BolehVPN İncelemesi

Bu incelemeye BolehVPN şirketinin tarihine bir göz atalım. BolehVPN, yerel ISS’nin engellenmesini ve içeriğin kısıtlanmasını önlemek için 2007 yılında başlatılan bir Malezya VPN hizmetidir. Bazı sağlayıcılardan daha küçük olmasına rağmen, ücretsiz internete olan inançları, anonimlik konusundaki toplam bağlılıkları ve kişiselleştirilmiş müşteri hizmetleri nedeniyle Asya VPN pazarında önemli bir oyuncu haline geldiler. Bu inanç, kayıt dışı politikalarına ve P2P’ye açık desteğe yol açmıştır. Buna ek olarak, bu inanç, uluslararası VPN pazarında ortaya çıkmalarının ön plana çıkmasına neden olan gizlilik artırıcı ve sansürü yenen teknolojiler geliştirmelerini de teşvik etti..


BolehVPN İncelemesi

Fiyatlandırma ve Özel Teklifler

Bu incelemenin gösterdiği gibi, BolehVPN VPN’lerini tek bir plan olarak sunarak fiyatlarını basitleştirir. Ücretli bir plana kaydolduğunuzda, aboneliğiniz tüm sunucularına, çeşitli hizmetlere veya protokollere erişimi ve ağlarına sınırsız erişimi içerir. Bu, bant genişliği kullanımınızın kısıtlanmadığı anlamına gelir. Ek olarak, BolehVPN üyelere aynı anda iki giriş ve tek bir ücretli hesapla ekstra L2TP girişi sağlar. Bu size evde koruma sağlarken seyahat ederken aynı korumayı sağlar.

BolehVPN Fiyatlandırması

En iyi hizmeti denemek ve ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmek için kullanılan 7,70 $ 7 günlük deneme hesabı sunuyorlar. Temel 30 günlük planları toplu alımlar için sunulan indirimlerle 9.99 dolara satılıyor. Bu, 16,99 $ için 60 günlük bir plan, 44,99 için 180 günlük bir plan ve 79,99 $ için 365 günlük bir plan alabileceğiniz anlamına gelir. Sadece BolehVPN’in tadını çıkarın Ayda 6,50 ABD doları bu da dört ay bedava olmak gibi.

BolehVPN çok çeşitli ödeme seçeneklerini destekler. Paypal, kredi ve banka kartları, çevrimiçi bankacılık ve BitCoin (Coinbase aracılığıyla) ve DogeCoin ve DarkCoin’i CoinPayments aracılığıyla desteklerler. Ayrıca birçok ön ödemeli kredi kartını da desteklerler. Malezyalı müşteriler banka girişini kullanabilir (çevrimiçi ve ATM para yatırma işlemleri). Kredi kartları, banka kartları ve çevrimiçi bankacılık işlemleri MolPay veya NetBuilder aracılığıyla yapılmaktadır. Hizmetlerine abone olmak için yalnızca geçerli bir e-posta adresine ve ödeme ağ geçidine sahip olmanız gerekir. Bitcoin veya ön ödemeli kartlarla ödeme yapmak, toplam ödeme anonimliğine izin verir.

Risksiz Deneme Süresi

BolehVPN’in iki farklı denemesi vardır: bir günlük ücretsiz deneme ve 7 günlük hiçbir yükümlülük ödenmemiş deneme aboneliği. Bir günlük ücretsiz parkurları için onay istemek üzere, satış departmanlarına amaçladığınız VPN kullanımının kısa bir açıklamasını içeren bir e-posta göndermeniz gerekir. Ancak, hizmetlerinin gerçek performansını gerçekten değerlendirmek istiyorsanız, 7 günlük, hiçbir yükümlülük deneme planına abone olmanızı öneririz..

VPN, bulunduğunuz yerde kullanılamadığı sürece normalde iade paketleri iade edilmez. Hizmetin ilk 14 günü içinde 30 günlük ve daha uzun süreli abonelikler için geri ödeme yapılabilir. Ancak, geri ödeme, destek personelinin memnuniyetinize zamanında çözemediği teknik sorunlardan kaynaklanmalı ve bunun gerçek bir geri ödeme isteği olduğunu belirlediler. Teknik olmayan konular için geri ödeme yapılmayacaktır. Sonuç olarak BolehVPN, uzun vadeli planlarından birine abone olmadan önce VPN’lerinin performansından memnun olup olmadığınızı belirlemek için denemelerinden birini kullanmanızı önerir..

BolehVPN'i ziyaret edin

BolehVPN Ağ ve Sunucu Konumları

Boyut söz konusu olduğunda BolehVPN en büyük ağa sahip olmayabilir. Yine de, üyelerinin gizliliğini koruyan, sansürün üstesinden gelmelerine yardımcı olan ve anonim olarak internette sörf yapmaları için güvenli ve güvenli bir ortam sağlayan müşteri merkezli bir VPN hizmeti oluşturarak VPN alanında mükemmel bir üne sahip oldular..

CountriesServersProtocols
1550OpenVPN ve L2TP

BolehVPN aşağıdaki ülkelerde sunuculara sahiptir:

Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Malezya, Hollanda, Singapur, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri.

BolehVPN ağındaki tüm üyeleri için gerçekten sınırsız veri kullanımı sağlar. Bu, seyahat edenler veya coğrafi kısıtlamalı akış ortamı içeriğine erişmek isteyenler için bir bonus. Ayrıca, P2P’i benimsediler ve hatta hizmetlerini desteklemek için optimize ettiler. Vakalarına göre, VPN’leri, veri paketlerini değiştirerek ve veri trafiğini gizleyerek ISP’lerin tanımlanmasını zorlaştırmak için ISS azaltma ve P2P / torrent etkinliğinin trafik şekillendirmesini kaldırmaya yardımcı olur..

Gizlilik ve güvenlik

Günlük kaydı politikası, VPN arayan birçok kişi için çok önemlidir. BolehVPN, kayıt tutmayan bir politikaya sahip olduklarını açıkça ortaya koyuyor. Bu bilgiler doğrudan web sitelerinin gizlilikle ilgili SSS bölümünden alınmıştır:

Hayır günlük tutmayız. Zorunlu veri saklama yasalarına tabi olmayan, Malezya merkezli bir şirketiz. Günlükleri tutmadığımız için, istendiğinde bile paylaşılacak çok fazla bilgi yok.

… Ödeme yöntemine bağlı olarak, gereken tek şey geçerli bir e-posta adresidir. Alınan tüm kişisel bilgiler sadece siparişinizi doldurmak için kullanılacaktır. Bilgilerinizi kimseye satmayacağız veya dağıtmayacağız.

Müşterilerimizin trafiğini izlemiyoruz veya müşteri bilgilerini isteyerek paylaşmayacağız.

Bu üç ifade BolehVPN’in kişisel ve internet gizliliğinize olan bağlılığını göstermektedir. Ancak son çare olarak, hizmetlerinin kötüye kullanımını (DoS veya spam) tanımlamak, rahatsız edici kullanıcıyı tanımlamak ve sonlandırmak ve günlükleri silmek için günlükleri geçici olarak açacaklardır. Bunun hizmet yıllarında sadece birkaç kez gerçekleştiğini ve hizmetlerinin bütünlüğünü korumak için gerekli olduğunu söylüyorlar..

VPN’leri, çeşitli platformlarda daha iyi güvenlik ve uyumluluk sağlamak için sağlam bir OpenVPN çerçevesi kullanır. Cihazlarında yerel OpenVPN desteği olmayanlar için L2TP desteği de var. Bu protokoller ortalama VPN kullanıcılarının ihtiyaçları için fazlasıyla yeterli olmalıdır. PPTP’yi desteklemiyorlar çünkü güvenli olduğunu düşünmüyorlar.

BolehVPN'i ziyaret edin

Uygulamalı Test

BolehVPN, Windows, Mac ve Android cihazlar için özel bir yazılıma sahiptir. Windows ve Mac istemcileri tek bir tıklamayla yüklenir ve basitleştirilmiş grafik kullanıcı arayüzlerine sahiptir. Teknik detayların birçoğu yazılımları tarafından otomatik olarak işlenir, böylece BolehVPN-GUI’yi kullanmak için herhangi bir teknik uzmanlık gerekmez. Birkaç basit tıklama ve bağlı ve onların hizmetini kullanarak. Ayrıca özel bir Android uygulaması var. İOS cihazlarının hizmetlerini kullanması için OpenVPN Technologies, Inc.’ten OpenVPN Connect uygulamasını indirip yapılandırırken sizi yönlendirmek için bir rehberleri var. Ayrıca Linux, Sabai Teknoloji Yönlendiricileri, Asus-WRT Merlin Yönlendiricileri (RT-N66, AC66, AC56, AC68) ve DD-WRT Yönlendiricileri üzerinde OpenVPN’i manuel olarak yapılandırmak için adım adım resimli kılavuzlar sağlar. L2TP / IPSec VPN’lerini Windows, Mac, iOS ve Android cihazlar için yapılandırma kılavuzları da var.

Windows İstemcisi ile Bağlanma

BolehVPN Windows istemcisine yakından bakalım. İstemciyi ilk başlattığınızda, abone olduğunuzda aldığınız kimlik bilgilerini girdiğiniz oturum açma ekranı görünür. İstemci ekranları bağlantı durumunuzu, geçerli bağlantı için karşıya yükleme ve indirme hızlarını ve paylaşılacak sosyal simgeleri gösterir. İstemci ekranında normal simge durumuna küçültme ve kapatma düğmelerinin yanı sıra, soru işareti içeren ek bir kalkan simgesi de bulunur. Bu simgeye tıkladığınızda, biletleri açabileceğiniz ve mevcut biletlerin durumunu kontrol edebileceğiniz BolehVPN müşteri destek sayfası açılır. Giriş yaptıktan sonra, aşağıda gösterilene benzer bir ekran göreceksiniz. Bu ekranın hızlı bir şekilde gözden geçirilmesi, beş sekmenin olduğunu gösterir: Gösterge Tablosu, VPN Günlüğü, Ayarlar, Proxy ayarları ve Hizmet durumu. Gösterge Tablosu sekmesi varsayılan olarak seçilidir.

BolehVPN-Windows1

Gösterge Tablosu (yukarıda gösterilmiştir) dört bölüme ayrılmıştır:

 • Bağ
  • Protokolü seçmenizi sağlar (OpenVPN veya L2TP)
  • Bağlantı için bir sunucu seçmenizi sağlar
  • Bir sunucuya bağlanmanıza veya sunucudan bağlantısını kesmenize olanak tanır
  • Ayrıca müşteri destek sayfasını ve BolehVPN web sitesindeki SSS sayfasını açmak için düğmeler vardır.
 • İstatistik
  • Bugün ve ay için aktarılan verileri (yükleme ve indirme) gösterir
  • İstatistikleri sıfırlamanızı sağlar
 • Geçerli Oturum Ayrıntıları
  • Genel IP adresinizi ve geçerli bağlantı sunucunuzun IP adresini gösterir
  • Geçerli bağlantınızın bulunduğu ülkeyi gösterir
  • Geçerli oturum için aktarılan verileri (yükleme ve indirme) gösterir
 • hesap detayları – Mevcut hesap kullanıcı adını ve son kullanma tarihini gösterir

Bağlantı altındaki açılır listeden bir sunucu seçtiğinizde, bunların altı yapılandırma türüyle adlandırıldığını göreceksiniz. BolehVPN hizmetinden tam olarak yararlanmak için bu yapılandırmaları anlamak önemlidir. Kısa bir açıklama ile birlikte yapılandırma türlerinin bir listesi ve her birinin artı ve eksilerinin bir incelemesi.

BolehVPN bağlantı yapılandırmaları

 1. TCP Sunucusu – Bu, şirket / kampüs güvenlik duvarlarını atlamak için kullanılır. Bu, diğer yapılandırma türleriyle birleştirilir.
 2. Proxy Kullanan – Bu yapılandırma güvenli trafiği yönlendirmek için en iyisidir, ancak SOCKS proxy’lerinin ayarlanmasını gerektirir, bu nedenle daha fazla ek yüke sahip olur.
  • Artıları
   1. Oyun ve genel internet sörfü gibi VPN’den geçmeyen trafiği yavaşlatmaz.
   2. İyi peired P2P için kullanılabilir.
   3. Düzgün yapılandırılırsa, VPN düşerse sizi açıkta bırakmaz.
  • Eksileri
   1. Proxy desteğine sahip olmak için VPN’den geçmek istediğiniz programı gerektirir.
   2. Tamamen bağlanabilir değil ve güvenlik duvarı gibi görünüyor.
   3. Tam bir gizlilik sağlamaz.
 3. Tamamen Yönlendirilmiş – Tüm internet trafiği VPN üzerinden şifrelenir ve tünellenir (genel her şey dahil VPN hizmetiniz).
  • Artıları
   1. Yüksek derecede gizlilik ve güvenlik sağlar.
   2. Bağlandıktan sonra ekstra kurulum gerektirmez.
   3. Kötü tohumlanmış izleyicilerle iyi çalışır.
  • Eksileri
   1. Tüm internet trafiğini yavaşlatır.
 4. xCloak – Bu, VPN kullanımını gizlemek için trafiği gizler. Bu çoğunlukla Çin ve İran gibi ülkelerdeki katı internet güvenlik duvarlarını atlamak için kullanılır.
 5. BolehGeo – Bu, bir VPN kullanmadan ABD adresiyle kısıtlanmış sitelere akış / erişim sağlamak içindir.
  • profesyonel – Trafik şifreli olmadığından yavaşlama yok.
  • aleyhte – Şu anda yalnızca birkaç kanalı destekliyor (Hulu, Netflix, Hulu Plus, HBO GO, Pandora, Fox, Crunchyroll, CBS, Youtube)
 6. Sörf / Akış – BolehGeo ile aynı, ancak daha fazla konum ve şifreli

İkinci sekme VPN Günlüğüdür ve çoğunlukla BolehVPN destek personeli tarafından bir kullanıcı bağlantısı sorununu gidermek için kullanılır. Aşağıda gösterilen üçüncü sekme ayarlardır. Üç bölüme ayrılmıştır: Uygulama Ayarları, Yapılandırmayı Yönet ve Uygulamayı Güncelle.

BolehVPN Windows2

Uygulama ayarları bölümü kendi tercihlerinizi belirlemenizi sağlar:

 • Başarılı bağlantıda gizle – Bu, VPN hizmeti bağlandıktan sonra simgeyi gizler.
 • Önyüklemeye bağlan – VPN hizmeti başladığında servise otomatik olarak bağlan.
 • Ses yok – İstemcideki sesi kapatın.
 • Kilitlemeyi etkinleştir – BolehVPN desteğine göre, bu, varsayılan rotayı devre dışı bırakarak tüm trafiği (hatta LAN) VPN üzerinden zorlayan bir “üstün kill anahtarı” dır. BolehVPN istemcisinde el ile bağlantıyı kesene kadar bu devam eder.
 • Sistem başlangıcında çalıştır – İstemciyi sistem başlangıcında çalıştırın.
 • Otomatik yeniden bağlanma – VPN düşerse otomatik olarak yeniden bağlanın.
 • DNS sızıntı korumasını etkinleştir – Bu, gizliliğinizi korumak için genel IP maruziyetine karşı korunmak için kullanılır.

Yapılandırmayı Yönet bölümü, önyüklemeye yüklemek istediğiniz VPN sunucusu yapılandırmasını seçmenize, güncellemek istediğinizde ayarlamanıza ve manuel olarak güncellemenize olanak tanır. Son bölüm, istemci güncellemesini kontrol etmenizi, kullanıcıları değiştirmenizi ve ayarları kaydetmenizi sağlar.

Dördüncü sekme, VPN tüneli üzerinden belirli trafiği huni etmek için proxy yapılandırmalı bir sunucu seçerseniz ayarlamanız gereken proxy ayarları sekmesidir. Aşağıdakileri seçmenizi sağlar:

 • Protokol – Seçenekler proxy, HTTP veya SOCKS içermez.
  • Proxy türü HTTP veya SOCKS ise, proxy adresini ve bağlantı noktası numarasını girin.
 • Kimlik doğrulaması gerekiyor – Kapatın veya açın.
  • Kimlik doğrulaması gerekiyorsa, Kullanıcı Adı ve Parolayı girin
 • Proxy ayarlarını kaydet

Hizmet durumu sekmesi, ağdaki tüm sunucuların durumunu kontrol etmenizi sağlar. Özellikle, her sunucu için ping yanıt süresini ve paket kaybı oranını kontrol edebilirsiniz..

BolehVPN'i ziyaret edin

Mac VPN İstemcisi ile bağlantı kurun

BolehVPN, Windows yazılımlarına ek olarak, VPN sunucularına bağlanmak ve yapılandırma dosyalarını otomatik olarak almak için özel bir Mac istemcisine de sahiptir. Windows istemcisinin aynı işlevlerinin çoğuna sahiptir..

BolehVPN Mac istemcisi

Yalnızca Mac OS X Leopard (10.6.0) ve üstü için çalışır. OS X Leopard (10.5.0) ve daha yenisini kullanıyorsanız, sisteminiz ve sunucuları arasında şifreli bir bağlantı kurmak ve yapılandırma dosyalarını el ile eklemek için Tunnelblick kılavuzlarını kullanmanız gerekecektir. Bu olsa yürümek için bir rehber sağlar.

İPhone veya iPad’den bağlanın

OpenVPN Connect iOS uygulaması

BolehVPN’in OpenVPN Technologies, Inc.’den OpenVPN Connect uygulamasını iOS cihazlarınıza kurmanıza ve bunları servisleriyle çalışacak şekilde yapılandırmanıza yardımcı olacak bir kılavuzu vardır. OpenVPN Connect uygulaması iOS 6.1 veya üst sürümünü gerektirir. Uygulama iPhone 5 için optimize edilmiştir.

Android Uygulaması ile bağlanın

BolehVPN Android uygulaması

BolehVPN ayrıca VPN servisleri için bir Android uygulamasına sahiptir. Uygulamanın yüklenmesine ve yapılandırılmasına yardımcı olacak güzel bir rehberleri var. Proxy yapılandırmaları Android cihazlar için geçerli değildir. Kurulumdan sonra uygulama, sunucularına bağlanmak için kolayca dokunmanıza izin verir. Uygulama Android 4.0 ve üstü sürüm gerektirir..

BolehVPN'i ziyaret edin

BolehVPN Hız Testi

Performans hızı testi olmadan hiçbir inceleme tamamlanmayacaktır. Bağlantı hızını nasıl etkilediğini görmek için BolehVPN hizmetini test ettim. Hız testini gerçekleştirdiğim gün, yakın VPN sunucularının bazılarına bağlanırken bazı sorunlar yaşadım. Ancak, ertesi gün bağlanırken herhangi bir sorun yaşamadım.

BolehVPN hız testi

Gördüğünüz gibi, doğrudan ISS’ime ve Los Angeles’ta bir sunucuya bağlantı arasında% 43’lük bir hız farkı vardı. Beklediğiniz gibi onların tamamen şifreli hizmeti kullanmaktan bağlantı hızında bir miktar kayıp ama kayıp kabul edilebilir. Yaklaşık 38 Mbps hızında, çoğu uygulama için hizmetlerini kullanırken herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

BolehVPN İncelemesi: Sonuç

BolehVPN, itibarını müşteri hizmetleri ve ücretsiz internet inancı üzerine inşa eden küçük bir VPN hizmetidir. Başlangıçta yerel bir özel proje olarak başlamış olsa da, alanda uluslararası bir varlığa sahip olacak şekilde büyüdüler. P2P’lerin açık kabulü, mahremiyete bağlılık ve müşteri odaklı odaklanma bu büyümeyi körükledi. 15 farklı ülkede sanal lokasyonları var. Varsayılan olarak, tam koruma sağlamak ve makinenizdeki ve makinenizdeki tüm verileri hizmetleri tarafından oluşturulan sanal tünelden tünelleyerek IP adresinizi gizlemektir. Ayrıca sansürü atlamaya, güvenlik duvarlarının üstesinden gelmeye ve coğrafi kısıtlamalı akış ortamına erişmeye yardımcı olacak başka yapılandırmalar da sağlarlar..

Hizmetle ilgili en çok sevdiğim şey:

 • Kullanımı kolay Windows ve Mac yazılımı
 • Android için mobil uygulama
 • Dönem planları için indirimli fiyatlandırma
 • Şeffaf kayıt tutmama politikası
 • Güvenli şifreleme için OpenVPN protokolü

Hizmeti geliştirmek için fikirler:

 • Daha kolay ücretsiz deneme
 • Hizmetleriyle daha fazla protokol seçeneği
 • Sadece ABD ve İngiltere’den daha fazlası için L2TP desteği
 • İOS cihazlar için özel uygulama
 • BolehGeo’ları için daha fazla akışlı medya sitesinin engellemesini kaldırın

BolehVPN ağlarının boyutu için çok hızlı bir hizmet sunar. Gerçek internet özgürlüğüne inanan, bireysel müşteri odağı olan ve gizliliği ciddiye alan bir VPN hizmeti arıyorsanız, BolehVPN tam size göre. Hiçbir yükümlülük ödemeksizin deneme için kaydolun ve kendiniz için test edin.

BolehVPN'i ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map