Recenzia mojej súkromnej siete 2018

Začnime s kontrolou siete VPN v mojej súkromnej sieti a zistíme, že používateľom poskytujú ochranu prenosu online online už desať rokov. Ich súčasná služba ponúka prístup k serverom VPN v 44 krajinách. Ich sieť podporuje viacero protokolov vrátane protokolu OpenVPN SSL, ktorý je jedným z najlepších protokolov dostupných pre siete VPN z dôvodu zabezpečenia, ktoré poskytuje, ako aj jeho výkonu. Toto spolu s bitovým šifrovaním AES-256 vám umožňuje šifrovať všetku vašu internetovú komunikáciu z rôznych zariadení a operačných systémov. Služba Moja súkromná sieť bude chrániť nielen všetku vašu webovú komunikáciu, ale tiež vám pomôže prekonať všetky problémy s cenzúrou, s ktorými sa môžete stretnúť pri surfovaní na webe. Platení predplatitelia navyše získajú prístup k svojej patentovanej aplikácii MyTelly, ktorá môže vylepšiť vaše online skúsenosti tým, že vám umožní obísť geografické obmedzenia a prístup k viac ako 200 poskytovateľom obsahu z celého sveta..


Recenzia MPN
Možnosti predplatného a možnosti platby

Bezplatná služba VPN

Moja súkromná sieť ponúka platený aj bezplatný prístup do siete VPN. Ich bezplatná služba VPN je dostatočne rýchla na odblokovanie služieb Facebook, Twitter, Wiki a ďalších webových stránok. Môže tak poskytnúť ľuďom s obmedzenými finančnými zdrojmi, menej cenzurovaným pohľadom na svet a lepším prístupom k svojim kolegom prostredníctvom stránok sociálnych médií. Na rozdiel od niektorých bezplatných služieb VPN nemá fronty spojení, plánované odpojenia, reklamy ani dátové kvóty. Má však určité obmedzenia, ktoré zahŕňajú:

 • Šírka pásma 1 Mb / s na pripojenie – ktorá poskytuje dostatočnú rýchlosť na bezpečný prístup na stránky sociálnych médií ako Facebook a Twitter.
 • Jedno pripojenie na jeden účet – takže môžete pripojiť iba jedno zariadenie.
 • Žiadny výber krajiny – pretože všetka prevádzka bezplatných používateľov je odosielaná prostredníctvom najmenej používaných bezplatných serverov v Španielsku alebo Nemecku.
 • Žiadna služba MyTelly – zvýšiť zážitok z internetovej zábavy.

Bezplatná sieť VPN navyše neobsahuje ďalšie funkcie ich plateného predplatného. Tieto obmedzenia znamenajú, že sa budete musieť prihlásiť na odber ich platenej služby, ak chcete sťahovať materiál, streamovať médiá alebo pristupovať k geoobmedzenému obsahu. Ako hovorí tím mojej súkromnej siete, tieto ďalšie stimuly ponúkané platenou službou ich udržujú v podnikaní.

Platená služba VPN

Moja súkromná sieť okrem svojho bezplatného balíka predáva svoju službu VPN v dvoch typoch platených programov. Ide o plány týkajúce sa jednej krajiny a globálne. Jediný rozdiel medzi nimi je v tom, že možnosť Jediná krajina umožňuje predplatiteľom zvoliť si pripojenie cez jednu krajinu podľa svojho výberu. Keďže globálna možnosť poskytuje prístup do všetkých dostupných krajín (44+) v sieti VPN v mojej súkromnej sieti. Inak sú plány rovnaké.

Ceny MPN

Program Single Server stojí 4,97 GBP mesačne. To vám môže priniesť značné úspory oproti globálnemu plánu, ktorý stojí 8,97 GBP mesačne, ak je to možnosť, ktorá vyhovuje vašim potrebám VPN. Ak sa rozhodnete pre dlhodobejšie balíky, rovnako ako mnoho iných služieb, ponúka moja súkromná sieť zľavu na ich plány. V čase tohto preskúmania ponúkali 5% zľavu na tri mesiace a 20% zľavu na jeden rok. Tu je rozpis cien a úspor:

 • Balíky pre jednu krajinu – 1 mesiac – 4,97 GBP; 3 mesiace – 14,16 GBP (ušetrite 5%); 12 mesiacov – 47,71 GBP (ušetríte 20%).
 • Globálne balíky – 1 mesiac – 8,97 GBP; 3 mesiace – 25,56 GBP (ušetríte 5%); 12 mesiacov – 86,11 GBP (ušetríte 20%).

To znamená, že môžete získať svoj globálny plán už od 7,17 GBP mesačne.

spôsob platby

Spôsoby platby MPNPo prvé používajú bezpečné platobné brány, aby pomohli zmierniť úniky súkromných informácií. Žiadna z vašich platobných informácií nie je uložená priamo v mojej súkromnej sieti. V súčasnosti prijímajú platby prostredníctvom služby PayPal pre tých, ktorí radi udržiavajú svoje nákupy online v centre. Prijímajú však aj platby kreditnými a debetnými kartami online prostredníctvom služby Stripe. Pre tých, ktorí radi platia anonymnejšie, umožňujú platby v kryptomene prostredníctvom CoinPayments. Nakoniec uskutočňujú priame bankové prevody na svoj britský bankový účet.

Moje vlastnosti VPN v súkromnej sieti:

 • Žiadne dopravné denníky – sú uložené alebo uchované na vašej internetovej aktivite, využití šírky pásma alebo na dotazy DNS.
 • Viac protokolov VPN – ktoré zahŕňajú OpenVPN SSL, IKEv2, L2TP / IPSec a PPTP.
  256-bitové šifrovanie AES – na zaistenie pokoja v súvislosti s bezpečnosťou vášho internetového prenosu.
 • Načítať vyvážené servery – ktoré priraďujú používateľov k najmenej používaným serverom, aby ste sa uistili, že máte prístup k najvyšším rýchlostiam.
 • Servery vo viac ako 44 krajinách – umožňuje prekonať rôzne formy webovej cenzúry z rôznych oblastí sveta.
 • Podpora zariadenia – ktorá zahŕňa Windows, Mac, iOS, Android, smerovače a ďalšie.
 • Súčasné zariadenie – podpora vám umožní pripojiť naraz až päť rôznych zariadení.
 • NAT firewall – chráni vás pred prichádzajúcou škodlivou alebo nežiaducou prevádzkou.
 • Ochrana DDoS – prostredníctvom serverov, ktoré sú vybavené na ochranu pred útokmi DDoS až do 1000 Gbps.
 • Ochrana proti úniku DNS – ochrana pred dotazy DNS mimo služby VPN
 • Neobmedzená šírka pásma a 99% dostupnosť – ubezpečte sa, že služba je k dispozícii pre všetky vaše internetové aktivity.
 • Špecializovaná podpora – prostredníctvom e-mailu, sociálnych médií, chatu a online komunity.

Trial zadarmo a 90-dňová záruka vrátenia peňazí

Všetci noví používatelia mojej súkromnej siete dostanú trojdňovú bezplatnú skúšobnú verziu svojho úplného globálneho plánu. Na konci týchto troch dní budete automaticky zaradení na bezplatnú službu. Ak sa vám páči ich sieť VPN, môžete sa prihlásiť na odber jedného zo svojich platených balíkov.

Akonáhle si zakúpite ich službu VPN, budete mať 90 dní na jej otestovanie a zistenie, či ste spokojní s jej pokrytím a výkonom. Ak z nejakého dôvodu nebudete spokojní, vráti vám kúpnu cenu. Dúfajú, že im pred vydaním tohto rozhodnutia dáte šancu, aby ste boli 100% šťastní.

Navštívte MPN

O spoločnosti

Moju súkromnú sieť vlastní a prevádzkuje spoločnosť Global Network Services Ltd. Je to spoločnosť so zameraním na Spojené kráľovstvo, ktorú založil v roku 2009 Jon Gittoes, vášnivý „technie“. Tento nápad prišiel k nemu pri využívaní podnikovej siete VPN na „obchádzanie“ rôznych vládnych a regionálnych obmedzení počas cestovania po Ázii. Napriek svojmu britskému pôvodu je spoločnosť registrovaná v Hongkongu.

Toto rozhodnutie bolo prijaté predovšetkým preto, že izoluje službu od spravodajských sietí „5“, „9“ a „14 očí“. Pomáha tiež chrániť ho pred prísnejšími nariadeniami o údajoch, ako je „zákon snooperov“ (The Investigatory Powers Act 2016), ktorý schvaľujú krajiny ako Spojené kráľovstvo. Chýbajúce nariadenia Hongkongu o uchovávaní údajov navyše znižujú pravdepodobnosť, že miestne úrady predvolanie vašich informácií umožňujúcich identifikáciu osôb (PII).

Rovnako ako mnoho technických ľudí, aj Jon verí v zapojenie komunity a aplikácie s otvoreným zdrojovým kódom. Služba VPN v mojej súkromnej sieti je preto postavená na týchto technológiách. To im v priebehu rokov umožnilo rozvíjať, udržiavať a rozširovať svoju sieť VPN. Táto filozofia umožňuje ich službe zvýšiť podporu pre nový hardvér, ako je Raspberry Pi 2 a ďalšie zariadenia.

Moja súkromná sieťová serverová infraštruktúra

Moja súkromná sieť začala svoju činnosť v roku 2009, ale v priebehu rokov sa rozrástla na stredne veľkú globálnu sieť VPN. V súčasnosti zahŕňa serverové banky v 44+ krajinách. Tieto krajiny sa nachádzajú na šiestich kontinentoch: Afrika, Ázia, Európa, Severná Amerika, Južná Amerika a Oceánia.

Krajiny VPN siete MPNNasleduje kompletný zoznam krajín v ich sieti VPN:

 • Afrika
  • Egypt, Južná Afrika
 • Ázie
  • Hongkong, India, Indonézia, Izrael, Japonsko, Malajzia, Pakistan, Filipíny, Saudská Arábia, Singapur, Taiwan
 • Európa
  • Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia, Maďarsko, Island, Írsko, Taliansko, Luxembursko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Ukrajina
 • Severná Amerika
  • Kanada, Mexiko, Spojené štáty
 • Južná Amerika
  • Argentína, Brazília
 • Oceania
  • Austrália, Nový Zéland

Ich sieť je prevádzkovaná ako klaster odolný voči poruchám zložený z vysoko kvalitných dedikovaných serverov umiestnených v dátových centrách Tier-1 po celom svete. Každý z ich serverov VPN má vlastný interný server DNS. To znamená, že keď ste pripojení k serveru Moja súkromná sieť, vaše dotazy DNS prechádzajú cez ich server VPN bez zásahu alebo účasti tretích strán. Sieť tiež poskytuje ochranu brány firewall NAT, ktorá blokuje prichádzajúci škodlivý prenos do vášho zariadenia. Ich servery navyše chránia pred útokmi DDoS až do 1000 Gbps.

Moja súkromná sieť blokuje port 25. Toto je port, ktorý SMTP používa na odosielanie neoverenej pošty. Domnievajú sa, že je to potrebné, aby sa predišlo nevyžiadanej pošte zo svojej služby. Okrem toho neodmietajú sťahovanie ani zdieľanie materiálov chránených autorskými právami. Torrenty sú preto zakázané na všetkých serveroch v krajinách so zákonnými obmedzeniami proti nemu. To znamená, že torrent je povolený iba na ich sieťových serveroch v Rusku a Malajzii alebo ak je pripojený k ich nezverejnenému klastru torrentov.

Navštívte MPN

Ochrana osobných údajov a anonymita

Ochrana osobných údajov sa pre používateľov online stáva nevyhnutnosťou z dôvodu pravidiel, ktoré mnohé krajiny vytvárajú, aby ju narušili z dôvodu „národnej bezpečnosti“, medzi ktoré patrí zber údajov, odpočúvanie a iné. V dôsledku toho je britská centrická služba Moja súkromná sieť zaregistrovaná v Hongkongu. To pomáha chrániť ich pred spravodajskými sieťami, ktoré boli zriadené na zdieľanie týchto informácií mnohými krajinami v modernom veku. Hongkong navyše nemá žiadne štatúty povinného zberu údajov. Preto je nepravdepodobné, že miestne orgány budú požadovať informácie o svojich používateľoch.

Moja súkromná sieť sa tak môže zamerať na záujmy svojich zákazníkov v oblasti ochrany osobných údajov. Prvým z nich je, že nezhromažďujú údaje o aktivite od používateľov v ich sieti VPN. To zahŕňa informácie o šírke pásma. Okrem toho používajú svoje vlastné servery DNS na prístup do internetového úložiska DNS, čím skryjú vaše otázky spolu s vašou skutočnou IP adresou. Používajú zabezpečené platobné procesory a lokálne uchovávajú iba údaje o transakciách. Platby sa môžu uskutočňovať pomocou kryptomien, ako je bitcoín, aby vás ešte viac anonymizovali so službou. Toto je výňatok z ich ochrany osobných údajov, ktorý to ilustruje.

• Nezachovávame ani neuchovávame žiadne informácie týkajúce sa vašej činnosti na internete, tj vôbec žiadne protokoly brány firewall.
• Nezachovávame ani neuchovávame žiadne informácie o šírke pásma, ktorú používate.
• Nezachovávame ani neuchovávame žiadne vaše dotazy DNS.

Servery VPN v mojej súkromnej sieti navyše používajú brány firewall NAT na ochranu pred škodlivým softvérom, ktorý by mohol odhaliť vašu totožnosť. Ich služba tiež chráni pred únikom DNS, čo môže pomôcť udržať vašu skutočnú IP pred vonkajšími pozorovateľmi na webe. Ako vidíte nižšie, moja súkromná sieť prešla testom úniku DNS.

MPN DNS únikový testInformácie MPN zbiera

Zaznamenávajú a ukladajú vaše registračné údaje. Tieto údaje zahŕňajú e-mailovú adresu, ktorú ste použili na registráciu, používateľské meno vášho účtu a heslo vášho účtu. Toto je výňatok z ich pravidiel ochrany osobných údajov.

Aké informácie zhromažďujeme?
Snažíme sa zhromažďovať čo najmenej informácií, ale musíte nám dať pár vecí, aby sme mohli poskytovať naše služby. Sú to:

• Používateľské meno a heslo, ktoré ste si vybrali a ktoré ste použili na pripojenie k našim službám.
• Vaša e-mailová adresa, aby sme vás mohli kontaktovať

Moja súkromná sieť navyše zhromažďuje informácie o pripojení zo svojho systému. Tieto informácie zahŕňajú dátum a čas, ku ktorému sa pripájate alebo sa od nich odpojíte. Zachovávajú sa aj niektoré ďalšie informácie, ktoré dobrovoľne poskytnete pri interakcii s ich podporným personálom. Nakoniec sa metadáta zaznamenávajú pre používateľov ich webových stránok. Toto je vysvetlené v nasledujúcom výňatku z ich Zásad ochrany osobných údajov.

Okrem toho zhromažďujeme určité informácie automaticky pri používaní našich služieb:

• Ak si u nás zakúpite službu, zaznamenáme informácie o transakcii na váš účet. … Nemáme žiadne informácie o kreditnej karte ani ich neuchovávame.
• Ak nás budete kontaktovať prostredníctvom e-mailu, žiadosti o podporu alebo prieskumu – môžete poskytnúť ďalšie informácie, ktoré sú tiež zachované.
• Keď sa pripájate k našim službám, zaznamenávame čas a dátum vášho pripojenia a odpojenia. Tieto informácie sa uchovávajú sedem dní a potom sa z našich systémov odstránia.
Keď používate naše webové stránky, zaznamenávame meta údaje týkajúce sa vášho pripojenia a navštívených stránok.

Zhrnutie ochrany osobných údajov

Moja súkromná sieť pri výbere Hongkongu ako miesta na registráciu svojich služieb venovala veľkú pozornosť. Ich ľahko čitateľné zásady ochrany osobných údajov ukazujú, že chcú byť otvorení o tom, aké údaje robia a nezhromažďujú, ako aj o tom, ako sa používajú. Aj keď by sme uprednostnili, aby pre svojich používateľov VPN nezaznamenávali žiadne údaje, máme pocit, že zhromažďujú iba minimálne množstvo údajov o pripojení a pravidelne sa odstraňujú..

Ich služba tiež využíva ďalšie funkcie, ktoré pomáhajú chrániť vaše súkromie. Tieto funkcie zahŕňajú anonymné krypto platby, interné DNS, ochranu proti úniku DNS a ochranu firewallu NAT. Preto si myslíme, že si môžete byť istí, že moja súkromná sieť berie vaše súkromie vážne a ich služba vám pomôže chrániť ho pri používaní ich siete. Ako vždy vám odporúčame prečítať si Podmienky poskytovania služby a Zásady ochrany osobných údajov.

Navštívte MPN

Zabezpečenie vášho internetového prenosu

Predvolené protokoly aplikácií

Pri posudzovaní bezpečnosti vášho internetového prenosu v súkromnej sieti je potrebné vziať do úvahy protokol použitý pri pripojení. Ich sieť podporuje rôzne protokoly. Tieto protokoly zahŕňajú OpenVPN SSL, IKEv2, L2TP / IPSec a PPTP. Služba Moja súkromná sieť je predvolená pre protokol OpenVPN SSL pre Windows, Mac OS X a Android.

MPN používa protokol IKEv2 ako predvolenú pre iPhone a iPad. Oba tieto protokoly sa považujú za dva z najlepších protokolov VPN, ktoré sa dnes používajú pre svoju bezpečnosť a výkon. Okrem toho je protokol IKEv2 optimalizovaný pre mobilné prostredie vďaka svojej funkcii viacnásobného navádzania, ktorá mu umožňuje zostať v spojení pri prepínaní medzi sieťami. Obaja navyše podporujú šifrovanie AES-256 bitov.

Šifrovanie používa moja súkromná sieť

Aby sme vyhodnotili bezpečnosť šifrovania používaného službou Moja súkromná sieť, musíme sa pozrieť na najlepší a predvolený protokol používaný ich softvérovou aplikáciou OpenVPN SSL. Z ich konfiguračného súboru a ďalších zdrojov zistíme, že ich implementácie OpenVPN používajú nasledujúce:

 • Handshake (server / klient) – je podľa RSA-4096 s 1024 bitovými kľúčmi Diffie Hellmann.
 • Šifra dátového kanála – je AES-256-CBC.
 • Autentifikácia údajov – používa HMAC SHA256.
 • Šifra riadiaceho kanála – je AES-256-GCM.
 • Overenie totožnosti riadiaceho kanála – používa SHA-384.

Handshake je viac ako dostatočný na autentifikáciu servera a klienta. Toto chráni pred útokmi typu človek v strede. Nové riadiace kanály sú dohodnuté pri každom novom pripojení. Použitie preferovaného parametra AES-256 pre silu šifrovacieho riadenia a SHA-384 na autentifikáciu kanála. Dáta sú šifrované pomocou AES-256 s overením pomocou HMAC SHA256. Toto sú parametre používané na zabezpečenie tajných vládnych dokumentov USA. Nakoniec pomocou 1024 bitových kľúčov Diffie Hellman na zaistenie utajenia údajov v prípade kompromitácie kľúča zabezpečujú minimálne vystavenie údajov..

Bezpečnostné závery

Vďaka vyššie uvedenému nastaveniu Moja súkromná sieť implementovala niektoré z najsilnejších zabezpečení VPN, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii v tomto odvetví. Preto by ste sa mali ubezpečiť, že váš online prenos je dobre chránený. Toto vám spolu s funkciou ochrany osobných údajov poskytne pokoj pri prístupe na ich servery VPN.

Moja podpora súkromnej siete VPN

Moja súkromná sieť podporuje predovšetkým lístky. Hovorí sa, že na ne bude odpovedané do 12 hodín. Naše boli zodpovedané asi za hodinu. Preto musí byť maximálny čas na odpoveď 12 hodín a predvolená hodnota použitá na potvrdenie prijatia vašej letenky.

E-mail s odpoveďou na podporu OpenVPN MPNDo lístka uveďte svoju e-mailovú adresu, predmet lístka a popis problému. Ak máte problém s pripojením, mali by ste tiež pripojiť svoj protokol pripojenia.

Vstupenka podpory MPN
Majú tiež rozsiahlu databázu FAQ, ktorá je prehľadná a ľahko prehľadávateľná. Táto databáza môže zodpovedať na mnohé vaše otázky. Obsahuje tiež podrobných sprievodcov, ako používať službu Moja súkromná sieť s rôznymi zariadeniami a protokolmi. Obsahujú odkazy a tipy na uľahčenie tohto procesu.

Majú tiež fórum pomoci komunity, ktoré môžete použiť na kladenie otázok a nájdenie odpovedí. Pred vložením otázok do fóra sa musíte zaregistrovať. V blogu na ich webe nájdete oznámenia o aktualizáciách, tipy na zabezpečenie a ďalšie súvisiace témy. Nakoniec udržiavajú prítomnosť sociálnych médií na Facebooku, Twitteri a Google+.

Navštívte MPN

Moja súkromná sieť: praktické testovanie

Nasadenie protokolu OpenVPN SSL

Moja súkromná sieť podporuje protokol OpenVPN prostredníctvom svojej aplikácie. Tento softvér sa pripája k iným programom tretích strán s otvoreným zdrojom prostredníctvom protokolu SSL. Pripojenie používateľov počítačov PC a Mac sa vykonáva prostredníctvom grafických užívateľských rozhraní (GUI) OpenVPN Technologies, Inc. a Tunnelblick VPN. Okrem toho budete musieť nainštalovať konfiguračné súbory pre servery, ktoré chcete používať. Budeme to ilustrovať v našej inštalácii systému Windows 10 pre ich služby.

Táto implementácia OpenVPN robí jeho inštaláciu trochu komplikovanejšou. Umožňuje im však tiež podporovať OpenVPN na širšej škále novšieho hardvéru. To zahŕňa použitie ich služby na Raspberry Pi 2 až Kodi pomocou dvoch zo svojich najbežnejších mediálnych rozhraní Just Enough Operating System (JeOS), OpenELEC a LibreELEC..

Inštalácia manuálnych protokolov pre iné zariadenia

Ak sa vaše zariadenie nedokáže pripojiť cez OpenVPN, podporuje tiež IKEv2, L2TP / IPSec a PPTP. Tieto ďalšie protokoly sú podporované manuálnymi inštaláciami pomocou zabudovaných sieťových utilít príslušného zariadenia. Podrobných sprievodcov pre tieto inštalácie nájdete v FAQ na webovej stránke Moja súkromná sieť. Podpora viacerých protokolov vám umožňuje využívať ich služby s rôznymi zariadeniami. Patria medzi ne mobilné telefóny a tablety s počítačmi Mac, Android a iOS, tablety Amazon, Chromebook Google, herné konzoly, rôzne smerovače a ďalšie..

Inštalácia a používanie klienta My Private Network Windows

Inštalácia podpory OpenVPN SSL pre Windows 10

Ak chcete začať proces inštalácie na pripojenie k mojej súkromnej sieti prostredníctvom protokolu OpenVPN SSL, musíte si najprv stiahnuť svoju inštalačnú aplikáciu OpenVPN pre systém Windows 10. Nájdete ju výberom možnosti „Začíname“ v hlavnej ponuke ich webovej stránky. Najprv kliknite na tlačidlo „Stiahnuť pre Windows 10“ a uložte súbor do počítača.

Inštalácia softvéru MPNPredtým, ako budete môcť správne nainštalovať podporu OpenVPN SSL pre svoju službu do svojho počítača alebo iného zariadenia, musíte si vytvoriť účet na webovej stránke Moja súkromná sieť. Ak ste si ešte nezaregistrovali účet, kliknite na tlačidlo „Začíname zadarmo“. Otvorí sa stránka na vytvorenie účtu.

Vytvorenie účtu MPNVytvorte si používateľské meno a heslo pre svoj účet a zadajte svoju e-mailovú adresu, ktorú chcete priradiť k svojmu účtu. Potvrďte svoje heslo a začiarknite políčko robota. Ak chcete dokončiť vytváranie svojho účtu, kliknite na tlačidlo „Registrovať účet“.

Toto urobí dve veci. Z vašej súkromnej siete vám pošle uvítaciu správu a na svojej webovej stránke otvorí váš novovytvorený účet. Overte, či už máte aktívny bezplatný trojdňový skúšobný účet.

Klient MPNTeraz, keď ste si vytvorili účet, môžete začať s inštaláciou Moja súkromná sieť OpenVPN do vášho počítača. Spustite súbor, ktorý ste stiahli skôr, a povoľte mu, aby vykonal zmeny v počítači výberom „Áno“. Otvorí sa sprievodca nastavením.

Podmienky MPNKliknutím na tlačidlo „Ďalej“ sa zobrazí licenčná zmluva, ktorú môžete preskúmať a prijať. Ak chcete pokračovať, musíte súhlasiť s jej podmienkami. Stlačením tlačidla „Súhlasím“ prejdete na nasledujúcu obrazovku nastavenia. Otvorí sa obrazovka, ktorá vám umožní vybrať, pre ktoré servery chcete nainštalovať konfigurácie. V predvolenom nastavení sa vyberá iba hlavný softvér OpenVPN a súbory GBR (UK) a bezplatné súbory pripojenia.

Výber komponentov MPNMôžete si vybrať iba tie miesta, ktoré chcete pripojiť alebo urobiť tak, ako sme to urobili, a vybrať všetky komponenty pripojenia. Táto obrazovka určuje, ktoré konfiguračné súbory .ovpn sa prenášajú počas počiatočnej inštalácie OpenVPN. Komponenty môžete pridať neskôr spustením konfiguračného nástroja MPN. Keď budete pripravení, pokračujte výberom položky „Ďalej“.

Na nasledujúcej obrazovke zadajte cieľovú cestu pre súbory OpenVPN, ktoré sa majú preniesť. Môžete tiež použiť tlačidlo „Prehľadávať“ a zvoliť cestu alebo jednoducho kliknutím na „Ďalej“ prijať predvolenú hodnotu. Po zadaní inštalačnej cesty kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ zaregistrujte svoj účet.

Prihlásenie do MPNZobrazí sa výzva na zadanie „používateľského mena“ a „hesla“, ktoré ste vytvorili pri registrácii svojho účtu. Nezadávajte tu svoj e-mail. Používa sa iba na otvorenie stránky vášho účtu na webe Moja súkromná sieť. Ak tu nezadáte svoje poverenia, vaše pripojenia MPN po inštalácii zlyhajú. Zadajte ich a kliknite na „Ďalej“.

Tým sa otvorí posledná konfiguračná stránka, na ktorej môžete vybrať port, ktorý používa pripojenie OpenVPN. Port UDP 1194 je predvolený a mali by ste ho používať, pokiaľ neaktualizujete svoju konfiguráciu z dôvodu neúspešných pripojení.

Výber portu pre pripojenie OpenVPN k MPNTýmto sa dokončí nastavenie potrebné pre pripojenia cez OpenVPN SSL k službe Moja súkromná sieť. Inštaláciu spustíte kliknutím na tlačidlo „Inštalovať“. Týmto sa prenesú konfiguračné súbory .ovpn na vami vybranú cestu a nainštaluje sa potrebný ovládač TAP. Po dokončení nastavenia bude k dispozícii tlačidlo „Ďalej“.

Dokončenie inštalácie MPN OpenVPN pre Windows 10Jeho výberom sa otvorí obrazovka s posledným nastavením. Po kliknutí na tlačidlo „Dokončiť“ sa predvolene spustí služba. Kliknutím na „Dokončiť“ teraz začnete používať službu VPN v mojej súkromnej sieti.

Používanie klienta Windows MPN

Keď sa spustí služba Moja súkromná sieť, minimalizuje sa na systémovú lištu. Ich služba používa pre svojho Windows klienta open-source OpenVPN GUI. Kliknutím na ikonu na paneli úloh zobrazíte svoju ikonu v odpojenom stave. Všimnite si, že zámok je zatvorený a symbol je červený. Podržaním myši nad ikonou v tomto stave sa zobrazí GUI OpenVPN.

Ikona systémového zásobníka odpojená od MPNAk sa chcete pripojiť k serveru v sieti VPN v mojej súkromnej sieti, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu na systémovej lište, vyberte krajinu, cez ktorú sa chcete pripojiť, a vyberte možnosť Pripojiť z ponuky.

Pripája sa k serveru MPN USAVšimnite si, že „Odpojiť“ a „Zobraziť stav“ nie sú aktívne voľby. Po výbere možnosti „Zobraziť denník“ sa otvorí textový súbor pre vaše pripojenia. Môžete tiež zobraziť a upraviť textový súbor USA .opvn kliknutím na „Upraviť konfiguráciu“. Nastavenia GUI OpenVPN môžete zmeniť výberom „Nastavenia“ v prvej ponuke.

Nastavenia mojej súkromnej siete OpenVPN Windows

V implementácii klienta Moja súkromná sieť OpenVPN Windows existujú tri karty na ovládanie týchto nastavení a zobrazovanie informácií. Tieto karty sú nastaveniami „Všeobecné“, „Rozšírené“ a „O aplikácii“.

Všeobecné nastavenia sú rozdelené do nasledujúcich častí:

 • Používateľské rozhranie – umožňuje zvoliť jazyk používaný rozhraním GUI. Na výber sú španielčina, francúzština, angličtina, ruština, čínština a ďalšie.
 • Začiatok – umožňuje otvoriť klienta po zavedení systému Windows.
 • Preferencie – umožňuje ovládať spôsob ukladania informácií a zobrazovania upozornení.
  • Pripojiť k denníku – umožňuje pridať nové denníky do denníka, a nie prepísať tie, ktoré už sú v ňom.
  • Zobraziť okno skriptu – umožňuje upravovať všetky spustené skripty (textový súbor).
  • Tiché pripojenie – riadi zobrazené informácie o pripojení.
  • Zobraziť bublinu – umožňuje určiť, kedy alebo či sa zobrazujú oznámenia o pripojení. Môžete zvoliť iba pripojenie, pripojenie alebo opätovné pripojenie alebo nikdy.

Nastavenia GUI OpenVPN Inc.

Karta Spresnenie umožňuje určiť, kde klient vyhľadáva konfiguračné súbory OpenVPN a ukladá protokoly pripojenia. Môžete tiež nastaviť časové limity skriptov pred pripojením, pripojením a odpojením. Odporúčame, aby väčšina používateľov akceptovala predvolené hodnoty pre tieto rozšírené nastavenia. Posledné nastavenie umožňuje, aby softvér pracoval v servisnom režime.

Karta about zobrazuje najnovšiu verziu OpenVPN a informácie o autorských právach. Vysvetľuje tiež, ako má softvér OpenVPN slúžiť na zaistenie bezpečnosti Internetu pre všetkých.

Ak sa na systémovej lište zobrazí žltá ikona, znamená to, že služba sa stále pokúša pripojiť k vybranému serveru.

Ikona systémového zásobníka MPNPo dokončení pripojenia sa zobrazí správa o stave.

Oznámenie o stave MPNPo otvorení systémovej lišty a umiestnení kurzora myši na ňu sa zobrazí náš stav pripojenia. Všimnite si, že ikona je teraz zelená. Ako vidíte, server MPN USA bol vybratý a my sme k nemu momentálne pripojení. Ukazuje tiež čas, ktorý sme sa pripojili, a virtuálnu IP adresu, ktorá nám bola pridelená.

Správa o stave myšou MPNKliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu sa zobrazí pripojenie k serveru MPN USA. Všimnite si kontrolu vedľa MPN USA. Môžete tiež vidieť, že „Connect“ je teraz neaktívne. Ak chcete prejsť na nový server v Mojej súkromnej sieti, mali by ste sa najprv odpojiť od vášho súčasného. V opačnom prípade sa môžu vyskytnúť zlyhania pripojenia.

Odpojenie od servera VPN MPNStav pripojenia si môžete pozrieť výberom „Zobraziť stav“. V tomto okne sa zobrazí denník pripojenia a umožní vám to skontrolovať. Odtiaľto môžete tiež odpojiť a znova sa pripojiť k aktuálnemu serveru.

Stavové okno MPNZhrnutie môjho súkromného klienta Windows

Inštalačný súbor pre Windows vám umožňuje ľahko nainštalovať klienta Windows OpenVPN SSL pre pripojenie k službe Moja súkromná sieť. Na konfiguráciu jeho inštalácie však z vašej strany vyžaduje určité myšlienkové a technické schopnosti. Táto služba prechádza cez systémovú lištu pomocou GUI OpenVPN Inc s otvoreným zdrojom. Toto je systém založený na ponuke. Jednoducho kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu GUI na systémovej lište, vyberte umiestnenie servera a kliknite na „Pripojiť“ v výslednej podponuke. Ak sa chcete odpojiť, vyberte svoje aktuálne pripojenie, ktoré sa zobrazí spolu s kontrolou a vyberte „Odpojiť“. Pred pripojením k novému by ste sa mali odpojiť od svojho súčasného servera VPN.

Navštívte MPN

Inštalácia a používanie aplikácie Moja súkromná sieť pre Android

Inštalácia systému Android MPN Secure & Rýchla aplikácia VPN Manager

Najprv prejdite na webovú stránku Moja súkromná sieť. Potom kliknite na tlačidlo „Začíname zadarmo“. Potom prejdite nadol a klepnite na „Získať na Google Play“ a stiahnite si aplikáciu MPN VPN Manager.

Inštalácia aplikácie MPN pre Android

Po otvorení obchodu klepnite na „Inštalovať“ a softvér preneste do svojho zariadenia. Po dokončení tohto procesu klepnite na tlačidlo „Otvoriť“. Spustí sa aplikácia na telefóne alebo tablete s Androidom.

Overuje sa moja súkromná sieť pre Android

Po spustení aplikácie sa zobrazia informácie o verzii. Nasleduje obrazovka na vytvorenie účtu. Keďže už máme účet, klepnite na tlačidlo „Použiť existujúci účet“.

Prihlasovanie do aplikácie MPN pre AndroidPo otvorení prihlasovacej obrazovky zadajte „Používateľské meno“ a „Heslo“. Klepnutím na „Prihlásiť sa overte svoje poverenia a otvorte informačný panel pripojenia k aplikácii. V súčasnom stave odpojenia zobrazuje vašu skutočnú polohu, ikona je pri otvorenom zámku zvýraznená červenou farbou a tlačidlom „Pripojiť“..

Prvé pripojenie k serveru VPN MPN od vás s telefónom Android

Klepnite na „Vybrať krajinu“. Otvorí sa obrazovka prekrývania krajiny, kde si môžete vybrať krajinu, ku ktorej sa chcete pripojiť. Vyberte Spojené štáty a potom klepnite na tlačidlo „Pripojiť“. Pretože toto je prvýkrát, čo používate aplikáciu MPN VPN, musíte jej udeliť povolenie na nastavenie VPN.

Vytvorenie prvého pripojenia MPN z telefónu s AndroidomKlepnite na „OK“ a prístrojová doska sa zmení na stav pripojenia žltej ikony. Po krátkej dobe sa ikona zmení na zelenú a na akčnom tlačidle sa zobrazí „Odpojiť“. Teraz ste pripojení k službe Moja súkromná sieť a váš internetový prenos je zabezpečený. Prístrojová doska zobrazuje vašu novú virtuálnu IP adresu. Teraz klepnite na ikonu ponuky aplikácie (tri vodorovné čiary) v ľavom hornom rohu a otvorte ju.

Ponuka aplikácie Moja súkromná sieť pre Android

Na obrazovke ponuky sa v hornej časti zobrazujú informácie o vašom účte. Potom nasleduje samotné menu. Ponuka aplikácie obsahuje týchto osem položiek:

 • Zmeniť heslo – umožňuje vám pomocou aplikácie zmeniť heslo.
 • FAQ – otvorí obrazovku kategórie FAQ. Výberom jednej z týchto kategórií sa otvorí zoznam súvisiacich článkov, ktoré si potom môžete prezrieť.
 • predplatné – vás bude informovať, že zmeny predplatného je možné vykonať iba na ich webových stránkach a ponúknuť vás tam.
 • Kontaktuj nás – otvorí obrazovku, kde môžete klásť otázky týkajúce sa účtu alebo podpory.

Menu aplikácie MPN pre Android1

 • Poslať protokol ladenia – otvorí obrazovku, na ktorej môžete odoslať protokol pripojenia na podporu MPN, aby ste pomohli vyriešiť problémy.
 • nastavenie – umožňuje zmeniť použitý protokol, ak máte problémy s pripojením. Predvolene je UDP 1194, ale pre maximálne šifrovanie môžete zvoliť aj UDP 4096, TCP 443 a TCP 1194. TCP spojenia sú pomalšie. Ak sa pokúsite zmeniť protokoly počas pripojenia, zobrazí sa chyba.
 • O nás – zobrazuje informácie o verzii a odkazy na webovú stránku Moja súkromná sieť, e-mailovú podporu a účty sociálnych médií.
 • Odhlásiť sa – otvorí potvrdzujúcu správu pred odhlásením.

Menu aplikácie MPN pre Android2Pripojenie na nový server pomocou aplikácie MPN Android

Ak chcete prejsť na nový server VPN, musíte sa odpojiť od svojho súčasného. Inak sa zobrazí chybová správa. Potom vyberte novú krajinu, ku ktorej sa chcete pripojiť. Klepnutím na prepínač dokončíte pripojenie.

Pripojenie k serveru Spojeného kráľovstva pomocou aplikácie MPN AndroidZhrnutie mojej súkromnej siete pre Android

Inštalácia systému Android MPN Secure & Aplikácia Fast VPN Manager je jednoduchá. Na rozdiel od inštalátora systému Windows automaticky zahŕňa všetky krajiny. Umožňuje tiež meniť protokoly v aplikácii. Pripojenie k serveru VPN vyžaduje iba pár ťuknutí. Najprv vyberte krajinu a potom klepnite na prepínač pripojenia. Ak sa chcete odpojiť, stačí klepnúť na akčné tlačidlo v dolnej časti obrazovky palubnej dosky. Jeho ponuka obsahuje položky, ktoré vám pomôžu pri používaní ich služieb.

Test rýchlosti mojej súkromnej siete VPN

Testovali sme MPN pomocou ich OpenVPN SSL s AES-256 pod Windows 10. Služba VPN v mojej súkromnej sieti viedla pri našich rýchlostných testoch priemerne. Jeho výkon nebol v porovnaní s niektorými rýchlejšími sieťami VPN, ktoré sme testovali, hodnotný. Režijné náklady na šifrovanie, ktoré vznikli algoritmu AES-256, je pravdepodobne hlavným dôvodom zníženia rýchlosti. Tento pokles rýchlosti môže byť tiež spôsobený preplnením servera.

Test rýchlosti mojej súkromnej siete VPNMôžete vidieť, že naša rýchlosť sťahovania bola 41,4 Mb / s bez pripojenia VPN, ale znížila sa na 30,41 Mb / s pri používaní služby VPN v súkromnej sieti. Jedná sa o pokles asi o 26,5% na server v New Yorku. Podobné výsledky sa našli pri použití iných miest, kde sa pozorovala väčšia strata rýchlosti, keď sa zvýšila vzdialenosť a rýchlosť pingu. Pri použití siete VPN v mojej súkromnej sieti došlo k približne 50% zníženiu rýchlosti na server vzdialený 4100 míľ. Aj pri tejto strate výkonu je rýchlosť 20+ Mbps stále dosť rýchla pre väčšinu aplikácií. Vo vašom regióne sveta môžete mať rôzne výsledky a v závislosti od vašej pôvodnej rýchlosti ISP by ste si mohli všimnúť určité spoolovanie s ich službami.

Recenzia MPN: Záver

Moja súkromná sieť pôsobí v odvetví VPN približne desať rokov. Je to spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorá je registrovaná v Hongkongu z dôvodu ochrany osobných údajov. Majú globálnu sieť VPN strednej veľkosti. Majú servery vo viac ako 44 krajinách. Tieto servery sú distribuované na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy. Ich sieť umožňuje prenos P2P iba ​​na svojich serveroch v Rusku a Malajzii.

Služba Moja súkromná sieť umožňuje pripojenia protokolov OpenVPN SSL, IKEv2, L2TP / IPSec a PPTP. Podpora viacerých protokolov vám umožňuje využívať ich služby s rôznymi zariadeniami. Ich aplikačný softvér sa pripája k Windows, Mac OS X a Android pomocou OpenVPN pomocou softvéru s otvoreným zdrojom od tretích strán, ako sú OpenVPN Inc, GUI a Tunnelblick. Preto jeho inštalácia nie je taká priama ako niektorí poskytovatelia. Na správne nakonfigurovanie je potrebný určitý vstup používateľa. Ich služba je predvolená pre protokol IKEv2 pre pripojenia pre iPhone a iPad.

Moja súkromná sieť používa pre svoje pripojenia OpenVPN a IKEv2 niektoré z najsilnejších šifrovaní VPN, ktoré sú v súčasnosti v tomto odvetví k dispozícii. Obe sú zabezpečené 256-bitovým šifrovaním AES. Nezhromažďujú ani neuchovávajú denníky o premávke na vašej internetovej aktivite, využití šírky pásma ani na dotazy DNS. Ich služba poskytuje ochranu proti úniku DNS, NAT firewall a ochranu DDoS. Ich podpora je predovšetkým prostredníctvom e-mailových lístkov. Aplikácia pre Android obsahuje aj súčasť rozhovoru. Okrem toho majú prehľadnú databázu často kladených otázok s podrobnými príručkami na inštaláciu svojich služieb na rôzne zariadenia.

Čo sa nám na službe páčilo:

 • Nezachovávajú protokoly aktivity VPN.
 • Táto služba poskytuje dobré zabezpečenie pre pripojenia OpenVPN a IKEv2.
 • Služba MyTelly SmartDNS je súčasťou platených programov.
 • P2P je povolený na serveroch v Rusku a Malajzii.
 • MPN ponúka 3-dňovú bezplatnú trasu a 90-dňovú záruku vrátenia peňazí.
 • Poskytujú obmedzené bezplatné služby pre všetkých.

Nápady na zlepšenie služby:

 • Moja súkromná sieť by mohla vyvinúť svojho vlastného klienta pre použitie.
 • Na niektorých miestach pridajte ďalšie servery, aby ste zvýšili výkon.

Moja súkromná sieť má servery v Afrike, Ázii, Európe, Severnej Amerike, Južnej Amerike a Oceánii. Ponúkajú bezplatnú trojdňovú skúšobnú verziu pre všetkých nových používateľov, ktorí nevyžadujú informácie o úvere. Okrem toho majú 90-dňovú záruku vrátenia peňazí. To znamená, že môžete vyskúšať ich službu VPN bez rizika. Ak sa rozhodnete, že sa vám bude páčiť, môžete získať ich úplný globálny plán od 7,17 GBP mesačne.

Navštívte MPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map