NordLocker İncelemesi

NordLockerNordLocker aynı ekip tarafından yönetilen bir dosya depolama programıdır. NordVPN. Hizmet ücretsiz olarak 5 GB şifreli depolama alanı sunar veya premium sürümü kullanmayı seçerseniz sınırsız depolama alanı elde edebilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, NordVPN yapımcıları tarafından ortaya konuyor. Dolap çok güçlü ve kullanımı kolay bulacaksınız. Bununla birlikte, piyasada da iyi çalışan bir dizi rakip var. Bu derlemede, size hizmete daha ayrıntılı bir bakış sunacağız ve neler sunabileceğini göreceğiz.


Fiyatlandırma

Bahsettiğimiz gibi, NordLocker ücretsiz 5 GB’a kadar izin veriyor. Ancak, premium sürüm bile iyi bir değerdir. Gördüğünüz gibi, bir aylık plan ayda 8,00 dolar. Bunun yerine 1 yıllık planı tercih ederseniz, maliyetiniz ayda 4,99 dolara düşer ve% 37 tasarruf edersiniz. 2 yıllık plan, fiyatı% 3.99’a düşürür, böylece% 50 tasarruf edersiniz. NordLocker için en iyi değer 3 yıllık plan. Ayda 2,99 ABD doları ödeyerek% 62 tasarruf edersiniz.

NordLocker Fiyatlandırması

Bu anlaşmaya ek olarak, NordLocker 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

NordLocker Özellikleri

NordLocker’ın sunduğu birçok özellik vardır. Bu depolama programının neler sunduğuna bir göz atalım.

 • Ana şifre sıfırlama
 • Şifrelenmiş adlar ve dosya yapıları
 • 7/24 canlı sohbet
 • Güvenli olmayan hemen hemen tüm bulut hizmetlerinde saklanan dosyaları güvence altına alma özelliği
 • Şifrelenmiş dosyaları diğer kullanıcılarla paylaşabilme
 • İstemci tarafı şifreleme
 • Kolay sürükle ve bırak dosya şifreleme

NordLocker açık kaynak olmasa da, dosya başına şifreleme kullanır. Bir birimdeki her dosya şifrelenir ve ayrı ayrı saklanır, bu nedenle çevrimiçi depolanan bir belgeyi değiştirmek isterseniz tüm dosya klasörünü yeniden yüklemenize gerek yoktur. Aşağıdaki sürükle ve bırak konsoluna bir göz atın.

NordLocker

Ana Parola Sıfırlama Hakkında

Yeni bir hesap oluştururken, dosyalarınızı şifrelemek için bir ana şifre seçebilirsiniz. NordLocker ayrıca yalnızca sizin kullanabileceğiniz bir kurtarma anahtarı oluşturur ve bunu çevrimdışı bir yerde sakladığınızdan emin olmak istersiniz. Bu, ana parolanızı sıfırlamak için kullanılabilir, ancak yine de dikkatli olmanız gerekir. Hem ana şifrenizi hem de anahtarınızı kaybederseniz, dosyalarınızı hiç açamazsınız.

Gizlilik

Eğer farkındaysanız, Nord Panama Cumhuriyeti’ndedir. Tüm yasal uyuşmazlıklar bu yetki alanında çözülmektedir. Bu, “14 göz” partnerinin dışında olduğu anlamına gelir. Yani, dosyalarınız hakkında aşırı endişelenmenize gerek yok.

Güvenlik

Şifreleme söz konusu olduğunda, NordLocker bir Argon2 karma ile AES-256-GCM şifreleme kullanır. Bazı şirketlerin aksine, bu faktörlerin her ikisi de denenir ve gerçek şifreleme yöntemleri. Bununla birlikte, asimetrik anahtar çiftlerinin üretimi ve kimlik doğrulaması için ortak anahtar şifrelemesi, daha yaygın RSA yerine Eliptik eğri şifreleme (ECC) ile yapılır. ECC yapısı ile ilgili bazı endişeler olsa da, hala oldukça güvenli bir algoritmadır. Bununla birlikte, bu açık kaynaklı yazılım olmadığından, ECC bileşenlerinin doğru bir şekilde uygulanıp uygulanmadığını söylemek zor olduğundan en kötü senaryoda bir risk oluşturmaktadır. Bununla birlikte, çoğu kullanıcının bir tehdit modelinin parçası olması muhtemel değildir. Yalnızca fotoğraflarınızı veya belgelerinizi saklıyorsanız, nispeten güvendesiniz.

ECC’nin avantajlarından biri dosya paylaşma yeteneğidir. E-posta adresi benzersiz bir kodla tanımlanabildiğinden, ek kullanıcılar adreslerini kendi özel anahtarlarıyla açabilir. Aşağıda görebileceğiniz gibi, “Kullanıcı Erişimi Ekle” yi tıklamanız yeterlidir.

NordLocker

Kullanım kolaylığı

NordLocker, MacOS ve Windows için kullanılabilir. Bununla birlikte, Windows tabanlı bir makinede kullanacaksanız, .Net Framework 4.8’i kurmanız gerektiğini unutmayın. Doğru şekilde kurulmazsa, NordLocker onsuz düzgün çalışmaz. Yükleme ile ilgili herhangi bir sorununuz veya başka bir şey varsa, her zaman 7/24 müşteri hizmetleri ekibiyle iletişime geçebilir veya web sitelerindeki SSS bölümünü kontrol edebilirsiniz..

Son düşünceler

Dosyalarınızı şifrelemenin ve hırsızlığa karşı güvende tutmanın çok kolay bir yolunu arıyorsanız, NordLocker ile yanlış gidemezsiniz. ECC şifreleme yönteminden tamamen memnun olmasak da, diğer her şey sağlamdır. Toplulukta bazı ücretsiz ve açık kaynak güvenlik dolapları olmasına rağmen, bunların hiçbiri bu kadar şık değildir. Yakında NordLocker uygulamasının iOS ve Android sürümleri olmasını bekliyoruz..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map