Preskúmanie súkromného tunela 2018

VPN privátneho tunela spravuje tím OpenVPN Technologies Inc. Mnoho z vás pravdepodobne vie, že ide o spoločnosť, ktorá stojí za de facto štandardným protokolom VPN OpenVPN. Vďaka tomu majú povesť jednej z najdôveryhodnejších spoločností v oblasti súkromia na internete. Infraštruktúra privátneho tunela VPN je vybudovaná pomocou svojej novej generácie funkčnosti OpenVPN. Pripojenie prostredníctvom jedného z ich serverov VPN teda zaisťuje bezpečné šifrovanie vášho internetového prenosu na letiskách, hoteloch, v obľúbenej kaviarni alebo kaviarni alebo na iných verejných miestach Wi-Fi. Môže tiež pomôcť chrániť vaše súkromie online pri surfovaní na webe odkiaľkoľvek.


Kontrola VPN v súkromnom tuneli

Plány súkromného tunela & stanovenie ceny

VPN privátneho tunela má trochu inú marketingovú štruktúru ako väčšina ostatných služieb ochrany osobných údajov na internete. Ponúkajú dva typy cenových plánov: pevné a flexibilné. Tieto plány sa líšia iba počtom zariadení, ktoré sa môžu súčasne pripájať k svojej sieti VPN.

Pevný plán súkromného tunela umožňuje najviac tri simultánne zariadenia na odber. Uvádza sa na trh pomocou dvoch rôznych termínových balíkov: mesačne a ročne. Ich mesačný balík je 6 dolárov mesačne. Rovnako ako mnoho iných poskytovateľov, ponúkajú zľavy na svoje ročné balíky. V dôsledku toho môžete získať rok služby súkromného tunela za 35 dolárov. To je úspora 50% z mesačnej ceny.

Cena súkromného tunela

Ako sme už uviedli, flexibilný plán umožňuje viac ako tri súčasné pripojenia na jeden účet. Avšak každé ďalšie zariadenie vyššie ako tri vás bude stáť 6 dolárov mesačne alebo 35 dolárov ročne v závislosti od vybraného balíka. Mnoho poskytovateľov teraz ponúka až päť súčasných pripojení na jeden účet.

Preto sa domnievame, že flexibilné stanovovanie cien je zamerané viac na malé podniky v závislosti od vašich individuálnych potrieb VPN. Účty súkromného tunela vám umožňujú pridávať spôsoby použitia na váš vlastný účet a flexibilné účty preto môžu pridať používateľov až do 100. Takýto účet by umožnil súčasne ho používať až 100 používateľov. Vďaka tomu je dobrou voľbou pre mnoho malých podnikov.

Možnosti platby

Súkromný tunel má pre svoju službu VPN rôzne spôsoby platby. Zahŕňajú všetky hlavné kreditné a debetné karty. Ak chcete spravovať svoje online nákupy z centrálneho miesta, prijímajú nákupy prostredníctvom služby PayPal. Môžete tiež zaplatiť za svoj bankový účet. Používatelia iOS môžu používať darčekové karty spoločnosti Apple. Bitcoiny a iné anonymné kryptomeny sa momentálne neakceptujú.

Zadarmo 7-dňová skúšobná verzia VPN

Na rozdiel od mnohých poskytovateľov v súčasnosti ponúka súkromný tunel všetkým novým používateľom bezplatnú 7-dňovú skúšobnú verziu svojej služby VPN. To by vám malo poskytnúť dostatok času na vyskúšanie ich siete VPN a zistiť, či vyhovuje vašim potrebám. Nezabudnite to otestovať na všetkých zariadeniach, s ktorými chcete používať. Tiež sa uistite, že ste spokojní s jej výkonom na všetkých webových stránkach, ku ktorým chcete pristupovať.

Ak by ste chceli vyskúšať službu VPN privátneho tunela, všetko, čo je potrebné na využitie tejto ponuky, je e-mailová adresa a heslo. Môžete sa zaregistrovať na svojom webe. Po vytvorení účtu ho aktivujte kliknutím na aktivačný odkaz v uvítacom e-maile. Toto je ilustrované v praktickej časti našej kontroly VPN v súkromnom tuneli.

Sieť VPN & Umiestnenie servera

Sieť VPN privátneho tunela pozostáva z 50+ serverov v 23 regiónoch. Tieto sú rozmiestnené na 12 krajinách na troch rôznych kontinentoch. Hoci je ich sieť relatívne malá, umiestnili servery, aby maximalizovali celkové pokrytie a výkon.

Súkromná sieť tunelov

Sieť VPN má viacero miest v USA a západnej Európe. Má tiež servery v Kanade a Ázii. To umožňuje súkromnému tunelu poskytovať svojim účastníkom viac virtuálnych cieľov VPN do obľúbených miest. Ich súčasné siete sú nasledujúce:

 • Ázie
  • Hongkong, Hongkong; Tokio, Japonsko
 • Európa
  • Amsterdam, Holandsko; Frankfurt, Nemecko; Londýn, Spojené kráľovstvo; Madrid, Španielsko; Miláno, Taliansko; Paríž, Francúzsko; Štokholm, Švédsko; Zürich, Švajčiarsko
 • Severná Amerika
  • Montreal, Kanada
  • Spojené štáty americké: Ashburn, VA; Atlanta, GA; Chicago, IL; Denver, CO; Los Angeles, CA; Miami, FL; Phoenix, AZ; Salt Lake City, UT; San Jose, CA; Seattle, WA; New York, NY

Hoci sieť VPN súkromného tunela nezakazuje prenos P2P vo svojej sieti, dodržiava a vynucuje zákon DMCA (Digital Millennium Copyright Act). Pozastavia účty, ktoré porušujú jeho pokyny. Zaznamenávajú tiež niektoré informácie denníka pripojenia na účely údržby siete. Preto nemusia byť ideálnym riešením pre používateľov torrentu.

Navštívte súkromný tunel

Ochrana vášho súkromia a anonymity pomocou VPN privátneho tunela

Private Tunnel a jeho materská spoločnosť OpenVPN Technologies Inc. sa nachádzajú v Spojených štátoch. Konkrétne sa nachádzajú v Pleasantone v Kalifornii a podliehajú tam jurisdikčným zákonom. Na rozdiel od toho, čo mnohí veria. Spojené štáty v súčasnosti nemajú žiadne zákony o uchovávaní údajov. Sú však zakladajúcim členom siete krajín zaoberajúcich sa spravodajstvom „piatich očí“. Osobné informácie, ktoré o vás súkromný tunel zhromažďuje, sa uchovávajú interne a vo väčšine prípadov sa nezdieľajú so žiadnymi tretími stranami. Výnimka je uvedená v ich TOS takto:

Informácie, ktoré poskytnete pri nákupe, pripojení a používaní služby, môžu získať iba Spoločnosť. Vaše informácie môžu byť použité iba nami, aby sme vám mohli poskytovať naše služby. Rešpektujeme vaše súkromie a neposkytneme ho tretej strane, s výnimkou nasledujúcich situácií:

Na žiadosť orgánov činných v trestnom konaní v súlade so všetkými postupmi ustanovenými zákonom.
Používateľ porušil pravidlá používania služby.

Hoci sieť VPN súkromného tunela neprihlási žiadnu aktivitu svojich používateľov pri používaní služby, zaznamenáva niektoré údaje o pripojení, aby monitorovala podvody, vykonala údržbu siete a pomohla zlepšiť výkon siete. Tu je krátky výpis z ich zmluvných podmienok (TOS), ktorý to vysvetľuje vlastnými slovami:

Protokolové súbory uložené na našich serveroch sa používajú iba na monitorovanie výkonu servera, identifikáciu softvérových chýb, identifikáciu akýchkoľvek potenciálnych narušení bezpečnosti a na účely identifikácie zneužívajúcich používateľov. Logovacie súbory sa nepoužívajú na monitorovanie alebo cenzúru vašich internetových aktivít. Rešpektujeme vaše súkromie. Nezaujíma nás, čo robíte na internete.

Tieto denníky obsahujú iba pripojený čas a celkovú použitú šírku pásma. Neuchovávajú nič o vašej histórii internetu ani o akejkoľvek online aktivite. VPN privátneho tunela uchováva tieto protokoly dva týždne a potom ich vymaže zo svojho systému. Boli by sme radšej, keby sa neprihlásili, ale ocenili ich úprimnosť.

Súkromný tunel v súčasnosti nepodporuje bitcoíny ani žiadny iný anonymný spôsob platby. Ďalej súhlasíte s overením totožnosti. Podľa ich vlastných slov z TOS:

Súhlasíte s tým, že môžeme verifikáciou vašej totožnosti a prípadne vášho mobilného telefónneho čísla overením prostredníctvom SMS.

Osobne sa nám nepáči rozdávať naše číslo mobilného telefónu na overenie pomocou SMS. Súkromný tunel overí vašu totožnosť na účely predchádzania podvodom. Toto je opak anonymného prihlásenia a pre niektorých čitateľov by to mohlo byť rozhodujúcim faktorom.

Pokiaľ ide o vaše súkromie online, pri používaní služby súkromného tunela sa nezistili žiadne úniky. Chráni tiež pred distribuovanými útokmi na odmietnutie služby (DDoS) a vložením škodlivého softvéru. Táto služba používa OpenDNS na zabezpečenie a ochranu vašich vyhľadávacích dopytov pred tretími stranami

Súhrnne možno povedať, že vaše súkromie a anonymita počas používania služby VPN VPN sú súkromnou súčasťou. Nachádzajú sa v Kalifornii, a preto sa na nich vzťahujú právne predpisy o súdnej právomoci, ako aj zákony USA. Vedú niektoré denníky pripojenia a neexistuje anonymný spôsob nákupu ich služby.

Ako sme uviedli, pri používaní siete VPN neboli zistené žiadne úniky z internetu, takže vaše súkromie online je chránené. Použitie VPN serverov súkromného tunela na pripojenie k webu vás ochráni pred škodlivými tretími stranami alebo iba zvedavými snoopers. Preto odporúčame, aby ste preskúmali, čo potrebujete sieť VPN, a dôkladne preskúmali ich zásady TOS a ochrany osobných údajov, aby ste si overili, či sú tieto potreby uspokojené..

Zabezpečenie vašej online prevádzky pomocou VPN privátneho tunela

Predvolený protokol OpenVPN

Súkromný tunel používa OpenVPN ako jediný protokol pre svoju sieť VPN. Nepovoľujú použitie ďalších protokolov na vytváranie sieťových pripojení. Ak sa teda pokúsite pripojiť pomocou ktoréhokoľvek zo vstavaných protokolov: IKEv2, SSTP, L2TP alebo PPTP, pripojenie jednoducho zlyhá. To znamená, že nebudete môcť používať ich VPN služby, ak sa nemôžete pripojiť pomocou OpenVPN. Majú vlastný softvér pre väčšinu hlavných platforiem vrátane zariadení so systémom Windows, Mac OS X, iOS, Amazon a Android. Okrem toho je možné ich službu ručne nakonfigurovať pre akúkoľvek platformu, ktorá podporuje protokol OpenVPN.

RSA-2048 Handshake

Súkromný tunel používa TLS na autentifikáciu a kontrolu servera na vytvorenie počiatočného šifrovacieho tunela. Na overenie všetkých dohodnutých kľúčov používa bitové certifikáty RSA-2048. Certifikáty sa overujú pomocou SHA256 a kľúče Ephemeral Diffie-Hellman (DHE) sa používajú na vytvorenie forwardového utajenia. Po dohodnutí týchto kľúčov sa tieto prenášajú cez zabezpečený tunel medzi serverom VPN a klientskými zariadeniami. Existuje malé množstvo času, aby obidva kľúče boli platné na vyrovnanie procesu prenosu. Dopredné tajomstvo zaisťuje, že iba malé okienko internetového prenosu by mohlo byť niekedy ohrozené.

Šifrovanie dát

Súkromný tunel používa na šifrovanie vášho internetového prenosu pokročilý šifrovací štandard (AES) so 128-bitovou dĺžkou kľúča v Galois / Counter Mode (GCM). Vybrali tento šifrovací štandard, pretože je pomerne rýchly, napriek tomu poskytuje silné zabezpečenie dát, s ktorými je šifrovaný. Zvyčajne sa píše ako AES-128-GCM a majú pocit, že sa všeobecne považuje za bezpečnú a rýchlu pre každú aplikáciu. To zaisťuje, že vaše pripojenie VPN je rýchle a bezpečné pred škodlivými útokmi na internete.

Zatiaľ čo niektorí poskytovatelia môžu smerovať k „vyššiemu počtu bitov“, súkromný tunel sa domnieva, že ide iba o dymovú obrazovku, ktorá sa pokúša presvedčiť potenciálnych používateľov, že ich VPN je bezpečnejšia. Keďže však dnes je väčšina šifrovania často narušená nájdením slabých stránok v spôsobe spracovania šifrovaných údajov a nie útokom na samotný šifrovací algoritmus, majú pocit, že ide o nesprávny pocit bezpečnosti. Vyšší počet bitov navyše znamená vyššiu spracovateľskú silu na šifrovanie / dešifrovanie vašich údajov. To spôsobuje oneskorenia, ktoré môžu spomaliť vaše pripojenie VPN.

Autentifikácia údajov

Autentifikácia údajov sa vykonáva pomocou algoritmu SHA256 HMAC. Chráni tak vašu komunikáciu pred útokmi Človek v strede (MitM) a chráni ju pred vonkajšou manipuláciou

Stručne povedané, protokol OpenVPN a algoritmy implementované sieťou VPN privátneho tunela zabezpečujú, že všetka vaša internetová prevádzka je bezpečne šifrovaná. To vám poskytne pokoj pri streamovaní obsahu alebo pri prístupe k vašim finančným službám online z vašej obľúbenej kaviarne.

zákazník & Technická podpora

Prvou líniou podpory v súkromnom tuneli je ich služba online chatu, ktorá podľa našich skúseností bola veľmi pohotová. Takmer okamžite sa objavil podporný špecialista, ktorý odpovedal na naše otázky. Boli skúsení vyriešiť niektoré problémy s pripojením a poskytnúť odpovede na všeobecné otázky týkajúce sa ich služby.

Ďalšie technické otázky vyžadovali, aby sme e-mailovú podporu zaslali e-mailom a mohli by trvať 12 až 24 hodín na odpoveď. Zadali sme tri technické otázky. Boli sme príjemne prekvapení, keď sme zistili, že na dve otázky sme odpovedali približne o hodinu a druhá trvala asi tri.

Súkromný tunel má na svojich webových stránkach aj malú podpornú stránku. Táto stránka je rozdelená do štyroch častí: účet, fakturácia, pripojenie a časté otázky. To uľahčuje zistenie, či majú odpoveď na vašu otázku alebo či si potrebujete vytvoriť lístok. Majú tiež prítomnosť sociálnych médií na Facebooku, Twitteri, Instagrame a ďalších. Nakoniec si tiež udržiavajú aktualizovanú stránku správ, kde diskutujú o riešeniach bežných bezpečnostných problémov, ktorým dnes ľudia čelia.

Súkromné ​​testovanie tunela VPN

VPN privátneho tunela vyvinula vlastný softvér pre zariadenia Windows, MacOS X, iOS a Android. Všetky sa pripájajú pomocou protokolu OpenVPN. Toto je jediný protokol VPN podporovaný ich sieťou, aj keď ich softvér Windows podporuje rôzne pripojenia proxy, ak je to potrebné. Na spustenie týchto klientov a aplikácií sú potrebné nasledujúce verzie operačného systému:

 • windows – Windows 7 a novšie verzie.
 • gumák– OS X 10.x a viac.
 • iOS – iOS 6.0 alebo novší.
 • Android – Android 4.1 a novší.

Pred pripojením k sieti VPN privátneho tunela musíte vytvoriť účet.

Registrácia na účet súkromného tunela

Keď kliknete na prihlásenie do služby súkromného tunela, zobrazí sa vám stránka na vytvorenie účtu. Pre tento účet je potrebná iba e-mailová adresa a heslo.

Vytvorte si účet súkromného tunela

Zadajte svoju e-mailovú adresu, vyberte heslo a znova ho zadajte na overenie. Začiarknite políčko „Nie som robot“ a kliknite na tlačidlo Vytvoriť účet. Po vytvorení účtu ho aktivujte kliknutím na odkaz v uvítacom e-maile. Otvorí sa webová stránka súkromného tunela s nasledujúcou správou.

Aktivácia účtu súkromného tunela

Po kliknutí na tento odkaz „Aktivovať“ sa zobrazí stránka s výberom požadovaného plánu VPN.

Vyberte plán súkromného tunela

Vyberte svoj plán kliknutím na „Mesačne“ alebo „Ročne“ a potom pod ním kliknite na tlačidlo „Spustiť bezplatnú skúšobnú verziu“. Tým sa otvorí stránka vášho účtu s informáciami o prihlásení.

Informácie o predplatnom portálu súkromného tunela

Teraz, keď ste si zaregistrovali účet VPN privátneho tunela, si môžete do svojho zariadenia stiahnuť a nainštalovať správny softvér.

Kliknutím na ikonu zoznamu (tri vodorovné čiary) môžete vybrať ikonu ponuky v pravom hornom rohu stránky portálu. Z výslednej ponuky vyberte možnosť Stiahnúť. Vyberte príslušnú ikonu a tlačidlo „Stiahnuť pre …“, čím sa spustí proces inštalácie vášho operačného systému.

Stiahnite si softvér súkromného tunela

Výber ikon Windows alebo Mac vám umožní stiahnuť inštalačný súbor do počítača, notebooku alebo tabletu. Ak vyberiete Android, Amazon alebo iOS, otvorí sa príslušný obchod s aplikáciami. Potom môžete spustiť inštaláciu aplikácie súkromného tunela do svojho mobilného zariadenia.

Súkromný klient VPN tunela pre Windows

Inštalácia súkromného tunela pre Windows

Po stiahnutí inštalačného súboru pre systém Windows do počítača ho spustite ako správca. Týmto sa spustí proces nastavenia na pracovnú plochu. Vyberte priečinok, do ktorého chcete softvér uložiť, a potom vyberte možnosť Inštalovať..

Inštalácia súkromného tunela

Po krátkom čase sa zobrazí obrazovka dokončenia nastavenia. Začiarknite políčko „Spustiť súkromný tunel teraz“ a kliknutím na tlačidlo „Dokončiť“ dokončite inštaláciu a prvýkrát otvorte klienta Windows..

Prihlasovanie do klienta Windows

Keď sa klient otvorí prvýkrát, musíte sa pred prihlásením do služby súkromného tunela overiť, či máte platný účet. Zadajte e-mailovú adresu a heslo, ktoré ste použili na vytvorenie svojho účtu, a potom kliknite na „Prihlásiť sa“. Ak ešte nemáte účet, vytvorte si ho kliknutím na tlačidlo „Registrovať“.

Prihlásenie do súkromného tunela

Vaše prvé pripojenie k sieti VPN

Po overení autorizačných údajov klient otvorí obrazovku výberu servera. Kliknutím na mesto zahájite prvé pripojenie k sieti VPN súkromného tunela. Všimnite si, že posledné pripojenie sa zobrazuje v hornej časti zoznamu. Prejdite nadol a vyberte New York, NY.

Softvér Private Tunnel vás vyzve na dokončenie pripojenia k vášmu novému serveru a potom vás požiada, aby ste mu umožnili nadviazať sieťové pripojenie VPN z počítača. Po kliknutí na tlačidlo „OK“ sa dokončí pripojenie k serveru v New Yorku, NY.

Vaše prvé súkromné ​​tunelové pripojenie

Na obrazovke palubného panela sa zobrazí aktuálny používateľ, virtuálne umiestnenie a adresa IP pridelená serverom VPN. Odtiaľto môžete otvoriť aj portálovú stránku svojho účtu a skontrolovať informácie o svojom aktuálnom odbere.

Predtým, ako sa v ďalšom postupe pozrieme na klienta Windows, pozrime sa najprv na nastavenia pripojenia. Prístup k nim získate kliknutím na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu palubnej dosky.

Súkromný tunel pre nastavenia klienta Windows

Ponuka pre klienta obsahuje tri položky: O aplikácii, Nastavenia a Odhlásenie. About (Informácie) zobrazuje obrazovku, ktorá zobrazuje aktuálnu verziu softvéru a ďalšie informácie. Výberom odhlásenia sa zobrazí výzva na odhlásenie. Nezabudnite, že ak vyberiete možnosť Áno, budete musieť pri ďalšom spustení klienta znova zadať svoje poverenia.

Posledná položka, Nastavenia, má tri parametre, ktoré môžete nastaviť manuálne:

 • Automatický štart – automaticky otvorí klienta pri otvorení systému Windows, ak je nastavená na možnosť áno.
 • protokoly – vám umožní zvoliť, ako sa bude OpenVPN aplikovať na vaše sieťové pripojenie.
  • adaptívne – je predvolený protokol. Najprv sa pokúša pripojiť pomocou OpenVPN UDP. Ak je neúspešný, pokúsi sa o pripojenie k OpenVPN TCP v rôznych formách.
  • UDP – je najrýchlejší protokol OpenVPN, pretože nekontroluje stratené alebo neusporiadané pakety. Iba ich transportuje, keď prichádzajú.
  • TCP – je najspoľahlivejším protokolom OpenVPN, pretože kontroluje chyby dátových paketov a opravuje ich. Vďaka tomu je lepší pre signály na veľké vzdialenosti alebo pre slabé sieťové signály, ale je pomalší ako UDP.
  • HTTP proxy – používa TCP spojenie skryté na bežnom internetovom porte 80, aby poskytlo viac súkromia
  • OBFS a OBFS hybridné proxy– sú spojenia TCP zahmlené (skramblované) na porte zvolenom softvérom súkromného tunela. Toto poskytuje ešte väčšie súkromie pred hĺbkovou kontrolou paketov.

Nastavenia súkromného tunela systému Windows

 • Časový limit pripojenia – kontrolujte čas, po uplynutí ktorého sa spojenie považuje za zlyhanie a zopakujte pokus. Môže trvať nasledujúce hodnoty: adaptívne, 6 sekúnd, 20 sekúnd, 30 sekúnd, 1 minúta, 1 minúta 30 sekúnd a dve minúty. Adaptívne je predvolené nastavenie, ktoré umožňuje softvéru rozhodnúť sa pomocou niektorých interných parametrov pripojenia.

Klient Windows VPN v akcii

Teraz, keď sme preskúmali nastavenia pripojenia pre klienta Windows, pozrime sa na to v akcii. Zmena virtuálnych miest je jednoduchá. Kliknite na tlačidlo „Odpojiť“ a po zobrazení výzvy vyberte „Áno“. Kliknite na posledné miesto, ku ktorému ste sa úspešne pripojili. Všimnite si, že toto miesto je teraz na vrchu zoznamu regiónov. Teraz vyberte iné miesto, ako napríklad Montreal, QC v Kanade a dokončite svoju regionálnu zmenu.

Odpojenie a výber nového virtuálneho umiestnenia

Teraz sa pripojme k sieti VPN privátneho tunela a zmeňme virtuálne oblasti bez predchádzajúceho odpojenia. Najprv kliknite na „Pripojiť“. Všimnite si, že poloha v Montreale je teraz na začiatku zoznamu. Prejdite nadol a vyberte umiestnenie Spojeného kráľovstva, Londýna. Zobrazí sa výzva, či chcete zmeniť server z Montrealu na Londýn. Kliknutím na „Áno“ dokončíte zmenu vo virtuálnom regióne Londýna.

Zmena virtuálnych regiónov pomocou služby súkromného tunela

Ako vidíte, inštalácia a používanie klienta súkromného tunela pre Windows je jednoduché. Existujú základné nastavenia pripojenia pre klienta, ale väčšina používateľov môže predvolené hodnoty akceptovať. Pripojenie na server v sieti VPN privátneho tunela vyžaduje iba jedno alebo dve kliknutia. Ak sa chcete pripojiť alebo odpojiť od servera v aktuálnej oblasti, vyberte príslušné tlačidlo. Ak chcete zmeniť virtuálne umiestnenia, jednoducho vyberte novú oblasť a potom do výslednej výzvy vyslovte „Áno“.

Navštívte súkromný tunel

Aplikácia VPN pre súkromný tunel VPN

Inštalácia aplikácie pre Android

Navštívte webovú stránku VPN súkromného tunela, prejdite nadol do oblasti preberania na svojom mobilnom zariadení a klepnite na ikonu Android. Týmto sa v obchode Google Play otvorí inštalačná stránka VPN súkromného tunela. Klepnutím na tlačidlo „Inštalovať“ spustite sťahovanie do telefónu s Androidom. Po dokončení inštalácie ho klepnite na „Open“.

Inštalácia aplikácie súkromného tunela pre Android

Prihlasovanie do aplikácie pre Android

Predtým, ako budete môcť vo svojom telefóne alebo tablete používať službu VPN súkromného tunela, musíte si overiť svoj účet. Na overenie predplatného jednoducho zadajte e-mailovú adresu a heslo, ktoré ste použili na vytvorenie účtu. Klepnutím na tlačidlo „Prihlásiť sa“ začnite aplikáciu používať prvýkrát.

Prihlásenie do súkromného tunela Andriod

Vytvorenie prvého pripojenia k aplikácii pre Android

Otvorí sa obrazovka brány VPN pre aplikáciu. Odtiaľto je prvé pripojenie k sieti súkromných tunelov jednoduché. Jednoducho klepnite na oblasť Ashburn, Spojené štáty americké. Všimnite si, že je začiarknuté, čo znamená, že ide o aktuálnu virtuálnu oblasť. Toto vás vyzve, aby ste povolili súkromnému tunelu vytvorenie pripojenia k sieti VPN. Klepnutím na „OK“ to prijmete a nastavenie virtuálneho miesta vo Virgínii sa dokončí.

Vaše prvé pripojenie VPN v súkromnom tuneli

Na obrazovke pripojenej palubnej dosky sa zobrazuje mapa so značkou polohy, vaša súčasná brána VPN, adresa IP pridelená serverom a použitý protokol / port. Posúvaním doprava sa otvorí obrazovka, ktorá zobrazuje časovú šírku pásma pre nahrávanie a sťahovanie. Toto sa zobrazuje numericky aj graficky.

Skôr ako dôkladne preskúmame aplikáciu v akcii, preskúmajme ponuku aplikácie.

Súkromný tunel pre ponuku aplikácií pre Android

K tomu sa dostanete ťuknutím na jeho ikonu (tri vodorovné čiary) v ľavom hornom rohu obrazovky palubnej dosky. Položky ponuky sú nasledujúce:

 • Pomoc – otvorí stránku podpory na webovej stránke Private Tunnel.
 • nastavenie – umožňuje zmeniť protokol pripojenia a časový limit. Budeme ich skúmať za minútu.
 • oznámenia – zobrazuje najnovšie upozornenia aplikácií.
 • Súbor denníka – zobrazí protokol pripojenia a umožňuje vám ho zdieľať s podporou súkromného tunela, ak máte problémy.
 • Moje predplatné – otvorí stránku s informáciami o predplatnom portálu.
 • Odhlásiť sa – zobrazí výzvu na ukončenie vášho súčasného pripojenia a odhlási vás z aplikácie.

Ponuka súkromného tunela pre Android

Súkromný tunel pre nastavenia aplikácií pre Android

Nastavenia pripojenia aplikácií pre Android, ktoré môžete zmeniť, sú nasledujúce:

 • Protokoly VPN – všetky sú založené na OpenVPN.
  • adaptívne – je predvolený protokol. Ak sa to nepodarí, pokúsi sa použiť protokol UDP a prejde do protokolu TCP.
  • UDP – je najrýchlejší protokol OpenVPN, pretože nevykonáva žiadnu kontrolu chýb.
  • TCP – Je pomalší ako UDP, pretože opravuje chyby dátových paketov.
  • HTTP proxy – protokol TCP prešiel cez port 80.
  • Proxy server OBSF – protokol TCP prešiel cez port vybraný softvérom.

Protokoly aplikácií VPN pre súkromný tunel VPN v akcii

 • Spojenie vypršalo – je doba čakaná na začatie pokusu o pripojenie. Môžete ho nastaviť na 10 sekúnd, 30 sekúnd, 1 minútu, 2 minúty alebo ho môžete opakovane opakovať.

Aplikácia Android VPN v akcii

Odpojenie od servera VPN so súkromným tunelom a zmena na iný v inom regióne je jednoduché. Najskôr klepnite na prepínač pripojenia a odpojte sa od aktuálneho servera. Potom klepnite na názov miesta. Týmto sa otvorí zoznam brán s našim aktuálnym regiónom hore. Prejdite nadol a vyberte oblasť Montreal, CA, ktorá dokončí pripojenie k novému serveru.

Odpojenie a zmena súkromných tunelových serverov

Ak chcete zmeniť virtuálne oblasti bez toho, aby ste sa odpojili od svojej aktuálnej, klepnutím na aktuálne pripojenie otvorte zoznam brán VPN. Ďalej vyberte svoje nové umiestnenie, ako napríklad Londýn, Spojené kráľovstvo. Keď sa zobrazí výzva na zmenu pripojenia, aby ste dokončili proces, klepnite na „OK“.

Zmena regiónov pomocou aplikácie súkromného tunela pre Android

Aplikácia Private Tunnel VPN Android pre Android sa ľahko inštaluje do telefónu alebo tabletu. Po inštalácii môžete použiť na pripojenie k ich službám pomocou jediného klepnutia alebo dvoch. Výmeny serverov do nových oblastí je možné vykonať bez odpojenia. Zjednodušuje sa tým zmena virtuálnych oblastí pre prístup k miestnej banke alebo k obľúbenému streamingovému obsahu.

Test rýchlosti súkromného tunela VPN

Celkový výkon siete súkromných tunelov bol dobrý. Test rýchlosti ukazuje, že ich sieť bola uspokojivá. Ako pri väčšine poskytovateľov, pri pripojení k službe súkromného tunela došlo k určitej strate rýchlosti internetu. Strata je spôsobená predovšetkým výpočtovými nákladmi spojenými so šifrovaním všetkého vášho internetového prenosu.

Test rýchlosti súkromného tunela

Ako vidíte z vyššie uvedených obrázkov, šifrované pripojenie súkromného tunela znížilo našu základnú rýchlosť sťahovania ISP z 28,30 Mb / s na 23,72 Mb / s. Toto je pokles o 16% na server v Chicagu, čo je mierny pokles, ktorý je stále prijateľný. Táto strata výkonu je kompenzovaná mimoriadnym zabezpečením poskytnutým ich šifrovaním. Pokoj pri surfovaní v obľúbenej kaviarni alebo sledovaní obľúbenej šou počas čakania na ďalší let stojí za stratu rýchlosti sťahovania.

záver

Súkromný tunel pôsobí v oblasti ochrany súkromia na internete od roku 2004. Ich sieť je spravovaná OpenVPN Technologies Inc., vývojárom open source protokolu OpenVPN, ktorý používa mnoho poskytovateľov VPN. To im v priemysle dalo dosť dôveryhodnosti.

Ich sieť je pomerne malá, ale pokrýva najobľúbenejšie online regióny. Má servery v Severnej Amerike, Európe a Ázii. VPN privátneho tunela má 50+ serverov v 12 rôznych krajinách s viacerými umiestneniami v USA. Sieť nemá žiadne obmedzenia týkajúce sa prenosu P2P, ale pretože zaznamenávajú niektoré údaje o pripojení, nemusí byť pre používateľov torrentu najlepšou voľbou. K ich sieti sa môžu pripájať iba zariadenia, ktoré podporujú OpenVPN, pripojenie zlyhá vo všetkých ostatných protokoloch.

Súkromný tunel má vlastný softvér pre používateľov Windows, Mac OS X, iOS, Amazon a Android. Inštalácia ich aplikácií je jednoduchá. Sú tiež jednoduché na používanie, pretože majú len niekoľko nastavení, ktoré je možné prispôsobiť. Ich softvér podporuje iba protokol OpenVPN. Všetky možnosti protokolu, ktoré poskytujú, používajú 128 bitové šifrovanie AES. Softvér obsahuje ochranu proti únikom z internetu a DNS dotazom.

Súkromný tunel má na svojich webových stránkach agenta live chatu. Na základe našich skúseností je to 24/7/365. Ich agenti chatu sú oboznámení so všeobecným použitím VPN, fakturačnými otázkami a technickými otázkami nízkej úrovne. Viac zapojené technické problémy riešia vedúci technickí pracovníci prostredníctvom e-mailu a lístkov online. Z troch zaslaných lístkov sme na všetky odpovedali v priebehu niekoľkých hodín. Majú tiež malú častú podporu a najaktuálnejšiu prítomnosť v sociálnych médiách.

Čo sa nám na VPN privátneho tunela najviac páčilo:

 • Vlastní klienti pre Windows, Mac OS X.
 • Mobilné aplikácie pre zariadenia iOS, Amazon a Android.
 • Únik, DNS dotaz a ochrana pred škodlivým softvérom.
 • Noví používatelia dostanú sedemdňový bezplatný skúšobný účet.
 • Spravodlivá cena za ich služby.
 • Flexibilný plán pre malé podniky.

Nápady na zlepšenie služby:

 • Rozšírte sieť o ďalšie miesta (východná Európa, Oceánia a Južná Amerika).
 • Pridajte do svojho softvéru prepínač zabíjania.
 • Zvýšte súčasné pripojenia pre pevný plán.

Sieť VPN privátneho tunela má servery na troch kontinentoch. Ich sieť má servery v Afrike, Ázii, Európe, Severnej Amerike a Južnej Amerike. Poskytujú 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu pre nové účty. To vám poskytne dostatok času na otestovanie ich služieb a podpory. Ak vyhovuje všetkým vašim online potrebám, môžete sa zaregistrovať už od 35 dolárov ročne.

Navštívte súkromný tunel

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map