Kontrola siete VPN v súkromnej sieti Firefox

Súkromná sieť FirefoxMozilla a prehliadač Firefox už nejakú dobu existujú. Vo všetkých rôznych verziách sa snažili poskytnúť používateľom prehliadača ochranu, všetko zadarmo. Ďalším logickým krokom v ich ochrane používateľov je však ochrana členov pripojením k sieti VPN (Virtual Private Network). Mozilla prvýkrát spolupracuje so spoločnosťou VPN, Mullvad, ponúknuť platený produkt na ochranu na úrovni zariadenia. Nazývajú to „FPN“. Ako viete, znamená to, že ide o súkromnú sieť Firefox. Mullvad má zjavne rovnakú úroveň odhodlania chrániť súkromie používateľov. V čase tejto kontroly je platená verzia k dispozícii iba pre stolné počítače so systémom Windows 10. Iné platformy sa však čoskoro objavia. Ochrana na úrovni prehliadača (v podstate proxy) a ochrana na úrovni zariadenia sú stále v plienkach, takže vám poskytneme čo najviac informácií.


stanovenie ceny

FPN sa dodáva v 2 verziách. Jeden je skutočne zadarmo proxy, zatiaľ čo druhý ponúka plnú ochranu zariadenia, je k dispozícii za cenu 4,99 $ mesačne a musíte sa najskôr pripojiť k čakacej listine. Nie je známe, či plánujú ponúkať VPN na dlhšie obdobie poskytovania služby, ako je len jeden mesiac. Nezabúdajte, že ak sa chystáte používať rozšírenie prehliadača, máte k dispozícii iba 12 – 1-hodinové relácie a musíte si vytvoriť účet Mozilla. Samozrejme, pokiaľ je v beta verzii.

Ceny FPN

Vlastnosti

Proxy FPNTeraz sa porozprávame o tom, čo získate v produktoch na úrovni prehľadávača a zariadení s plným vybavením. Opäť platí, že tieto výrobky sú stále nové, takže musia existovať veci, ktoré úplne nefungujú. Pre produkt na úrovni prehľadávača musíte vytvoriť účet Mozilla, ak ešte účet nemáte. Potom pridáte rozšírenie do svojho prehliadača Firefox. Keď tak urobíte, kliknete na ikonu, na ktorú ukazujeme červenou šípkou. Zobrazí sa obrazovka, ktorú vidíte napravo. Ak chcete proces spustiť a vyskúšať ho jedným z hodinových priebehov, jednoducho ho aktivujte posunutím posúvača doprava. V čase písania splnomocnenec robí to, čo má robiť. Keď sme však vykonali test, podarilo sa nám „prelomiť“ proxy. Akonáhle sme spustili test, server proxy sa vypol. Určite to bude vyriešené, ale s rovnakým problémom sa môžete stretnúť aspoň v počiatočných fázach. Úplná ochrana zariadenia je iný príbeh. Je produktom partnerstva s Mullvad VPN. Niektoré funkcie zahŕňajú:

 • Schopnosť pripojiť až 5 zariadení súčasne
 • 30+ krajín k dispozícii
 • Šifrovanie drôtov
 • Vlastné mobilné aplikácie

Konzola klienta FPNMôžete vidieť, že aj klient FPN sa ľahko používa. Keď vyberiete server v jednej z 30+ krajín, jednoducho posuniete posúvač do polohy ZAPNUTÉ. Aj keď vlastnosti klienta sú vynikajúce, „šifrovací protokol Wireguard“ je zaujímavou voľbou pre techniku ​​šifrovania. Rovnako ako Mozilla je, použitie relatívne netestovaného a neauditovaného protokolu oproti overeným a skutočným metódam je mimoriadne. Existujú však určité výhody, ktoré má Wireguard v porovnaní so zlatým štandardom (OpenVPN). Kód na písanie Wireguard je výrazne ľahší ako OpenVPN. Teoreticky by to malo urýchliť a dosiahnuť lepšiu výkonnosť. Okrem toho používa na vašom počítači menej zdrojov. Týmto spôsobom môžete robiť viac vecí bez toho, aby ste zažili oneskorenie. Jedna veľká otázka, ktorú máme, je to, aké protokoly sú plánované pre mobilné verzie? V súčasnosti existuje otázka, ako bude táto technológia fungovať na iných platformách okrem systému Windows.

Test rýchlosti prehliadača v súkromnej sieti Firefox

Test rýchlosti prehliadača FPNRýchlosti sú veľmi dôležité pri akejkoľvek VPN alebo proxy. Pretože servery proxy skutočne nešifrujú prenos, iba ho presmerujú, nemalo by byť prekvapením, že došlo len k malej strate rýchlosti. Samozrejme, keďže dokážeme otestovať plnú verziu zariadenia, ukážeme vám aj výsledky tohto testu. Tu je náš test rýchlosti z verzie prehliadača. Keď sme testovali klienta FPN VPN, naše výsledky neboli také priaznivé. Na tomto obrázku vidíte výraznú stratu rýchlosti. Je to samozrejme stále rýchle, ale išlo o viac ako 75% stratu rýchlosti.

Najrýchlejší klient FPN

Prečo by ste mali používať VPN

Pretože toľko zariadení teraz ponúka bezplatné Wi-Fi, budete pri pripojení chcieť používať VPN. Kým WiFi je skvelé, počítačoví zločinci si myslia, že je tiež skvelé. Pripojením k serveru podľa vášho výberu vytvoríte bezpečné a šifrované pripojenie. Týmto spôsobom značne znížite riziko, že zločinci alebo kybernetici ukradnú vaše súkromné ​​informácie.

Ďalším dôvodom použitia siete VPN je pomôcť vám obísť geografické obmedzenia. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, pripojenie k serveru tam pomôže. Je to preto, že to spôsobuje, že blokovací softvér si myslí, že sa nachádzate niekde inde. To môže byť skutočná výhoda, ak sa snažíte získať prístup k určitým regiónom alebo ak vám blokuje zobrazovanie obsahu. Jednoducho sa pripojte k serveru a môžete začať prehliadať alebo prezerať obsah, ku ktorému chcete získať prístup.

Je to únik?

Test tesnosti prehliadača FPNPri odpovedi na túto otázku sa musíte znova pozrieť na to, ako nová služba je. Vykonali sme testy tesnosti z 2 rôznych webových stránok. Bohužiaľ sa nám nepodarilo vykonať test z nášho obľúbeného webu, pretože hneď ako sme test spustili, server proxy bol offline. Na druhej webovej stránke sme mohli vykonať test. Ako vidíte na obrázku nižšie, áno, uniká. Neočakávali sme tento výsledok, pretože etablovaní proxy nevykazujú tento druh úniku. Ak Mozilla vydá prehliadač FPN alebo produkt celého zariadenia, bude musieť tento problém určite vyriešiť. Pri použití skutočnej aplikácie sme mali oveľa väčšie šťastie. Namiesto hľadania viacerých serverov, ako je proxy, sa ukázalo ako jeden server. Okrem toho sme mali pri ďalšom teste šťastie.Najlepší únik FPN 2 Ako vidíte v tomto teste, jediná vec, ktorá sa zobrazí, je vysoký počet chmeľu. V tomto okamihu nie je známe, či môžete upraviť počet chmeľov (servery, cez ktoré je prevádzka smerovaná) alebo nie. Keďže ukazuje 11 chmeľov, hovorí, že by to mohlo naznačovať použitie servera proxy alebo VPN. Zníženie počtu chmeľu by zvýšilo rýchlosť služby a znížilo podozrenie kohokoľvek, kto si myslí, že počet je príliš vysoký..

Mal by som používať túto sieť VPN?

Aby sme sa pozreli konkrétne na úplnú verziu zariadenia, zistili sme, že služba napriek dobrým stratám rýchlosti stále funguje dobre. Určite ochráni vaše súkromie a pomôže vám obísť geografické obmedzenia. V čase tejto kontroly sme nemali žiadne problémy s prístupom k obsahu z iných regiónov. Táto služba nemusí ponúkať všetky zvončeky a píšťalky, ktoré by ste mohli očakávať od iných služieb, ale pri 5 $ mesačne to funguje dobre a určite vám pomôže dosiahnuť vaše ciele. Hovoríme áno, služba poskytuje dobrú hodnotu a bude chrániť vaše súkromie.

Záverečné myšlienky o súkromnej sieti Firefox

Prehliadač FPN a plná služba VPN sú dosť sľubné vzhľadom na reputáciu tímu Mozilla. V čase tohto preskúmania však musíme vyriešiť niektoré problémy, aby sme vám mohli poskytnúť spoľahlivú odpoveď. Iba čas zistí, či sa budú riešiť faktory, ktoré sa nás týkajú, a ako sa bude hrať súkromná sieť Firefox. Medzitým sa môžu používatelia systému Windows 10 v Spojených štátoch zaregistrovať do prehliadača Firefox VPN beta, aby získali prístup do svojej siete. Cena je 4,99 dolárov mesačne s kreditnou kartou ako jedinou možnosťou platby.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map