StrongVPN Android Setup Guide

Konfiguracja Android StrongVPNMożesz pobrać aplikację StrongVPN na Androida bezpośrednio z Google Play lub najpierw odwiedzić jej stronę. Jeśli zaczynasz na stronie StrongVPN.com, kliknij „Ustawienia” w menu głównym witryny, a następnie przycisk „StrongVPN dla Androida” na następnym ekranie. Zabierze Cię to do Google Play sklep, w którym możesz pobrać aplikację i zainstalować ją. Strona konfiguracji klienta zawiera również instrukcje konfiguracji ręcznej do konfigurowania różnych wersji Androida do korzystania z ich usług z L2TP, PPTP i OpenVPN.


Instalacja StrongVPN na Androida

Procedura instalacji aplikacji na urządzeniu z Androidem została zilustrowana powyżej. Gdy znajdziesz się w sklepie Google Play, naciśnij przycisk „Zainstaluj”, aby rozpocząć proces. Zaakceptuj komunikat dostępowy, który pojawia się po naciśnięciu przycisku „Akceptuj” i poczekaj. Klient jest zgodny z systemem Android 6 i starszym. Po pobraniu klienta na urządzenie normalną procedurą jego otwarcia będzie stuknięcie ikony aplikacji StrongVPN. Jednak przy pierwszym otwarciu wystarczy nacisnąć przycisk „Otwórz”, tak jak pokazano na pierwszym ekranie poniższego obrazu. Spowoduje to wyświetlenie ekranu uwierzytelniania klienta, który jest pokazany na środkowym obrazie.

StrongVPN Android Login

Na ekranie uwierzytelniania wprowadź swój adres e-mail i hasło użyte podczas tworzenia konta. Można je również znaleźć w e-mailu powitalnym, który otrzymałeś od StrongVPN po subskrypcji. Stuknij przełącznik „Zapisz poświadczenia”, aby aplikacja przechowywała twoje informacje, w przeciwnym razie będziesz musiał wpisać je przy każdym połączeniu z siecią StrongVPN. Po prawidłowym wykonaniu powyższych kroków dotknij przycisk „Zaloguj się”. Zobaczysz teraz okno klienta StrongVPN, takie jak pokazane na poniższych obrazkach.

Pierwszy ekran pokazuje klienta w stanie rozłączonym. Główny ekran klienta ma w tym stanie następujące komponenty:

 • Logo StrongVPN – Branding firmy.
 • Nazwa i numer serwera – Pokazuje nazwę i numer serwera.
 • Ikona ustawień opcjonalnych – To są poziome linie w ikonie koła po prawej stronie nazwy serwera. Dotknięcie tego spowoduje wyświetlenie głównego ekranu ustawień, który następnie wyświetli ekrany poszczególnych ustawień. Przeanalizujemy je w dalszej części tego rozdziału.
 • Przełącznik połączenia – Obecnie jest ciemno, co oznacza, że ​​jest wyłączone.
 • Lokalizacja – Aktualnie wybrana lokalizacja połączenia (Atlanta, Stany Zjednoczone), a następnie czerwone światło ostrzegawcze.
 • Status połączenia – Na czerwono napis „Rozłączono”, aby ostrzec, że Twój Internet nie jest bezpieczny.
 • Linki do mediów społecznościowych – Dotknięcie tych ikon spowoduje połączenie ze stroną Facebook i Twitter odpowiednio dla StrongVPN.
 • Link do pomocy technicznej – Stuknięcie tego spowoduje załadowanie strony wsparcia StrongVPN z ich strony internetowej. Na tej stronie znajdują się najczęściej zadawane pytania dotyczące wsparcia i rozliczeń, linki do przewodników konfiguracji VPN, a także można wypełnić i wysłać zgłoszenie do pomocy technicznej tutaj.
 • Tytuły – Tytuły najnowszych blogów StrongVPN.

Stuknięcie przełącznika rozpocznie proces połączenia z serwerem Atlanta. Jest to pokazane na środkowym obrazku poniżej, gdzie przełącznik ma teraz żółty odcień ostrzegawczy, a status jest wyświetlany jako „Łączenie” na żółto. W tym czasie u góry urządzenia z Androidem zobaczysz komunikaty z informacją o uwierzytelnieniu, konfiguracji serwera VPN, ciemnym logo StrongVPN i innych. Uwaga: ikona ustawień opcjonalnych nie pojawia się na tym ekranie.

Połączenie StrongVPN Atlanta

Ostatni ekran na powyższym obrazku pokazuje klienta podłączonego do serwera VPN Atlanta. Ikona ustawień opcjonalnych powróciła. Lampka obok lokalizacji jest teraz zielona, ​​przełącznik ma zielony odcień, a status mówi teraz „Chroniony” na zielono. Również logo StrongVPN w menu wiadomości jest w kolorze niebieskim z napisem „Połączono”. Połączony jest następnie zastępowany kluczem wskazującym, że jesteśmy bezpieczni. Dzięki kodowaniu kolorami elementów ekranu, StrongVPN sprawił, że przegląd stanu połączenia jest prosty.

Za każdym razem, gdy po zalogowaniu się połączysz się z siecią StrongVPN, zobaczysz komunikat ostrzegawczy pokazany na drugim obrazku poniżej. Tak stało się przed otrzymaniem ekranu połączenia na powyższym obrazku. To normalne. Android informuje Cię tylko, że łączysz się z usługą VPN i upewniasz się, że ufasz źródłu. Aby kontynuować, musisz zaufać StrongVPN i stuknąć „OK”, tak jak zrobiliśmy to na ostatnim obrazku poniżej.

Komunikat ostrzegawczy StronVPN dla systemu Android

Umożliwi to zakończenie połączenia z serwerem Atlanta, jak pokazano na pierwszym ekranie poniższego obrazu. Dotknięcie lokalizacji w pobliżu górnej środkowej części ekranu tego połączenia lub ikony ustawień (poziome linie z kropkami w okręgu) spowoduje wyświetlenie ustawień połączenia pokazanych na drugim ekranie poniżej. Stuknięcie w lokalizację na tym ekranie spowoduje wyświetlenie listy lokalizacji, z którymi można się połączyć za pomocą OpenVPN.

StrongVPN Android Sever Change

Przewijając listę i dotykając Nowy Jork, Stany Zjednoczone rozpoczną proces przełączania między serwerami Atlanta i Nowy Jork. Ilustrują to poniższe zdjęcia. Jak widać, aplikacja aktualizuje lokalizację w ustawieniach połączenia, jak pokazano na dwóch ostatnich ekranach poniżej.

Przeniesienie z Atlanty do Nowego Jorku

Po zaktualizowaniu lokalizacji naciśnij przycisk Wstecz na urządzeniu, co spowoduje powrót do głównego ekranu połączenia pokazanego na pierwszym obrazku poniżej. Zwróć uwagę, że aplikacja automatycznie próbuje połączyć się z nowym serwerem, ponieważ był on podłączony do Atlanta przed uruchomieniem przejścia na Nowy Jork. Ostatni obraz poniżej pokazuje, że pomyślnie przełączyłeś się między dwoma serwerami. Zmiana serwerów w ten sposób skraca czas nieobecności w sieci VPN podczas przełączania serwerów. Alternatywnie możesz rozłączyć się z bieżącym serwerem, wybrać inne miasto, a następnie połączyć się z nową lokalizacją.

Ukończenie zmiany serwera aplikacji Adnroid

Przyjrzeliśmy się, jak łączyć i przełączać serwery za pomocą aplikacji StrongVPN na Androida. Zobaczmy teraz, jak się rozłączyć. Odłączanie jest łatwe, wystarczy dotknąć przełącznika połączenia. Następnie zostanie wyświetlony monit o potwierdzenie anulowania, taki jak ten pokazany na pierwszym ekranie na poniższym obrazku. Stuknij „OK”, aby odłączyć się od bieżącego serwera VPN.

Jeśli masz problem z rozłączeniem, chcesz anulować połączenie przed jego zakończeniem lub potrzebujesz innego sposobu rozłączenia, możesz stuknąć i przeciągnąć ikonę tarczy StrongVPN w dół w obszarze wiadomości uruchomionych aplikacji u góry ekranu urządzenia. Po otwarciu tego ekranu, jak pokazano na drugim obrazku poniżej, dotknij obszaru „VPN jest aktywowany przez StrongVPN”, co spowoduje wyświetlenie ekranu informacji o sesji pokazanego poniżej po prawej stronie. Stuknij rozłącz na tym ekranie, aby zakończyć proces.

Rozłączenie aplikacji StrongVPN na Androida

Ostatnią rzeczą, którą chcemy zbadać w aplikacji na Androida, są ustawienia, które możesz zmienić. Nauczyłeś się już, jak używać menu lokalizacji do zmiany serwerów VPN. Pierwszy ekran na poniższym obrazku pokazuje menu ustawień, dzięki czemu można zobaczyć inne opcje połączeń, którymi można sterować. Należą do nich:

 • Konto – Pokazuje identyfikatory konta i dotyczy głównie starszych kont.
 • Lokalizacja – Jak już się nauczyłeś, pozwoli ci to zmieniać serwery.
 • Protokół – OpenVPN jest jedynym protokołem VPN obsługiwanym przez aplikację na Androida, ale możesz zmienić sposób jego implementacji, jak pokazano na drugim obrazku poniżej.
  • UDP – jest to protokół datagramów użytkownika OpenVPN, który nie obejmuje obciążenia TCP, a zatem jest szybszy i jest domyślną aplikacją StrongVPN na Androida.
  • TCP – jest to protokół kontroli transferu i jest dobry dla połączeń o dużym opóźnieniu i tych, które nie tolerują utraty pakietów. Zapewnia sprawdzanie błędów w kolejności i utracie pakietów oraz ponownie wysyła pakiety do poprawienia. Jest to zwykle wolniejsze ze względu na dodatkowe koszty związane z tym procesem. To nie będzie idealne do przesyłania strumieniowego.
  • Serwer proxy – jest używany głównie w krajach takich jak Chiny i Iran, aby pomóc w problemach z połączeniem i cenzurą, ale może być również przydatny do przesyłania strumieniowego.
 • Wdrapywać się – Ta technologia dodaje kolejną warstwę złożoności do połączenia VPN między klientem OpenVPN a serwerem OpenVPN, zwiększając prawdopodobieństwo, że VPN przejdzie przez sieć bez przeszkód. Pomoże to powstrzymać techniki głębokiej inspekcji pakietów stosowane w cenzurze przez kraje takie jak Chiny. Można go wdrożyć na pięć różnych sposobów, jak pokazano na trzecim ekranie poniższego obrazu.
  • Wyłączone – nie mieszaj danych.
  • Hasło – ciąg (słowo) służy do wykonania prostej operacji XOR na ładunku pakietu.
  • Xorptrpos – wykonuje operację XOR, używając bieżącej pozycji w pakiecie danych dla operacji.
  • Odwróć – odwraca wszystkie dane pakietu.
  • Obfuscate – wykorzystuje połączenie wszystkich trzech powyższych metod i jest najbezpieczniejszy.
 • Zdalny port – To jest zdalny port, który jest dostępny dla VPN do użycia w razie potrzeby. Domyślnie jest to Port 8293: bardzo nieużywany port.
 • Bateria & Łączność – Jest to suwak, który można regulować między lepszą łącznością a dłuższą żywotnością baterii, jak pokazano na ostatnim ekranie na poniższym obrazku.

StrongVPN Ustawienia aplikacji na Androida

Ostatnią opcją, którą masz jako użytkownik dla aplikacji na Androida, jest ustawienie jej tak, aby łączyła się automatycznie po ponownym uruchomieniu telefonu.

Aplikacja Android StrongVPN obsługuje tylko protokół OpenVPN, co jest w porządku, ponieważ i tak jest prawdopodobnie najlepszym wyborem protokołu dla większości użytkowników. Domyślna aplikacja to UDP, ale możesz zmienić ją na TCP, aby uzyskać dłuższe połączenia lub więcej obszarów wiejskich. Można go również ustawić na ustawienie proxy. Aplikacja ma zaawansowaną funkcję szyfrowania danych i pomaga uniknąć głębokiej inspekcji pakietów stosowanej przez osoby praktykujące cenzurę Internetu. Co więcej, ułatwia łączenie się z ich siecią VPN z ulubionego urządzenia z Androidem. Wystarczy kilka dotknięć ekranu, aby połączyć się z wybraną lokalizacją serwera VPN.

StrongVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map