IVPN İncelemesi

IVPN, 2009 yılında Londra Üniversitesi’nde Bilgi Güvenliği Yüksek Lisansı üzerinde çalışırken bir araya gelen bir grup BT uzmanı tarafından kuruldu. Şirket Malta’da bulunmaktadır. Fiziksel adresleri, çoğu sağlayıcı listelemediği için IVPN sitesinde listelenmiştir..


IVPN incelemesi

Fiyatlandırma ve Özel Teklifler

IVPN, ağlarına sınırsız erişim içeren tek bir plan sunar. Sınırsız VPN’nin fiyatı, hesabınızın süresi ile birlikte tekrarlayan faturalandırmaya kaydolup kaydolmamanıza bağlı olarak değişir. Fiyatlar ayda 8 $ ile 20 $ arasında değişiyor.

IVPN fiyatlandırma planları

Birçok VPN sağlayıcısı gibi IVPN de dönem indirimleri sunuyor. Terim ne kadar uzun olursa o kadar çok tasarruf edersiniz. Aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık faturalandırma için kaydolabilirsiniz. Yıllık planları% 44 indirim ile en iyi değerdir. Ziyaret edebilirsiniz IVPN özel sayfa sınırsız VPN erişiminde% 44’e varan tasarruf sağlar.

IVPN, PayPal ve Bitcoin ödemelerini kabul eder. Abonelik hizmetlerini yönetmek kolay olduğu için PayPal’ı kullanmayı seviyorum. Bitcoin, şarkı söylerken ekstra bir gizlilik katmanı arayanlar için iyi bir ödeme kaynağıdır. Giriş bilgilerini almak için yine de geçerli bir e-posta adresi sağlamanız gerekecek.

Risksiz Deneme Süresi

Hangi VPN sağlayıcısını seçerseniz seçin, hizmetlerini test etmek istersiniz. Çoğu şirket size bu fırsatı sunacak ve IVPN size yardımcı olacaktır. Her şeyin çalıştığından emin olmanız gerektiğini anlıyorlar. Yardım etmek için 7 günlük para iade garantisi sunuyoruz. Herhangi bir nedenle mutsuzsanız, tam bir geri ödeme için ilk iki gün içinde iptal etmeniz yeterlidir.

İşte sitelerinden IVPN geri ödeme politikası:

IVPN, tüm yeni kullanıcıların beklentilerini karşılamaya çalışır ve hizmetin yapılandırılmasında karşılaşabilecekleri sorunlarda kullanıcılara yardımcı olmak için sınırsız destek sunar. Bununla birlikte, herhangi bir nedenle hizmetten memnun kalmazsanız, hizmetinizin etkinleştirilmesinden sonraki 7 gün içinde tam bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz (nedenini bize bildirirseniz memnun oluruz, ancak zorunda değilsiniz!).

Bu teklifi 30 güne çıkarmayı düşündük, ancak tecrübelerimize göre bu, sadece ağdan sülük yapmak ve ağ kaynaklarını mümkün olan en fazla miktarda tüketmek isteyen insanlar tarafından kötüye kullanımın kapısını açıyor. Bu, sadık ödeme yapan müşterilerimize sağlayabileceğimiz hizmeti açıkça etkiliyor ve bu nedenle geri ödeme politikasını 7 günle sınırlama kararı aldık.

IVPN

IVPN Ağ ve Sunucu Konumları

IVPN ağı, en iyi VPN sağlayıcılarımızdan bazıları kadar büyük değildir, ancak dünyanın önemli yerlerinde bir dizi VPN sunucusunu yönetir. Tüm üyeler ağlarına tam erişime sahiptir.

CountriesLocationsServersIP’sProtocols
91214BilinmeyenOpenVPN, L2TP

IVPN’in Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Hollanda, İngiltere, Almanya, Fransa, İsviçre, Romanya ve Hong Kong’da sunucuları var

Gizlilik ve güvenlik

Birincil hedefiniz çevrimiçi gizlilik ve anonimlik ise, katılmadan önce sağlayıcının gizlilik ve günlük tutma politikalarına yakından bakmak istersiniz. IVPN ana sayfalarında anonimliğinizin güvenliğini tehlikeye atabilecek herhangi bir kayıtlı veri saklamadıklarını belirtir.

IVPN, e-posta spam’lerini önlemek için aşağıdaki bilgileri günlüğe kaydeder:

Herhangi bir bağlantı günlüğü saklamıyoruz. E-posta spam göndericilerini önlemek için, güvenlik duvarlarımız, bağlantı sayısının önceden tanımlanmış bir eşiği (ör. 60 saniyede 20 bağlantı) aştığı posta sunucusu bağlantı noktalarına yapılan bağlantıları günlüğe kaydeder, böylece bağlantıyı kesebiliriz. Yasal sorumluluğumuzu azaltmak için bilerek ve kesinlikle başka hiçbir veri kaydetmiyoruz.

Güvenlik söz konusu olduğunda IVPN sizi kapsamaktadır. Hem OpenVPN hem de L2TP protokollerini destekler. OpenVPN’e bağlanmak için Windows istemcilerini kullanabilirsiniz. Çok çeşitli cihazlarda her iki protokol için kurulum kılavuzları sunarlar. Daha iyi gizlilik için çok sayıda şifreleme düzeyini ve çoklu atölye bağlantılarını desteklerler.

IVPN

Uygulamalı Test

Diğer incelemeleri okuduysanız, kullanımı kolay istemci yazılımına sahip VPN sağlayıcılarını tercih ettiğimi biliyorsunuz. IVPN, Windows kullanıcıları için mükemmel bir yazılım geliştirmiştir. Mac, iPhone, iPad, Android ve DD-WRT yönlendiriciler için kolay kurulum kılavuzları sunarlar.

Windows VPN İstemcisi ile Bağlanma

IVPN Windows istemcisine daha yakından bakalım.

IVPN Windows istemcisi

IVPN Windows istemcisinin bir dizi gelişmiş özelliği vardır. Yeni başlayanlar için şifreleme seviyesini 4096 bit RSA’ya kadar ayarlayabilirsiniz. IVPN, ABD, İngiltere ve Hollanda’daki sunucular için çoklu atölye teknolojisi sunmaktadır. Yani bir sunucuya bağlanabilir ve trafiğin başka bir ülkeden gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ekstra bir gizlilik koruması katmanı ekleme.

IVPN yazılımı DNS sızıntı korumasını içerir. Servisleri ayrıca üyelerin gelen bağlantılarda port yönlendirmeyi etkinleştirmesine izin verir.

IVPN

Mac ile bağlanın

IVPN, Mac kullanıcıları için özel bir istemci sunmaz. Manuel L2TP yapılandırmasıyla birlikte Tunnelblick’te OpenVPN’i destekledikleri için endişelenmeyin. Her iki seçenek için de kılavuzlar oluşturdular.

İPhone veya iPad’den bağlanın

IVPN kendi iOS uygulamalarını sunmasa da, ücretsiz OpenVPN Connect uygulamasını kullanma kılavuzu var. Ayrıca L2TP’ye manuel olarak bağlanmak için bir kurulum kılavuzuna sahiptir. İşte talimatların bir kopyası. Ekran görüntülerine sahip tam sürüm için sitelerini ziyaret edebilirsiniz..

İOS için IVPN L2TP kurulum kılavuzu:

1) Ana ekranda başlayın. Ayarlar simgesine dokunun. Soldaki Genel simgesine dokunun ve ardından sağdaki VPN düğmesine gidin.
2) VPN yapılandırması ekle’ye dokunun.
3) L2TP düğmesine dokunun.

  • Açıklama alanına bağlantı için bir ad girin; ör. IVPN – İsviçre.
  • Sunucu durum listesinden L2TP sunucularından birinin adresini girin (bağlanmak istediğiniz ülkeye bağlı olarak).
  • Hesap alanına VPN kullanıcı adınızı girin (“ivpn” ile başlar).
  • VPN şifrenizi girin.
  • IPSec paylaşılan anahtar sayfasında bulunan IPSec paylaşılan gizli anahtarını girin. Henüz yapmadıysanız giriş yapmanız gerekebilir.
  • Tüm trafiği gönder ayarını AÇIK olarak değiştirin.
  • Kaydet simgesine.

4) VPN düğmesini AÇIK konumuna kaydırarak VPN’ye bağlanın.
5) Bağlantı kuruldu ve başlık çubuğundaki VPN simgesiyle onaylanabilir.

IVPN

Android Cihazdan Bağlanma

Yine IVPN, Android cihazlar için bir uygulama sunmuyor, ancak Android için ücretsiz OpenVPN uygulamasını destekliyor. Ayrıca L2TP / IPSEC bağlantıları için bir kurulum kılavuzu vardır. İşte talimatların bir kopyası. Ekran görüntülerine sahip tam sürüm için sitelerini ziyaret edebilirsiniz..

Android için IVPN L2TP kurulum kılavuzu:

1) Android cihazınızdaki ana Ayarlar ekranına erişin. Kablosuz altındaki diğer düğmeye dokunun & ağlar. Bu adımı kullandığınız Android’in tam sürümüne bağlı olarak biraz farklı olabilir, amaç 2. adımdaki VPN yapılandırma ekranına erişmek.
2) VPN üzerine dokunun
3) Yeni bir VPN bağlantısı eklemek için + sembolüne dokunun.
4) Bağlantı için bir ad girin (yalnızca bağlantıyı tanımlamak için kullanın) örn. IVPN – Hollanda.

  • Tür altında L2TP / IPSec PSK VPN’yi seçin
  • Sunucu durum listesinden L2TP sunucularından birinin adresini girin (bağlanmak istediğiniz ülkeye bağlı olarak).
  • IPSec paylaşılan anahtar sayfasında bulunan IPSec paylaşılan gizli anahtarını girin. Henüz yapmadıysanız giriş yapmanız gerekebilir.
  • VPN bağlantı ayrıntılarını kaydetmek için kaydet’e dokunun.

5) Bağlanmak için yeni bağlantıya dokunun. IVPN kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin (kullanıcı adı ‘ivpn’ ile başlar) ve Bağlan’a dokunun.
6) Bağlandıktan sonra aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

IVPN

IVPN Hız Testi

IVPN’i en güvenli protokol olan OpenVPN kullanarak test ettim. Windows istemcilerini kullandım ve New Jersey’deki bir sunucuya bağlandım.IVPN hız testi

Gördüğünüz gibi, doğrudan İnternet Servis Sağlayıcım ile New Jersey’deki sunucu bağlantısı arasında yaklaşık% 30’luk bir fark vardı. Şifreleme ek yük ekler, böylece performansta bir miktar düşüş bekleyebilirsiniz. Daha yüksek bir gizlilik düzeyi için bir değiş tokuş. Yaklaşık 24 Mbps hızında Netflix ve BBC gibi hizmetleri kolayca yayınlayabilirim.

Sonuç

IVPN’in gizlilik ve anonimlik konusuna odaklanmasını seviyorum. Çoklu atölye teknolojisi ek bir gizlilik katmanıdır. En geniş ağa sahip değiller ancak ana bölgeleri kapsıyorlar. Performans, Netflix ve HBO GO gibi sitelerin engellemesini kaldırmak ve akışını kaldırmak isteyenler için iyidir.

Hizmetle ilgili en çok sevdiğim şey:

 • Kullanımı kolay Windows istemcisi
 • OpenVPN ve L2TP protokolleri desteği
 • Çoklu atölye teknolojisi ve port yönlendirme
 • 256 bit AES + 4096 bit RSA şifreleme
 • Yıllık kayıtlarda dönem indirimleri

Hizmeti geliştirmek için fikirler:

 • İOS ve Android için mobil uygulamalar sunun
 • Ağlarına daha fazla yer ekleyin
 • Özel IP’yi bir eklenti olarak düşünün

IVPN’i seviyorum ve gizliliğe odaklananlar için çok uygun olduğunu düşünüyorum. Hedefiniz tüm dünyadaki içeriğe erişmekse, bu ülkelerde sunucuları olduğundan emin olun. Hedefiniz güçlü bir gizlilikse, IVPN’i denemenizi öneririz. Hizmeti test etmek için bol zaman olan 7 günlük para iade garantisi kapsamında olacaksınız..

IVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map