Ookla Speedtest VPN İncelemesi

Speedtest VPN logosuSadece pazarlama gibi görünse de, Ookla Company (Speedtest.net’in yaratıcıları), basitçe “En hızlı VPN“. Hizmet ayda 2 gb ile sınırlıdır ve bu noktada yalnızca Android ve iOS cihazlar için kullanılabilir. Ayrıca, uygulamanın bir parçası olarak yerleşik gibi görünüyor, bu yüzden ek bir indirme gibi görünmüyor. Genellikle ücretsiz VPN ürünlerine karşı dikkatliyiz, çünkü genellikle bu şekilde ödeme yaparsınız. Bununla birlikte, hizmet hala beta aşamasında ve Ookla’nın ana şirketinin (J2 Global) bir dizi VPN sağlayıcısı var. Bu derlemede Speedtest’in yeni VPN’sini tartışacağız ve diğer hizmetlere karşı nasıl biriktiğini göreceğiz.


Speedtest VPN’i önerilen en iyi VPN hizmetlerimizle karşılaştırmak ister misiniz? İşte en iyi alternatiflerden bazıları. Her VPN, hizmeti test etmek için 30 günlük risksiz deneme süresi sunar.

RankVPN HizmetiVPN Fanı
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6.67ExpressVPN160Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
2NordVPN$ 3.49NordVPN87Onay KutusuOnay KutusuOnay Kutusu
3Özel İnternet Erişimi$ 3.33PIA49Onay KutusuOnay Kutusu

Şirket hakkında

Ookla VPN topluluğu için hala yeni olsa da, web siteleri doğru hız testi sonuçları için birçok kişi tarafından kullanılıyor. Ookla, merkezi ABD’de bulunan ve merkezi J2 Global’e aittir. Okkla, “sıfır günlük VPN” sağlayıcısı olduklarından bahsediyor. Ancak, en hızlı VPN’de oturumunuz açıkken bir hız testi yaparsanız, bu kullanımı kaydettiklerini unutmayın. Bu, sıfır günlüklerinin amacını neredeyse yenmek gibi görünüyor, ancak bir hız testi çalıştırmayı seçerseniz sonuçlarınızı izlemede çok fazla zarar yok. J2 Global ayrıca IPVanish ve diğer birçok VPN hizmetine de sahiptir. En hızlı VPN ağlarında çalıştığı için, sahip oldukları diğer şirketlerin bazılarının kurallarına uyacağını varsayabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Bu inceleme sırasında Speedtest VPN hala Beta’da. Bu nedenle, hizmetin maliyeti ne kadar olursa olsun herhangi bir fiyatlandırma teklif etmediler. Bununla ilgili daha fazla bilgi edindikçe, bu incelemeyi güncelleyeceğiz.

Özellikleri

Özelliklere gelince, umarız sunduğu özellik eksikliğinin hala beta sürümündedir. Ancak, ayda 2 GB’a kadar ücretsiz alan elde edersiniz, sıfır günlük teklifi sunar ve hızlı olması gerekir. Android uygulaması OpenVPN protokolünü kullanırken iOS uygulaması IKEV2 protokolünü kullanıyor. Bu protokollerin her ikisi de hızlı ve güvenlidir.

Sunucu Konumları ve Ülkeler

Speedtest VPN’ye bağlanmak daha kolay olamazdı. Ancak, nereye gideceğinizi bilmelisiniz.

Speedtest Konsolu

Uygulamanın hemen en düşük gecikme ile en yakın yere bağlayacağını lütfen unutmayın. Şirket ayrıca Çin, Mısır, Kazakistan, Katar, Suudi Arabistan ve BAE’de de engellenebileceğini belirtiyor. Ayrıca Ookla, Burma / Myanmar, Küba, İran, Kuzey Kore, Sudan veya Suriye’de iş yapmıyor. Yine de, engellenmediği sürece işe yarayabilir.

Uygulamalı Test

Speedtest VPN’ye bağlanmak kolaydır. Ancak, nereden erişeceğinizi bilmeniz gerekir. En hızlı uygulamayı indirdikten sonra, en hızlı simgenin sağındaki kilidi tıklayabilirsiniz.

Speedtest VPN Kilidi

Ardından, kaydırıcıyı “Açık” konuma getirmeniz yeterlidir..

Speedtest VPN Açma

Bu VPN’ye bağlanmak ve kullanmak için gerçekten tek şey bu.

Speedtest VPN Hız Testi

Hız kaybı, ücretsiz bir VPN hizmeti kullanmanın dezavantajlarından biridir. Premium sürümü piyasaya sürdüklerinde, bir hız artışı göreceksiniz. Speedtest VPN hizmetinin hızını test ettiğimizde, biraz yavaş olduğunu gördük. Otomatik olarak en iyi seçeneği seçtiği için hayal kırıklığı yaratıyor. Görüntülere baktığınızda, her iki test için de aynı konumu kullandığımızı anlayın. Premium hizmetlere kıyasla% 67 kadar kaybetmek kötü olsa da, diğer ücretsiz VPN’lerle karşılaştırmanız kötü değildir..

Speedtest VPN Hız Testi

Neden bir VPN kullanmalısınız?

Birçok kuruluş artık ücretsiz WiFi sunduğundan, bağlandığınızda bir VPN kullanmak isteyeceksiniz. WiFi harika olsa da, siber suçlular da harika olduğunu düşünüyorum. İstediğiniz sunucuya bağlanarak güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturursunuz. Bu şekilde, suçluların veya siber saldırıların özel bilgilerinizi çalma riskini büyük ölçüde azaltırsınız..

VPN kullanmanın bir başka nedeni de coğrafi kısıtlamaları aşmanıza yardımcı olmaktır. Nerede olursanız olun, bir sunucuya bağlanmak yardımcı olacaktır. Çünkü engelleme yazılımını başka bir yerde bulunduğunuzu düşünmeye itiyor. Belirli bölgelere erişmeye çalışıyorsanız veya içeriği görüntülemeniz engelleniyorsa, bu gerçek bir avantaj olabilir. Sadece bir sunucuya bağlanın ve erişmek istediğiniz içeriğe göz atmaya veya görüntülemeye başlayabilirsiniz..

Kaçaklar Hakkında?

Speedtest.net Sızıntı testiBirçok ücretsiz VPN ile, bunların sızmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, bunun arkasındaki şirket yüzünden bunu beklemiyorduk. Bu VPN’de doileak.com’dan kapsamlı sızıntı testimizi gerçekleştirdiğimizde herhangi bir sızıntı bulamadık. Bunu kullanmayı seviyoruz çünkü size sorunları tespit ettiği farklı alanları gösteriyor. Sağdaki resimde görebileceğiniz gibi, bu VPN’de herhangi bir sızıntı sorunu yok. Gördüğünüz sorunlar kişisel ayarlardan kaynaklanmaktadır. Bunun için galibiyet sütununa koymak bir.

Bu VPN’yi Kullanmalı mıyım?

Ookla Speedtest VPN kullanmak (ücretsiz sürüme geçerseniz) premium VPN hizmetlerinden daha yavaş olacaktır. Zaman zaman bazı coğrafi kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz (daha fazla sunucu sunduklarında, bunları seçebilmeniz için). Gizlilik için kullanmakta fayda olabilirsiniz, ancak bir hız testi çalıştırırsanız bazı bilgiler sağladıklarından bahsettiklerinden biraz ihtiyatlıyız. Bu, ileride çözecekleri bir sorun olmayacak. Aynı ağda birinci sınıf bir hizmet istiyorsanız, kontrol etmenizi öneririz IPVanish. Orada çok sayıda premium hizmet var. Belki de Speedtest VPN onlara rakip olacak, ancak şimdilik 2 GB’den fazla erişime ihtiyacınız varsa başka bir yere bakmanızı öneririz..

Speedtest VPN Hakkında Son Düşünceler

Şirket sağlam bir üne sahip olsa da, VPN hizmetlerinin ne kadar iyi alındığını bilmemiz biraz zaman alacak. Mobil cihazlar için beta iyi bir başlangıçtır. WiFi’deyken kendinizi her zaman korumalısınız. Bu ücretsiz hizmet işi yapacak, ancak 2 GB sınırı kullanımınıza bağlı olarak bir sorun olabilir. Bununla birlikte, kesinlikle bir VPN kullanmamaktan daha iyidir. Hızlıdır ve gizliliğinizi koruyabilirsiniz, ancak şu anda yalnızca Android ve iOS cihazlarda. Bir göz atmaktan çekinmeyin En İyi 10 VPN daha fazla seçenek için.

 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map