Lantern VPN (Proxy) aktualizácia 2018

Lantern je softvérová aplikácia proti cenzúre s otvoreným zdrojovým kódom pre stolných a mobilných používateľov, ktorú ponúka Innovate Labs LLC v Los Angelas, CA. Na rozdiel od tradičných služieb VPN alebo dokonca proxy serverov Lantern proxy fungujú v predvolenom nastavení iba na blokovaných webových stránkach, takže sú rýchlejšie ako tradičné služby VPN. Lantern tiež automaticky aktualizuje nezabezpečené pripojenia HTTP na šifrované HTTPS, ak je to možné, aby vaše informácie zostali súkromné ​​pri surfovaní na webe. Lantern je primárne navrhnutý tak, aby poskytoval necenzurovaný prístup na webové stránky ako YouTube, Google, Wiki, Twitter, Facebook a ďalšie blokované spravodajské stránky alebo stránky sociálnych médií. V niektorých prípadoch však možno použiť aj na odblokovanie streamovaných mediálnych stránok, ako sú Netflix, Pandora, Spotify a ďalšie..


Lancer Censorship Circumvention Tool

Lucerna Ceny

Lucerna ponúka každému zadarmo 500 MB vysokorýchlostného prenosu dát mesačne. Potom sa rýchlosť pripojenia neplatených používateľov spomalí. Je to preto, že sú obmedzené na viac preplnených serverov. Bezplatní používatelia sa tiež môžu stretnúť s ďalším spomalením v dôsledku presmerovania okolo blokovaných IP. Okrem toho sa im budú zobrazovať reklamy na inováciu na Lantern Pro.

Ceny lucerny

Na prekonanie niektorých z týchto obmedzení bezplatných služieb ponúka spoločnosť Inovatívne laboratóriá spoločnosť Lantern Pro. Lantern Pro sa uvádza na trh s použitím dvoch rôznych termínových dĺžok. Rok Lantern Pro môžete získať za 32 dolárov (USD). Ak však chcete ušetriť peniaze a mať finančné zdroje, môžete získať dva roky služby iba za 48 dolárov (USD). To vám ušetrí 50% za druhý rok služby Lantern Pro.

Funkcie Lantern Pro

Zákazníci, ktorí si zakúpia účet Lantern Pro, môžu využívať nasledujúce pridané funkcie:

 • Vylepšená obrana – proti cenzúre 24-hodinového vývojového tímu spoločnosti Lantern, ktorý identifikuje bloky a rýchlo na ne reaguje.
 • Rýchlejšie rýchlosti – s prístupom k rýchlejším vysokorýchlostným optimalizovaným serverom, ktoré nie sú dostupné bezplatným používateľom.
 • Neobmedzený počet údajov – prehliadať internet, streamovať videá a sťahovať ďalší obsah pri zachovaní rýchleho odblokovaného pripojenia.
 • Lantern Pro – účet umožňuje používať službu na troch zariadeniach, aby ste ju mohli používať súčasne na svojom počítači aj na mobilných zariadeniach.
 • Žiadne reklamy – požiadať o aktualizáciu služby.

Možnosti platby

Spoločnosť Lantern akceptuje nasledujúce kreditné karty: Visa, MasterCard, American Express, JCB, Discover a Diners Club. Prijímajú aj platby prostredníctvom Alipay. V čase nášho preskúmania Lantern neponúka Paypal ako možnosť platby.

Navštívte Lantern

Lantern Network

Lantern začal ako projekt slobodného a otvoreného softvéru (FOSS) od spoločnosti Brave New Software LLC. pod vedením prezidenta spoločnosti, Adam Fisk. Vznikla ako „dôveryhodná sieť“ typu peer-to-peer. Lucerna fungovala prostredníctvom služby Google Talk a vy ste museli byť pozvaní do siete dôvery, aby ste ju mohli používať. Bol to decentralizovaný systém sietí dôvery, kde cenzurovaný užívateľ pozval priateľov, aby sa pripojili k jeho sieti dôvery, aby mu umožnil používať ich stroje na prístup k odblokovanému obsahu. Títo priatelia pozvali ďalších priateľov, čím sa rozšírila sieť dôvery.

Čoskoro neočakávané pre projekt Lucerna prišlo od úradu amerického ministerstva pre demokraciu, ľudské práva a prácu vo forme grantu vo výške 2,2 milióna dolárov. To umožnilo projektu najať niektorých zamestnancov na plný úväzok a zamerať sa na zväčšenie lucerny. To viedlo k jeho expanzii v krajinách ako Čína a Irán, čo umožnilo ich občanom obísť vládne brány firewall. Umožní im tiež preskúmať a vyvinúť niekoľko spôsobov, ako obísť štátom sponzorovanú cenzúru v prípade, že by bola zablokovaná jedna cesta.

Fronting domén

Jeden z najbežnejších spôsobov obchádzania cenzúry sa nazýval „frontovanie domén“. Toto v podstate skrýva skutočne požadované (blokované) miesto, zatiaľ čo otvorene zobrazuje vyňatý názov miesta na pozorovanie cenzorom. Lucerna to dokáže inicializáciou spojenia s akceptovanou doménou a zablokovaným koncovým bodom komunikuje až po vytvorení šifrovaného pripojenia HTTPS. Toto je možné iba v prípade, ak sú blokované aj akceptované stránky hostené tým istým veľkým poskytovateľom. Spravidla sa to robilo pomocou hostiteľov, ako sú Google App Engine a Amazon CloudFront. V apríli tohto roku sa však obidve strany vyrovnali ruskému tlaku na Telegram a túto schopnosť vo svojich sieťach na doručovanie obsahu (CDN) zakázali. Celosvetovo to viedlo k vážnemu úderu obchádzaniu cenzúry.

Infraštruktúra Lantern je dnes zložená z medzinárodných serverov na treťom najväčšom počítači CDN, DigitalOcean a počítačoch od používateľov v necenzurovaných krajinách. V predvolenom nastavení je Lantern nainštalovaný v režime „poskytnúť prístup“ pre bezplatných používateľov v necenzurovaných krajinách a režim „získať prístup“ pre používateľov v cenzurovaných krajinách. Čo to vlastne znamená?

To znamená, že používatelia bezplatnej služby v necenzurovaných krajinách súhlasia s tým, že umožnia užívateľom v cenzurovaných krajinách prerušovane používať svoje internetové pripojenie. V podstate to z vás robí výstupný uzol siete Lantern. To neznamená, že ktokoľvek môže čítať obsah vášho počítača alebo iných počítačov vo vašej sieti. Údaje prenášané medzi vami sú tiež šifrované, aby ich nemohli prečítať žiadni sprostredkovatelia (napr. Vláda alebo poskytovateľ internetových služieb alebo ich poskytovatelia)..

To by však mohlo viesť k niekoľkým problémom. Patria sem:

 • Keď zdieľate vaše internetové pripojenie s niekým, kto používa Lantern, každý, kto sleduje prenos z vašej siete (napríklad vášho ISP), uvidí, aké názvy hostiteľov a adresy IP sú prístupné. Okrem toho sa bude zdať, že k tomuto obsahu bol pristupovaný z vášho počítača a nie z lucerny z polovice sveta. Toto je bežný problém, ktorému čelia tí, ktorí používajú výstupné uzly Tor.
 • Ďalším problémom môže byť to, že ak do vášho počítača prichádza veľká časť lucerny, mohlo by to spomaliť a toto by ste si mohli všimnúť pri prezeraní videí.

Aby sa tieto problémy zmiernili, je Lantern navrhnutý tak, aby šíril prenos medzi viacerými rovesníkmi. Toto umožňuje zdieľanie šírky pásma používaného cenzurovaným používateľom medzi necenzurovanými rovesníkmi v sieti a obmedzuje prenos obsahu na jednotlivých rovesníkov. To sa dosahuje pomocou algoritmu nazývaného Kaleidoscope, ktorý distribuuje všetky informácie tak, aby ich nemal nikto v rovnocennej sieti. Preto ho nemožno úplne rozoznať, aj keď je sieť dôveryhodná.

Príklad vzájomnej transakcie

Pre lepšiu vizualizáciu predpokladajme, že prístup k cenzurovanej stránke obsahoval text a tri obrázky. Text a prvý obrázok sa môžu poslať prostredníctvom počítača v Spojených štátoch amerických, druhý obrázok sa prenesie zo stroja v Dánsku, pričom posledný kus sa získa prostredníctvom počítača vo Švajčiarsku..

Bezpečnosť lucerny

Lucerna sa automaticky pokúsi inovovať nezabezpečené pripojenia HTTP na ich šifrované pripojenia HTTPS, ak sú k dispozícii. Pomáha to chrániť vaše osobné informácie pri surfovaní na webe. V predvolenom nastavení šifruje a proxy servery, ktoré boli blokované. Ďalšie stránky sa odosielajú prostredníctvom vášho poskytovateľa internetových služieb. Platené spôsoby použitia sa však môžu rozhodnúť pre proxy všetku komunikáciu, ktorá poskytuje najvyššiu bezpečnosť. Hoci to svojou povahou vykazuje určitú úroveň anonymity, nejde o cieľ služby Lucerna a odporúčajú vám použiť Tor, ak je to váš cieľ.

Aký typ šifrovania používa Lantern?

Lucerna používa nasledujúce šifrovacie sady pre všetky spojenia medzi rovesníkmi:

 • TLS_ECDHE_RSA_WITH_AES_256_CBC_SHA.

Využívajú eliptickú krivku z dôvodu jej kratších dĺžok kľúčov spolu s dočasnou výmenou kľúčov Diffie-Hellman, aby sa zachovala dôvernosť prenosu vpred. Dáta sú šifrované pomocou AES-256 v režime blokovej šifry CBC s overením HMAC SHA. Počiatočné overenie medzi vzájomnými rovesníkmi zabezpečené 2048 bitovým prenosom a overením certifikátov. Malo by sa tým zabezpečiť dostatočné zabezpečenie prenosu informácií z blokovaných domén.

Navštívte Lantern

Vaše súkromie

Preskúmanie zásad ochrany osobných údajov služby Lantern nám prinieslo určitú pauzu. Množstvo informácií, ktoré zhromažďujú, sa môže líšiť v závislosti od spôsobu interakcie s ich službami. Podľa ich vlastných slov:

Spoločnosť Lantern zhromažďuje informácie o vás, keď používate naše mobilné aplikácie, webové stránky a ďalšie online produkty a služby (ďalej len „služby“) a prostredníctvom iných interakcií a komunikácií, ktoré s nami máte..

Okrem informácií, ktoré poskytujete priamo spoločnosti Lantern, používajú majáky a súbory cookie na zhromažďovanie ďalších informácií o vašej činnosti na internete. Keď používate ich služby, zhromažďujú informácie, ktoré im boli zaslané vaším počítačom, mobilným telefónom alebo iným prístupovým zariadením. Môžu zahŕňať:

údaje o navštívených stránkach, IP adresa počítača, ID zariadenia alebo jedinečný identifikátor, typ zariadenia, informácie o geografickej polohe, informácie o počítači a pripojení, informácie o mobilnej sieti, štatistické údaje o zobrazeniach stránok, prevádzka na webové stránky a z nich, sprostredkujúca adresa URL, reklama údaje a štandardné údaje webového denníka a ďalšie informácie.

Je možné, že sa rozhodnete tieto údaje neodosielať prostredníctvom nastavení aplikácie. Zhromažďujú tiež protokoly serverov, ktoré obsahujú informácie ako:

IP adresa zariadenia, dátumy a časy prístupu, zobrazené funkcie aplikácie alebo stránky, zlyhania aplikácie a iná systémová aktivita, typ prehliadača a web alebo služba tretej strany, ktorú ste používali pred interakciou s našimi službami.

Nakoniec môžu zhromažďovať údaje z ľubovoľnej aplikácie, s ktorou komunikujete pri používaní ich služby, ako je napríklad mobilná peňaženka, Facebook a ďalšie aplikácie sociálnych médií. Na záver zhromažďujú veľké množstvo osobných údajov a používajú ich na rôzne účely. Preto by ste si mali dôkladne preštudovať svoje úplné Zásady ochrany osobných údajov a určiť, či vám to vyhovuje.

Technická podpora

Problémy môžete nahlásiť z aplikácie Lucerna. Majú tiež fórum, kde môžete klásť otázky alebo nahlásiť blokované stránky. Nakoniec môžete získať nové správy a informácie prostredníctvom svojich účtov v sociálnych sieťach, Facebook a Twitter.

Lucerna: praktické testovanie

Inštalácia programu Lantern sa začne prevzatím softvéru do počítača so systémom Windows, Mac alebo Ubuntu. Po stiahnutí dokončite inštaláciu do vášho zariadenia pomocou štandardného postupu pre váš operačný systém.

Lancer Censorship Circumvention ToolKliknutím na tlačidlo Google Play sa dostanete na stránku inštalácie aplikácie pre Android. Keď tam budete, môžete dokončiť sťahovanie a prenos softvéru do telefónu alebo tabletu s Androidom.

Inštalácia softvéru Windows pre lucernu

Po prenose inštalačného súboru do vášho počítača ho spustite ako správca, aby ste spustili procedúru inštalácie klienta. Akceptujte výzvu, aby ste mohli vykonať zmeny vo vašom systéme. Inštalácia bude pokračovať a zobrazí sa okno na pridanie overovacieho certifikátu na začatie odblokovania stránok.

Postup inštalácie svietidla
Po nainštalovaní tohto certifikátu sa klient Lantern otvorí vo vašom predvolenom prehliadači. Jeho rozhranie je veľmi jednoduché. Skôr ako to preskúmame, pozrime sa na ponuku aplikácií. Na pravej strane uvidíte ponuku aplikácie, ktorá sa otvorí kliknutím na jej ikonu (tri vodorovné čiary).

Menu pre lucernu WindowsPoložky ponuky sú nasledujúce:

 • Autorizujte zariadenie pre Pro – otvorí okno, kde môžete získať kód na pridanie zariadenia do svojho účtu Lantern Pro. Kliknutím na tlačidlo „Prepojiť toto zariadenie“ zobrazíte svoj kód. Ak je to potrebné, môžete tiež odtiaľto začať s obnovou svojho účtu Lantern Pro.Lucerna: Autorizujte zariadenie pre program Pro
 • Pozvať priateľov – umožňuje zdieľať Lantern s priateľmi a získať bezplatný servis, ak si zakúpia Lantern Pro. Ak si zakúpia jednoročný program, získate mesiac bezplatného servisu. Ak sa však zaregistrujete na dvojročný plán, získate tri mesiace zadarmo.Lucerna pozvať priateľov, aby ste dostali bezplatný čas
 • Získajte verziu systému Android – kliknutím na zobrazený odkaz pridajte do svojho zariadenia Android najnovšiu verziu aplikácie. Potom prejdite do dolnej časti výslednej stránky a získajte softvér Android.Nainštalujte lucernu do svojho mobilného zariadenia s Androidom
 • jazyky – umožňuje zmeniť jazyk rozhrania.
 • nastavenie – otvorí všeobecné nastavenia softvéru Lantern. Pozostáva z dvoch prepínačov. Prvá vám umožní otvoriť lampu pri spustení systému. Druhý vám umožňuje rozhodnúť sa, či chcete zaslať štatistiku používania tímu podpory projektu Lantern.Lucerna Windows Nastavenia softvéru
 • Pokročilé nastavenia – predvolene povolí softvér spravovať váš systémový proxy. Ak túto voľbu zrušíte, musíte proxy server nakonfigurovať ručne. Váš prehliadač a aplikácie nebudú môcť Lantern automaticky používať. Môžete si tiež vybrať, či chcete proxy servery blokovať (najrýchlejšie) alebo všetku komunikáciu (najbezpečnejšie).
 • Nahlásiť problém – umožní vám nahlásiť problém pracovníkom technickej podpory spoločnosti Lantern pomocou rozbaľovacieho zoznamu, poskytnúť popis problému a odoslať denník vašej servisnej činnosti, ktorý im pomôže vyriešiť váš problém,.Nahlasovanie problémov podpory s lucernou
 • o – otvorte okno s odkazom na stránku Časté otázky o lucernách na svojich webových stránkach.Preskúmajte časté otázky a zistite viac o lucerne

Používanie softvéru Lantern

Pozrime sa podrobnejšie na softvérové ​​rozhranie Lantern. Aplikácia Lucerna sa dá pripojiť a odpojiť kliknutím na prepínač v pravom dolnom rohu.Lantern Windows DashboardRozhranie tiež zobrazuje vašu aktuálnu polohu servera, počet stránok inovovaných na HTTPS, počet blokovaných reklám a vašu bezplatnú vysokorýchlostnú šírku pásma, ktorá zostáva mesiac. Každá z nich je prezentovaná na inom tlačidle. Kliknutím na ktorúkoľvek z týchto položiek sa zobrazí vysvetlenie toho, čo sa predstavuje. Z tohto rozhrania môžete tiež upgradovať na Lantern Pro.

Pokiaľ je klient pripojený, automaticky odblokuje odblokované weby alebo všetku komunikáciu v závislosti od vašich nastavení. Toto je ilustrované použitím súboru hostiteľov systému Windows na zablokovanie prihlasovacej stránky Facebook. Keď je klient lucerny odpojený. Toto je správa, ktorú vidíme pri pokuse o prístup na túto stránku Facebook.

Facebook je zablokovanýPo pripojení softvéru Lantern sa zobrazí toto.

Použitie lucerny na odblokovanie Facebooku

Ovládanie svietidla v systémovej lište

Keď zatvoríte rozhranie Lucerna, minimalizuje sa na systémovú lištu. Môžete ľahko ovládať odtiaľ kliknutím pravým tlačidlom myši na jeho ikonu.Ovládanie svietidla v systémovej lišteOtvorí sa ponuka, ktorá vám umožní pripojiť alebo odpojiť Lantern, inovovať na verziu Pro, otvoriť rozhranie Lantern a ukončiť aplikáciu..

Môžete vidieť, že softvérové ​​rozhranie Lantern bolo zjednodušené, aby uľahčilo použitie každému. Môže vám pomôcť odblokovať cenzurované webové stránky z celého sveta pomocou ich siete typu peer-to-peer. V predvolenom nastavení proxy server blokuje iba. Používatelia siete Lantern Pro si však môžu zvoliť, či budú proxy všetku komunikáciu.

Navštívte Lantern

Inštalácia lucerny na vaše zariadenie Android

Najprv vyhľadajte webovú stránku Lucerna. Potom klepnutím na tlačidlo „Google Play“ otvoríte svoju inštalačnú stránku. Potom kliknite na tlačidlo „Inštalovať“.

Postup pri inštalácii lucerny AndroidPo dokončení inštalácie softvéru klepnite na „Otvoriť“ a spustite ho prvýkrát v telefóne s Androidom. Tým sa otvorí hlavné softvérové ​​rozhranie. Predtým, ako to preskúmame, pozrime sa na menu Lucerna. Prvé dva prvky jeho ponuky vám umožnia:

 • Získajte Lantern Pro – umožňuje inováciu na službu Pro. Nákupom ich dvojročného plánu môžete ušetriť peniaze.
 • Pozvať priateľov – umožňuje pozývať priateľov do siete Lantern pomocou vášho odporúčacieho kódu. Ak si priatelia, ktorých pozvete, kúpia plán, dostanete bezplatnú službu Lantern Pro.Inovácia na Lantern Pro a získanie bezplatnej služby Pro
 • Autorizujte zariadenie pre Pro – umožňuje prepojiť vaše zariadenie Android s účtom Pro pomocou daného kódu na prepojenie zariadení. Môžete to urobiť týmito dvoma krokmi:
  • Na zaregistrovanom zariadení Pro otvorte ponuku „Pridať zariadenie“. “
  • Ak chcete prepojiť svoje zariadenie s Androidom, zadajte kód prepojenia zariadenia.Autorizácia produktu Lantern Pro v telefóne s AndroidomSvoj účet Pro môžete tiež obnoviť kliknutím odtiaľto na položku „Začať obnovovať“.
 • Skontrolovať aktualizácie – otvorí inštalačnú stránku Google Play, aby ste mohli odinštalovať softvér Lantern a preinštalovať najnovšiu verziu.
 • Desktop verzia – otvorí obrazovku, ktorá odošle Lantern vášmu stolnému počítaču.
 • Jazyk – vám umožní zmeniť jazyk používaný v rozhraní Lantern pre Android.Lucerna Všeobecné nastavenia rozhrania
 • nastavenie – umožní vám rozhodnúť sa, či chcete prepnúť všetku prevádzku zariadenia alebo iba blokované stránky. Šifrovanie všetkej prevádzky poskytuje lepšiu bezpečnosť, ale môže byť pomalšie.
 • Nahlásiť problém – umožňuje vám klásť otázky alebo riešiť technické problémy, ako napríklad nemožnosť prístupu k blokovaným webom. Zadajte svoju e-mailovú adresu, vyberte kategóriu z rozbaľovacieho zoznamu a zadajte popis svojho problému. Hneď ako to bude možné, prostredníctvom e-mailu vás budú kontaktovať.Nahlásenie problému podpory pomocou aplikácie Android Lantern
 • prestať – zatvorí softvér Lantern.

Používanie lucerny v telefóne s Androidom

Teraz, keď sme preskúmali ponuku aplikácie pre Android, pozrime sa na to v akcii. Jednoducho prepnite prepínač na pripojenie pomocou služby Lantern. Klepnutím na „OK“ prijmete povolenia požadované službou Lucerna. Hlavné rozhranie zobrazuje vaše aktuálne optimalizované umiestnenie pripojenia a množstvo vysokorýchlostných údajov, ktoré ste použili tento mesiac.

Používanie informačného panela aplikácií pre AndroidVšimnite si, že keďže prechádzame serverom v New Yorku, nemôžeme pristupovať k službe BBC iPlayer. Podarilo sa nám však pripojiť sa k sieťam Netflix, Pandora, Spotify a zablokovanému Facebooku. V súčasnosti neexistuje spôsob, ako si vybrať krajinu, cez ktorú sa chcete pripojiť, takže ak sa v súčasnosti pripojíte k ich službám, budete mať prístup k týmto streamovaným mediálnym webom..

Aplikácia Lantern pre Android napodobňuje funkčnosť svojho náprotivku Windows. Ľahko sa inštaluje a má zjednodušenú ponuku na prístup k nastaveniam a podporným funkciám. Na jeho použitie nie sú potrebné žiadne technické znalosti. Jednoducho ho prepnite a surfujte po internete. Umožní vám vidieť menej cenzurovanú verziu vašej miestnej krajiny, ako aj sveta.

Navštívte Lantern

Test rýchlosti svietidla

Test rýchlosti pre službu Lantern bol spustený s nastavením „Proxy all traffic“ pomocou klienta Windows. Výsledky nás prekvapili, pretože rýchlosť sťahovania bola vyššia pri používaní služby Lantern. Toto sa neočakávalo. Zdá sa, že to naznačuje, že údaje sú buď komprimované, alebo že algoritmus Kaleidoscope rozdeľuje obsah a distribuuje ho naraz do viacerých rovnocenných uzlov..

Test rýchlosti svietidlaMôžete vidieť, že naša rýchlosť sťahovania bola 18,22 Mb / s bez Lantern, ale pri použití servera DigitalOcean CDN sa zvýšila na 54,36 Mb / s. Podobné výsledky sa našli pri použití iných miest. Naša maximálna rýchlosť internetu je asi 50 – 55 Mbps. Pri používaní služby Lucerna sa táto rýchlosť menila bez ohľadu na cieľ. Zjednodušilo by to to ako niektoré siete VPN na streamovanie určitého videoobsahu z cenzurovaných stránok. Vo vašej oblasti sveta môžete mať rôzne výsledky.

Záver Lantern VPN (proxy)

Lucernu ponúka spoločnosť Innovate Labs LLC v Los Angeles, Kalifornia. Je to hybridná služba VPN (Proxy). Jeho primárnym cieľom je umožniť 1,6 miliónom používateľov, ktorí bojujú proti cenzúre a blokovaniu stránok, mať prístup k bezplatnému a otvorenému internetu. Infraštruktúra siete Lantern sa skladá z kombinácie oddeľovačov na sieti DigitalOcean CDN a dobrovoľných spojení typu peer-to-peer v necenzurovaných krajinách..

Majú softvér pre zariadenia Windows, Mac, Ubuntu a Android. Svietidlo je nainštalované v dvoch režimoch. V predvolenom nastavení sa inštaluje v režime „poskytnúť prístup“ v necenzurovaných oblastiach a „získať prístup“ v cenzurovaných oblastiach. Tí v necenzurovaných krajinách súhlasia s tým, že dovolia, aby tí v cenzurovaných krajinách prerušovane používali svoje pripojenia na prístup k obsahu, ktorý je blokovaný alebo cenzurovaný v ich krajine..

Lantern má bezplatnú aj platenú službu. Platená služba má nasledujúce výhody: rýchlejšie pripojenie, lepšiu spoľahlivosť blokovania, neobmedzený prístup, žiadne reklamy a pripojenie pre tri zariadenia..

Lucerna nie je navrhnutá tak, aby chránila vašu anonymitu a odporúčajú Tor, ak je to váš cieľ. V predvolenom nastavení ich služba odosiela údaje z blokovaných webových stránok prostredníctvom šifrovaného servera proxy. Ostatné stránky sa odosielajú priamo prostredníctvom vášho poskytovateľa internetových služieb. Platení používatelia sa však môžu rozhodnúť pre proxy všetok internetový prenos.

Lantern zhromažďuje veľké množstvo osobných a iných informácií (vrátane protokolov servera) svojich používateľov. Niektoré z nich sa môžete odhlásiť. Mali by ste si skontrolovať svoje zásady ochrany osobných údajov, aby ste sa uistili, že spĺňajú vaše ciele VPN. Táto služba využíva vzájomné overovanie certifikátov medzi rovesníkmi a dátami, ktoré sú šifrované pomocou AES-256. Ich algoritmus zahŕňa aj tajnosť vpred. Tým by sa malo zabezpečiť, aby údaje prenášané prostredníctvom ich služieb boli zabezpečené na základe preskúmania treťou stranou.

Ich podpora je prostredníctvom e-mailu, ktorý je prístupný v softvérových aplikáciách. Majú tiež FAQ a fórum, kde nájdete informácie o niektorých otázkach. Nakoniec majú stránky Facebook a Twitter.

Veci, ktoré sa nám páčili na službe Lucerna

 • Bezplatná služba pre tých, ktorí ju potrebujú na odblokovanie webových stránok a obídenie vládnej cenzúry.
 • Ľahko použiteľný softvér pre používateľov Windows, Mac a Ubuntu.
 • Mobilná aplikácia pre používateľov systému Android.
 • Ich softvér je otvorený zdroj.
 • Lucerna používa AES-256 na šifrovanie údajov.
 • Prekvapivo vysoké rýchlosti pre platených používateľov.
 • Schopnosť posielať všetok prenos cez proxy

Veci na zlepšenie služby Lucerna

 • Povoliť používateľom vybrať si oblasti pripojenia.
 • Zhromažďujte menej osobných údajov a denníkov.

Lantern je hybridná sieť typu peer-to-peer, ktorá pomáha odblokovať cenzurované webové stránky. Ponúkajú bezplatnú aj platenú verziu služby. Niektorí používatelia môžu odblokovať streamovanie mediálnych stránok, ako sú Netflix, Pandora a ďalšie. Závisí to od toho, kde získate prístup k optimalizovanému serveru. Zdá sa, že to je náhodné a nespoľahlivé. Je to však dobrá voľba pre necenzurovaný prístup k mnohým blokovaným spravodajským a sociálnym médiám pre milióny používateľov, ktorí vydržia cenzúru internetu..

Navštívte Lantern

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map