Astrill VPN İncelemesi 2017

Astrill VPN hizmeti, liberal İnternet yasalarına sahip Seyşeller Cumhuriyeti’nde bulunmaktadır. Servisler, Windows, Mac OS X, iOS, Android ve Linux gibi çeşitli işletim sistemleriyle uyumludur. Ayrıca, Astrill ekibi, herkesin VPN ağlarına erişmesini kolaylaştırmak için özel yazılım ve mobil uygulamalar geliştirdi. Astrill, evde veya en sevdiğiniz Wi-Fi etkin noktasında Web’de gezinirken sizi güvende ve anonim tutmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, yerel ve eyalet destekli İnternet sansürünün üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. Astrill, Çin anakarasındakiler için oldukça popüler.


Astrill VPN İncelemesi 2017

Fiyatlandırma ve Özel Teklifler

Astrill’in hizmetlerini fiyatlandırma şekli benzersizdir. Çoğu VPN sağlayıcısı gibi, terim planları da sunarlar. Ancak, aylık abonelik sunmazlar. Planları üç ay, altı ay ve bir yıl.

Astrill VPN Fiyatlandırması

Çoğu VPN sağlayıcısı gibi Astrill daha uzun vadeli planlar için indirim sunar. Bir yıl boyunca kaydolmak size daha fazla para kazandıracaktır. Mevcut planları aşağıdaki gibidir:

 • 3 aylık abonelik 29,95 $ (aylık 9,98 $);
 • 6 aylık abonelik $ 39.95 (% 33 tasarruf);
 • 1 yıllık abonelik 69,95 $ (% 42 tasarruf). Şu anda, bu ücretsiz StealthVPN de içerir.

Bu, bir yıllık VPN hizmetinin ayda sadece 5,83 ABD doları olduğu anlamına gelir.

Peki, Astrill VPN ile paranız için ne elde edersiniz? Temel hizmetleri aşağıdaki avantajları içerir:

 • Dünya çapında erişim – 50’den fazla ülkeyi kapsayan 335’ten fazla sunucudan sanal IP alabilirsiniz.
 • Web’de gezinme anonimliği – Servisleri dinamik paylaşılan IP adresleme kullanır, böylece 85.000’den fazla IP’ye sahip sunucuları bağladığınızda veya değiştirdiğinizde IP’leri diğer VPN müşterileriyle paylaşır ve yenilerini alırsınız.
 • Çeşitli VPN protokolleri – Aşağıdaki protokolleri kullanabilirsiniz: Ağlarına bağlanmak için OpenWeb (güvenlik için önerilmez, yalnızca coğrafi kısıtlamalar için), OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec, Cisco IPSec, SSTP ve IKEv2.
 • Desteklenen çeşitli platformlar – Windows, Mac OS X, Linux, iOS, Android, WiFi Yönlendiriciler (DD-WRT, Domates / DomatesUSB, Asus Merlin / RMerl / ASUSWRT-Merlin ürün yazılımı), Synology NAS, Chrome OS ve desteklenen protokolleri kullanan diğerleri.
 • Sınırsız bant genişliği – Astrill VPN ağına bağlıyken yüklediğiniz veya indirdiğiniz veri miktarı veya sunucuları değiştirme süreleri konusunda sınırınız yok.
 • Eşzamanlı bağlantılar – Bir masaüstü / dizüstü bilgisayarı ve bir mobil cihazı aynı anda bağlayabilirsiniz. Astrill istemci yazılımı her iki cihazı da bağlamak için kullanılmalıdır ve bir eklenti satın almadan aynı türden iki cihazı bağlayamazsınız.
 • Şifreleme koruması – Kontrol şifreleme şifreleri 2048 bit RSA ile SSL 256 bit kullanır. Veri şifreleme varsayılan olarak AES 128 ve 256 bit erişimli Blowfish 128 bit.
 • Torrent ve P2P erişimi – Bazı Astrill VPN sunucu konumları BitTorrent ve diğer dosya paylaşım yazılımlarını destekler.
 • Coğrafi kısıtlamaların ve sansürün üstesinden gelin – Farklı konumlardaki en popüler akışlı medya sitelerinden bazılarına çevrimiçi eğlenceye erişin ve daha açık bir İnternet’i keşfedin.
 •  Destek – Wiki, e-posta bileti, canlı (7/24) sohbet ve hatta uzak masaüstü yardımı ile yardım alın.

Eklenti Özellikleri

Temel hizmetlerine ek olarak, Astrill VPN bir dizi eklenti (aylık ekstra) pazarlar. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • NAT Güvenlik Duvarı (+ 5 $) – gelen kötü amaçlı yazılımların veya diğer İnternet trafiğinin sunucularına bağlıyken sisteminize erişmesini önler;
 • Ev Planı (+ 5 $) – aynı anda 5 cihaza kadar bağlantı yapmanızı sağlar;
 • StealthVPN (+ $ 2) – 2 katmanlı şifreleme ile güvenliğinizi artırır. Windows / Mac / Linux üzerinde çalışır ve Çin, BAE, Suriye ve diğerleri gibi yüksek sansürü olan ülkelerde daha açık bir İnternet deneyimi sağlar;
 • ProAddon (+ 5 $) – hem StealthVPN hem de RouterPro VPN içerir. RouterPro VPN, yönlendiriciler için 2 katmanlı bir şifrelemedir ve StealthVPN’in bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız için yaptığı gibi aynı yönlendiricileri sağlar.
 • VPN Paylaşımı (+ $ 1) – OpenVPN veya StealthVPN bağlantı hizmetinizi masaüstü bilgisayarınızdaki (Windows, Mac veya Linux) ev ağınızdaki diğer cihazlarla paylaşmanıza olanak tanır;
 • CryptoPlus (+ $ 2) – NSA olmayan veri şifreleme algoritmalarının daha güvenli bir kümesini ekler: Temel hizmette bulunanlara BlowFish 256-512 bit, CAST 128-512 bit ve Camellia 128-256 bit;
 • VIP Planı (+ 10 $) – StealthVPN’in yanı sıra doğrudan Çinli sağlayıcılara bağlı olan VPN sunucularına erişimi içerir (bunlar daha iyi hızlar sağlar ve anakara Çin’den erişime ihtiyaç duyanlar için daha az gecikmeye sahiptir);
 • Özel IP’ler (+ $ 5 / IP) – paylaşılmayan bir IP adresi sağlar, böylece tüm bağlantı noktalarına erişebilir ve isterseniz kendi hizmetlerinizi barındırabilirsiniz.

Astrill VPN için kredi / banka kartlarını kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Bunlar şunları içerir: Visa, MasterCard, American Express, Discover, Diners Club, JCB, Maestro, Switch and Solo, Dankort, CartaSi, PostePay, Carte Bleue, Euro 6000 ve UnionPay. Bir eWallet kullanarak satın almak isterseniz, PayPal ve PerfectMoney’yi kabul ediyorlar. Bu şekilde ödeme yapmak, çevrimiçi satın alma işlemlerinizi merkezileştirmenize olanak tanır. Son olarak, AliPay, Perfect Money, WechatPay, BitCoin ve banka havalesi ile ödeme kabul ediyorlar. Bitcoin kullanmak sizi daha anonim tutmanıza yardımcı olabilir.

Astrill VPN'i ziyaret edin

Astrill Ücretsiz VPN Deneme Sürümü

Astrill VPN, hiç denemeyenler için 7 günlük ücretsiz bir hizmet denemesine sahiptir. Kaydolmadan veya hizmetleri için bir abonelik satın almadan önce hesabınızı oluşturmanız ve doğrulamanız gerekir. Bu çok adımlı bir işlemdir. Öncelikle mevcut seçeneklerden planınızı seçmelisiniz. Ardından destek ekibinin doğrulama bağlantınızı göndermesini istediğiniz e-posta adresini girmeli ve bot olmadığınızı kanıtlamak için Captcha’yı doldurmalısınız. Son olarak “Sonraki adım” düğmesine basın. Belirttiğiniz e-posta adresinize bir bağlantı gönderildiğini doğrulayan bir ekran göreceksiniz.

Astrill VPN Hesap Kurulumu 1-2

E-postanızdaki bağlantıyı tıkladıktan sonra üyeliğiniz için daha fazla bilgi girmeniz istenecektir. İlk adınız, soyadınız ve şifrenizle başlayın. Şifrenizi doğrulayın ve ardından “Sonraki adım” düğmesine tıklayın. Ardından, hesabınızı doğrulamak için size 4 haneli bir SMS kodu gönderebilecekleri bir cep telefonu numarası vermenizi isteyen bir ekran görürsünüz. Numarayı girdikten sonra, “Bana SMS gönder” düğmesine tıklayın. Kodunuzu almak için 10 dakika kadar beklemeniz gerekebilir. SMS kodunu aldıktan sonra, kodu girin ve “Şimdi doğrula” düğmesini tıklayın. Kodu almakta biraz zorlandık, bu nedenle doğrulama hatası ile ilgili bir destek bileti oluşturduk. Prosedürü tekrarladık ve ardından hesabımızı doğrulayabildik.

Astrill VPN Hesabı Adım23

Doğrulamanız tamamlanmadan önce hizmet şartlarını incelemeniz ve kabul etmeniz gerekir. Astrill VPN hizmetini herhangi bir ticari amaçla veya eylemleri sürekli olarak spam yapan veya tekrarlayan herhangi bir yazılımla kullanamayacağınızı unutmayın (buna Google SEO gibi programlar dahildir). Hizmet Şartlarını anladıktan ve kabul ettikten sonra, doğrulama işlemini tamamlamak ve aboneliğiniz için ödemeyi tamamlamak için evet’i tıklayın. Bu ayrıntılı hesap kurulum sürecinin hileli hesaplardan kaçınmalarına yardımcı olmak olduğuna inanıyoruz. Ancak, Astrill VPN’in bir gizlilik şirketi için bol miktarda kişisel bilgi gerektirdiğini düşünüyoruz. Aşağıdaki son ekran görüntüsü, tüm hesap ayrıntılarınızı görebileceğiniz üyelik alanını gösterir.

Astrill VPN Hesabı Adımı 34

Astrill VPN’in para iade garantisi yoktur, ancak sundukları 7 günlük koşullu geri ödeme. 7 günlük ücretsiz parkuru kullanmayı seçerseniz, ödemeyi yapmadan önce hizmeti test etmek için zamanınız olduğunu düşündükleri için geri ödeme almaya uygun olmazsınız. Ancak, ücretsiz denemeye kaydolmadıysanız ve cihazınızla ilgili bir sorun olmadığı belirlenirse, geri ödeme alabilirsiniz. Bu, teknik personelin sorununuzu 7 gün içinde çözememesi durumundadır. Ancak, bu geri ödemenin tamamen Astrill ekibinin takdirine bağlı olduğunu unutmayın. Bu politika, aylık bir hesap sunmamalarını artırır.

Ağ ve Sunucu Konumları

Astrill VPN ağı orta büyüklüktedir. 50’den fazla ülkede 330’dan fazla sunucudan oluşur. Buna Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Okyanusya ve Güney Amerika dahil olmak üzere her büyük kıtadaki sunucu konumları dahildir. Amerika Birleşik Devletleri’nin hem doğu hem de batı kıyısında yerleri olduğundan, hem Asyalı kullanıcılar hem de Avrupalılar için gecikmeyi en aza indirebilirler. Asya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlananlar batı kıyısı kullanmalı ve Avrupa’dan doğu kıyısına bağlanmalıdır. Geçerli sunucu konumları aşağıdaki ülkeleri içerir:

 • Afrika – Mısır, Güney Afrika
 • Asya – Çin (sadece VIP kullanıcıları için), Hong Kong, Hindistan, İsrail, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Malezya, Rusya Federasyonu, Singapur, Tayvan, Tayland, Türkiye, Vietnam
 • Avrupa – Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Moldova Cumhuriyeti, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, İspanya , İsveç, İsviçre, Ukrayna, İngiltere
 • Kuzey Amerika – Kanada, Meksika, ABD
 • Okyanusya – Avustralya, Yeni Zelanda
 • Güney Amerika – Arjantin, Brezilya

Astrill VPN, Antarktika hariç tüm büyük kıtalarda konumlara sahiptir. Bu genellikle büyük VPN sağlayıcıları için geçerlidir. Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hollanda, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve diğerleri gibi popüler konumlarda sunucuları vardır. Sunucular, her birinde çok çeşitli sanal IP adreslerine erişim sağlayan bu ilgili ülkelere dağıtılmıştır. Bu, VPN’ye bağlıyken dünyadaki en iyi akışlı medya kaynaklarından bazılarına erişebileceğiniz anlamına gelir. Ağları, ağ performansını artırmak için birçok ülkede içerik akışı için sanal VPN sunucuları da içerir. Bazı sunucularda genel olarak BitTorrent ve dosya paylaşımına izin verilir.

Astrill VPN'i ziyaret edin

Gizlilik ve Kayıt Bilgileri

Astrill VPN, VPN trafiğiniz söz konusu olduğunda kayıt tutmama ilkesine sahiptir. Kullandığınız IP adresleri, ilettiğiniz veriler veya ziyaret ettiğiniz web siteleri hakkında herhangi bir kayıt tutmazlar. Ancak, personeli ile iletişime geçerek sizinle ilgili birçok kişisel bilgi toplar ve saklarlar..

2.1. Astrill.com, Web sitemizin farklı yerlerinden çeşitli şekillerde bilgi toplar. Astrill.com, sitemize ilk eriştiğinizde bazı kişisel bilgiler toplar. Web sitesi ile etkileşiminize bağlı olarak adınızı, e-posta adresinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi isteyebiliriz.

2.2. Sitemize ilk erişiminiz üzerine topladığımız bilgilere ek olarak, çevrimiçi mağazamızdan alışveriş yaptığınızda, promosyonlara veya yarışmalara girdiğinizde ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) diğer zamanlarda kişisel bilgiler isteyebiliriz. bir ankete yanıt verdiğinizde. Örneğin, çevrimiçi mağazamızdan alışveriş yaptığınızda, faturalandırma ve gönderim adresiniz, telefon numaranız, kredi kartı bilgileriniz ve işlemi tamamlamak için gereken diğer bilgiler dahil olmak üzere çeşitli kişisel bilgiler toplarız.

Aboneleriyle ilgili toplanan tüm bilgileri Seyşeller Cumhuriyeti’ndeki kendi sunucularında tutuyorlar. Bunların hiçbiri yabancı sunucularda tutulmaz. Oturum kayıtlarını tutmamanın yanı sıra Astrill VPN, bireysel kullanıcıların trafiğini izole etmeyi zorlaştıracak dinamik adres paylaşımı kullanır. VPN sunucularından birine her bağlandığınızda ve 85.000’den fazla kullanılabilir IP adresine sahip olduğunuzda size yeni bir IP adresi sağlarlar. Her zaman olduğu gibi, sizin için kabul edilebilir olup olmadığına karar vermek için Astrill VPN Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları’nı incelemenizi öneririz..

Güvenlik ve Protokol Ayrıntıları

Astrill VPN ağlarında çeşitli VPN protokollerini destekler. Bunlar OpenWeb, OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec, Cisco IPSec, StealthVPN, SSTP ve IKEv2’dir. Özel yazılımları üç ana protokolü destekler: OpenWeb, OpenVPN ve StealthVPN.

Bunlardan ikisi tescilli ve onlar hakkında çok şey bilinmiyor. OpenWeb, başlangıçta sadece tarayıcılar için tasarlanmış, ancak artık tüm uygulamaların çalıştırılmasına izin veren tamamen şirket içi tasarlanmış bir protokoldür. SSL 256 tabanlı ancak bu konuda çok az şey biliniyor, bu yüzden sadece güvenlik amaçlı değil, coğrafi kısıtlamaların engellemesini kaldırmak için tavsiye ederim. SteathVPN, VPN trafiğinizin bir VPN kaynaklı olduğu tespit edilmesini gizlemek için iki şifreleme katmanı kullanan değiştirilmiş bir OpenVPN protokolüdür. Sonuç olarak, bu daha düşük bağlantı hızlarına yol açabilir. Bu, Çin, Suriye ve diğer İnternet sansürlü ülkelerde derin paket denetimini kandırarak sansürün üstesinden gelmesini sağlar.

OpenWeb, özel Astrill istemcileri ve uygulamaları tarafından kullanılan varsayılan protokoldür. OpenWeb’i yalnızca eğlence akışı için coğrafi olarak kısıtlı web sitelerine erişmenizi öneririz. Amacınız Çin’in GFW’sini veya diğer kısıtlayıcı ve sansürlenmiş ülke İSS’lerini aşmaksa, StealthVPN protokolünü kullanmalısınız.

Astrill OpenVPN uygulaması varsayılan olarak Blowfish-128 bit’i veri şifrelemesi için kullanır çünkü diğerleri gibi NSA onaylı algoritmaların tehlikeye girebileceğine inanırlar. Ancak, buna inanmıyorsanız, masaüstü yazılımı AES-128 bit veya AES-256 bit’i seçmenize izin verecektir. Bunlar gizli ABD hükümet belgeleri için resmi şifreleme standartlarıdır. Bu nedenle, verileriniz Astrill VPN sunucularını kullanırken güvenli bir şekilde şifrelenmelidir. Güvenlik öncelikli endişenizse AES-256 bit kullanmanızı öneririz. Alternatif olarak, CryptoVPN paketini ekleyebilir ve diğer kanıtlanmış algoritmaları ve 512 bit şifreleme gücüne sahip olabilirsiniz.

OpenVPN protokolünü kullanırken Astrill şifreyi kullanır: TLSv1 / SSLv3 DHE-RSA; AES256-GCM; SHA384, VPN bağlantısının ilk el sıkışma ve kontrol aşaması için 2048 bit RSA. Verilerin kimlik doğrulaması, HMAC kimlik doğrulaması için 160 bit ileti karma has SHA1 ’kullanılarak doğrulanır. Bu, AES-128-CBC veya daha iyi bir şifre kullanarak veri şifrelemeyle birlikte, tüm İnternet trafiğinizin yetkisiz üçüncü taraflardan gizli kalmasını sağlamalıdır. Astrill VPN tarafından sağlanan güvenlik, İnternet’e her yerden erişirken size huzur verir.

Teknik Destek

Astrill VPN yılın 365 günü 7/24 çevrimiçi sohbet desteği sağlar. Bu sohbet çok duyarlı ve birisi kullandığımızda hemen cevap verdi. Sorgunuzun yapısını sizden isteyecektir. Genel, faturalandırma ve daha teknik sorular için personele sahipler. Şaşırtıcı şekilde, daha teknik cevaplar için başka bir teknik personele teslim olduk. Astrill VPN destek personelinin hem hızlı tepkisinden hem de bilgisinden etkilendik. Her ne kadar onlar da bizim adımız ve konum gibi bizim hakkımızda bilgi almak için bazı sorular sordu. Bunun, kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi toplama ve hileli hesapları damgalama istekleri ile ilgili olduğunu düşünüyoruz.

Mükemmel çevrimiçi sohbet hizmetlerine ek olarak Astrill VPN, web sitelerinin ana menüsündeki “Kurulum” bağlantısı üzerinden erişilebilen bir Wiki sitesine de sahiptir. Servislerini çeşitli cihaz ve protokollerle kullanmak için görsel kurulum kılavuzlarına sahiptir. Bunlar, desteklenen diğer protokoller için hem özel yazılımı hem de manuel kurulumu kapsar. Bazılarında videolar da vardır. Aşağıdaki resimde ana menüden de erişilebilen “Bize ulaşın” sayfası gösterilmektedir.

Astrill VPN Desteği

Bunlara ek olarak, Astrill VPN, 24 saat içinde bir cevapla sizinle iletişime geçeceklerini otomatik olarak yanıtlayan bir e-posta bilet sistemine sahiptir, ancak genellikle bundan daha hızlıdır. Onlara telefon veya Skype ile de ulaşabilirsiniz. YouTube, Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google + ‘da bir sosyal medya varlığını sürdürüyorlar. Ayrıca uzaktan erişim yoluyla da yardım sağlayabilirler. Blog sitesi test ettiğimizde kapandı.

Astrill VPN'i ziyaret edin

Astrill VPN Hizmetinin Uygulamalı Testi

Astrill VPN Özel Uygulamalarını İndirme

Astrill VPN, hizmetlerini birçok cihazla kullanmayı kolaylaştırmak için Windows, Mac OS X, iOS, Android ve Linux için yazılım geliştirmiştir. Bu uygulamalar, “Tüm seçenekleri göster” bağlantısı seçilerek ve ardından seçtiğiniz işletim sisteminize tıklanarak “İndir” sayfasından indirilebilir. Android ve iOS uygulamaları bir adım daha attı. Bunlardan birini seçmek sizi ilgili mağazaya götürür (iTunes veya Google Play). Bir kez orada, yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Astrill VPN Yazılım İndirme

Astrill VPN yazılımını çalıştırmak için bu platformların özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Android 4.0 ve üstü
 • iOS 7 veya üstü
 • Windows Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10 (32 & 64-bit)
 • Microsoft Windows XP, Vista, 7, 8 (32 & 64 bit) Astrill VPN Dialer 1.1 ile
 • Linux DEB 32 bit, DEB 64 bit; Linux RPM 32 bit, RPM 64 bit

Masaüstü yazılımı (Windows, Mac OS X ve Linux) OpenWeb’i varsayılan protokol olarak kullanır ve OpenVPN isteğe bağlı protokol olarak kullanılır. SteathVPN, satın alırsanız veya en az bir yıllık hizmete abone olursanız kullanılabilir. Android mobil cihazlar, Astrill VPN uygulamasını çalıştırırken OpenWeb ve StealthVPN protokolleri arasında bir seçim sunar. iOS cihazlar, uygulamasında ayarlanan varsayılan protokolü kullanır. Cihazınızla farklı bir desteklenen protokol kullanmak istiyorsanız, ana site menüsünde “Kurulum” u seçerek Wiki’deki Astrill VPN kurulum sayfasını açın.

Wiki'de Astrill VPN Cihaz Ayarları

Bu sayfa açıldıktan sonra, servisleriyle kullanmak istediğiniz cihazın simgesini seçin. Ardından, cihazınızla kullanmak istediğiniz protokolün bağlantısını seçin. Bu size yardımcı olacak resimli bir rehber açacaktır.

Astrill VPN'i ziyaret edin

Astrill VPN Windows İstemcisini Yükleme

Astrill VPN Windows istemcisinin kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra, yönetici olarak çalıştırın. Bu, kurulum işlemine başlayacaktır. Kurulum kolaydır. “Finish” ekranı görünene kadar devam etmek için çoğu ekranda “Next” i seçin. Önce bir karşılama ekranı ve ardından devam etmeden önce kabul etmeniz gereken Hizmet Şartları’nı göreceksiniz. Birkaç varsayılan ekrandan sonra Astrill VPN adaptörünü kurmak için bir ekran göreceksiniz. Yükle. Bu birkaç dakika sürecek, bu yüzden beklemeye hazırlıklı olun. Sonunda kurulum sihirbazı tamamlanacak ve “Bitir” tuşuna basmanız gerekecek. Bilgisayarınızdaki veya dizüstü bilgisayarınızdaki Astrill VPN Windows istemci kurulumunu tamamlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatacağından hazırlıklı olun.

Makineniz Windows’u yeniden yüklediğinde istemciyi açmak için Astrill VPN simgesine tıklayın. Müşteri ilk kez açıldığında, hesap bilgilerinizi girmeniz gerekir. Astrill VPN hesabınızı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresini ve şifreyi girin ve ardından “Giriş” i tıklayın.

Astrill VPN Windows İstemci Giriş Ekranı

İstemcinizi her başlattığınızda yeniden girmenize gerek kalmaması için şifrenizi hatırlamayı seçebilirsiniz. İstemciyi Windows ile otomatik olarak başlatmayı da seçebilirsiniz. Astrill VPN yazılımını kullanmak için bir hesabınız olması gerektiğinden, bir tane oluşturmak için bir bağlantınızın yanı sıra kendinizinkini unuttuysanız yeni bir şifre alın. Bu ekranın çeşitli sosyal medya düğmeleri de var.

Doğru oturum açma kimlik bilgilerinizi girdikten sonra, ana kontrol paneli ekranı varsayılan OpenWeb protokolünü kullanarak hizmete yüklenir ve bu hizmete bağlanır. Temel VPN hizmetiyle birlikte gelen iki protokol OpenWeb ve OpenVPN’dir. Bunlar aşağıda gösterilmiştir. OpenVPN protokolünü seçtiğimizde istemcinin değiştirdiğine dikkat edin.

Astrill VPN Windows İstemci ProtokolleriAstrill incelememizin ilerleyen bölümlerinde eylemdeki her protokole baktığımızda bunun neden olduğunu tartışacağız. Ancak önce istemci için OpenWeb ve OpenVPN protokollerinin ayarlarına bir göz atalım. İlk olarak, istemciyi Astrill ağına bağlanmak için nasıl kullanacağımıza bakacağız.

Windows için Astrill VPN İstemcisi Nasıl Kullanılır

Daha önce belirttiğimiz gibi, temel Astrill VPN planı Windows istemcisi için iki protokolü destekliyor: OpenWeb ve OpenVPN. Eklenti SteathVPN protokolü OpenVPN protokolüne benzer şekilde davranır.

Önce Astrill ağındaki bir sunucuyu bağlamak için OpenWeb protokolünü kullanalım. OpenWeb protokolü varsayılan olarak seçilidir ve istemci kontrol panelini açtığınızda otomatik olarak bağlanır. Farklı bir sunucuya geçmek için gereken tek şey, açılır listeden bağlanmak istediğiniz yeni sunucuyu seçmek. Daha sonra yeni sunucunuza bağlanacaksınız. OpenWeb protokolünü kullanarak sunucuları değiştirirken bağlantıyı değiştirmek gerekli değildir. Avustralya 1’den Denver 2’ye değişim bunu göstermektedir. Gösterge panosu ayrıca zaman içinde bağlantı tarafından kullanılan (hem yükleme hem de indirme) bant genişliğini temsil eden bir grafik görüntüler.

OpenWeb ile Astrill VPN Ağına Bağlanma

İstemciyi OpenVPN protokolüyle kullanırken, yeni bir sunucuya bağlanmadan önce bağlantıyı kapatarak sunucu listesinin kilidini açmanız gerekir. Bu, ABD – Dallas 2 sunucusundan ABD – Çin Optimize Edilmiş 4 sunucusuna geçerken aşağıda gösterilmiştir. Bir VPN sunucusuna bağlandığında konumun yanındaki kilide dikkat edin. Ayrıca, sunucuların çoğunun konum adının sol üst köşesinde sarı bir yıldız bulunduğunu göreceksiniz. Bu sunucularla Torrent, BitTorrent ve diğer P2P uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bant genişliği grafiği OpenVPN bağlantıları için de geçerlidir.

OpenVPN Protokolü ile Astrill VPN Ağına Bağlanma

Ayarlar ve özellikler acemi VPN kullanıcıları için biraz yıldırıcı olsa da, çoğu varsayılanlardan memnun olacaktır. Daha fazla güvenlik istediğinizde OpenVPN’e geçmeyi unutmayın. İstemcinin kurulumu ve bağlanması kolaydır. Astrill VPN ağına bağlanmak veya bağlantıyı kesmek için yalnızca birkaç tıklama yeterlidir. Daha fazla kontrol sevenler için, ayarlayabilmeniz için çok sayıda ayar var. Bahsedilmesi gereken bir diğer şey de tüm masaüstü istemcilerinin: Windows, Mac OS X ve Linux’un aynı görünüme ve hislere sahip olmasıdır. Gösterge tabloları neredeyse aynıdır ve her birine aynı protokolleri kullanarak bağlanırsınız.

Astrill VPN Windows İstemci Yapılandırmaları

Genel İstemci Ayarları

Bunlardan ilki “Kullanıcı arayüzü”. Bu genel bir istemci ayarıdır ve tüm protokoller için geçerli olduğundan yalnızca bir kez ayarlanması gerekir. Bu, istemciyi sistem tepsisinde göstermek ve VPN penceresini yukarıda tutmak için genel ayarlara sahiptir. Sunucuları değiştirirken kaydırmayı azaltmak için daha büyük bir sunucu menüsü de gösterebilirsiniz. Son olarak, bağlantıyı değiştirmek için bir kısayol tuşu ayarlayabilirsiniz.

Astrill VPN İstemcisi Kullanıcı Arayüzü

Diğer bir küresel ayar “Proxy ayarları” dır. Bunu yalnızca bulunduğunuz yerden İnternet erişimi elde etmek için bir proxy kullanmanız gerekiyorsa kullanın. Çoğu kullanıcı bunu yapmak zorunda olmadığından, varsayılan proxy değildir. Ancak, aşağıdaki proxy türlerinden herhangi birini ayarlayabilirsiniz: HTTP, HTTPS, SOCKS4, SOCKS4a, SOCKS5. Kurulumunuzu tamamlamak için türünüzü seçin ve diğer alanları doldurun.

Astrill VPN Proxy Ayarları

Son global istemci ayarı “Parolayı değiştir” dir. İstemciden şifrenizi değiştirmenizi sağlar. Mevcut şifrenizi girmeli ve ardından başka bir şifre oluşturmalı ve girmelisiniz. Büyük harf, küçük harf, sayı, özel karakter içermeli ve en az 8 karakter uzunluğunda olmalıdır. Yeni şifrenizi tekrarlayın ve ardından değişikliği kaydetmek için “Tamam” ı tıklayın.

Astrill VPN: Parolayı Değiştir

Bakmak istediğimiz bir diğer yaygın protokol ayarı “Site filtresi” dir. Bu ayar, sitelerin VPN istemcisi tarafından nasıl ele alınacağına karar vermenizi sağlar. OpenWeb altındaki üç seçenek aşağıdaki gibidir:

 • Tüm siteleri tünelle – Bu tavsiye edilen ayardır, çünkü tüm siteler VPN üzerinden tünellendiği için en güvenlidir. Ayrıca gizliliğinize en iyi korumayı sağlar.
 • Sadece bu siteleri tünelle – Seçildiğinde, tünellenecek siteleri ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz. Listede olmayan siteler tüneli kullanmaz ve doğrudan İSS’nize gönderilir.
 • Bu siteleri hariç tut – Bu, doğrudan İnternet’e göndermek için siteler eklemenizi sağlar. Burada bulunmayan siteler VPN üzerinden tünellenecek. Daha önce olduğu gibi, değişikliklerinizi kaydetmek için “Tamam” ı tıklayın. Ancak siz VPN ağına bağlanıncaya kadar etkili olmayacaklardır. Zaten bağlıysanız, değişikliklerin yapılabilmesi için yeniden bağlanmanız gerekir.

Tüm siteleri başka bir seçenek seçerseniz, site ekleyip kaldırabileceğiniz başka bir pencere açılır. OpenWeb protokolü altında eklenen siteler, alan adları kullanılarak girilir. Bir alan adına örnek olarak google.com verilebilir..

Astrill VPN: OpenWeb - Site Filtresi

OpenVPN “Site filtresi” ayarı, iki seçenekle birlikte OpenWeb’in ayarlarını içerir:

 • Sadece uluslararası siteler – Bu, yerel isteklerin güvenli tünelden geçmeden doğrudan İnternet’e gitmesine izin verirken coğrafi kısıtlamalı sitelerin kilidini açmanıza olanak tanır..
 • Engellenen siteler – Çin gibi kısıtlayıcı ülkelerdeki kişiler için yapılan ve engellenmemiş siteleri doğrudan İnternet üzerinden gönderirken engellenen siteleri tünellemenize izin veren bir ayar.

Astrill VPN: OpenVPN - Site Filtresi

Tüm veya uluslararası sitelerden başka bir seçenek seçerseniz, siteleri ekleyebileceğiniz başka bir pencere açılacaktır. Siteler OpenVPN protokolü için IP adresleri kullanılarak girilmelidir.

Son ayar VPN paylaşımıdır ve tüm protokollerle kullanılabilir. VPN bağlantınızı masaüstünüzden aynı ağdaki diğer cihazlarla paylaşmanıza olanak tanır. Bundan yararlanmak için VPN Paylaşımı eklentisine sahip olmalısınız. Artık istemci ayarlarına baktığımıza göre, mevcut protokollere bir göz atalım.

OpenVPN Protokol Ayarları

Sadece bakmak istediğimiz OpenVPN protokolü için geçerli olan ilk ayar “OpenVPN seçenekleri” dir. Bu seçenekler OpenVPN bağlantınızı doğrudan etkiler. Bunlar mod, bağlantı noktası, MTI ve şifrelemeyi içerir.

Modun iki seçeneği vardır: Çoğu kullanıcı için varsayılan ve en iyi olan Hızlı (UDP) ve sivilceli bağlantılar yaşıyorsanız yardımcı olabilecek Güvenilir (TCP). Bağlantı Noktası varsayılan olarak UDP için 443 ve TCP için 8292’dir. MTU değiştirilmemelidir çünkü UDP için optimize edilmiştir ve TCP bağlantıları için kullanılmamıştır. Farenizi üzerine getirerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Astrill VPN: OpenVPN Seçenekleri

Son OpenVPN bağlantı seçeneği şifrelemedir. Şifrelemenin yalnızca beş ayarı vardır. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • Varsayılan – Şifreleme hız ve güvenlik için dengelendi.
 • Balon Balığı 128 bit – Bu, mevcut protokollerin en az güvenli olduğu kabul edilir.
 • AES 128 bit – Hız için dengelenmiş şifreleme için ABD standardı.
 • AES 256 bit – Bu, temel Astrill VPN hizmeti ile mevcut olan en güvenli algoritmalar olarak kabul edilir, ancak artan şifreleme gücü nedeniyle biraz daha düşük hızlar sağlar. Güvenlik ana hedefinizse ve diğer şifreleri ve 512 bit şifreleme gücüne sahip CryptoVPN eklentiniz yoksa bunu kullanın.
 • Yok – Sadece ham hız istiyorsanız ve güvenliğe ihtiyacınız yoksa kullanın. Şifrelemeyle hız farkı minimum olduğundan bu ayarı kullanmamanızı öneririz.

Burada yaptığınız değişikliklerin etkili olması için “Tamam” ı tıklamanız ve şu anda bir VPN sunucusuna bağlıysanız sunucu bağlantısını değiştirmelisiniz. Şu anda bir sunucuya bağlı değilseniz, bir dahaki sefere bağlandığınızda ayar geçerli olur.

Bakmak istediğimiz ikinci OpenVPN ayarı “Uygulama filtresi” dir. Bu ayar, uygulamalarınıza Astrill VPN hizmeti tarafından nasıl davranılacağına karar vermenizi sağlar. Üç seçenek aşağıdaki gibidir:

 • Tüm uygulamaları tünelle – Önerilen ayar budur çünkü tüm uygulama trafiği VPN tünelinden geçtiğinden en güvenlidir. Ayrıca gizliliğinize en iyi korumayı sağlar.
 • Yalnızca bu uygulamaları tünelleyin – Seçildiğinde, tünellenecek uygulamaları ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz. Listede bulunmayan uygulamalar tüneli kullanmaz ve doğrudan İSS’nize gönderilir.
 • Bu uygulamaları hariç tut – Bu, doğrudan İnternet’e göndermek için uygulamalar eklemenizi sağlar. Bu seçenek kullanıldığında dahil edilmeyen uygulamalar VPN üzerinden tünellenir. Daha önce olduğu gibi, değişikliklerinizi kaydetmek için “Tamam” ı tıklayın. Ancak siz VPN ağına bağlanıncaya kadar etkili olmayacaklardır. Zaten bağlıysanız, değişikliklerin yapılabilmesi için yeniden bağlanmanız gerekir.

Astrill VPN: OpenVpn - Uygulama Filtresi

OpenVPN “Site filtresi” ayarı, iki seçenekle birlikte OpenWeb’in ayarlarını içerir:

 • Sadece uluslararası siteler – Bu, yerel isteğin doğrudan İnternet’e gitmesine izin verirken coğrafi kısıtlamalı sitelerin kilidini açmanıza olanak tanır.
 • Engellenen siteler – Çin’de engellenmeyen siteleri doğrudan Internet üzerinden gönderirken engellenen siteleri tünelleyecek olan ayar.

Bağlantı noktası yönlendirme, incelemek istediğimiz bir sonraki ayardır. Bu sadece bir geçiştir ve iletilen bağlantı noktası sunucu tarafından atanır. Değişikliklerinizi kaydetmek için “Tamam” ı tıklayın.

Astrill VPN: OpenVPN - Bağlantı Noktası İletme

Ardından, “DNS seçenekleri” ayarına bakacağız. Bu varsayılan olarak Astrill DNS sunucularıdır, ancak seçebileceğiniz diğerlerinin yanı sıra Google DNS’yi içeren bir açılır liste vardır. Bu, DNS 1 ve DNS 2’yi otomatik olarak dolduracaktır. Aksi takdirde, birincil ve ikincil DNS sunucuları için IP adreslerini manuel olarak girebilirsiniz. Değişiklikleri kaydetmek için “Tamam” ı tıklayın.

Astrill VPN: OpenVPN - DNS Seçenekleri

“App Guard” bakmak istediğimiz bir sonraki OpenVPN ayarı. VPN bağlı değilse engellemek istediğiniz uygulamaları seçmenize izin verir.

Astrill VPN: OpenVPN - Uygulama Koruması

OpenVPN için son bağımsız ayar “Gizlilik” tir. Bu ekranda, Astrill VPN hizmetini kullanırken çevrimiçi gizliliğinizi artıracak şekilde ayarlanabilen altı geçiş vardır. Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • İnternet öldürme anahtarı – VPN hizmeti düşerse ve yeniden bağlanamazsa, İnternet bağlantınız kesilir. İnternet bağlantınızı yeniden başlatmanız gerekecek.
 • Flash çerezlerini temizle – Flash çerezlerini temizlemek, VPN’ye bağlandığınızda izlenmenizi engeller.
 • Çerezleri temizlemek – Bazı web siteleri sizi mevcut çerezlerle izleyebilir, bu nedenle Astrill VPN ağına bağlanırken periyodik olarak temizlemek iyi bir fikirdir.
 • DNS sızıntısını düzeltin – Bu, Windows’un şifrelenmemiş kanallar üzerinden DNS isteklerini sızdırmasını önler.
 • IPv6 sızıntısını düzeltme – Bunu açık konuma getirmek IPv6 isteklerini durdurur.
 • WebRTC IP sızıntısını durdur – WebRTC API tarayıcısı üzerinden IP sızıntılarını durdurmak için bunu etkinleştirin.

Astrill VPN: OpenVPN - Gizlilik

Son olarak, her iki protokol için de mevcut ayarları inceleyelim. Bunlardan bazıları protokoller arasında paylaşıldığından, yalnızca bir kez ayarlanması gerekir. Diğerleri her protokol altında ayarlanmalıdır.

OpenWeb Protokolü Ayarları

Bu ayarların tümü, OpenWeb protokolünü kullandığınızı varsayar. İncelemek istediğimiz ilk ayar “OpenWeb seçenekleri” dir. Bu ayar aşağıdakileri içerir:

 • Tünel – Yalnızca “Tarayıcılar” web tarayıcılarını veya “Tüm Uygulamalar” tüm uygulamalarını tünelden seçebilirsiniz.
 • Liman – Bu varsayılan olarak 443’tür, ancak 80, ALTA veya ALTB olarak da ayarlanabilir (ikincisi sunucu tarafından atanan rastgele bağlantı noktalarıdır).
 • Protokol – Ver2, ISS’niz torrentleri veya bilinmeyen trafiği kısıtlıyor ancak bazı virüsten koruma yazılımlarına müdahale edebiliyorsa kullanılır. Bu olursa ver1’i kullanın.

Astrill VPN: OpenWeb Seçeneklerini Ayarla

Ayrıca, OpenWeb için ayarlanabilecek üç geçiş vardır:

 • Otomatik tünel uygulamaları – Ayarlandığında, uygulamalardan gelen web trafiği ağ yönlendiricisi kullanılarak otomatik olarak tünellenir.
 • Sistem proxy’sini ayarla – Bu genellikle ayarlanmaz ancak Astill VPN’ye erişilirken sistem proxy’sini otomatik olarak açar. Sistem proxy’sini kullanan tüm uygulamaları etkiler.
 • Logoyu Firefox’ta göster – Firefox adres çubuğunda Astrill VPN logosunu görüntüler.

Yeni ayarlarınızı kaydetmek için “Tamam” ı tıklayın.

Bakmak istediğimiz ikinci ayar “Tarayıcılar”. Bu ayar çok basittir ve istemci üzerinden tünel oluşturmak istediğiniz tarayıcıları seçmenize olanak tanır. Aralarından seçim yapabileceğiniz web tarayıcıları şunlardır: Firefox, Internet Explorer, Safari, Opera ve Google Chrome. Değişiklikleri kaydetmek için “Tamam” ı tıklayın.

Astrill VPN: OpenWeb - Tarayıcıları Ayarla

Sonra “Reklam engelleyici” ayarına bir göz atacağız. Bu ayarın etkinleştirmek için bir değiştirme düğmesi vardır. Etkinleştirildikten sonra, dosyayı düzenleyerek ve güncelleyerek engellenecek belirli bir reklamı seçmenize veya tüm izleyicileri engellemek için geçiş yapmanıza olanak tanır. Ayardaki değişiklikleri kaydetmek için “Tamam” ı tıklayın.

Astrill VPN: OpenWeb - Reklam Engelleyici

OpenWeb protokolüne özgü son ayar “Gelişmiş” tir. Bu, OpenWeb protokolünün daha gelişmiş özelliklerinden bazılarını kapsar ve aşağıdakileri içerir:

 • Bağlantıyı sürdür – Bu, yazılıma VPN sunucularını değiştirdiğinizde bağlantıları açık tutmasını söyler. Aksi takdirde kapanırlar, bu da indirme işlemlerinin kaybedilmesine neden olabilir.
 • Çerezleri otomatik temizle – Açıldığında, bu Astrill VPN’ye sunucuları değiştirdiğinizde veya hizmeti kapatıp açtığınızda tüm çerezleri temizlemesini söyler.
 • Flash’ı doğrudan yayınla – Ayarlandığında, istemci flash videoları doğrudan yayınlamaya çalışacaktır (VPN olmadan).
 • HTTP canlı tutma – Bu, Astrill sunucularına bağlantının tarayıcı istekleri arasında tutulmasını sağlar. “İki bağlantı bağlantısı hatası” alıyorsanız, bunu devre dışı bırakabilirsiniz.

Astrill VPN: OpenWeb - Gelişmiş AyarlarYukarıdaki “Gelişmiş seçenekler” ekranında gördüğünüz küçük kısmi metin penceresi, HTTP canlı tutma ayarı için kullanılabilen yardım metnidir. Bunlar çoğu ayar için mevcuttur ve farenizi ayar metninin üzerine getirerek görüntülenebilir. Şimdi sadece OpenWeb protokolü için geçerli olan ayarları inceledik, şimdi OpenVPN için olanlara bir göz atalım. Bunlar ayrıca OpenVPN protokolünden türetildiği için StealthVPN protokolü için de mevcuttur.Astrill VPN'i ziyaret edin

Astrill VPN Windows İstemcisi Yardım Menüsü

Astrill VPN Windows istemcisinin benzersiz yardım özelliklerine bir göz atacağız. Bunlardan ilki “İpuçlarını göster”. Yine de çevrilebilen 29 ipucu var.

Astrill VPN İstemci İpuçları

İstemcinin ikinci olağandışı yardım özelliği, yerleşik bir yönlendirici kurulum sihirbazına sahip olmasıdır. Bu sihirbaz, doğru bellenime sahipse Astrill VPN yazılımını yönlendiricinize yüklemenizi veya kaldırmanızı sağlar.

Astrill VPN İstemci Yönlendirici Kurulum Sihirbazı

Astrill VPN istemcisinin sahip olduğu son benzersiz yardım özelliği yerleşik hız testidir. Çalıştırmak, bağlanmak istediğiniz yere en hızlı sunucuyu bulmanızı sağlar. Yalnızca ping’i veya gerçek zamanlı hızı test edebilirsiniz. Testi daha hızlı yapmak için, sunucuları bağlanmak istediğiniz ülkeye göre filtreleyebilirsiniz.

Astrill VPN Dahili Hız Testi

Astrill VPN için Windows istemcisinin sahip olduğu ayarları ve benzersiz yardım özelliklerini ayrıntılı olarak inceledik, şimdi mobil uygulamalara bir göz atalım.

Astrill VPN'i ziyaret edin

Astrill VPN Android İstemcisini Yükleme

Astrill VPN Android uygulamasının kurulum sürecini başlatmak için web sitelerindeki indirme sayfalarına gidin. Uygulamayı Google Play mağazasında görüntülemek için “Google Play” düğmesine dokunun. Uygulamayı cihazınıza indirmeye başlamak ve gerekli izinleri vermek için “Yükle” ye dokunun. Uygulama indirmeyi bitirdikten sonra, başlatmak için “Aç” a hafifçe vurun.

Astrill VPN Android Uygulama Kurulumu

Uygulamayı ilk açtığınızda, Windows istemcisinde yaptığınız gibi e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz gerekecektir. Uygulama varsayılan olarak OpenWeb protokolüne açılır. Astrill VPN ağına ilk bağlantınızı yapmak için düğmeyi değiştirin. Asrill’in bir VPN bağlantısı kurmasına ve cihazınızdan gelen trafiği izlemesine izin ver.

Artık ağlarına Android cihazınızla ilk kez bağlandınız. Birkaç dokunuş yeter. Windows uygulamasından farklı olarak, Android OpenWeb protokolünün kilitli olduğuna dikkat edin, böylece başka bir sunucu seçmek için bağlantıyı kapatmanız gerekir..

Astrill VPN Android İstemcisini Kullanma

Şimdi, Astrill VPN ağındaki farklı bir sunucuya bağlanalım. ABD Denver 2 sunucusunu seçin ve bu sunucuya bağlanın. Gösterge tablosunun sağ üst köşesindeki simgesini tıklayarak Seçenekler menüsünü görebilirsiniz. OpenWeb protokolü için kullanılabilir seçenekleri inceleyerek varsayılan bağlantı noktasını kabul etmeye ve ABD ile bağlantınızı tamamlamaya karar verebilirsiniz – Denver 2.

OpenWeb Protokolünü Kullanarak Astrill VPN Bağlantısı

Uygulama ile sunucu değiştirmenin, ilk sunucuya bağlanmak kadar kolay olduğunu görebilirsiniz. Şimdi bağlantı kurmak için StealthVPN protokolünü kullanmanın da aynı derecede kolay olup olmadığını görelim. Şaşırtıcı bir şekilde Android uygulaması StealthVPN’i destekliyor ancak OpenVPN’i desteklemiyor.

Şimdi, StealthVPN protokolünü kullanarak farklı bir sunucuya bağlanalım. İlk olarak, mevcut bağlantıyı kapatın ve ardından StealthVPN’i seçin. Ardından, VPN seçeneklerini inceleyin ve istediğiniz seçenekleri belirleyin. Tezlerin Windows istemcisinde OpenVPN için aynı seçenek olduğunu unutmayın. Son olarak, yeni sunucuya dokunun ve bağlantıyı tekrar açın.

StealthVPN Protokolünü Kullanarak Asstrill VPN'ye Bağlanma

Gördüğünüz gibi Astrill VPN için Android uygulamasının kurulumu ve kullanımı kolaydır. Bir VPN sunucusuna bağlanmak için sadece birkaç dokunuş yeterlidir. Protokolleri veya sunucuları değiştirmek sadece birkaç dokunuş daha gerektirir. Uygulama, herkesin kullanımını kolaylaştıran sınırlı sayıda kullanıcı seçeneğine sahiptir. İOS uygulaması görünüşte ve Android uygulamasına benzer, ancak varsayılan protokolü değiştirmenize izin vermez, bu nedenle kullanımı daha da kolaydır.

Astrill VPN'i ziyaret edin

Astrill VPN Hız Testi

Astrill VPN hizmeti hız testimizde iyi sonuç verdi. VPN sunucularını kullanırken bağlantı hızında sadece küçük bir kayıp oldu. Bunun nedeni, tüm İnternet trafiğinizin şifrelenmesi nedeniyle oluşan cezadır. Bu kayıp, şifreleme tarafından sağlanan ekstra güvenlikle karşılaştırıldığında minimumdur.

Astrill VPN Hız Testi

Hız testi, şifrelemenin temel bağlantı indirme hızımızı 32.62 Mb / s’den 31.39 Mb / s’ye düşürdüğünü gösteriyor. Bu, Chicago, IL’deki bir sunucuya yaklaşık% 4’lük bir düşüştür. Astrill VPN kullanmanın diğer tüm avantajları bu küçük hız kaybını kabul edilebilir kılar. Servisleri tüm İnternet trafiğinizi güvence altına alacak, Çin, Suriye ve diğerleri gibi baskıcı ülkelerdeki haber ve sosyal medya sitelerinin hükümet sansürünün üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, coğrafi olarak engellenmiş eğlence seçeneklerinin daha geniş bir seçimini sağlayarak çevrimiçi keyfinizi artıracaktır..

Astrill VPN İncelemesi: Sonuç

Astrill VPN 2009 yılından beri faaliyet göstermektedir. Merkezi Seychelles Cumhuriyeti’nde olup, kullanıcı dostu Internet yasalarına sahiptir. Amaçları başlangıçta Çinli kullanıcılar ve gurbetçilerin için bir VPN çözümü sağlamaktı. Yıllar içinde hedeflerini dünyanın diğer bölgelerine hizmet sunmayı da içerecek şekilde genişletti. Amaçları şimdi herkese güvenli, özel ve sansürsüz bir İnternet erişimi sağlamak. Şu anda dünya çapında 50’den fazla ülkede 330’dan fazla lokasyona sahipler. Antarktika hariç her büyük kıtada sunucuları olacak şekilde genişlediler.

Astril VPN, kullanıcıların VPN ağlarına şu protokollerle bağlanmasına izin verir: OpenWeb, OpenVPN, StealthVPN, RouterPro VPN, PPTP, L2TP / IPSec, Cisco IPSec, SSTP ve IKEv2. Ancak, özel yazılımları yalnızca OpenWeb, OpenVPN ve StealthVPN’i destekler. Temel VPN hizmetleri, StealthVPN ve RouterPro VPN ile masaüstü istemcisinde OpenWeb ve OpenVPN’e eklenti olarak erişim sağlar. Mobil uygulamaları OpenWeb ve SteathVPN’i yerel olarak destekler ancak OpenVPN’i desteklemez. Diğer protokolleri kullanarak ağ erişimi manuel kurulum gerektirir, ancak bunları Wiki’lerine kurmanıza ve kullanmanıza yardımcı olacak kılavuzları vardır.

Varsayılan veri şifreleme Blowfish 128 bit’tir. Windows istemcisi ayrıca AES-128-CBC ve AES-256-CBC’yi seçmenizi sağlar. OpenVPN protokolünü kullanırken Astrill şifreyi kullanır: TLSv1 / SSLv3 DHE-RSA; AES256-GCM; SHA384, VPN bağlantısının ilk el sıkışma ve kontrol aşaması için 2048 bit RSA. Verilerin HMAC kimlik doğrulaması 160 bit SHA1’dir. AES-256, ABD’deki gizli hükümet belgeleri için onaylandığından, sektördeki birçok kişi şu anda yaygın olarak askeri sınıf şifrelemesi diyor. Sonuç olarak, Astrill VPN hizmetine bağlıyken internette sörf yapmanın güvenli ve özel olduğunu bilmenin rahatlığını yaşamanız gerekir. Sevmediğimiz tek şey, personel etkileşimlerinde kullanıcılarından çok sayıda kişisel bilgi toplamalarıdır..

Yazılımları çoğu işletim sistemi platformunu destekler ve kurulumu ve kullanımı kolaydır. Masaüstü yazılımları protokolünüzü manuel olarak seçmenizi sağlar ve OpenVPN protokolünü kullanırken bir VPN kill anahtarına sahiptir. Müşteri desteği, 7/24 çevrimiçi sohbet, e-posta biletleme, Kılavuzlar içeren bir Wiki sayfası ve bir SSS veritabanı aracılığıyla sağlanır. Google+, Facebook, Twitter ve YouTube gibi sosyal medya sitelerinde aktifler, ancak test ettiğimizde blogları kapandı.

Hizmet hakkında en çok neyi sevdik:

 • Windows, Mac OS X ve Linux sistemleri için özel yazılımları var.
 • Astrill VPN, iOS ve Android cihazlar için mobil uygulamalara sahiptir.
 • Yedi günlük ücretsiz deneme sunuyorlar.
 • Astrill VPN hizmeti hızlıydı.
 • Torrent ve P2P yazılım dostudur.
 • Masaüstü yazılımları bir kill switch’e ve birçok özelleştirme özelliğine sahiptir.
 • Müşteri desteği hızlı, profesyonel ve bilgili.

Hizmeti geliştirmek için fikirler:

 • Aylık faturalandırma seçeneği sunun.
 • Para iade garantisi uygulayın.
 • Personel etkileşimleri sırasında kullanıcılar hakkında daha az kişisel bilgi toplayın.
 • Temel hesapta birden fazla masaüstü ve bir mobil bağlantı sağlayın.
 • Eklenti sayısını azaltın. Özellikle, birçok sağlayıcı bazılarını normal hizmetlerinin bir parçası olarak sunduğundan (ör. Güvenlik duvarı).

İyi hıza ve dünya çapında sunucu konumlarına sahip bir VPN sağlayıcısı mı arıyorsunuz? Astrill VPN 7 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor, böylece hizmetlerini test edebilirsiniz. Bu, tam olarak test etmenizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmenizi sağlar. Kendiniz deneyin ve ne düşündüğünüzü görün. Hizmetlerinden hoşlanıyorsanız, ayda 5,83 ABD doları karşılığında bir yıllık erişim için kaydolabilirsiniz..

Astrill VPN'i ziyaret edin

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map