Recenzia antivírusového programu Avast Pro 2017

Znak Avast Antivirus Avast Software bol založený v roku 1988 a má ústredie v Prahe. Hlavným zameraním spoločnosti je ochrana používateľov pred všetkými hrozbami. Avast je najlepšie známy pre svoj antivírusový softvér. Avast sa okrem ochrany používateľov pred vírusmi a škodlivým softvérom zameriava aj na ďalšie produkty súvisiace s bezpečnosťou. Patria sem SecureLine VPN, správca hesiel Avast a nástroje na urýchlenie vášho systému. Naša recenzia sa zameria na antivírusový program Avast Pro.


Avast má tri rôzne verzie, v závislosti od toho, čo hľadáte. Sú to antivírusové programy, zabezpečenie Internetu a Premier. V tejto recenzii porovnáme všetky tri verzie Avast Antivirus a zistíme, ktorá je pre vás najlepšia. Taktiež sa pozrieme na ich cenovú štruktúru. Nižšie uvedené ceny platia pre jedno zariadenie, ale tiež uvedieme tabuľku cien pre tých, ktorí chcú chrániť viac zariadení.

Avast špeciálna ponuka

Ako vidíte vyššie, Avast Pro Antivirus stojí 34,99 dolárov ročne. Softvér bude chrániť váš počítač PC alebo Mac pred vírusmi, škodlivým softvérom a inými hrozbami. Môžete pridať ochranu brány firewall a ochranu proti spamu za ďalších 5 dolárov ročne. Majú balík Premier, ktorý automaticky aktualizuje váš softvér a tiež nástroj na skartovanie súborov za ďalších 15 dolárov ročne.

Čo ak chcete chrániť viac zariadení? Avast chápe, že možno budete chcieť chrániť svoju rodinu. Na základe toho ponúkajú zľavy pre viac zariadení. Poskytujú tiež zľavy na dvojročné a trojročné plány.

1 PC3 PCs5 PCs10 PC
1 rok$ 34.99$ 49.99$ 84,99$ 139.99
2 roky$ 59,99$ 79,99$ 124,99$ 209,99
3 roky$ 74,99$ 99.99$ 164,99$ 279,99

Prejdeme nižšie rôzne kategórie, aby sme vám pomohli urobiť najlepšie rozhodnutie. Naše výsledky v tejto časti preskúmania budú vychádzať z operačného systému Windows 10, pretože ide o aktuálnu verziu operačného systému Windows. Avast má k dispozícii aj verzie pre systémy Mac, Android a iOS a my o nich budeme hovoriť neskôr.

Antivírusová ochrana

Antivírusová ochrana medzi rôznymi spoločnosťami funguje takmer vždy rovnako. Všetci vykonajú počiatočnú kontrolu a výsledky porovnajú so svojou databázou. Všetky verzie Avast ponúkajú dobré vlastnosti. Keď Avast prehľadá a zaistí váš osobný počítač, program bude priebežne aktualizovať. Ak získate nový malware, môžete ho nahrať do spoločnosti Avast, aby ste si mohli prezrieť viac. Bude tiež skenovať e-maily, prílohy a nečestné webové stránky. Môžete si naplánovať vykonanie kontroly miestnych súborov tak často, ako si budete priať. Uvedomte si, že Avast nebude prehľadávať online adresáre súborov.

Avast bude hľadať pochybné rozšírenia prehľadávača. Softvér monitoruje slabé heslá, zastaraný softvér, ovládače, problémy s kompatibilitou a problémy s výkonom. Ak však chcete vyriešiť akékoľvek problémy s výkonom, buďte pripravení na predaný predaj za nástroj na vyčistenie. Avast naskenuje ktorúkoľvek požadovanú jednotku kliknutím pravým tlačidlom myši, vrátane palcových diskov a externého úložiska. Pri prvom pripojení nebude automaticky skenovať zariadenia USB.

Navštívte Avast

Funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov

Funkcie antivírusu Avast Pro Antivirus sú rozdelené do troch kategórií.

ochrana:

 • Inteligentný antivírus – Detekuje všetky hrozby vrátane vírusov, spyware, phishingových útokov, ransomware a škodlivého softvéru.
 •  CyberCapture – Ochrana v reálnom čase, ktorá pošle neznáme súbory do Avast Labs.
 • Zabezpečenie domácej siete – Umožňuje vám poznať stav domácej siete a povie vám, či je správne nastavená.
 • Inteligentné skenovanie – Poskytuje vám možnosť vyhľadávať všetky hrozby jedným kliknutím.
 • Pieskovisko – Táto funkcia je vynikajúca, ak ste niekedy dostali súbor, o ktorom si nie ste istí, či je bezpečný. Spustí súbor v zapečatenom prostredí bez rizika, že by skutočne poškodilo váš počítač.
 • Vyčistenie prehliadača – Už ste niekedy mali počas prehliadania panel nástrojov? Tento nástroj sa toho zbaví.
 • Správca hesiel – Bezpečne spravuje všetky vaše heslá, takže si musíte pamätať iba jedno.

Bezpečné platby:

 • SecureDNS – Zabezpečuje bezpečnosť vášho online bankovníctva.
 • Prehliadač SafeZone – Zabudovaný bezpečný prehliadač so zabudovaným Avastom.

pohodlie:

 • Podpora v rámci produktu – Ak máte problémy so softvérom Avast, je k dispozícii podpora.
 • Avast Account – Odtiaľto môžete spravovať všetky svoje licencie, účty a vyhľadávať všetky zariadenia.

S verziou Internet Security získate dve ďalšie funkcie. Sú to firewall a ochrana proti spamu. Verzia Premier má dve ďalšie funkcie. Spolu s dvomi verziami programu Internet Security získate aj skartovač údajov a automatický aktualizátor softvéru.

Inštalácia a podpora

Začíname s Avastom je ľahké. Po stiahnutí softvéru pokračujte a nainštalujte ho. Akonáhle je všetko hotové, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Avast na paneli s ponukami (malo by vyzerať ako písmeno A v oranžovom kruhu) a vyberte položku Open Avast user interface. Zobrazí sa správa, ktorá ukazuje, že ste chránení.

Antivírusová konzola Avast

Ďalej pokračujte a kliknite na tlačidlo, ktoré hovorí Spustite inteligentné skenovanie začať proces kontroly hrozieb. Ako vidíte, skenovanie sa spustí a vykoná testy.

Využite inteligentné skenovanie

V závislosti od počtu súborov v počítači môže skenovanie chvíľu trvať. Pokiaľ ide o pomoc s otázkami alebo nastavením, Avast ponúka podporu produktov. Môžete im tiež poslať e-mail a do 24 hodín sa k vám vrátia.

Antivírusový výkon a dopad systému

Dva z faktorov, na ktoré sa treba pri antivírusovom softvéri pozerať, sú výkon a vplyv. Pokiaľ ide o testy, bezplatná verzia Avastu je pomerne pomalá. Avast Pro Antivirus má však lepšie výkonové čísla. Pri aktívnom skenovaní sa zdá, že pri porovnaní s ostatnými v priemysle existuje len veľmi malý vplyv. Ďalšou vecou, ​​na ktorú sa chcete pozrieť, je počet nahlásených falošných poplachov. Niekoľko rôznych nezávislých laboratórií potvrdilo, že Avast má veľmi málo falošných pozitív. V teste v reálnom svete ukazuje Avast iba 0,3% kompromitovanú mieru. Pokiaľ ide o skenovanie na požiadanie, zistili sme, že je to dobré. Uviedlo sa, že Avast Pro Antivirus môže spôsobiť, že niektoré aplikácie sa budú otvárať pomalšie, pretože ich kontroluje, ale nezaznamenali sme žiadne zníženie rýchlosti..

Navštívte Avast

Naše testy

Premýšľali ste niekedy, či váš antivírusový softvér funguje? Niekoľko spoločností ponúka testy, aby ste sa uistili, že vaša práca robí svoju prácu. Niektoré z nich sú záťažovými testami, zatiaľ čo iné overujú, či softvér deteguje vírusy. Eicar.org má niekoľko testov, pomocou ktorých môžete skontrolovať, či antivírusový softvér funguje. Keď sme testovali vírus pri používaní Avastu, dosiahli sme dobré výsledky. Ako vidíte na obrázku, Avast hrozbu zablokoval.

Avast Threat Blocked

V textovom súbore sme tiež vytvorili falošný reťazec vírusu a uložili sme ho do počítača na testovanie antivírusu. Ako sme očakávali, Avast vírus nezistil okamžite. Akonáhle sme vykonali aktívnu kontrolu, našiel ju antivírusový softvér. Avast by nám nepovedala, aký súbor našiel, ale softvér ho okamžite odstránil. Chceli by sme vidieť informácie o spise.

Rozhranie

Ak chcete vyvolať rozhranie na vykonanie aktívneho skenovania, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Avast na paneli úloh. Bude to oranžový kruh so štylizovaným malým písmenom „A“ vo vnútri. Kliknite na hornú možnosť. Malo by sa povedať, že používateľské rozhranie Open Avast je otvorené. Na obrázku nižšie sa zobrazí konzola zobrazujúca výsledky posledného skenovania. Ak máte problémy, kliknite na tlačidlo vyriešiť všetko.

Výsledky skenovania avast

Tým sa dostanete na obrazovku, ktorú vidíte nižšie. Teraz kliknite na preskočiť. Keď sme klikli na vyriešenie všetkých, nič sa nestalo. Neskôr sme zistili, že súbor Avast už odstránil.

Problémy s dostupným skenovaním

Druhá obrazovka, ktorú vidíte, je nasledujúca. Povie vám, či máte nejaké problémy so sieťou a aké sú.

Avast network scan

Posledná obrazovka vám dáva možnosť vyčistiť problémy s výkonom. To je nástroj, ktorý sme už spomenuli a ktorý si môžete kúpiť. Rozhranie sa veľmi ľahko používa, ale radi by sme, aby to bolo trochu interaktívnejšie.

Zabezpečenie mobilu Avast pre Android

Verzia pre Android sa nazýva Avast Mobile Security. Ak chcete integrované riešenie, toto je to pravé pre vás. Začneme tým, že vám ukážeme, ako ho stiahnuť a nainštalovať. Prejdite do Obchodu Google Play a napíšte zabezpečenie Avast Mobile Security. Keď ho nájdete, kliknite na tlačidlo, ktoré hovorí Inštalácia. Ďalej kliknite na Otvorené.

Obrazovky inštalácie mobilného zabezpečenia Avast

Po nainštalovaní pokračujte a kliknite na ďalej. Na ďalšej obrazovke môžete v rámci inteligentného skenovania skontrolovať prítomnosť hrozieb v zariadení. Kliknutím na tlačidlo zosilnenia môžete zastaviť všetky spustené úlohy a zvýšiť tak výkon zariadenia. Medzi ďalšie tlačidlá patrí skener wifi, zarážka aplikácie a skrinka na aplikáciu.

Mobilná inštalácia Avast

Ako ste očakávali, tieto funkcie vám pomôžu zaistiť bezpečnosť. Z aplikácie Avast Mobile Security môžete nainštalovať aj niekoľko ďalších aplikácií. Keď kliknete na Naskenujte toto zariadenie pod nadpisom inteligentného skenovania uvidíte, či je vaše zariadenie bezpečné. Ak to tak nie je, zobrazí sa výzva na jeho opravu.

Záverečné myšlienky

Celkovo sme zistili, že Avast Pro Antivirus pri testovaní funguje dobre. Páčilo sa nám, že našiel súbor, ktorý sme vytvorili, rýchlo a odstránil ho. Bolo by pekné vidieť súbor Avast odstránený, ale všetky jeho záznamy zmizli. Rozhranie sa veľmi ľahko používa a postará sa o problémy. Tiež sa nám páči, že Avast ponúka toľko možností s rôznymi plánmi. Odporúčame Avast, pretože je ľahko použiteľné rozhranie a jeho vysoká úroveň ochrany. Avast Pro Antivirus je ten, ktorý si chcete vyskúšať.

Navštívte Avast

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map