FlashRouters Gizlilik Uygulaması İncelemesi – Herkes İçin VPN Koruması

Linksys WRT3200ACM yönlendiriciBir Linksys WRT3200ACM AC3200 DD-WRT yönlendiricisini test etmekten zevk aldık FlashRouters hafta sonu boyunca. Amaç, dünyanın en büyük VPN hizmetlerinden bazılarına bağlanmak için basit ama çok etkili bir arayüz içeren yeni FlashRouters Gizlilik Uygulamasına bir göz atmaktı. Birazdan göreceğiniz gibi, başlamak için tek ihtiyacınız olan bir VPN hesabı. Gizlilik uygulaması gerisini halleder. En iyisi, FlashRouters Gizlilik Uygulaması aracılığıyla bir VPN’ye bağlanarak tüm ağınızı tek bir VPN hesabıyla koruyabilirsiniz.


FlashRouter nedir ve nasıl çalışır??

Kısacası FlashRouters, Amerika Birleşik Devletleri’nde önceden yüklenmiş DD-WRT veya Tomato ürün yazılımı ile marka yönlendiricileri satan bir şirkettir. Açık kaynaklı bellenime sahip bir yönlendirici kullanmanın birçok avantajı vardır. Yeni başlayanlar için milyonlarca tüketici yönlendiricisini saldırıya açık bırakan birçok hata ve güvenlik boşluğunu ortadan kaldırıyor. Gizlilik açısından DD-WRT ve Tomato ürün yazılımı OpenVPN, L2TP ve PPTP VPN bağlantılarını destekler. Ayrıca, özel yönlendiricilerin fabrika yazılımı ile yüklenen aynı cihazlardan daha iyi performans gösterdiğini göreceksiniz..

FlashRouters Gizlilik Uygulaması Ne Yapar?

FlashRouters ekibi, yeni bir VPN Gizlilik Uygulaması ekleyerek cihazlarının kullanışlılığını daha da genişletti. Uygulama, popüler VPN servislerine yönlendirici üzerinden kolayca bağlanmanıza ve hatta sağlayıcılar arasında geçiş yapmanıza izin verecektir. Tek ön koşul, VPN abonelik. Bu, aksi takdirde oyun konsolları ve akış kutuları gibi bir VPN ile uyumlu olmayacak cihazlar da dahil olmak üzere tüm ağınızı koruyacaktır..

FlashRouter Gizlilik Uygulaması Hangi VPN Hizmetlerini Destekler?

İncelememiz sırasında FlashRouters Gizlilik uygulaması, ExpressVPN, Ass My Hide (HMA), IPVanish, IVPN, NordVPN, Özel İnternet Erişimi (PIA), ProtonVPN, PureVPN, SaferVPN, VyprVPN ve Windscribe dahil 11 VPN sağlayıcısı için destek içeriyordu. IPVanish, PIA ve ExpressVPN ile uygulamayı test ettik, böylece kullanım kolaylığı hakkında konuşabiliriz. Birazdan daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

VPN Gizlilik Uygulamasını Mevcut Yönlendiricime Yükleyebilir miyim?

Kısa cevap hayır. Uygulamayı kullanmak için FlashRouters’tan bir cihaz satın almanız gerekecek. Zaten üst düzey bir tüketici yönlendiriciniz varsa ve VPN desteği eklemek istiyorsanız, ExpressVPN yönlendirici uygulamasını düşünebilirsiniz. Çok fazla teknik bilgiye sahip olmadan başlamanıza yardımcı olacaktır. Aksi takdirde FlashRouters’daki ekipten önceden yüklenmiş bir DD-WRT veya Domates yönlendirici satın almanızı şiddetle tavsiye ederim.

FlashRouters Gizlilik Uygulaması: Uygulamalı Test

Uygulamaya dalmadan önce FlashRouters’dan bir cihaz satın alırken neler bekleyebileceğinizden bahsetmek istiyorum. Yeni başlayanlar için, başlamanıza yardımcı olacak küçük bir broşürle birlikte gelecektir. Birkaç dakika içinde yönlendiricinin İnternet’e bağlı olmasını ve favori VPN’inize bağlanmak için FR Gizlilik Uygulamasını kullanabileceksiniz. Kılavuz ayrıca iletişim bilgilerini ve destek saatlerini de içerir. FlashRouters’ın haftanın 7 günü sohbet destek saatlerine sahip olduğunu öğrenmekten mutluluk duyacaksınız. Ayrıca sık sorulan soruların yanıtları için onlara e-posta gönderebilir veya FR yardım merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Yeni yönlendiricinizi kutusundan çıkardıktan ve kurduktan sonra, cihazla birlikte verilen kılavuzu izleyin. Bir web tarayıcısı açıp flashrouterapp.com’u ziyaret edeceksiniz. Bu, yerel bir sayfaya yönlendirilir. Not: Sayfayı başlatırken boş bir ekran alırsanız, gizli modda bir tarayıcı penceresini kapatmak ve yeniden başlatmak istersiniz. Bu işe yaramazsa devam edin ve yönlendiriciyi sıfırlayın. Yaptık ve sorunu hemen düzeltti. Şüphe duyduğunuzda yeniden başlatın ��

FlashRouters Gizlilik Uygulaması başlatıldığında, aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız:

FlashRouters Gizlilik Uygulaması

IPVanish VPN’ye bağlanma

İlk yapmak isteyeceğiniz şey “Seç” açılır kutusuna tıklamak. Desteklenen VPN hizmetlerinin bir listesini burada bulabilirsiniz. IPVanish’i seçerek başladık. Soldaki ekran görüntüsü IPVanish için FlashRouters Privacy App arayüzünü göstermektedir. Gördüğünüz gibi bir sunucu konumu seçmek için bir açılır kutu var. Bir şehrin adını yazmaya başlarsanız, uygulama sorgunuzla eşleşen tüm sonuçları döndürür. Bir sunucu seçtikten sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve “Bağlan” düğmesine tıklayın. Ayrıca, “VPN’ye Otomatik Bağlan” seçeneğini seçip seçmeyeceğinizi ve tercihlerinize göre “Global Kill Switch” özelliğini etkinleştirmeyi de seçebilirsiniz.

FlashRouters IPVanish bağlantısı

Bir dizi IPVanish sunucu konumuna bağlandık ve hepsinin oldukça iyi performans gösterdiğini gördük. Yukarıda görebileceğiniz gibi, Chicago’daki bir sunucuya bağlandık ve hızımızı test ettik. Performans, 70 Mbps civarında bir kablo bağlantısında 65,39 Mbps indirme hızı ile çok iyiydi. IP adresimizin Chicago’da bir coğrafi konum olarak değiştiğini doğrulamak için IPVanish web sitesinde bir gizlilik kontrolü de tamamladık. Ayrıca, düzenli test sürecimizin bir parçası olan hızlı bir DNS sızıntı testi yaptık. FlashRouters cihazı, gizlilik uygulaması veya IPVanish bağlantısıyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmadık.

Özel İnternet Erişimi’ne (PIA) Bağlanma

Sonra PIA ile bağlantı kurmaya karar verdik. Bu aynı derecede basitti. Ana fark, AES-128 ve AES-256 bit şifreleme arasında seçim yapmamıza izin veren ekstra bir açılır listeydi. Mümkün olan en güçlü şifreleme için AES-256 seçeneğini belirledik. PIA için sunucu açılır menüsünü incelerken fark edeceğiniz ilk şey, her konumun hem TCP hem de UDP seçeneğinin olmasıdır. Daha yüksek hızlar için UDP’yi seçtik. Bağlantı sorunlarınız varsa, her zaman hata kontrolünü içeren TCP’ye geçebilirsiniz..

FlashRouters PIA bağlantısı

Bir kez daha Chicago’daki bir PIA VPN sunucusuna bağlandık. Gördüğünüz gibi performans neredeyse IPVanish ile aynıydı. Şikago’daki bir sunucuya bağlandıktan sonra hızımızı test ettik ve 65.47 Mbps olduğunu gördük. Hem IPVanish hem de PIA, Chicago’daki LogicWeb’den geçiyor ve benzer hızlar mantıklı. Bir kez daha IP adresi ve DNS sızıntı testi yaptık. FlashRouters Privacy App başlangıçta yüklenecek arayüze sahip olduktan sonra sorunsuz çalıştı.

Sonuç

Yeni FlashRouters Gizlilik Uygulamasının belki de en etkileyici özelliği basit kullanıcı arayüzüdür. Uygulama, gizliliğinizi korumak için fazla teknik bilgi gerektirmez. Yönlendiricinizi yapılandırmak göz korkutucu ve bazen tehlikeli bir görev olabileceğinden bu büyük bir artı. FlashRouters’tan gelen Linksys WRT3200ACM cihazı tüm testlerimizde çok iyi performans gösterdi. Cihazı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Test edemediğimiz tek sağlayıcı, uygulama ek bilgi gerektirdiğinden ExpressVPN idi. ExpressVPN kullanıyorsanız, FlashRouters ekibi VPN uygulamalarını cihazınıza önceden yükleyecektir. Genel olarak, FlashRouters Gizlilik Uygulaması’ndan çok etkilendik ve ağınızdaki tüm cihazları tek bir VPN hesabıyla korumak için kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Uygulamayı veya kendinizi test etme şansınız olduğunda, lütfen bize bir mesaj gönderin @VPNFan ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map