DotVPN İncelemesi

DotVPN incelememiz, Smart Security Ltd tarafından sunulan bir İnternet güvenliği ve gizlilik hizmeti olduğunu tespit etti. 2014 yılında başlatıldı. Belirttikleri misyon “ücretsiz ve açık bir İnternete erişim sağlamak” tır. Şu anda Android ve iOS platformları için VPN yazılımları var. Ayrıca, Google Chrome, Opera ve Firefox tarayıcıları için Web’de gezinirken tüm verilerinizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilecek uzantıları vardır. Bunlar, görünür coğrafi konumunuzu değiştirmenize izin vererek İnternet gizliliğinizi korumaya da yardımcı olabilir. Bir masaüstü uygulaması şu anda geliştirilmektedir.


DotVPN İncelemesi

Fiyatlandırma ve Özel Teklifler

DotVPN gerçekten basitleştirilmiş bir fiyatlandırma modeline sahiptir. Bazı sınırlamalar ile ücretsiz bir VPN hizmeti sağlarlar (aşağıda gri renkte gösterilen özellikler). Bunları daha sonra DotVPN incelememizde daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Ayrıca, herhangi bir sınırlama olmaksızın premium hizmet sunarlar.

Premium hizmet iki farklı fiyatlandırma planıyla birlikte gelir. Bu planlar, hizmetin süresine bağlı olarak farklı fiyatlandırılır. Bir ay için 4,99 ABD doları ve bir yıl için 35 ABD doları için kaydolabilirsiniz. Bu, bir yıllığına kaydolursanız aylık fiyattan% 40 tasarruf sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

DotVPN Fiyatlandırması

Peki, ücretli aboneliğiniz için ne elde edersiniz? DotVPN Premium aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Daha iyi performans – size daha hızlı bağlantı ve veri aktarım hızları sağlayan daha fazla sunucuya erişim.
 • Sınırsız veri bant genişliği – aktarım hızlarının kısıtlanması yok.
 • Video ve ses akışı – çeşitli coğrafi konumlardan akış içeriğine erişmenizi sağlar.
 • Bulut güvenlik duvarı koruması – bu, gelen tüm bağlantılar DotVPN sunucuları üzerinden gerçekleştiğinden savunmasız açık portlarınızı korur. Böylece, HackVPN sunucusu güvenlik duvarında bilgisayar korsanlığı girişimleri ve kötü amaçlı yazılımlar engellenir ve hiçbir zaman cihazınıza ulaşmaz.
 • Sıfır içerik kısıtlaması – bu, P2P indirmelerini ve içerik sansürünü atlamayı içerir.
 • Daha yüksek şifreleme anahtarı gücü – hizmet, tünel bağlantılarını ve SSL uzantılarını doğrulamak için 4096 bit anahtar kullanıyor.

DotVPN, hizmetleri için ödeme yapmanın yalnızca bir yolunu sunuyor PayPal. Kredi kartı ve Bitcoin ödemeleri şu anda kabul edilmemektedir. Bunun birçok kullanıcı için sınırlayıcı olabileceğini düşünüyoruz.

Risksiz Deneme Süresi

DotVPN güvenlik ve gizlilik hizmetlerinin ücretsiz bir sürümüne sahiptir. Bu hizmetin tek özellikleri sınırsız bant genişliği ve ağ sunucuları üzerinden güvenlik duvarı korumasıdır. Ücretsiz hizmeti kullanmak için gereken tek şey bir e-posta adresi ve bir şifredir. İçerik akışına izin vermez, daha düşük şifreleme anahtar gücüne sahiptir ve P2P trafiğine izin vermez.

Bu sınırlamalara rağmen, çoğu insan için birincil sınırlamanın yavaş olması olduğunu düşünüyoruz. Bu muhtemelen tüm ücretsiz kullanıcıların bir bölgedeki belirli sunucularla sınırlı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sunucular daha yavaştır ve genellikle aşırı kalabalıktır, bu da tüm ücretsiz hizmetin yavaş performansına yol açar.

Ancak DotVPN şu anda ücretsiz kullanıcıları bir hafta boyunca daha hızlı Premium ağa yükseltiyor. Bu yükseltmenin sınırlı bir süre için mevcut olup olmadığını bilmiyoruz. Bu nedenle, Premium hizmeti denemeniz ve mevcut güvenlik ve gizlilik gereksinimlerinize uygun olup olmadığını görmeniz için şimdi iyi bir zaman olacaktır..

Ayrıca, hizmetlerinden memnun kalmazsanız, yeni Premium kullanıcılar için 30 günlük para iade garantisi vardır. Bu geri ödemenin birkaç koşulu vardır ve ayrıca kısmi geri ödemeye izin verir. Herhangi bir kısmi geri ödeme DotVPN’in takdirindedir. Bununla ilgili daha fazla bilgi web sitelerinin geri ödeme politikası sayfasında bulunabilir.

DotVPN'i ziyaret edin

DotVPN Ağ ve Sunucu Konumları

DotVPN ağı yaklaşık 700 sunucudan oluşur. Bunlar 12 farklı ülkede 24 veri merkezi arasında yayılmıştır. Bağlanabileceğiniz ülkeler arasında ABD, Kanada, İspanya, İsviçre, Hollanda, İsveç, İngiltere, Rusya, Fransa, Almanya, Japonya ve Singapur bulunur. Bu, daha büyük VPN hizmetlerinin bazıları kadar çok yer değildir, ancak kullanıcılarına en popüler yerlerden bazılarına erişim sağlar. Yeni bir sağlayıcı olarak DotVPN hala yeni yerlere genişliyor.

Veri güvenliği ve gizliliğinin yanı sıra DotVPN kullanıcıları ayrıca analitik, İnternet izleme ve reklam engelleme ile güvenlik duvarı korumasına da erişebilir. Bunlar genellikle üst düzey sağlayıcılarda bulunan bazı özelliklerdir. Hem İnternet tarayıcı proxy’lerine hem de iOS ve Android platformlarına dahil edilirler.

Gizlilik, Güvenlik ve Destek

DotVPN’in kendi DNS sunucuları vardır ve katı bir günlük politikası olmadığını söylüyorlar. Mevcut veri saklama kanunları bulunmayan Hong Kong’da bulunmaktadırlar. İşte web sitelerinden bir alıntı:

Konumunuzu veya çevrimiçi etkinliklerinizi gösterebilecek hiçbir bilgi ve günlük saklamayız. DotVPN, hizmetimizin çalışması için gereken temel bilgileri saklar.

Servis bakımlarının bir parçası olarak IP adresinizi son bağlantınızdan itibaren 24 saat boyunca sakladıklarını keşfettik. Bu, bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabilir. Bu bilgileri kendiniz gözden geçirmelisiniz. Gizlilik Politikasında bulunabilir.

Güvenlik için DotVPN, el sıkışma ve AES anahtar aktarımı için 4096 bit RSA anahtarlı AES-128 şifrelemeli Aktarım Katmanı Güvenliği’ni (TLS 1.2) kullanır. Bu, çoğu kullanıcı için yeterli koruma sağlamalıdır. Internet proxy uzantıları, 4096 bit anahtarlı bir SSL-proxy bağlantısı kullanır. İOS uygulamaları güvenlik için IPSec’den yararlanıyor.

DotVPN desteği ortalama bekleme sürelerine sahip bir biletleme sisteminden geçer. Çözülmüş problemler ve genel SSS’lerle ilgili küçük bir bilgi tabanına sahiptirler. Şu anda bir sosyal ağ varlıkları yok gibi görünüyor.

DotVPN'i ziyaret edin

DotVPN Uygulamalı Testi

DotVPN’in şu anda bir Windows veya OS X uygulaması yok. Ancak, Android ve iOS uygulamaları var. İOS uygulaması için iOS 8.0 veya üstü gerekir. Ayrıca Opera, Firefox ve Google Chrome için tarayıcı uzantıları var. DotVPN incelememizin bu bölümü Android uygulamasına ve Google Chrome proxy uzantısına daha yakından bakacak.

DotVPN Android Uygulamasını Kullanma

DotVPN Android uygulamasını yüklemek kolaydır. Web sitelerinin indirilenler sayfasına tıklayın ve ardından Android uygulamasının altındaki “Google Play” düğmesini seçin. Bu sizi uygulama yükleme işlemine başlayabileceğiniz Google Play mağazasına götürür.

Oradayken, “Yükle” düğmesine dokunun ve ardından uygulamayı açın. Uygulama açıldıktan sonra bir e-posta adresi ve ardından bir şifre girmeniz gerekecektir. Aşağıdaki resimler bu işlemi göstermektedir. Son resim ana bağlantı ekranını gösterir.

DotVPN Kurulum ve Başlatma

Bu ekrandaki bağlantı / bağlantı kesme geçişine dokunmak sizi ekranın altında gösterilen ülkedeki bir sunucuya bağlar. Bu durumda bu sizi ABD’ye bağlayacaktır. Uygulama size otomatik olarak yeni bir sanal IP adresi atar ve Premium kullanıcıları geçerli konumlarından en hızlı DotVPN sunucusuna bağlar. Ücretsiz hizmet kullanıcıları genellikle daha kalabalık ücretsiz sunuculara atanacak ve daha yavaş VPN performansı yaşayacak.

Konumun kendisine dokunduğunuzda ülke seçim ekranı açılır (sol altta). Ardından DotVPN ağında yeni bir hedef sunucu seçebilirsiniz. Bunu yaptığınızda sizi yeni ekrana bağlayabileceğiniz ana ekrana döndürürsünüz.

Hesap menüsüne sol üstteki menü simgesine (üç yatay çubuk) dokunarak erişilebilir. Bu menü hesap türünüzü gösterir ve aşağıdakileri yapmanızı sağlar:

 • Yükseltme hizmeti – Premium hizmete geçmenize izin verin.
 • Şifre değiştir – hesap şifrenizi sıfırlamanıza izin verin.
 • Hizmeti paylaş – hizmeti Facebook veya Twitter’da arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin verin.
 • Ücret servisi – sizi Android uygulamasının bir incelemesini oluşturabileceğiniz Google Play mağazasına götürün.
 • Müşteri desteği – DotVPN bilet sistemini açın.

DotVPN Android Uygulamasını Kullanma

Son olarak, ekranın sağ üst kısmındaki dişli çark simgesine dokunduğunuzda “Ayarlar” ekranı açılır. Bu ekran aşağıdakileri değiştirmenize izin verir:

 • Bant genişliği tasarrufu – VPN performansını artırabilecek veri sıkıştırmasını kontrol eder.
 • Adblock – tarayıcı hızlarını artırabilecek bazı istenmeyen reklamları engeller.
 • İzleme koruması – üçüncü tarafların İnternet etkinliklerinizi izlemesini önlemeye yardımcı olur.
 • Analitiği engelle – İnternette gezinirken hakkınızda toplanan meta verileri azaltır.
 • firewall – sizi kötü amaçlı İnternet kaynaklarından korur.
 • Başlamak – DotVPN Android uygulaması başladığında otomatik bağlanır.

Ana uygulama bağlantı ekranında engellenen tüm etkinlikler için bir otomatik sayaç gösterilir. Yukarıdaki resimlerden de görebileceğiniz gibi, DotVPN Android uygulamasının kurulumu ve kullanımı kolaydır. Sadece birkaç dokunuşla ağlarındaki herhangi bir yere bağlanabilirsiniz. Birkaç dokunuş daha sonra yeni bir hedef sunucuya kolayca geçmenizi sağlar. Bunu yapmak, dünyanın her yerinden en sevdiğiniz hotspot’tan bağlanırken İnternet gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumanıza yardımcı olacaktır..

DotVPN'i ziyaret edin

DotVPN Google Chrome Uzantısını Kullanma

DotVPN LogosuDotVPN Google Chrome uzantısını yüklemek kolaydır. Web sitelerinin indirme sayfasından, resminin altındaki “Chrome’a ​​Ekle” düğmesini tıklayın. Bu, daha sonra uzantının üst kısmındaki “Chrome’a ​​Ekle” düğmesini tıkladığınız Google Chrome mağazasını açacaktır. Eklendikten sonra Chrome tarayıcınızı açın ve adres çubuğunun sağ üst köşesindeki DotVPN simgesini tıklayın.

Bu, uzantıyı açar ve e-posta adresinizi ve şifrenizi girmenize olanak tanır. Daha sonra, uzantı açılacak ve size en yakın DotVPN destekli konuma sanal bir IP adresi sağlayacaktır. Bu, tüm tarayıcı verilerinizin korunmasına yardımcı olur ve Web’i kullanırken size daha fazla gizlilik sağlar. Bu başlatma işlemi aşağıda gösterilmiştir.

DotVPN Chrome Başlatma

Ana bağlantı penceresinin altında, sağda gösterilen konuma tıkladığınızda bağlanabileceğiniz konumların listesini içeren bir pencere açılır. Bu liste size konumun ping süresini ve tahmini iki bağlantı hızını gösterecektir. İlk hız daha yavaştır ve ücretsiz hizmet kullanıcıları içindir. İkincisi, Premium kullanıcıların deneyimlemesi gereken hızdır. Bu pencerede yeni bir konuma tıklamak ana pencereyi yeniden açacak ve oradan size bir Sanal IP adresi atayacaktır..

Android uygulamasına benzer şekilde, pencerede menü simgesine (üç yatay çubuk) tıklamak, hesabınız hakkında bilgi bulabileceğiniz hesap penceresini açar. Ayrıca hesabınızı Premium hizmete yükseltebilir, hesap şifrenizi değiştirebilir, hizmeti sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabilir, uzantının bir incelemesini yazabilir veya DotVPN destek personeli ile bir bilet açabilirsiniz.

DotVPN Chrome Uzantısı Çalışırken

Pencerenin sağ üst kısmındaki dişli çark simgesini tıkladığınızda, tarayıcı performansını artırmak için bazı parametreleri değiştirebileceğiniz “Ayarlar” ekranı açılır. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • Bant genişliği tasarrufu – tarayıcı verileri için% 30’a kadar veri sıkıştırma sağlar.
 • Adblock – tarayıcı yeniden çizimlerini ve hızını artırabilecek bazı reklamları engeller.
 • İzleme koruması – tarayıcıdaki bazı izleyici yazılımlarını durdurur.
 • Analitiği engelle – tarayıcıda meta veri toplamaya karşı korumaya yardımcı olur.

Güvenlik duvarı tarayıcınızı kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı korumaya yardımcı olur ve tarayıcı verileri 4096 bit anahtar kullanılarak SSL şifrelemesi ile tünellenir. Ana bağlantı penceresi, DotVPN’in engellediği her şeyin çalışan sayısını korur. Tarayıcı dışında kullanılan uygulamalar hiçbir şekilde korunmaz.

DotVPN Chrome uzantısı öncelikle sansür ve coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelmek için size sanal bir IP adresi sağlamak üzere tasarlanmış bir proxy’dir. Bunu kullanmak sadece birkaç tıklama gerektirir. Ayrıca, tarayıcı alışkanlıklarınıza bağlı olarak anonimliğinizi korumanıza yardımcı olabilir.

DotVPN'i ziyaret edin

DotVPN Hız Testi

Hız testi olmadan incelememiz tamamlanmayacaktı. Test, Windows veya OS X için henüz masaüstü yazılımına sahip olmadıkları için normal Windows yazılım testimiz yerine Android uygulamalarını kullanarak gerçekleştirildi. Performansın iyi olduğunu gösterdi. Hız kaybı açısından test ettiğimiz diğerlerinin ortalamasıydı. Şifreleme yükü nedeniyle hızda bir miktar düşüş var. Bu kayıp, DotVPN hizmeti tarafından sağlanan ekstra güvenliğe değer.

DotVPN Android Hız Testi

Yukarıdaki resimlerden görebilirsiniz, şifreli bağlantı temel ISS indirme hızımızı 29.49 Mb / s’den 25.59 Mb / s’ye düşürdü. Bu, Highlands, NC’deki bir sunucuya yaklaşık% 13.2’lik bir düşüştür. Bu, tüm İnternet trafiğinizi DotVPN hizmeti ile şifreleyerek sunulan veri güvenliği için kabul edilebilir bir kayıptır.

Sonuçlar

DotVPN, Smart Security Ltd tarafından sağlanan bir hizmettir. Android veya iOS mobil cihazlarınızı kullanırken daha güvenli olmanıza yardımcı olacaktır. Bu, evde veya size en sevdiğiniz wifi hotspot’ta içinizin rahat etmesine yardımcı olabilir. Bunu, tüm cihaz trafiğinizi şifreleyerek ve ağlarındaki bir VPN sunucusuna tünelleyerek gerçekleştirir. Ayrıca, sansür ve bazı coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelmenizi sağlayacak yeni bir sanal IP adresi atar. VPN servisleri aracılığıyla bazı bağlantıları yasaklamaya başladıklarından, US-Netflix’e erişmemize izin vermediğini belirtmek isteriz. Sanal bir IP adresine sahip olmak çevrimiçi gizliliğinizi korumanıza da yardımcı olacaktır. Ağları 12 ülkede yaklaşık 700 sunucudan oluşmaktadır.

DotVPN, şu anda veri saklama yasalarına sahip olmayan Hong Kong’da yerleşiktir. Müşterilerinden belirli siteleri veya sorguları günlüğe kaydetmez, ancak bakım amacıyla bazı IP bilgilerini 24 saat boyunca saklar. Android ve iOS mobil cihazlar için uygulamaları var. DotVPN ayrıca Firefox, Opera ve Chrome tarayıcıları için uzantılara sahiptir. Yazılımları az sayıda ayara sahiptir ve kurulumu ve kullanımı kolaydır. Cihazınızın ekranına birkaç fare tıklaması veya dokunuşu seçtiğiniz VPN sunucusuna hızlı bir şekilde bağlanmanızı sağlar.

DotVPN Android uygulaması, doğrulama için AES-128 ve 4096 bit RSA anahtarlı Aktarım Katmanı Güvenliği’ni (TLS 1.2) kullanır. Internet proxy uzantısı bağlantıları 4096 bit anahtarla SSL kullanır. İOS uygulaması güvenlik için yerleşik IPsec’i kullanır. Bu, abonelerine hız ve güvenlik arasında güzel bir denge sağlar.

DotVPN desteği esas olarak bir e-posta biletleme sisteminden geçer. Genel VPN bilgileri ve cevaplanan bazı destek sorunlarından oluşan küçük bir SSS veritabanı var.

Hizmet hakkında en çok neyi sevdik:

 • İOS ve Android cihazlar için mobil uygulamaları var.
 • Firefox, Opera ve Chrome tarayıcıları için SSL proxy uzantıları var.
 • Premium hizmetleri uygun fiyatlı.
 • Ücretsiz bir VPN hizmeti sunuyorlar.
 • Hong Kong’da bulunuyorlar.

Hizmeti geliştirmek için fikirler:

 • Bağımsız Windows ve OS X yazılımlarını yayınlayın.
 • Web sitelerini güncelleyin ve tutarsızlıkları giderin.
 • Güney Amerika ve Okyanusya için kendi ağlarına daha fazla yer ekleyin.

DotVPN kullanıcıları Kuzey Amerika, Doğu ve Batı Avrupa ve Asya’daki ağ sunucularına erişebilir. Premium hizmetlerini kendiniz test edebilmeniz için 30 günlük para iade garantisi var. Bir şans ver. DotVPN hizmeti İnternet güvenliği ve gizliliği için gereksinimlerinize uygunsa, ayda sadece 2,99 ABD dolarından kaydolabilirsiniz..

DotVPN'i ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map