Preskúmanie Betteretu

Začnime s preskúmaním programu Betternet s poznámkou, že poskytujú bezplatnú neobmedzenú službu VPN. Pri používaní tejto služby môžete očakávať výraznú stratu rýchlosti internetu. Ponúkajú svoje bezplatné služby s tzv. „Posilňujúcim“ modelom predaja. To znamená, že ich služby môžete používať na jednom zariadení s tým, že vám navrhnú aplikácie, ktoré si môžete kúpiť. Ak si jednu z týchto aplikácií kúpite prostredníctvom svojej aplikácie, zarobia z toho predaja peniaze. Betternet tiež zarába peniaze z niektorých videí, ktoré musíte sledovať pri používaní ich aplikácie.


Preskúmanie Betteretu

Ceny a špeciálne ponuky

Okrem bezplatnej služby VPN, ktorú poskytuje Betternet, ponúkajú aj prémiovú VPN. V súčasnosti (3-10-2016) je k dispozícii iba pre ich aplikáciu pre Android, ale spomínajú, že aktívne pracujú na rozširovaní prémiovej služby na iOS a Windows. Čo ponúka ich prémiová služba oproti bezplatnej službe VPN?

 • Prémioví používatelia môžu na jeden účet pripojiť až päť súčasných zariadení.
 • Prémioví používatelia sa budú môcť pripojiť k vyhradeným serverom, ktoré sú k dispozícii iba pre tých, ktorí majú menšiu prevádzku a vyššiu rýchlosť.
 • Prémioví používatelia už nie sú vystavení takzvaným návrhom aplikácií (reklamám), ktoré bezplatní členovia vydržia.
 • Prémioví používatelia si môžu vybrať z ôsmich rôznych umiestnení serverov: USA, Veľká Británia, Kanada, Holandsko, Francúzsko, Nemecko, Japonsko a Singapur..
 • Premium používatelia dostanú prioritnú technickú podporu

Stručne povedané, prémiovým účastníkom sa sľubuje zásada „bez reklám“, lepšie pripojenie VPN, možnosť zvoliť si umiestnenie servera, možnosť používať službu na piatich rôznych zariadeniach súčasne a prioritná technická podpora..

Spoločnosť Betternet ponúka svoje nadštandardné služby v dvoch rôznych programoch, ktoré sú založené na dĺžke obdobia. Majú mesačný plán na 4,99 dolárov a ročný na 29,99 dolárov. Rovnako ako väčšina poskytovateľov VPN, aj oni majú zľavu z dlhodobého plánu. To znamená, že ak sa zaregistrujete na rok svojej prémiovej služby, môžete ju získať už od 2,50 dolárov mesačne. Je to ako získať bezplatnú šesťmesačnú prémiovú službu. V súčasnosti je jediný spôsob, ako sa prihlásiť do prémiového plánu Betternet, prostredníctvom mobilnej aplikácie pre Android. Spoločnosť Betternet prijíma platby iba prostredníctvom obchodu Google Play a Apple Store, takže na svojich serveroch neukladá žiadne kreditné karty ani súvisiace informácie..

Bezplatné skúšobné obdobie

Spoločnosť Betternet chce, aby ste si vyskúšali ich prémiovú službu pre seba, aby ste ju mohli porovnať s ich bezplatnou službou. Poskytujú 30-dňovú refundáciu predplatnej ceny, ak sa rozhodnete, že ich prémiová služba nie je pre váš účel vhodná. V politike vrátenia platby sú veľké obmedzenia, a preto nemôžete v tomto období použiť viac ako 50 MB. Myslíme si, že je to nereálne po dobu 30 dní od testovania služby, pretože väčšina ľudí to pri prvom použití pravdepodobne prekročí. Domnievame sa, že to znižuje platnosť 30-dňovej politiky vrátenia dane a domnievame sa, že posádka Betternetu by mala toto obmedzenie prehodnotiť.

Model VPN zadarmo Betternet

Ako sme uviedli vyššie, model bezplatnej siete VPN spoločnosti Betternet funguje tak, že z vás urobí pre spoločnosť posilňovač. Robia to niekoľkými rôznymi spôsobmi. Najprv musíte nainštalovať ich aplikácie, aby ste mohli nainštalovať ich aplikácie. Ďalej súhlasíte s tým, aby ste im navrhli softvérové ​​aplikácie. Ak si nainštalujete niektorú z týchto aplikácií, zarobia si peniaze. Aplikácia zvyčajne požiada, aby ste si po spustení video pozreli. Prvý obrázok nižšie zobrazuje obrazovku klienta, ktorá vás v tomto prípade pozdraví. Druhé dva obrázky sú pár videí, ktoré vyšli v dvoch rôznych časoch. Ako vidíte, pokrývajú všetko od bezpečnostného videa k videu spodného prádla. Za nimi niekedy nasledujú odporúčané bezplatné aplikácie.

Príklady videa Betternet

Inokedy budete vyzvaní rôznymi správami v poli pod tlačidlom pripojenia v softvérovej aplikácii. Na prvom obrázku nad týmto sa zobrazí otázka „Mám pozerať video?“ Nasledujú ďalšie správy, ktoré by ste mohli vidieť. Prvý obrázok nižšie zobrazuje správu, ktorú vidíte najčastejšie, „Získajte bezplatnú aplikáciu“. Klepnutím na túto ikonu sa zobrazia dve alebo tri softvérové ​​aplikácie, ktoré spoločnosť Betternet odporúča nainštalovať.

Betternetové správy

Prostredný obrázok hore zobrazuje hodinky a znova sa zobrazí obrazovka pripojenia. Obrázok napravo od neho zobrazuje obrazovku, ktorá sa zobrazí, keď kliknete na „Mám sledovať video? v strede obrazu. Model podporovaný reklamou bol vytvorený už predtým, zdá sa však, že skupina Betternet ho opäť nejako zmenila na novú. Kombinovali to s inštaláciou aplikácií a urobili niečo, o čom sme neverili, že by bolo možné takýto model použiť. Robil to relatívne nenápadným. Dosiahli to načasovaním správ a reklám tak, aby zodpovedali spusteniu aplikácie a časom, kedy sa vo väčšine prípadov pripájate alebo pripájate..

Máme jednu obavu, že spoločnosť Betternet používa na reklamu tretie strany. Tieto tretie strany môžu používať technológie na prístup k niektorým údajom vrátane, ale nielen, súborov cookie na odhad efektívnosti svojich reklám. Konkrétne sa spoločnosť Betternet dištancuje od týchto nástrojov, pretože sa týkajú ich vlastných zásad ochrany osobných údajov, tj to, ako tieto tretie strany používajú získané informácie, závisí od ich vlastných zásad ochrany osobných údajov. Nezabúdajte však, že ste sledovaní ich reklamnými partnermi pri používaní ich bezplatnej služby VPN.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Betternet sa nachádza v lokalite Kanada. Majú prísne, Žiadny denník zásady ochrany osobných údajov. Neprihlásia si žiadne údaje o pripojení ani použití od svojich používateľov VPN. Uchovávajú iba informácie potrebné na prevádzkovanie ich služieb a nikdy sa o ne nezdieľajú s tretími stranami. Ich zásady ochrany osobných údajov vysvetľujú, ako sa zaobchádza so všetkými údajmi, ako je to uvedené nižšie:

Betternet nezhromažďuje, nezaznamenáva, neuchováva a nezdieľa žiadne identifikovateľné osobné informácie používateľov. Spoločnosť Betternet môže zhromažďovať časy pripojenia k našej službe a celkové množstvo dát prenášaných za deň. Spoločnosť Betternet to ukladá, aby vám mohla poskytnúť čo najlepší zážitok zo siete.

Zároveň tvrdia, že spolupracujú s partnermi a tretími stranami na poskytovaní odporúčaní pre aplikácie, ktoré si môžete nainštalovať, ale zároveň nezodpovedajú za to, čo tieto tretie strany robia s údajmi, ktoré o vás zhromažďujú..

Používaním služby Betternet potvrdzujete a súhlasíte s tým, že spoločnosť Betternet môže zobrazovať reklamu v aplikácii, ako samostatnú webovú stránku vo vašom prehliadači alebo akýmkoľvek spôsobom, ktorý spoločnosť Betternet považuje za vhodný. Spoločnosť Betternet môže využívať reklamné služby tretích strán s vlastnými zmluvnými podmienkami. Používaním Betternetu zároveň súhlasíte s podmienkami týchto služieb tretích strán a beriete na vedomie a dodržiavate, že spoločnosť Betternet nepreberá žiadnu zodpovednosť ani zodpovednosť za obsah uvedený v ich mene.

Znie to nejasne ako pozor na zákazníka. Dajte si pozor.

Po nejakom výskume sme zistili, že služba Betternet používa OpenVPN s šifrovaním AES256 a 128 bitom AES-CBC pre IPSec. Pokúsili sme sa zistiť viac informácií o veľkosti siete VPN Betternet, ale neboli úspešní. Dúfajme, že v budúcnosti bude tím Betternet s týmito informáciami bližšie.

Praktické testovanie

Kontrolu Betternetu dokončujeme niekoľkými rukami pri testovaní ich klientskeho softvéru Windows a aplikácie pre Android. Na úvod by sme chceli povedať, že bezplatná služba Betternet znížila rýchlosť pripojenia k ISP oveľa viac, ako by sa nám páčilo, ako to robí mnoho bezplatných služieb. Majú softvérových klientov pre systémy Windows, iOS, Android a rozšírenia pre prehliadače Chrome a Foxfire. Prémiový účet je momentálne prístupný iba pomocou aplikácie pre Android.

Pripája sa z Windows

Stiahnutie klienta Windows pre službu VPN zadarmo Betternet získate kliknutím na stiahnutie v ponuke svojich webových stránok. Po dokončení sťahovania spustite inštalačnú aplikáciu BetternetforWindows a začnite s inštaláciou klienta Windows vo vašom počítači. Poznámka: Možno bude potrebné, aby inštalácia nainštalovala do vášho počítača verziu systému Windows.NET pred začiatkom skutočnej inštalácie klienta. Stalo sa to v našom prípade. Na nasledujúcom obrázku je prvá a posledná obrazovka sprievodcu inštaláciou Betternet pre Windows. Kliknutím na tlačidlo Ďalej v prvom obrázku nižšie sa spustí proces inštalácie a kliknutím na tlačidlo Dokončiť v druhom sa inštalácia dokončí a klient sa prvýkrát spustí..

Inštalácia systému Betternet Windows

Klientske rozhranie je veľmi jednoduché a nemá veľa výberov pre používateľa, aby ho bolo možné používať bez ohľadu na vaše technické znalosti. Prvý obrázok zobrazený nižšie je to, čo uvidíte, keď sa klient načíta nepripojený. Všimnite si, že tvár spí a je obklopená sivým kruhom. V závislosti od toho, kde sa nachádzate, sa môže zobraziť iná krajina ako USA. Služba Betternet vás predvolene pripojí k serveru, ktorý je vám najbližší, s najmenším počtom používateľov, čím vám poskytne server, o ktorom si myslíte, že vám poskytuje najlepší výkon.

Betternet Windows Klient

Ak sa chcete pripojiť k službe hneď po spustení klienta, jednoducho kliknite na tlačidlo pripojenia na hlavnej obrazovke. Druhý obrázok nižšie ukazuje, ako vyzerá hlavná obrazovka po dokončení pripojenia. Všimnite si, že tvár je hore a štít je obklopený modrým kruhom. Ďalšou vecou, ​​ktorú si môžete všimnúť, je okno so správou pod tlačidlami na pripojenie alebo odpojenie na obrázkoch. Na tomto mieste vám ponúkajú aplikácie a videá na pozeranie, ako aj na tweet alebo tweet o službe Betternet a o tom, ako z vás zarábajú peniaze ako svoj „posilňovač“..

Betternet Windows Menu

Jediným výberom používateľa je ponuka v ľavom hornom rohu prvého obrázka vyššie, čím sa otvorí obrazovka ako tá, ktorá je zobrazená vpravo hore. Toto je stránka nastavení. Jedinou možnosťou na tejto obrazovke je automatické opätovné pripojenie, ak pripojenie zlyhá. Ostatné tlačidlá na tejto stránke:

 • Kontaktuj nás – otvoriť podporný lístok
 • FAQ – otvoriť FAQ na svojich webových stránkach
 • Zásady ochrany osobných údajov – dovoľte, aby ste na svojich webových stránkach preskúmali stránku ochrany osobných údajov spoločnosti Betternet
 • Ako funguje Betternet? – zobrazte na svojej webovej stránke model Betternet

Ako vidíte, klient Windows je veľmi jednoduchý, ale robí svoju prácu.

Pripája sa z Androidu

Jediným spôsobom, ako sa v súčasnosti zaregistrovať na odber VPN, je najprv nainštalovať aplikáciu pre Android z obchodu Google Play. Po nainštalovaní tejto aplikácie do zariadenia sa zobrazí obrázok, ako je obrázok zobrazený vľavo. Stlačením tlačidla Pripojiť získate výsledky na strednej obrazovke nižšie. Nakoniec sa na obrazovke vpravo zobrazuje aplikácia pre Android, keď je úplne pripojená. Uvidíte, že je veľmi podobný klientovi Windows.

Betternet Android pripojenie

Výberom ikony ponuky (tri vodorovné pruhy) na snímke obrazovky zobrazenej vľavo hore vyvoláte obrazovku nastavení, ktorá je zobrazená na ľavom obrázku nižšie. Na tejto obrazovke môžete jasne vidieť zelené tlačidlo „prémie“. Toto je tlačidlo, na ktoré klepnete, aby ste videli obrazovku zobrazenú uprostred, ktorá by mala zobrazovať cenové plány a umožňujú vám kúpiť si požadované, ktoré chcete.

Aktualizácia Betternetu

V našom prípade to malo problémy a plány sa nenačítali. Keby sa načítala správne, mohli sme si predplatiť ich prémiové služby. Posledná obrazovka je obrazovka, ktorú by ste videli, ak ste prémiovým členom, a na obrazovke nastavení vyššie (prvý obrázok) ste vybrali možnosť „Už som prémia“. Všimnite si, že všetko, čo sa potrebujete zaregistrovať pre prémiovú službu, je platná e-mailová adresa. Po prihlásení na odber prémiovej služby budete môcť vybrať krajinu, ku ktorej sa chcete pripojiť kliknutím na miesta, ako je to znázornené na prvom obrázku nižšie. Zobrazia sa krajiny, ku ktorým sa môžete pripojiť pomocou prémiovej VPN Betternet.

Umiestnenie Betternet servera

Stredná a posledná obrazovka zobrazená vyššie ukazujú aktuálne polohy ponúkané ich službami. Kliknutím na žlté „prémie“ vám pripomenie, že musíte vybrať prémiového účastníka, aby ste si vybrali svoju vlastnú polohu.

Test rýchlosti Betternetu

Betternet nebol jednou z najrýchlejších služieb VPN, ktoré sme testovali na našich rýchlostných testoch, ako je to v prípade mnohých iných zadarmo VPN služby. Rýchlosť nášho internetového pripojenia klesla o takmer 78%, keď sa pripojili prostredníctvom svojich serverov v Atlante v štáte GA.

Test rýchlosti Betternetu

Očakáva sa určitá strata rýchlosti pripojenia kvôli zvýšenej bezpečnosti šifrovaného pripojenia. 78% je však výrazný pokles a ak máte na začiatku pomalú rýchlosť poskytovateľa internetových služieb, mohlo by to spôsobiť, že rýchlosť vášho internetového pripojenia bude takmer nepoužiteľná. Je potrebné poznamenať, že hovoria, že ich platená služba je na vyhradených serveroch a podstatne rýchlejšia ako ich bezplatná služba. Z dôvodu nezrovnalostí v rýchlostiach poskytovateľa internetových služieb sa váš výkon môže líšiť, takže si to sami vyskúšajte. Aj keď v súvislosti s prevádzkou P2P neexistuje žiadne pravidlo, neodporúčame ho kvôli pomalej rýchlosti pripojenia pri používaní ich služby VPN.

Preskúmanie Betteretu: Záver

Betternet je nový v súkromnom priestore a zdá sa, že otriasa niektorými chybami v ich novej službe. Zdá sa, že ich bezplatná služba funguje, ale je pomalá. Nechceli by ste ich používať, ak používate sieť VPN po celú dobu, ale je to vhodné pre tých, ktorí službu VPN používajú iba príležitostne. Šifrovanie používané ich službami nie je najlepšie, ale AES – 128 bit by mal byť dostatočne bezpečný pre väčšinu použití.

Čo sa nám na ich službách páči

 • Ponúka bezplatné neobmedzené použitie
 • Nenápadná implementácia „vylepšenia“ pri kontrole videí a aplikácií, ktoré sa majú nainštalovať
 • Ľahko použiteľné rozhranie pre používateľov systému Android
 • Rýchla reakcia zákazníkov (v priebehu niekoľkých hodín)

Nápady na zlepšenie služby:

 • Viac technických podrobností o ich službách a sieti nájdete na webovej stránke
 • Objasnenie používania informácií treťou stranou
 • Prémiová služba pre ďalšie platformy: iOS, Windows a prehliadače, ktoré podporujú.
 • Podpora pre Mac OS X
 • Ceny za prémiovú službu na svojich webových stránkach

Služba VPN zadarmo Betternet je pomalá. Strata rýchlosti pripojenia cez ich sieť bola zvyčajne 75% až 85%. V závislosti od vášho pôvodného poskytovateľa internetových služieb by to mohlo spomaliť váš internet do tej miery, že sa stane takmer nepoužiteľným. S bezplatnou sieťou VPN nemáte kontrolu nad tým, kde sa pripájate, čo obmedzuje užitočnosť ich bezplatnej služby na odblokovanie streamovania obsahu alebo zdieľania súborov. Platená sieť VPN s predplatným vám to pomôže urobiť lepšie, ak je vaším cieľom v jednej z ôsmich krajín, v ktorých majú servery. Ak chcete iba zabezpečiť svoje informácie na hotspotoch WI-Fi a byť pri svojom každodennom surfovaní na internete anonymnejší, potom služba Betternet by mohla byť pre vás dobrou voľbou. Pamätajte, že poskytujú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ak využívate menej ako 50 MB šírky pásma. Nezabudnite vyskúšať rýchlosť svojich služieb a uistite sa, že ste s tým spokojní.

Navštívte Betternet

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map