Prehľad NordVPN 2020

Začnime kontrolou NordVPN a pozrime sa na ich krátku históriu. Založili ich ako spoločnosť zaoberajúca sa internetovou bezpečnosťou spoločnosťou Panefanian Tefinkom co S.A v roku 2008 a začali ponúkať služby VPN v roku 2012. Byť Panamanianmi im umožňuje zachovať si politiku „neprihlásenia sa“, pretože Panama nemá smernice o uchovávaní údajov. Ich VPN služba rýchlo rástla vďaka neustálej pozornosti na spätnú väzbu od zákazníkov a inováciu nových technológií so starými. Sieť NordVPN v súčasnosti pozostáva z 3300+ serverov v 59 rôznych krajinách po celom svete. Jediným kontinentom, na ktorom nemajú servery, je Antarktída. Spoločnosť NordVPN ponúka softvérových klientov na mieru pre systémy Windows, Mac OS X, iOS a najnovšie Android. To umožňuje všetkým, dokonca aj tým, ktorí majú malé technické znalosti, okamžite začať využívať ich služby.


NordVPN

Ceny a špeciálne ponuky

Spoločnosť NordVPN poskytuje svoje služby ako jeden balík, ktorý sa predáva v troch rôznych termínoch. To znamená, že bez ohľadu na plán, ktorý si vyberiete, bude služba a podpora rovnaká. Ako mnohí poskytovatelia VPN, ponúkajú na tieto plány zvyšujúce sa zľavy na základe dĺžky obdobia. Dĺžka týchto programov je mesačná, 1 rok, 2 roky a 3 roky. To znamená, že v súčasnosti môžete získať mesiac služby NordVPN za 11,95 dolárov, 1 rok za 6,99 dolárov mesačne, 2 roky za 4,99 dolárov mesačne alebo 3 roky za 3,49 dolárov mesačne. Preto môžete ukladať 70% zľava mesačná cena, ak sa zaregistrujete na 3 roky služby. Ak chcete využiť túto ponuku, jednoducho navštívte našu propagačnú stránku NordVPN.

Ceny NordVPN

Čo teda získate za svoje peniaze od spoločnosti NordVPN? Všetkým svojim odberateľom ponúkajú tieto výhody:

 • Zadarmo vlastný softvér VPN pre systémy Windows, Mac OS X, iOS a Android
 • Protokoly VPN: OpenVPN, SSTP, PPTP, L2TP / IPsec a IKEv2 / IPsec
 • Šifrované rozšírenia proxy pre prehliadače Chrome a Firefox
 • Zmätené servery pre prístup z Číny a Stredného východu.
 • 6 Súčasné spojenia
 • Neobmedzená šírka pásma a využitie VPN
 • Celosvetové virtuálne adresy IP z 5700 serverov v 60 rôznych krajinách
 • Zdieľané adresy IP medzi predplatiteľmi kvôli lepšiemu súkromiu
 • Dedikované IP servery
 • Dvojité šifrovacie servery VPN
 • Servery odolné voči DDoS
 • VPN over Tor a podpora P2P a zdieľania súborov
 • Medzi nové funkcie patrí CyberSec (blokovanie reklám, malware, phishing) a rozšírenie Chrome.
 • Schopnosť obísť cenzúru a geografické obmedzenia
 • Ochrana hotspotov Wi-Fi pred hackermi a krádežami identity
 • Podpora VoIP šetrí náklady na veľké vzdialenosti
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

NordVPN má množstvo spôsobov, ako zaplatiť za svoju službu VPN. Akceptujú nasledujúce štandardné kreditné karty: VISA, MasterCard, American Express a Discover. Ak si chcete všetky svoje online platby ponechať na jednom mieste, akceptujú aj službu PayPal. Pre tých, ktorí chcú trochu viac anonymity, môžete platiť bitcoinmi prostredníctvom Bitpay. Prijímajú tiež platby prostredníctvom služby Paymentwall. Ak platíte prostredníctvom služieb PayPal alebo Bitcoin, všetko, čo je potrebné na založenie účtu, je používateľské meno, heslo a e-mailová adresa..

Navštívte spoločnosť NordVPN

Skúšobné obdobie bez rizika

Spoločnosť NordVPN vie, že by ste si chceli vyskúšať ich službu a zistiť, ako sa vám darí, skôr ako sa rozhodnete urobiť ďalší krok a zakúpite si ho. Preto ponúkajú všetkým novým účastníkom úplnú 30-dňovú 100% záruku vrátenia peňazí. Je to viac ako dosť času na úplné vyskúšanie ich služieb VPN a podpory. Vyskúšajte to na viacerých zariadeniach a cieľoch, aby ste si boli istí, že ste s ich službami spokojní.

Ak z nejakého dôvodu nebudete úplne spokojní, vrátia vám celú vašu nákupnú cenu. Pokúsia sa však vyriešiť všetky vaše problémy, pretože by vás chceli udržať ako zákazníka a povedať, že dokážu vyriešiť 99% týchto problémov. Ak ani potom nebudete so službou NordVPN spokojní, vrátia vám celú kúpnu cenu.

Odbery zakúpené prostredníctvom iTunes Store a Google Play Store podliehajú príslušným pravidlám pre vrátenie platby. To znamená, že spoločnosť NordVPN neposkytuje refundácie, ak ste službu zakúpili priamo prostredníctvom obchodov iTunes a Google Play. Žiadna náhrada nebude poskytnutá neskôr ako 30 dní od dátumu nákupu.

Lokality sietí a serverov NordVPN

Ako sme uviedli v úvode, sieť NordVPN má 5700 serverov v 60 rôznych krajinách po celom svete. Umiestnenia serverov nájdete vo viac ako 87 mestách. Disponujú servermi na takmer každom významnom kontinente vrátane Afriky, Ázie, Európy, Oceánie, Severnej Ameriky a Južnej Ameriky.

Sieť servera NordVPN

Najlepšie pokrytie je v USA (1890 serverov), Veľkej Británii (645 serverov), Kanade (435 serverov), Holandsku (249 serverov), Nemecku (246 serverov) a Austrálii (242 serverov). Tu je zoznam krajín so štandardnými servermi VPN:

 • Štandardné servery VPN: Albánsko, Argentína, Austrália, Rakúsko, Belgicko, Brazília, Bulharsko, Kanada, Čile, Kostarika, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Gruzínsko, Nemecko, Grécko, Hongkong, Maďarsko, Island, India, Indonézia, Írsko, Izrael, Taliansko, Japonsko, Lotyšsko, Luxembursko, Malajzia, Mexiko, Moldavsko, Holandsko, Nový Zéland, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Južná Afrika, Južná Kórea , Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taiwan, Thajsko, Turecko, Ukrajina, Spojené kráľovstvo, Spojené štáty, Vietnam.

Pri pohľade na tento zoznam krajín je ľahké vidieť, že spoločnosť NordVPN má servery po celom svete a viac serverov na populárnejších miestach, ako sme už spomenuli. Ich sieť podporuje tieto protokoly VPN: OpenVPN, SSTP, PPTP, L2TP / IPsec a IKEv2 / IPsec. Okrem toho tiež podporuje pripojenia HTTP a Socks5 proxy.

Sieť NordVPN pozostáva tiež zo serverov na konkrétne účely. Tieto účely spolu s miestami, ktoré ich spĺňajú, sú tieto:

 • Dvojitá VPN: Kanada, Francúzsko, Hongkong, Holandsko, Rusko, Švédsko, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo, Spojené štáty americké
 • Cibuľa (Tor) cez VPN: Lotyšsko, Holandsko, Švédsko
 • Anti DDoS: Kanada, Nemecko, Taliansko, Spojené štáty americké
 • Dedikované IP servery: Nemecko, Holandsko, Spojené kráľovstvo, Spojené štáty americké
 • P2P: Austrália, Rakúsko, Belgicko, Brazília, Bulharsko, Kanada, Chorvátsko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Hongkong, Maďarsko, India, Taliansko, Japonsko, Lotyšsko, Luxembursko, Mexiko, Holandsko, Nový Zéland, Nórsko, Poľsko, Rumunsko , Rusko, Singapur, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Turecko, Spojené kráľovstvo, USA.
 • Zmätené servery: Egypt, Hongkong, Japonsko, Holandsko, Singapur, Spojené kráľovstvo, USA

Spoločnosť NordVPN sa zaviazala k slobode internetu a umožňuje zdieľanie súborov na mnohých svojich serveroch po celom svete. Ako uvidíte neskôr v našej recenzii NordVPN, umiestnením kurzora myši na názov servera v klientovi Windows sa odhalí použitie, pre ktoré sú tieto severy optimalizované. Väčšina serverov P2P je v tzv. Krajinách priateľských k internetu.

Navštívte spoločnosť NordVPN

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

NordVPN má rozsiahle zásady ochrany osobných údajov, ktoré presne špecifikujú, aké osobné informácie (konkrétne mená, e-mailové adresy, protokoly rozhovorov) uchovávajú o svojich používateľoch a ako sa používajú a zabezpečujú. Pokiaľ ide o činnosti svojich predplatiteľov pri používaní ich služieb VPN, majú prísne zásady „neprihlásiť sa“.

Našou najvyššou prioritou je bezpečnosť údajov o zákazníkoch. Prevádzka pod jurisdikciou Panamy nám umožňuje zaručiť naše politika bez prihlásenia čo znamená, že vaše aktivity využívajúce riešenia ochrany osobných údajov vytvorené spoločnosťou NordVPN.com sa nesledujú, nezaznamenávajú, neprihlásia, neukladajú ani neprenášajú na tretiu stranu.

Od chvíle, keď užívateľ NordVPN.com zapne softvér NordVPN.com, ich internetové údaje sa zašifrujú. Stane sa neviditeľným pre vlády, ISP, snoopery tretích strán a dokonca aj pre NordVPN.com. Ďalej máme a prísna politika bez protokolov pokiaľ ide o online aktivitu používateľov: so sídlom v Paname, ktorá je internetovou krajinou a nevyžaduje ukladanie údajov ani podávanie správ, sme oprávnení odmietnuť akékoľvek žiadosti tretích strán. perióda.

Z tohto výňatku môžete vidieť, že spoločnosť NordVPN neuchováva záznamy o žiadnych online aktivitách svojich používateľov. Po ukončení relácie sa zničia všetky informácie o relácii. Nachádzajú sa v Paname, ktorá nemá povinné zákony o uchovávaní údajov. Majú pocit, že preto môžu primerane zamietnuť akúkoľvek žiadosť tretej strany o takéto informácie.

Aký druh šifrovania ponúka NordVPN používateľom svojej siete? Väčšina serverov VPN vo svojej sieti podporuje OpenVPN (TCP / UDP), SSTP, PPTP, L2TP / IPsec, IKEv2 / IPsec. Sock5 proxy. Majú veľa vynikajúcich sprievodcov nastavením, ktorí manuálne inštalujú tieto protokoly na veľké množstvo zariadení.

Ich klienti a aplikácie pre Windows, Mac OS X a Android používajú protokol OpenVPN (TCP / UDP). Počiatočné šifrovanie handshake je založené na SSL a používa 2048 bitov. Všetky dáta sú šifrované a dešifrované pomocou šifry AES-256-CBC s 2048 bitovým DH kľúčom. Ich aplikácia pre iOS používa IKEv2, čo je vynikajúca voľba vďaka podpore MOBIKE. OpenVPN aj IKEv2 sú väčšinou poskytovateľov VPN považované za bezpečné a spoľahlivé protokoly. To znamená, že bez ohľadu na to, ktorý operačný systém si vyberiete, vždy budete vedieť, že všetka vaša internetová komunikácia je pri používaní služby NordVPN bezpečne šifrovaná spoľahlivým pripojením..

Technická podpora

NordVPN je jednou z mála služieb, ktorá má nepretržitý priamy rozhovor, aby ste odpovedali na akékoľvek ľahké technické, predajné alebo fakturačné otázky, ktoré by ste mohli mať. Testovali sme ich podporu na live chat a sme radi, že sme boli v teste. Odpovedali takmer okamžite na otázku, ktorú sme položili v súvislosti so šifrovaním používaným ich službou VPN. Rovnako rýchla bola ich odpoveď, ktorá nás informovala, že ich aplikácia pre iOS teraz používa protokol IKEv2. Nasmerovali nás tiež na URL, kde by sme sa mohli pozrieť na rozdiely medzi protokolmi UDP a TCP, ktoré môže OpenVPN použiť. Pre ďalšie technické problémy poskytujú systém podpory e-mailových lístkov 365/24/7. Majú tiež rozsiahlu databázu FAQ.

Navštívte spoločnosť NordVPN

Klientsky softvér a mobilné aplikácie

Spoločnosť NordVPN vyvinula celý rad klientskeho softvéru VPN. Máme plných sprievodcov pre systémy Windows, Mac, iOS a Android. Odkaz na každý z nich nájdete v sekciách nižšie. Odporúčame vám, aby ste na začiatku používania služby použili našich sprievodcov nastavením. Prinášame vám kroky na stiahnutie, inštaláciu a konfiguráciu každej aplikácie. Sprievodcovia sú veľmi dôkladní, takže sa od nich môžete dozvedieť, ako sa pripojiť k službe spolu so všetkými pokročilými funkciami zahrnutými v každej aplikácii. Rozdelili sme ich na jednotlivé príspevky, aby sme uľahčili čitateľnosť našej recenzie NordVPN. Keď sa zaregistrujete do služby, sprievodcovia vám pomôžu začať.

Fanúšikovia spoločnosti Kodi môžu mať tiež záujem o načítanie NordVPN na oheň Amazon. V aplikácii Amazon Appstore bohužiaľ neexistuje žiadna aplikácia NordVPN. Existuje však aj iné riešenie, ak chcete spustiť program Firestick, Fire TV alebo akékoľvek iné zariadenie na streamovanie cez NordVPN. Môžete nastaviť sieť VPN tak, aby bežala cez váš smerovač. Toto bude chrániť každé zariadenie vo vašej sieti jedným účtom VPN. NordVPN podporuje DD-WRT a Tomato routery. Majú tiež sprievodcov pre smerovače Asus, TP-Link, D-Link, Linksys, Mikrotik, OpenWRT a pfSense..

Nechceli sme vás však nechať bez akýchkoľvek informácií o softvéri, preto skontrolujeme niektoré snímky obrazovky a podrobnosti týkajúce sa aplikácie. Začnime s NordVPN pre Windows (Sprievodca nastavením systému NordVPN Windows):

Klient systému NordVPN Windows

Ako vidíte, klient Windows vám umožní vybrať server na základe vášho účelu použitia VPN. Ak umiestnite kurzor myši na server, zobrazia sa vám najdôležitejšie miesta pre dané miesto. Napríklad vyššie uvedený kanadský server podporuje pripojenia P2P. Americký server je vhodný na odblokovanie systému Netflix. Môžete tiež hľadať servery, ktoré ponúkajú dvojité VPN, Tor over VPN alebo dedikované IP servery.

Pozrime sa na jednu ďalšiu funkciu klienta, prepínač zabíjania VPN.

Nastavenia NordVPN

V klientovi existuje niekoľko pokročilých možností, preto vám odporúčame pozrieť si nášho sprievodcu pre všetky podrobnosti. Prepínač VPN kill je jednou z našich obľúbených funkcií ochrany osobných údajov. Pomôže to chrániť vaše súkromie kedykoľvek sa odpojí VPN. Namiesto prerušenia všetkej komunikácie vám spoločnosť NordVPN nastaví, ktoré aplikácie prestanú komunikovať v prípade výpadku siete VPN. Ak šifrované pripojenie zlyhá, nezabudnite vybrať akýkoľvek proces, ktorý nechcete zobraziť.

Ďalej je NordVPN pre Mac (Sprievodca nastavením systému NordVPN Mac):

Klient NordVPN Mac

Klient Mac má čistý vzhľad a dojem. Polohy servera môžete ľahko vybrať na mape alebo zo zoznamu. Môžete si tiež zvoliť server podľa účelu. To umožní klientovi vybrať najlepšie umiestnenie servera na streamovanie Netflix, Hulu alebo použitie torrentov. Môžete si tiež vybrať svoj vlastný server na základe výkonnosti, ako je uvedené nižšie.

Nastavenia klienta Mac

Pri výbere servera dávajte pozor na percentuálne zaťaženie a čas ping. Pomôže vám to dosiahnuť vyššie rýchlosti. Potom môžete nastaviť servery ako obľúbené, aby ste v budúcnosti mali ľahký prístup. Nakonfigurujte šifrovanie, povoľte vlastné DNS a pridajte programy do prepínača VPN kill.

Nezabudli sme na mobilné aplikácie. Začneme s NordVPN pre iOS: (Sprievodca nastavením systému NordVPN pre iOS):

Aplikácia NordVPN pre iOS

Ich aplikácia pre iOS je intuitívna. Môžete sa pohybovať po mape a pripojiť sa k ľubovoľnej krajine alebo pomocou zoznamu serverov vybrať miesto. Aplikácia sa tak pripojí a zašifruje údaje vášho zariadenia iPhone alebo iPad. Aplikácia používa IKEv2, ktorý je vhodný pre tých, ktorí prepínajú medzi mobilnou sieťou a hotspotmi Wi-Fi. Môžete nastaviť obľúbené servery a umožniť aplikácii nájsť najlepší server pre ultrarýchle televízory, anti DDoS a ďalšie.

Majú tiež pokryté zariadenia Android. Tu sa pozrite na NordVPN pre Android (Sprievodca nastavením systému NordVPN pre Android):

Aplikácia NordVPN pre Android

Určite si všimnete určité podobnosti medzi aplikáciami pre iOS a Android. Je to pekné, pretože uľahčuje prepínanie medzi zariadeniami bez učenia sa novej aplikácie. Aplikácia pre Android vám opäť umožní vybrať umiestnenie servera zo zoznamu alebo pomocou mapy alebo zobrazenia zoznamu. Môžete tiež povoliť funkciu Smart Play na odblokovanie streamovacích služieb, ako je Netflix. Nastavte si svoje obľúbené servery do budúcnosti alebo nechajte aplikáciu nájsť najlepšie umiestnenie, ktoré vyhovuje vašim potrebám.

Test rýchlosti NordVPN

Boli sme spokojní s celkovým výkonom siete NordVPN. Z testu môžete vidieť, že ich rýchlosť bola vynikajúca. Ako sa očakávalo, pri pripojení k jednému z ich serverov VPN došlo k určitým stratám rýchlosti. Je to z dôvodu režijných nákladov, ktoré spôsobujú šifrovanie všetkého prenosu VPN. Táto strata však bola v prípade NordVPN v prijateľných hodnotách vzhľadom na pokoj, ktorý vám ich služba ponúka.

Test rýchlosti NordVPN

Ako vidíte z vyššie uvedených obrázkov, šifrované pripojenie znížilo našu základnú rýchlosť sťahovania ISP z 134,91 Mb / s na 93,50 Mb / s. Toto je pokles o niečo viac ako 30% na server v Chicagu. Toto je prijateľné a to, čo očakávame od špičkového poskytovateľa služieb VPN, ako je NordVPN.

záver

Spoločnosť NordVPN pôsobí v oblasti zabezpečenia internetu od roku 2008 a komerčný priestor VPN od roku 2012. Začali malé, ale teraz majú 3300 serverov v 59 rôznych krajinách po celom svete. To zahŕňa viac serverov v populárnych krajinách, ako sú USA, Nemecko, Veľká Británia, Holandsko, Kanada a Austrália. Spoločnosť NordVPN neprihlási žiadnu aktivitu svojich používateľov pri používaní ktorejkoľvek z internetových bezpečnostných služieb. NordVPN je priateľský k VoIP a P2P a dokonca ukazuje, ktoré servery sú pre tieto aktivity vo svojej sieti najlepšie. Na niektorých svojich serveroch navyše podporujú technológiu Tor over VPN. Budú dodržiavať príslušné právne orgány týkajúce sa nezákonnej činnosti alebo porušenia ich TOS. Sídlia však v Paname, ktorá nevyžaduje uchovávanie týchto informácií, a preto to tak nie je. NordVPN tvrdí, že sú oprávnené zamietnuť akékoľvek žiadosti tretích strán.

NordVPN má vlastné softvérové ​​aplikácie pre Windows, Mac OS X, Android a iOS. Inštalácia týchto aplikácií je jednoduchá a umožňuje používateľom pripojiť sa k serverom VPN iba niekoľkými kliknutiami myši alebo klepnutím na obrazovku. Majú špeciálne servery ako Anti-DDoS, Dedicated IP, Ultra Fast TV, Tor over VPN a Double VPN, ako aj štandardné servery VPN. Každý z nich môžete rozšíriť na servery, aby vám pomohol s týmto cieľom. Všetky ich aplikácie zahŕňajú bezpečnú ochranu DNS a DNS úniku. Ich klienti Windows a Mac OS X zahŕňajú jednu z najpokročilejších funkcií dostupných pre VPN, prepínač zabíjania aplikácií VPN. Ich vlastný softvér pre Windows, Mac a Android obsahuje Smart-Play, vďaka ktorému budete môcť sledovať streamingové médiá so zemepisným obmedzením z ktoréhokoľvek zo svojich serverov VPN, nielen zo servera v krajine, z ktorej obsah pochádza..

Všetky ich aplikácie poskytujú niektoré z najlepších šifrovacích kódov dostupných v priemysle v AES-256. Ich softvér pre Windows, Mac OS X a Android používa OpenVPN (TCP / UDP), ktorý mnohí v odbore považujú za jeden z najlepších protokolov VPN. Ich aplikácie pre iOS sú predvolené pre IKEv2, ktorý je bezpečný, rýchly a spoľahlivý. Vďaka svojej podpore MOBIKE je preto ideálnou voľbou pre zariadenia s viacerými domami, ako sú iPhone a iPad. To uľahčuje opätovné pripojenie k sieti VPN pri zmene hotspotov Wi-Fi alebo pri prenose z domácich sietí na mobilné dáta. Podporuje tiež viac úrovní autentifikácie, ktoré používateľom umožňujú autentifikáciu pomocou hesiel a server používa bezpečnejšie metódy, ako sú certifikáty.

Okrem toho má PureVPN k dispozícii manuálne príručky a sprievodcov vizuálnymi nastaveniami, pomocou ktorých sa môže pripojiť k svojim službám pomocou systémov Windows, Mac OS X, Android, iOS, Ubuntu, smerovačov a ďalších zariadení využívajúcich rôzne protokoly VPN. Ich podpora sa začína nepretržitým online chatom. Majú tiež rozsiahlu databázu FAQ a systém predaja lístkov e-mailom.

Čo sa nám na službe najviac páčilo:

 • Vlastní VPN klienti pre Windows a Mac OS X.
 • Mobilné aplikácie pre iOS a Android.
 • Medzi nové funkcie patrí CyberSec (blokovanie reklám, malware, phishing) a rozšírenia proxy prehliadača Chrome / Firefox.
 • Servery so špeciálnym zameraním na servery Anti-DDoS, Dedicated IP, Onion over VPN a Double VPN a zastarané servery. Podporujú P2P na mnohých svojich serveroch.
 • Šesť súčasných prihlásení.
 • Vo svojom softvéri Windows a Mac OS X majú prepínače zabíjania aplikácií. Všetky ich aplikácie majú zabezpečený DNS a poskytujú ochranu proti úniku DNS.
 • Majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Nápady na zlepšenie služby:

 • Pokračujte v rozširovaní ich sieťových umiestnení
 • Zobraziť konkrétne umiestnenia serverov (mestá v každej krajine so servermi VPN)

Sieť NordVPN pokrýva väčšinu kontinentov. Majú rýchlu sieť VPN, ako to dokazuje ich výkonnosť pri našom teste rýchlosti. Poskytujú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže budete mať dostatok času na vyskúšanie svojich služieb a zistenie, či vyhovuje vašim potrebám. Vyskúšajte svoju službu VPN sami. Môžete sa zaregistrovať na neobmedzenú sieť VPN už od 3,49 dolárov mesačne.

Navštívte spoločnosť NordVPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map