LiquidVPN İncelemesi

LiquidVPN incelememize şirketin küçük bir geçmişiyle başlayalım. LiquidVPN, 2013 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en gelişmiş özel veri merkezlerinde çalışan 15 yıldan fazla deneyime sahip bir ağ mühendisi olan Dave Cox tarafından kuruldu. Alandaki en eski veya en büyük VPN sağlayıcılarından biri değiller. Aslında, VPN ağ altyapılarının genişletilmesi söz konusu olduğunda hedeflerinin nicelik değil nitelik olduğunu belirtmişlerdir. Kullanıcılarının gizliliği ve güvenliği söz konusu olduğunda taviz vermeyi reddediyorlar. Bu nedenle LiquidVPN, veri merkezlerinin sunucu eklemeyi düşünmeden önce karşılaması gereken gizlilik, net tarafsızlık, kullanım politikası, donanım, artıklık, trafik, eşleme ve bant genişliği için bir dizi temel gereksinim oluşturmuştur. Sonuç olarak, dünyanın stratejik yerlerinde bulunan küçük bir sunucu kümeleri çekirdeğine sahip oldukça küçük bir VPN hizmetidir..


LiquidVPN İncelemesi

LiquidVPN ekibi müşteri hizmetlerinden gurur duyarlar, çoğu sorgunun “sabahın erken saatleri” koymadıkça 30 dakika içinde ele alındığını ve birkaç saat sürebileceğini belirtmiştir. LiquidVPN daha sonra inceleyeceğimiz “IP’leri Modüle Etme” de dahil olmak üzere çoklu VPN tünel topolojilerini desteklemesi bakımından teknik olarak yenilikçi. Son olarak, LiquidVPN ileri görüşlü bir hizmettir. Bu, birkaç yerde OpenVPN protokolü için Camellia-256-CBC gibi Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) şifreleme algoritmaları ile deneyleri ile kanıtlanmıştır..

Fiyatlandırma ve Özel Teklifler

LiquidVPN fiyatlandırma yapısı, hizmetlerini ağlarına eşzamanlı bağlantı sayısı üzerinden fiyatlandırmaları nedeniyle çoğu VPN’den farklıdır. Tekliflerini derlerler: İki eşzamanlı bağlantıya izin veren SideKick; Dört izin Road Warrior ve sekiz izin Ultimate. Çoğu VPN sağlayıcısı gibi, daha uzun süreli abone olursanız, tüm planları için indirim sunarlar. LiquidVPN planlarının tamamını iki dönem halinde sunar: bir ay ve bir yıl.

LiquidVPN Fiyatlandırması

Yukarıda görebileceğiniz gibi, LiquidVPN SideKick planlarını aylık 7,00 $ ve başına 57,00 $ pazarlamaktadır, bu da bir yıl hizmet için kaydolurken 27,00 $ veya yaklaşık% 32 satın alma işleminden tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir. Her ne kadar Ultimate planı sizi aylık fiyattan% 50’den fazla tasarruf etme potansiyeline sahip olsa da, aslında çok az sayıda güç kullanıcısının bu eşzamanlı bağlantıya ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle, LiquidVPN hizmetinin “tatlı noktası” Road Warrior planı gibi görünüyor. Bu paketin bir yılına kaydolmak size aylık fiyattan 51,00 $ veya yaklaşık% 42,5 tasarruf sağlayacaktır. Aynı anda dört eşzamanlı bağlantıyla sınırsız VPN’in keyfini çıkarın Aylık 5,75 ABD doları.

LiquidVPN hizmeti, 9 farklı ülkedeki yaklaşık 44 sunucuya sınırsız erişim sağlayacaktır. Tüm İnternet trafiğinizi korumak ve güvence altına almak için en sağlam şifreleme algoritmalarından bazılarına erişebilirsiniz. İnternette gezinirken anonimlik düzeyinizi belirlemek için dört IP tünel bağlantısı türü arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, özel şifreli, sıfır günlüğe sahip LiquidDNS hizmetine erişebilirsiniz. LiquidDNS hizmetini kullanmak, VPN konumlarından herhangi birinden birçok farklı ABD ve İngiltere buharlama hizmetinin keyfini çıkarmanızı sağlayacak beta özelliklerine erişmenizi sağlayacaktır..

LiquidVPN, Bitcoin, kredi kartları ve PayPal dahil olmak üzere birçok farklı ödeme seçeneğini kabul etmektedir. Kabul edilen kredi kartlarına Visa, Mastercard, Discover American Express, JCB, EnRoute, Diners Club, Visa Debit ve Visa Electron dahildir. Ödeme ABD doları cinsindendir. Bitcoin kullanarak ödeme yapmak daha fazla anonimlik sağlar.

Risksiz Deneme Süresi

LiquidVPN hiçbir hizmeti için ücretsiz deneme sunmasa da, 7 günlük para iade garantisi var. Bu, hizmeti incelemenize ve sizin için doğru olup olmadığını görmenize zaman tanır. Hizmetlerinden herhangi bir nedenle memnun kalmazsanız, hizmetin ilk yedi günü içinde abonelik ücretinizi memnuniyetle iade ederler. Geri ödeme almak için önce hizmetinizi iptal etmeniz ve ardından faturalandırma bölümüne bir bilet göndermeniz gerekir. Geri ödeme talebinde bulunmadan önce makul olmayan miktarda kaynak kullanmadıysanız hizmetler için ödeme yapıldıktan sonraki yedi gün içinde geri ödeme yapılacaktır. TO’larından gelen bu son bölüm olan “mantıksız miktarda kaynak” daha açık hale getirilebilir.

LiquidVPN'i ziyaret edin

LiquidVPN Hizmetinin Özellikleri

LiquidVPN’in hizmeti, 9 farklı ülkeye yayılmış 16 şehirde 44 sunucuya, 2000’den fazla genel IP adresine erişim içerir. VPN hizmetlerine abone olanlar LiquidDNS’lerini de kullanabilirler. LiquidDNS, LiquidVPN’in şifreli sıfır günlük Akıllı DNS hizmetidir. % 100 LiquidVPN’e ait olan ve işletilen ve yalnızca LiquidVPN abonelerine sunulan özel bir DNS hizmetidir. Bu, şifrelenmiş sıfır günlük arama sorguları gerçekleştirmenizi sağlar. Bu, istenmeyen pazarlama, Twitter ve YouTube gibi sitelerin hükümet sansüründen ve kötü amaçlı kimlik avından korunmanıza yardımcı olabilir.

Tüm Internet sörfleriniz için LiquidDNS sunucularını kullanmak sadece gizliliğinizi arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda ABD ve İngiltere’den herhangi bir VPN sunucusu konumundan herhangi bir VPN sunucusu konumundan akışlı medya izlemenize izin verecek yeni beta hizmetlerine erişmenizi sağlayacaktır. ilgili ülkelerden birindeki bir sunucuya bağlanma.

LiquidVPN hizmetinin sunduğu bir diğer özellik de VPN tünel bağlantısında kullanılan IP bağlantısı türünü seçme yeteneğidir. Yapabileceğiniz seçimler şunlardır:

 • Paylaşılan IP – çoğu VPN tarafından kullanılan genel topoloji
  • Tüm VPN protokolleri için varsayılan değerdir: OpenVPN, SSTP, L2TP, PPTP
  • Bağlantılar bir Ağ Adresi Çevirisi (NAT) güvenlik duvarı tarafından korunur
  • Akıllı telefonlar ve tabletler gibi güvenlik duvarı olmayan veya yerel restoranınız gibi Wi-FI etkin noktalarına erişmeyen cihazlar için önerilir
  • IP’ler diğer LiquidVPN kullanıcıları arasında paylaşıldığı için bir dereceye kadar anonimlik sağlar
 • Genel IP – kullanıcı oturumu başına dinamik olarak atanmış bir genel IP adresi sağlar
  • Adresler kullanımdan sonra diğer kullanıcılara yeniden atanmak üzere havuza geri döner
  • Günlük web sörfü, P2P indirme, oyun oynama, VOIP ve diğer genel etkinlikler için önerilir.
  • Daha az gizlilik çünkü trafik IP’ye geri izlenebiliyor ve yalnızca siz
  • 25 numaralı bağlantı noktası hariç tüm bağlantı noktaları açık İnternet’e sansürsüz erişim
 • IP modülasyonu – Genel IP, bir internet hizmetine erişmek için her yeni istekle modüle edilir… yani bir resim yükleyin, site sayfasını değiştirin, bir bağlantıyı tıklayın vb..
  • Paylaşılan IP’leri kullanır
  • Ek yük nedeniyle bağlantı diğer VPN bağlantılarından% 20-40 daha yavaş
  • Herkesin izlemesi neredeyse imkansız olduğu için en büyük anonimliği sağlar
  • Ziyaret etmek isteyebileceğiniz tüm sitelerle çalışmaz
 • Özel IP – Herkese açık bir IP adresi atanır ve asla değişmez
  • Bağlantı noktalarını açmak ve kapatmak için parçanızda ekstra kurulum gerekir
  • Anonimlik sağlamaz, çünkü trafik doğrudan yalnızca sizin erişiminiz olan genel IP adresine geri izlenebilir
  • Yalnızca değişmeyen bir IP adresine ihtiyacınız varsa kullanın

LiquidVPN hizmetinin son özelliği şifrelemesi ile sağlanan mükemmel güvenliktir. Hizmet OpenVPN (UDP / TCP), SSTP, L2TP / IPsec ve PPTP protokollerini destekler. 128 bit MPPE kullanan PPTP protokolü en düşük şifrelemeye sahiptir ve genellikle yalnızca hız hedefiniz olduğunda ve güvenliğiniz olmadığında veya cihazınız için başka bir protokol yoksa yararlıdır. LiquidVPN, SSTP’leri için çoğunlukla Windows için olan ve çoğu güvenlik duvarını delebilen AES şifrelemesi kullanır. L2TP / IPsec protokolleri AES 256 bit şifreleme kullanır ve bunu destekleyen mobil cihazlar için iyidir. Son olarak OpenVPN şifreleme uygulamaları, 4096 bit RSA anahtarlı CBC 256 bit AES ve varsa Camellia-256-CBC kullanır. Bu, güvenlik gereksinimlerinize uyan bir VPN bağlantısı bulabileceğiniz anlamına gelir.

LiquidVPN'i ziyaret edin

LiquidVPN Ağ ve Sunucu Konumları

LiquidVPN’in ağı, 9 farklı ülkeye yayılmış 16 şehirde 44 sunucuya erişim sağlayarak 2000’den fazla genel IP adresine erişim sağlıyor.

ÜlkelerŞehirlerProtokollerGiriş Politikası
916OpenVPN TCP / UDP, SSTP, L2TP / IPsec, PPTPGünlük Yok

LiquidVPN’in VPN sunucularına sahip olduğu ülkelerin ve şehirlerin listesi kısadır ve aşağıdakileri içerir:

 • Kanada – Toronto, ON
 • Almanya – Frankfurt
 • Hollanda – Alblasserdam; Amsterdam; Rotterdam
 • Romanibir – Bükreş
 • Singapur – Singapur
 • İsveç – Stockholm
 • İsviçre – Zürih
 • Birleşik Krallık – Manchester
 • Amerika Birleşik Devletleri – Chicago, IL; Kansas City, MO; Los Angelas, CA; Manassas, VA; Miami, FL; Piscataway, NJ

LiquidVPN, bazı VPN sağlayıcılarının yaptığı sayıda sunucuya sahip olmasa da, ağlarındaki sunucuların kalitesi ve stratejik yerleşiminde bunu telafi etmeye çalışırlar. Ağlarındaki her sunucu, Internet’e mümkün olan en hızlı bağlantılardan birini sağlamak için özel bir 1Gbps bağlantı noktasına sahiptir. Ağlarındaki tüm konumlarda, paylaşılan IP adreslemesini destekleyen sunucular bulunur. Tüm VPN protokollerini destekleyen tüm konumlarda sunucuları vardır: OpenVPN, SSTP, L2TP / IPsec ve PPTP. Şu anda Windows ve Mac OS X için istemci yazılımları var. Ayrıca beta olarak bir Android uygulaması var. Bilgi tabanlarında, abonelerin Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android, DD-WRT yönlendiriciler ve diğer cihazlarda desteklenen tüm protokolleri kullanarak hizmetlerini manuel olarak yüklemelerine yardımcı olacak kılavuzları vardır. Bu temel gereksinimlere ek olarak, LiquidVPN ağı DDoS korumalı 20Gbps sunucuları, P2P için optimize edilmiş sunucuları ve ağ performanslarını artırmak için stratejik olarak yerleştirilmiş 10Gbps bağlantı noktasına sahip sunucuları sunar.

LiquidVPN'i ziyaret edin

Gizlilik ve güvenlik

LiquidVPN ABD merkezli olmasına rağmen, Günlük Yok Gizlilik Politikası. VPN kullanıcılarından herhangi bir kullanım verisi kaydetmezler. Yalnızca hizmetlerini yürütmek için gerekli bilgileri tutarlar. Kendi sözleriyle:

LiquidVPN, gizliliğinizin ihlal edilmesine izin vermeden önce, ağının bir kısmını veya tamamını gönüllü olarak kapatmayı ve başka bir yetki alanına yerleşmeyi veya tamamen kapatmayı seçecektir. Kullanıcılarımız ve LiquidVPN ağı ile ilgili bilgi taleplerini kamuya açıklayacağız. Alınan her bilgi talebinin herkese açık hale getirildiğini garanti eden haftalık bir Varant Kanarya sunuyoruz.

LiquidVPN herhangi bir oturum günlüğü tutmaz. Ziyaret ettiğiniz web siteleri ve gönderdiğiniz / aldığınız veri türü işletmenizdir. Bu tür trafiği izlemiyoruz. Oturum verileri asla saklanmaz veya kaydedilmez, internet verileriniz ve kullanım gizliliğiniz bizim en büyük endişemizdir.

Gizlilik politikalarının yanı sıra, kamuya açık bir şekilde bilgi göndererek ve yapılan herhangi bir eylemle bilgi talebini ele almalarının şeffaf yolu, gizliliğinize olan bağlılıklarının bir kanıtıdır. Ayrıca, hizmetlerini kullanırken gizliliğinizi ve anonimliğinizi daha da korumanıza yardımcı olmak için Bitcoin kullanarak ödeme kabul ediyorlar.

LiquidVPN ayrıca internet trafiğinizin ve tarama alışkanlıklarınızın güvenliğini de sağlamıştır. OpenVPN (TCP / UDP), SSTP, L2TP / IPsec ve PPTP dahil olmak üzere aşağıdaki VPN protokolleri için destek sunarlar. Bu, tüm çevrimiçi trafiğinizi şifrelemenize ve meraklı gözlerden korunmanıza yardımcı olabilir. LiquidVPN istemcileri, endüstrideki en iyi şifreleme korumasını sağlayacak 4096 bit RSA anahtarlı CBC 256-bit AES veya Camellia-256-CBC şifreli OpenVPN protokolünü kullanır.

OpenVPN, VPN protokollerinin en güvenli olanıdır. Artık birçok cihaz tipini destekleyen çok yönlü bir protokoldür. L2TP / IPsec, iOS gibi mobil cihazlar için mükemmel bir seçimdir, çünkü en doğal olarak onu destekler ve yapılandırır, ancak diğer bazı protokollerden biraz daha yavaş olabilir. L2TP / IPsec uygulamaları AES-256 bit kullanır. Ayrıca, çoğunlukla Windows için olan ve çoğu güvenlik duvarını ölçeklendirmenize izin verecek olan SSTP için destek sunarlar. Geniş platform desteğine sahip PPTP protokolü desteği dahil, kurulumu kolaydır ve düşük seviyeli şifrelemesi nedeniyle hızlıdır, daha fazla cihazı desteklemelerini sağlar. Güvenliğin en büyük endişeniz olmadığı ortam akışı için popüler bir seçimdir.

Dört farklı OpenVPN tünel topolojisi için destek sağlamak, çevrimiçi trafiğinizi korumanıza ve internette gezinirken ne kadar anonim olmak istediğinize kendiniz karar vermenize olanak tanır. Modülasyonlu IP’lerin kullanılması, İnternet alışkanlıklarınızı neredeyse izlenebilir hale getirebilir. LiquidVPN, destekledikleri tüm protokolleri kullanarak birçok farklı cihaza kurulmasına yardımcı olacak kılavuzlara sahiptir. DD-WRT yönlendiricileri ile hizmetlerini yapılandırmak için kılavuzlar bile sağlarlar. Hizmetlerini PFSense yazılımı ile kullanma kılavuzu bile var.

LiquidVPN'i ziyaret edin

Uygulamalı Test

LiquidVPN incelememizi, kurulumunun ve kullanımının ne kadar kolay olduğunu ve ayrıca genel performansını test etmenin ne kadar kolay olduğunu görmek için istemci yazılımlarını test etmeye bazı ellerimizle tamamlıyoruz. Hız testimizde LiquidVPN’in iyi performans gösterdiğini söyleyerek başlamak istiyorum. LiquidVPN, hem Windows hem de Mac için özel istemci yazılımına ve Android cihazlar için yeni yayınlanmış bir beta uygulamasına sahiptir. Hizmetlerini iOS, Android ve diğer mobil cihazlar gibi diğer cihaz türlerinde çeşitli protokollerle yapılandırmak için adım adım kılavuzlar sağlarlar. Ayrıca hizmetlerini Linux ve DD-WRT yönlendiricileriyle kullanmak için kılavuzları var.

Windows’tan Bağlanma

LiquidVPN, Windows için OpenVPN protokolünü kullanarak ağlarındaki herhangi bir sunucuya bağlanmanıza izin veren özel bir istemciye sahiptir. İstemciyi web sitesinden indirebilirsiniz. İstemcinin kurulumunda birkaç kurulum ekranı göreceksiniz. Birincisi, LiquidVPN için bir masaüstü simgesi oluşturmanıza ve kurulum tamamlandığında istemciyi çalıştırmanıza izin verecektir. İkincisi, Windows için OpenVPN TAP sürücüsünü yükleyecek.

LiquidVPN Seçimi

Yükleme tamamlandıktan sonra istemciyi çalıştır’ı seçtiyseniz, yukarıdaki resimde ilkine benzer bir ekran görüntüsü görürsünüz. Bu, istemci için ana bağlantı ekranıdır. Kırmızı Bağlantı düğmesinin hemen sağında, üzerinde Android GPS konum simgesi bulunan bir düğme bulunur. Bu düğmeye tıklamak, yukarıdaki ortadakine benzer bir ekran görüntüsü görüntüler. Bu, hangi sunucuya bağlanmak istediğinizi seçmenizi sağlayan sunucu seçim ekranıdır. Bu ekran iki bölüme ayrılmıştır. Bu ekranın ilk alanı, sunucu seçiminiz için aşağıdakileri içeren ölçütleri seçmenize olanak tanır:

 • bölge – Belirli bir bölgedeki tüm sunucuları görmenizi sağlar
  • Seçenekler şunlardır: Tümü, Avrupa Birliği, Kuzey Amerika, Asya, Doğu Avrupa
 • Protokol – Bağlantınız için kullanılan protokolü seçmenizi sağlar
  • Seçenekler şunları içerir: OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP, PPTP
 • Topoloji – Anonimliğinizin derecesini kontrol etmenizi sağlayan IP bağlantı türünüzü seçmenizi sağlar
  • Seçenekler arasında Paylaşılan, Herkese Açık, Hareketli, Özel
 • Favoriler – Yalnızca kaydedilmiş favori sunucuları göstermenizi sağlar

Sunucu seçim ekranının ikinci kısmı, seçilen kriterlere uyan sunucuları gösterir. Pingin sağındaki daire oklarına tıklamak, seçilen milletler için milisaniye cinsinden en son gecikmeleri (ping) gösterir. Belirli bir sunucunun karşısındaki kırmızı yıldızı tıkladığınızda o sunucu favori olarak seçilir. Yukarıdaki üçüncü ekran görüntüsü, seçtiğimiz favorileri gösterir. Leesin adlı Florida ABD sunucusuna tıklamak onu seçer.

LiquidVPN Bağlantısı

Bu, yukarıdaki çizimde en solda gösterilene benzer bir ekran görüntüsüyle sonuçlanır. Bu ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, seçilen sunucu Florida, US [Leesin] connect kelimesinin altındaki bağlantı düğmesinde görünür. Bu düğmeye tıklamak, yukarıdaki bağlantı ekran görüntüsünün kırmızı bağlantı düğmesinin sarı bağlantı düğmesine dönüşmesiyle sonuçlanan bağlantı işlemini başlatır. Servise ilk kez bağlanıyorsanız, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip kaydetmenizi sağlayan bir pencere. Bağlantı işlemi başlamadan önce bunun tamamlanması gerekir. En sağdaki ekran görüntüsü tamamlanan bağlantıyı gösterir. Şimdi istemci yazılımını kullanarak bir sunucuyu nasıl seçip bağlanacağımızı inceledik, bağlantı ekranının bölümlerine bir göz atalım. Bu parçaları yukarıdaki tamamlanmış bağlantı ekran görüntüsünde inceleyerek aşağıdaki bileşenleri görüyoruz:

 • Bağlantıyı kes düğmesi – Bu tıklandığında seçilen sunucu ile olan bağlantımız kesilecek
 • Sunucu seçimi simgesi – Seçtiğimiz sunucuyla bağlantıyı kestikten sonra tekrar görünecek
 • Aktarılan verilerin çubuk grafiği – Bağlantının yükleme ve indirme hızını (Mbps) ve oturum boyunca bir çubuk grafiği gösterir
 • Şu anki durum – Bağlı değil veya bağlı
 • Sıvı kilit düğmesini etkinleştirme / devre dışı bırakma – Sıvı kilidinin Windows sürümü, cihazınızı İnternet’ten tamamen kesmek için kurallar oluşturmak üzere Windows Filtre Platformu API’sını kullanır ve daha sonra bir LiquidVPN sunucularına bağlanmak ve iki konum arasında şifreli bir tünel oluşturmak için bir delik açar. Güvenlik duvarını ayarlar menüsünden atlatma izni vermedikçe, şifreli tüneli atlatmaya yönelik herhangi bir girişim (kötü amaçlı yazılım, WebRTC sızıntısı, DNS sızıntısı vb.).
 • Bilgi
  • Mevcut IP Adresi – Şu anda bağlı olduğunuz sunucu tarafından atanan IP adresi
  • Geçerli oturum için zamanlayıcı – oturumun başlamasından bu yana saniye cinsinden süre
  • Geçerli bağlantıda kullanılan geçerli topoloji ve şifreleme – paylaşılan, OpenVPN-256 bit

LiquidVPN'i ziyaret edin

Yukarıdaki üçüncü ekran görüntüsünde bağlantıyı kes seçeneğine tıklamak sizi en solda gösterilen bağlantısız ekran görüntüsüne geri götürecektir. Buradan daha önce gösterdiğimiz gibi sunucu seçimi simgesine tıklayarak başka bir sunucu seçebilirsiniz. Aksi takdirde, sol üst menüdeki dişliyi tıklayabilir ve ayarları seçebilirsiniz. Bu, VPN’in çalışma şeklini değiştirmenize izin veren ayarlar menüsünü getirecektir. Üç sekmesi vardır (soldan sağa): genel, gelişmiş ve sıvı kilidi. Genel ayarlar sekmesinin iki bölümü vardır; kimlik doğrulama ve seçenekler. Kullanıcı adını ve şifreyi buraya girmeniz, gelecekteki sunucu değişiklikleri için kaydeder. Genel ayarlar sekmesindeki seçenekler şunları içerir:

 • Bağlantı kesildiğinde otomatik olarak bağlan
 • LiquidVPN başlatıldığında otomatik bağlanma
 • Sistem başlangıcında LiquidVPN’i başlat
 • Bağladıktan sonra tepsiyi simge durumuna küçültün
 • Başlangıçta program güncellemelerini kontrol etme
 • IPv6’yı devre dışı bırak

LiquidVPN İstemci Ayarları

Ayarlar menüsündeki ikinci sekme, gelişmiş sekmedir (yukarıda gösterilen ortadaki resim). Gelişmiş sekmesinin iki bölümü vardır. Birincisi, aşağıdaki iki seçeneği içeren openVPN bölümüdür:

 • OpenVPN protokolü – Protokolü UDP’den TCP’ye değiştirmenize izin verir
  • UDP – Kullanıcı Datagram Protokolü varsayılan ve en hızlı protokoldür
   • Eşlik hatası denetimi isteğe bağlıdır.
   • Tüm paketlerin teslim edileceğini veya siparişin geleceğini garanti etmez.
  • TCP – Aktarım Kontrol Protokolü (TCP protokolünden daha yavaş)
   • Verilerin teslim edileceğini ve gönderildiği sırayla alınacağını garanti eder..
   • HTTPS trafiğini taklit etmek istediğinizde TCP bazı durumlarda yararlıdır.
 • Port – Trafiğiniz için farklı portlar seçmenizi sağlar
  • Bağlantı noktası seçenekleri: Otomatik (sizin için seçilmiştir), 53, 118, 123, 443, 921, 1194, 9201
   • Bağlantı sorunları yaşıyorsanız bağlantı noktalarını değiştirmek yardımcı olabilir
   • TCP protokolünü ve 443 numaralı bağlantı noktasını seçmek HTTPS trafiğini simüle etmenizi sağlar

Gelişmiş sekmesindeki ikinci bölüm, Alan Adı Sunucunuzu (DNS) manuel olarak ayarlamanızı sağlar. LiquidVPN tarafından sunulan LiquidDNS hizmetini kullanmayı düşünüyorsanız bunu otomatik olarak bırakmalısınız. Bunu yalnızca ne yaptığınızı anlarsanız değiştirmelisiniz, çünkü yanlış değeri girerseniz İnternet’e erişmenizi engelleyebilir.

Yukarıdaki Son görüntü, sıvı kilidi etkinleştirildiğinde hangi trafiğin akmasına izin verildiğini belirlemenizi sağlar. Yerel Ağ (LAN) trafiğine izin veren bir onay kutusudur ve sıvı kilidi etkinken çalışabilecek IP adreslerini manuel olarak eklemek veya kaldırmak için bir yer.

LiquidVPN'i ziyaret edin

Mac İstemcisi ile bağlantı kurun

Tıpkı Windows özel yazılımı gibi, Mac için LiquidVPN istemcisi web sitelerinden indirilebilir. Mac istemcileri Windows ile benzer özelliklere sahiptir. İndirmek ve yüklemek kolaydır. Mac OS X 10.7 ve sonraki sürümlerde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Mac istemcilerini indirip yüklemek için tek tıklamayı kolaylaştırırlar. Lion üzerindeki OS X’te yerleşik olarak kabul edilen evrensel olarak kabul edilen PF kurallarını kullanan VPN’nizi kilitlemek için aynı sıvı kilitleme özelliğine sahiptir. Windows istemcileri ile aynı özelliklerin çoğuna sahiptir. Özel VPN istemcilerine ek olarak, LiquidVPN, Mac OS X’i Tunnelblick, PPTP ve L2TP için manuel olarak yapılandırma kılavuzlarına da sahiptir..

İPhone veya iPad’den bağlanın

LiquidVPN’in bir iOS uygulaması yoktur, ancak tüm cihazları (iPhone, iPad, iPod Touch) destekler. iOS, VPN’lerde yerel olarak L2TP / IPsec’i destekler. LiquidVPN, hizmetleriyle PPTP, L2TP / IPsec ve OpenVPN protokollerini kullanarak iOS cihazlarını yapılandırmak için kılavuzlara sahiptir. Aşağıda, LiquidVPN için L2TP / IPsec’in nasıl kurulacağını gösteren genel bir kılavuz bulunmaktadır..

İOS için L2TP / IPsec basitleştirilmiş manuel kurulum:

 1. Tıklamak “Ayarlar”Ve ardından“Genel“.
 2. Aşağı kaydırın ve “VPN
 3. Dokunmak “VPN Yapılandırması Ekle
 4. seçmek L2TP
  1. Gir açıklama LiquidVPN bağlantısı gibi
  2. İçinde “Sunucu”Alanına bir LiquidVPN sunucusunun sunucu adresini yazın. Sunucu adreslerini web sitelerinin istemci alanına giriş yaparak bulabilirsiniz.
  3. Girin Kullanıcı adı ve parola VPN notu için: Bu, site girişinizden farklıdır ve size hoş geldiniz kayıt e-postanızda LiquidVPN personeli tarafından sağlanmıştır.
  4. Alabilirsiniz Gizli müşteri alanına giriş yaparak bu alana girilecek değer.
  5. Emin olmak “Tüm Trafiği Gönder” etkin.
  6. Dokunmak “Kayıt etmek”.
 5. Geçiş yapın VPNAÇIK”Bağlantınızı test etmek için

LiquidVPN'i ziyaret edin

Bir Android Cihaz Bağlayın

LiquidVPN, yakın zamanda piyasaya sürülen Android cihazlar için bir beta uygulamasına sahiptir. Bu uygulama, Windows istemcisinin sahip olduğu Android kullanıcılarına aynı kullanım kolaylığını sağlar. Aşağıda, Android uygulamasından bazı ekran görüntülerini gösteren bir çizim bulunmaktadır. İlk ekran, kullanıcı adınızı, şifrenizi (karşılama e-postanızda alınan) girdiğiniz kimlik doğrulamasını gösterir, beni hatırla’yı tıklayın ve ardından tıklayın. Bu, gelecekteki daha kolay sunucu değişiklikleri için kimlik bilgilerinizi kaydeder. Seçim ekranı diğer iki ekran görüntüsünde gösterilir. Windows istemcisine benzer şekilde, bağlantı için bölgeyi, topolojiyi ve protokolü de seçebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntülerinde iki TCP ve UPD protokolü için farklı sunucular gösterildiğine dikkat edin. Bağlanmak için en hızlı sunucuyu belirlemenize yardımcı olması için en son ping değerlerine de bakabilirsiniz..

LiquidVPN Android Uygulaması

LiquidVPN uygulaması hala beta sürümünde olmasına rağmen, diğer istemcilerine benzer ve ağlarındaki sunucuları bağlamak, bağlantısını kesmek ve değiştirmek için hizmetlerini kullanmanızı kolaylaştırır. Windows istemcilerini biliyorsanız, Android uygulamalarını kolayca tanıyabilir ve kullanabilirsiniz..

LiquidVPN'i ziyaret edin

LiquidVPN Hız Testi

LiquidVPN hız testimizde iyi sonuç verdi. Miami, FL sunucularının hızı mükemmel. Testlerimize dayanan çoğu uygulama için ağlarının hızından memnun olmalısınız. Bu test, Internet trafiğinizin şifrelenmesi için AES 256 bit CBC şifresini kullanan varsayılan OpenVPN (UDP) protokolü kullanılarak LiquidVPN Windows istemcisi kullanılarak gerçekleştirilmiştir..

LiquidVPN Hız Testi

Gördüğünüz gibi, doğrudan ISS’mize ve Miami, FL’deki bir sunucuya bağlantı arasında% 12,9’luk bir hız farkı vardı. Beklendiği gibi bağlantı hızında biraz kayıp ama bu şifreleme düzeyi tarafından sağlanan ekstra güvenlik için de değer. 48 Mbps’nin biraz üzerinde bir hız ile, tüm İnternet ihtiyaçlarınız için LiquidVPN hizmetinin performansından memnun olmalısınız.

LiquidVPN İncelemesi: Sonuç

LiquidVPN gizlilik alanında sadece kısa bir süre için olmasına rağmen, yaklaşık iki yıldır, müşterilerine dikkat ederek sundukları hizmet için iyi bir üne sahiptir. Ağları en büyüklerden biri değil, miktar olarak eksik oldukları şey, kaliteyi telafi ediyorlar. Tüm sunucularının en az 1 Gbps bağlantı noktası vardır ve bazıları 10Gbps’ye sahiptir, bazı sunucularında 20Gbps DDoS korumasına sahiptir ve sunucularının çoğu P2P trafiği için optimize edilmiştir. 9 farklı ülkeye yayılmış 16 şehirde 44 sunucunun 2000’den fazla genel IP adresine erişimleri vardır. Kayıt politikası yok, bilgi talebini şeffaf bir şekilde ele alma ve kripto para birimi Bitcoin’i kullanarak ödeme desteği, üyelerinin gizliliğini ciddiye aldıklarını gösteriyor.

LiquidVPN, hizmetlerini mobil cihazlarla ve hatta bazı yönlendiricilerle uyumlu hale getiren OpenVPN (TCP / UDP), L2TP / IPsec, SSTP ve PPTP protokollerini destekler. Windows ve Mac OS X için özel istemci yazılımları ve Android cihazlar için bir beta uygulaması var. Kullanıcılarının hizmetlerini Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android, DD-WRT yönlendiriciler ve diğer cihazlarda çeşitli protokollerle yapılandırmasına yardımcı olacak adım adım kurulum kılavuzları vardır.

Hizmetle ilgili en çok sevdiğim şey:

 • Windows ve Mac için özel yazılım
 • Android için yeni beta uygulaması
 • Kayıt tutmama politikası
 • Daha anonim olmak için IP topolojisini değiştirme
 • Bitcoin gibi ödemenin daha anonim yolları
 • Birkaç sunucuda Camellia-256-CBC kullanarak NIST olmayan şifreleme ile deneme

Hizmeti geliştirmek için fikirler:

 • İOS cihazlar için uygulama
 • Aşırı kullanımın tanımlandığı daha net bir garanti
 • Web sitesinde daha iyi gezinme

Günlük sörf yapmak, çevrimiçi bankacılığınızı gerçekleştirmek, favori akış ortamınızın keyfini çıkarmak, genel Wi-Fi ağlarını kullanırken trafiğinizi güvende tutmak veya yerel yönetiminizin sansürünün üstesinden gelmek için LiquidVPN hizmetini kullanabilirsiniz. Tüm İnternet ihtiyaçlarınız için uygun olmalıdır. Test sürüşü için hizmetlerini alın ve kendiniz görün. 7 günlük para iade garantisi sunuyorlar. Bu, hizmetlerini incelemek ve ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmek için zaman tanıyacaktır. VPN’lerinden hoşlanıyorsanız, ayda yalnızca 5,75 ABD Doları’ndan başlayan dört bağlantıyla sınırsız erişim için kaydolabilirsiniz..

LiquidVPN'i ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map