Recenzia VPNbook 2018

Pri prehliadke VPNBook sme našli bezplatnú službu VPN, ktorá nám pripomína starú sieť VPN. Ich ústredie je v Zürichu vo Švajčiarsku. Táto služba neposkytuje žiadny softvér na mieru. Namiesto toho záleží na vstavanom protokole PPTP poskytovanom mnohými operačnými systémami alebo na bezplatnom otvorenom zdrojovom softvéri OpenVPN alebo iných aplikáciách, ktoré ho podporujú. VPNBook poskytuje iba poverenia, ktoré vám umožňujú prístup k ich VPN sieti vysokorýchlostných serverov v niekoľkých rôznych krajinách. Využívanie tejto služby vám umožní prekonať štátom sponzorovanú cenzúru spravodajských a sociálnych médií. Môže vám tiež pomôcť odblokovať obsah z obľúbených mediálnych služieb streamovania, ako sú Hulu a Netfix v Spojených štátoch.


Recenzia VPNbooku

Bezplatná služba VPNBook VPN

VPNBook je úplne bezplatná služba VPN. Neexistuje žiadna platená verzia služby. Z tohto dôvodu nie sú rýchlosti a šírka pásma obmedzené, ako je to v prípade mnohých sietí VPN zadarmo. Služba je podporovaná prostredníctvom reklamy a darov. Sieťové heslo sa mení každý týždeň z dvoch, takže ho budete musieť pravidelne aktualizovať, aby ste mohli službu používať aj naďalej. Podľa svojich FAQ to robia pre lepšiu bezpečnosť servera a aby zabezpečili, že bezplatnú službu používajú iba aktívni používatelia. Zabezpečuje tiež, že ich inzerenti sa pri návšteve webovej stránky VPNBook dostanú viac do kontaktu, aby získali najnovšie heslo. Keďže všetok softvér je treťou stranou, používatelia nie sú pri používaní svojich serverov VPN vystavení reklamám.

Proxy služba VPNBook zadarmo

VPNBook má tiež bezplatný webový proxy server SSL, ku ktorému máte prístup z ich webových stránok. Ak ju chcete použiť, stačí zvoliť umiestnenie proxy servera a potom do zobrazeného poľa zadajte adresu URL, ktorú chcete otvoriť. Server proxy založený na internetovom prehliadači VPNBook môžete používať bez akéhokoľvek ďalšieho softvéru. Umožní vám to skryť vašu IP adresu a odblokovať YouTube, Facebook alebo iné informačné webové stránky používajúce šifrovaný prenos SSL, aby ste obišli vládnu cenzúru za bezplatnejší a otvorenejší internetový zážitok..

Webový proxy server VPNBook SSL

Vyhradená služba IP VPN

VPNBook speňažuje jednu funkciu svojich služieb VPN. Poskytujú vyhradený prístup na server VPN VPN pre obchodných, komerčných a vysokovýkonných osobných používateľov. Každý užívateľ dostane svoj vlastný vyhradený procesor, pamäť a 500 GB + vyhradenú šírku pásma za mesiac. Môžete súčasne pripojiť až päť zariadení vrátane počítačov, mobilných telefónov, tabletov a ďalších podporovaných zariadení. VPNBook neloguje žiadne z vašich vyhradených aktivít servera VPN.

Cena za knihu VPNbook

Za túto službu VPNBook účtuje 7,95 dolárov mesačne s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Môžete si ju kúpiť pomocou väčšiny hlavných kreditných kariet: Visa, MasterCard, American Express alebo Discover. Za túto službu môžete platiť aj pomocou svojho účtu PayPal.

Táto služba podporuje P2P, VoIP a online hry. Služba tiež podporuje prispôsobiteľné porty OpenVPN (predvolené porty: UDP53 / TCP443). Môžete si vybrať z nasledujúcich umiestnení VPN servera:

 • Kanada;
 • Spojené štáty (východ) – P2P nie je povolené;
 • Spojené štáty (západ) – P2P nie je povolené;
 • Holandsko – P2P nie je povolené.

Navštívte VPNbook

Sieť VPNBook Severer

Sieť VPNBook v súčasnosti pozostáva zo siedmich serverov v piatich rôznych krajinách. Štyri z týchto serverov VPN sú v Európe a ďalšie tri v Severnej Amerike. Každý z nich má svoj vlastný vyhradený hardvér a je optimalizovaný na rýchlosť. Ich sieť tiež pozostáva z komponentov siete poskytujúcej obsah IP (cloud-based IP content delivery network, CDN), ktoré im umožňujú inteligentne smerovať všetku sieťovú sieťovú prevádzku, aby svojim používateľom poskytovali „maximálnu rýchlosť“. Poskytuje im tiež miestnu rezervnú pozíciu, ak dôjde k zlyhaniu CDN.

Umiestnenia servera sú nasledujúce (označenia serverov v zátvorkách):

Európa – Rumunsko (Euro1 a Euro2), Francúzsko (FR), Nemecko (DE)
Severná Amerika – Kanada (CA), Spojené štáty americké (US1 a US2).

Ich sieť podporuje pripojenia prostredníctvom protokolov PPTP a OpenVPN. Iba ich servery Euro VPN, ktoré sa nachádzajú v Rumunsku, umožňujú prenos P2P. Je to kvôli ich priaznivým internetovým zákonom. Vďaka tomu sú tiež ideálne na obídenie štátom sponzorovanej cenzúry ISP a na využívanie menej reštriktívneho internetového zážitku. Všetky ostatné servery sú optimalizované na surfovanie na webe a uľahčujú prístup na geoblokované webové stránky. Umožní vám sledovať vaše obľúbené programovanie na webových stránkach ako Hulu a Netflix v USA a iných streamovaných médiách s obmedzeným prístupom do krajín..

VPNBook a vaše internetové zabezpečenie a ochrana osobných údajov

Keďže ide o bezplatnú službu, nemusíte sa zaregistrovať, a preto si môžete zachovať určitú úroveň súkromia na internete, pretože táto služba skryje vašu IP adresu rovnako ako iné služby VPN. Táto úroveň ochrany osobných údajov závisí od dôvery v službu VPNBook. VPNBook má jedno z najmenších a priamych pravidiel ochrany osobných údajov, ktoré sme videli v odvetví VPN. Tu je to v celom rozsahu.

Naše zásady ochrany osobných údajov sú jednoduché: Rešpektujeme vaše súkromie. Nezhromažďujeme žiadne osobné údaje ani neuchovávame internetové údaje žiadneho používateľa. Jediné, čo sa prihlasujeme, je IP adresa a čas vytvorenia spojenia. Informácie o pripojení zaznamenávame, aby sme obmedzili zneužívajúce aktivity a udržiavali túto bezplatnú službu VPN online pre všetkých oprávnených používateľov. Denníky pripojenia sa automaticky vymažú každý týždeň.

Vy (používateľ) ste zodpovedný za svoje konanie alebo škody spôsobené použitím našej bezplatnej služby VPN. NEPOUŽÍVAJTE túto sieť VPN na robenie zla (aplikácie p2p sú v poriadku). Ak zneužívate systém, vaša adresa IP bude zakázaná. Ak chcete nahlásiť zneužitie, pošlite e-mail na adresu [email protected] Táto bezplatná služba VPN je určená iba na osobné použitie. Ak potrebujete služby VPN pre obchodné alebo komerčné použitie, kontaktujte nás.

Pri pohľade na túto politiku je potrebné preskúmať niekoľko vecí. Prvým je, že VPNBook neuchováva počas používania svojich služieb žiadne vaše internetové aktivity. Poskytujú však informácie o pripojení do denníka, ktoré obsahujú vašu adresu IP a čas, ktorý ste sa pripojili. Tieto údaje sa uchovávajú jeden týždeň a potom sa vymažú. Tieto údaje by sa mohli použiť na identifikáciu správnych zdrojov.

Ďalej nesiete zodpovednosť za svoje vlastné činy alebo škody spôsobené použitím bezplatnej služby. Nepoužívajte ich službu na nezákonné činnosti „robenie zla“. VPNBook sa nachádza vo Švajčiarsku, čo je laxné v súvislosti s reguláciou P2P na osobné použitie. Preto nepovažujú P2P aplikácie za hranice, ale sú povolené iba na rumunských (Euro) serveroch kvôli maximálnemu súkromiu kvôli ich priaznivému prístupu k takejto činnosti. Ak zneužijete ich systém, bude vám zakázaný prístup.

Nakoniec treba poznamenať, že VPNBook bol v roku 2013 obvinený z odovzdávania protokolov na účely stíhania niektorým členom „hacktivistickej skupiny“ Anonymous. Toto obvinenie prišlo od niektorých jeho členov. Aj keď to nebolo nikdy dokázané, upozorňujú vás na to, ako využívať ich služby na nezákonné činnosti, a hovoria, že budete zodpovedný za svoje konanie. V dôsledku toho by ste sa mali k tomu vyjadriť. Budú sa snažiť chrániť svoje služby pre oprávnených používateľov.

Pamätajte tiež na to, že pri mnohých bezplatných službách ste často produktom. VPNBook sa nezmieňuje o tom, ako spracúva údaje od návštevníkov svojich webových stránok, ale prostredníctvom neho podporuje reklamu. Mali by ste to vziať do úvahy spolu s účelom použitia služby VPN pred použitím VPNBook alebo akejkoľvek inej bezplatnej služby VPN.

Zabezpečenie VPNBook s klientom Windows OpenVPN

Podľa protokolu pripojenia k jednému z ich VPN serverov pomocou protokolu OpenVPN, server počas handshake vyjednáva medzi našim počítačom a ich serverom nasledujúce šifry na overenie totožnosti, identifikáciu kľúča a šifrovanie integrity údajov:

 • Kontrolný kanál – TLSv1.2, šifra TLSv1.2 ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384, 1024 bitová RSA;
 • Odchádzajúci dátový kanál – Šifra „AES-256-GCM“ inicializovaná 256 bitovým kľúčom;
 • Prichádzajúci dátový kanál – Šifra „AES-256-GCM“ bola inicializovaná 256 bitovým kľúčom.

Skúška šifry

Preskúmanie tejto šifry, ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384, 1024 bit RSA, nám umožňuje rozobrať zabezpečenie, ktoré poskytuje. Časti šifry sú nasledujúce:

 • ECDHE – znamená, že používa eliptickú krivku výmenu kľúčov Diffie-Hellman s efemérnymi kľúčmi, ktoré poskytujú dokonalé utajenie vpred pre spojenie periodickým odvodením nových kľúčov..
 • RSA – používa certifikáty na autentifikáciu subjektov (mali by používať najmenej 2048 bitov). Ich certifikáty používajú iba 1024 bitov, ktoré sa považujú za slabé a už nemusia chrániť pred všetkými útokmi typu Man-in-the-Middle (MitM). Mali by obnoviť svoje certifikáty na vyššiu 2048 bitovú veľkosť.
 • AES256 – je symetrické šifrovanie používané na dôverné správy. Toto je považované za bezpečné pre váš internetový prenos, pretože je to dosť dobré pre tajné dokumenty vlády Spojených štátov.
 • GCM – používa autentifikované šifrovanie s pridruženými údajmi (AEAD), čo je forma šifrovania, ktorá súčasne zabezpečuje dôvernosť, integritu a zabezpečenie autenticity údajov. Umožňuje menšie klávesy a rýchlejší algoritmický výkon.
 • SHA384 – označuje hash použitý na odvodenie nových kľúčov pomocou funkcie Pseudo Random Function (PRF).

Test netesnosti DNS VPN

Nevideli sme žiadne úniky DNS pri pripojení k službe VPNBook, ktoré sú bežné medzi mnohými bezplatnými službami VPN. Pri spustení rozšíreného testu počas pripojenia k ich službe bol videný iba jeden server. To dáva zmysel, pretože VPNBook používa otvorený zdrojový softvér OpenVPN a natívnu schopnosť vášho operačného systému pripájať sa prostredníctvom protokolu PPTP..

Test netesnosti DNS VPNCelkovo VPNBook poskytuje celkom dobré zabezpečenie internetového prenosu využitím niektorých z najnovších dostupných šifrov OpenVPN. Potrebujú však aktualizovať serverové certifikáty na 2048. Ich pripojenia PPTP používajú AES-128-CBC, ktoré nie sú také bezpečné, ale ak nemôžete používať OpenVPN, poskytujú alternatívny protokol pripojenia. Tiež to rozširuje škálu zariadení, ktoré môžete použiť na pripojenie k ich službám.

Navštívte VPNbook

Podpora pre VPNbook

Podpora VPNBook je primárne prostredníctvom inštalačných sprievodcov na ich webových stránkach pre rôzne operačné systémy využívajúce protokoly OpenVPN a PPTP.

Sprievodcovia manuálnym nastavením VPNbookuMôžete im tiež poslať správu prostredníctvom kontaktného formulára na ich webových stránkach, hoci o odpovedi nič nehovoria. Rovnako ako mnoho bezplatných stránok je ich podpora veľmi obmedzená.

Kontaktný formulár VPNBook

Ručné testovanie VPNbooku

Servery VPNBook podporujú pripojenia zo systémov Windows XP, Windows 7, Windows 10, Linux, iOS a Android. Pre najlepšiu bezpečnosť ich môžete pripojiť pomocou protokolu OpenVPN. Umožňujú tiež spojenie s protokolom PPTP, ktorý je menej bezpečný. To vám umožní využívať ich služby doma aj na cestách. Pretože VPNBook neposkytuje svoj vlastný softvér, vykonali sme test pomocou klientov OpenVPN Windows a Android.

VPNBook pre Windows

Predtým, ako budete môcť používať servery VPNBook, musíte si stiahnuť a nainštalovať bezplatný softvér OpenVPN. Ak sa chcete o tomto softvéri dozvedieť viac, môžete si prečítať celý náš recenzia OpenVPN. Klienta Windows si môžete stiahnuť z OpenVPN webové stránky.

Stiahnutie klienta Windows OpenVPNKliknutím na odkaz vedľa inštalácie pre svoju verziu systému Windows prenesiete inštalačný softvér do svojho počítača. Keď ho máte na počítači, musíte ho spustiť ako správca a povoliť mu povolenia potrebné na dokončenie procesu inštalácie. Kliknutím na odkaz OpenVPN otvoríte klienta. Malo by sa to vykonať aj ako správca. Po spustení sa softvér zmenší na ikonu na systémovej lište Windows.

Ikona systémovej lišty OpenVPNKliknutím pravým tlačidlom myši na túto ikonu sa otvorí sekundárna ponuka, v ktorej môžete vybrať nastavenia na nastavenie spôsobu fungovania softvéru.

Nastavenia klienta OpenVPN Windows

Na ovládanie týchto nastavení a zobrazovanie informácií sú k dispozícii štyri karty. Prvé dve karty sú nastavenia „Všeobecné“ a „Proxy“.

Všeobecné nastavenia sú rozdelené do nasledujúcich častí:

 • Používateľské rozhranie – umožňuje zvoliť jazyk používaný rozhraním GUI. Na výber sú španielčina, francúzština, angličtina, ruština, čínština a ďalšie.
 • Začiatok – umožňuje otvoriť klienta po zavedení systému Windows.
 • Preferencie – umožňuje ovládať spôsob ukladania informácií a zobrazovania upozornení.
  • Pripojiť k denníku – umožňuje pridať nové denníky do denníka, a nie prepísať tie, ktoré už sú v ňom.
  • Zobraziť okno skriptu – umožňuje upravovať všetky spustené skripty (textový súbor).
  • Tiché pripojenie – riadi zobrazené informácie o pripojení.
  • Zobraziť bublinu – umožňuje určiť, kedy alebo či sa zobrazujú oznámenia o pripojení. Môžete zvoliť iba pripojenie, pripojenie alebo opätovné pripojenie alebo nikdy.

Všeobecné a proxy nastavenia OpenvPN GUIKarta proxy vám umožňuje zvoliť, ako bude softvér zaobchádzať so servermi proxy. Umožňuje vám použiť konfiguračný súbor OpenVPN alebo systémový proxy, ak bol nastavený. Okrem toho môžete ručne nastaviť HTTP alebo Socks Proxy zadaním jeho adresy a čísla portu. Na účely používania siete VPNBook odporúčame ponechať túto množinu na používanie konfiguračného súboru. Posledné dve karty sú nastavenia „Advanced“ a „About“.

Karta Spresnenie umožňuje určiť, kde klient vyhľadáva konfiguračné súbory OpenVPN a ukladá protokoly pripojenia. Môžete tiež nastaviť časové limity pripojenia v sekundách. Väčšina používateľov za tieto akceptuje iba predvolené hodnoty. Posledné nastavenie umožňuje, aby softvér pracoval v servisnom režime.

Karty OpenVPN Advanced a About SettingsKarta about zobrazuje najnovšiu verziu OpenVPN a informácie o autorských právach. Vysvetľuje tiež, ako má softvér OpenVPN slúžiť na zaistenie bezpečnosti Internetu pre všetkých.

Pripojenie k sieti VPNBook pomocou OpenVPN

Pred použitím klienta OpenVPN na pripojenie k sieti VPNBook musíte najprv stiahnuť svoje konfiguračné súbory do svojho počítača. Jednoducho kliknite na odkaz profilu servera, ktorý chcete použiť. Týmto sa prenesie komprimovaný súbor do vášho adresára na stiahnutie.

Sťahovanie profilov sieťového servera VPNBook

Po prenose všetkých serverov, ktoré chcete, budete musieť extrahovať konfiguračné súbory (.ovpn) do správneho adresára. Pravým tlačidlom myši kliknite na súbor, ktorý chcete dekomprimovať a potom vyberte príkaz „Extrahovať všetko“.

Extrahovanie konfiguračných súborov VPNBookOtvorí sa okno, ktoré vám umožní prejsť na cestu, do ktorej chcete skopírovať tieto extrahované súbory. Súbory OpenVPN sa vždy extrahujú do adresára vytvoreného pri inštalácii klientskeho softvéru OpenVPN.

Cesta konfiguračného systému OpenVPNPo výbere správnej cesty kliknite na „Extrahovať“ a dokončite nekomprimovanie profilov OpenVPN servera. Cesta by mala vyzerať podobne ako táto.

Cesta extrakcie súboru OPVNKaždý balík serverov VPNBook obsahuje štyri profily: UDP 53, UDP 25000, TCP 80 a TCP 443. Tieto súbory obsahujú skripty na pripojenie k serveru a certifikáty na autentifikáciu VPNBook..

Profily servera VPNBook US1Tento postup opakujte pre každý server VPNBook, ku ktorému chcete získať prístup.

Používanie siete VPNBook

Po nainštalovaní týchto súborov do konfiguračného adresára OpenVPN sa tieto súbory zobrazia v klientskej ponuke. Do tejto ponuky sa dostanete kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu systému. Ak sa chcete pripojiť k sieti VPNBook, vyberte server a potom kliknite na „Pripojiť“. Je to také ľahké.

Pripája sa k sieti VPNBook

Keď sa prvýkrát pripájate k serveru VPNBook, budete musieť zadať sieťové užívateľské meno a heslo na autentifikáciu pripojenia. Po ich zadaní a prepnutí možnosti „Uložiť heslo“ sa vaše pripojenie dokončí. Toto heslo budete musieť pravidelne aktualizovať, pretože ho VPNbook mení každý týždeň alebo dva. Aktualizované heslo môžete získať z ich webových stránok, Twitter účtu alebo Facebook stránky.

Prihlásenie do VPNbookuV závislosti od nastavení klienta sa po úspešnom pripojení zobrazí upozornenie.

Vzor oznámenia o pripojení k VPNbookuMôžete tiež skontrolovať aktuálny stav sieťového pripojenia VPNBook umiestnením kurzora myši na ikonu OpenVPN na systémovej lište.

Stav pripojenia VPNBookVšimnite si tiež, že obrazovka s ikonami je zelená a nie tmavá. Vďaka tomu je ľahké vidieť, že ste chránení sieťou VPNBook. Tiež si všimnite, že server us2 má kontrolu. To znamená, že sme s ňou v súčasnosti spojení. Odpojenie je rovnako jednoduché ako pripojenie. V podponuke jednoducho zvoľte „Odpojiť“. Všimnite si tiež, že „Connect“ je sivé, takže pred výberom nového servera musíte opustiť svoj aktuálny server.

Odpojenie siete VPNBookOkrem pripojenia a odpojenia vám ponuka OpenVPN tiež umožní:

 • reconnect – získať novú virtuálnu IP adresu.
 • Zobraziť stav – zobrazí okno, ktoré obsahuje ďalšie údaje na nahrávanie a sťahovanie.
 • Prezrieť záznam – umožňuje vám zobraziť protokoly VPN na preskúmanie a vyriešenie problémov s pripojením.
 • Upraviť konfiguráciu – vám umožní preskúmať skripty pripojenia. Toto by ste nemali robiť pri použití konfiguračných súborov tretích strán, pretože by to mohlo viesť k chybám pripojenia.
 • Vymazať uložené heslá – zvýšiť bezpečnosť zdieľaných zariadení.
 • Import súborov – umožňuje prenášať konfiguračné a skriptové súbory z iných zdrojov.
 • nastavenie – umožňuje vám prezerať, meniť a ukladať nastavenia klientov tak, ako sme videli vyššie.
 • Východ – zavrie klienta OpenVPN. Upozorní vás, ak ste aktuálne pripojení k serveru VPNBook.

Servery VPNBook môžu ľahko použiť klienta Windows OpenVPN na zabezpečenie vášho internetového prenosu. Poskytuje základné funkcie VPN. Služba VPNBook vyžaduje trochu práce navyše, aj keď samostatnú inštaláciu profilov servera. Toto vyžaduje určité technické znalosti súborov a adresárov. Keď sa to však postaráte, pripojenie k sieti a zo siete vyžaduje iba niekoľko kliknutí. Táto služba nemá žiadne pokročilé funkcie, ako napríklad prepínač zabíjania.

Používanie VPNBook s OpenVPN Connect Android App

Predtým, ako sa na svojom zariadení s Androidom pripojíte k serveru VPNBook, musíte najprv stiahnuť a extrahovať jeho konfiguračné súbory. Aby ste to dosiahli, musíte si stiahnuť odkaz na zväzok serverov vedľa odkazu, ktorý chcete použiť. Po stiahnutí súboru so zipsom musíte extrahovať profily servera, ktoré obsahuje, do iného priečinka. Musíte to urobiť pre každý server, ktorý chcete použiť.

Sťahovanie a extrahovanie konfiguračných súborov OpenVPNPo stiahnutí a extrahovaní súborov profilu servera (.opvn) musíte nainštalovať klienta Android OpenVPN Connect. Po inštalácii klepnutím na jeho ikonu ju otvoríte. Úvodná obrazovka vám umožní používať aplikáciu s OpenVPN Súkromný tunel súkromný server VPN alebo importovať profil zo služby, ako je VPNBook.

Klepnutím na túto poslednú možnosť vám umožní použiť konfiguračný súbor .ovpn, ktorý ste extrahovali predtým, na vytvorenie nového profilu VPN, ku ktorému sa chcete pripojiť. Klepnite na OVPN a potom vyberte priečinok, ktorý obsahuje profil servera, ku ktorému sa chcete pripojiť. Vedľa zvolenej konfigurácie sa zobrazí kontrola.

Inštalácia OpenVPN Connect a import serverových profilovPo ťuknutí na „Import“ sa zobrazí obrazovka autentifikácie. „Názov“ sa automaticky vyplní pomocou vášho zvoleného profilu. Na dokončenie procesu autentifikácie budete musieť zadať „Username“ a „Password“. Potom klepnutím na „Pridať“ dokončíte vytváranie profilu.

Klepnutím na ikonu ponuky (tri vodorovné čiary) na obrazovke profilov môžete vytvoriť ďalšie profily. Vyberte „Importovať profil“ a postupujte podľa vyššie uvedeného postupu pre každú konfiguráciu, ktorú chcete vytvoriť. Klepnutím na ikonu stránky v hornej časti tejto obrazovky sa otvorí protokol pripojenia VPN, ktorý vám umožní preskúmať súbor alebo ho zdieľať s pracovníkmi podpory..

Profily VPNBook OPVN

Menu aplikácie OpenVPN pre Android

Predtým, ako uvidíme službu VPNBook v akcii, najprv preskúmajme ponuku Klienta. Táto ponuka má šesť prvkov. Sú to tieto:

 • proxy – zobrazuje všetky nastavené proxy servery.
 • Importovať profil – otvorí proces vytvorenia profilu, aby ste mohli vytvoriť nové profily pripojenia OpenVPN.
 • Pomoc – otvára časté otázky týkajúce sa OpenVPN Connect na webovej stránke OpenVPN Inc..
 • nastavenie – umožňuje uložiť niektoré možnosti konfigurácie, ktoré určujú fungovanie aplikácie.
  • Prvá obrazovka nastavení sa prepne, aby sa šetrilo používanie batérie pozastavením VPN, keď je obrazovka prázdna, opätovným pripojením pri reštarte zariadenia a zablokovaním Internetu, keď je VPN pozastavená.
  • Ďalej si môžete zvoliť protokol VPN medzi adaptívnymi (použitie profilového protokolu), TCP a UDP. Môžete tiež nastaviť predvoľbu IPv6.
  • Nasledujúcich pár sekcií vám umožní zvoliť časový limit pripojenia a či chcete použiť kompresiu údajov.

OpenVPN Connect Menu

 • Nastavenia (pokračovanie)
  • Niekoľko nasledujúcich nastavení umožňuje službe pracovať so staršími servermi. Zahŕňajú povoľovanie použitia algoritmu AES CBC, používanie nezabezpečených algoritmov a minimálnu verziu TLS. Mali by ste ich ponechať na predvolených hodnotách, pokiaľ si nevšimnete problém.
  • Posledné nastavenia aplikácie vám umožňujú používať službu Google DNS ako rezervu, minimalizovať kontrolu skratiek a určiť, či chcete zobraziť upozornenia systému VPN..
 • štatistika – zobrazuje niektoré informácie o nahrávaní a sťahovaní.

OpenVPN Connect Menu (pokr.)Posledná položka ponuky „Domov“ vás vráti na úvodnú obrazovku OpenVPN Connect, ktorú sme videli pri prvom otvorení aplikácie.

Pripája sa k serveru VPNBook

Jednoducho prepnite jeden z profilov, ktoré ste vytvorili predtým, aby ste sa pripojili k danému serveru VPNBook pomocou zvoleného protokolu a portu. Keď vytvoríte prvé pripojenie k profilu OpenVPN VPNBook, musíte mu povoliť vytvorenie tunela VPN.

Po pripojení k profilu sa môžete posúvať nahor a zobraziť si štatistiky pripojenia a graf využitia vašej šírky pásma v reálnom čase. Môžete tiež vidieť svoju novú virtuálnu IP adresu. Ak sa chcete odpojiť od siete VPNBook, vypnite pripojenie. Zobrazí sa upozornenie, ktoré vám umožní overiť, či je to váš zámer. Odpojenie dokončíte klepnutím na „OK“.

Pripája sa k službe VPNBookAk chcete správne nakonfigurovať konfiguračné súbory .ovpn, musíte vedieť, ako funguje štruktúra súborov v zariadení s Androidom. Potom je pripojenie k serveru VPNBook jednoduché. Stačí prepnúť profil klepnutím na profil, ktorý chcete použiť. Opätovným ťuknutím ju prepnete a odpojíte sa od aktuálneho sieťového servera VPNBook.

Pripojenie k serveru VPNBook pomocou protokolu PPTP

Na zariadení, ktoré chcete používať v sieti VPNBook, musíte ručne nastaviť pripojenie PPTP VPN. Keď vytvoríte toto pripojenie VPN, budete musieť zadať názov servera (us2.vpnbook.com), ktorý sa použije pre váš internetový prenos. Budete tiež musieť zadať prihlasovacie údaje (užívateľské meno a heslo) pre pripojenie. Tieto informácie nájdete na karte pripojenia PPTP na webe VPNBook.

Údaje pripojenia protokolu PPTP VPNBookNa svojich webových stránkach majú návody na ručné vytváranie pripojenia VPN k serverom VPNBook pre systémy Windows, iOS a Android. Svoje prihlasovacie heslo budete musieť pravidelne aktualizovať. VPNBook mení heslo každý týždeň alebo dva z bezpečnostných dôvodov a aby zabezpečila, že ich bezplatnú službu používajú iba aktívni používatelia.

Test rýchlosti VPNbooku

Služba VPNBook používa protokol OpenVPN s 256 bitovým šifrovaním. Počas nášho testu rýchlosti mal VPNbook slušný výkon. Podobne ako väčšina služieb, aj v prípade internetu existuje určitá strata rýchlosti v dôsledku režijných nákladov na šifrovanie, ktoré vznikajú pri používaní ich služieb. Ich rýchlosť bola primeraná pre bezplatnú službu, ale zväčša sa líšila s rastúcimi vzdialenosťami.

Test rýchlosti VPNbookuZ obrázku je vidieť, že pri prístupe na server v Leesburgu vo VA to bola iba malá strata rýchlosti. Pripojenie k sieti VPNBook znížilo našu rýchlosť z 50,70 Mbps na 44,70 Mbps. Toto je pokles výkonu približne o 12% na server vo Virgínii.

Pri teste rýchlosti však došlo k veľkej variabilite, keď sa vzdialenosť pingov zvýšila. Na niektorých serveroch VPNbook to bolo až o 80%. Na niektorých miestach to znížilo rýchlosť na približne 10 Mb / s. Je to pravdepodobne spôsobené zvýšenou vzdialenosťou a preplnením serverov počas rušných období prevádzky. Službu Netflix sme mohli sledovať pomocou služby bez viditeľného ukladania do vyrovnávacej pamäte. Vaše výsledky sa však môžu líšiť v závislosti od vašej počiatočnej rýchlosti poskytovateľa internetových služieb.

závery

Sieť VPNBook je veľmi malá. Sídli v švajčiarskom Zürichu. Má iba sedem miest v piatich krajinách. Štyri sa nachádzajú v Európe a ďalšie tri sú v Severnej Amerike. V USA má dva servery, ktoré pomáhajú pri preplnení tými, ktorí hľadajú sledovanie obsahu s obmedzeným geografickým umiestnením. Obsah P2P povoľujú iba na svojich dvoch eurových serveroch, ktoré sa nachádzajú v Rumunsku. Majú tiež servery v Kanade, Francúzsku a Nemecku. Služba VPNBook umožňuje pripojenia pomocou protokolov OpenVPN alebo PPTP.

VPNBook má vlastný klientsky softvér, takže na pripojenie musíte použiť kompatibilný softvér OpenVPN od tretích strán. Aby ste sa mohli pripojiť k svojim VPN serverom, musíte do svojho počítača nainštalovať konfiguračné profily VPNBook OpenVPN. Pripojenia OpenVPN zabezpečujú internetový prenos pomocou 256-bitového šifrovania AES. Preto by ste mali používať protokol OpenVPN, keď sa pripájate k ich VPN serverom.

Alternatívne môžete pripojenie VPN nastaviť ručne pomocou protokolu PPTP na svojom zariadení. Web VPNbook obsahuje vizuálnych sprievodcov, ktorí vám ich pomôžu vytvoriť pomocou systémov Windows, iOS a Android. Pripojenia PPTP sú zabezpečené pomocou 128-bitového šifrovania údajov AES. Nie je to také bezpečné ako OpenVPN, ale zvyšuje sa tým množstvo zariadení, ktoré môžete s ich službami používať.

Čo sa nám na službe páčilo:

 • Nezachovávajú protokoly aktivity VPN.
 • Majú slušné rýchlosti pre bezplatnú sieť VPN.
 • P2P je povolený na rumunských eurových serveroch.
 • Odblokuje sa určitý streamovaný mediálny obsah.
 • Táto služba poskytuje dobré zabezpečenie pre pripojenia OpenVPN.

Nápady na zlepšenie služby:

 • Mali by aktualizovať certifikáty na 2048 bitov.
 • Služba musí pridať viac serverov a miest.
 • VPNBook by si mohol vyvinúť svojho vlastného klienta pre jednoduché použitie.

Služba VPNBook je pre individuálne použitie bezplatná. Podporujú ho reklamy a dary. Rýchlosti sú dobré pre bezplatnú sieť VPN. Ponúkajú vyhradené adresy IP za 7,95 dolárov mesačne na komerčné použitie a osobné použitie s vysokým dopytom.

Navštívte VPNbook

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map