın VPN sunucusu aracılığıyla herhangi bir üçüncü taraf müdahalesi veya müdahalesi olmadan geçtiği anlamına gelir. Ağ ayrıca cihazınıza gelen zararlı trafiği engelleyen NAT güvenlik duvarı koruması da sağlar. Ayrıca, sunucuları 1000Gbps’ye kadar DDoS saldırılarına karşı koruma sağlar.

Özel Ağım bağlantı noktası 25’i engelliyor. Bu, SMTP’nin kimliği doğrulanmamış posta göndermek için kullandığı bağlantı noktasıdır. SPAM e-postalarının hizmetlerinden kaçınmak için bunun gerekli olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca, telif hakkıyla korunan materyali indirmeyi veya paylaşmayı göz ardı etmezler. Bu nedenle, torrentler, yasal kısıtlamaları olan ülkelerdeki tüm sunucularda yasaklanmıştır. Bu, Torrent’lerin yalnızca Rusya ve Malezya’daki ağ sunucularında veya açıklanmayan torrent kümelerine bağlandığında izin verildiği anlamına gelir.

MPN'yi ziyaret edin

Gizlilik ve Anonimlik

Birçok ülkenin veri toplama, gizlice dinleme ve diğerleri gibi “ulusal güvenlik” nedenleriyle aşındırmak için oluşturduğu kurallar nedeniyle gizlilik çevrimiçi kullanıcılar için bir zorunluluk haline geliyor. Sonuç olarak, İngiliz merkezli My Private Network hizmeti Hong Kong’da kayıtlıdır. Bu, modern çağda birçok ülke tarafından bu bilgileri paylaşmak için kurulmuş olan istihbarat ağlarından korunmaya yardımcı olur. Ayrıca, Hong Kong’un zorunlu veri toplama tüzüğü yoktur. Bu, yerel makamların kullanıcıları hakkında bilgi talep etmesini olası kılmaz.

Böylece, Özel Ağım müşterilerinin gizlilik endişelerine odaklanabilir. Bunlardan birincisi, VPN ağlarındaki kullanıcılardan etkinlik verileri toplamamasıdır. Buna bant genişliği bilgileri de dahildir. Ayrıca, DNS Internet havuzuna erişmek için kendi DNS sunucularını kullanırlar ve böylece sorgularınızı gerçek IP adresinizle birlikte gizlerler. Güvenli ödeme işlemcileri kullanırlar ve yalnızca işlem verilerini yerel olarak tutarlar. Ödemeler, hizmet için daha da anonim olmanıza yardımcı olmak için Bitcoin gibi kripto para birimleri kullanılarak yapılabilir. İşte Gizlilik Politikasından bunu gösteren bir alıntı.

• İnternet etkinliğinizle ilgili hiçbir bilgiyi saklamaz veya saklamayız, yani hiçbir güvenlik duvarı kaydı yoktur.
• Kullandığınız bant genişliği hakkında herhangi bir bilgi tutmuyoruz veya saklamıyoruz.
• DNS sorgularınızın hiçbirini saklamaz veya saklamaz.

Ayrıca, My Private Network VPN sunucuları kimliğinizi ortaya çıkarabilecek kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlamak için NAT güvenlik duvarlarını kullanır. Servisleri, gerçek IP’nizi Web’deki dış gözlemcilerden korumaya yardımcı olabilecek DNS sızıntılarına karşı da koruma sağlar. Aşağıda görebileceğiniz gibi, Özel Ağım DNS sızıntı testimizi geçti.

MPN DNS Sızıntı TestiMPN’nin Topladığı Bilgiler

Kayıt verilerinizi kaydeder ve saklarlar. Bu veriler, kayıt için kullandığınız e-posta adresini, hesap kullanıcı adınızı ve hesap şifrenizi içerir. İşte Gizlilik Politikasından bunu gösteren bir alıntı.

Hangi bilgileri topluyoruz?
Mümkün olduğunca az bilgi toplamaya çalışıyoruz, ancak hizmetlerimizi sağlayabilmemiz için bize birkaç şey vermeniz gerekiyor:

• Sizin tarafınızdan seçilen ve hizmetlerimize bağlanmak için kullanılan bir kullanıcı adı ve şifre.
• Sizinle iletişim kurabilmemiz için e-posta adresiniz

Ayrıca, Özel Ağım sistemlerinden bağlantı bilgilerini toplar. Bu bilgiler, ağlarına bağlandığınız veya bağlantılarını kestiğiniz tarih ve saati içerir. Destek personeli ile etkileşime girdiğinizde gönüllü olduğunuz bazı ek bilgiler de saklanır. Son olarak, web verileri kullanıcıları için meta veriler kaydedilir. Bu, Gizlilik Politikalarından aşağıdaki alıntıdır..

Buna ek olarak, hizmetlerimizi kullandığınızda belirli bilgileri otomatik olarak toplarız:

• Bizden bir hizmet satın alırsanız, işlem bilgilerini hesabınıza kaydederiz. … Kredi kartı bilgilerinizi kendimiz tutmuyoruz veya saklamıyoruz.
• E-posta, destek talebi veya anket yoluyla bizimle iletişime geçerseniz – saklanan ek bilgileri de açıklayabilirsiniz.
• Hizmetlerimize bağlandığınızda, bağlantınızın ve bağlantınızın kesildiği saat ve tarihi kaydederiz. Bu bilgiler yedi gün boyunca saklanır ve daha sonra sistemlerimizden temizlenir.
Web sitelerimizi kullandığınızda, bağlantınız ve ziyaret ettiğiniz sayfalarla ilgili meta veriler kaydediyoruz.

Gizlilik Özeti

Özel Ağım Hong Kong’un seçiminde hizmetlerini kaydetme yeri olarak büyük özen gösterdi. Okuması kolay Gizlilik İlkeleri, yaptıkları ve toplanmayan verilerin yanı sıra bunların nasıl kullanıldığı konusunda açık olmak istediklerini göstermektedir. VPN kullanıcıları için herhangi bir veri kaydetmemelerini tercih etsek de, yalnızca minimum miktarda bağlantı verisi topladıklarını ve düzenli olarak silindiğini düşünüyoruz.

Ayrıca, hizmetlerinde gizliliğinizi korumaya yardımcı olacak ek özellikler kullanılmaktadır. Anonim kripto ödemeleri, dahili DNS, DNS sızıntı koruması ve NAT güvenlik duvarı koruması gibi bu özellikler. Bu nedenle, Özel Ağım’ın gizliliğinizi ciddiye aldığından ve hizmetlerinin ağlarını kullanırken korumanıza yardımcı olacağından emin olabileceğinizi düşünüyoruz. Her zaman olduğu gibi, Hizmet Şartlarını ve Gizlilik Politikasını kendiniz okumanızı öneririz.

MPN'yi ziyaret edin

İnternet Trafiğinizin Güvenliği

Varsayılan Uygulama Protokolleri

Özel Ağım’daki İnternet trafiğinizin güvenliğine bakarken göz önünde bulundurulması gereken ilk şey, bağlantıda kullanılan protokoldür. Ağları çeşitli protokolleri destekler. Bu protokoller OpenVPN SSL, IKEv2, L2TP / IPSec ve PPTP’yi içerir. Özel Ağım hizmeti varsayılan olarak Windows, Mac OS X ve Android için OpenVPN SSL protokolünü kullanır.

MPN, iPhone ve iPad için varsayılan olarak IKEv2 protokolünü kullanır. Bunların her ikisi de, güvenlik ve performansları için günümüzde kullanılan en iyi VPN protokollerinden ikisidir. Ayrıca IKEv2 protokolü, ağlar arasında geçiş yaparken bağlantıda kalmasını sağlayan çoklu hedef arama özelliği sayesinde mobil ortam için optimize edilmiştir. Ayrıca, her ikisi de AES-256 bit şifrelemeyi destekler.

Özel Ağım Tarafından Kullanılan Şifreleme

Özel Ağ hizmetim tarafından kullanılan şifrelemenin güvenliğini değerlendirmek için, yazılım uygulamaları OpenVPN SSL tarafından kullanılan en iyi ve varsayılan protokole bakmamız gerekir. Yapılandırma dosyalarından ve diğer kaynaklardan OpenVPN uygulamalarının aşağıdakileri kullandığını görüyoruz:

 • El Sıkışma (sunucu / istemci) – 1024 bit Diffie Hellmann tuşları ile RSA-4096 tarafından.
 • Veri kanalı şifresi – AES-256-CBC’dir.
 • Veri kimlik doğrulaması – HMAC SHA256 kullanır.
 • Kontrol kanalı şifresi – AES-256-GCM’dir.
 • Kanal kimlik doğrulamasını kontrol etme – SHA-384 kullanır.

El sıkışma sunucunun ve istemcinin kimliğini doğrulamak için fazlasıyla yeterli. Bu, ortadaki adam saldırılarına karşı koruma sağlar. Her yeni bağlantıyla yeni kontrol kanalları görüşülür. Kontrol şifreleme gücü için tercih edilen bir AES-256 parametresi ve kanal kimlik doğrulaması için SHA-384 parametresini kullanma. Veriler, HMAC SHA256 tarafından kimlik doğrulaması ile AES-256 kullanılarak şifrelenir. Bunlar gizli ABD hükümet belgelerini korumak için kullanılan parametrelerdir. Son olarak, ileri gizlilik için 1024 bit Diffie Hellman anahtarları kullanarak, bir anahtarın tehlikeye girmesi durumunda minimum veri pozlaması sağlar.

Güvenlik Sonuçları

Yukarıdaki kurulumla, Özel Ağım şu anda sektörde mevcut olan en güçlü VPN güvenliğinden bazılarını uygulamaya koydu. Sonuç olarak, çevrimiçi trafiğinizin iyi korunduğundan emin olmalısınız. Bu, gizlilik özellikleriyle birlikte VPN sunucularına erişirken size “iç huzuru” verecektir.

Özel Ağ VPN Desteğim

Özel Ağ desteğim öncelikli olarak biletlerdir. Bunların 12 saat içinde cevaplanacağını söylüyorlar. Bizimki yaklaşık bir saat içinde cevaplandı. Bu nedenle, bir yanıt için maksimum süre ve biletinizin alındığını onaylamak için kullanılan varsayılan süre 12 saat olmalıdır.

OpenVPN MPN Destek Yanıt E-postasıE-posta adresinizi, bilet konunuzu ve sorunun bir açıklamasını bilete ekleyin. Bir bağlantı sorunu yaşıyorsanız, bağlantı günlüğünüzü de eklemelisiniz.

MPN Destek Bileti
Ayrıca, iyi organize edilmiş ve aranması kolay olan kapsamlı bir SSS veritabanına da sahiptir. Bu veritabanı sorularınızın çoğuna cevap verebilir. Ayrıca, Özel Ağım hizmetini çeşitli aygıtlar ve protokollerle kullanmak için adım adım kılavuzlara sahiptir. Bunlar, bu işlemi kolaylaştırmak için bağlantılar ve ipuçları içerir.

Ayrıca soru sormak ve cevap bulmak için kullanabileceğiniz bir topluluk yardım forumları da var. Foruma soru göndermeden önce kayıt olmalısınız. Web sitesi blogunda güncelleme duyuruları, güvenlik ipuçları ve diğer ilgili konular bulunur. Son olarak, Facebook, Twitter ve Google’da sosyal medya varlığını sürdürüyorlar+.

MPN'yi ziyaret edin

Özel Ağım: Uygulamalı Testler

OpenVPN SSL Protokolü Dağıtımı

Özel Ağım uygulaması aracılığıyla OpenVPN protokolünü destekler. Bu yazılım SSL üzerinden diğer üçüncü taraf, açık kaynaklı programlara bağlanır. PC ve Mac kullanıcıları bağlantıları sırasıyla OpenVPN Technologies, Inc. ve Tunnelblick VPN grafik kullanıcı arayüzleri (GUI) üzerinden gerçekleştirilir. Ayrıca, kullanmak istediğiniz sunucular için yapılandırma dosyaları yüklemeniz gerekir. Bunu hizmetleri için Windows 10 kurulumumuzda göstereceğiz.

OpenVPN’in bu uygulaması kurulumunu biraz daha karmaşık hale getirir. Bununla birlikte, daha çeşitli yeni donanımlarda OpenVPN’i desteklemelerine de izin verir. Bu, Raspberry Pi 2’deki Kodi aracılığıyla hizmetlerini, en yaygın Just Enough Operating System (JeOS) medya arabirimlerinden ikisi olan OpenELEC ve LibreELEC kullanarak kullanmayı içerir.

Diğer Aygıtlar için Manuel Protokol Yükleme

Cihazınız OpenVPN üzerinden bağlanamıyorsa, IKEv2, L2TP / IPSec ve PPTP’yi de destekler. Bu diğer protokoller, ilgili cihaz yerleşik ağ yardımcı programlarını kullanarak manuel kurulumlarla desteklenir. Bu kurulumlar için adım adım kılavuzları Özel Ağım web sitesindeki SSS bölümünde bulabilirsiniz. Çoklu protokol desteği, servislerini çeşitli cihazlarla kullanmanızı sağlar. Bunlara PC, Macs Android ve iOS cep telefonları ve tabletleri, Amazon tabletleri, Google Chromebook, oyun konsolları, çeşitli yönlendiriciler ve diğerleri dahildir..

Özel Ağım Windows İstemcisini Yükleme ve Kullanma

Windows 10 için OpenVPN SSL Desteğini Yükleme

Özel Ağım’a OpenVPN SSL üzerinden bağlanmak için kurulum işlemine başlamak için öncelikle Windows 10 için OpenVPN kurulum uygulamasını indirmelisiniz. Web sitelerinin ana menüsünden “Başlayın” seçilerek bulunabilir. İlk olarak, “Windows 10 için İndir” düğmesine tıklayın ve dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.

MPN Yazılımını YüklemeBilgisayarınıza veya başka bir aygıta hizmetlerine yönelik OpenVPN SSL desteğini düzgün bir şekilde yükleyebilmek için My Private Network web sitemde bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Henüz bir hesap kaydetmediyseniz, “Ücretsiz başlayın” düğmesini tıklayın. Bu hesap oluşturma sayfasını açar.

MPN Hesabı OluşturmaHesabınız için bir kullanıcı adı ve şifre oluşturun ve hesabınızla ilişkilendirmek için e-posta adresinizi girin. Parolanızı onaylayın ve bot kutusunu işaretleyin. Hesabınızı oluşturmayı tamamlamak için “Hesabı kaydet” düğmesini seçin.

Bu iki şey yapar. Size Özel Ağım’dan bir karşılama mesajı gönderecek ve yeni oluşturulan hesabınızı web sitelerinde açacaktır. Artık üç günlük etkin bir deneme sürümünüzün olduğunu doğrulayın.

MPN İstemci SayfasıArtık bir hesap oluşturduğunuza göre My Private Network OpenVPN kurulumunu bilgisayarınıza başlatabilirsiniz. Daha önce indirdiğiniz dosyayı çalıştırın ve “Evet” i seçerek bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin verin. Bu, kurulum sihirbazını açacaktır.

MPN Koşulları“İleri” düğmesine tıklamak incelemeniz ve kabul etmeniz için Lisans sözleşmesini görüntüler. Devam etmek için şartlarını kabul etmelisiniz. Bir sonraki kurulum ekranına geçmek için “Kabul ediyorum” düğmesini seçin. Bu, yapılandırmaları yüklemek istediğiniz sunucuları seçmenize izin veren ekranı açacaktır. Varsayılan olarak, yalnızca çekirdek OpenVPN yazılımı ve GBR (İngiltere) ve ücretsiz bağlantı dosyaları seçilidir.

MPN Bileşenlerini SeçmeYalnızca bağlanmak veya yaptığımız gibi yapmak istediğiniz konumları seçebilir ve tüm bağlantı bileşenlerini seçebilirsiniz. Bu ekran, ilk OpenVPN kurulumu sırasında hangi .ovpn yapılandırma dosyalarının aktarılacağını belirler. Daha sonra MPN yapılandırma aracını çalıştırarak bileşenler ekleyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, devam etmek için “İleri” yi seçin.

Bir sonraki ekranda, aktarılacak OpenVPN dosyaları için bir hedef yol girin. Bir yol seçmek için “Gözat” düğmesini de kullanabilir veya varsayılanı kabul etmek için “İleri” yi tıklayabilirsiniz. Bir kurulum yolu girdikten sonra, hesabınızı kaydetmek için “İleri” düğmesini seçin.

MPN GirişiArdından, hesabınızı kaydettirdiğinizde oluşturduğunuz “Kullanıcı Adı” ve “Parola” istenir. E-postanızı buraya girmeyin. Yalnızca Müşteri Ağı web sitemde hesap istemci sayfanızı açmak için kullanılır. Kimlik bilgilerinizi buraya girmezseniz, kurulumdan sonra MPN bağlantılarınız başarısız olur. Bu yüzden onları girin ve “İleri” yi tıklayın.

Bu, OpenVPN bağlantısı tarafından kullanılan bağlantı noktasını seçebileceğiniz son yapılandırma sayfasını açar. UDP bağlantı noktası 1194 varsayılan değerdir ve başarısız bağlantılar nedeniyle yapılandırmanızı güncellemediğiniz sürece kullanmalısınız.

MPN'ye OpenVPN Bağlantıları için Bağlantı Noktası SeçmeBu, OpenVPN SSL üzerinden Özel Ağım hizmetine bağlantılar için gerekli kurulumu tamamlar. Kurulumu başlatmak için “Yükle” düğmesine tıklayın. Bu, .ovpn yapılandırma dosyalarını seçtiğiniz yola aktarır ve gerekli TAP sürücüsünü yükler. Kurulum tamamlandığında “İleri” düğmesi kullanılabilir.

Windows 10 Kurulumu için MPN OpenVPN'i TamamlamaSeçildiğinde son kurulum ekranı açılır. “Finish” düğmesine tıkladığınızda hizmeti başlatmak varsayılan olarak olacaktır. Özel Ağ VPN hizmetimi kullanmaya başlamak için şimdi “Son” u tıklayın.

MPN Windows İstemcisini Kullanma

Özel Ağım hizmeti başlatıldığında, sistem tepsisinde simge durumuna küçülür. Servisleri, Windows istemcisi için açık kaynaklı OpenVPN GUI kullanır. Sistem tepsisine tıklandığında simgesi bağlantısı kesilmiş olarak görüntülenir. Kilidin kapalı ve sembolün kırmızı olduğuna dikkat edin. Fareyi bu durumda simgenin üzerine getirdiğinizde OpenVPN GUI’si görüntülenir.

MPN Bağlantısı Kesilmiş Sistem Tepsisi SimgesiÖzel Ağım VPN ağındaki bir sunucuya bağlanmak için, sistem tepsisindeki simgeye sağ tıklayın, bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçin ve menüden bağlan’ı seçin.

MPN ABD Sunucusuna Bağlanma“Bağlantıyı Kes” ve “Durumu Göster” öğelerinin etkin seçenekler olmadığına dikkat edin. “Günlüğü Görüntüle” seçildiğinde bağlantılarınız için bir metin dosyası açılır. Ayrıca, “Yapılandırmayı düzenle” yi tıklayarak ABD .opvn metin dosyasını görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. İlk menüde “Ayarlar” ı seçerek OpenVPN GUI ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Özel Ağım OpenVPN Windows İstemci Ayarları

Bu ayarları denetlemek ve My Private Network OpenVPN Windows istemci uygulamasında bilgileri görüntülemek için üç sekme vardır. Bu sekmeler “Genel”, “Gelişmiş” ve “Hakkında” ayarlarıdır.

Genel ayarlar aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır:

 • Kullanıcı arayüzü – GUI arayüzü tarafından kullanılan dili seçmenizi sağlar. Seçenekler İspanyolca, Fransızca, İngilizce, Rusça, Çince ve diğerlerini içerir.
 • Başlamak – Windows önyüklendiğinde istemciyi açmanıza izin verir.
 • Tercihler – bilgilerin nasıl saklanacağını ve bildirimlerin nasıl görüntüleneceğini kontrol etmenizi sağlar.
  • Günlüğe ekle – zaten içinde olanların üzerine yazmak yerine günlüğe yeni bağlantılar eklemenizi sağlar.
  • Komut dosyası penceresini göster – çalışan tüm komut dosyalarını değiştirmenizi sağlar (metin dosyası).
  • Sessiz bağlantı – görüntülenen bağlantı bilgilerini kontrol eder.
  • Balonu göster – bağlantı bildirimlerini ne zaman göreceğinizi veya göreceğinizi belirlemenizi sağlar. Yalnızca bağlantıda, bağlanırken veya yeniden bağlanırken veya asla.

OpenVPN Inc. GUI Ayarları

Gelişmiş sekmesi, istemcinin OpenVPN yapılandırma dosyalarını nerede arayacağını ve bağlantı günlüklerini depolayacağını belirlemenizi sağlar. Ayrıca ön bağlantı, bağlantı ve bağlantıyı kesme komut dosyası zaman aşımı (ları) da ayarlayabilirsiniz. Çoğu kullanıcının bu gelişmiş ayarlar için varsayılanları kabul etmesini öneririz. Son ayar, yazılımın yalnızca servis modunda çalışmasını mümkün kılar.

Hakkında sekmesi en son OpenVPN sürümünü ve telif hakkı bilgilerini gösterir. Ayrıca OpenVPN yazılımının herkes için İnternet güvenliği sağlamak için nasıl çalışmayı amaçladığını da açıklar.

Sistem tepsisinde sarı bir simge görüyorsanız, hizmet yine de seçtiğiniz sunucunuza bağlanmaya çalışıyor demektir.

MPN Bağlantı Sistemi Tepsisi SimgesiBağlantınız tamamlandıktan sonra bir durum mesajı görüntülenir.

MPN Durum BildirimiSistem tepsisini açıp fareyi üzerine getirdiğinizde bağlantı durumumuz görüntülenir. Simgenin şimdi yeşil olduğuna dikkat edin. Gördüğünüz gibi MPN ABD sunucusu seçildi ve şu anda sunucuya bağlıyız. Ayrıca, bağlandığımız zamanı ve bize atanan sanal IP adresini de gösterir..

MPN Mouse-over Durum MesajıSimgeye sağ tıklamak artık bir MPN USA sunucusuna bağlı olduğumuzu gösteriyor. MPN ABD yanındaki onay işaretine dikkat edin. “Bağlan” ın artık etkin olmadığını da görebilirsiniz. Özel Ağım’daki yeni bir sunucuya geçmek için, önce mevcut sunucunuzla olan bağlantınızı kesmeniz gerekir. Aksi takdirde bağlantı hataları yaşayabilirsiniz.

MPN VPN Sunucusuyla Bağlantıyı KesmeBağlantı durumunu “Durumu göster” i seçerek görebilirsiniz. Bu pencere bağlantı günlüğünü görüntüler ve incelemenizi sağlar. Ayrıca şu andaki sunucunuzun bağlantısını kesip yeniden bağlanabilirsiniz..

MPN Durum PenceresiÖzel Ağım Windows İstemci Özeti

Windows kurulum dosyası, Özel Ağım hizmetine bağlanmak için OpenVPN SSL Windows istemcisini kolayca yüklemenizi sağlar. Bununla birlikte, kurulumunu yapılandırmak için sizin tarafınızdan bazı düşünce ve teknik yetenekler gerektirir. Hizmet, OpenVPN Inc açık kaynak GUI’sini kullanarak sistem tepsisinden çalışır. Bu menü tabanlı bir sistemdir. Sistem tepsisindeki GUI simgesine sağ tıklayın, bir sunucu konumu seçin ve elde edilen alt menüden “Bağlan” a tıklayın. Bağlantıyı kesmek için, bir onay işareti ile görüntülenen mevcut bağlantınızı seçin ve “Bağlantıyı kes” seçeneğini seçin. Yenisine bağlanmadan önce mevcut VPN sunucunuzun bağlantısını kesmelisiniz.

MPN'yi ziyaret edin

My Private Network Android Uygulamasını Yükleme ve Kullanma

Android MPN Güvenli’yi Yükleme & Fast VPN Manager Uygulaması

İlk olarak, Özel Ağım web sitesine gidin. Oradayken, “Ücretsiz başlayın” düğmesine dokunun. Ardından aşağı kaydırın ve MPN VPN Manager Uygulamasını indirmek için “Google Play’den edinin” e hafifçe vurun.

Android için MPN Uygulamasını Yükleme

Mağaza açıldıktan sonra, yazılımı cihazınıza aktarmak için “Yükle” ye dokunun. Bu işlem tamamlandığında, “Aç” düğmesine dokunun. Bu, uygulamayı Android telefonunuzda veya tabletinizde başlatacak.

Android için Özel Ağımı Doğrulama

Uygulama başladıktan sonra sürüm bilgileri görüntülenir. Bunu hesap oluşturma ekranı takip eder. Zaten bir hesabımız olduğundan, “Mevcut hesabı kullan” düğmesine hafifçe vurun.

Android için MPN Uygulamasına GirişGiriş ekranı açıldıktan sonra, “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” yi girin. “Kimlik bilgilerinizi doğrulamak ve uygulama bağlantısı kontrol panelini açmak için Giriş’e dokunun. Geçerli bağlantısı kesilmiş durumunda gerçek konumunuzu görüntüler, simge kilit açıkken kırmızı renkle vurgulanır ve “Bağlan” düğmesi.

Android Telefonunuzdan MPN VPN Sunucusuna İlk Bağlantı

“Ülke seç” e dokunun. Bu, bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçebileceğiniz ülke yer paylaşımı ekranını açar. Amerika Birleşik Devletleri’ni seçin ve ardından “Bağlan” düğmesine dokunun. MPN VPN uygulamasını ilk kez kullandığınız için, VPN’yi kurma izni vermeniz gerekecek.

İlk MPN Bağlantınızı Android Telefonunuzdan Yapma“TAMAM„ üzerine dokunun, kontrol paneli sarı simge bağlantı durumuna geçer. Kısa bir süre sonra simge yeşile döner ve işlem düğmesi “Bağlantıyı Kes” görüntüler. Artık Özel Ağım hizmetine bağlısınız ve İnternet trafiğiniz güvende. Gösterge tablosu yeni sanal IP adresinizi gösterir. Şimdi, sol üst köşedeki uygulama menüsü simgesine (üç yatay çizgi) hafifçe vurun..

My Private Network Android Uygulama Menüsü

Menü ekranı hesap bilgilerinizi en üstte görüntüler. Bunu menünün kendisi izler. Uygulama menüsü aşağıdaki sekiz öğeyi içerir:

 • Şifre değiştir – şifrenizi değiştirmek için uygulamayı kullanmanızı sağlar.
 • SSS – SSS kategori ekranını açar. Bu kategorilerden birini seçtiğinizde, inceleyebileceğiniz ilgili makalelerin bir listesi açılır.
 • abone – abonelik değişikliklerinin yalnızca web sitelerinde yapılabileceğini ve sizi oraya götürmeyi teklif edeceğini bildirir.
 • Bize Ulaşın – hesap veya destek soruları sorabileceğiniz bir ekran açar.

MPN Android Uygulama Menüsü1

 • Hata ayıklama günlüğünü gönder – sorunları çözmenize yardımcı olması için bağlantı günlüğünüzü MPN desteğine gönderebileceğiniz bir ekran açar.
 • Ayarlar – bağlantı sorunları yaşıyorsanız kullanılan protokolü değiştirmenizi sağlar. Varsayılan olarak UDP 1194’tür, ancak maksimum şifreleme, TCP 443 ve TCP 1194 için UDP 4096’yı da seçebilirsiniz. TCP bağlantıları daha yavaştır. Bağlıyken protokolleri değiştirmeyi denerseniz bir hata alırsınız.
 • Hakkımızda – sürüm bilgilerini ve Özel Ağım web sitesine bağlantıları, destek e-postasını ve sosyal medya hesaplarını görüntüler.
 • Çıkış Yap – oturumu kapatmadan önce bir onay mesajı açar.

MPN Android Uygulama Menüsü2MPN Android Uygulaması ile Yeni Bir Sunucuya Bağlanma

Yeni bir VPN sunucusuna geçmek için mevcut sunucunuzla olan bağlantınızı kesmeniz gerekir. Aksi takdirde, bir hata mesajı alırsınız. Ardından bağlanmak için yeni bir ülke seçin. Bağlantınızı tamamlamak için seçim düğmesine dokunun.

MPN Android Uygulaması ile İngiltere Sunucusuna BağlanmaÖzel Ağım Android Uygulama Özeti

Android MPN Güvenli’yi Yükleme & Hızlı VPN Yöneticisi uygulaması kolaydır. Windows yükleyicisinin aksine, otomatik olarak tüm ülkeleri içerir. Ayrıca uygulamadaki protokolleri değiştirmenizi sağlar. Bir VPN sunucusuna bağlanmak için yalnızca birkaç dokunuş gerekir. Önce ülkeyi seçin ve ardından bağlantı geçişine dokunun. Bağlantıyı kesmek için, gösterge tablosu ekranının altındaki eylem düğmesine dokunmanız yeterlidir. Menüsünde hizmetlerini kullanmanıza yardımcı olacak öğeler var.

Özel Ağ VPN Hız Testim

MPN’yi Windows 10 altında AES-256 ile OpenVPN SSL kullanarak test ettik. My Private Network VPN hizmeti hız testlerimizde vasat bir performans sergiledi. Performansı, test ettiğimiz bazı daha hızlı VPN ağlarına kıyasla kayda değer değildi. AES-256 algoritması için yaptıkları şifreleme yükü, muhtemelen hız düşüşünün birincil nedenidir. Bu hız düşüşü, sunucu aşırı kalabalıklığından da kaynaklanabilir.

Özel Ağ VPN Hız TestimÖzel Ağım VPN hizmetini kullanırken indirme hızımızın VPN bağlantısı olmadan 41,4 Mbps olduğunu, ancak 30,41 Mbps’ye düştüğünü görebilirsiniz. Bu, New York’taki bir sunucuya yaklaşık% 26.5’lik bir düşüş. Mesafe ve ping hızları arttıkça daha fazla hız kaybı olan diğer konumlar kullanıldığında benzer sonuçlar bulundu. Özel Ağ VPN’im kullanılırken 4100 mil uzakta bir sunucuya hızda yaklaşık% 50 azalma oldu. Performanstaki bu kayıpla bile, 20+ Mbps hızı çoğu uygulama için hala yeterince hızlıdır. Dünyanın bölgenizde farklı sonuçlar alabilirsiniz ve orijinal ISS hızınıza bağlı olarak, hizmetlerinde bir miktar birikme fark edebilirsiniz..

MPN Değerlendirmesi: Sonuç

Özel Ağım yaklaşık on yıldır VPN endüstrisinde. Gizlilik nedeniyle Hong Kong’da kayıtlı, İngiltere merkezli bir şirkettir. Orta büyüklükte bir küresel VPN ağına sahiptirler. 44 ülkede sunucuları var. Bu sunucular Antarktika hariç her kıtaya dağıtılır. Ağları P2P trafiğine yalnızca Rusya ve Malezya’daki sunucularında izin veriyor.

Özel Ağım hizmeti OpenVPN SSL, IKEv2, L2TP / IPSec ve PPTP protokolleri ile bağlantılara izin verir. Çoklu protokol desteği, servislerini çeşitli cihazlarla kullanmanızı sağlar. Uygulama yazılımları, OpenVPN kullanarak OpenVPN Inc, GUI ve Tunnelblick gibi üçüncü taraf açık kaynaklı arayüz yazılımı yardımıyla Windows, Mac OS X ve Android’e bağlanır. Bu nedenle, kurulumu bazı sağlayıcılar kadar basit değildir. Düzgün yapılandırmak için bazı kullanıcı girişleri gerekir. Servisleri iPhone ve iPad bağlantıları için varsayılan olarak IKEv2 protokolünü kullanır.

Özel Ağım, OpenVPN ve IKEv2 bağlantıları için şu anda sektörde mevcut olan en güçlü VPN şifrelemesini kullanıyor. Her ikisi de 256 bit AES şifrelemesi ile güvence altına alınmıştır. İnternet etkinliğiniz, bant genişliği kullanımınız veya DNS sorgularınızda trafik günlükleri toplamaz veya saklamaz. Servisleri DNS sızıntısı koruması, NAT güvenlik duvarı ve DDoS koruması sağlar. Destekleri öncelikle e-posta biletleri. Android uygulamasında ayrıca bir sohbet bileşeni var. Ayrıca, hizmetlerini çeşitli cihazlara yüklemek için adım adım kılavuzlarla iyi organize edilmiş bir SSS veritabanına sahiptirler.

Hizmet hakkında neler sevdik:

 • VPN etkinlik günlüklerini tutmazlar.
 • Hizmet, OpenVPN ve IKEv2 bağlantıları için iyi güvenlik sağlar.
 • MyTelly SmartDNS hizmeti ücretli planlara dahildir.
 • Rusya ve Malezya sunucularında P2P kullanımına izin verildi.
 • MPN, 3 günlük ücretsiz parkur ve 90 günlük para iade garantisi sunar.
 • Herkes için sınırlı ücretsiz hizmet veriyorlar.

Hizmeti geliştirmek için fikirler:

 • Özel Ağım kullanım için kendi özel istemcilerini geliştirebilir.
 • Performansı artırmak için bazı konumlara daha fazla sunucu ekleyin.

Özel Ağımın Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Okyanusya’da sunucuları var. Kredi bilgisi gerektirmeyen tüm yeni kullanıcılar için 3 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyorlar. Ayrıca 90 günlük para iade garantisi var. Bu, VPN hizmetlerini risksiz deneyebileceğiniz anlamına gelir. Beğendiğinize karar verirseniz, tam planlarını ayda 7,17 £ ‘dan alabilirsiniz..

MPN'yi ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map