Recenzia Psiphon 2018

Začnime s preskúmaním služby Psiphon tým, že hovoríme, že ide o hybridnú službu VPN, ktorú ponúka spoločnosť Torip v Kanade so spoločnosťou Psiphon Inc., čo z nej robí hybridnú službu VPN? Jednoducho povedané, služba môže byť použitá ako úplná VPN so zabezpečením L2TP / IPsec. Toto však nie je jeho primárnym účelom. Psiphon je nástroj na zabránenie cenzúry, ktorý využíva technológie proxy VPN, SSH a HTTP. Ak žijete v obmedzujúcej krajine a potrebujete obísť nejakú formu cenzúry internetu, služba Psiphon je jedným z najlepších dostupných nástrojov, ktoré vám dnes umožňujú prístup k bezplatnejšiemu a otvorenejšiemu internetu. Využívanie ich služieb môže maximalizovať vaše šance na úspešné obídenie štátom sponzorovanej cenzúry.


Recenzia Psiphon

Čo je Phifon?

Psiphon je bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom určený na online anti-cenzúru pomocou technológií proxy VPN, SSH, Obfuscated SSH (OSSH) a HTTP / SOCKS. Môže sa použiť na odblokovanie obsahu miestnych firewallov v podnikoch a na univerzitách. Je však primárne navrhnutý tak, aby obišiel vládne vynútené obmedzenia internetového obsahu v krajinách ako Čína, Irán a ďalšie krajiny Stredného východu, Rusko a ďalšie štáty cenzurované na internete..

Jeho konečným cieľom je poskytnúť ľahko použiteľnú službu, ktorá každému umožní necenzurovaný pohľad na internet odkiaľkoľvek na svete. Jeho cieľom je poskytnúť tento prístup za každých okolností, bez ohľadu na to, či je uvedená cenzúra dočasnej alebo trvalej povahy. Táto adaptabilita bola užitočná pri umožňovaní používateľom nezaujatých informácií o internete počas nedávnych volieb v Iráne a Ugande. Pomohlo tiež rôznym skupinám zostať v kontakte počas volebného procesu, keď príslušné vládnuce strany zaviedli väčšiu internetovú cenzúru tradičných sietí VPN a iných sociálnych služieb..

História Psiphon

Psiphon začal ako nápad využiť malú sieť dobrovoľníckych proxy, aby pomohol používateľom v reštriktívnych krajinách obísť štátom sponzorovanú internetovú cenzúru. Pôvodne bol navrhnutý a implementovaný ako sieť priateľov a rodinných proxy serverov poskytujúcich prístup k tým, ktoré poznali v cenzurovaných krajinách. Spustili ho Citizen Lab a University of Toronto v decembri 2006 a boli vydané ako softvér s otvoreným zdrojom.

Projekt rástol rýchlo. Následne bola v roku 2007 založená nezávislá kanadská spoločnosť Psiphon, Inc. V priebehu rokov získali rôzne ocenenia ako popredný poskytovateľ v prekonávaní internetovej cenzúry. Ich služba umožnila mnohým používateľom rozpoznať pôvodný prísľub internetu ako fórum pre slobodné vyjadrenie a výmenu necenzurovaných informácií. Ako sme už spomenuli, pôvodne sa to dosiahlo tak, že sa ľuďom v cenzurovaných krajinách umožnilo používať proxy pripojenie priateľov a rodiny v menej obmedzujúcich oblastiach na svoje online aktivity. To viedlo k miestnemu rastu v komunitách s veľkými skupinami bývalých patriotov.

V roku 2008 získal Psiphon niekoľko grantov od Európskeho parlamentu a ministerstva zahraničných vecí USA. Tieto granty mali pomôcť transformovať ho z malej skupiny lokalizovaných sietí proxy serverov na prispôsobiteľnú službu obchádzania, ktorá je k dispozícii používateľom na celom svete. To im umožní diverzifikovať ich základnú skupinu pridaním skúsených bezpečnostných a softvérových inžinierov. V dôsledku toho sa vyvinuli zo svojich miestnych začiatkov na komerčnú službu, ktorá poskytuje bezpečné riešenia obchádzania online miliónom používateľov na rôznych miestach po celom svete..

Ako Psiphon funguje?

Služba Psiphon poskytuje centrálne spravovanú, geograficky rozmanitú sieť tisíc serverov proxy. Väčšinu súčasnej infraštruktúry hostia poskytovatelia cloudových služieb. To im umožňuje reagovať na spätnú väzbu a vykonávať potrebné zmeny v softvéri a včasne distribuovať aktualizácie.

Táto technológia používa architektúru „one hop“ na šifrovanie a bezpečné prepojenie cenzurovaných používateľov s regionálnymi proxy servermi v neobmedzených krajinách. To umožňuje používateľom v cenzurovaných štátoch prístup k bezplatnejšiemu a otvorenejšiemu internetu. Momentálne je k dispozícii iba pre nasledujúce platformy: Windows, Android a iOS.

Zjednodušene sa používateľom poskytuje súkromný zoznam regionálnych proxy serverov mimo ich obmedzenej krajiny. Keď sa užívateľ pripojí k jednému z nich, potom bude pôsobiť ako jeho zástupca pre internetové transakcie a v jeho mene bude žiadať. Požadovaný necenzurovaný obsah sa potom odošle na server proxy. Tento obsah sa potom bezpečne postúpi používateľovi.

Ak pôvodný proxy server klesne alebo sa stane inak nedostupným, bude užívateľ automaticky pripojený k inému. To znamená, že počas používania služby Psiphon môžete zaznamenať zmeny IP.

Ako sa Psiphon líši od tradičných sietí VPN?

Čo ich odlišuje od tradičných sietí VPN, je ich schopnosť využívať rôzne architektúry na obchádzanie vládnej cenzúry. Softvér Windows môžete nastaviť tak, aby fungoval ako tradičná sieť VPN pomocou šifrovania a zabezpečenia dát pomocou protokolu L2TP / IPsec.

Ak však pripojenie k serveru VPN zlyhá, môžete sa pokúsiť o pripojenie pomocou protokolu SSH. Ak je blokovanie SSH blokované z vášho umiestnenia, softvér tiež používa zmätok v časti spojenia handshake. Cieľom je skryť skutočnosť, že na prístup k internetovému obsahu používate nástroj na cenzúru únikov. Robí to náhodným výberom statických podpisov, ktoré používa SSH, aby sa sťažilo rozpoznávanie a zabránilo sa odtlačkom protokolu. To mu umožňuje obísť mnoho foriem kontroly hlbokých paketov (DPI), ktoré používajú niektoré vlády.

Ďalšou vecou, ​​ktorá ho odlišuje od mnohých VPN, je to, že každému užívateľovi poskytuje iba podmnožinu svojej súkromnej siete proxy serverov. To znamená, že nikto nepozná rozmanitosť svojich sieťových IP adries. Preto je ťažké blokovať ich sieť pomocou tradičných metód blokovania IP.

Ako bezpečný je Psiphon?

Psiphon používa protokol L2TP / IPsec ako svoj protokol VPN pre svojho klienta Windows. Hoci je protokol pomalší ako OpenVPN, protokol, ktorý VPN najčastejšie používa, väčšina ľudí ho stále považuje za bezpečný. V režime VPN bude všetka prevádzka používateľov šifrovaná a tunelovaná prostredníctvom ich služieb. Používatelia by si však mali uvedomiť, že predvolený protokol používaný ich službou je OSSH.

Protokol OSSH používa SSL spolu s autentifikáciou pomocou hesla na vyladenie informácií medzi klientom a serverom pomocou kryptografie s verejným kľúčom. Umožňuje tiež vzdialený bezpečný prístup pomocou kľúčových slov a autentifikáciu používateľov, aby sa zvýšila bezpečnosť servera. Aj keď sa to vo väčšine prípadov považuje za bezpečné, nie je také bezpečné ako niektoré iné protokoly VPN.

Uvedomte si, že všetka prevádzka používateľov sa nemusí prenášať prostredníctvom služby Psiphon používajúcej tento protokol, pretože ju budú používať iba tí, ktorí ju podporujú a boli správne nakonfigurovaní. Konkrétne, keď nie je povolený režim VPN, prostredníctvom šifrovaného proxy tunela sa budú posielať iba aplikácie, ktoré používajú lokálne proxy HTTP a SOCKS..

Okrem toho sa ukázalo, že niektoré vládne agentúry USA (CIA a NSA) majú nástroje, ktoré im umožňujú zachytiť a dokonca čiastočne dekódovať šifrované transakcie SSH. Keďže však zabezpečenie vašich údajov nie je primárnym účelom spoločnosti Psiphon, nie je to veľká obava pre mnohých používateľov, ktorí sa len snažia obísť štátom sponzorovanú internetovú cenzúru..

Napokon ani spoločnosť Psiphon nezaručuje bezpečnosť ich softvéru. Podľa ich vlastných slov:

Majte však na pamäti, že Psiphon je navrhnutý ako nástroj na obchádzanie cenzúry a nie je špeciálne navrhnutý na účely sledovania. Program Psiphon nezvyšuje vaše súkromie online a nemal by sa považovať za nástroj zabezpečenia online.

A čo vaše súkromie pri používaní Phiphon?

Na prvý pohľad Psiphon chráni vaše súkromie, pretože zvyčajne neprihlási IP adresy svojich používateľov. Navyše, pretože program Psiphon nevyžaduje používateľské účty, v predvolenom nastavení nezhromažďujú e-mailové adresy, užívateľské mená ani heslá. Zhromažďujú však veľké množstvo súhrnných informácií, ktoré zdieľajú so svojimi obchodnými partnermi.

Nasleduje niekoľko úryvkov zo stránky Zásady ochrany osobných údajov týkajúce sa informácií zhromaždených ich servermi Psyphon.

Zhromažďujeme nasledujúce údaje, aby sme zistili, ako dobre Psiphon funguje, ktoré stránky sú populárne a aké stratégie šírenia sú efektívne. Tieto informácie sa zdieľajú s našimi partnermi, aby napríklad videli, ako často sú ich stránky navštívené prostredníctvom siete Psiphon a z ktorých krajín..

Počet e-mailových požiadaviek na odkaz na stiahnutie klienta
Počet upgradov
Ako často sa používa každý protokol a chybové kódy po zlyhaní
Ako často sa objavujú nové servery
Počet relácií a trvanie relácie
Celkový počet prenesených bajtov a prenesených bajtov pre niektoré konkrétne domény
Klientská platforma (zjednodušený zoznam operačných systémov;…)

Protokoly udalostí zahŕňajú časové pečiatky, kódy regiónov (krajiny a mestá) a neidentifikujúce atribúty vrátane ID sponzora (určeného podľa toho, ktoré zostavenie klienta Psiphon sa používa), verzie klienta a typu protokolu. Pred zaznamenaním sú zobrazenia stránky agregované podľa času a / alebo relácie.

Všetky štatistiky zdieľané so sponzormi sa ďalej agregujú podľa dátumu, sponzora a regiónu.

Ako vidíte, spoločnosť Psiphon nielen zhromažďuje informácie na účely údržby, ale tiež zhromažďuje údaje o komerčných sponzoroch. Na svoju obranu úplne načrtávajú, aké informácie robia a nezhromažďujú a ako sa používajú v ich Zásadách ochrany osobných údajov. Mali by ste to skontrolovať sami. Ďalej jasne uvádzajú, že Psiphon nezvyšuje vaše súkromie online a že ak je to váš hlavný cieľ, mali by ste namiesto toho použiť sieť Tor..

Podpora Psiphon

Psiphon neposkytuje priamu podporu jednotlivým používateľom, ale rieši obavy, ktoré sú spoločné pre mnohých používateľov prostredníctvom databázy FAQ na ich webových stránkach. Zhromažďujú tiež spätnú väzbu od svojich softvérových klientov na riešenie niektorých problémov, ako sú zlyhania regionálnych spojení. Preto odporúčajú, aby ste v prípade mnohých zlyhaní pripojenia znova načítali klienta a aktualizovali zoznam serverov proxy v prípade, že boli niektoré zablokované..

Navštívte Psiphon

Psiphon v akcii

Psiphon je možné používať na platformách Windows, Android a iOS. Na zvýšenie svojho globálneho dopadu tieto softvérové ​​aplikácie podporujú viac ako dvadsať rôznych jazykov. Patria sem angličtina, španielčina, arabčina, indonézština, perzština, zjednodušená a tradičná čínština, turečtina, vietnamčina a ďalšie..

Odkazy na stiahnutie webových stránok spoločnosti Psiphon

Stiahnutie softvéru Psiphon

Stránka na stiahnutie webovej stránky Psiphon obsahuje odkazy na stiahnutie softvéru pre všetky platformy, ktoré podporujú. Ich aplikácia pre iOS je k dispozícii iba v obchode iTunes. Softvér Windows a Android je k dispozícii na priame stiahnutie z ich webových stránok.

Možno budete musieť upraviť nastavenia zabezpečenia systému Android, aby ste povolili aplikácie z neznámych zdrojov (tj z iných webov ako z obchodu Google Play) predtým, ako budete môcť stiahnuť súbor „apk“ priamo do svojho zariadenia s Androidom a nainštalovať („sideload“). Ak ho chcete nainštalovať z vašej polohy, môžete ho tiež nainštalovať pomocou odkazu na obchod Google Play. Ak sú webové stránky spoločnosti Psiphon alebo odkazy na stiahnutie cenzurované tam, kde sa nachádzate, môžete požiadať o zaslanie súborov prostredníctvom e-mailu na adresu [email protected]

Prehliadač Psiphon pre používateľov iOS

Telefóny iPhone a iPad sú podporované prostredníctvom aplikácie Psiphon Browser pre iOS. Toto je iba prehliadačová aplikácia. To znamená, že cez sieť proxy serverov na vašom iPhone alebo iPad bude smerovaná iba sieť prehliadača Psiphon. Všetka ostatná premávka bude prebiehať prostredníctvom vášho bežného pripojenia Wi-Fi alebo celulárneho pripojenia.

Ak teda chcete na svojom zariadení so systémom iOS používať blokovaný účet Facebook, Twitter alebo iný účet v sociálnej sieti, musíte k nemu najskôr pristupovať prostredníctvom aplikácie prehliadača. Ak sa ho pokúsite otvoriť priamo, zablokuje ho váš bežný poskytovateľ.

Inštalácia vyžaduje aplikáciu iOS 8.0 alebo novšiu. Automaticky vyberie vaše protokoly pripojenia, ale umožní vám vybrať umiestnenie vášho servera. Toto uľahčuje použitie každému bez ohľadu na jeho technickú zdatnosť.

Psiphon pre používateľov systému Windows

Psiphon pre Windows funguje na Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Windows 10. Najprv si stiahnite jeho spustiteľný súbor do počítača so systémom Windows. Psiphon nepoužíva inštalačné súbory, ale skôr používa podpísaný spustiteľný súbor na distribúciu svojho klienta Windows.

Ak stiahnete tento spustiteľný súbor z iného zdroja, môžete overiť jeho pravosť porovnaním jeho podpisu s podpismi uvedenými v FAQ na ich webových stránkach. Postup, ako to urobiť, nájdete tu aj pre svojich klientov Windows a Android.

Používanie klienta Windows Psiphon

Keď ste presvedčení, že stiahnutý súbor je autentický, môžete ho skopírovať do vlastného adresára alebo ho jednoducho spustiť z oblasti sťahovania. Ak ju chcete používať v úplnom režime VPN, musíte ju „spustiť ako správca“. Tým sa otvorí klient a automaticky sa pripojí k najrýchlejšej krajine z vašej polohy. Toto spojenie je označené okrúhlou zelenou kontrolou, zeleným textom „Pripojené“ a červeným tlačidlom „Odpojiť“.
Počiatočné pripojenie systému Psiphon pre Windows klientaPočiatočné pripojenie je vždy na najrýchlejšom mieste, aby sa zabezpečil konzistentný výkon. Ak sa však chcete pripojiť k určitej krajine, aby ste mohli využívať webové stránky alebo služby využívajúce toto virtuálne umiestnenie, môžete kliknúť do poľa pod položkou „Pripojiť cez“ a vybrať umiestnenie servera zo 17 rôznych krajín. Týmto sa odpojíte od aktuálneho umiestnenia a potom sa automaticky pripojíte k serveru v novom virtuálnom umiestnení.

Medzi krajiny so serverom Psiphon patria Rakúsko, Belgicko, Kanada, Švajčiarsko, Česká republika, Nemecko, Španielsko, Spojené kráľovstvo, Maďarsko, India, Taliansko, Japonsko, Holandsko, Rumunsko, Singapur a Spojené štáty americké..

Zmena krajín v klientovi systému Windows typu Psiphon

Odpojenie od služby je rovnako jednoduché, stačí kliknúť na tlačidlo „Odpojiť“.

Odpojenie služby Psiphon od klienta Windows

Konfigurácia klienta Windows Psiphon

Klient systému Psiphon Windows má niekoľko manuálnych nastavení, ktoré vám umožňujú nakonfigurovať jeho fungovanie. Prístup k nim získate výberom „Nastavenia“ v hlavnej ponuke klienta, ktorá sa nachádza na ľavej strane okna klienta.

Ponuka nastavení klienta Windows Psiphon

Zahŕňajú nasledujúce nastavenia konfigurácie jedného prepínania:

 • Minimalizujte do systémovej lišty – Umožní vám to uvoľniť panel úloh a priestor na pracovnej ploche, ak ste k službe pripojení na dlhší čas.

Minimalizácia klienta systému Windows typu Psiphon na systémovú lištu

 • Splitský tunel – Po prepnutí sa vyradia žiadosti zo serverov vo vašej domovskej krajine, ktoré sa nenachádzajú tunelom prostredníctvom služby Psiphon. To vám umožní rýchlejší prístup k týmto webom a prípadne zníženie nákladov na využívanie údajov.

Možnosť rozdelenia tunela Psiphon

 • Zakázať časové limity pre pomalé siete – Ak to povolíte, môžete znížiť neočakávané odpojenia v pomalých sieťach.

Zakázať vypršanie časového limitu pre pomalé siete

 • Oblasť servera Psiphon – Umožní vám vybrať konkrétnu krajinu, ku ktorej sa chcete pripojiť, a poskytuje rovnakú funkcionalitu ako kliknutie do poľa pod položkou „Pripojiť cez“ na hlavnej stránke pripojenia.

Výber virtuálnej krajiny Psiphon

 • Lokálne porty proxy – Toto musíte nastaviť, ak máte nástroje, ktoré vyžadujú manuálnu konfiguráciu, aby mohli pracovať so službou Psiphon.

Nastavenie miestnych portov Psiphon

 • Predradený proxy – V predvolenom nastavení použije klient siete Psiphon akýkoľvek vopred nakonfigurovaný server proxy na vytvorenie svojho tunela v počítači. Nastavenie proxy servera proti prúdu vám umožňuje prepísať toto predvolené správanie tak, že ho proxy nakonfigurujete manuálne tak, aby ho používal, alebo aby ste mu povedali, aby nepoužíval žiadny existujúci proxy. Niektoré podniky a univerzity môžu požadovať, aby ste nakonfigurovali server proxy pre prístup na internet. V takom prípade môžete nastavenia zadať ručne.

Nastavenie servera Psiphon Upstream Proxy pre Windows

 • Použite režim L2TP / IPsec – Posledné nastavenie umožňuje nastaviť klienta tak, aby používal všetky funkcie VPN. Týmto zakážete všetky ostatné nastavenia okrem minimalizácie, pretože nie sú kompatibilné s týmto režimom. Ak nastavíte toto, naladí sa všetka prevádzka vášho počítača cez tunel Psiphon, ale mohlo by to brániť vašej schopnosti obísť cenzúru, pretože neposkytuje žiadne zmätenie spojenia a môže byť ľahšie blokovať..

Režim VPN siete PsiphonAk vykonáte zmeny v konfigurácii klienta, pred opustením ponuky nastavení sa zobrazí výzva na ich uloženie alebo zahodenie. Pravdepodobne by ste mali prijať iba predvolené nastavenia, pokiaľ nemáte špeciálne potreby servera proxy, problémy s pripojením alebo problémy s prístupom na webové stránky online.

Ďalšie dve položky ponuky klienta sú Spätná väzba a About. Ponuka spätnej väzby vám umožní poskytnúť kladné alebo záporné odpovede personálu Psiphon, aby im pomohla optimalizovať jeho výkon. Môžete tiež nahlásiť problémy a požiadať o e-mailovú odpoveď. Uvedomte si, že jednotlivé odpovede môžu chvíľu trvať. Ponuka About zobrazuje vaše číslo aktuálnej verzie a obsahuje odkazy na získanie najnovšej aktualizácie alebo na prístup na časté otázky týkajúce sa ich webových stránok.

Spätná väzba od spoločnosti Psiphon a ponuky

Posledné dve položky ponuky sú Denníky a Jazyk. Ponuka protokolov zobrazuje aktuálne informácie o prihlásení na reláciu a môže vám alebo personálu Psiphon pomôcť vyriešiť akékoľvek problémy s pripojením. Posledná ponuka zobrazuje globálny rozsah aplikácie a v prípade potreby vám umožní zmeniť jazyk klienta.

Denníky a jazykové ponuky systému PsiphonMôžete jasne vidieť, že program Psiphon uľahčuje všetkým používateľom Windows prekonať brány firewall a cenzúru sponzorovanú vládou v mnohých častiach sveta. Ich softvérový klient sa ľahko sťahuje a používa. Stačí pár kliknutí, aby sa väčšina používateľov pripojila k svojej sieti a začala si užívať otvorenejší necenzurovaný internetový zážitok.

Psiphon pre používateľov systému Android

Na rozdiel od svojho klienta Windows, aplikácia pre Android nepodporuje režim VPN v plnom rozsahu, ale má režim Tunnel Celé zariadenie. Tiež automaticky používa protokol OSSH na maximalizovanie vašich šancí na obchádzanie cenzúry bez odhalenia.

Aplikácia Psiphon pre Android používa VpnService systému Android spolu s tun2socks na zabezpečenie plného režimu zariadenia pre zariadenia Android. Podrutina tun2socks vytvára rozhranie virtuálnej siete TUN. Všetky prichádzajúce spojenia TCP sú zachytené týmto rozhraním a potom preposlané na server SOCKS. To im umožňuje presmerovať všetku prevádzku zariadenia cez ich tunelovanú službu SSH bez potreby podpory aplikácií.

Doplnenie aplikácie Psiphon pre Android

Rozhodli sme sa stiahnuť aplikáciu Psiphon pre Android priamo z ich webových stránok. Najprv sme upravili naše nastavenia zabezpečenia, aby sme mohli načítať aplikácie z iných miest ako z obchodu Goggle Play. Potom sme aplikáciu stiahli zo stránky na stiahnutie webovej stránky Psiphon. Po stiahnutí sme aplikáciu nainštalovali. Po otvorení sme sa rozhodli tunelovať celé zariadenie a povoliť mu zriadenie služby VPN. Akonáhle sa tieto predbežné skúšky postarali, softvér Psiphon nás automaticky spojil so serverom s najlepším výkonom.

Doplnenie aplikácie Psiphon pre Android

Používanie aplikácie Psiphon pre Android

Horná časť aplikácie Psiphon pre Android obsahuje malý reklamný priestor s ponukou kariet pod ňou pre rôzne obrazovky. Prvým z nich je obrazovka „Štatistiky“, ktorá zobrazuje grafické znázornenie údajov odoslaných a prijatých počas relácie.

Druhá karta „Možnosti“ vám umožňuje nakonfigurovať fungovanie služby Psiphon. Obsahuje tri prepínacie nastavenia:

 • Tunelujte celé zariadenie – Zabezpečí sa tým, že všetka prevádzka bude tunelovaná prostredníctvom ich služieb. Ak túto možnosť vypnete, aplikácia sa prepne do režimu prehliadača Psiphon a otvorí prehliadač. V tomto režime bude tunelovaný iba prenos cez prehliadač Psiphon.
 • Stiahnite si aktualizácie iba na WiFi – Nastavením tohto prepínača môžete ušetriť peniaze z vášho účtu za mobilné dáta.
 • Zakázať časové limity pre pomalé siete – Túto možnosť by ste mali nastaviť, ak dôjde k náhodnému odpojeniu.

Menu Psiphon pre Android

Karta Možnosti vám tiež umožní vybrať novú virtuálnu krajinu. Aplikácia sa k nemu pripojí podobne ako klient systému Windows systému Psiphon. Klepnutím na tlačidlo „Spätná väzba“ sa otvorí obrazovka, ktorá vám umožní komentovať výkonnosť aplikácie a hlásiť problémy technickej podpore spoločnosti Psiphon..

Teraz sa pozrime na ďalšie možnosti aplikácie Psiphon pre Android. Klepnutím na tlačidlo „Ďalšie možnosti“ sa tieto zobrazia. Prvé dve možnosti vám umožňujú nastaviť zvukové a hmatové výstrahy, aby vás informovali o výpadku spojenia, aby ste ho mohli reštartovať..

Možnosti aplikácie Psiphon pre Android

Klepnutím na možnosť „Vylúčiť aplikácie“ sa otvorí obrazovka, ktorá vám umožní vybrať aplikácie, ktoré nechcete tunelovať pomocou služby Psiphon. Po výbere aplikácií, ktoré chcete vylúčiť, ich uložte klepnutím na „Nastaviť“. Môže to pomôcť zvýšiť rýchlosť týchto aplikácií a zvýšiť výkon aplikácií obmedzením množstva údajov, ktoré je potrebné tunelovať.

Aplikácia v predvolenom nastavení použije na vytvorenie tunelu SSH vaše systémové sieťové nastavenia, môžete to však zmeniť. Klepnutím na voľbu „Vytvoriť prostredníctvom HTTP proxy“ môžete nakonfigurovať HTTP proxy, ktoré používa pri vytváraní svojej siete SHH. Je to podobné ako nastavenie servera proxy na začiatku servera, ktoré používa klient systému Windows.

Odpojenie od služby Psiphon je rovnako jednoduché ako pripojenie k nej. Jednoducho klepnite na tlačidlo „Stop“ v dolnej časti hlavnej obrazovky aplikácie. Modré logo Psiphon zmení farbu na bielu, čo znamená, že už viac nevyrovnávate svoju premávku. K dispozícii je tiež karta, ktorá vám umožní preskúmať protokoly relácií. Posledná snímka je z prehliadača Psiphon.

Odpojenie aplikácie Psiphon pre Android

Aplikácia Psiphon 3 pre Android sa ľahko používa a inštaluje. Môžete ho nastaviť tak, aby tuneloval všetku vašu komunikáciu s Androidom prostredníctvom aplikácie alebo iba prenos z prehliadača Psiphon, ako je aplikácia pre iOS. Umožní vám ľahko vylúčiť aplikácie iba pomocou niekoľkých klepnutí. Pripojenie alebo odpojenie vyžaduje iba jediné klepnutie na obrazovku. Má funkcie podobné klientovi so systémom Windows a každému uľahčuje obchádzanie brány firewall alebo cenzúry bez potreby rozsiahlych technických znalostí..

Prehľad aplikácie Psiphon Pro Android

Aplikáciu Psiphon Pro Android si môžete stiahnuť a nainštalovať z obchodu Google Play. Je to podpora reklám a prvý pokus spoločnosti Psiphon speňažiť ich softvér na obchádzanie. Prvá vec, ktorú si všimnete, je, že na viac ako polovicu obrazovky sa vzťahujú reklamy. To znamená, že iba asi štvrtina obrazovky je k dispozícii na zobrazovanie volieb obrazovky a ďalších obrazoviek funkcií.

Aplikácia Psiphon Pro je takmer totožná s aplikáciou Psiphon 3 s bočným zaťažením, ktorú sme preskúmali vyššie. Umožňuje vám vybrať nové virtuálne krajiny a spojí vás s nimi. Možnosť aktualizácie iba prostredníctvom siete Wi-Fi už nie je k dispozícii, ale ostatné karty a možnosti zostávajú rovnaké. Šírka pásma je obmedzená na 2 Mb / s. Naše testy rýchlosti na bezplatnej verzii sa pohybovali od 1 do 2 Mb / s.

Prehľad aplikácie Psiphon Pro Android

Okrem statických reklám sa pri zmene kariet alebo pripojení zobrazujú aj celostránkové reklamy a videá. Napríklad, keď sme sa snažili zmeniť virtuálne umiestnenia, museli sme zrušiť dve celostránkové reklamy a pozerať osemsekundové video pred tým, ako sa aplikácia konečne pripojila k našej novej virtuálnej krajine. Podobné udalosti sa vyskytli takmer vždy, keď sme na aplikáciu klepli. Zistili sme, že tieto reklamy sú dosť nepríjemné, a myslíme si, že aj vy.

Ak chcete používať aplikáciu Psiphon Pro, pravdepodobne sa budete chcieť rýchlo prihlásiť na odber. Platba za aplikáciu odstráni z nej reklamy. Budete tiež inovovaní na vyššiu rýchlosť pripojenia podľa úrovne vášho balíka. Platby je možné uskutočniť prostredníctvom obchodu Google Play. Služba Psiphon ponúka službu v dvoch modeloch: nepretržitá služba a dočasné prechody maximálnou rýchlosťou.

Platby za nepretržité predplatné sa musia uskutočňovať prostredníctvom kreditnej karty a musia zahŕňať bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu. Ceny za to sú nasledujúce:

 • Maximálna rýchlosť – 9,99 dolárov mesačne, približne 5 MB / s;
 • Vysoká rýchlosť – 4,99 dolárov mesačne, rýchlosť neznáma.

Dočasné maximálne rýchlosti môžu byť zaplatené buď kreditnou kartou alebo darčekovou kartou alebo kreditom Google Play. Ceny sú nasledujúce;

 • 7-dňový prechod – 4,99 dolárov
 • 30-dňový prechod – 9,99 dolárov
 • 360-dňový prechod – 129,99 dolárov

Testy rýchlosti Psiphon

Rozhodli sme sa vykonať testy rýchlosti služby obchádzania Psiphon pomocou úplného režimu VPN, ktorý používa protokol L2TP / IPsec a predvolený režim OSSH. Test OSSH sa uskutočnil pomocou možnosti „najrýchlejšia krajina“. Ako sme predpokladali, v dôsledku Psiphonovej hybridnej povahy mali tieto testy veľmi odlišné výsledky.

Testy rýchlosti siete Psiphon s plnou rýchlosťou VPN

Pri našom úplnom teste rýchlosti režimu VPN nefungoval systém Psiphon veľmi dobre. Klient si vybral umiestnenie nášho servera VPN a nemohli sme ho zmeniť na bližší server, pretože povolením tohto režimu sa znížila naša schopnosť zmeniť región. Očakávali sme, že test bude pomalší v porovnaní s inými službami VPN z dôvodu protokolu L2TP / IPsec, ktorý služba používa. Aj keď je to bezpečné, jedná sa o jeden z pomalších protokolov VPN z dôvodu dvojitého zapuzdrenia údajov a kontroly chybovosti..

Test rýchlosti úplného pripojenia siete VPN typu Psiphon

Test rýchlosti ukazuje, že šifrovanie znížilo rýchlosť sťahovania základného spojenia z 24,09 Mb / s na 4,80 Mb / s. Toto je asi 80% pokles na server v Londýne vo Veľkej Británii. Toto je veľmi veľký pokles rýchlosti pripojenia v porovnaní s väčšinou testovaných služieb VPN. Používanie služby v tomto režime sa navyše nepodporuje, pretože znižuje vaše šance na obídenie brán firewall a vládnej cenzúry..

Testy rýchlosti Psiphon OSSH

Výsledky služby Psiphon pomocou predvoleného protokolu OSSH boli vynikajúce. Aj keď to nie je konkrétne určené pre bezpečnosť, tento protokol poskytuje kvôli svojej povahe približne rovnakú úroveň ochrany šifrovania ako SSL. Pre väčšinu používateľov Psiphon je však dôležitejšie to, že maximalizuje ich šancu na prekonanie cenzúry od štátu.

Test rýchlosti Psiphon OSSH

Služba Psiphon sa pomocou nášho predvoleného protokolu a nastavení v teste výkonnosti darila oveľa lepšie. Test rýchlosti ukazuje, že znížil rýchlosť sťahovania základného spojenia z 33,82 Mb / s na 30,73 Mb / s. Toto je pokles asi o 9,1% na server v Ontáriu v Kalifornii. Pri používaní ich proxy serverov dochádza k pomerne malej strate rýchlosti pripojenia. Vďaka pridanej schopnosti obísť brány firewall a cenzúru sponzorovanú štátom je to malá cena, ktorú zaplatíte za výkon.

Recenzia Psiphon: Záver

Psiphon je služba na zabránenie cenzúry internetu, ktorú ponúka kanadská spoločnosť Psiphon Inc. Začala sa ako prostriedok, ktorý umožňuje priateľom a rodine poskytovať zástupcom ľuďom, o ktorých vedeli, že im pomôžu obísť cenzúru svojej krajiny a vychutnať si otvorenejší internet. Dnes sa stala jednou z popredných služieb, ktoré môžu ľudia všade v utláčaných krajinách využiť na prekonanie vládnej cenzúry a na interakciu s vonkajším svetom..

Softvér Psiphon je otvorený zdroj a služba samotná je bezplatná, ale podporuje reklamu. Nedávno zaviedli pre svojich používateľov systému Android vylepšenú službu predplatného. Majú ľahko použiteľný softvér pre Windows, Android a iOS, ktorý používateľom pomáha pri pripojení k ich sieti.

Ich softvér je predvolený na protokol OSSH, ktorý tuneluje prenos z aplikácií, ktoré podporujú proxy HTTP / HTTPS a SOCKS. To zahŕňa najviac správne nakonfigurované prehliadače. Ich klient Windows má možnosť bežať v úplnom režime VPN pomocou protokolu L2TP / IPsec. Aplikácia pre Android sa dá spustiť v režime celého zariadenia alebo prehliadača a aplikácia pre iOS je iba režim prehliadača.

Aj keď Psiphon nie je určený ako internetový bezpečnostný nástroj, poskytuje kvôli svojej podstate určitú ochranu. Jeho cieľom je však pomôcť prekonať brány firewall a štátom sponzorovanú cenzúru v reštriktívnych krajinách na celom svete. Na dosiahnutie tohto cieľa bol preložený do viacerých jazykov.

Čo sa nám na službe Psiphon najviac páčilo:

 • Majú vlastný softvér pre počítače so systémom Windows.
 • Psiphon má mobilné aplikácie pre zariadenia so systémom Android a iOS.
 • Môže každému umožniť obísť cenzúru bez toho, aby potreboval technické znalosti.

Nápady na zlepšenie služby:

 • Zvýšte rýchlosť svojich mobilných aplikácií.
 • Znížte počet reklám zadarmo pre používateľov systému Android.

Softvér Psiphon je určený na obchádzanie cenzúry prostredníctvom technológií VPN, SSH, Obfuscated SSH (OSSH) a Proxy HTTP / SOCKS. Technológia nejasností, ktorú používa, jej často umožňuje oklamať stratégie DPI, ktoré používajú krajiny ako Čína. Ak potrebujete prekonať internetovú cenzúru vo vašej krajine, spoločnosť Psiphon vám môže pomôcť maximalizovať vaše šance na úspech. To vám umožní vychutnať si neobmedzený internet.

Navštívte Psiphon

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map