Recenzia SpeedVPN – VPN zadarmo s únikmi

Logo SpeedVPNSpeedVPN je populárna bezplatná mobilná aplikácia VPN, ktorá má viac ako 10 miliónov stiahnutí. To nie je prekvapením, pretože mobilné počítače neustále rastú. Zatiaľ čo niektoré väčšie spoločnosti VPN ponúkajú podporu viacerých platforiem, SpeedVPN sa zameriava výlučne na operačný systém Android. Ako viete, táto reklama je podporovaná reklamami. Pretože neexistuje prémiová verzia, SpeedVPN je pre používateľov určite zadarmo. Otázkou je, ako dobre funguje tento bezplatný produkt a stojí za to ho používať? V tomto prehľade sa pokúsime odpovedať na tieto otázky a uvidíme, či SpeedVPN meria až do našich testov. Podľa štatistík Google má táto aplikácia 4,3-hviezdičkové hodnotenie s viac ako 147 000 recenzií. Pozrime sa, či si zaslúži takúto chválu.


Chcete porovnať naše najlepšie odporúčané služby VPN? Tu je niekoľko najlepších možností na ochranu vášho súkromia a odblokovanie geografických obmedzení. Každá sieť VPN ponúka na testovanie služby 30-dňovú skúšobnú dobu bez rizika.

RankVPN ServiceVPN Fan
PriceVisit
SiteServer
LocationsNo
LogsBrowser
ExtensionsSmart
DNS
1ExpressVPN$ 6,67ExpressVPN160checkboxcheckboxcheckbox
2NordVPN$ 3,49NordVPN87checkboxcheckboxcheckbox
3Súkromný prístup na internet$ 3,33PIA49checkboxcheckbox

O spoločnosti

Spoločnosť s názvom gospeedsoft.com vytvorila SpeedVPN v roku 2014. To znamená, že už nejakú dobu existujú, aspoň pokiaľ ide o internet. Nájsť informácie o spoločnosti nie je ľahké a sotva sú k dispozícii žiadne kontaktné informácie. Zistili sme však, že doména je zaregistrovaná vo Švajčiarsku. Ak je to správne, na VPN sa vzťahujú pevné zákony o ochrane osobných údajov. Z toho vyplýva, že každá spoločnosť, ktorá chce chrániť vaše súkromie, by mala byť transparentnejšia.

stanovenie ceny

Ako sme už uviedli, za SpeedVPN sa neplatí žiadny poplatok. Aj keď vám väčšina bezplatných sietí VPN poskytuje možnosť inovovať ďalšie funkcie, táto možnosť vám túto možnosť nedáva. Často to znamená, že ste produkt. Z týchto dôvodov vždy váhame s využívaním bezplatných sietí VPN. Ak ste rovnako dobre, odporúčame vám Súkromný prístup na internet ako alternatíva. Len za to 2,50 dolárov mesačne môžete sa tešiť zabezpečenému prístupu VPN na všetkých svojich zariadeniach od dôveryhodnej spoločnosti, ktorá je transparentná a existuje už mnoho rokov.

Vlastnosti

SpeedVPN má veľmi jednoduché a priame rozhranie. To znamená, že nie je veľa funkcií ani spôsobov na zmenu nastavení. Po jeho stiahnutí a získaní podrobného zoznamu povolení sa zobrazí výzva na zakázanie optimalizácie batérie. Nezabudnite, že nie všetky siete VPN (najmä platené služby) vyžadujú prístup k položkám uvedeným v tomto zozname. Po pripojení je jedinou možnosťou, ktorú máte pod kontrolou, server, ktorý používate. Na obrázku tu uvidíte štyri krajiny, ku ktorým vám SpeedVPN umožňuje prístup, medzi ktoré patria Nemecko, Spojené štáty, Anglicko a Francúzsko. Okrem slušnej rýchlosti neexistujú žiadne zvláštne funkcie.

výkon

Jedným z problémov pri používaní bezplatnej siete VPN je rýchlosť služby. Pre náš test rýchlosti sme použili server v USA. Ako vidíte tu, naša normálna rýchlosť bola 45,8 Mbps. Pri používaní SpeedVPN bola naša rýchlosť 36,3 Mbps. To znamená, že existuje 21% -ný rozdiel v rýchlosti. Pretože normálna rýchlosť môže byť až 25% strata rýchlosti, SpeedVPN zobrazuje priemerné rýchlosti. Ak sa domnievate, že ide o bezplatnú sieť VPN, je to dobré.

Test rýchlosti SpeedVPNPoužitie VPN

Ak ste sa už pokúsili používať VPN, viete, že to môže byť niekedy ťažké. Pohyb v tejto sieti VPN je však jednoduchý. Pretože sa veľa nedá zmeniť, je potrebné urobiť niekoľko krokov na pripojenie.

 1. Nájdite SpeedVPN v Obchode Google Play a kliknite na tlačidlo Inštalácia.
 2. Prijmite povolenia a povedzte dovoliť na pripojenie VPN.
 3. Po načítaní kliknite na ikonu ďalej gombík.
 4. Od tohto bodu nájdete Umiestnenie servera sekcii, ktorú sme predtým zobrazili kliknutím na zvislý stĺpec s 3 bodkami v pravom hornom rohu.

Použitie SpeedVPN

Výhody používania VPN

V dnešnej dobe pochádza z mobilného používania trochu internetového prenosu. To znamená, že používanie siete Wi-Fi sa stáva nevyhnutnosťou na ukladanie údajov. Pretože sa každý deň objavuje viac WiFi hotspotov, máme teraz bezprecedentný prístup na celosvetový web. Môžete si však staviť, že to zločinci milujú. Pripojením k serveru podľa vášho výberu vytvoríte bezpečné a šifrované pripojenie. Týmto spôsobom výrazne znížite pravdepodobnosť, že zločinci ukradnú vaše citlivé údaje.

Ak sa chcete obísť okolo geografických blokov, je nevyhnutné používať VPN. Je to preto, že podniky, vlády a dokonca aj mediálne spoločnosti bránia používateľom v prezeraní obmedzeného obsahu vo vnútri a mimo cieľovej oblasti. Keď sa pripojíte k sieti VPN, donútite organizáciu, aby sa presvedčila, že sa nachádzate na inom mieste, ako v skutočnosti ste. Jednoducho sa pripojte k serveru a môžete začať prehliadať alebo prezerať obsah, ku ktorému chcete získať prístup. Ak problémy s blokovaním stále pretrvávajú, mali by ste sa ubezpečiť, že vo vašom prehliadači je WebRTC vypnutý. Je to ťažšie, ak v systéme Android používate rôzne prehliadače. Na zobrazenie obmedzeného obsahu vám odporúčame použiť prehliadač Firefox a stiahnuť blokovacie rozšírenie. V opačnom prípade sa všetko, čo sa snažíte odblokovať, bude stále zobrazovať vaša pôvodná adresa IP.

Uniká SpeedVPN?

Jedným z problémov, ktorý má mnoho bezplatných služieb VPN, sú úniky DNS. Ak vaša služba uniká, predstavuje to kritickú bezpečnostnú chybu. Pretože na ochranu vášho súkromia by ste zvyčajne používali VPN, úniky môžu odhaliť vašu IP adresu. Na otestovanie tejto chyby pomocou SpeedVPN použijeme komplexnú stránku na testovanie tesnosti s názvom www.doileak.com. Toto sa nám páči, pretože zobrazuje zoznam rôznych problémov. Niektoré z nich je možné vyriešiť na strane prehľadávača (ako v prípade problému WebRTC vyššie), zatiaľ čo iné ukazujú úniky, ktoré nie je možné vyriešiť. Ako vidíte na obrázku nižšie, SpeedVPN má určité úniky. Aj keď to nie je toľko ako niektoré z ďalších bezplatných služieb, úniky stále bránia účelu použitia VPN.

Test tesnosti SpeedVPN

Mal by som používať SpeedVPN?

To, či by ste mali používať SpeedVPN, závisí od vášho účelu. Pre tých, ktorí sa snažia obísť geografické obmedzenia, môžete byť v poriadku. Ak však blokovací softvér vidí vašu IP adresu, môžu sa vyskytnúť problémy. Táto služba umožňuje iba jedno pripojenie, takže nie je riešením, ak máte viac zariadení. Tiež by ste mali mať na pamäti, že SpeedVPN neumožňuje zdieľanie P2P / súborov v ich sieti. Ak plánujete na ochranu svojho súkromia používať SpeedVPN, odporúčame vám namiesto toho použiť platenú službu, aby ste sa ubezpečili, že nevyteká.

Záverečné myšlienky o SpeedVPN

Keď zabalíme túto recenziu, vidíme, že SpeedVPN je mimoriadne populárny a má viac ako 10 miliónov stiahnutí. Páčia sa nám rýchlosť služby, pretože to je to, čo by sme očakávali od platenej služby. To znamená, že si budete môcť vychutnať geograficky obmedzený obsah. Keďže je však zadarmo, dostanete niekoľko reklám. Takisto nemáte možnosť meniť úroveň šifrovania ani zvoliť konkrétne servery v krajine. Ďalšou nevýhodou tejto služby je malý počet dostupných krajín. A nakoniec, test úniku DNS nám bráni v odporúčaní SpeedVPN. Určite vám to pomôže obísť geografické obmedzenia, ale to je všetko, čo by ste od neho mali očakávať. Ak chcete zvážiť viac možností, neváhajte sa pozrieť na naše Top 10 VPN zoznam.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map