Recenzia Avast SecureLine VPN 2018

SecureLine VPN je prémiová online bezpečnostná služba, ktorú poskytuje spoločnosť Avast Software s.r.o. so sídlom v Českej republike v Prahe. Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s Avastom, prevádzkujú jednu z najväčších kybernetických sietí založených na cloude s viac ako 435 miliónmi používateľov. Využívajú tieto veľké údaje na riadenie svojho budúceho génu, strojového jazyka a motora umelej inteligencie na ochranu a obranu svojho digitálneho života. V rámci tohto cieľa vyvinuli bezplatný aj platený softvér a služby. SecureLine VPN tento cieľ uľahčuje poskytovaním výkonného šifrovania na zabezpečenie vašich údajov a ochranu vášho súkromia online. Vyvinuli zákazkový softvér pre väčšinu hlavných operačných systémov. Uľahčuje to používateľom Windows, Mac OS X, iOS a Android pripojenie k sieti SecureLine, či už doma alebo pomocou vášho mobilného zariadenia Wi-Fi odkiaľkoľvek na svete..


Zabezpečená kontrola VPN

Ceny a špeciálne ponuky

SecureLine predáva svoje VPN služby rôznymi spôsobmi. Cítime, že jednou z ich najlepších hodnôt je tá, ktorá umožňuje prístup viacerých zariadení k ich sieti. Poskytuje až päť súčasných zariadení. Medzi tieto zariadenia patria počítače a prenosné počítače so systémom Windows a Mac OS X, telefóny iPhone, iPad alebo smartfóny alebo tablety s Androidom.

Bezpečná cena VPN

Tento plán SecureLine VPN sa predáva na základe termínovaného stanovenia cien. Spoločnosť Avast láskavo ponúkla našim hosťom zľavu na tieto balíčky. Vďaka tomu môžete získať mesiac služby za 7,99 dolárov. Ak sa prihlásite na dlhšie obdobie, ušetrí vám to ešte viac. Rok ich služby vás bude stáť iba 63,99 dolárov alebo len 5,33 dolárov mesačne. Tým sa ušetrí 20% zľava ich už zľavnený ročný balík. Podobné zľavy sa vzťahujú aj na dvojročné a trojročné balíčky pre tých, ktorí chcú dlhšie služby.

spôsob platby

SecureLine ponúka niekoľko rôznych spôsobov, ako zaplatiť za svoju službu VPN. Medzi ne patrí väčšina hlavných kreditných kariet. Karty, ktoré akceptujú, sú Visa, MasterCard, Discover a American Express. Pre tých, ktorí chcú mať všetky svoje online nákupy na centrálnom mieste, prijímajú platby prostredníctvom služby PayPal. Momentálne nie sú podporované žiadne kryptomeny.

Funkcie služby Avast SecureLine VPN

Služba SecureLine ponúka nasledujúce výhody:

 • Ochrana súkromia s otvoreným zdrojom – postavené na OpenVPN a OpenSSL. Jedná sa o najpoužívanejšie protokoly o ochrane osobných údajov z dôvodu ich rýchlosti, spoľahlivosti a transparentnosti.
 • Prístup do siete – poskytujú vám prístup k virtuálnym miestam rozmiestneným v 34 rôznych virtuálnych krajinách.
 • Žiadne denníky aktivity – žiadne záznamy o online prevádzke. Patria sem použité aplikácie, navštívené webové stránky a prístup k obsahu.
 • 256-bitové šifrovanie AES – zaisťuje, že vaše prichádzajúce a odchádzajúce údaje sú zabezpečené proti poskytovateľom internetových služieb, škodlivým tretím stranám alebo iným neviditeľným snoopers.
 • Jedna zdieľaná adresa IP – umožňuje vám zmiznúť v dave ostatných používateľov Avast SecureLine VPN.
 • Zabezpečuje všetky siete Wi-Fi – poskytuje vám pokoj pri pripojení k akémukoľvek prístupovému bodu. Patria sem vaše obľúbené kaviarne, miestne alebo medzinárodné letisko alebo akákoľvek neznáma verejná sieť.
 • Ochrana proti úniku DNS – pre IPv4 a blokuje proti IPv6 požiadavkám na potlačenie vašej skutočnej IP adresy.
 • Prúd & rýchlosti hry – umožňuje vám sledovať filmy vo vysokom rozlíšení, vyhýbať sa citlivým škrtiacim hrám alebo sťahovať veľké súbory,.
 • Podvrhnutie cenzúry – prístup k sociálnym službám a mediálnemu obsahu odkiaľkoľvek na svete.
 • Podpora P2P – prostredníctvom vybraných serverov, ktoré vám umožnia súkromne zdieľať informácie.
 • Rýchla sieť VPN – servery s priepustnosťou 2 Gb / s.

Trial zadarmo a 30-dňová záruka vrátenia peňazí

SecureLine ponúka všetkým novým používateľom bezplatnú 7-dňovú skúšobnú verziu ich služby VPN. Majú tiež 30-dňovú záruku vrátenia peňazí pre predplatiteľov. To ukazuje, že chcú, aby potenciálni zákazníci mali dostatok príležitostí na úplné otestovanie svojej siete, aby sa ubezpečili, že spĺňa všetky ich potreby. Mali by ste využiť tieto ponuky na úplné otestovanie siete SecureLine. Uistite sa, že je kompatibilný so všetkými vašimi zariadeniami a či ste spokojní s jeho výkonom pri návšteve obľúbených stránok.

Ak sa rozhodnete, že služba nespĺňa všetky vaše potreby, môžete do 30 dní od nákupu požiadať o vrátenie nevyužitého času služby. Podrobnosti o vrátení platby nájdete v podmienkach tejto záruky v ich zmluvných podmienkach.

Navštívte SecureLine

Sieť Avast SecureLine VPN

Sieť Avast SecureLine VPN pozostáva z 53 virtuálnych umiestnení. Tieto sú rozmiestnené v 34 rôznych krajinách, aby sa maximalizovala oblasť pokrytia službami. SecureLine má viacero miest v mnohých populárnych krajinách, čo pomáha zlepšovať celkový výkon siete. Patria sem Kanada, Nemecko, Španielsko, Rusko, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty americké.

Všetky ich brány VPN fungujú na vyhradených serveroch a zaisťujú, že každá z nich má dostatok nadbytočnej kapacity na udržanie vysokého výkonu aj pri špičkovom zaťažení. Ich sieť navyše prevádzkuje systémy na automatické vyrovnávanie prenosu medzi rôznymi servermi, aby sa zabezpečilo, že žiadny z nich nebude preťažený. Tieto umiestnenia brány VPN sú nasledujúce:

 • Afrika
  • Južná Afrika, Johannesburg
 • Ázie
  • Čína, Hongkong; Izrael, Petau Tikva; Japonsko, Tokio; Malajzia, Johor Bahru; Singapur, Singapur; Južná Kórea, Soeul; Taiwan, Taipei; Turecko, Istanbul
 • Európa
  • Rakúsko, Viedeň; Belgicko, Brusel; Česká republika, Praha; Dánsko, Kodaň; Fínsko, Helsinki; Francúzsko, Paríž
  • Nemecko, Frankfurt; Berlín
  • Maďarsko, Budapešť; Taliansko, Miláno; Luxemburg, Lexemboug; Holandsko, Amsterdam; Nórsko, Oslo; Poľsko, Varšava; Portugalsko, Leiria
  • Rusko, Moskva; St. Petersburg
  • Španielsko, Madrid; Barcelona
  • Švédsko, Štokholm; Švajčiarsko, Zürich;
  • Veľká Británia, Londýn; Glasgow
 • Severná Amerika
  • Kanada, Montreal; Toronto
  • Mexico, Mexico City
  • USA, Atlanta; boston; chicago; dallas; Gotham City; Honolulu; Jacksonville; Las Vegas; Los Angeles; miami; New York; Salt Lake city; San Francisco; Seattle, Phoenix; Washington DC
 • Oceania
  • Austrália, Melbourne; Nový Zéland, Auckland
 • Južná Amerika
  • Brazília, Sao Paulo

Všetky servery VPN SecureLine majú teoretickú maximálnu rýchlosť 2 Gb / s. Okrem toho stresové testy ukazujú, že v priemere 450 až 600 Mb / s, a to aj v obdobiach intenzívneho zaťaženia. Všetci bežia cez UDP, takže ich sieť by mala byť dostatočne rýchla pre vaše obľúbené streamingové médiá HD, online RPG alebo strelca prvej osoby. SecureLine tiež umožňuje prenos P2P a torrent na niektorých svojich serveroch VPN. Patria sem nasledujúce miesta:

 • Praha, Česká republika; Frankfurt, Nemecko; Amsterdam, Holandsko; New York, New York; Miami, Florida; Seattle, Washington; Londýn, Spojené kráľovstvo; a Paríž, Francúzsko

Vaša anonymita a ochrana osobných údajov pomocou SecureLine VPN

SecureLine nepovoľuje predplatné pomocou kryptomeny. Preto budú vedieť, kto ste, takže im musíte implicitne dôverovať. Pri výbere siete VPN by to malo byť vždy vaša prvá úvaha. Ich služba vám pomôže pri maskovaní vašej skutočnej adresy IP pri surfovaní na internete a poskytuje virtuálnu adresu IP, ktorú vidia ostatní používatelia internetu. Prostredníctvom šifrovaného tunela smerujú aj žiadosti IPv4, blokujú žiadosti IPv6 a chránia pred únikmi DNS, aby chránili vaše súkromie a anonymitu online..

SecureLine neuchováva počas používania svojich služieb VPN žiadne záznamy týkajúce sa vašej dopravnej aktivity. To znamená, že neprihlásia aplikácie, ktoré používate, navštívené stránky ani obsah, ku ktorému pristupujete. Údaje protokolu však zaznamenávajú. Toto je uvedené v ich Zásadách ochrany osobných údajov nasledovne:

Avast SecureLine: Keď používate službu virtuálnej privátnej siete (VPN) Avast SecureLine, server môže zachytiť určité základné údaje, ako napríklad čas a sieťové umiestnenie, z ktorého bolo pripojenie VPN vytvorené, a trvanie pripojenia VPN. Tieto informácie sa bežne vymažú do 30 dní. Okrem toho môže systém ukladať údaje o šírke pásma prenášanej za reláciu.

Ako vždy, uprednostňujeme, aby SecureLine nezaznamenávala počas používania služby žiadne údaje. Ďakujeme za ich čestnosť pri poskytovaní týchto informácií. Za normálnych okolností by tieto údaje o pripojení nemali mať priamy vplyv na vaše súkromie online. Vždy však dávame prednosť skutočnej politike nulovej hodnoty.

Spoločnosť Secureline nezdieľa ani nepredáva žiadne vaše informácie tretím stranám. Hodnotia však a rozhodujú s príslušnými právnickými osobami na individuálnom základe. Za týmto účelom uverejnili na svojej webovej stránke správu o transparentnosti takýchto žiadostí o SecureLine.

V súhrne, spoločnosť Secureline chráni vaše online súkromie pri používaní ich služieb VPN. Budú však vedieť, kto ste a prihlásia sa niektoré údaje o pripojení a uložia ich asi 30 dní. Preto vám odporúčame, aby ste si dôkladne preštudovali svoje Zásady ochrany osobných údajov a Podmienky používania, aby ste zistili, či sú zlučiteľné s vaším účelom používania služby VPN..

Zabezpečenie siete VPN a používateľov

Protokoly OpenVPN a IPSec

SecureLine používa OpenVPN na UDP a využíva OpenSSL ako protokol pre svoje aplikácie Windows a Android. Toto je všeobecne považované za najlepší protokol VPN, ktorý dnes ponúka mnoho poskytovateľov. Je tiež jedným z najdôveryhodnejších, pretože používa otvorený zdrojový kód. Ich aplikácie pre Mac OS X a iOS používajú zabudovaný protokol IPSec na zabezpečenie. Sú postavené na vlastných kometoch spoločnosti Apple kvôli kompatibilite a výkonu. Používajú sa s IKEv2 na podporu MOBIKE. To umožňuje používateľom prepínať medzi Wi-Fi a celulárnymi sieťami bez výpadku VPN a podporuje automatické opätovné pripojenie.

RSA-2048 Handshake

Táto služba používa SSL / TLS na autentifikáciu a kontrolu servera na vytvorenie počiatočného šifrovacieho tunela medzi zariadením a ich bránou VPN. Na overenie všetkých dohodnutých kľúčov používa bitové certifikáty RSA-2048. Certifikáty sa overujú pomocou SHA256 a kľúče podporujú dôvernosť vpred.

Šifrovanie / dešifrovanie údajov a overovanie

SecureLine používa Advanced Encryption Standard (AES) s 256-bitovou dĺžkou kľúča na šifrovanie a dešifrovanie vášho internetového prenosu. Toto je šifrovanie, ktoré používa vláda Spojených štátov na tajné dokumenty. Autentifikácia údajov sa vykonáva pomocou algoritmu SHA256 HMAC.

Stručne povedané, implementácia siete VPN, ktorú používa SecureLine, zaistí, že vaše údaje budú chránené pred škodlivými internetovými obyvateľmi a hrozbami, ako je šňupanie paketov, falošné hotspoty, zlé dvojčatá a útoky typu človek v strede. Pripojenie k sieti vám poskytne pokoj pri prehliadaní obľúbených internetových stránok.

Technická podpora

Avast SecureLine má na svojich webových stránkach časť podpory, ktorá môže zodpovedať na mnohé vaše všeobecné otázky týkajúce sa ich služieb VPN. Majú tiež fórum pre pokročilých aj začiatočníkov, ktoré vám môžu pomôcť s mnohými problémami. Môžete si vytvoriť podporný lístok zo svojho softvéru alebo z webových stránok pre ďalšie technické problémy. Odpovedajú na väčšinu lístkov do 24 hodín. Majú tiež 24/7 telefonickú podporu. Nakoniec majú aktuálne sociálne médiá na Facebooku, Twitteri, YouTube a ďalších.

Navštívte SecureLine

Avast SecureLine VPN: Praktické testovanie

SecureLine VPN vyvinula vlastný softvér pre systémy Windows, Mac OS X, iOS a Android. Windows a Android sa pripájajú pomocou protokolu OpenVPN. Aplikácie Mac OS X a iOS sa pripájajú pomocou IPSec. Príslušné minimálne verzie OS potrebné na ich spustenie sú tieto:

 • windows – Microsoft Windows XP Service Pack 3 (ľubovoľná edícia, 32-bitová alebo 64-bitová verzia) a novšia verzia
 • Mac OS X – Apple macOS 10.9.x (Mavericks) a vyššie
 • iOS – Apple iOS 5.1 alebo novší
 • Android – Google Android 4.0 (Ice Cream Sandwich, API 15) alebo novší

Stiahnutie, inštalácia a používanie vlastného softvéru je jednoduché. Postup je v zásade tromi základnými krokmi.

Inštalácia a použitie vlastného softvéru SecureLine VPN

 1. Vyberte tlačidlo sťahovania pre váš Windows alebo Mac OS, otvorí sa súbor na jeho inštaláciu. Ak sa rozhodnete stiahnuť aplikácie pre iOS alebo Android, zobrazí sa inštalačná stránka v obchode iTunes alebo Google Play.
 2. Nakonfigurujte a nainštalujte softvér.
 3. Spustite softvér vo svojom zariadení a pripojte sa k sieti VPN SecureLine VPN.

Inštalácia a používanie klienta Windows SecureLine

Inštalácia klienta Windows

Po povolení softvérového softvéru na vykonanie zmien v počítači sa zobrazí otázka, ktorý jazyk chcete použiť na inštaláciu. Vyberte jazyk a softvér vás privíta v sprievodcovi nastavením. Po kliknutí na „Ďalej“ sa zobrazí EULA. Skontrolujte to a prepnite svoje prijatie. Ak chcete pokračovať v nastavení, musíte prijať zmluvu EULA.

Inštalácia softvéru SecureLine VPN na mieru

Po dokončení inštalácie budete musieť zvoliť inštalačný adresár alebo jednoducho prijať predvolený adresár. Zobrazí sa vám séria inštalačných obrazoviek. Tento proces môže trvať niekoľko minút, ale nakoniec sa objaví okno dokončeného nastavenia. Prepnite “Start Avast SecureLine” a kliknutím na tlačidlo “Finish” (Otvoriť) otvorte klientsky softvér.

Príručka na otváranie zabezpečených sietí VPN VPN

Otvorí sa prvá obrazovka malého tutoriálu SecureLine VPN. Kliknutím na „Začíname“ prejdete tutoriál alebo sa rozhodnete preskočiť ho.

Výukový program pre SecureLine VPN

Po absolvovaní výukového programu kliknite na aktivačné tlačidlo a spustite 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Tým sa otvorí klient SecureLine a pripojí sa k optimálnemu serveru VPN z vašej polohy. V našom prípade je táto optimálna brána serverom v New Yorku.

Pripojenie SecureLine VPN Optimum k serveru

Tým sa otvorí informačný panel VPN SecureLine. Prístrojová doska má štyri rôzne stavy:

 1. spojovacie – zobrazuje sa počas vytvárania virtuálnej adresy IP a ďalších parametrov pripojenia.
 2. spojený – palubná doska má zelené pozadie, aby bolo ľahké na prvý pohľad ľahko rozlíšiť jej stav. Zobrazuje tiež ohraničenú kontrolu, tlačidlo „Odpojiť“ a aktuálne virtuálne umiestnenie.
 3. odpojenie – zobrazuje sa, keď je spojenie s virtuálnym miestom prerušené a skutočná IP nie je odhalená.
 4. odpojený – palubná doska má tmavé pozadie, čo znamená, že nie ste v bezpečí. Zobrazuje tiež ohraničené x, tlačidlo „Pripojiť“, šípku výberu servera a posledné úspešné umiestnenie pripojenia.

Všetky formuláre informačného panela zobrazujú podrobnosti o vašich odberoch v dolnej časti, ako aj odkazy na nákup a licenciu, ak ešte neboli zaregistrované, čo je prípad bezplatnej skúšobnej verzie. Vpravo dole je tiež ikona nastavení.

Nastavenia klienta Windows

Kliknutím na ikonu ozubeného kolieska sa otvorí okno nastavení. Všetky technické podrobnosti sú automaticky spracované službou a nemajú preposielanie portov, prepínač zabíjania alebo iné pridané funkcie..

Nastavenia klienta SecureLine VPN pre Windows

Softvér Avast SecureLine VPN má preto iba niekoľko všeobecných manuálnych nastavení. Tieto nastavenia zahŕňajú:

 • Nezabezpečené Wi-Fi – umožňuje rozhodnúť sa, ako chcete zaobchádzať s nezašifrovanými internetovými pripojeniami. (Odporúčame možnosť 2; výzva na pripojenie alebo možnosť 3; automatické pripojenie)
  • Nechajte pripojenie nezabezpečené.
  • Ponuka na pripojenie k SecureLine.
  • Automatické zabezpečenie pripojenia.
 • Vyberte si jazyk – vyberte si z viac ako 20 rôznych jazykov.

Po výbere ich uložte kliknutím na „OK“ a vráťte sa na hlavný panel

Používanie klienta Windows SecureLine VPN

Teraz, keď sme sa zaoberali nastaveniami pre klienta SecureLine Windows, preskúmajme ho v akcii. Pri spätnom pohľade na náš odpojený informačný panel vidíme, že má výberovú šípku nadol.

Zmena virtuálnej polohy pomocou softvéru SecureLined

Kliknutím na toto otvoríte zoznam VPN brán v sieti SecureLine. Výberom lokality Chicago, USA sa zmení naše posledné pripojené miesto z New Yorku na Chicago.

Pripojte sa k odpojeniu od servera Chicago pomocou služby SecureLine

Kliknutím na tlačidlo „Pripojiť“ dokončíte zmenu virtuálnych miest a zaistíte všetku svoju online komunikáciu. Ak sa chcete odpojiť, stlačte tlačidlo „Odpojiť“. Po dokončení odpojovacieho okna sa vráti do pôvodného stavu. Ikona minimalizovania systému Windows zmenší klienta na panel úloh, zatiaľ čo ikona zavretia ho odošle na systémovú lištu.

Používanie SecureLine zo systémovej lišty

Všimnite si, že ikona na systémovej lište obsahuje znak x v červenom kruhu. To ukazuje, že náš internet nie je zabezpečený. Kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu sa otvorí jej ponuka ovládania. Táto ponuka má nasledujúce možnosti:

 • Otvorte Avast SecureLine – maximalizuje klienta. Musíte to urobiť, ak chcete zmeniť servery alebo nastavenia VPN.
 • pripojiť – pripojí sa k poslednému vybranému virtuálnemu umiestneniu.
 • odpojiť – ako by ste asi uhádli, odpojí vás to od vášho súčasného servera VPN. Všimnite si, že je neaktívny, pretože nie sme pripojení.
 • Začíname – vám umožňuje znova sledovať úvodnú príručku.
 • O produkte – otvorí licenčné informácie pre aktuálnu verziu klienta.
 • Východ – Toto je jediný spôsob, ako úplne zatvoriť softvér.

Kliknutím na možnosť „Pripojiť“ zmeníte ikonu lišty SecureLine a správu nad myšou. Všimnite si tiež, že „Connect“ je teraz zobrazené sivou farbou a „Disconnect“ je teraz aktívna možnosť.

Používanie SecureLine zo systémovej lišty

Keď sa pripájate a odpojujete od siete VPN, nad oblasťou systémovej lišty sa zobrazia aj nasledujúce upozornenia. Ak nechcete, aby sa vám tieto upozornenia zobrazovali, môžete ich prepínať.

Oznámenia VPN SecureLine VPN

Stručne povedané, klient SecureLine sa ľahko sťahuje a inštaluje. Zjednodušuje sa pripojenie k sieti VPN pre všetkých bez ohľadu na ich technickú zdatnosť. Zmena virtuálnych krajín vyžaduje iba niekoľko kliknutí myšou. Pripojenie alebo odpojenie od posledného pripojenia trvá iba jedno. Môžete to urobiť z pracovnej plochy alebo zo systémovej lišty.

Navštívte SecureLine

Inštalácia a používanie aplikácie SecureLine Android

Nainštalujte si aplikáciu Android z Obchodu Google Play

Postup inštalácie aplikácie pre Android sa začne prehliadaním webových stránok SecureLine a klepnutím na tlačidlo „Inštalovať na Android“. Otvorí sa jej inštalačná stránka v obchode Google Play. Aplikáciu preneste do svojho zariadenia klepnutím na „Inštalovať“. Po dokončení prenosu vyberte „Open“.

Inštalácia aplikácie SecureLine pre Android

Po otvorení aplikácie sa zobrazí krátky návod na prezentáciu. Prejdením prstom prejdete na stránku. Potom klepnite na tlačidlo „Spustiť bezplatné skúšobné tlačidlo“. Po uplynutí skúšobnej doby sa zobrazí výzva na výber plánu a spôsobov platby, ktoré si chcete predplatiť. Poplatky vám budeme účtovať až po uplynutí skúšobnej doby. Obrazovka dashboardu sa zobrazí po prihlásení na odber balíka služieb SecureLine.

Výukový program pre aplikácie SecureLine Andriod

Prístrojová doska sa zobrazuje v odpojenom stave s vybratým optimálnym umiestnením. Predtým, ako preskúmame, ako sa pripojiť k sieti SecureLine pomocou aplikácie, pozrime sa na ponuku nastavení. K tomu sa dostanete klepnutím na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu obrazovky palubnej dosky.

Nastavenia aplikácie SecureLine VPN pre Android

Menu nastavení pozostáva zo štyroch kategórií. Ide o tieto prípady:

 • účet
  • Predplatné – obrazovka zobrazuje váš aktuálny plán, voliteľné plány upgradu a pomoc pri zrušení predplatného.
 • nastavenie – umožňuje nastaviť pravidlá pripojenia na prácu s rôznymi typmi sietí.
  • Zabezpečenie Wi-Fi – umožňuje zvoliť spôsob zaobchádzania s nezabezpečenými a dôveryhodnými sieťami.
   • Nezabezpečené siete – majú tri rôzne možnosti. (Preferované možnosti sú otázky a automatické pripojenie.)
    • Požiadajte o zapnutie VPN
    • Automaticky zapnúť VPN
    • Nerob nič
   • Dôveryhodné siete – umožňuje pridať známe a uložené siete do zoznamu dôveryhodných sietí.

Nastavenia aplikácie SecureLine Androd (časť 1

 • Riešenie problémov – otvorí obrazovku pomocníka s otázkami a odpoveďami, ktoré uľahčia používanie siete SecureLine VPN.

Nastavenia aplikácie SecureLine Androd (časť 2)

 • všeobecný – nastavenia pre aktuálnu verziu aplikácie.
  • Nastavenia údajov – môžete si vybrať, ako budú vaše údaje zhromažďované a používané.

Používanie aplikácie SecureLine VPN pre Android

Teraz, keď sme preskúmali nastavenia aplikácií, pozrime sa na to v akcii. Naše prvé spojenie bude od nás k optimálnej polohe. Všetko, čo je potrebné na vytvorenie tohto spojenia, je jediné kliknutie na tlačidlo „Pripojiť“. Pretože toto je naše prvé pripojenie k sieti VPN SecureLine, musíme mu najprv umožniť vytvorenie tunela VPN. Po klepnutí na „OK“ sa proces pripojenia dokončí.

Optimálne pripojenie SecureLine v aplikácii pre Android

Klepnutím na tlačidlo „x“ sa nás odpojí. Klepnutím na šípku hore vedľa ikony krajiny sa otvorí zoznam umiestnení VPN serverov. Všimnite si, že optimálne umiestnenie je zvýraznené svetlomodrou farbou, čo znamená, že išlo o naše posledné vybrané miesto.

Ak to chcete zmeniť, prejdite na miesto ako Holandsko, Amsterdam a klepnite naň. Tým sa automaticky pripojíte k novému umiestneniu. Opäť sa môžeme odpojiť ťuknutím na „x“. Všimnite si, že holandské miesto je teraz zvýraznené.

Pripojenie SecureLine pre Android v Amsterdame

Upozorňujeme, že pred pripojením k inému serveru sa musíme odpojiť od služby SecureLine. Pripojenie k Číne, Hongkong, ktorý má od nás dlhší pingový čas, trvá trochu dlhšie, ako naznačuje stav pripojenia palubnej dosky. Po krátkom čase je naše virtuálne miesto v Číne zavedené a zabezpečené. Odpojenie sa opäť vykoná jediným klepnutím.

Pripojenie SecureLine pre Android v Hongkongu

Z nášho pohľadu na aplikáciu SecureLine pre Android vidíte, že je jednoduchá inštalácia. Jeho používanie je rovnako jednoduché. Softvér zakrýva väčšinu technických detailov, má však niektoré manuálne nastavenia. Pripojenie k poslednému vybranému serveru VPN trvá iba jedno klepnutie. Zmena virtuálnych umiestnení vyžaduje iba pár kohútikov. Nakoniec, odpojenie od siete môže byť vykonané jedným poklepaním na prístrojovú dosku.

Navštívte SecureLine

Test rýchlosti pripojenia Avast SecureLine VPN

Celkový výkon služby Avast SecureLine bol prijateľný. Test rýchlosti ukazuje, že ich sieť fungovala dobre. Rovnako ako u väčšiny poskytovateľov VPN došlo pri používaní ich brán VPN k určitej strate rýchlosti internetu. Strata výkonu je do značnej miery spôsobená výpočtovými nákladmi spojenými so šifrovaním a dešifrovaním všetkého vášho internetového prenosu.

Test rýchlosti SecureLine

Ako vidíte z vyššie uvedených obrázkov, šifrované pripojenie SecureLine znížilo našu základnú rýchlosť sťahovania ISP z 22,74 Mb / s na 20,58 Mb / s. To je pokles o 9,5% na server v Chicagu, čo je prijateľný pokles rýchlosti. Táto strata výkonu je kompenzovaná mimoriadnym zabezpečením, ktoré poskytuje ich 256-bitové šifrovanie. Zabezpečenie a ochrana osobných údajov, ktoré toto ponúka na vašom obľúbenom hangoute, stojí za to náklady na výkon.

záver

SecureLine pôsobí v oblasti ochrany súkromia na internete len niekoľko rokov. Ich materská spoločnosť Avast Software sa však v oblasti počítačovej bezpečnosti zaoberá už od roku 1988. Ich sieť je založená na protokoloch OpenVPN a IPsec. Toto sú dva z najbezpečnejších protokolov pre VPN. Používajú sa spolu s knižnicami OpenSSL pre sieťovú infraštruktúru.

Ich sieť nie je najväčšia, ale má fyzické servery na šiestich rôznych kontinentoch. Má servery v Afrike, Ázii, Európe, Severnej Amerike, Oceánii a Južnej Amerike. SecureLine má VPN servery v 34 rôznych krajinách s viacerými miestami po celých Spojených štátoch a niekoľkými ďalšími obľúbenými destináciami v Európe. Sieť umožňuje prenos P2P na niektorých svojich serveroch, ale zaznamenávajú niektoré údaje o pripojení. Nemusí teda byť najlepšou voľbou pre používateľov torrentu.

SecureLine má vlastný softvér pre Windows, Mac OS X, iOS a Android. Ich aplikácie sa dajú ľahko stiahnuť a nainštalovať. Sú tiež jednoduché na používanie, pretože majú iba niekoľko prispôsobiteľných nastavení. Aplikácie Windows a Android používajú na pripojenie k sieti OpenVPN. Mac a iPhone používajú vstavanú IPsec s IKEv2 na bezpečné pripojenie k sieti Secureline pre zvýšenie kompatibility s stackmi Apple. Všetky možnosti protokolu, ktoré poskytujú, používajú 256 bitové šifrovanie AES. Softvér obsahuje ochranu proti únikom z internetu a DNS dotazom.

Tím SecureLine má na svojich webových stránkach oblasť podpory, ktorá obsahuje odpovede na všeobecné používanie VPN, otázky týkajúce sa fakturácie a technické otázky na nízkej úrovni. Viac zainteresovaných problémov riešia vedúci technickí pracovníci prostredníctvom online lístkov alebo telefonickej podpory 24/7. Väčšina lístkov je zodpovedaná približne za 24 hodín. Majú tiež blog, fórum a aktívnu prítomnosť v sociálnych médiách.

Čo sa nám na SecureLine VPN najviac páčilo:

 • Vlastní klienti pre Windows, Mac OS X.
 • Mobilné aplikácie pre zariadenia iOS a Android.
 • Únik, DNS dotaz a ochrana pred škodlivým softvérom.
 • Noví používatelia dostanú sedemdňový bezplatný skúšobný účet.
 • Naši hostia majú zľavu 20% z ročného balíka.
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Nápady na zlepšenie služby:

 • Rozšírte sieť o ďalšie miesta.
 • Pridajte do svojho softvéru prepínač zabíjania.
 • Pridajte na web podporu chatu.

Sieť Avast SecureLine má servery na šiestich kontinentoch. Ich sieť má servery v Afrike, Ázii, Európe, Severnej Amerike, Oceánii a Južnej Amerike. Poskytujú 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí pre nové účty. To vám umožní dostatok času na dôkladné otestovanie ich služieb. Ak vyhovuje všetkým vašim potrebám VPN a ste spokojní s ich výkonom, môžete sa zaregistrovať už od 5,33 $ mesačne s našou 20% zľavou na ročný balík..

Navštívte SecureLine

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map