Avira Antivirus Pro 2016 İncelemesi

Avira LogoAvira, 1986 yılında kurulan bir aile şirketi, çok uluslu Alman yazılım şirketidir. 1988 yılında ilk antivirüs yazılımı sürümünü piyasaya sürdüler. O zamandan beri birçok gelişme oldu. Avira şu anda yazılımlarının üç farklı versiyonunu sunmaktadır. Bunlar Avira Antivirus Pro, Internet Security Suite ve Total Security Suite.


Tabii ki, seçtiğiniz kişi hedeflerinize bağlıdır. Bu derlemede, farklı sürümleri ve fiyatları karşılaştıracağız. Seçtiğiniz seçenek ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Fiyatlandırma burada her üç versiyon için de gösterilmiştir. Gösterilen tüm seçenekler üç bilgisayarı bir yıl boyunca korumanıza izin verir.

Avira için fiyatlandırmaYukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, Antivirus Pro 44,99 $. Tüm sürümler Avira’nın gerçek zamanlı antivirüs koruması, toplam çevrimiçi koruma, veri ve kimlik koruması, güvenli ev ağı koruması ve kendi kendini savunma olarak adlandırdıkları bir özellik sağlar. Internet Security Suite 57.99 dolar. Çeşitli hız ve ayar araçları sunar. Son ürün, 109,99 ABD doları değerinde Total Security Suite’tir. Total Security Suite için Avira tarafından sunulan ek özellik bir VPN’dir. Seçenekleri gözden geçirip açıklayacağız.

Üçten fazla bilgisayarınız mı var ya da bir yıldan fazla bir dönem mi istiyorsunuz? Avira, beş cihaza kadar üç yıla kadar planı anlıyor ve üç plana sahip. Aşağıdaki tabloda, Internet Security Suite ücretlerini göstermekteyiz. Sitelerinde diğer ürünler için ek fiyatlandırma bulunabilir.

3 adet 5 adet
1 yıl$ 57.99$ 122.99
2 yıl$ 87.99$ 184.99
3 yıl$ 116.99$ 246,99

Kısa süre içinde en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olmak için farklı özellikleri inceleyeceğiz. Bu inceleme uğruna Windows 10 kullanacağız. Avira eski Windows sürümlerini de desteklemektedir. Aynı lisans Mac için de kullanılabilir, ancak Android için Avira ek bir maliyettir. İOS için Avira’nın premium bir sürümü yok.

Antivirüs Koruması

Genellikle, virüsten koruma programları aynı şekilde çalışır. Yazılımı yükledikten sonra, ilk tarama gerçekleştirilecektir. Bu, bilgisayarınızda herhangi bir tehdit olup olmadığını hızlıca söyleyecektir. Tam bir tarama gerçekleştirmenizi öneririz, çünkü bazen virüs programları her zaman bir tehdidi hemen algılamaz. Eklediğinizde Avira’ya harici sürücüleri taramasını söylemeniz gerektiğini unutmayın. Bunları otomatik olarak taramaz. Tarama otomatik olarak zamanlanabilir ve taramayı istediğiniz sıklıkta çalıştırabilirsiniz.

Avira’nın her üç sürümü de bir oyun modu sunuyor. Bu, taramayı geciktirme seçeneği sunar, böylece bir şeyin ortasındaysanız kaynaklarınız kullanılmaz. Hiçbir oyuncu oyun oynarken yavaşlatmak istemez. Gecikmelere izin vererek, oyuncuların koruma ve performans arasında seçim yapmak zorunda kalmazlar.

Avira düğmesiGüvenlik ve Gizlilik Özellikleri

Çoğu zaman, bir virüsten koruma programını diğerinden ayıran özellik sundukları özelliklerdir. Tüm Avira ürünleri güvenliklerini sunar. Aradığınıza bağlı olarak diğer seçenekleri de seçebilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi, Internet Security Suite’i örnek olarak kullanacağız.

Ana Avira Konsolu

Avira Antivirus’ün özelliklerine bir göz atalım.

 • Gerçek zamanlı koruma – Tüm sürümlerde bulunur, tüm virüs ve kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı koruma sağlar.
 • Toplam çevrimiçi güvenlik – Kimlik avı saldırılarına, virüs bulaşmış web sitelerine ve e-posta saldırılarına karşı koruma sağlar.
 • Veri ve kimlik koruması – Bu özellik çevrimiçi bankacılık ve alışveriş verilerinizi güvence altına alacak.
 • Güvenli ev ağı – Ev ağınızı analiz eder ve korur.
 • Akıllı teknolojiler – Virüs onarım araçları, AI ve kendini savunma (kötü amaçlı yazılımların virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakmasını engelleyen araç).

Internet Security Suite ile birlikte verilen bu ek PC ayarlama araçları.

 • Daha Hızlı PC – Bu araç, başlatmanızı yönetecek ve gecikme sürelerini azaltacaktır.
 • En yüksek performans – Bilgisayarınızı optimize eder ve derinlemesine temizler.
 • Ekstra alan ve bellek – Canlı belleği boşaltır ve gereksiz dosyaları siler
 • Veri gizliliği – Tarayıcı verilerinizi temizler ve parçalar.
 • Daha uzun pil ömrü – Güç tasarrufu için gereksiz hizmetleri devre dışı bırakır. Bu dizüstü bilgisayarlar için harika bir özellik.

Sunulan en yüksek seviye Total Security Suite’tir. Bir VPN hizmetiyle birlikte az önce bahsettiğimiz tüm özellikleri içerir. Test etmek için VPN’nin ücretsiz sürümünü indirdik, ancak hız sonuçları iyi değildi. Ücretsiz sürümü kullanıyorsanız ayda 500 MB alırsınız, ancak Total Security Suite ile sınırsız veri alırsınız. Belki de hızlar sınırsız versiyonda daha iyidir. Ücretsiz sürüm ücretli VPN hizmetlerini temsil ediyorsa, daha iyi çözümler vardır. çok VPN’ler daha ucuzdur ve bağlanmak için daha fazla yere sahiptir. Bununla birlikte, Avira’nın PC’nizin iyi çalışmasını sağlayacak araçlara sahip olmasını seviyoruz.

Kurulum ve Destek

Virüsten koruma yazılımının kurulumu kolay olmalıdır. İstediğiniz sürümü seçtikten sonra kabul et ve yükle düğmesini tıklayın. Kurulduktan sonra, masaüstünüzde Avira şemsiyesini göreceksiniz. Simgeyi ayrıca tepsinizde de bulacaksınız. Tepsi simgesine tıklayarak aşağıdaki resmi göreceksiniz. Buradan Antivirus Pro tarama konsolu, Sistem Hızlandırması ve Phantom VPN’yi tıklayabilirsiniz. Ayrıca, Tarayıcı Güvenliği, İzci Tarayıcısı ve SafeSearch Plus’ı da yükleyebilirsiniz.

konsolu için mesaj

Antivirus Pro konsolu, sisteminizin virüssüz olduğundan emin olmak için taradığınız yerdir.

Avira için tarama konsolu

Gördüğünüz gibi, tarama için birçok seçeneğiniz var. Internet Security Suite veya Total Security Suite’i alırsanız, araçlar ana konsolda yerleşik değildir. Bunun yerine, ayrı uygulamalar oldukları için masaüstünüzde fazladan simgeler görünür.

Destek tarafından bir bilgi tabanı, e-posta ve telefon desteği sunarlar.

Sistem Etkisi ve Antivirüs Performansı

Virüsten koruma yazılımı ararken genellikle önemli olan iki faktör etki ve performanstır. Sistem etkisi, AV yazılımının PC’nizde neden olduğu gecikmedir. Avira, yazılımlarının sorunsuz çalıştığından emin olmak için iyi bir iş çıkarır. Bağımsız test laboratuarı av-Test’e göre Avira’nın performans puanı% 100 idi. Yazılım canlı testlerde sektör ortalamasından daha iyi performans gösterdi.

Hız bir faktör olsa da, sizi de koruyacak bir virüsten koruma programı istiyorsunuz. Gerçek dünya testlerinde, daha önce bahsettiğimiz laboratuvar Avira’nın tehditlerin ortalama% 98’ini engellediğini buldu. Bu,% 97’lik sektör ortalamasından daha iyidir. Ayrıca, üç olan ortalama ile karşılaştırıldığında, yanlış pozitif (yanlışlıkla virüs olarak etiketlenen yazılım) bulamadılar. Bunlar bir antivirüs programı için iyi sonuçlar.

Avira düğmesiTestlerimiz

Virüsten koruma yazılımını incelerken, kendi testlerimizi de yapmak isteriz. Bunu yapmanın birkaç farklı yolu vardır. Hız veya virüs duyarlılığını test edebilirsiniz. Virüsten koruma yazılımınızı test etmek için ücretsiz araçlara sahip birkaç web sitesi vardır. Sahte virüs dosyalarını indirmeye çalıştığımızda, bir sorun olduğunu belirten etkileşimli bir mesaj aldık. Bu görüntüde, tehdidi nasıl ele almak istediğinize karar verebilirsiniz.

Avira tehdit algılama ekranı

Yapmak istediğimiz bir başka test de sahte bir virüs belgesi oluşturmak ve bunu bilgisayara kaydetmek. Bu testi Avira’yı kullanarak gerçekleştirdiğimizde, dosyayı kaydettiğimizden tespit edilene kadar yaklaşık 10 saniyelik bir gecikme oldu. Bu makul bir süre. Bazı AV programları dosyayı hemen bulur, bazıları ise tarama tamamlanana kadar dosyayı bulamaz. Burada gördüğümüz sahte virüsün açıldığını görüyorsunuz.

Avira için sahte virüs açılır penceresi

Testlerimizi yaparken keşfettiğimiz bir şey var. USB sürücüsüne sahte bir virüs dosyası yerleştirdik ve bilgisayara taktık. Görünüşe göre, virüsler için otomatik olarak taranmazlar. Daha sonra varsayılan ayarları kullanarak hızlı bir tarama yaptık ve dosya bulunamadı. Harici bir sürücünün güvenliğini kontrol etmek istiyorsanız, tarama seçeneklerine gitmeniz ve sürücünün özel bir taramasını yapmanız gerekir. Tam bir sistem taraması yapabilmenize rağmen, sahip olduğunuz dosyalara bağlı olarak bir saat veya daha fazla sürebilir. Tabii ki, yanlış pozitif gösteren bir virüsten koruma uyarısı alırsanız, ayrıntıları yazan kutuyu tıklayın ve yazılımı bilgilendirin.

Android için Avira Antivirüs Güvenliği

Avira Antivirus, cihazlarınızı hırsızlığa karşı birincil hesaba bağlamanızı sağlar. Bununla birlikte, birden fazla cihaz desteğiniz olsa bile, premium sürüm yılda ek bir 11,99 $ ‘dır. Nasıl kurulacağına bir göz atacağız. Google Play Store’a gidip Avira Antivirus Güvenliği için bir arama yaparak başlayın. Ardından, yükle düğmesine ve ardından bittiğinde aç düğmesine dokunun.

Avira kurulum ekranları

Aşağıdaki ekranda bir tur atma seçeneğiniz var. Amacımız için bu ekranı atlayıp daha sonra kayıt olacağız. Buradan Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini açabilirsiniz. Bu, cihazınızı manuel olarak izlemenizi sağlar. Telefonunuzu çaldıysanız, bu yararlı bir araç olabilir. Ayrıca çocuklarınız varsa ve onlar dedikleri yerde olup olmadığını bilmek istiyorsanız iyidir. Virüsten koruma simgesine dokunarak sağda gördüğünüz gibi bir ekran göreceksiniz. Artık, virüs olmadığından emin olmak için cihazı tarayabilirsiniz. Giriş yapmayı seçerseniz, mobil sürümün tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz..

Avira mobil turu

Orta ekrandan kullanılabilecek ek özellikler arasında Avira Güvenli Arama, Uygulama Kilidi, Kara Liste (istenmeyen aramalar için), Gizlilik Danışmanı (hangi uygulamaların gizliliğinizi etkileyebileceğini bulmak için), Avira Optimizer, Kimlik Koruması ve Güvenli Tarama (Pro sürümü) bir tek). Avira Antivirus’ün iOS sürümü benzer.

Son düşünceler

Avira Antivirus Pro’nun her yerde iyi bir ürün olduğunu gördük. Testlerimiz virüslere hızlı bir tepki gösterdi ve bu sonuçlar bağımsız laboratuvar sonuçları tarafından desteklendi. Avira Antivirus Pro, kaynak ağır değildir, bu nedenle tarama çalıştırırken eski bilgisayarlar bile kullanılabilir olmalıdır. Tarama sırasında bilgisayar hızında herhangi bir sorun yaşamadık. Taktığınız harici sürücüleri taradığınızdan emin olun, çünkü bunlar otomatik olarak taranmaz. Üç bilgisayarı tek bir lisansla koruyun.

Avira düğmesi

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map