Opera VPN İncelemesi 2018

Opera VPN incelememize, arkasındaki Norveç şirketi Opera Software ASA’ya bir göz atalım. 1996 yılında kurulan şirketler, pazar payının yaklaşık% 2’si ve 350 milyondan fazla sadık kullanıcısı ile en göze çarpan beşinci tarayıcı olan Opera tarayıcısını geliştirdiler. Bu tarayıcıları, diğer tarayıcılarda bulunmayan benzersiz özellikler sağlayarak oluşturdular. Son zamanlarda, Windows, Mac OS X ve Linux için Opera tarayıcılarına ücretsiz, sınırsız bir VPN hizmeti eklediler. Ayrıca iOS ve Android için Opera VPN uygulamaları var.


Opera VPN Review 2017

Opera Ücretsiz VPN Hizmeti

Opera VPN hizmeti, SurfEasy VPN’i satın alarak sağlanır. Fiyat, Opera tarayıcı hizmetinin yanı sıra iOS ve Android uygulamaları için de doğru. “Ücretsiz” mi, değil mi? Teknik olarak, “ücretsiz” VPN fikri tamamen doğru değil, uygulamalar reklam destekleniyor. Ayrıca, VPN kullanımınızdan anonimleştirilmiş verilerin toplanmasını kabul edersiniz. Opera VPN tarafından sağlanan gizlilik ve güvenliğe baktığımızda bunu incelememizde daha sonra tartışacağız.

Ücretsiz VPN Özellikleri

Ücretsiz Opera VPN hizmetindeki özellikler aşağıdakileri içerir:

 • Tarayıcı VPN Proxy’si – Windows, Mac OS X ve Linux için ücretsiz tarayıcı proxy VPN.
 • Bağlantılar – Sınırsız sayıda cihaz bağlantısı.
 • Mobil VPN uygulamaları – iOS ve Android cihazlar için ücretsiz VPN uygulamaları.
 • Sınırsız kullanım – Sınırsız VPN bant genişliği ve kullanımı.
 • Sanal ülkeler – 5 farklı ülkede 500’den fazla sunucuya erişim.
 • Şifreleme – Çevrimiçi verilerinizin güvenli bir şekilde şifrelenmesi.
 • Sansürü atla – Sosyal medya sitelerine erişmek ve çevrimiçi sansürü kaldırmak için yerel ve bölgesel coğrafi kısıtlamaları ve güvenlik duvarlarını atlama yeteneği.
 • WiFi koruması – En sevdiğiniz WiFi etkin noktasında üçüncü tarafların izinsiz girişine karşı koruma sağlayın.

Opera VPN'i ziyaret edin

Ağ ve Sunucu Konumları

Ücretsiz Opera VPN ağını kullanmak için sanal konumlar alabileceğiniz ülke sayısı, çoğu VPN hizmetine kıyasla azdır. Kanada, Almanya, Singapur, ABD ve Hollanda’da sunucuları var. Bu, hizmetlerinin size Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki konumlara erişmenizi sağlayacağı anlamına gelir.

Bununla birlikte, VPN ağlarında 500’den fazla sunucuları var. Farklı tarayıcı konumlarının IP testi, Amerika Birleşik Devletleri’nde birden çok sunucu konumuna sahip olduklarını da gösterdi. Son olarak, Opera VPN sunucuları herhangi bir P2P trafiğine izin vermez.

Opera VPN Operasyonel Yargı Yetkisi

Opera tarayıcısı ve markası kısa bir süre önce bir internet antivirüs ve güvenlik şirketi olan Qihoo 360’ı içeren Çinli bir yatırım grubu tarafından satın alındı. Ancak görünüşe göre Opera medya grubu, Opera TV veya Opera VPN hizmetlerini satın almadılar. Görünüşe göre bunlar orijinal Norveç şirketine ait.

Yine de, bazı VPN kullanıcıları, incelediğimiz makalelerde çok açık olmadığı için Opera’nın orijinal geliştiricileri ile iş düzenlemelerinde Çinlilerin neye erişebileceğini merak edecekler. Bu, şu an için, her iki varlığın Opera adını bir geçişten geçinceye kadar paylaşması nedeniyle daha da karmaşıktır..

Opera VPN hizmeti, Toronto merkezli SurfEasy VPN bölümü aracılığıyla yönetilir. Bu, operasyonel yargı yetkisinin Five Eyes (FVEY) üyesi olan Kanada olduğu anlamına gelir. Bilmeyenler için FVEY, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve ABD’den oluşan bir istihbarat toplama ittifakıdır. Bu, bazı kullanıcılar için belirleyici bir faktör olabilir.

Opera VPN Hizmet Gizliliği

Öncelikle, Opera şirketi SurfEasy, Opera VPN kullanıcıları hakkında herhangi bir bilgiyi kalıcı olarak kaydetmez. Bununla birlikte, farklı faktörler Opera tarayıcı VPN ve mobil uygulamaları için gizliliğinizi etkilediğinden, her birine ayrı bir göz atacağız.

Tarayıcı VPN Gizliliği

İlk olarak, daha önce de belirttiğimiz gibi, SurfEasy bir günlük olmayan VPN hizmetidir. Bu, Gizlilik Politikasından aşağıdaki alıntıda belirtilmiştir.

SurfEasy, hizmetimize bağlandığında IP adresi üreten kullanıcıları depolamaz ve bu nedenle sunucularımızın IP adresleri sağlandığında kullanıcıları tanımlayamaz. Ayrıca, SurfEasy, kullanıcıların hizmetlerimize bağlıyken tükettikleri uygulamalar, hizmetler veya web siteleri hakkında bilgi ifşa edemez; SurfEasy bu bilgileri saklamadığından.

Ancak, bu gizlilik açısından tam bir hikaye değildir. VPN kullanımınızla ilgili gerçek zamanlı operasyonel veriler topladıklarına dikkat edilmelidir. Gizlilik Politikası bunu şöyle ifade eder:

Yardımcı olacak geçici kullanım verileri… Hizmetimizi sürdürmek ve geliştirmek amacıyla kurallara dayalı otomatik trafik yönetimi gerçekleştiriyoruz. Bu kuralların uygulanması, hedef web siteleri veya IP adresleri de dahil olmak üzere IP adreslerini içeren İnternet ve veri trafiğinin gerçek zamanlı analizini gerektirebilir. Ancak, gerçek zamanlı bir işlem olduğu için bu bilgilerle ilgili herhangi bir günlük tutulmaz.

Çoğu durumda bu, kullanıcıları için hiçbir sorun oluşturmamalıdır. Ancak, Kanada yargı yetkileri ve Gizlilik Politikalarından aşağıdaki alıntılar dikkate alındığında:

Kullanım verileriniz de dahil olmak üzere kişisel bilgileri resmi makamlara veya kurumlara toplayabilir ve ifşa edebiliriz,…..

Kanada’nın FVEY üyesi olduğunu unutmayın ve bu bazı VPN kullanıcıları için bir sorun olabilir. Savunmalarında, bu alışılmadık bir durum olurdu, ancak bu gerçek zamanlı verileri topladıkları gerçeği, hükümet tarafından zorlandığı takdirde bunları tersine çevirmek için kolayca depolayabilecekleri anlamına gelir.

Özellikle Opera VPN tarayıcı kullanıcıları ile ilgili olarak SurfEasy aşağıdakileri belirtir:

SurfEasy müşterileri, genel uygulamayı, tasarımı ve hizmeti iyileştirmeye ve basitleştirmeye yardımcı olmak için Google Analytics gibi uygulama içi analiz teknolojilerini kullanabilir. Masaüstü için Opera Tarayıcı’daki VPN için, bu kullanıcıyı sistemimizde yönetmemize izin veren bir abone kimliği (tüm abonelerde sıralı olarak oluşturulur) oluştururuz. Bu kullanıcıya tarayıcı önbelleğini / geçmişini temizlerse, yeni oluşturulmuş bir abone kimliği atanır.

Bunun amacı, tarayıcı kullanıcılarından yalnızca anonimleştirilmiş verilerin toplanmasını sağlamaktır. Bu veriler daha sonra Opera VPN Gizlilik Politikası paylaşım maddesine göre paylaşılabilir ve / veya satılabilir. Opera VPN uygulaması kullanıcı gizliliğini tartıştığımızda bununla ilgili gizlilik sorunlarını inceleyeceğiz. Bu endişeleri kendileri incelemeyi ve tarayıcı Opera VPN “ücretsiz” fiyatının çok yüksek olup olmadığını görmeyi kullanıcıya bırakıyoruz.

Opera VPN Mobile App Gizlilik

Veri Toplama Onayı

İOS ve Android için Opera VPN mobil uygulamalarını kullanmak için veri toplama Gizlilik Politikasını kabul etmelisiniz. Özellikle, bununla ilgili olarak aşağıdakileri belirtirler:.

Opera VPN tarafından Hizmet aracılığıyla toplanan çoğu kişisel bilgi, size sunduğumuz Hizmeti kullandığınızda derlenir. Bu nedenle, Hizmeti kullandığınızda Opera VPN’e bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasına göre kullanma izninizi verdiğinizi anlamanız önemlidir..

Topladıkları bilgiler aşağıdakilerin bir kısmını veya tümünü içerebilir:

 • Kişisel veriler, örneğin adınız, e-postanız, tarih ve saatle birlikte IP adresi;
 • Web adresleri (web sayfalarının içeriği değil) ve IP adresi konumları gibi kullanım verileri;
 • Opera VPN tarafından verilerinizi diğer kullanıcılarla anonimleştirmek için kullanılan rastgele oluşturulmuş bir tanımlayıcı;
 • kişisel olmayan teknik veriler, örneğin cihazınızı kim ürettiğini, cihazınızın reklam kimliğini, cihazınızın türünü, tarayıcı türünü, kullanılan işletim sistemini, ekranınızın çözünürlüğünü, mobil operatörünüzün bölgesini ve kodunu ve diğer teknik kullanım verilerini.
 • Opera ile personeli ile etkileşime girerek paylaştığınız diğer bilgiler.

Gördüğünüz gibi Opera VPN ve Google Analytics gibi bağlı kuruluşlarına çok sayıda anonim ve kişisel bilgi vermeyi kabul ediyorsunuz. Savunmalarında, kişisel bilgilerinizin anonimleştirilmiş verilerinize herhangi bir şekilde bağlanmasını önlemek için mümkün olan her şeyin yapıldığını da belirtirler. Ayrıca, tüm kişisel bilgilerini korumak için her makul güvenlik önleminin uygulandığını belirtiyorlar..

Bununla birlikte, Opera VPN Gizlilik Politikasının bir araya getirildiğinde gizlilik sorunları sunabileceği başka birkaç bölüm daha vardır. Ayrıca, Opera VPN’nin verilerinizi diğer üçüncü taraf verileri ve demografik özellikleriyle birleştirmesine izin vermeyi kabul edersiniz. Dahası, bu birleşik anonimleştirilmiş verileri diğer ilgili üçüncü taraflarla paylaşmalarına, satmalarına veya dağıtmalarına izin veriyorsunuz.

Gizlilik Politikaları, aşağıdaki alıntılarda bu iddiaları özellikle belirtmektedir:

Opera VPN, Hizmeti kullanımınızla bağlantılı olarak topladığı bilgileri, demografik bilgiler ve üçüncü taraf veri sağlayıcılarından topladığı diğer bilgilerle birleştirebilir.

Opera VPN, anonimleştirilmiş kullanım verilerini üçüncü taraflarla paylaşabilir, satabilir ve / veya dağıtabilir.

İnternet, anonimleştirilmiş verilerin tuzaklarına neden olan makalelerle doyurulmuştur. Bu kendi adıyla yazılmış makaleler, bu anonim veri kümeleri demografik veriler ve diğer üçüncü taraf veritabanlarıyla birleştirildiğinde anonimliğinizin risk altında olduğunu göstermektedir. Gerçekten de, bu tür kombinasyonların genellikle daha fazla kişisel bilgiyi kullanım alışkanlıklarınızla ilişkilendirmeyi kolaylaştırdığı gösterilmiştir..

Bu, kayıt tutmayan bir politikanın bazen çevrimiçi gizliliğiniz söz konusu olduğunda gizlilik hikayesinin yalnızca bir parçası olduğunu göstermektedir. Ayrıca, eski İnternet atasözü, eğer bir şey bedava olursa, işlem gören emtia olabileceğinizi gösterir. Hem SurfEasy hem de Opera VPN’i savunurken, topladıkları tüm anonimleştirilmiş bilgiler ve bunların nasıl kullanıldığı hakkında açık görünüyorlar. Her zaman olduğu gibi, SurfEasy ve Opera VPN Gizlilik Politikalarını kendiniz okumanızı ve sizin için kabul edilebilir olup olmadığına karar vermenizi öneririz..

Opera VPN Güvenliği

Tarayıcı Güvenliği

Tarayıcı VPN verilerinin bir AES-256 algoritması kullanılarak şifrelenmiş olduğu anlaşılıyor. Bununla birlikte, standart HTTPS güvenliğini kullandığı gerçeği dışında, bununla ilgili birkaç ayrıntı daha bilinmektedir. El sıkışma şifresi, kullanılan anahtarlar veya ileri gizlilik gözlemliyorsa hakkında hiçbir bilgi bulunamadı.

SurfEasy muadili gibi OpenVPN kullandığını varsayıyoruz, ancak bu doğrulanamadı. Bu, tarayıcı Opera VPN hizmetinin gerçek güvenliği hakkında yorum yapmayı zorlaştırır. Opera VPN sunucularından gelen proxy istekleri ile entegre Google genel DNS’sini kullanır. Test sırasında WebRTC sızıntısı bulunamadı.

İOS ve Android Uygulamaları için Opera VPN Güvenliği

İOS uygulamaları, AES-256 ile güvenlik için yerleşik IPSec’i kullanıyor. Android uygulamaları OpenVPN kullanıyor. Android uygulamasının kullandığı algoritmayı tam olarak doğrulayamadık, ancak aynı zamanda AES-256 olduğunu varsayalım. Bu bilgi noktaları göz önüne alındığında, mobil uygulamaların çevrimiçi verileriniz için iyi şifreleme ve güvenlik sağladığı anlaşılıyor.

Opera VPN Desteği

Bunların ücretsiz Opera VPN hizmeti için özel bir desteği yoktur. Destek, Opera forumları ve web sitelerindeki küçük SSS aracılığıyla sağlanır. Kurulum ve kullanım kolaylığı nedeniyle, çoğu kullanıcı için bu bir sorun olmayabilir.

Opera VPN'i ziyaret edin

Uygulamalı: Opera VPN 2017

Windows için Opera VPN Tarayıcı

İlk olarak, Opera tarayıcı kurulum dosyasını Windows bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. İndirdikten sonra, Windows sisteminize yüklemek için yönetici olarak çalıştırın. Ardından, Opera tarayıcısını açın.

Opera VPN Proxy’sini etkinleştirme

İlk olarak, Opera marka logosuna (büyük kırmızı O) tıklayarak menüyü açın. Ortaya çıkan açılır menüden “Ayarlar” ı seçin. Ayarlar menüsü göründükten sonra, “Gizlilik ve güvenlik” öğesini seçin.

Opera Tarayıcı Ayarları

Bu gizlilik ve güvenlik sayfasını açacaktır. Tarayıcı için VPN’yi etkinleştirmek üzere kutuyu tıklayın.

Opera Tarayıcı için VPN'yi etkinleştirme

Tarayıcı Proxy’sini kullanma

Opera web tarayıcınızda VPN kullanmak daha basit olamaz. Opera tarayıcısı için VPN hizmetini etkinleştirdikten sonra, tarayıcı için birleştirilmiş arama ve adres çubuğunda mavi bir VPN rozeti görürsünüz. Ana kontrol panelini açmak için VPN rozetini tıklayın.

Opera Tarayıcı VPN'ini kullanma

Bu kontrol paneli arayüzünün kullanımı kolaydır. Anahtarın seçilmesi VPN hizmetini açar ve kapatır. Ekranda toplam aylık kullanımın yanı sıra hafta için günlük bant genişliği grafiği de gösterilir. Hatta bir nokta seçildiğinde o zamana aktarılan veri miktarı görüntülenir. Sanal konumları değiştirmek için geçerli bölümü tıklayın. Bu, bağlanabileceğiniz konumların bir listesini görüntüler. O ülkedeki bir VPN sunucusuna geçmek için yeni konumunuzu seçin.

Opera Tarayıcısında Reklamları ve İzleyicileri Engelleme

Göz atmak istediğimiz bir diğer güvenlik özelliği de reklam ve izleyici engelleyicidir. VPN proxy için olana benzer bir prosedür kullanarak temel ayarlarda reklam engelleyici özelliğini etkinleştirirsiniz. Reklam engelleyici etkinleştirildikten sonra, arama / adres çubuğunun sağ tarafında bir rozet (X ile mavi kalkan) görürsünüz. Yanındaki sayı, geçerli sayfada engellenen reklamların sayısını temsil eder. Bu rozeti tıkladığınızda, zaman içinde engellenen reklamların sayısını görebileceğiniz gösterge tablosu açılır. Ayrıca, tarayıcı için temel ayarlar sayfasını açmak üzere reklam engellemeyi açmak / kapatmak ve dişli çark simgesini açmak için bir geçiştir.

Opera Tarayıcısını Kullanarak Reklamları Engelleme

Altta, geçerli sayfada bir hız testi yapmak için bir bağlantı bulunur. Bu test, sayfayı reklamlı ve reklamsız olarak açma zamanlarını karşılaştırır. Aşağıdaki örnek, reklam engelleyiciyi etkinleştirmenin sayfa yükleme sürelerini azaltabileceğini ve bu da web taramanızı daha keyifli hale getireceğini göstermektedir.

Sayfa Yükleme Hızı Testi

Opera tarayıcısı VPN proxy’si hakkındaki tartışmamızdan, hem etkinleştirmenin hem de kullanımının kolay olduğunu görebilirsiniz. Bu, tüm Opera tarayıcı trafiğinizi şifreleyecek ve sanal konumunuzu değiştirmenize izin verecektir. Bu, tarayıcı trafiğinizi koruyacak ve bazı coğrafi kısıtlamaları atlamanıza izin verecektir. Reklam engelleyici özelliğini kullanmak çevrimiçi verimliliğinizi ve güvenliğinizi artırmanıza da yardımcı olabilir. Ancak, çevrimiçi verileri sisteminizde çalışan diğer programlardan veya tarayıcılardan korumaz.

Opera VPN'i ziyaret edin

Android için Opera VPN Uygulaması

İndirme ve Yükleme

Android için Opera VPN uygulamasını indirmek ve yüklemek kolaydır. Önce web sitelerini cihazınızda başlatın ve Google Play mağaza bağlantısına dokunun. Mağazaya girdikten sonra indirmeyi başlatmak için “Yükle” düğmesine dokunun. Bu işlem bittikten sonra uygulamayı ilk kez başlatmak için “Aç” düğmesini seçin, karşılama ekranı açılır. Opera VPN markasının geleneksel kırmızı O değil kırmızı bir Viking kaskı olduğunu göreceksiniz..

Opera VPN Android Uygulamasını Yükleme

“Başlayın” düğmesine tıklandığında Opera VPN’in avantajlarını açıklayan uygulama maskotu Olaf the Viking’in yer aldığı kısa bir slayt gösterisi açılacak. Bu slayt gösterisinde gezinebilir veya atlayabilirsiniz. Seçim senin.

Opera VPN Özellikleri Olaf Slayt gösterisi

Slayt gösterisi bittiğinde, uygulamanın Android cihazınızda Opera VPN hizmetini kurma iznine izin vermelisiniz. Daha sonra uygulama kontrol paneli açılır. Opera VPN ağına bağlanmadan önce, uygulama ayarlarını ve diğer bazı özelliklerini inceleyelim.

Android VPN Ayarları

“Ayarlar” ekranına, uygulamanın ana menüsüyle, kontrol panelinin sağ üst kısmındaki menü simgesine (üç yatay çizgi) dokunarak açılabilir. Uygulamanın yalnızca iki ayarı vardır:

 • Opera VPN’yi çalışmaya devam etmeye zorlama – Bu, sistem arka planda kapatırsa uygulamanın çalışmaya devam etmesini sağlar.
 • Yeniden başlattıktan sonra Opera VPN’yi açın – Bu geçişin ayarlanması, cihazı başlattığınızda otomatik olarak Opera VPN uygulamasını başlatır. Aksi takdirde varsayılan olarak son durumuna getirilir, açık veya kapalı.

Opera VPN Android Uygulama Ayarları

Şimdi Android için Opera VPN uygulamasının birkaç benzersiz özelliğine bir göz atalım: WiFi güvenlik testi ve İnternet reklamlarını ve izleyicileri engelleyen koruyucu.

WiFi Güvenliğinizi Test Etme

Ana kontrol panelinin ikinci sekmesine gitmek WiFi güvenlik testi ekranını açar. Bu ekran mevcut WiFi bağlantınızı görüntüler. “WiFi güvenliğini test et” tuşuna basmak güvenlik puanı yaratacaktır. Güvenlik puanı ekranında aşağı kaydırma, bu puanın dayandığı beş faktörü görüntüler:

 • Ağ türü – özel veya genel.
 • Güvenlik seviyesi – ağ şifresi gücü (yüksek veya düşük).
 • IP adresi – açık veya gizli
 • WiFi-koklama – koklayıcılar veya güvenli risk altında.
 • Ağ yöneticisi izleme – risk altında veya güvenli.

Oka dokunduğunuzda, ok hakkında daha fazla bilgi gösterilir. Bu ekran ayrıca WiFi ağı için genel bir tanı sağlar. Geri düğmesine basmak veya geri oka dokunmak, mevcut WiFi ağ güvenlik puanınızı kaydedecek ve sizi ana test ekranına döndürecektir..

Opera VPN Android Uygulaması ile WiFI'yi Test Etme

Gardiyan

Ana kontrol panelinin üçüncü sekmesine gitmek Guardian ekranını açar. “Guardian’ı Etkinleştir” düğmesine dokunmak reklamı ve İnternet izleyici engelleyiciyi başlatır. Ayrıca, bir dakika içinde göreceğimiz gibi, VPN’yi otomatik olarak açar. Ortadaki ekran birkaç web sitesini ziyaret ettikten sonra koruyucuyu gösterir. Bugün engellenen site sayısını görüntüler. Zaman içinde engellenen site sayısı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, “Daha fazla istatistik” düğmesine dokunun. Burada Guardian özelliğini devre dışı bırakmak için bir bağlantı da var.

Android Guardian için Opera VPN

Android Uygulamasını Kullanma

Ana kontrol paneline geri döndüğünüzde, VPN’nin artık ABD’ye bağlı olduğunu görebilirsiniz. Aşağı kaydırdığınızda, WiFi’nin artık korunduğunu ve Guardian’ın etkin olduğunu da göreceksiniz. Karşılaştır düğmesine dokunmak, VPN bağlantısıyla ve VPN bağlantısı olmadan WiFi güvenliğinin karşılaştırmasını gösterecektir. Bu ekranda tekrar seçilmesi ana kontrol panelindeki bilgileri güncelleyecektir. Ana panoya geri dönmek artık korunduğumuzu, Opera VPN hizmetine bağlanmadan önce ve sonra WiFi güvenlik puanımızı ve engellenen izleyici sayısını gösteriyor.

Android Opera VPN Uygulamasını Kullanma

Şimdi uygulamadaki yerleri değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu görelim. Gösterge tablosu ekranının en üstüne dönün ve “Bölgeyi değiştir” düğmesine dokunun. Bu, seçebileceğiniz konumların bir listesini görüntüler. Dokunarak Kanada’yı seçin. Hepsi bu kadar. Uygulama, sanal konumunuzu otomatik olarak Kanada’ya taşır. Şimdi uygulamayı iyice inceledikten sonra VPN bağlantısını keselim. Bunun için geçiş ana menü ekranının üstündedir.

Opera VPN Android Uygulaması ile Sanal Konumları Değiştirme

Opera VPN'i ziyaret edin

Opera VPN Hız Testleri

Tarayıcı Performans Testi

Tarayıcıdaki Opera VPN proxy’si için hız testi sonuçları, hızda bir miktar kayıp olmasına rağmen, çok küçük olduğunu göstermektedir. Nitekim, 29.64 Mbps’den 27.12 Mbps’ye düşme sadece yaklaşık% 8.5’tir. Bu nedenle, hevesli bir Opera tarayıcı kullanıcısıysanız, İnternet trafiğinizi güvence altına almak için çoğu durumda VPN’yi etkinleştirmeniz önerilir..

Tarayıcıda Opera VPN Hız Testi

Android Hız Testi

Android performans testinin sonuçları, bağlantı hızında önemli bir kayıp olarak adlandırdığımız şeyin neden olduğunu gösteriyor. 14.45 Mbps, medya akışı da dahil olmak üzere çevrimiçi işlerinizin çoğu için hala çok hızlı. Bağlantı hızındaki kayıp muhtemelen birkaç faktöre bağlıdır. Bunlardan ilki mobil trafiğinizin şifrelenmesidir. Diğeri büyük olasılıkla VPN sunucusundaki aşırı yükten kaynaklanıyor. Bu, bazen seçtiğimiz yere bağlanamadığımız ve başka bir tanesini kabul etmek veya beklemek ve daha sonra yeniden bağlanmayı denemek zorunda olduğumuz ek gerçeğinden kaynaklanmaktadır..

Opera VPN Android Uygulama Hız Testi

Sonuçlar, Android telefonumuzda Opera VPN hizmetini kullanmanın indirme hızımızı 27,50 Mbs’den 14,45 Mbps’ye düşürdüğünü gösterdi. Bu, ABD’deki bir sunucuya% 47’nin üzerinde bir düşüştür. Bu hız çoğu uygulama için hala yeterli olduğundan ve bilinmeyen WiFis’te güvenliğinizi sağladığından, seçtiğiniz hizmetse her zaman Opera VPN kullanarak bağlanmanızı öneririz. Her zaman olduğu gibi, bu sonuçlar yerel ISS hızınıza göre değişebilir, bu nedenle hizmeti kendiniz test etmelisiniz.

Zeyilname: 15 Ağustos 2017

Opera VPN, iOS uygulamalarının 2.0 sürümünü ve ücretsiz VPN hizmetinden para kazanmaya yönelik ilk girişimini tanıttı. Yeni Opera VPN Gold hesabının aşağıdaki avantajları vardır:

 • İzleyici engelleyici – Reklamverenlerin çevrimiçi hareketleri izlemesini önleyin. (bu artık iOS için ücretsiz Opera VPN uygulamasında değil).
 • Daha yüksek hızlar – Ücretli kullanıcılara öncelik vermeye adanmış sunucular.
 • 10 konuma erişim – Kanada, ABD, Hollanda, Almanya, Singapur, İspanya, İngiltere, Avustralya, Fransa ve İtalya.
 • Özel müşteri desteği – Herhangi bir sorunuz varsa e-posta ile gönderin.

Altın aboneliği, tüm altın özellikleri ve sınırsız bant genişliği ile 7 günlük ücretsiz bir deneme içerir. Ücretli hizmetin maliyeti yıllık 29,99 $ ‘dır ve deneme süresinin sonunda değiştirilir. Satın alma işleminin onaylanmasından sonra ödemeler iTunes hesabınıza yansıtılır.

Bu, Opera VPN’nin para kazanmaya çalıştığı ücretsiz hizmetlerden ilkidir, ancak Max Android uygulamalarını sona erdiren son duyurusu göz önüne alındığında, bu onların sonuncusu olmayabilir. Max ve Opera VPN Android uygulamaları aynı cihazda çalıştırılamaz. Gelecek zamanlarını sadece zaman gösterecek.

Opera VPN Review: Sonuç

Opera neredeyse 20 yıldır faaliyet gösteriyor. Merkezi Norveç’in Oslo kentindedir. Opera VPN hizmetlerinden sorumlu şirket olan SurfEasy, katı İnternet gizliliği yasalarına sahip Kanada’nın Toronto şehrinde bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıl boyunca Opera, ücretsiz VPN’yi tarayıcılarına tanıttı. Ayrıca iOS ve Android için Opera VPN uygulamaları geliştirdiler. Amaçları herkese her yerden uygun fiyatlı, güvenli, özel ve sansürsüz bir İnternet erişimi sağlamaktır. Beş farklı ülkede küçük bir sunucu ağları var. Yeni tanıtılan ücretli hizmetin 10 sunucu konumu var.

Opera VPN, tarayıcı VPN trafiği için AES-256 veri şifrelemesi kullanır. İOS uygulamaları güvenlik için IPSec’i ve Android uygulaması OpenVPN’i kullanıyor. Uygulamaları ayrıca izci engelleyicileri de içerir. Tüm özel yazılımlarının kurulumu ve kullanımı kolaydır. Opera VPN öğrenme eğrisini azaltan benzer özelliklere sahiptirler. Ücretsiz yazılımları forumlar ve küçük bir SSS ile desteklenmektedir. Son zamanlarda iOS uygulamaları için ücretli bir hizmet sundular.

Hizmet hakkında en çok neyi sevdik:

 • Windows, Mac OS X ve Linux için ücretsiz VPN’i Opera web tarayıcısına entegre ettiler.
 • Opera VPN, iOS ve Android cihazlar için ücretsiz mobil uygulamalara sahiptir.
 • Özel yazılımlarına entegre izleyici engelleyici yazılımı dahil ederler.

Hizmeti geliştirmek için fikirler:

 • E-posta desteği sağlayın.
 • Daha az anonimleştirilmiş VPN kullanım verileri toplayın.
 • Daha fazla yer ekleyin.

Mevcut durumda Opera VPN hizmetinin, üstün güvenlik gerektirmeyen veya yalnızca zaman zaman VPN kullanması gerekenler için daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Ancak, bunlar çok yeni bir hizmettir. Büyüyorlar ve genişliyorlar, böylece gelecekteki gelişmeler için hizmete göz kulak olmaya devam edeceğiz.

Opera VPN'i ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map